Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-02-01 09:57:43

LOGOUT.hu

KÉRDÉS ELŐTT OLVASD EL AZ ÖSSZEFOGLALÓT ÉS HASZNÁLD A KERESŐT!

A warez minden formája tabu, mindenki használjon legális módot az alkalmazások beszerzéséhez.
Milyen alkalmazást ajánlunk kérdésre a válasz elég nagy valószínűséggel az összefoglalóban található.
Nem alkalmazás specifikus kérdésnél a telefonod típusát, android verzióját is írd le.

Hasznos tippek, információk találhatóak az összefoglalóban, ezért erősen ajánlott kinyitni és elolvasni a felesleges és ismétlődő kérdések elkerülése érdekében.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#107251) Satyricon


Satyricon
addikt

Sziasztok

A fancy widgets nevezetű progit használtam, mióta okostelefonom van. Viszon kb két hete barátnőm rábeszélt, hogy másikat használjak, mert az dizájnosabb. Fel is tettem azt, de nem tetszett, ezért töröltem, majd visszatettem a fancy-t. Viszont az óta sanjos nem tudom kitenni semmúlyen méretben háttérnek, akármit állítok. Hiába van megvásárolva az app, hiába töröltem és újratelepítettem, semmi változás! Telefonom: Xperia Z2, legújabb androiddal. Van ötletetek, miért nem lehet használni a widgetet?

(lOo \ (llll) (llll) / oOl)

(#107252) SunMount3r


SunMount3r
nagyúr

Hello!

A Módon Reader+ ingyenes verzióját használom. Most a Google Translate van beállítva fordítónak (hosszú gombnyomásra), de ez így nem az igazi, mert ugye ez mindíg külön megnyit egy böngésző ablakot a Google Translate-nek, minden alkalommal, amikor rànyomok egy szóra e-book olvasás alatt és ez így elég kényelmetlen. Tudom, hogy lehet offline szótàrat telepíteni, ami beépül a Moon Reader-be és akkor azon belül egy kis pop-up ablakban írja ki a szavakat, de én ezt szeretném külön szótár telepítése nélkül és valamilyen online szótárat alkalmazva (akár a Google Translate-et) megoldani, ha lehet.

Van erre megoldás, vagy műszálas lesz hozzá offline szótárat telepítenem? :F

Köszi! :)

(#107253) holozis_HUN válasza ViharVadász (#107244) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Hát... Írja, hogy mennyi volt az adathasználat, de hogy mennyi lett megtakarítva azt nem. Meg tele van reklámokkal, meg ilyen VIp funkcióhoz is reklámot kell engedélyezni a zárképernyőn... Pedig régen milyen jó volt, anno használtam. De most... Nagyon szutyok :( Mintha nem csinálna semmit.

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#107254) mufflika válasza gojko.m (#107250) üzenetére


mufflika
tag

Hasonlót keresnék, csak inkább autóra. :)

(#107255) SkyLine3000 válasza #61600768 (#107230) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Nem memóriakezelőt kerestem (tisztában vagyok a droid ramkezelésével), hanem startup managert, amivel le lehet tiltani egyes magam által telepített appokat, hogy ne induljanak fölöslegesen bekapcsoláskor, mivel csak alkalomszerűen használom őket.

(#107256) bigrock válasza SunMount3r (#107252) üzenetére


bigrock
addikt

Utolsó előtti bekezdés.
Egyéb: talán te is a Swype legfrissebb változatát használod ? ("műszálas" :DDD ). Nekem, mióta frissítettem, idióta szavakat kínál fel, ideje lesz visszatérni valami régebbi verzióra...

[ Szerkesztve ]

(#107257) Narxis válasza bigrock (#107256) üzenetére


Narxis
nagyúr

Naaa, azért csak nem lett olyan rossz... :)

Thanos was right.

(#107258) SunMount3r válasza bigrock (#107256) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Köszi. Amúgy sima GBoard van még fent, de ez is ilyen marhaságokat dobál ki és az ékezetek írásakor biztos rányomtam véletlenül, ki is kapcsolom benne ezt a felajánlgatós funkciót. Szoknom kell még az érintő kijelzőt...

(#107259) gojko.m válasza mufflika (#107254) üzenetére


gojko.m
senior tag

Néha szoktam autózáshoz is használni, olyankor a vektoros térkép térkép témáját átállítom városira vagy közútira.

(#107260) woodworm válasza mufflika (#107254) üzenetére


woodworm
veterán

Osmand+, de az igo is tudja rögzíteni az útvonalat.

(#107261) bobika44


bobika44
csendes tag

Sziasztok! Adott egy P9 Lite, amit anyukámnak adtam, és az én Google fiókommal volt bejelentkezve minden játékba. A fiókból kiléptem, újat hoztam létre, így töltöttem le újra a játékot. Ennek ellenére, amikor elindítom, elkezdi tölteni a mentett állást a régi profilról. Érdekesség, hogy ezt a Gardenspaces és a Fishdom játékoknál tapasztaljuk, viszont egy Fruit Ninjánál már nem. Tudtok segíteni? Köszi.:)

Huawei Mate 9

(#107262) darvinya válasza bobika44 (#107261) üzenetére


darvinya
titán

Azok FB fiókhoz kötött, így onnét lépj ki.

Made Robot by Robot −Xiaomi 12T Pro gyászruhás / '06 Focus kombi szürke

(#107263) S e t h válasza bigrock (#107256) üzenetére


S e t h
nagyúr

Szólj ha találsz valahol ilyet, mert tragédia lett.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107264) S e t h válasza bigrock (#107256) üzenetére


S e t h
nagyúr

De van olyan érzésem, hogy a magyar nyelv frissítése áll a háttérben.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107265) EmberXY válasza holozis_HUN (#107243) üzenetére


EmberXY
addikt

Üdv!
Szerintem valójában reklámblokkolóra lenne szükséged, az elvárásaid alapján "az egész telón" (vagyis a böngészőn kívül más appokban is) az lenne hatékony, plusz egy jó böngésző.
Én az Operá-t használom (bekapcsolt adatforgalom csökkentéssel, butított képminőséggel), plusz mellé az AdClear blokkolót, ami ingyenes és szűri az appokat is, a konkrét megtakarítást ugyan sehol nem írja, de ha jól gazdálkodok, az 500 Mb akár egész hónapra elég (ha videókat nem nézek)...

beg: Az AdClear-t nem látom az összefoglalóban, valakinek van esetleg rossz tapasztalata ezzel kapcsolatban? Nekem speciel itt ajánlották, az AdGuard alternatívájaként, eddig tökéletesen teszi a dolgát.

[ Szerkesztve ]

Up the Irons!

(#107266) Fall-N


Fall-N
veterán

Segítséget kérnék Kodi ügyben. A hivatalos Kore programmal szeretném telefonról távirányítani az Android TV-men futó Kodit. A beállításokat megcsináltam a kissé bonyolított új Kodi 17 default felületén.

Na de a gond, hogy az IP változik (dinamikus), így hiába van azonos routeren a két eszköz, kéri a TV IP-jét. Gondolom webszerver kéne, hogy ne kelljen IP-t megadni. Ahogyan változik az IP a Kore nem tud kapcsolódni.

[ Szerkesztve ]

(#107267) #61600768 válasza SkyLine3000 (#107255) üzenetére


#61600768
törölt tag

Ha tisztában lennél nem keresnél ilyen appot. :P

(#107268) #79335424 válasza Fall-N (#107266) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ezt nem értem. Miért nem állítasz be a router -ben fix IP -t az eszközeidnek? Nálam minden saját eszköznek fix IP -je van. Sztem ez alap dolog egy hálózatnál. Megszokott szisztéma szerint osztom ki, ezért fejből tudom az összesnek az IP -jét.

(#107269) gery2123 válasza Fall-N (#107266) üzenetére


gery2123
őstag

A routeren állítás be neki fix IP ha lehet.
Nem tudom, hogy az andorid boxon lehet e fix IP állítani... Nekem x86 van ilyen célra otthon ott ugye Linux alatt egyszerű ez.

-- PSN_ID: GerY2123

(#107270) #79335424 válasza #61600768 (#107267) üzenetére


#79335424
törölt tag

Mi a baj ezzel? Én is használok ilyen tiltást. Első sorban nem memóriakezelés, hanem hálózati forgalom korlátozás miatt, de sztem az ok mellékes. A Robot letiltja az alkalmazást, és ennyi.

gery2123:
Igen, a boxokon is lehet statikus IP -t beállítani, de sztem is jobb a router -ben.

[ Szerkesztve ]

(#107271) Fall-N válasza gery2123 (#107269) üzenetére


Fall-N
veterán

Nem androidos box ez, hanem Android TV (5.1) rendszerű Philips "okostévé" (40PFH5500/88), amin az új 17-es Kodi fut.

Somatom: köszi beállítok fix IP-t.

[ Szerkesztve ]

(#107272) #79335424 válasza Fall-N (#107271) üzenetére


#79335424
törölt tag

Ettől még lehet benne statikus IP opció, de ha mégsincs, akkor a router -ben biztos van.

(#107273) SunMount3r válasza bigrock (#107256) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Telepítettem a Google Translate-et és ahogy elnézem ahogyan működik a Moon Reader-el, nem egészen erre gondoltam. Most is megnyitja a saját "ablakát" a GT, amiből mindig vissza kell lépni a Moon Reader-be. Én ezt úgy gondoltam el, hogy be lehet állítani, hogy csak egy kis "lebegő szöveg buborékot" ír ki ilyenkor a Moon Reader-en belül, könyv olvasás közben, hogy az adott szó fordításával.

Kerestem a MR-ben és GT-ben is ilyen beállítást, de sehogy sem találtam... Ez így nem egészen "beépülés", más fordító esetleg nem tudja, pl. a Colour Dict (ez az amit a MR alapból felajánl, csak félek ez sokkal nagyobb helyet foglalna el, mert eleve Offline fordító, ha jól értem...)?! :F

És ha már itt tartok: Table-em van és olvasás közben idegesít, hogy a képernyő egy bizonyos "tétlenségi" idő után elhalványodik (levesz a fényerőből). Kerestem a Tablet beállításokba, hogy lehetne ezt az időt megnövelni (mondjuk 3 perccel), de csak arra találtam, hogyan lehet kitolni azt az időt amikor elmegy alvó módba. Van erre valami megoldás? :F Mert így pl. az e-book olvasás meglehetősen idegesítő és kényelmetlen...

(#107274) SunMount3r válasza SunMount3r (#107273) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Közben (részben) megtaláltam pár dolgot:

1. A Moon Reader-ben ha a "Fordítás" helyett a "Másolásra" nyomok, akkor bal fent megjelenik a GT ikonja, ha arra is rányomok akkor behoz egy negyed képernyőnyi kis ablakot és ott kiírja a fordítást, de ez még mindig sok helyet foglal és körülményes. Úgy szeretném, hogy a szó legelső magyar megfelelőjén kívül semmi mást ne írjon ki, elég csak egy kis szövegbuborék. És ez megint macerás és kényelmetlen, hogy először hosszúkopp, azt kopp a Másolásra és még egy kopp a GT ikonra. Nem lehet 1 koppintással, vagy valahogy egyszerűbben megoldani? Vagy mégis csak fel kell tennem a Color Dict-et a végén, amit a MR alapból felajánlott, valaki használja ez, be lehet így állítani, ahogy akarom? Ez így nem túl intuitív, ha gyakran akarom használni...

2. Közben rájöttem, hogy az "Alvó mód" idejének állítása az amit kerestem, csak azt hittem ez két különböző dolog.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#107275) Fall-N válasza #79335424 (#107272) üzenetére


Fall-N
veterán

Meg is lett a beállítások között a statikus IP.
Gondolom jó így á beállítás:
IP: 192.168.0.50 (nem ütközik á többi IP-vel)
Hálózati maszk: 255.255.255.0
Gateway: 192.168.0.1 (router IP)
DNS1: 8.8.8.8 (Google DNS)
DNS2: 0.0.0.0

[ Szerkesztve ]

(#107276) #79335424 válasza Fall-N (#107275) üzenetére


#79335424
törölt tag

Majd kiderül. :)

(#107277) sztanozs


sztanozs
veterán

Sziasztok! Hoigy lehet kkideríteni, hogy egy apk melyik országokban/régiókban van engedélyezve?
Egy ismerősömnek kell egy ingyenes app hallókészülékhez, de nem engedi telepíteni a play.

JOGI NYILATKOZAT: A bejegyzéseim és hozzászólásaim a személyes véleményemet tükrözik; ezek nem tekinthetők a munkáltatóm hivatalos állásfoglalásának...

(#107278) #79335424 válasza sztanozs (#107277) üzenetére


#79335424
törölt tag

Érthetetlen számomra. Ha fejlesztő lennék, lesülne a bőr a képemről, ha egy ilyen appot korlátoznék. Mi oka lehet rá?

[ Szerkesztve ]

(#107279) ollie válasza sztanozs (#107277) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ha ingyenes keress rá az apkmirror.com-on.

***

(#107280) beg válasza ollie (#107279) üzenetére


beg
veterán

Nincs találat, már néztem ott.

You are the result of 3.8 billion years of evolutionary success, act like it. Sarcasm is the body’s natural defense against stupidity.

(#107281) HREH válasza sztanozs (#107277) üzenetére


HREH
senior tag

Töltsd le innen.

"Fun isn't something one considers when balancing the universe. But this... does put a smile on my face."

(#107282) lasse001 válasza sztanozs (#107277) üzenetére


lasse001
senior tag

Szia. Nekem ezt írja ki: Ez az alkalmazás nem kompatibilis az eszközével.
3 éve nem lett frissítve. Szerintem csak régebbi verziójú androidra lehet felrakni. Nem a régióval van a gond.

[ Szerkesztve ]

(#107283) st6969


st6969
őstag

Üdv,
€/HUF árfolyamot kellene figyelnem. Tud vki olyan appot, ami widgetként kitehető és frissül is? XE-t próbáltam anno Kitkat 4.4.4-en, de az nem frissült (még akkor sem, ha rányomtam a widgetre). 6-oson még nem próbáltam, de hátha valaki használ olyat, ami bevált.

(#107284) Bozek válasza st6969 (#107283) üzenetére


Bozek
nagyúr

aCurrency, bár az ingyenes verzióban csak korlátozottan frissül a widget. Hogy ez mit takar, azt meg kell nézni, nálam a fizetős van fenn.

(#107285) holozis_HUN válasza EmberXY (#107265) üzenetére


holozis_HUN
veterán

Reklámblokkoló van. Van ez az Opera max. Chromeban adatcsőkkentés be van kapcsolva. Többet nem tudok tenni, bár eddig ma 140 mb fogyott. Nagyrésze háttérforgalom, bár akárhogy szorzok-osztok nem jön ki ez az érték.. Még 21 napra 300 mb...

Fórum és messenger megy igazából, a többire blokkolva van a háttéradat mind androidon belül mind opera maxban. Hátha sikerül :B Robotot még rárakom, zárt képernyőnél movilnet ki van lőve.

[ Szerkesztve ]

El errar es humano y el perdonar, divino.

(#107286) Tökimanó


Tökimanó
senior tag

Lehet nem ide kellett volna írnom,de valami köze mégis van az android alkalmazásokhoz. Feleségem telefonján is az én google fiókom van. Az unokáim kezébe adta, akik valamit felraktak valamikor. Sajnos fogalmam sincs hogy mit. Az alkalmazások közt nem találok semmi nem oda valót. De bizonyos időnként felrak mindenféle hülye játékot. Amik a telepítettek közt mégsincs. Törlöm őket ,de egy idő után megint ott vannak.Oda jutottam már mérgemben hogy a telefonjáról törlöm a google fiókomat aztán akkor nem jönnek elő többet. De itt van a gondom. Sajna fogalmam sincs hogy ha az övéről törlöm akkor a sajátomon megmarad vagy véglegesen törlődik minden eszközömről,beleértve az asztali gépet is? Tudna válaszolni nekem erre valaki? Nem akarok hülyeséget csinálni,és főleg nem elveszteni minden adatomat amihez köze van a google fióknak.

(#107287) Bozek válasza Tökimanó (#107286) üzenetére


Bozek
nagyúr

Ha törlöd a telefonról, attól még a Google fiókod megmarad, szóval semmi kárt nem csinálsz vele. Hogy ez megoldja-e a problémát, az már egy másik kérdés.

(#107288) ollie válasza Tökimanó (#107286) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Ne aggódj, a google accountod nem fog törlődni, csak az adott készülékről. Viszont, ez a probléma nem feltétlen fog eltűnni, én javaslok egy gyári visszaállítást.

Továbbá, ha a google play-ről telepítettek valamit a gyerekek, azt meg lehet nézni a My apps & games -> ALL listában, amit a google play appban találsz meg.

***

(#107289) Tökimanó válasza ollie (#107288) üzenetére


Tökimanó
senior tag

(#107287) Bozek és (#107288) ollie ! Köszönöm a gyors választ! Akkor első lépésben törlöm a fiókot. Aztán majd kiderül sikerrel jártam vagy nem. Ha nem, akkor jöhet a gyári visszaállítás.

[ Szerkesztve ]

(#107290) kenny123


kenny123
addikt

Sziasztok!

Telefon topikjában érdeklődtem, de nemigazán jött válasz, hátha itt valaki segít. Egy huawei p9-ről van szó.

Hol tudom beállítani hogy a rendszer ne gyilkolja le az óra, naptár, névnap stb widgeteket?
Egy darabig mennek, aztán megállnak. Akkor is, ha nem piszkalom a futó alkalmazásokat.

Köszi!

yo

(#107291) #61600768 válasza kenny123 (#107290) üzenetére


#61600768
törölt tag

Valami gyári app manager-ben van olyan hogy védett alkalmazások. A telód topikjában üsd be a keresőbe "védett" akkor kiadja ezzel kapcsolatos infót a többiektől.

[ Szerkesztve ]

(#107292) kenny123 válasza #61600768 (#107291) üzenetére


kenny123
addikt

Ezer köszi! Remélem így tényleg nem bántja. :)

yo

(#107293) gyuszmó


gyuszmó
őstag

Üdv Kollégák

Tudtok olyan pdf olvasót ajánlani, ami akár két ujjal is nagyítható ,nem töri szét az oldalt . Be lehet állítani a telőn is, hogy jól olvasható legyen ?A Repligo volt nagyon jó régen . free lenne ideális.

köszi

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#107294) oszi666


oszi666
őstag

Sziasztok,
A google fotókra 3gb foglalt helyet írt ki, miközben a google fotóknál be van pipálva, hogy kiváló minőségben töltse fel (ingyenes, korlátlan). EZ miért lehet? lassan betel az ingyenes tárhelyem

It is not birth, marriage, or death, but gastrulation, which is truly the most important time in your life.

(#107295) S e t h válasza gyuszmó (#107293) üzenetére


S e t h
nagyúr

Én a Moon Readert használom erre a célra is. Nem olyan tökéletes mint a Repligo volt, de az általam anno próbált EzPdf reader sem érte el a kívánt hatást.

This signature is completely useless! Don't waste any time by reading it!

(#107296) gyuszmó válasza S e t h (#107295) üzenetére


gyuszmó
őstag

thk

[ Szerkesztve ]

"Ne tégy olyat mással amit nem szeretnéd,hogy veled tegyenek"

(#107297) SunMount3r válasza SunMount3r (#107274) üzenetére


SunMount3r
nagyúr

Erre nincs valakinek tanácsa? Senki sem használ fordítót Moon Reader-el? :F

Köszi!

(#107298) Zeki


Zeki
nagyúr

Sziasztok!

Telefonos Viber üzeneteket hogy lehet lementeni? Lehet hogy egy perhez kellenek majd bizonyításnak.

[ Szerkesztve ]

(#107299) Viktor0610 válasza Zeki (#107298) üzenetére


Viktor0610
MODERÁTOR

Google Drive mentést lehet készíteni, de azt nem tudom, hogy a készített mentés olvasható-e más programmal.

Samsung Galaxy A54

(#107300) Zeki válasza Viktor0610 (#107299) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.