Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57951) Aaron14 válasza dptrsk (#57942) üzenetére


Aaron14
őstag

Azt válaszolták, hogy idézem: "Mivel az ATK otthoni szolgáltatással van egybekötve, és a webshop képtelen az otthoni szolgáltatásokat kezelni, ezért nem fog menni a hűségvállalás ATK csomagra."

2015-ben ilyen még van? Akkor csak személyesen tudok vásárolni? :(

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57952) foxymaci válasza Aaron14 (#57951) üzenetére


foxymaci
senior tag

Igen van még ilyen a telekom ilyen balf...sz mert még mindig nem sikerült összehozni a két rendszert így valószínüleg be kell menned én is hasonlóan jártam egy két hete

_FoxY_ / Iphone 14 Pro / PS5 / iPad Pro 11 M2 / Watch Ultra /

(#57953) dedike válasza Aaron14 (#57941) üzenetére


dedike
addikt

Nem járt még le a hűséged és nem aranyszintű a számod. Majd utána. Szerintem.

Jah...eddig még nem jutottam el... :B

[ Szerkesztve ]

Jó szerencsét!

(#57954) Huroq válasza Aaron14 (#57951) üzenetére


Huroq
senior tag

Ugyan így jártam én is pár napja, de telefonon 2 perc alatt tudtam rá vállalni hűséget és részletre is el tudtam hozni.

(#57955) ferikek válasza kali (#57885) üzenetére


ferikek
aktív tag

Szia, koszonom a valaszod.kozben en is megtudakolta. A telekomnal es ami akartam venni (apple) az mind fuggo :)

(#57956) szaniszlokar


szaniszlokar
aktív tag

Netre lenne szükségem, mert a vezetékes szolgáltatómnál már nem tudom igénybevenni a szolgáltatást. Vezetékes Telekom szóba sem jöhet mert messze vagyok a központtól, egy bitet sem tudnak adni. A mobilnet a mi cellánkban csak EDGE, de a közeli ózdi cellában van 3G és LTE. Az LTE hálózatra nem tudok felcsatlakozni, mert nagyon gyenge a jel. Viszont ha a Sony SP telefonomat kiteszem az ablakba és nyújtózkodom egy kicsit 5 vonásból 3-4 vonásnyi H+jelet tudok fogni a szomszéd cellából. Mértem sebességet 6-7 MB letöltést elértem.

Lehet kérni a Telekomtól valamiféle antennát, hogy fel tudjak tartósan csatlakozni a szomszédos kilógó cellára?

2007 óta levelezek velük, hogy szeretnék netet vagy mobil vagy vezetékes oldalról, de nem fejlesztenek semmit, így ez marad alternatívának vagy a Telenor 3G hálózata. Mivel a Telekomnál van mindenem a TV kivételével, maradnék, de a technika ördöge nem nagyon akarja.

Minden ellenállás hasztalan.

(#57957) aero.


aero.
veterán
LOGOUT blog

Egy sim kártyát szeretnék kicsereltetni edesapamnak, de a szam testverem neven van aki velem egyutt kulfoldon el. Elutasitottak ket helyen is, mondva, hogy ez nem lehetseges, max ugyved altal blablabla. Szegyen az egesz. Mit lehet tenni?

(#57958) Teko001 válasza aero. (#57957) üzenetére


Teko001
őstag

Nem bántásból, de szerinted tényleg szégyen az, hogy más nem intézhet bemondásra ügyet a nevedben?

(#57959) aero. válasza Teko001 (#57958) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Mikor barmilyen adatot ki tud nezni, hogy pl. Ugyanazon a cimen apam neven van az ua. Telekomos net, vagy akar anyakonyvi hogy bizonyitsa.

Nekem mar kicsereltek anno, nalam volt a szemelyije de nem kerte.

Nem, az a szegyen hogy kulfoldon van az ember es tehetetlen, mert ilyen kis aprosagok hatraltatjak. :)
Nyilvan ne adja csak bemondasra (eleve hulyeseg volt beirni is), hanem kerdezzen minden adatot.

(#57960) szabogabor10 válasza aero. (#57957) üzenetére


szabogabor10
veterán

Legjobb lesz, ha valamikor hazajön a testvéred.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57961) dptrsk válasza aero. (#57959) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

"Nyilvan ne adja csak bemondasra (eleve hulyeseg volt beirni is), hanem kerdezzen minden adatot."

Az ügyintéző nem vizsgálhatja, hogy vajon miért akarja kicseréltetni a SIMet, nem a tulaj.

Gondolj bele férj-feleség válófélben(xy és xyné), a feleség bemegy s kicserélteti a SIMeket, mert hogy a férjével megbeszélték...
Utána a férj meg megy panaszkodni, hogy nem működik a SIMje, és hogy történhetett ez.
A SIM egy olyan szerződéses elem, mint a bankkártya.

Édesapádat nem küldöd el a bankba, hogy igényeljen helyetted kártyát...

[ Szerkesztve ]

(#57962) aero. válasza dptrsk (#57961) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Le kell adni hozza a regit, nehezen tudna panaszkodni a ferj. :D
De oke, legalabb akkor tisztaztuk, hogy nincs ra mod. Koszonom.

[ Szerkesztve ]

(#57963) Teko001 válasza aero. (#57962) üzenetére


Teko001
őstag

Csak ha azt mondod, hogy itt a SIM, és kiakarod cseréltetni (sőt, igazából sokszor nekik se kell). Ha azt mondod, hogy elhagytad, ugyanúgy érvénytelenül, akár használatban van, akár nem.

[ Szerkesztve ]

(#57964) kali válasza ferikek (#57955) üzenetére


kali
legenda

igen, az iphone típusok hálózati korlátosak - az ipad nem, azok függetlenek -, de sok más gyártó különböző típusai függetlenek, sok sony, huawei...stb.

szaniszlokar; rákérdezhetsz a szolgáltatónál - például a telefonos ügyfélszolgálaton -, esetlegesen kínálhatnak valamilyen megoldást, de magad is megpróbálhatod megoldani - már ha nem feltétlenül azon a sim kártyán kell a mobilinternet, ami a telefonban van -, usb modemet - benne a mobilinternetes sim kártyával - kábeles toldással a megfelelő helyre tenni és azt munkaállomáshoz, vagy akár 3g/4g megosztásra képes routerhez csatlakoztatni, utóbbi módon több munkaállomással is használva egyszerre a netet.

(#57965) szaniszlokar válasza kali (#57964) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Van olyan routerem, ami fogad usb sticket. Holnap megpróbálom egy usb hosszabítóval csatlakoztatni a routerhez, hátha sikerülne befogni a szomszéd cellát. Ha valahogyan kültérre ki tudnám tenni a sticket, akkor biztosan lenne jobb vételi lehetőségem, de sem a hőszigetelést, sem a műanyag ablakot nem akarom megfúrni, hogy a kábel kiférjen rajta. Gondoltam arra is, hogy a routert felrakom a padlásra, csak ott meg nincs áram. Télen szétfagy, nyáron elolvad az eszköz. :(

Minden ellenállás hasztalan.

(#57966) Teko001 válasza szaniszlokar (#57965) üzenetére


Teko001
őstag

Ha nagyon ilyesmiben gondolkodsz, szerezz valamilyen külső antennával ellátható (van rajta antenna csatlakozó), minden LTE bandet is támogató jobb USB modemet, és egy hozzá való irányított antennát csatlakoztass rá (ami a cella adótornya fele néz). Azzal szerintem mennie kéne (ott se lehet végtelen a kábelhossz, azt vedd figyelembe). De a wifi-s/külső hálózatos témában jobban tudnak segíteni szerintem.

[ Szerkesztve ]

(#57967) szaniszlokar válasza Teko001 (#57966) üzenetére


szaniszlokar
aktív tag

Sajnos nem tudok másban gondolkodni, mert a Telekom nem fejleszt semmit a településünkön. Van egy Huawei E3276-os modemem, holnap egerészek vele. Hátha sikerül.
Köszi az ötletet!

[ Szerkesztve ]

Minden ellenállás hasztalan.

(#57968) madle


madle
őstag

Sziasztok,

Van egy főkártyám, mely mellé lett egy ATK előfizetés... a lényeg, a fpkártyával belépek az oldalon(azzal a tel. számmal, és a hozzá tartoz 5 jegyű jelszóval) Majd bent ez fogat és kéri a számlához tartozó jelszót, amit nem tudok. Én azt hittem ez az 5 jegyű fog vonatkozni végülis akkor mindkettő előfizura..

Az elektronikus számla aktiválást meg azért nem értem, mert a főkártyára már lett igényelve, akkor most az ATK miatt kell újra igényelni?

(#57969) taip válasza madle (#57968) üzenetére


taip
senior tag

Folyószámla szintű belépéshez egy 6 számjegyből álló jelszót kell generálni a 2 előfizetés 5 számjegyű jelszavának ismeretében.

Magyarul -val, -vel és NEM -al, -el. Legyünk már ennyire igényesek az anyanyelvünkhöz... (Például: 1-gyel, 2-vel, 3-mal, %-kal, stb.)

(#57970) madle válasza taip (#57969) üzenetére


madle
őstag

Köszi az infót, nem tudtam, hogy a másik szám jelszavát nem írta át az ügyintéző az újra, de mostmár leesett és megcsináltam, frankó!

(#57971) szabogabor10


szabogabor10
veterán

Na úgy látom, a Telenorosok elkezdték használatba venni a 800-as LTE hálónkat...

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57972) btz válasza szaniszlokar (#57956) üzenetére


btz
addikt

H+-on 6-7 MB-el te ritkán töltesz le max 0,7 MB-al.

[ Szerkesztve ]

ⓑⓣⓩ

(#57973) glaci válasza szabogabor10 (#57971) üzenetére


glaci
őstag

Úgy érzed, hogy romlik a szolgáltatásunk minősége a komolyabb terheltségtől? (Vagy miből vetted észre?)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57974) Vangelis válasza szabogabor10 (#57971) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Legyen már nekik is jó napjuk :)

Ha, már a telenor nem tud rendes hálózatot építeni. :B

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57975) glaci válasza Vangelis (#57974) üzenetére


glaci
őstag

Egyébként érdekes a dolog, mert eredetileg arról volt szó, hogy a megállapodás a már meglévő infrastruktúrát nem érinti, csak az újonnan kiépülőt! (Akkor most mi van?)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57976) Rhino666 válasza Rhino666 (#57950) üzenetére


Rhino666
őstag

bUmP

Rich enough to buy an iPhone, smart enough to not buy one.

(#57977) migabi24 válasza Rhino666 (#57976) üzenetére


migabi24
nagyúr

Nem

(#57978) anaqer


anaqer
veterán

Biztos gyakran felmerülő kérdés, bocs, de kereső nem dobott rá választ:

A "Telekom HU" appot hogyan lehet levakarni a gépről ??? A sztenderd androidos eltávolítás nem működik, és a Titanium Backup Pro listáján sem találom, hogy ez mi a tököm... iszonyat idegesítő, nekem egy szolgáltató ne telepítsen semmi ilyen mobil lottós meg csengőhangos bizbaszokat... :(((

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#57979) ForRedGlory válasza anaqer (#57978) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Normal esetben sehogy...ha a deaktivalas sem megy (beallitasok->alkalmazasok) akkor bizony nezegetheted.

Felteszel egy masik launchert es hide ;]

[ Szerkesztve ]

(#57980) dptrsk válasza anaqer (#57978) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez a Telekom HU, nem a telefonodon van, hanem a SIMkártya memóriájában.
Ha kiveszed a SIMet eltűnik a Telekom HU is.

(#57981) szabogabor10 válasza anaqer (#57978) üzenetére


szabogabor10
veterán

Nem nagyon tudod alapesetben eltávolítani. Sajnos Android hülyesége, hogy kib*ssza az alkalmazások közé a SIM menüt.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#57982) anaqer válasza szabogabor10 (#57981) üzenetére


anaqer
veterán

Egyelőre freeze-eltem a SIM Toolkit appot, úgy legalább szem elől eltűnt...

And As It Is Such, So Also As Such Is It Unto You

(#57983) btz válasza glaci (#57975) üzenetére


btz
addikt

Dehogynem érinti

ⓑⓣⓩ

(#57984) Zeki


Zeki
nagyúr

Kaptak már a boltok 4G képes domino simeket?

(#57985) Onderon válasza Aaron14 (#57951) üzenetére


Onderon
senior tag

így van. ATK csomagot nem tudsz online rendelni, de nem kell személyesen, elég telefonon is. 16Gb pedig gyakorlatilag nulla. csinálsz pár fotót, néhány videót és már vége is. app-ok fel sem férnek.

(#57986) glaci válasza btz (#57983) üzenetére


glaci
őstag

OK, értem én.
De eredetileg arról volt szó, hogy csak az újonnan megépülő infrastruktúra lesz majd közös, a már meglévő nem!
Erre mégsem ...
Már azért sem értem, mert ez látszólag csak a Telenornak lenne jó. (Persze nem tudhatjuk mit kap cserébe a Telekom.)

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#57987) Teko001 válasza glaci (#57986) üzenetére


Teko001
őstag

Eredetileg erről volt szó:

"A megállapodás értelmében a közösen kialakított kiépítési terv alapján - Budapest kivételével - a Telenor a Dunántúlon, a Telekom az ország fennmaradó részén fokozatosan építi ki és üzemelteti a 800 MHz-es 4G hálózatot, így 2015 végéig 800-800, vagyis összesen 1600 bázisállomást telepítenek, illetve működtetnek. A megállapodás részeként a szolgáltatók a 800 MHz-es sávban használt frekvenciablokkjaikat a másik szolgáltató által lefedett országrészben a másik szolgáltató részére bérbe adják."

(#57988) #08176384 válasza Zeki (#57984) üzenetére


#08176384
törölt tag

Jövő héten szerdán kapják meg a T-pontok. Ma kérdeztem rá. Amúgy a Domino Mobiltárca SIM-ek már most is tudják a 4G-ét.

(#57989) Aaron14


Aaron14
őstag

Sziasztok!

Hol érdemes ellenőrizni, hogy van-e az adott T-Pontban a készülékből, amit szeretnénk megvásárolni?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57990) ferob


ferob
őstag

Valaki erősítsen meg, hogy jól gondolom ezt az egész e-matrica vásárlást mobilon keresztül.
Tehát elvileg M-com egyenleg nélkül, a havi számla terhére is vásárolhatok éves megyei matricát és a kapcsolat pontokat is be tudom váltani a vásárlásra, valamint csak 270 forint kényelmi díjat kell fizetni ezen felül, ha minden igaz.

A másik dolog, hogy amennyiben a mobil vásárlás oldalon az egyenlegek sorrendje az, hogy elsődleges az M-com, aztán a kapcsolat pontok, majd a havi számla, akkor elvileg ebben a sorrendben is fogja levonni a szükséges összeget?
Tehát, ha üres az univerzális egyenleg, akkor a kapcsolat pontokat használja fel, majd ha az nem elég, akkor a fennmaradó rész a havi számla terhére történik.

(#57991) KZP válasza Aaron14 (#57989) üzenetére


KZP
őstag

Csak a Webshop-ban lehet látni. Nagy részben igaz szokott lenni. ;]

(#57992) btz válasza glaci (#57986) üzenetére


btz
addikt

A telekom a telenor által meggyert 800 mhz-s blokkjának használatát kapja így együtt nagyobb sávszélességű lte-t tudnak létrehozni.

ⓑⓣⓩ

(#57993) Soulfly842 válasza aero. (#57957) üzenetére


Soulfly842
addikt

Egyszerű a helyzet.

Be kell mennie egy T-Pontba és a kártyát kirakva az asztalra közölheti, hogy a fiam akinek a nevén van külföldön van, s szeretné kérni, hogy rögzítsék 30 napos felhasználóként.

Ez egy biztonsági időintervallum, ami alatt kiértesítik az eredeti tulajt az ismert címén, s ha az eredeti tulajdonos nem jelentkezik, hogy nem járul hozzá a felhasználó rögzítéshez, akkor 30 nap leteltével a rögzített felhasználó eljárhat a kártyacsere ügyében, s később is teljes körűen eljárhat a kártya ügyintézésével kapcsolatban.

Jogilag nevetséges lenne, ha bemondásra cserélnének kártyákat. Ezt te sem gondolhattad komolyan :)

Ha tudnád hány meg hány olyan ügy van, amikor akár közeli hozzátartó is visszaélne ezzel...

(#57994) vwpolopg


vwpolopg
őstag

Sziasztok! Rendeltem a webshopban egy tokot, és azt választottam, hogy a boltban fizetem ki ahol átveszem a cuccot. Viszont most ott van a befizetendő számlák között, ha ott most befizetem abból nem lesz baj nem, a boltban látni fogják, hogy kifizettem?

(#57995) Vangelis: Hálásan köszönöm! :)

[ Szerkesztve ]

(#57995) Vangelis válasza vwpolopg (#57994) üzenetére


Vangelis
nagyúr

Igen látni...

@@@@ https://armegoszto.hu/deals/new

(#57996) madle


madle
őstag

Az miért van, hogy ha hívást indítok a telóm átugrik LTE hálóról 3G-re, és minden hívásnál ezt játsza, LTE-n nem lehet hívást indítani, vagy hogy van ez? Csak gondolom az állandó hálózat változtatás meríti a készüléket rendesen.

(#57997) polonic válasza madle (#57996) üzenetére


polonic
félisten

Jelenleg Magyarországon egyik szolgáltatónál sincs hívás LTE hálózaton. VoLTE a technológia neve, ami ezt lehetővé teszi. Az LTE all IP based hálózat, nem circuit switched (vonalkapcsolt), mint a 2g és 3g.
Ezért ha LTE-n van a teló, vissza kell váltani vonalkapcsolt hálózatra, ez a CSFB, a circuit switched fallback nevezetű dolog.

(#57998) madle válasza polonic (#57997) üzenetére


madle
őstag

Értelek, akkor teljesen megnyugodtam. Köszi!

(#57999) Zeki válasza #08176384 (#57988) üzenetére


Zeki
nagyúr

Köszi az infót!

(#58000) Ákinard válasza polonic (#57997) üzenetére


Ákinard
aktív tag

De amúgy ez azt jelenti (az egyszerű ember nyelvén) hogy a telefonhívás is 3G-n keresztül megy? Gyakorlatilag egy internetes hívás?

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.