Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57201) btz válasza Soma01 (#57200) üzenetére


btz
addikt

Onnantól meg olyan árkat szabnak amitől épp még nem sűl le az arcukról a börke.

ⓑⓣⓩ

(#57202) Soma01 válasza btz (#57201) üzenetére


Soma01
veterán

Ezért drukkolok a másik kettőnek! Pont a két nagyobb állt össze. Ez nem szerencsés a verseny szempontjából.

(#57203) Vangelis válasza Soma01 (#57202) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Miért volt?

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57204) btz válasza Vangelis (#57203) üzenetére


btz
addikt

Valami van, de ha még lennének 5-en a képben biztos még nagyobb lenne. Bár a Magyar piacon ilyen sosem lesz.

ⓑⓣⓩ

(#57205) szabogabor10 válasza Soma01 (#57200) üzenetére


szabogabor10
veterán

Igen, a Voda nagyon nehéz helyzetben van most. Nem elég, hogy sürgősen le kell fedniük az összes nagyobb várost LTE-vel, még év végéig el is kell indítaniuk a 800-as hálót is a lefedettségre tett vállalása miatt. És erre teljesen egyedül maradt (hacsak a Digi nem kavar be, de erre kicsit az esély), így iszonyat nehéz lesz.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57206) Soma01 válasza Vangelis (#57203) üzenetére


Soma01
veterán

Nagy biztosan nem, de valami igen (RED pl.). De abban biztos vagyok, hogy ha nincs a Voda (vagy bárki 3.), akkor most drágábban telefonálsz, netezel...

(#57207) Soma01 válasza szabogabor10 (#57205) üzenetére


Soma01
veterán

A szükség törvényt bont, de ha konkrétan nem is törvényt, elveket biztosan fog! :DDD
Ha nem csinál valami nagy durranást, ár vagy szolgáltatás tekintetében, akkor lehúzhatja a rolót. Ezért gondoltam a Digi-re, a UPC nem lesz elég.

(#57208) szabogabor10 válasza Soma01 (#57207) üzenetére


szabogabor10
veterán

Hát igen. :D
El is kezdte szépen lefedegetni rohamtempóban a városokat, de folytatni kell, ebben az évben már nem lazsálhatnak, mint eddig. Nem lehetetlen a vállalás teljesítése, de nagyon nehéz lesz, és rengeteg pénzt kell még beleölniük a hálózatba. A következő éveket egyértelműen az LTE fogja meghatározni, úgyhogy ha lemaradnak, baromi nagy gondban lesznek.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57209) Soma01 válasza szabogabor10 (#57208) üzenetére


Soma01
veterán

Az a baj, hogy már le vannak maradva!
Tehát lépni kellene, valami "nagy" bejelentés vagy .... változtatás kellene. A két T lépéselőnye már meg is van, márciusban nyélbe lesz ütve gyakorlatilag is. Ha a versenyhivatal nem szól bele. Mert még ez is megtorpedózhatja.

(#57210) szabogabor10 válasza Soma01 (#57209) üzenetére


szabogabor10
veterán

Le bizony, nem is kicsit.
Technológiailag mindenképp előnyös lenne, ha a GVH nem szólna bele az üzletbe. Árak szempontjából lehet érdekes majd a dolog.
Egyébként nem hiszem, hogy a Voda bármit is bejelentene, most nagyon el vannak foglalva az LTE-vel.

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57211) dptrsk


dptrsk
Topikgazda

(#57213) Audison


Audison
senior tag

Sziasztok!

A kedvezményes készülékcsere hogy működik? Néztem az S4-et én van olyan opció, hogy készülék csere esetén az ár előfizetéssel nem 86 640 hanem 60.000 ft. Ha bemegyek és beviszem a Lumia 520-am, akkor kedvezményesen ideadják? Elolvastam, hogy mik a feltételek, és az alapján jogosult lennék rá. Csak azt nem tudom, hogy milyen telefont fogadnak el csereként...

(#57214) GeneraL_XTX


GeneraL_XTX
veterán

Sziasztok!

Jelenleg Mozaik S csomagot használok, aminek a havidíja 5620ft ha jól rémlik és 2016 júniusáig van rá hűségem. Szeretnék váltani a 6500ft-ba kerülő Next S csomagra, ezt megtehetem? Vagy nem lehet hűség idő alatt váltani vagy nem ez a havidíja lesz? Mert látom két ár van egy készulékkel és egy készülék nélkuli rám melyik ár vonatkozhat?

Előre is köszi a válaszokat :R

(#57215) Vangelis válasza Audison (#57213) üzenetére


Vangelis
nagyúr

???

Ha lejárt a hűséged akkor újíthatod. Nem kell leadni semmit.
Furcsa a megfogalmazás.

[ Szerkesztve ]

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57216) Audison válasza Vangelis (#57215) üzenetére


Audison
senior tag

Köszi. Akkor kicsit félreértettem ezt a készülékcsere dolgot..nálam a csere azt jelenti, hogy régit be, újat ki. :R

(#57217) Vangelis válasza Audison (#57216) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Náluk nem :)

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57218) Genova1983


Genova1983
tag

Sziasztok!

Van egy mobilnet előfizetésem (Net n' Roll M,6990Ft/hó) lejárt hűséggel.Szeretném meghosszabbítani,de vennék hozzá készüléket is.
Arra lennék kiváncsi,hogy ez telefon is lehet vagy csak tablet és laptop?

(#57219) dptrsk válasza Genova1983 (#57218) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nekem ajánlottak mobilnet mellé telefont, ha megtartom, úgyhogy szerintem lehet.

(#57220) Huroq válasza Genova1983 (#57218) üzenetére


Huroq
senior tag

Lehet. Én is így vettem pár hónappal ezelőtt mobilt.

(#57221) alexander12


alexander12
aktív tag

Sziasztok.

A lányomnak fun aranytárskártyás csmagja van. Most cseréltünk neki telefont lte képesre. Van egy net plusz m 500 megás csomagja ami azt írja hogy lte n lehet használni. De a készülék nem csatlakozik 4g re. Ezt az előfizetés korlátozza vagy esetleg a sim kártya.
Remélem érthető :)

kíváncsi, OP8T

(#57222) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Ha van egy Like300 előfizum akkor jól sejtem, hogy 2. előfizetésnek nem vehetek egy LikeS-t mellé?

Szerk.: Másik kérdés: Jövő csütörtökön vehetnék készüléket készülékcserével, viszont az S4-re csak február végéig van 30%-os akció... valami egyéni elbírálással nem lehet egy héttel előrehozni a készülékcserét?

[ Szerkesztve ]

(#57223) dptrsk válasza alexander12 (#57221) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

4Gvel lefedett helyen vagytok?

(#57224) dptrsk válasza vwpolopg (#57222) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

1 diák 1 Like csomag.
Szerintem ha bemész boltba(és bukod az online kedvezményt), akkor vehetsz egyéni elbírálás alapján telefont. Ha telefonon kérnél egyedi elbírálást 30 nap a válaszadási határidő...
De megpróbálhatsz belépni, hátha engedi.

(#57225) vwpolopg válasza dptrsk (#57224) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszi! Neten nem engedi. Boltban nem kapható, csak online, de ha lehetne boltban se lenne opció mivel pont a 30% extra kedvezmény miatt szeretném.

Na és olyat lehet, hogy megveszem csak az előfizura vállalt hűséggel valami 2 ezres díjcsomaggal, júniusban lejár a hűség a like300-amon, azt megszüntetem aztán az előző 2 ezres díjcsomagot meg átváltom like s-re?

(#57226) dptrsk válasza vwpolopg (#57225) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

like s csak dominorol valtassal vagy uj elofizeteskent kerheto.

azt viszont megkerdezheted 1430on, hogy ha a like 300at atvaltod move xsre vagy ha van tarifahuseg akkor valami like 300nal magasabb csomagra es megrendeled like sre a telót s a régit lemondod ha lejárt.
csak ezt a 1430 tudja megmondani, hogy mehet-e Így.

[ Szerkesztve ]

(#57227) alexander12 válasza dptrsk (#57223) üzenetére


alexander12
aktív tag

Igen, Veszprémben és Pápán használja a telefont. Illetve még Tapolcán, de itt nincs 4g.
A sim viszont 2-3 éves, és most lett microra vágva. Még az lenne a kérdésem, ha ősszel egyetemista lesz és Like csomagra váltunk az lte képes lesz?

kíváncsi, OP8T

(#57228) r3dsnake


r3dsnake
nagyúr

Lehet már tudni, hogy milyen sebességet kapnak a dominós LTE-k?

(#57229) dptrsk válasza alexander12 (#57227) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha minden igaz március 1től minden csomag 4g képes lesz, ami jelenleg publikusan elérhető.

Fun S ha minden igaz csak márc 1től lesz LTE képes a dominosokkal.
jelenleg hiaba rendeltetek meg az 500mb csomagot nem teszi lte képessé csak az előfizeteseseket.

[ Szerkesztve ]

(#57230) szabogabor10 válasza r3dsnake (#57228) üzenetére


szabogabor10
veterán

Egyelőre nem. Szerintem 10 Mbit/s lesz minden csomagban, de ne legyen igazam.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57231) vwpolopg válasza dptrsk (#57226) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszönöm, rákérdezek :)

(#57232) alexander12 válasza dptrsk (#57229) üzenetére


alexander12
aktív tag

Köszi ez jó hír :) A net azért mindenképpen kellett :) :)

kíváncsi, OP8T

(#57233) vwpolopg válasza dptrsk (#57226) üzenetére


vwpolopg
őstag

Na rákérdeztem, szerintük így nem mehet, mert a rendszer nem fogja engedni blablabla... Az itteni T-s fórumtárs mit mondana erre a helyzetre? :D

(#57234) lugosi válasza adam3 (#57195) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem örülök neki. Részben ezért maradtam telekomos, mert elsőrangú az lte háló. Most úgy érzem, hogy az általam befizetett pénzből a telenorosoknak lesz lte-je.
Egy okkal kevesebb, hogy miért legyek telekomos. Ha átmegyek máshova, akkor mostantól 14 évig nem kell aggódnom emiatt 😐

Persze addigra már nem 4G hanem 10G lesz 😉

(#57235) szabogabor10 válasza lugosi (#57234) üzenetére


szabogabor10
veterán

De ez forditva is igaz: a Telenorosok által befizetett pénzből nekünk lesz LTE-nk. ;)

[ Szerkesztve ]

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57236) radi8tor válasza lugosi (#57234) üzenetére


radi8tor
MODERÁTOR

Örüljünk annak, ha nem lassul a hálózat vidéken.

⭐ Stella

(#57237) dptrsk válasza vwpolopg (#57233) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Sajnos én nem Telekomos dolgozó vagyok, de hátha a Telekomos fórumtársaknak van ötlete, működhet-e.
még egy 5let, hívd fel a webshopot van egy telefonszáma, amit napközben lehet hívni s kérdezd őket.
ha senkinek nincs ötlete, azt javaslom, hogy próbáld megrendelni egy új LikeS csomaggal, ha engedi megrendelni váltsd át a like300at utána azonnal.
Ha másnap felhívnak, hogy nem lehet akkor baj van..
fontos, hogy délután-este próbáld megrendelni mert a délelőtti rendelést aznap feldolgozzák, s a csomagváltás csak 00:00kor következik be rendszerszinten.

Ha nem engedi akkor ha van bátorságod a like300at váltsd át s utána próbáld meg
Ha ugy sem engedi, akkor várj másnapig s akkor is próbáld meg.
ha akkor sem akkor sajnos marad az uj sim like s csomaggal telefon nelkul.

(#57238) szabogabor10 válasza szabogabor10 (#57235) üzenetére


szabogabor10
veterán

Mondjuk imádkozzunk, hogy a Telenor jófajta hálózatot épít, és nem olyant, mint amilyen a 3G-jük...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57239) dptrsk válasza szabogabor10 (#57235) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Csak a telenor ZTE eszközei nem a megbízhatóságról híresek...

(#57240) szabogabor10 válasza dptrsk (#57239) üzenetére


szabogabor10
veterán

Tudom sajnos, pont ezért írtam az előző hsz-t.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57241) vwpolopg válasza dptrsk (#57237) üzenetére


vwpolopg
őstag

Köszönöm, hogy próbálsz segíteni :)) Mi bajom lehet abból ha a meglévő like300-at most nem váltom át semmire, de megrendelem a telót like s csomaggal? Azonnal hozzámvágják a kötbért, vagy csak simán törlik a rendelést?

(#57242) ZeneÁdi válasza ForRedGlory (#57131) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Kedves ForRedGlory,

Nem véletlenül írtam oda a jókívánságokat a végére.....

Szívesen elküldöm neked az fogyasztóvédelem jogerős határozatát, ahol arra is kitérnek, hogy a Telekom NEM hivatkozhat többletköltségre, tehát nem érdekel senkit, hogy az Apple mit enged és mit nem enged, mivel a Telekomtól vásároltam a telefont és nem az Apple-tól. Ebben az esetben Ők a felelősek és kötelesek AZONNAL kicserélni a készüléket. Hogy azután az Apple-el hogyan intézik, az már az ő dolguk.

Az Apple nem all a törvény fölött, tehát NEM szabhatja meg, hogy mit enged meg és mit nem, amíg az adott jogállamban van egy érvényes JOGSZABÁLY, ami tisztán SZABÁLYOZZA, hogy mit lehet és mit nem.

P.S. amúgy érintettnek érezted magad az utolsó mondatomban, amelyikben a Telekom bérenceinek üzentem, vagy miért kívánsz hasonlókat?!

[ Szerkesztve ]

(#57243) Vangelis válasza ZeneÁdi (#57242) üzenetére


Vangelis
nagyúr

A törvény tényleg így van.
Én is kereskedelemben vagyok lassan 20 éve.

Ki kell cserélni... ennyi. Pont

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57244) lugosi válasza szabogabor10 (#57235) üzenetére


lugosi
MODERÁTOR

Nem hiszem, hogy nagy szükségünk lenne arra, mint ahogy azt sem hiszem, hogy egyáltalán bármi előnyét látnánk.

Radi8tor1: én is ettől tartok.

(#57245) ZeneÁdi válasza dptrsk (#57132) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Pietrasko, ez egyszerűen NEM IGAZ! Amennyiben 72 órán belül visszaviszed, a vállalkozó köteles AZONNAL kicserélni, ha van raktáron. Ha nincs raktáron, rendelnek, de a tiédet nem küldhetik be és majd csak akkor kapsz újat, ha bebizonyosodott, hogy hibás. Ha letelt a 72 óra, akkor igen, beküldhetik.

"A Legfelsőbb Bíróság Kfv. III. 37.027/2007. számú ítéletében kimondta, hogy a kormányrendelet 7. §-ának rendelkezése alapján érvényesített három munkanapon belüli csereigény esetén a forgalmazó nem választhatja az áru kijavítását, hanem köteles a meghibásodott árut – amennyiben van ugyanolyan árucikk a forgalmazónál – előzetes vizsgálat nélkül azonnal kicserélni, az előzetes vizsgálatot igénylő kijavításra nem ad a jogszabály lehetőséget, ebből értelemszerűen következik a meghibásodott fogyasztási cikk azonnali kicserélésének kötelezettsége a forgalmazó részéről.

„Ha az azonnali csere azért nem lehetséges, mert a fogyasztási cikk átmenetileg nincs a forgalmazó üzletében vagy raktárában, a GKM rendelet 4. §-ának (2) bekezdése irányadó a kormányrendelet szerinti kicserélés tizenöt napos határidejére is.” (EBH2007. 1744)"

(#57246) dptrsk válasza vwpolopg (#57241) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Hát elvileg ellenőrzik a megrendeléseket, mielőtt jóváhagyják, s ha meglátják, hogy van egy like300ad vagy törlik vagy felhívnak, hogy így nem mehet át kell váltani...

(#57247) dptrsk válasza ZeneÁdi (#57245) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez érdekes, ha én aztmondom hibás, de ő nem tapasztalja, akkor is ki kell csrrélnie, ha 72 órán belül vagyunk?

(#57248) Soma01 válasza radi8tor (#57236) üzenetére


Soma01
veterán

Ebben lehet valami, mert az országot két részre osztották egymás közt fejlesztés szempontjából és ahol a Telenor fogja csinálni nem lesz ua. mint ahol a Telekom. Csak nehogy csúnya egymásra mutogatás legyen majd belőle.

(#57249) ZeneÁdi válasza kali (#57133) üzenetére


ZeneÁdi
csendes tag

Természetesen... a rendeltetésszerű használat akadályozása meg is lett állapítva aznap a szervízben és jegyzőkönyv is készült róla (habár azt csak akkor adta ide, amikor kifejezetten kértem és azzal a kérdéssel kísérte, hogy "mi van, nem bízik meg bennünk?")

Ettől függetlenül megtagadták a cserét és ezért állapította meg a Fogyasztóvédelem az idézem "súlyos jogszabálysértést".

Megjegyezném, hogy ez a határozat más másodfokú, tehát fellebbeztem, mivel első kőrben szerintem felületesen vizsgálták az ügyet és nem vettek figyelembe egy pár fontos tényt. Ez azt eredményezte, hogy első fokon nem találtak jogszabálysértést.

(#57250) vwpolopg válasza dptrsk (#57246) üzenetére


vwpolopg
őstag

Egyre érdekesebb... chaten meg azt mondja az ügyintéző, hogy semmi akadálya annak, hogy átváltsam a like300-am és megrendeljem a telót like-s-sel... na most akkor kinek higgyek? :D

Szerk.: Megrendelem a 300 mellé és lemeccselem holnap ha felhívnak... :D

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.