Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 03:04:16

LOGOUT.hu

Huawei P30 összefoglaló

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1) apaszka


apaszka
veterán

Köszönjük :R

https://hardverapro.hu/apro/hp_14-am100nh_laptopom_billentyuzetet_szeretnem_ja/hsz_1-200.html

(#2) nozs23


nozs23
addikt

Borzasztó olcsó húzásnak tartom, hogy kivették belőle a vezeték nélküli töltést. Anno a 7 éves 200 dolláros Nexus 4-be is bele tudták tenni. Számomra ezért teljesen felejtős lenne. Ezt leszámítva remek készülék, egész baráti árral (pl.: Telenor kártyásan).

(#3) motoflug


motoflug
őstag

Slowmo képességekről van hivatalos info? :R

(#4) marcarc


marcarc
senior tag

A 3rd party témákkal óvatosan. Sikerült valami olyan színbeállítást alkalmazni, hogy full torzak lettek a színek. Csak a FR oldotta meg. :DD

(#5) spat


spat
csendes tag

Valóban fantasztikus technikai csodák jelennek meg az újnál újabb kütyükben, de nekem egy ideje az a kérdésem, hogy kell nekünk ennyi? És akkor az árról nem is beszélek.

(#6) Richie86


Richie86
senior tag

Ha most lenne módom új telefont vásárolni, a P30-at választanám :)

(#7) joey04 válasza spat (#5) üzenetére


joey04
titán

Igen, kell. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#8) <Adamsky>


<Adamsky>
nagyúr

A címben feltett kérdésre az én válaszom: nem ártana.
Fotós téren úgy látom megint minden nagyon csitti-fitti, de zenei vonalon semmi előrelépést nem látok (az elődhöz képest pláne).
A hangerő (a jack kimenetről beszélek, ill. a GSMArena tesztje alapján) átlagos (mondjuk korábbi modellek átlag alattiak voltak). A 3db - előre beállított hangzáskép - elég szegényes (custom nincs?). A Dolby Atmos-t hagyjuk (gondolom kb. mint a Dolby Headphone a P10-ben). Bluetooth füles esetén gyanítom az előbbi effektek változatlanul hatástalanok. Mondjuk a bluetooth-on történő zenehallgatásnak úgyis az tesz be, hogy - mivel Huawei termékről van szó - a bluetooth absolute volume-ot ez sem ismeri (lehet külön-külön állítani a hangerőt a fejhallgatón és a telefonon).
... de egyébként minden szuper, várom a P40-et ... hátha. :D

[ Szerkesztve ]

(#9) Jeanne d'Arc

Best Buy!

iPhone felvásárlás előfizetéses is!

(#10) evo87


evo87
őstag

Sziasztok!

Mate 20 Lite-ról váltottam, alapvetően a kisebb méret, a jobb kamera és a jobb kijelző miatt. Az eddigiek alapján totál megérte, főleg a kompaktság miatt. Az AOD ugyancsak nagy plusz a Mate 20 Lite halovány értesítési ledje után. Egyedül a vezetéknélküli töltés lehetősége az, amit a nagyobb Pro modellből igazán irigylek.

Nagyon meg vagyok elégedve vele, egészen korrekt, minden esetben több mint 24 órás üzemidő, csodásak a képek, és minden túlzás nélkül jó kézbe fogni a Mate után. Ami hiányzik, az a hátsó ujjlenyomat olvasó, amivel ráadásul az értesítési panelt is le lehetett húzni.

Ami tuti, hogy ha jól olvastam, a gyári szilikon tokok (bár a szokásosnál drágábbak) mágnesesek.

@motoflug: Van slowmo, 960 fps a max.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#11) ladapower


ladapower
tag

Nagyon vártam ezt a készüléket de sajnos amíg annyiba kerül mint az S10e addig eléggé kiábrándító.

(#12) evo87 válasza ladapower (#11) üzenetére


evo87
őstag

Az S10e nálam is a kalapban volt, de a kis akksi miatt aztán hamar elvetettem.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#13) hito


hito
nagyúr

Tele lencse működik manual módban? Lehet vele raw képeket készíteni? Sajnos a cikk erről nem szolgáltat információt. A P30 Pro-val lehet raw-ba fotózni tele lencsével, ennyit tudok, P20 Pro-val sajnos nem.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#14) atike


atike
nagyúr

Köszi a tesztet, részemről nagyon vártam. Nekem elég szimpatikus, ezzel szemezek.... A P20 Pro mellett ez maradt bent... :)

Amit hiányoltam, az az összefoglaló részből a vetélytársak / alternatívák párszavas összehasonlítása...

(#15) evo87 válasza hito (#13) üzenetére


evo87
őstag

Van RAW lehetőség, igen. És Pro, azaz manuális üzemmódban is van széles, normál(1x) és tele állás (3x) is. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#16) hito válasza evo87 (#15) üzenetére


hito
nagyúr

Na, az jó :) Nekem valahogy szimpatikusabb lett, mint a Pro. Kezelhetőbb méret, van rendes hangszóró és az eddig látott kamera képek is jobban tetszenek, mint a Pro-é.

Privátban nincs szakmai kérdés, vélemény, arra a fórum való.

(#17) AtKaSr válasza evo87 (#10) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

Igen, jól olvastad mágnesesek és nagyon minőségi darabok. Régen volt ilyen jó tokom

(#18) evo87 válasza AtKaSr (#17) üzenetére


evo87
őstag

Én a fekete P30-hoz egy egyári fekete, rücsis hátsó felületű szilikon tokot választottam. Nagyon patent, nem is kell ennél jobb.

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#19) Maffia91


Maffia91
aktív tag

Na vééégre, itt a teszt ;)

Honor Magic 5 Pro, Huawei P30, Xiaomi MI A1, OnePlus One

(#20) jose999 válasza <Adamsky> (#8) üzenetére


jose999
senior tag

A P30 Pro tudja a bluetooth absolute volume-ot, talán a kistesó is...

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#21) erahurka


erahurka
félisten

Remélem a jövő évi generációkban eltűnik a notch. :((

(#22) <Adamsky> válasza jose999 (#20) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

"A P30 Pro tudja a bluetooth absolute volume-ot ... "
Tényleg? WOW! Ez lenne az első Huawei / Honor készülék, ami erre képes. Szóval állítod a fejhallgatón / fülhallgatón, bt-s hangszórón, stb. a hangerőt, és a készülék "media" hangereje azzal szinkronban változik?
Esetleg a developer options-ban is ott a kapcsoló, amivel ki-be kapcsolható ez a funkció?

(#21) erahurka
"Remélem a jövő évi generációkban eltűnik a notch." - én is nagyon remélem. Sok helyen már most is ciki.

[ Szerkesztve ]

(#23) AtKaSr válasza jose999 (#20) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

Igen tudja!

(#18) evo87: én a kék szilikon tokot választottam ugyancsak fekete telóra

(#24) Mezcal


Mezcal
addikt

Ennyi pénzért nem tud 4K 60 FPS-t és a video minősége sem csúcskészülébe való. Egyébként jó lenne.

Playstation 5 SE CFI-1116A - Bugatti Divo távirányítós

(#25) SkyLine3000 válasza erahurka (#21) üzenetére


SkyLine3000
addikt

Én spec megláttam a tesztben a teló képét és annyi. Innetől kezdve számomra arra sem érdemes a teszt, h elolvassam. A világból ki tudnának kergetni ezekkel a noccsokkal, meg lyukakkal.

(#26) MikeWazowski


MikeWazowski
addikt

Anno a mate 20 is jobb választás volt sztem mint a pro. Itt is ez a helyzet.

A legtöbb férfi csak akkor tudja meg, mi a boldogság, amikor megnősül. Csakhogy akkor már késő.

(#27) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Jó cucc, de nekem pl kell az Edge :K

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#28) prolad


prolad
őstag

Elég korrekt darab, még a pro mellé téve is. A kis telefonok kedvelői is örülhetnek, mert elég apró lett.

(#29) HarleyCustom


HarleyCustom
veterán

Nem rossz,de az S10 inkább...

HARLEY-DAVIDSON Custom & DUCATI Meccanica, Bologna.

(#30) erahurka válasza prolad (#28) üzenetére


erahurka
félisten

Dehogy örülnek, nekik 3" felett minden tepsi és különben is milyen hosszú ez már.

(#31) Indy1


Indy1
tag

Nagyon tetszik. Majd 2020 kozepen lemegy az ara. Mate 10 prom van, 4 honapja vettem hasznaltan es nekem boven eleg.

(#32) jose999 válasza <Adamsky> (#22) üzenetére


jose999
senior tag

:K

Gránit bankos ajánlókódért keress privátban (8000 Ft jóváírás) „Oh, igen. A múlt gyakran fájhat, és elfuthatsz előle, de akár tanulhatsz is belőle.”

(#33) evo87


evo87
őstag

Ha valaki hiányolja mégis a vezetéknélküli töltést, annak van gyári (bár nem olcsó) megoldás... [link]

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro 128GB / MacBook Air M2/ Seiko Samurai / Fujifilm X-T30 / Mazda RX-8

(#34) judas13


judas13
addikt

Jöhetne!
...
Drukkolok a cégnek, hogy Samut mielőbb beelőzze, hiába is nyilatkozták minap le, hogy erre minima 10 évig még nem kerül sor.
Egy telefon vásárlásával azért most magam is hozzá járulok, hogy erre igenis mihamarabb sor kerüljön. :)

[ Szerkesztve ]

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#35) nozs23 válasza evo87 (#33) üzenetére


nozs23
addikt

Lol.

(#36) thomeef


thomeef
őstag

Holnap megyek átvenni, így a legjobbkor jött ez a kis olvasmány. Csak megerősítettetek abban, hogy jól döntöttem, mikor kosárba raktam :D .

"A férfi abban különbözik a fiútól, hogy egy nagyságrenddel drágábbak a játékai."

(#37) Algieba válasza erahurka (#30) üzenetére


Algieba
őstag
LOGOUT blog (1)

149,1 x 71,4 x 7,6 milliméter és 165 grammal ez nem kicsi.
153,6 x 77,6 x 9,67 milliméter és 174 gramm a Nokia 2.1
Drámai eltérések! Ja, nem....
És 8 mm alá nem mennék vastagságban, mert nem kell kiflibe hajlított mobil. ;]

A tudás az egyetlen érték, ami a használat során nem fogy el, hanem még gyarapszik is.

(#38) Harsányi Cs


Harsányi Cs
csendes újonc

egy ilyen telefonnál miért nem töltöttetek fel RAW fotókat? az előző modellek nyers fotóin látszik hogy a gyári hibás kamera modulnak köszönhetően a Huawei csúcskészülékeinek a legvignettásabbak a képei, nem hinném hogy javították ezt a hibát de jó lett volna megtudni hogy igen vagy sem

(#39) Mans20


Mans20
addikt

A kamerához még mindig nem tudnak normális szoftvert írni.. kontrasztos , túlélesített festményeket csinál, kb mint a P20-am sokszor.

(#40) <Adamsky> válasza jose999 (#32) üzenetére


<Adamsky>
nagyúr

Na, ez örömteli :R
... de azért azt eltaláltam ugye, hogy bt-s fülesre nincsenek hatással a hangzásjavító (rontó) effektek? :)
Ja, még egy kérdés: Ez ugye Emui 9.1 (és nem "sima" 9)?

(#41) AtKaSr válasza <Adamsky> (#40) üzenetére


AtKaSr
csendes tag

Igen, Emui 9.1

(#42) babosmiki válasza evo87 (#33) üzenetére


babosmiki
addikt

Ez mekkora galádság már! :Y Kihagyják, hogy eladhassák 10x annyiért... :(

"Galaxy Z Fold" , Watch Active4, GalaxyTabS2 8.0, Dell E6430 i7.."

(#43) sfefe


sfefe
őstag

En is meg fogdostam de nem jott be mert eleg csuszos....
Tudom tok de en nem teszem tokba a telokat.( nekem ez a beutesem. :) )
s10e nem csúszik ennyire....

Az élet nem igazságos csak jobb a halálnál...

(#44) INGJOKE


INGJOKE
veterán

Jó ez a telefon... 230-ért ajándék vegyétek... valamitől pörögnie kell a gazdaságnak... :D :DD :DDD

(#45) borand válasza judas13 (#34) üzenetére


borand
aktív tag

ez neked miért jó?

Amúgy nem értem, hogy miért nem ebben s méretben készült a PRO verzió és maradtak volna egy simább kisebb P variánsnál. A P már ezzel beelőzte a Mate-t, illetve az S10e gyakorlatilag konkurencia nélkül maradt android fronton.

(#46) gubisadam


gubisadam
aktív tag

Sziasztok, van másik p30 topic, vagy innentől ez lesz?
A telefont két hete van meg, eddig nagyon szeretem.

Valaki tett már vmi védőfóliát/üveget a kameralencsére? Nem tudom hogy okoz-e fénytorést, torzítást.
Idegesít hogy mindig leér az üveg, még tokban is.

-= Suzuki SX4 S-cross 1.4T 6aut - i5-13500 / MSI PRO B760 / GW 2060S =-=-

(#47) embe


embe
nagyúr

A 3. oldalon van ez a mondat:
" Hogy ez amúgy mire jó, arról itt található egy kis olvasnivaló."
Az itt -ről nem hiányzik a link?

Yamaha RX-A2080 Aventage erősítő, Garmin szíjak eladóak: https://n9.cl/ba3pe

(#48) judas13 válasza borand (#45) üzenetére


judas13
addikt

Konkrétan a 20-as litera gondoltam (esetemben) ami azért egy fokkal kisebb lesz ennél, remélhetőleg további áresésekkel most még a vásárlás előtt...
Itt meg maga a - ha még nem elhagyható - akkor ez a csepp nocccs ami tolerálható már, a lenti vékony kávával egyaránt, meg az ár ami akár hasonló eladási eredményeket fog majd felmutatni úgy mint az elődje ezt megelőzően tette.
A méret miatt meg egy próba még vár rám, hogy pro vagy kontra lesz ez a használhatóság terén.

"Aki nem hoz döntést, az hatalmas döntést hoz."

(#49) janeszgol


janeszgol
félisten

Szép telefon, meg jó telefon... de nektek ezek a kameraképek valóban kiválóak? Nem akarom elhinni!

(#50) hemaka válasza evo87 (#33) üzenetére


hemaka
nagyúr

az komoly😂

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.