Hirdetés

2024. április 27., szombat

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57251) ZeneÁdi válasza ForRedGlory (#57134) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Igen, és pont ezért lett megállapítva a jogerős Fogyasztóvédelmi határozatban, hogy súlyos jogszabálysértést követtek el és pont ezért lett kiszabva a 150k-s bírság is.

(#57252) Vangelis válasza Soma01 (#57248) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Mitől ez a nagy barátság?

.. valami itt nem kerek :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57253) lugosi válasza Vangelis (#57252) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Amúgy meg tényleg várjuk ki a végét.
Még az egész a Versenyhivatal jóváhagyásától is függ.

(#57254) ZeneÁdi válasza dptrsk (#57135) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

DE, mivel a termék SPECIFIKÁCIÓJÁBAN be van írva, hogy van benne FaceTime kamera, amit meg is fizettél a telefon árával.

Tehát az iPhone (mint minden más okostelefon) rendeltetésszerű használata a telefonálás, fényképezés, nettezés, bluetooth használata stb. stb. AZ ÖSSZES olyan dolog, amit a leírás szerint TUD ez a készülék! Ha ez egyiket hiba miatt nem tudod használni, akkor az azt jelenti, hogy akadályozva van a rendeltetésszerű használata.

(#57255) dptrsk válasza vwpolopg (#57250) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hát szerintem inkább váltsd át most, mert lehet, hogy csak törlik.
Ha pedig felhivnak szerintem a Like S-t kell cserélni nem pedig a 300at...

[ Szerkesztve ]

(#57256) ZeneÁdi válasza lugosi (#57139) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Jelentsd fel őket. Ha első kőrben visszautasítják, de te tudod, hogy jogszabályt sértenek, akkor fellebbezz!!

(#57257) Soma01 válasza Vangelis (#57252) üzenetére


Soma01
veterán

Én sem tudom. Lehet összefognak, hogy költséget csökkentsenek és a harmadikat kicsit megszorongassák. Jó lenne nekik ha megint ketten lennének. Ha jön a Digi négyen lesznek az már sok és árverseny is nagyobb lenne. Vagy mit tudom én mit gondolnak. :))

(#57258) ZeneÁdi válasza Soulfly842 (#57141) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Igen, és ezt azért tehetik meg, mert a sok birka fél attól, hogy feljelentse őket! Örülnek neki, hogy van egy almás telefonjuk! Pedig ha mindenki megtenné ezt a lépést, nem sokáig tudnák már csinálni.

Azért is írtam, hogy aki úgy érzi a jogszabály igazat ad nekik, az gyűjtsön össze ahány adatot csak tud és jelentse fel őket! Ha első nem sikerül, akkor fellebbezés!

Ehhez nyilván utána kell járni egy picit és foglalkozni kell a dologgal és NEM SZABAD annyiba hagyni, ha az ember tudja, hogy igaza van!

(#57259) Vangelis válasza Soma01 (#57257) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Eddig is mi a xarért csináltak külön tornyokat?
---- biztos meg lehetett volna oldani közösen :D ;]

Mert a kartell eddig is megvolt.

Voda már párszor eljátszotta a nagy halált... meg, hogy megy innen...

De jó hely magyarisztán! Ennyi profit lassan sehol nem lesz 50ft/perc :D

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57260) Dilikutya


Dilikutya
félisten

Megint behányt a T-Mobile oldala? Fizetném be a telefont, hiba hiba hátán.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57261) Rossi válasza Dilikutya (#57260) üzenetére


Rossi
addikt

Megint?

Én tavaly szeptember óta nem tudok belépni...

"Thou shalt not make a machine in the likeness of a human mind."

(#57262) Dilikutya válasza Rossi (#57261) üzenetére


Dilikutya
félisten

Én be tudok, meg eddig is ott fizettem. Kiválasztom, amit be akarok fizetni, és erre hosszú malmozás után hibát dob. Bezzeg belépni is olyan sokáig tart, mire hozzájutok a bejelentkező ablakhoz a sok tetves reklámtól.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57263) szabogabor10 válasza Dilikutya (#57260) üzenetére


szabogabor10
veterán

Totál behányt. Még Távszámlából se tudom megnézni a korábbi számláimat.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57264) Dilikutya válasza szabogabor10 (#57263) üzenetére


Dilikutya
félisten

Azért ez már komolyan szánalmas.

Nem vagyok perverz, csak haladok a korral. (Még mindig: Rock&roll feeling baby, rock&roll feeling.....)

(#57265) szabogabor10 válasza Dilikutya (#57264) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyetértek. Komolyan technikai analfabéták vannak náluk.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57266) radi8tor válasza szabogabor10 (#57265) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Digi nettel simán be tudok lépni t-mobile.hu és tavszamla.hu is.

⭐ Stella

(#57267) ZeneÁdi válasza Onderon (#57143) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Ebben nagyot tévedsz!

A Telekom igenis elég sokat keres az ilyen műveletekkel (azzal, nem bukik - gazdasági szempontól a nem bukást ugyanis nyereségként lehet elkönyvelni)

Meg is magyarázom!

A Telekom vesz az Apple-tól egy iPhone-t, mondjuk 60.000 Ft-ért. Te megveszed azt az iPhone-t, ami 3 napon belül kiderül, hogy gyári hibás (ami állítólag nem is olyan ritka). Mondjuk fizettél érte 100.000 Ft-ot.

Na most, a Telekom a jogszabály szerint köteles levenni a polcról egy másik iPhone-t, amit szinte 60.000 Ft-ért vett az Apple-tól és odaadni neked a hibás helyében. A hibás iPhone-t beküldi az Apple-hoz, ahol kijavítják, kicserélik a burkolatát és leszigetelt dobozban visszaküldik a Telekomnak. Igen ám, de ezt az iPhone-t NEM árulhatják, nem rakhatják ki a polcra, hiszen nem új iPhone-ról van szó, hanem felújítottról. Tehát van egy iPhone, ami nekik 60.000 Ft-ba került és amit nem adhatnak el! Ezen kívül ott a másik iPhone, amit kötelesek lennének neked adni, és ami szintén 60.000 Ft-ba van nekik. Tehát összesen 120.000 Ft-ot fizettek és tőled csak 100.000-t kaptak. Ez -20.000 Ft a Telekomnak.

Tehát akkor mit csinálnak? Beadják azt a dumát, hogy az Apple nem engedi stb., feldobják az ügyfélnek azt a labdát, miszerint 1 éven belül bármikor azonnal kicserélik az iPhone-t ha meghibásodik és a garancia újraindul (ami persze igaz is). Sokan be is kapják a csalit és beleegyeznek. Ezután rendelnek egy iPhone-t egy külön készletről, amit az Apple KIZÁRÓLAG a cserékre tart fenn és ami FELÚJÍTOTT, ÚJRACSOMAGOLT készülékekből áll és azt odaadják neked, a tiédet pedig visszaküldik az Apple-nak (ami ugyanebbe a készletbe kerül majd). Szerintem ezért a Telekom egy fillért sem fizet az Apple-nak vagy max. egy jelképes összeget. Így tehát megspóroltak 60.000 Ft-ot (a polcon lévő iPhone árát, amit kötelesek lettek volna odaadni neked), te meg kaptál egy felújított iPhone-t, amiért gyakorlatilag 100.000 Ft-ot fizettél és ami kb. 30%-al kevesebbet ér.

Tehát akkor, ki is jár jól?!

(#57268) szabogabor10 válasza radi8tor (#57266) üzenetére


szabogabor10
veterán

Be tudtam lépni, de nem tudtam megnézni a számlákat.
Mostmár okés.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57269) Vangelis válasza ZeneÁdi (#57267) üzenetére


Vangelis
nagyúr

ÉN biztos nem vennék át felújított xart...

Vinyóbol is adtuk el felújítottat... de soha többé!

Lehet nem jó hasonlat....De ÚJAT kell adni!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57270) ZeneÁdi válasza kali (#57144) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

PONTOSAN erről van szó! Nem újat kapsz cserébe, hanem refurb-ot.

Ezt a trükköt használja ki a Telekom a vevők megtévesztésére (lásd a fenti hozzászólásomat).

Ezáltal a vevő kb. 30%-ot bukik a Telekom meg szinte semmit... illetve a bukást a semmit sem sejtő vevőn hozzák be.

(#57271) Soma01 válasza Vangelis (#57259) üzenetére


Soma01
veterán

Közös tornyok már most is vannak. Olyan is ahol mind a három antenna ott van.

(#57272) ZeneÁdi válasza Aaron14 (#57145) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Érdekes... erről tudnál nekem több infót küldeni privátban, kérlek?

Köszönöm!

(#57273) r3dsnake válasza ZeneÁdi (#57270) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A telekomnak mondjuk pont semmi köze hozzá, hogy az Apple refurb-re cserél. Sőt, bármelyik Apple boltba beviheted a Telekomos telódat cseréltetni.

(#57274) ZeneÁdi válasza dptrsk (#57247) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Nem tudom, hívd fel a fogyasztóvédelmet és kérdezd meg tőlük.

Most már a 72 órán belüli csereigényeket is ők kezelik. Állítólag eddig nem így volt...

(#57275) ZeneÁdi válasza r3dsnake (#57273) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Dehogy nem :)

Még az is lehet, hogy gyári hibásokat az Apple nem is számlázza ki a Telekomnak, vagy stornózzák. De a Telekom veled kifizetteti :) utána meg elhiteti veled, hogy újat kapsz.

De tegyük fel, hogy nem tudnak róla. Akkor is ÚJAT kell adniuk, ha 72 órán belül beviszed.

A 72 óra után már jogos a javítás, refurb-ra csere, de én a 3 munkanapon BELÜLI csereigényről beszélek.

(#57276) Soulfly842 válasza vwpolopg (#57250) üzenetére


Soulfly842
addikt

Senkinek. :)

Egyidejűleg egy azon diákigazolvány számmal nem lehet két Like díjcsomag, illetve díjcsomagváltással sem lehet egyéb díjcsomagról sem váltani (még a rendszerek szempontjából is kiírja ilyen aktiválási szándék esetén, hogy ez a diák.ig szám már használatban van). Kivételt képez a like-ról nagyobb likere vagy Music XS-re váltás.

(#57277) r3dsnake válasza ZeneÁdi (#57275) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs kozuk hozza, nem is foglalkoznak mar szervizzel egyaltalan. Kuldik tovabb hivatalos apple szerviznel.

(#57278) vwpolopg válasza Soulfly842 (#57276) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi a választ. De akkor jól értem az alapján amit írsz, hogy az járható út, hogy a jelenlegi like300-am átváltom valami nagyobbra és utána megrendelem a telót like-s-sel? Hisz akkor a like300 már nem lesz aktív, szóval a diákigazolvány szám sem lesz használatban, tehát nem lehet akadálya a dolognak. Hacsak nincs még valami csavar a dologban... :D

(#57279) vwpolopg válasza Soulfly842 (#57276) üzenetére


vwpolopg
őstag

Ááááááá, most nézem az ÁFSZ-t...: A Like S díjcsomag nem használható internet alapú hang és video hívásokra.

Így akkor nem kell, maradok a 300-amnál...

(#57280) ZeneÁdi válasza r3dsnake (#57277) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Ha 72 órán belül visszaviszed mert hibás, akkor igenis közük van hozzá, mivel te velük állsz szerződésben és nem az Apple-al. A 72 órán belüli csereigénynek az égvilágon SEMMI köze a szervízeléshez, az egy speciális helyzet, amikor a kereskedő köteles azonnal kicserélni a meghibásodott árut. SEMMI köze semmilyen szervízhez. 3 napon belül visszaviszed ahhoz, akitől vetted és a jogszabály szerint KÉRDÉS NÉLKÜK azonnal kötelesek levenni a polcról egy ugyanolyat és odaadni neked. Ha nincs a polcon, akkor rendelnek egy ÚJAT s gyártótól és azt adják oda neked.

(#57281) Doosa


Doosa
aktív tag

Most más szolgáltatónál vagyok, de szemezgetek a dominóval és azt látom, hogy a DominoNET-ben egész gyakran vannak ilyen kötelezettség nélküli 1. hónapos akciók.
Ezek pontosan hogyan működnek. Valaki próbálta már úgy kibekkelni, hogy egyik csomagból ugrik a másikba? Tehát meg lehet azt csinálni hogy kb minden 2. hónap akciós legyen?

(#57282) plantzopa


plantzopa
újonc

Most akkor a netplusz s mennyibe kerul?
Hozzateszem semmelyik netcsomag ara nem egyezik a telekom appban levovel...

[ Szerkesztve ]

(#57283) szabogabor10 válasza plantzopa (#57282) üzenetére


szabogabor10
veterán

Olyan díjcsomagod van, amiben nincs adatforgalom? Mert akkor tényleg ennyi.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57284) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

erre tudtok valamit mondani sracok?

(#57285) Vangelis válasza GeneraL_XTX (#57284) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Ha a másikhoz vettél készüléket akkor a készülékes ár fog rád vonatkozni.

Egyébként azt láttátok, hogy 35e ért adják a S5-öst Next S-el?

Ez végül is nem olyan rossz ár. Akinek ilyen csomagja van és hosszabbít vagy hasonló.

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57286) GeneraL_XTX válasza Vangelis (#57285) üzenetére


GeneraL_XTX
veterán

Ahham értem, akkor én csak a 8000ft-os Next S-re tudok felváltani? Mert hát az viszont nemigen éri meg nekem :(

Akkor már inkább 9390-ért a Music S, annál kapásból 1Gb a net és nem 500, a Spotify prémium előfizetésről és a zenehalgatásra használható 2GB-ról nem is beszélve. :U

(#57287) btz válasza plantzopa (#57282) üzenetére


btz
addikt

Olyan díjcsomagod van amiben nincs adatkeret. Ha igen akkor annyi 1090 ft.

ⓑⓣⓩ

(#57288) Zeki válasza Doosa (#57281) üzenetére


Zeki
nagyúr

Most olyan az akció, hogy nem megismételhető, tehát 1 szám, 1 próba net akciósan.
Régen volt több, és cserélgetni lehetett őket, mert mondjuk 1 hónapig volt, aztán 3 hónapig nem lehetett, és akkor újra. Most már nincs újrázás.

(#57289) Soma01 válasza Zeki (#57288) üzenetére


Soma01
veterán

De kezet rázni még lehet, nem? (ok, hogy újjat nem lehet, azt értem) :DD

(#57290) polonic


polonic
félisten

Mikor szokták visszautalni a vételárat a webshopos vásárlás elállása után?

(#57291) dptrsk válasza polonic (#57290) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

14 nap

(#57292) taip


taip
senior tag

Hogy kell elképzelni ezt a nagy összeborulást technikailag?
A Telenor teleszórja a Dunántúlt saját tornyokkal, amire a Telekom ügyfelei mint egy belföldi roaming, rácsatlakozhatnak? Csak mert érdekes lesz, hogy ha megbízhatatlan a Telenor hálózata, akkor a Telekomos ügyfél fog szívni, ráadásul hiába jelzi a saját szolgáltatójának, nem tud vele mit csinálni, mert nem az ő tornya.
Az ügyfél meg nem tud választani, hogy inkább kéri a megbízhatóbb Telekomos tornyot.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57293) dptrsk válasza taip (#57292) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Az ügyfél tud választani, mert ha kilövi a telefonban az LTE opciót, akkor a 3G vagy 2G tornyok Telekomosak lesznek.
Igen, amolyan belföldi "roaming".
A felvetett jelenség érdekes, az én fejemben is meg fordult, hogy mi van, akkor ha nem megy s bejelented...
Valószínűleg a szerződés erre is kitér, amit a 2 szolgáltató kötött s nem nyilvános.
Gondolom, ha egy Telekomos panaszt jelent, akkor a Telekom szól a Telenornak, s vannak határidők...

(#57294) Vangelis


Vangelis
nagyúr

Van erre egy régi mondás...

Közös lónak túrós a háta!

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57295) taip válasza dptrsk (#57293) üzenetére


taip
senior tag

Nyilván nem opció, hogy lemond a 4G használatáról. Nem lenne jó, ha választani kellene egy esetleg megbízhatatlan 4G és egy megbízható 3G között...

Illetve azt nem értem, hogy pl. a Dunántúl jelentős részét (is) lefedte a Telekom a nemrég bekapcsolt tornyokkal. Azt tudom feltételezni, hogy a maradék területet fedi le a Telenoros roaminggal. Illetve nyilván lesznek jelentős átfedések, hiszen a Telenor a saját ügyfeleinek is akar/kell adni 4G-t a Dunántúlon.
Tehát lesznek jelentős területek, ahol lesz Telekom és Telenor 4G is (nem feltétlenül azonos frekvencián).

Kíváncsi leszek, hogy a készülékek hogyan fogják kiválasztani a jobbat. Alapértelmezett a Telekom, de ha a másiknak jobb a térereje, akkor átvált? Ugyanakkor nem hiszem, hogy a felhasználó felé látszani fog, hogy Telekom vagy Telenor hálót használ, továbbra sem fog tudni felmenni a Telenor feliratú hálózatra, hanem már "magasabb szinten" megtörténik a roaming és az ügyfél felé már Telekomként látszik. De akkor meg 2 Telekom hálózat lesz egyszerre. (?)

Vajon a már működő Telekom 4G hálózatot is használhatják a Telenor ügyfelei? Nekem úgy tűnik, igen. Mondjuk akkor nem értem, miért jó ez a Telekomnak, mert ezzel felad egy nagy előnyt, hiszen a Telenor nagyon le van maradva a 4G hálózat kiépítésével, most meg hirtelen neki is lesz szinte országos lefedettsége...

Na jó, nem értek hozzá, de érdekelne, hogy lesz ez. :)

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57296) dptrsk válasza taip (#57295) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Jelenleg az 1800 MHz-ről is tárgyalnak, de arról még nincs megegyezés...
A 800 MHz hálózatot adják közösen kölcsön egymásnak, a te telefonodon Telekomot fogsz látni, csak annyi lesz, hogy a Telenor tornyán keresztül kapcsolódsz a Telekom központjához.

Jelenleg is van átfedés a tornyok között, ezért is nem megy el a térerő, mikor közlekedsz.
A telefon feltehetőleg a Telekomos cellákat fogja preferálni, de ahol nincs Telekomos vagy az alternatíva jelentősen erősebb jelet ad, átvált.

Pl:
ha a Telekom cella 4 strigula a Telenoros pedig 5 akkor nem vált át.
ha a Telekomos cella 1-2 strigula a Telenor 4-5 akkor átvált.
Vagy valami hasonló.

(#57297) r3dsnake válasza Vangelis (#57294) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

*túros.

(#57298) Soma01 válasza taip (#57292) üzenetére


Soma01
veterán

[link]
Innen indulva kezdj el olvasni pár hsz-t.

(#57299) taip válasza Soma01 (#57298) üzenetére


taip
senior tag

Gondolhattam volna, hogy van saját topikja, kösz.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57300) Def26


Def26
félisten

A nagy telenor/telekom 4g összeborulásból, remélem nem esik vissza a 4g minősége azért, mert pár csóró telenoros is felcsatlakozik a hálózatra. Szerintetek kell ettől tartani? :U

Fanboy Status: PS4:On, Xbox:On, apple:On, samsung:Off, Microsoft:Off, Audi :On,

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.