Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93601) Micsurin válasza Geresics (#93599) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Kinek mi, de amit ott vettem szinte minden elhullik egy szezon (11-12.000km) alat, kifoszlik, nyílik a varrás mentén, kikopik a hálos rész, kesztyű az ujjak végén szétnyílik és mivel belül varrót még csak meg se lehet home patchelni. Shoxos árakból Superzone és akciósan összevadászni inkább a Berik / Mugen / Arle cuccokat.

Shoxban a prímet fater cordua nyári nadrágja vitte, boltba csak furának tűnt (akciósan naná nem maradhatott ott...) de motoron érezhető volt, hogy elszabták a szárakat (volt bennük pár centi) fél délelőttös móka volt cseréltetni.

Kelomotornál is jó cuccok szoktak lenni!

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93602) Geresics válasza Micsurin (#93601) üzenetére


Geresics
addikt

Mivel összesen raktam eddig 15ekm-t a motorba, ezért a tapasztalataim korlátozottak. Azt tudom, hogy amikor 3 nap alatt mentünk 2ekm-t, vagy amikor körbemotoroztuk Bulgáriát, elmentünk Isztambulba, és átgurultunk Ázsiába, akkor az aláöltöző, és az esőruha kb. életet mentett, akárcsak a Modeka kesztyű esőben pont úgy, mint a Görög tengerparton a 40°C-ban a nyári Spidi! :K
Haveromnak a Sixgear Delta Force szett bejött, ezért én is vettem egy kabátot nemrég, csak én zöld részekkel (látni és látszani ugye...), de még csak 200km tapasztalatom van vele, tehát nincs! :DDD

Ellenpéldám is van persze: a legolcsóbb Shox cordura gatyába akkor is belerohadok, ha nincs is meleg, volt egy másik nyári kesztyűm (valami legolcsóbb) egy másik boltból, az 1ekm-nél már varrás mentén szakadt.

SuperZone-t azért nem ajánlottam, mert nincs velük tapasztalatom, és más amúgy is megtette már! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93603) ath válasza Geresics (#93599) üzenetére


ath
senior tag

tessék, láthatósági sisak :DDD [link]

(#93604) canniball válasza tboldi (#93478) üzenetére


canniball
nagyúr

Kivettem; ha meglesz az új szólj nyugodtan! ;)

(#93592) Novics!
A motoros farmer remek dolog a nyári kánikulában, száraz időben. De hűvös idő és eső esetére elengedhetetlen mellé egy cordura nadrág! Az eső ellen esetleg egy esőnadrág is elég, de tavasszal és ősszel farmerben meg fogsz fagyni.

(#93599) geresics!
"Vízálló cuccokkal nekem az a bajom, hogy a vízálló réteg nem kívül, hanem belül van..."
Már amelyiknél... A kivehető esőmembrános ruháknál igen, de amelyik nem ilyen membrános cucc az legjobb tudomásom szerint kívülről vízálló. Legalábbis az én cordurám ilyen: megrázom és lepereg róla a víz.

"Egy dologból ne engedj: a beépített napszemüveg!"
Egyetértek; illetve kiegészíteném két dologgal: pinlock és bogárháló. Ez a három dolog nálam alap.

"...a rikító színek fontosak, és igenis vonzzák a tekintetet..."
Hozzátenném, hogy már ruhából is lehet ilyet venni, még ha nem is akkora a kínálat belőle mint sisakból.

(#93600)!
"...Shox aláöltörző... ennek volt egyedül olyan a kialakítása, hogy az eleje "szélzárós", a hátulja meg "lélegzős"!"
Nana! Ezt a Forcefield Tornadoról koppintották. ;)

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#93605) XFishboneHUN válasza canniball (#93604) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

"...a rikító színek fontosak, és igenis vonzzák a tekintetet..."
Hozzátenném, hogy már ruhából is lehet ilyet venni, még ha nem is akkora a kínálat belőle mint sisakból.

Én is a rikítósabb ruházatért vagyok oda.
Én vettem magamnak egy ilyen kabátot, világítok, mint valami hülye! :D

Plusz a sisakom is neonsárga csíkokkal teli, így jobban észrevesznek.

És most gondolkodom még egy ilyen kütyü beszerzésén!

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#93606) tboldi válasza canniball (#93604) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R

(#93607) Micsurin válasza Geresics (#93602) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Shoxból se a legalsó polcra gondoltam.
Hogy a Shox Start szétmállott oké. A Factory Evo viszont már picit tartósabb kéne legyen. Kesztyűből meg nem mondom mennyi és milyen volt ott rohad a láda aljában majd megnézem.... De a kesztyűből sikerült Rainers Octanet is megenni... (3,5év átlagban 10k / év volt Shox, Rainers, most Mugen utóbbi messze jobb állapotú a fehér színe ellenére is mint az elődök!)

Spidiből csizma volt csak a lábamon, tapasztalat nulla, nem volt jó kicsi lett vagy a túl magas rüsztöm nem adta ki.

Ekkora távot egy szuszra nem mentem szakadó esőbe se tervezem, gatya rohasztó időben is vagy reggel kora délelőtt vagy este ülök fel.
Túl kényelmes vagyok. ;] :D

Shoxban ami csillagos ötös az a kiszolgálás és a DID nittelő.
Keloban is marha türelmesek a srácok, Szonebanbmeg végképp. :K

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93608) Novics válasza Bogyó bá' (#93593) üzenetére


Novics
senior tag

& ath & geresics & canniball

Köszi a válaszokat.

Farmerből persze, hogy motoros, nem sima lesz, ha lesz, bár a cordura felé is hajlok. Meglátjuk, hogy mi lesz akciós, ami tetszetős is, és méretes is. :)

Sisak felszerelés jegyezve. :)

Mindenképpen valami "világító" ruhát szeretnék, mert azért nem szeretném magamat mindjárt az elején elüttetni. :) XFishboneHUN által linkelt kabát pl pont bejön. Valami ilyesmit szeretnék én is.

A cuccokat most mindenképpen személyesen szeretném megvenni, mert nem tudom, hogy miből mekkora kell, mi a kényelmes, azért is van nagyobb keret. Meg mert nem akarok meghalni egyből. :D

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#93609) xxx86


xxx86
csendes tag

Sziasztok, most cseréltem a motoromban feszültségszabályzót és azt vettem észre, hogy menet közben az első világítás elhalványul, amikor meg állók akkor újra erős fénye lesz .
Mi lehet a baj ?

(#93610) PoLizei válasza xxx86 (#93609) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Mérd ki a feszültséget különböző fordulatokon. Valamelyik szabályzón lehet feszültséget emelni pár tizeddel, egy kilógó vezetékhurok átvágásával. Lehet, hogy az lesz nálad a megoldás.

P*L****

(#93611) Teasüti válasza XFishboneHUN (#93605) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A gyorsulásérzékelőn alapuló megoldások semmire valók.
Én használtam hasonlót, GearBrake a neve a cuccnak. A PR szöveg szerint kiszűri a rázkódásokat, úthibákat, stb.
Nos tömören: egy nagy lófaszt.
Össze-vissza villogott minden döccenőnél.

Én jelenleg a sebességszenzort tervezem kiolvasni és abból állapítani meg mikor lassul a motor.
Ez teljesen érzéketlen a zavaró tényezőkre. :K

(#93612) HSM válasza Teasüti (#93611) üzenetére


HSM
félisten

"A gyorsulásérzékelőn alapuló megoldások semmire valók."
Normálisan kell leprogramozni hozzá a mikrokontrollert és máris szuperül tud(hat) működni.
Mondjuk ez a féklámpás ötlet nekem kicsit erős így gyorsulásérzékelővel, de nyilván ízlés kérdése.

[ Szerkesztve ]

(#93613) BoB


BoB
veterán

Vehehehe

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93614) tboldi


tboldi
nagyúr

(#93615) Teasüti válasza HSM (#93612) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ez technológia adottság. Ha közel pontos és zavarmentes jelet szeretnél, akkor szanaszét kell szűrni/átlagolni. Úgy 1 másodpercnyi minta alapján már egész szép a jel alakja.
De ez nyilván 1s késleltetést von maga után.
És ahogy csökkented a mintavételek számát és vele a reakcióidőt, úgy lesz egyre inkább használhatatlan a jel az extrém kilengések miatt. Ezért pontatlan minden gyorsulásérzékelőn alapuló technika. A komplexebb 6D, 9D, 10D giro szenzorok esetén is csak a vonatkoztatási rendszert határozzák meg vele - a gravitáció irányát - a drift kiküszöbölésére. Ennél többet nem lehet elvárni tőle, mert agyoncsapja a használhatóságát a rettentő pocsék jel/zaj viszonya. Finom erők érzékelésénél egyszerűen túl érzékeny. Ha leskálázod az érzékenységét, akkor javul a jelalak, de nem is fogsz érzékelni csak 1-2 G felbontásban relatíve pontosan. Na most ez egy karambolhoz megteszi, de egy gyenge fékezéshez kevés. Ezért nagy érzékenységre vannak állítva, ezért szar jelet ad, ezért villogni fog minden döccenőre.

[ Szerkesztve ]

(#93616) Lomha 8V válasza BoB (#93613) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Meg is érdemelte a barom, hogy kiröhögték. Rossz volt nézni ezt a balfa**kodást.

(#93617) BoB válasza Lomha 8V (#93616) üzenetére


BoB
veterán

Amúgy a végén jön a "csattanó", azt is láttad? Tulajdonképpen az a vicces.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93618) Topiccsendőr válasza tboldi (#93614) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nagyszeru pelda a fasz feluletes gondolkodasra. Ezzel a futasteljesitmennyel tud szep kerek koridoket mutatni a suzuki magyarorszag? Mert ehhez nem megbizhato motor kell, hanem hogy 5000 nel elvalts, ergo a fasznak vett az ilyen sportmotort. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93619) HSM válasza Teasüti (#93615) üzenetére


HSM
félisten

Erről beszéltem. Tehát kis késéssel mégis meg lehetne egész értelmesen csinálni vészfék-jelzőnek. ;)

(#93620) tboldi válasza Topiccsendőr (#93618) üzenetére


tboldi
nagyúr

Tudtam, hogy tetszeni fog. Tessék, itt vannak a kommentek is. :D

(#93621) -Mike- válasza tboldi (#93620) üzenetére


-Mike-
addikt

"Pedig valameik okostolyas... "

Okékösziheló.

(#93622) imrufo


imrufo
tag

Itt az én saját 160000 km-em:

Mikor a megragadt csapágyból menekülő golyókat megeszi az olajpumpa. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#93623) Teasüti válasza HSM (#93619) üzenetére


Teasüti
nagyúr

És annak pont semmi értelme nem lenne.
Eléggé körüljártam a témát. Alapvetően a motorfék lenne a feladat. Arra meg pont alkalmatlan abban a formában, ahogy a marketingesek beállítják.
Adjunk a mögöttünk jövőnek pár tizedmásodperc előnyt ill. lássa a motorféket is, "mert a balesetek 40%-a ráfutásos baleset." Aha, meg zavarjuk össze az idétlen villogással a döccenőkön.
Mondjuk tényleg figyelnek mögöttünk, azt aláírom. Sokan mondták is, h vmi baj van a féklámpámmal. :D

[ Szerkesztve ]

(#93624) Lomha 8V válasza BoB (#93617) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Persze, végignéztem. De az már nem okozott örömöt, mert fölba**ott az a gyökér. :D

[ Szerkesztve ]

(#93625) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

[link] ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93626) KoVee84 válasza Bogyó bá' (#93625) üzenetére


KoVee84
senior tag

Ismerek olyat a topikban, aki ezt siman, tudatos vészfékezéssel abs nélkül megfogta volna. Szigorúan név nélkül!

HSM ;]

(#93627) Geresics válasza Bogyó bá' (#93625) üzenetére


Geresics
addikt

Teljesen egyértelmű, hogy az ABS jó és hasznos dolog. Sokszor beszéltünk már itt róla, és hihetetlen, hogy még mindig van, aki az ellenkezőjét mondja... :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93628) BoB válasza Bogyó bá' (#93625) üzenetére


BoB
veterán

Amúgy ez nem igaz. A valóságban ki volt kötve neki is az ABS, és először a hátsóval kezdett fékezni, majd az elsővel szép lassan hogy felépüljön a fékhatás. Ahogy tanítják az iskolában. Csak az előtte haladó volt béna.

Az hogy a videóban hirtelen erővel rámarkol az első fékre, nem igaz, photoshop!!4! Hiszen tudjuk hogy vészfékezéskor is van idő átgondolni az iskolában tanultakat ;]

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93629) Bogyó bá' válasza BoB (#93628) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Persu ezt egyszer régebben precízen megfogalmazta: vészfékezés az, amikor besz*rsz, és csutkára rámarkolsz a fékre. Én legalábbis így emléxem... :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93630) HSM válasza Teasüti (#93623) üzenetére


HSM
félisten

"Arra meg pont alkalmatlan abban a formában, ahogy a marketingesek beállítják."
Egyébként ezzel tökéletesen egyetértek. :K
Írtam is, hogy szvsz butaság a féklámpás villogás így. A motorfékjelzőnek sincs túl sok értelme, ha van a vezetőnek kis esze ráhúz minimális féket és máris van féklámpa....

(#93626) KoVee84: Tehát olyan magabiztosat fékezett, hogy ~60-ról éppenhogy hamarabb állt meg a gumijain, mint aki előtte a seggén csúszott farmerben. Totál meggyőztetek. ;]

(#93627) geresics: Jó és hasznos elméletben, én csak azt próbáltam sokszor leírni, hogy a gyakorlatban annyira mégsem egyértelmű és hátrányok nélküli a helyzet szvsz. De ne kezdjünk erről újra flémet. :N

(#93628) BoB: Véletlenül sem lett volna egyszerűbb normális követési távolságot tartani, és akkor kényelmesen megállhatott volna mögöttük kis túlzással akár motorfékkel is. Ja, de várj, akkor nem látszott volna a páváskodás a videón. :C

(#93629) Bogyó bá': Az a pánik-fékezés. Lehet úgy is, csak magaddal tolsz ki. A besz*rás az pont, de hogy erre hogyan reagálsz az már tanulható, sőt, szvsz tanulni is kell, mert hiába minden elektronika, sokszor egészen más módon úszható meg a szituáció, konkrétan kikerüléssel, de az nem megy, ha éppen becsokizva tövig markolod a féket.

(#93631) BoB


BoB
veterán

Svájcban igen jó idő volt ma :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93632) Bogyó bá' válasza BoB (#93631) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rendőr még nem szólt ezért a rendszámért? :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93633) Gaboman válasza BoB (#93631) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Én is megtettem az első köröket, igaz itt nem volt ilyen szép idő, dagonyáztam rendesen, össze is kentem a gépet. :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93634) BoB válasza Bogyó bá' (#93632) üzenetére


BoB
veterán

Eddig még nem állítottak meg, különben is turista vagyok :D

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93635) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Valaki esetleg tudna útmutatást adni fék ügyben ?

Szeretném leengedni a fékolajat, levenni a féknyergeket, szétszedni, kitakarítani. Új betétekkel, új fékolajjal ellátni a rendszert.

A youtubeon olyan videókat találtam így elsőre, ami alapján nem szivesen csinálnám. Pl. azt se értem miért nem veszik le a fékcsövet, egy csavar tartja...ott eszetlenkednek a takarítással a motor mellett, fékcsövön lógó féknyereggel. :U

Hogy kéne ezt szakszerűen csinálni? Úgy alaposabban, mint amikor az ember magának csinálja...

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93636) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#93635) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A fékcsövet például azért nem veszik le, mert akkor azonnal új tömítések is kellenek - de szerintem amúgy is teljesen felesleges lenne leszedni, nemigen akadályos a munkálatokban.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93637) Horvi válasza Gaboman (#93633) üzenetére


Horvi
őstag

Nha meglett a KTM? :DD

Hello darkness, my old friend...

(#93638) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#93636) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Egy helyen láttam levenni, de ott fém tömítés látszott emlékeim szerint. Ahelyett is kell új? Megcsiszolni nem elég? :B

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93639) Bogyó bá' válasza V.Stryker (#93638) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Elvileg egyszer használatosak - akár az olajleeresztő csavar réz tömítése. Fékkel különben sem illik játszani.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93640) Lomha 8V válasza BoB (#93631) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Úgyhogy kivitted a robogót egy körre? ;]

(#93641) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#93638) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Rez vagy alu tomitoalatetek kellenek, ujak, mindenkepp!

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93642) Teasüti válasza HSM (#93630) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A motorfékjelzőnek sincs túl sok értelme, ha van a vezetőnek kis esze ráhúz minimális féket és máris van féklámpa....
Hogy mi? Én pl városban nemigen használok féket, inkább rev match és rugdosom lefele oszt kigurulom a lámpáig.
Most akkor minek huzogatnám a féket? Közlekedek, nem hokizok...

(#93643) Topiccsendőr válasza imrufo (#93622) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Azok a femreszelekek honnan vannak?
A golyokat a halo miatt nem tudja felszivni. Tengelynek a bordait csiszolta le, ahogy megragadt a csapagy?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93644) HSM válasza Teasüti (#93642) üzenetére


HSM
félisten

Én is leginkább motorfékkel állok meg, de semmibe nem kerül picit lenyomni a hátsó pedált, hogy világítson. ;)

(#93645) Gaboman válasza Horvi (#93637) üzenetére


Gaboman
nagyúr

:K

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93646) V.Stryker válasza Topiccsendőr (#93641) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

És a dugattyúkat kivéve láttam, hogy vannak ott gumi tömítések. Az is csere?

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93647) emre válasza Topiccsendőr (#93641) üzenetére


emre
veterán

Ha elkenődött az alu akkor, a réz még az mtz adagolón, a porlasztó alatt és a hidraulikatömbön sem megy túl gyakran tönkre azt elég visszalágyítani. Tudom filléres dolog, de nem mindenkinek van eszében otthon tartani ilyesmit csere esetére.

[ Szerkesztve ]

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#93648) Geresics válasza Gaboman (#93645) üzenetére


Geresics
addikt

és hol maradnak a képek? :D

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93649) Gaboman válasza Geresics (#93648) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Most nem csináltam, nagyon genyós lett a gép, de ha gondolod lövök róla így is párat, ma megyek lemosom, utána biztos csinálok! :K

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93650) Geresics válasza Gaboman (#93649) üzenetére


Geresics
addikt

Koszosan sokkal őszintébb! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.