Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2022-07-22 08:41:00

LOGOUT.hu

Magyar Telekom (Mobilszolgáltatások)
Infók a MultiSIM szolgáltatással kapcsolatban: [link]

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#56851) LógaGéza válasza szabogabor10 (#56850) üzenetére


LógaGéza
addikt

Anno harcoltunk vele, elvileg nem a gyári 0-s porton kommunikál, mint kellene (legalábbis N5-nél) - az más kérdés, hogy forrást átírva talán megoldható...

Van egy olyan opció, hogy hitelesített készülékbe belerakod, ott kikapcsolod a kódkérést, és akkor menni fog, ugyanis nem kell hozzá az app :F Viszont ezt is csak futólag olvastam, ha meglenne az APK, akkor többet tudnék...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56852) Soulfly842 válasza szabogabor10 (#56850) üzenetére


Soulfly842
addikt

4.2-es android vagy attól újabb szükséges rá mindenképpen. Ettől korábbi verziókat nem támogat az applikáció.

(#56853) cris78 válasza Soulfly842 (#56852) üzenetére


cris78
őstag

és Blackberryre? OS10-zel. Mert mennek az androidos appok is....

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#56854) szabogabor10 válasza Soulfly842 (#56852) üzenetére


szabogabor10
veterán

Gyári 4.3 van rajta.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#56855) Soulfly842 válasza cris78 (#56853) üzenetére


Soulfly842
addikt

Igen, azt tudom. De ez elég fogós kérdés :D

Utánaolvasva kicsit: A támogatott készülékek között BB termék nem szerepel egy sem.

Mindezek alapján:
A, tényleg nem támogatottak a BB termékek.
B, erre az eshetőségre nem gondoltak :)

(#56854) szabogabor10

Jelenleg az Xperia L, M2, SP, Z1 Comp., Z2, Z3 Compact van feltüntetve a támogatott készülékek körébe...

Tény, hogy elég sok készülék nem szerepel ezek között. De korábban is voltak olyan esetek, amikor szembesültem azzal - pl. a TV Go kapcsán találkoztam ilyennel - hogy gyártó oldali tiltás miatt nem volt támogatott egy adott alkalmazás használhatósága.

(#56846) A@ron

Látom még nem kellett szabályozási környezetekkel egy Multinál szembesülnöd :)

Nem az a kérdés, hogy mi vizsgálható és mi nem. A szabályzások értelmében kell eljárni. Minden más csak szőrszálhasogatás. A gyakorlati példák itt semmit nem érnek. Megvannak ennek is a miértjei és válaszai.

A Sim kártya bemutatása kötelező. Máskülönben hogy lenne ellenőrizhető, ha volt egy normál simed ellopták és ezt követően kéred a kártyacserét? Mondjuk Microra. A microsim kitörhető microként és normálként is és Sim adapter is létezik a világon.

Mindenki:
Anno régen-régen - egy messzi-messzi galaxisban :D - még úgy oktatták, hogy a lecserélt sim kártyát rituálisan még az ügyfél színe előtt rituálisan meg is kell semmisíteni, de szerencsére ez utóbbi momentumhoz kapcsolódó leírás már nem szerepel a szabályokban. Ez így van rendjén, hiszen az ügyfél számára fontos adatok szerepelhetnek rajta és a lecserélt kártyát már úgy is csak az adatok elérésére tudja használni.

Még egy-két érdekesség:

1,
Sokszor olvasok itt arról, hogy mi alapján lehet cserélni díjmentesen kártyát és hogy más-más típusú eljárásokkal szembesülnek az előfizetők.

Régen - kb. 2014 jan előtt - még úgy szóltak a szabályzások, hogy díjmentes kártyacsere abban az esetben biztosítható az ügyfélnek, ha vásárlási számlával tudja igazolni, hogy készülékmodernizálás miatt kéri ezt és hogy a Telekomtól vásárolta.

Ezen viszont enyhítettek. Hiszen a fent említett dátumot követően már minden esetben díjmentesen kell biztosítani a kártyacserét, ha készülékmodernizálás miatt történik a kártyacsere (és nem elveszett/rongált indokkal - ez utóbbi 4500 Ft).

Elég érdekes szituációt teremt az - és ilyennel rengeteggel lehet találkozni - amikor az ügyfél bejön és közli, hogy nem működik a mobilinternet, a 4G, eldobálja a hívásokat, instabil a háló stb. Majd kirakja az asztalra a vagdosott/szabdalt kártyát.

Alap esetben ilyenkor díjmentes lett volna a kártyacsere, de az ügyfél a rongálással felülírta ezt. Ez esetben 4500 Ft a kártyacsere díja.

2, a kártyacserét szigorúan csak az elő-, szlafizető kérheti (régen csak az előfizető kérhette). Jelszó/ a kártya felmutatása nem elégséges hozzá.

Több ok miatt sem:
- Pl. ügyfél találta a kártyát az utcán....
- Jogilag ezek szigorúan szabályozásra kerültek, hiszen az adott hívószám valakinek a tulajdona. Annyi erővel - ahogy sokan bemennek üzletbe (kicsit banalizálva a kérdéskört) - Ha valaki tudja Orbán Viktor számát, akkor bemehet egy kártyacsere miatt? :)
- A legjobb: De hát én a fia/felesége/gyermeke vagyok. Igen ám, de sokszor ebből vannak a legnagyobb gondok (válás alatt a két fél, stb)

Abban az esetben, ha az előfizető nincs jelen személyesen, akkor közjegyző által hitelesített meghatalmazással, vagy ügyvéd által készített és ellenjegyzett meghatalmazással lehet csak és kizárólagosan eljárni

Sokan összekeverik a Számlafizető-t azzal, hogy ők vannak beállítva postázási címként és kézbesítési információként az ő nevük szerepel. Ez nem azonos viszont az elő-/szlafizetővel.

Megkülönböztetnek mindenhol: Előfizetőt, Számlafizetőt és postázási címet (amin esetleg kézebesítési információ is szerepel). A postázási információkba viszont személyes adatok nem szerepelnek és ügyintézéssel kapcsolatban ő nem járhat el.

[ Szerkesztve ]

(#56856) Soulfly842 válasza Soulfly842 (#56855) üzenetére


Soulfly842
addikt

Szépen felsoroltam egy-két példát :D

Fia/felesége/gyermeke... :D No de, értjük, nem? :D

Sok olyan eset is van, amikor hosszasan bizonyítja valaki egy Dominónál, hogy ő vette a kártyát és már pedig az ő nevén van. Több perces bizonyítási eljárást követően viszont felismeri a tényt, hogy pontosan melyik használt mobilosnál vette... :)

Ilyen esetben ügyet nem lehet intézni. 30 napos 'ideiglenes' felhasználóként lehet rögzíteni - ez alatt tájékoztatás történik az eredeti előfizető irányába - s ha a korábbi előfizető/felhasználó nem jelentkezik, akkor átírásra kerül a SIM kártyát felmutató ügyfél részére.

[ Szerkesztve ]

(#56857) Piloss válasza LógaGéza (#56848) üzenetére


Piloss
senior tag

Pedig ott van az! :)
[link]

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#56858) LógaGéza válasza Piloss (#56857) üzenetére


LógaGéza
addikt

Persze, csak épp: This app is incompatible with your device. - épp ezért telepíteni se tudom :(

És telón lévő Play Storeba meg se találja...

Ezért kéne az apk. Valaki? :)

[ Szerkesztve ]

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56859) Piloss válasza LógaGéza (#56858) üzenetére


Piloss
senior tag

Jaa, értem már a problémát, azt hittem csak simán nem találod

Próbáld innen

We exploited "We spread hate. We raised hate. We thought hate to be our savior. We put all our problems we created on the "Island of Devils". As a result that devil was born, to return the hate we gave it"

(#56860) zsof Nokia


zsof Nokia
aktív tag

Sziasztok

Meg lehet szüntetni dominós számot, ha az illető bemegy és kéri, hogy szüntessék meg a számát?

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56861) club1 válasza zsof Nokia (#56860) üzenetére


club1
veterán

Minek? Dominós számnál fogod a sim-et és kettévágod (persze csak az után, hogy lebeszélted róla az egyenleget). Idővel úgyis kikapcsolják, ha már egy ideje nem töltöttél rá...

(#56862) zsof Nokia válasza club1 (#56861) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Erről én is tudok, csak ezt nem én kérdeztem, hanem az egyik ismerősöm.
Szóval meg lehet kérésre szüntetni egy dominós számot személyesen vagy nem? ez volt a kérdésem!

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56863) jeni válasza zsof Nokia (#56860) üzenetére


jeni
félisten

1 évig él a rendelkezési állás idő,utána 1-2 hónap az a felhívás jelző,hogy lejár a hűséged,és onnantól meg sose kapod vissza a tel.számot.
tehát meg kell fontolni,hogy kell-e vagy sem az adott szám?

nem hinném,hogy van ilyen,hogy szüntessék,meg. szerintem azt fogják mondani,hogy ha nem fizeti be a dominós díjakat,vagyis nem tölti fel a kötelező időszak alatt akkor megszűnhet az adott kártya tel.száma,ennél többet nem mondhatnak,mivel nem is lenne szabad ilyet javasolniuk.
ha meg nem fizeted be, abból anyagi és jogi felelősséged nem lesz a Tmobil felé!

[ Szerkesztve ]

(#56864) club1 válasza zsof Nokia (#56862) üzenetére


club1
veterán

Természetesen üzletekben van rá lehetőség, csak hülyének fogják nézni...

(#56865) zsof Nokia válasza jeni (#56863) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

egy év lejárat után még 3 hónapja van az embernek, hogy megmentse a számát

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56866) zsof Nokia válasza club1 (#56864) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Oké köszi majd mondom neki mondtam neki, hogy váltson számot a másikat meg hagyja lejárni de ő inkább megszüntetné

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56867) jeni válasza zsof Nokia (#56866) üzenetére


jeni
félisten

igen 1 év + 3 hó(de ebben nem voltam biztosan 100%)
ha azt a tel.számot nem tölti fel, az azonos azzal,hogy felteszi a polc legtetejére és sz@rik rá onnantól!

igen lehetséges úgy is,hogy bejelenteni a megszűnését,rosszabb esetben be kell sétálni hozzájuk és eltölteni 1 órát.

club1

és vissza szerezni a volt dominós számot hogyan lehetséges? még nem adták át a forgalomba.

[ Szerkesztve ]

(#56868) club1 válasza jeni (#56863) üzenetére


club1
veterán

(#56869) zsof Nokia válasza jeni (#56867) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Én is ezt mondtam neki de ő csak kötötte az ebet a karóhoz, hogy ő inkább megszünteti :))

[ Szerkesztve ]

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56870) zsof Nokia válasza club1 (#56868) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Köszi :)

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56871) Killing


Killing
addikt

Sziasztok!

A korlátlan böngészés opcióban tiltott a youtube, ugyebár. Ha VPN-en keresztül netezek akkor észleli a szolgáltató? Valamilyen módon kilehet játszani ezt? iPhone 6-om van, notebookra osztanék netet.

Előre is köszi! :)

Meg mért pont most jönne ki a táp gyengesége, mind a két kari annyira nagy teljesítményű, h már bootkor pezsgőt bontanak a DÉMÁSZ-nál?-by finest

(#56872) club1 válasza Killing (#56871) üzenetére


club1
veterán

Ha vpn-en keresztül böngészel, nem derül ki a szolgáltatónak, hogy mit csinálsz, ergo a vpn a korlátos keretet fogja csökkenteni, majd annak elfogyásakor lassításra kerül.

(#56873) btz válasza zsof Nokia (#56869) üzenetére


btz
addikt

Ha szereti a szadomazzot akkor hadmenjen :D

ⓑⓣⓩ

(#56874) r3dsnake válasza Killing (#56871) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

A VPN nem 80-as porton keresztül forgalmaz.

(#56875) LógaGéza válasza Piloss (#56859) üzenetére


LógaGéza
addikt

Köszi, ez jó lett :R

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

(#56876) Kispotter


Kispotter
tag

Sziasztok! Domino feltöltőkártyás vagyok NETplusz M (500Mb) Mobilnetem van mellé. Mindíg 3500 Ft-tal töltöttem eddig az egyenlegemet és HSPA netem volt mindenhol.10-én lejárt az internetem és mivel nem volt az telefon egyenlegemen pénz így felfüggesztették a netet. Ma feltöltöttem a telekom netes felületén 5000Ft-tal bankártyáról a telefonomat aktiválták az internetet, és LTE hálózaton van a telefonom azóta. A kérdésem az, hogy miért van azon amikor a netplusz M csomagban nincsen LTE??

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#56877) club1 válasza Kispotter (#56876) üzenetére


club1
veterán

Mostanában teszik a Dominósokat is LTE-re.

(#56878) Kispotter válasza club1 (#56877) üzenetére


Kispotter
tag

Na végre valami fejlődés! Csak azt nem értem akkor a weben mért nincs feltüntetve??

Egy férfi bemegy az óvodába, és azt mondja: -jöttem a gyerekemért. -Hogy hívják? -Nem mindeggy?! Holnap úgyis visszahozom...

(#56879) Soulfly842 válasza Kispotter (#56876) üzenetére


Soulfly842
addikt

Március 1-től hivalatosan is elérhető lesz az LTE domino csomagban, illetve a mix típusú előfizetéseknél az LTE mobilinternet (lásd az ÁSZF változások összefoglalóit). 2 napja viszont amikor frissen csatlakoztattam fel MIX típusú előfizetést a hálózatra engem is meglepett a 4G kiírás. :) Valószínűleg tesztüzemben hamarabb elérhető lett a 4G több dominó és mix típusú előfizetéssel rendelkező előfizetőnek a 4G/Lte hálózat. :)

[ Szerkesztve ]

(#56880) zsof Nokia válasza club1 (#56877) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Itt olvastam, hogy elvileg Március 1-től, de lehet rosszul tudom :))

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56881) zsof Nokia válasza btz (#56873) üzenetére


zsof Nokia
aktív tag

Erről nem szólt a fáma, hogy ilyet szeretne-e :D :D

A lényeg lényegében lényegtelen

(#56882) club1 válasza zsof Nokia (#56880) üzenetére


club1
veterán

A frissen bekapcsolt opciók már megkapják.

(#56883) Bailey


Bailey
senior tag

Eddig Domino 5-öt használtam netplusz L-el. Most átváltottam domino surf csomagba mert így a netplusz csomagnál elvileg a bővítős árat kell fizetni, és így ugyanannyiért lesz több netem és jobb percdíjam. Viszont a jelenlegi netplusz opcióm aktív és az online felületen azt mutatja hogy a netplusz csomag automatikusan megújul és a 2190-es havidíjat mutatja. Ha lejár majd a netplusz akkor magától 1290-et fog majd vonni mivel közben surfre váltottam, vagy le kell mondani és majd újra megrendelni hogy az olcsóbb ár legyen érvényes?

[ Szerkesztve ]

(#56884) glaci válasza Bailey (#56883) üzenetére


glaci
őstag

A Telekom rendszerét ismerve minden megtörténhet!
Szerintem érdeklődd meg telefonon és járj el a hallottak szerint!
Utána ha esetleg mégis valami gubanc lenne, akkor vissza lehet kerestetni, hogy mit mondtak!

Majd írok ide valami okosat. (Majd ...) ;)

(#56885) ForRedGlory válasza Bailey (#56883) üzenetére


ForRedGlory
félisten

Alapbol olcsobban fog megujulni a fordulonapon.

(#56886) Bailey válasza ForRedGlory (#56885) üzenetére


Bailey
senior tag

Köszi!

Glaci-nak is.

(#56887) namenlos


namenlos
tag

Telefon-törlesztést a havi számlával együtt kell fizetni? Mert úgy látom, hogy a törlesztés határideje az adott hónap vége, míg a számláé hónap közepe.

(#56888) jeni válasza namenlos (#56887) üzenetére


jeni
félisten

a havi számlán szerepel ilyen kitétel,akkor igen,több esetben beépítik a számlába a többivel együtt.
egyébként benne van a szerződésben,hogy mint a dolog.
menj tutira a befizetéssel,mint,hogy bajba kerülj emiatt.

[ Szerkesztve ]

(#56889) szabogabor10 válasza namenlos (#56887) üzenetére


szabogabor10
veterán

Általában hónap utolsó napjáig kell rendezni a törlesztőket. És igen, mindig légy pontos, mert veszélyes játék.

iPhone 14 Pro Max -- iPad Pro -- tv 4K -- Watch — Mac — AirPods Pro 2nd gen

(#56890) dedike válasza namenlos (#56887) üzenetére


dedike
addikt

Már bocsáss meg, de mi a kérdés? :F

Jó szerencsét!

(#56891) Tomy007


Tomy007
tag

Hali

Valaki tudnál dominoba melyik most a legjobb csomag pl hívásra s netezésre egyarátn amiben használhatóak a voip szolgáltatások ?

Köszi

(#56892) r3dsnake válasza Tomy007 (#56891) üzenetére


r3dsnake
nagyúr

Nincs ilyen.

(#56893) slice14 válasza LógaGéza (#56875) üzenetére


slice14
veterán

Sikerült ráírni a sim-re a bkártyád?

Én most tervezem cseréltetni a sim-t. De ha nem müxik, akkor hagyom a **csába.

[ Szerkesztve ]

Samsung Galaxy S21 ---- Hirdetéseim: http://bit.ly/2tWSizn

(#56894) cris78 válasza Piloss (#56859) üzenetére


cris78
őstag

Blackberry-re nem kompatibilis, amit letöltöttem az meg kilép. Csak érdekességképpen írtam.

Legjobb akciók Kínából: https://www.facebook.com/groups/192131087874217

(#56895) raziel01 válasza raziel01 (#56374) üzenetére


raziel01
veterán

Megjött a levél a panasz miatt: [link]

Na de neten belépve a 4 ezer Ft körüli számla van nem a 2247 Ft. Most ilyenkor mi a teendő?
Vagy befizetem azt, akkor a maradék az túlfizetés lesz és majd köv hónapban annyival kevesebb lesz a számlám?

(#56896) dptrsk válasza raziel01 (#56895) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ott van a levélben, hogy banki utalással legyél szíves teljesíteni.

(#56897) raziel01 válasza dptrsk (#56896) üzenetére


raziel01
veterán

És annak mi a módja?

(#56898) dptrsk válasza raziel01 (#56897) üzenetére


dptrsk
Topikgazda

Ha a számlát letöltöd PDFben, akkor van az első oldal jobb részén egy rész, hogy

Amennyiben banki átutalással kívánja számláját kiegyenlíteni, kérjük a XXXXXXXXXX számlaszámra hivatkozzon.

Ezt írod a közlemény rovatba, ha még belefér az egyik telefonszámodat/előfizető nevét írd bele, hogy ha esetleg nem találják így könnyebb keresni.

És a számla bal felső részén van a számlaszám, ha minden igaz:

Szolgáltató - Kibocsátó / Service provider
Magyar Telekom Nyrt. 1013 Budapest, Krisztina krt. 55.
Bankszámla száma: K&H 10402142-21421442-00000000

Gondolom ide kell utalni.

(#56899) Ákinard válasza raziel01 (#56897) üzenetére


Ákinard
aktív tag

Hívd fel őket és mondd meg, hogy írják át a neten a befizetendőt. Nekem is erősködtek az utalással de mondtam, hogy ez nekem plusz költség amit nem akarok vállalni. Főleg amellett, hogy a rendszerük hibája miatt szívtam hónapok óta. Másnapra átírták, és be tudtam fizetni.

(#56900) LógaGéza válasza slice14 (#56893) üzenetére


LógaGéza
addikt

Itt válaszolok, mert igazából a fórumba tartozik.

Szóval annyira még nem merültem bele a dolgokba, de ne rohanj a T-Pontba :) Ha véletlen arra jársz, és van időd, akkor nézz be, és intézd el.

Mindenesetre még dolgozom rajta, nem lesz egyszerű a dolog, és nem is biztos, hogy menni fog. A Secure Elementhez elvileg nem csak szoftveres dolog kell, hanem hardveres is, ami nincs meg az N5-ben, mivel az a jóval fejlettebb HCE-t támogatja. Elvileg ezt rá lehet bírni, hogy Secure Elementként működjön, csak a mikéntjére még nem jöttem rá...

"Go to work, get married, have some kids, pay your taxes, pay your bills, watch your tv, follow fashion, act normal, obey the law, and repeat after me: I AM FREE"

Útvonal

Fórumok  »  Üzlet és Szolgáltatások  »  Telekom mobilszolgáltatások (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.