Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#57051) h1ght3chzor válasza club1 (#57049) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

És a letiltás mit jelent egy ilyen ipad mini LTE-nél, mit nem lehet használni utána?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#57052) kali válasza h1ght3chzor (#57051) üzenetére


kali
legenda

szia,

a mobilinternetes adathálózatot és a kapcsolódó funkciókat.

(#57053) r3dsnake válasza h1ght3chzor (#57051) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Erre már válaszoltam az iPhone topicban is.

(#57054) dptrsk válasza erdoke (#57050) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ez nem feltétlenül igaz, van az szolgáltatóknak közös tiltólistájuk.

(#57055) polonic válasza erdoke (#57050) üzenetére


polonic
félisten

ha tiltják az imei-t akkor fekete listára kerül a telefon, aztán hiába próbálkozik más szolgáltatónál

(#57056) kali válasza dptrsk (#57054) üzenetére


kali
legenda

pont ezen gondolkodtam (például; GSM Association), de azzal kapcsolatban nincs gyakorlati tapasztalatom, hogy tartozásos tiltásnál mi a helyzet, nem biztos, hogy úgy átveszik a készülék azonosítóját, mint mondjuk a készülék eltulajdonítása miatti tiltáskor.

(#57057) JoHnni


JoHnni
senior tag

Üdv!

Jól hallottam, hogy garanciális ügyintézéssel kapcsolatban a telefonokat a gyártóhoz kell vinni? Egy ismerőst elhajtották a gyártóhoz, mondván hogy ők már nem foglalkoznak garanciális ügyintézéssel.

...:''[*\www.alfaamore.hu/*]'' :...

(#57058) Aaron14 válasza ForRedGlory (#57031) üzenetére


Aaron14
őstag

Köszi a választ!

Díjcsomagot is szeretnénk váltani Domino-ról előfizetésesre. Ezt teljesen mindegy, hogy az üzletben vagy online, a készülék megrendelésével egyidejűleg tesszük meg?

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57059) kali válasza JoHnni (#57057) üzenetére


kali
legenda

szia,

a szolgáltatós üzletben is át kell, hogy vegyék, a jótállás első (kötelező) évében legalábbis muszáj nekik; link

(#57060) Soulfly842 válasza erdoke (#57050) üzenetére


Soulfly842
addikt

Nem, Polonic írta jól.

(#57057) JoHnni

Szerintem csak az ismerősnek erősen javasolták, hogy mivel elérhető a gyártói szerviz is, úgy gyorsabb lehet az ügyintézés. :) Ez sajnos igaz is.

(#57058) Aaron14

Nem, nem mindegy. Bár volt/van a neten az online ügyintézésre vonatkozó leírás egy többkörös futammal, de élő ügyfelet még nem láttam, akinek ez sikerült volna úgy.

A Sim kártyáknak is van kb. 8 alaptípusa és dominóról havidíjasra váltásnál pl. ált. még rossz kártya kiküldéssel is találkoztam már :)

Üzletben egyből megcsinálják pár perc alatt. 1000* könnyebb lesz a kivitelezése. Tehát: erősen javasolt! :)

(#57061) #41133696


#41133696
törölt tag

Helló, megnéztem az akciós mobilokat a T-nél kíváncsiságból és be voltam jelentkezve a Net & Roll S-es számommal, eredmény:

Szóval ezzel a csak adathasználatra való kártyával elvileg lehet mobilt is venni ? :D

(#57062) dptrsk válasza #41133696 (#57061) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Lehet mobilnetes SIM hűségre készüléket is elhozni, hosszabbításnál.
Engem mikor felmondtam a mobilnetes SIMet minden jósággal bombáztak, hogy megtarthatjuk mobilnetesnek és szuper akciósan adnak egy érintőképernyős telefont.

(#57063) h1ght3chzor


h1ght3chzor
őstag

Hogy tudom kideríteni, hogy milyen előfizetésem van?

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#57064) Kispotter


Kispotter
tag

Srácok valaki tudja hogy a LTE mennyire terjed?? Mert én úgy gondoltam eddig hogy az edge megy a legmesszebb ez fed le legnagyobb területet aztán utána a 3G meg a HSPA ennek már kisebb a lefedettsége és az LTE-nek a legkisebb a hatótávja. De meglepődtem mikor lementem a pincénkbe ott eddig nemvolt egyáltalán térerő vagy gyenge edge mióta van 4G-m igaz gyengén de van lent LTE és folyamatosan megy. Meg azt szeretném kérdezni, hogy a 3G hez és a 4G-hez több torony kell vagy vannak ilyen tornyok amik 3G vagy 4G-t szórnak??

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#57065) r3dsnake válasza Kispotter (#57064) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

LTE lassan ugyanannyi helyen lesz elérhető, mint az edge (és jelenleg már szinte jobban elterjedt, mint a 3G), és ez még tovább fog bővülni ha rákapcsolják a 800mhz-re is. Nem érdemes már 3G-s eszközt venni.

(#57066) #99546112


#99546112
törölt tag

Ha itt megigényelem az első opciót: [link] de mondjuk az első hónap végén lemondom, akkor is csak 190ft-ot fizetek? Vagy ez nem ennyire egyszerű?

(#57067) polonic válasza r3dsnake (#57065) üzenetére


polonic
félisten

800 mhz-en már rég megy a telekom ltle

(#57068) dptrsk válasza #99546112 (#57066) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Megrendeled x/hónapnapjai*190forintot fizetsz, ahol x az aktív napok száma. Tehát, ha ma megrendelnéd februári számládban 7/28*190 forint számlázódna.

Domino esetén pedig, ha megújulás előtt lemondod, akkor 190 forintba került a próba.

(#57069) polonic válasza Kispotter (#57064) üzenetére


polonic
félisten

az, hogy hány torony kell, az több tényezőtől függ:
- domborzat
- épületek
- a sugározni kívánt frekvencia

és vannak olyan bts-ek, amik tudják a 2g, 3g és 4g-t egyszerre kezelni

(#57070) zsof Nokia válasza h1ght3chzor (#57063) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

kártyásnál *102#

A lényeg lényegében lényegtelen

(#57071) semetka


semetka
őstag

Nyáron át szeretnék menni T-s netre Invitelről mert az Invitel pofátlanul drága. 15 megás netem van, de ha már bekapcsoljuk az iptv-t akkor csak 12,5. Telekomnál is elvesz a sávszélességből ha bekapcsolom az iptv-t?

==Gigabyte Z170X Gaming 3 Core i5-6600 2x4GB DDR4 2666MHz Kingston HyperX Fury with Intel HD Graphics 530==

(#57072) polonic válasza semetka (#57071) üzenetére


polonic
félisten

(#57073) h1ght3chzor válasza zsof Nokia (#57070) üzenetére


h1ght3chzor
őstag

Előfizetéses vagyok.

Kérlek tisztelj meg azzal, hogy válaszolsz a privát üzenetre.

(#57074) #99546112 válasza dptrsk (#57068) üzenetére


#99546112
törölt tag

Ez hülyeség nem? Hiszen ez 1 hónapra szól, ergo ha megrendelem akkor jövőhónap 22-ig lenne aktít, csak utánna nem 190 lenne a havidíj hanem 990. De a te leírásodból ítélve naponta lenne 190?!?!

(#57075) dptrsk válasza #99546112 (#57074) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha előfizetéses vagy egy naptári hónapra vonatkozik a 190 ft, azt, hogy egy nap hogy jön ki úgy tudod meg, hogy február esetében pl (1/28)*190 ez kb 7 forint, ha 28án rendeled meg, akkor ennyit kell kifizetned.
Előfizetés esetén a megrendelés hónapjában és az azt követő hónapban is 190 forint.(hogy meglegyen az egy teljes hónap, ha elsején rendeled, akkor nyilván csak 1 hónapban 190.

Arra azért kíváncsi lennék, hogy a 7/28*190 hogy lett neked 190nél nagyobb szám.

[ Szerkesztve ]

(#57076) #99546112


#99546112
törölt tag

Ja így már értem! Tehát ahhoz hogy meglegyen a 190-es havidíj most is levonja a 190-et meg jövőhónapban is hogy meglegyen a teljes hónap. Tehat ha most megrendelem akkor pont jó, mert nekem csak 1 hétre kell végülis. Majd szombaton lemondom, ő, hogy is kell lemondani majd? :D

(#57077) Gery1987


Gery1987
őstag

Sziasztok!

Egy kérdésem lenne. Lejáró történetben van az előfizetésem. Az a kérdésem hogy ha megvárom amíg lejár a rendes hűség idő több opcióm van, hogy kilépjek a Mozaik XS-ből. Most csak a Move S játszana. A Like S és anyu flottája lenne opció. Pro kontra a díjcsomagok között most nem lényeg.

A következő érdekel. Ha nem veszek akkor készüléket csak az előfizetést módosítom akkor vehetek készüléket később? Nemrég vettem egy Lenovo A328-at és csak akkor cserélném le ha nagyon muszáj lenne. Gondolom a flotta a szabályai szerint működik, így az más liga lehet. De elvileg működhet vagy jobban járok ha akkor veszek másik készüléket is?

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#57078) #99546112


#99546112
törölt tag

Itt a megrendelési oldalon azt írják hogy a havidíj 990 és a belépési díj 990, akkor csak nem jó valami :/

(#57079) gábor323


gábor323
csendes tag

Sziasztok!
Érdeklődnék, hogy dominó web simhez milyen modemet adnak most,hogy dominöósok is használhatják majd az LTE-t..

(#57080) dptrsk válasza Gery1987 (#57077) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha nem veszel készüléket, akkor nem keletkezik további hűség-->bármikor felmondhatod vagy vehetsz telefont.

Like S-re csak Dominos vagy új szám igényléssel lehet "váltani", a Te mozaikos számod max. mozaik->domino->30nap várakozás->like S módon működhet.

Flottánál a flottafeltételekben kell keresni, hogy van-e hűség vagy nincs ha nem veszel telefont.

(#57081) dptrsk válasza gábor323 (#57079) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

március elsején tedd fel a kérdésedet újra, akkor már tudni fogjuk.
Az se biztos, hogy a Domino WEBes SIMeknek lesz LTE, lehet, hogy csak a Domino hang esetleg csak a Domino NetPluszok kapnak LTE-t.

(#57082) dptrsk válasza #99546112 (#57076) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Nem még mindig nem érted :)

Tehát, ha ma megrendeled és 28-án lemondod, akkor kb 50 forintot fizetsz.
1430ra SMS -netpluszm tartalommal a lemondás.
Ha még nem volt aktív a netpluszm csomag neked, akkor 190ért fogja számlázni, csak ez nincs így külön feltüntetve.
Belépési díj minden csomag esetében van, de havonta 1 belépési díj jóváírásra kerül a számlában.

(#57083) #99546112


#99546112
törölt tag

Tehát akkor a 990Ft-os belépési díjat jóváírják? Tartok tőle hogy nem és egy rakás hülyeséget levonogatnak itt nekem :D vagyis a számlához adják -.-

(#57084) Gery1987 válasza dptrsk (#57080) üzenetére


Gery1987
őstag

Köszönöm!

Anno a tesómnak azonnal megcsinálták amit leírtál, szóval működik ez ott helyben is. Elvileg. Lehet azóta változott a dolog. Ez 2,5 éve volt. Ha most mindenképpen így működik ahogy leírtad akkor ez azóta más.

A flotta ha jól tudom mindenképp hűség kategória. És 2 évre. Majd meglesem a dolgokat. Azt tudom, hogy én számcserés leszek abban az esetben. Azt tudom hogy meg van szabva, mit hogyan lehet csinálni. De pontos feltételeket nem tudok.

"A pisztácia kifogyott, csokoládé nem is volt!" Bud&Terence: És megint dühbe jövünk

(#57085) Aaron14


Aaron14
őstag

pietrasko/

Látom szakértő vagy a témában, ezért tőled kérdezném a következőt. Holnapi nap folyamán szeretnék vásárolni vagy T-Partner üzletben vagy online/telefonos rendeléssel egy iPhone 5S készüléket.

Mivel egy kolléga belefutott olyan sajnálatos dologba, hogy az újonnan, Telekom üzletben vásárolt iPhone 5S készülékében kotyogott az akkumulátor, mivel nem volt megfelelően rögzítve (gyártási hiba) és nem cserélték ki neki a telefont egy vadiúj dobozosra, csak a javítást ajánlották fel neki, ezért kérdezném: Érdemesebb online rendelni a készüléket, ha esetleg én is belefutok hasonló hibába, akkor a 14 napos elállási jogommal élhessek?

Új előfizetéssel, részletre vásárolnánk a telefont, így nem tudom, ha esetleg visszaküldésre kerülne a telefon, akkor mennyi idő múlva rendelhetek ugyanilyen feltételekkel, ugyanilyen típust.

Esetleg az üzletben megtehetem azt, hogy kibontatom a készüléket, leellenőrzöm, hogy minden okés-e vele és csak utána írom alá a papírokat?

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57086) #99546112


#99546112
törölt tag

Ez hülyeség hogy kotyogott az iPhone akksija, ez úgy össze van ragasztva, hogy nemigen kéne neki kotyognia, javítani pláne nemhiszem hogy lehet, de ha új akkor azonnal cserélniük kell, pláne hogy Apple termék!
Egyebként meg vásárláskor kinontásra kerül a készülék, a simet is beleteszik neked!

[ Szerkesztve ]

(#57087) Onderon


Onderon
senior tag

Nem tudom volt-e már róla szó, de ez a Next S Aranytárskártya kedvezmény egy vicc. 2000Ft-tal olcsóbb a havidíj Aranytárskártyásan, viszont ezáltal kisebb kategóriába esik, így a készülékek 2x annyiba kerülnek vele. Marha nagy kedvezmény, nem elég, hogy az embernek több előfizetés van a nevén, a 2000Ft-os havidíjkedvezményhez 2x akkora készülékdíj jár. Biztos becsődölt volna a Telekom, hogyha az Aranytárskártyás Next S csomagot ugyanabban a kategóriában hagyja, mint a simát...Így ma vettem volna egy Samsung S5-öt 59ezerért akciósan, viszont 148ezerét meg nem veszek. Üdvözlöm a marketingeseket!

(#57085) Aaron14: azonnal hogy visszavitted és leadtad, már csináltam. a pénzt 30 napon belül kapod vissza. megrendelt iphone bekapcsolás után zöld kijelzőhibás volt, bevittem, mondtam nem kérem köszönöm, hazamentem és rendeltem másikat. másnap kihozták azt is.

[ Szerkesztve ]

(#57088) dptrsk válasza Aaron14 (#57085) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha a kotyogó akksi hallható/érezhető volt, akkor azonnal cserélni kellett volna új dobozosra.
De olvashatsz itt a fórumon is olyat, hogy az apple nem újat, hanem felújítottat s nem azonnal hanem 1-2 hét várakozással biztosít.
Ha Apple termék és van mód rá én mindenféleképpen online rendelném(vagyis olyan módon, hogy), 14 napig elállhassak és eretleg egy valóban új bonratlan termékre tudjam cserélni ha gyártási hibás.

[ Szerkesztve ]

(#57089) kali válasza Aaron14 (#57085) üzenetére


kali
legenda

szia,

javítást nem ajánlhattak fel, mivel iphone esetén csak csere van, annyi, hogy mióta megszűnt a szolgáltató szervizes szekciója, onnan is küldik tovább a cserés készüléket.

pietrasko; így igaz, az apple nem teljesen újra cserél, hanem azzal egyenértékű refurbished, tehát gyárilag felújított és ellenőrzött készülékre.
direktben apple apr-en keresztül intézve, ideális esetben néhány nap a csere, ha szolgáltatónál történik a készülék leadása, akkor nyilván hosszabb az intervallum, hiszen ők küldik tovább, illetve a cserés készüléket is küldik tovább/vissza részükre.

[ Szerkesztve ]

(#57090) Aaron14 válasza Onderon (#57087) üzenetére


Aaron14
őstag

Akkor ez remek hír! A következőt fogom csinálni. Holnap úgyis be kell mennünk a helyi Telekom üzletbe, ahol majd rákérdezek, hogy van-e olyan készülék, amilyet én szeretnék. Ha van, akkor szépen hazajövök, megrendelem online és utána újra bemegyek átvenni a készüléket. Ezt egyébként sokáig én sem tudtam, de online rendelés esetén a 14 napos elállási jog akkor is megilleti a vásárlót, ha a megrendelt terméket személyesen veszi át.

Ráadásul pont olyat szeretnék, ami a weboldal szerint a legkevésbé keresett, szóval elég valószínű, hogy lesz. :-)

[ Szerkesztve ]

Sony KD-55XF9005 - MacBook Pro M1 Pro 14” - iPhone 15 Pro 128GB

(#57091) #99546112 válasza dptrsk (#57082) üzenetére


#99546112
törölt tag

Na beaktiváltam, de érdekes, 500 helyett 1GB-ot kaptam, remélem nem vámolnak le :S :D

(#57092) kali válasza #99546112 (#57091) üzenetére


kali
legenda

olyan díjcsomaghoz aktiváltad, amiben alapban van 500 megabyte adatforgalom?
mert a bővítő aktiválásakor az alapkeret is újraindul.

(#57093) #99546112


#99546112
törölt tag

Igen olyanhoz. De csak 25-én van a forduló, akkor mostmár 22-én lesz? :D

(#57094) ForRedGlory válasza Onderon (#57087) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Milyen 2000 Ft a kulonbseg? Jo lesz az 2500 Ft-nak is. A Telekom sem a sajat maga ellensege, orulj, hogy 6090 Ft-ert kaphatsz Next S csomagot, amikor masnak meg 8590 Ft. Semmi koze ennek a marketinghez :U Ha meg telefont is akarsz venni, a feltetelek adottak, abbol mazsolzhatsz. Jo hogy nem lehet mindenki igenyet kielegiteni... Ugyanazon az aron venni nem gondolod hogy pofatlansag lenne azokkal szemben, akik ugyanazt a Next S csomagot 2500 Ft-al dragabban hasznaljak? :U

[ Szerkesztve ]

(#57095) n@p@lm válasza Onderon (#57087) üzenetére


n@p@lm
őstag

felírni, megjegyezni:
készüléket nem a szolgáltatónál vesszük!

(#57096) #41133696 válasza n@p@lm (#57095) üzenetére


#41133696
törölt tag

Egyedi esetekből kiindulva, nem kellene általánosítani, és butaságot írni :U

Aki nem akar használt telefont vásárolni, és fix nála a szolgáltató, annak általában megéri akciósan készüléket venni, feltöltőkártyásan vagy előfizetésesen.

[ Szerkesztve ]

(#57097) ForRedGlory válasza #41133696 (#57096) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Nem beszelve a kamatmentes reszletrol.

(#57098) #41133696 válasza ForRedGlory (#57097) üzenetére


#41133696
törölt tag

Pontosan.

Kedvezmény nélkül a Huawei E5776 ára

Kedvezménnyel nekem havi 2990 Ft-ot kellett fizetnem egy évig csupán, már régen le is ketyegett. Szolgáltatónál meg nálam csak a Telekom jön szóba. Az L7 II-t meg annyiért vettem náluk akcióban körülbelül, amennyit mások a Y300-ért csengettek ki.

(#57099) n@p@lm válasza #41133696 (#57096) üzenetére


n@p@lm
őstag

fenét.
akkor éri meg ha valaki pl. korlátlan csomagot használ (~10.000), és utána vágják egy zacskó cukor áráért.
amúgy teljesen felejtős, jobb függetlent venni (edigital, media, stb)
és nincs megkötve a kezed ha szolgáltatót váltasz, vagy esetleg külföldön vagy.
szó sincs használt készülékről.

szerk.:
kamatmentes részlet szokott az auchanban, és a medianal is lenni.

[ Szerkesztve ]

(#57100) #41133696 válasza n@p@lm (#57099) üzenetére


#41133696
törölt tag

A te dolgod, hogy magadnak hogyan csinálod, de ezt a kioktató "felírni, megjegyezni:" szöveget ne erőltesd, mert egyáltalán nem olyan "okosság", amit fel kellene írni, meg meg kellene jegyezni, és aszerint eljárni, sőt... :U Bár akik kicsit is képben vannak, azok nem fogják felírni, maximum megjegyezni, hogy hogyan NE vásároljanak :D

Mindenki számolja ki magának, hogy hogyan jön ki jól, és kész.

[ Szerkesztve ]

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.