Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93051) BoB válasza zgospel (#93050) üzenetére


BoB
veterán

Ezért van az hogy egyes autókat kicsit más motorral szállítják USA-ba, pl Mazda Skyactive ott csak 13:1-es a "rendes" 14:1 helyett [link]

Nem tudtam hogy a feltöltős motorkban kisebb a kompresszió, ezen lepődtem meg :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93052) Topiccsendőr válasza BoB (#93049) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nincs tultolva. Ehhez vannak gyartva a motorok europaban.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93053) BoB válasza Topiccsendőr (#93052) üzenetére


BoB
veterán

Nem hiszem hogy olyan sok modell lenne aminek a kézikönyvébe az lenne beleírva hogy minimum oktánszám 100 RON :))

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93054) Topiccsendőr válasza BoB (#93053) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Bar 100 as sehova nincs kiirva, a kispolszki 98 assal ment, illetve van jopar motor, ahol RON 95 ala nem mehetsz, illetve 98 at ajanl. Pl RC8

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93055) BoB válasza Topiccsendőr (#93054) üzenetére


BoB
veterán

Kispolszki komoly? Ne bazz, nem is volt akkoriban 98-as. Szereintem amikor az megjelent a 92-est hívták szuperbenzinnek :))

Na ezt mondom, hogy a túlnyomó többségnek elég a 95.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93056) Topiccsendőr válasza BoB (#93055) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Kispolszki nem ment 98 alatt :D

Egyebkent orulok, hogy nalunk lehet kapni 100 ast, mert nem 1500 ert /liter kell venni versenybenzint. Es egy skyactivnal tuti sokat hoz a konyhara. Az elmebeteg kompresszioviszonx. 14.8:1 az SBK nal, es kb 1500 km utan blokkontveny csere.

Tulnyomo tobbseg elmegy rosszabb benzinnel is. De nem hiaba aruljak. Nincs tultolva. Szerintem :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93057) BoB válasza Topiccsendőr (#93056) üzenetére


BoB
veterán

Itt azt írják 94 :)) [link]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93058) Topiccsendőr válasza BoB (#93057) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Rosszul irjak. 98 alatt megolted azt az autot. Nezz egy kompresszioviszonyt is. (Hasznalam jo darabig, tapasztalat :D )

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93059) ath válasza zgospel (#93041) üzenetére


ath
senior tag

írtam neki, kértem egy ászf-et. meglátjuk mit küld, kíváncsi vagyok.

(#93060) Topiccsendőr válasza BoB (#93057) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Itt azt irja, hogy a 60 as evek vegetol lehetett nalunk kapni 98 ast...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93061) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#93060) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Bizony, "Extra" névre hallgatott, és ólomtetraetilt tartalmazott, nem kis mennyiségben.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93062) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#93061) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Talan emlekszel nehany ipari muremekre is, ami csak 98 ast hasznalt. Abban az idoben fedeztek fel a mernokok a kompressziovoszonnyal teljesitmenynovelest. Kb 60 as evekben szabadult el ez a pokol, azert is volt kinalatban a 98 as benzin. Tippelnek meg az 500 as fiatra, vagy a steyr puchra, (ha ezek egyaltalan ilyenek voltak) de biztos volt meg par. Most nincs idom utanaturni. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93063) BoB válasza Topiccsendőr (#93060) üzenetére


BoB
veterán

Köszi, ilyet kerestem én is csak nem találtam! Meglepő hogy milyen régóta volt 98-as.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93064) Topiccsendőr válasza BoB (#93063) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amiatt a 60 as evek motortervezesi trendje miatt

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93065) SirKero


SirKero
őstag

Ha vóótmá bocsi Óriási könnyítést kapnak az autópályázó autósok

Most olvastam a rendőrségi hírekben hogy rasszista támadót keresnek, felhívtam őket, erre kiderült hogy nem állásajánlat.....

(#93066) canniball válasza SirKero (#93065) üzenetére


canniball
nagyúr

Akkor kiemelném a (topik szempontjából) lényeges két mondatot:
"A következő szezontól, jövő júniustól a motorosok a kínálatból eddig hiányzó kedvezményes havi matricát vehetnének járművükre. Az új termék ára az 1470 forintos heti jogosultsághoz képest mindössze 2500 forint lehet."

Már épp itt volna az ideje! De azt mondjuk nem értem, hogy miért csak júniustól...

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#93067) polimorf válasza canniball (#93066) üzenetére


polimorf
tag

Nálunk ingyenes a motorosoknak az autópálya. Ezt kéne bevezetni Magyarországon is és nem ilyen apró kedvezménnyel kiszúrni a szemüket.

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#93068) V.Stryker válasza canniball (#93066) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Marhára megerőltették magukat. De mondjuk, több mint a semmi. Ettől nem fogok többet járni autópályán.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93069) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Kb tiz evvel ezelott volt ez a matrica motorokra, nyari kedvezmeny cimen (ezert junius), en inkabb azt furcsalltam, hogy megszuntettek.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93071) imibogyo válasza Pocee (#93070) üzenetére


imibogyo
veterán

Ha ez igaz, akkor nagyon sokan fognak az elkövetkező időben kenyeren és vízen élni. Nálunk pl. az asszony, meg a gyerekek... ;] :P

[ Szerkesztve ]

(#93072) Gaboman válasza Pocee (#93070) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tuti hogy kamu, cross motort nem fognak kiadni 89 kilóval és 92 lóerővel, hova, ki fogja használni és mire?
Mert hogy ez így terepen semmire nem lenne jó az is tuti, több mint 1LE/kg, nincs az az ember aki ezt megüli.
SM szettel tolna akkorát mint a mai 1000/1200 sportgép, és mivel az áttétele rövid itt az első kerék csak állaskor lenne a földön.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93073) Pocee válasza Gaboman (#93072) üzenetére


Pocee
senior tag

persze,nyugodtan vedd el az álmaim :D

Mr.Brightside

(#93074) Gaboman válasza Pocee (#93073) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Jajjjiiii, ne haragudj, nem akartam elvenni az álmaidat! :DDD
De gyorsan érjen belek a kacsókád a bilibe hogy minél hamarabb felébredj! :DDD :R

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93075) Pocee válasza Gaboman (#93074) üzenetére


Pocee
senior tag

igenis kell egy ilyen motor a piacra!!(sértődött arc)
ha az embernek netán hanyattesni támad kedve :DDD

Mr.Brightside

(#93076) imibogyo válasza Pocee (#93075) üzenetére


imibogyo
veterán

Azt én egy MZ-vel is tudtam abszolválni... :P

(#93077) Pocee válasza imibogyo (#93076) üzenetére


Pocee
senior tag

Igen tudom de egy CR500 ötödikben gázra úgy csap hátra mint egy légycsapó :D

Mr.Brightside

(#93078) Topiccsendőr válasza Pocee (#93077) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En nem szogeznek le semmit, de fura a kis vegsebesseg ellenere az elodmodellhez kepest durvan duplaannyi loero. Ez egy egyhengeres eseteben tobb akadalyba utkozik, ez a resze nekem csucskos. Es mar akkoriban is tudtak mindazt, amit ma a 2T rol, szoval nem magyarazhato a technikai fejlettseggel sem. Supermotonak jo lenne viszont, valoban. Ha lesz egyaltalan ilyen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93079) Pocee válasza Topiccsendőr (#93078) üzenetére


Pocee
senior tag

A lóerő nagyon hihetetlen kategória,sztem sajnos csak valami álhír és semmi nem lesz belőle,pedig ha kidobnák ha csak 70 lóval is,tuti vennék,a régit a futóműve miatt nem vettem/vennék,viszont egy új tuti patika futóművel jön ki,meg hát lenne alkatrészellátás is.
Tudom,hogy ott a service honda de számomra túl bonyolult és drága is behozatni.
Remélem nem kell beérnem egy 250es yamahával,mert hogy én 18ban veszek valami nagyon bolondot az biztos :DDD

Mr.Brightside

(#93080) Topiccsendőr válasza Pocee (#93079) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En beernem egy kettootvenes yamahaval is, ha ketutemu. Annyira azert ne kenodj el :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93081) Gaboman válasza Pocee (#93079) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nagyon bolondot szeretnél, vegyél el régebbi EXC 360 vagy 380-at vagy ha nagyon elvetemült vagy Kawa KX 500, ott kislányossá fog válni a hangod. :DDD

Egy EXC 380-al 3.ban is indulhatsz nyugodtan olyan kajak van benne. :D

A KX 500 feelingjéről meg párszor már belinkeltem a videót, azon nem kell mit magyarázni, tömör adrenalin, minden sebességben gyertyába áll.
Elsőre halálfélelem, másodjára is! :C

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93082) Pocee válasza Gaboman (#93081) üzenetére


Pocee
senior tag

Nem hiszem,hogy zavarba jönnék,de tuti szakadnék a röhögéstől,,de a futóműve ugyan úgy kuka...a kxnek.
Komámnak volt Sx300-a,nem volt rossz,de akkor már a 250es yamaha.
Ilyen motoron ne legyen lámpa :)

Mr.Brightside

(#93083) boogie84 válasza tboldi (#93043) üzenetére


boogie84
veterán

Ezen felsírtam. :DD

A sütiknek is szükségük van szeretetre.

(#93084) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Persu! Ezek tényleg reálisak egy 125-ös 2T-től? :Y Egy ilyen rotaxosnál (Régebben mintha említetted volna ha RS akkor te tuti szétborítanád kapásból a blokkot.) mennyiben lenne egy használtnak a blokk generálja ? Ha egyszer rendben van, utána 14 ezrenként hon + dugo? (Mi más még?)

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93085) Gaboman válasza Pocee (#93082) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Akkor ott van a KTM SX380, van futóműve is meg blokkja is.
Azért egy 300 cm, vagy 250 cm3 gépet nem igazán említek egy lapon egy 500 köbössel.

Micsurin Tuningolva tudhatja ezt a tempót, egy full rendszerrel, karbival mehet így, egy áttételt is megnéznék rajta mert lehet ez óra mást mutat mint a valóság.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93086) Bogyó bá' válasza Micsurin (#93084) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

180 fölött már nagyon elfogy: [link] :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93087) Topiccsendőr válasza Micsurin (#93084) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Realis. A km ora nem realis, kb 10% ot csal, tehat ez olyan 15x km/h.
Az attetel nem modosit semmit, ezen a feknyereg alatt van a sebessegmero szenzor, a hatso kerek fordulatat nezi.
Ami feltunt, hogy 12 000 ig kiforog, ez gyari gyujtassal nem megy. Arrow es giannelli kipufogo melle kaphato fotengely ekkel lehet elerni ennyi fordulatszamnovekedest, ez az egy tuning biztos van rajta.

Ebben is rotax 122 van, mint az enyemben, ezt amikor megvettem azonnal szetboritottam es felujitottam.
Akkor elsore 164 volt a realis vege. Azota mar alakitottam rajta ezt-azt, tehat a realis 170 et viszonylag kis koltsegbol el lehet erni. Illetve jelenleg dolgozom a harmadik lepcsos fejlesztesemen :D remelhetoleg a 40 loerohoz eleg kozel leszek. Mereskor meglatjuk.

Egy hasznalt blokk generalja egy jo minosegu vertex, wossner, rotax, assowerke dugattyubol all (20-40 000) a hengert vegyuk ugy, hogy csak honolni kell, es nikaszil jo rajta (2 000) uj hajtorudbol ami wossner, es szerintem jobb a gyarinal (35-40 000) allhat. Esetleg a kiegyensulyozo tengely muanyagfogaskerekeit is kell cserelni (15 000) vagy kuplung nyomolap, ami nem birja annyira. Bontva lehet kapni.
Amugy gepkonyv emlekeim szerint vmi ilyesmi 14 e kmt ir valoban, es nem nagyon van vele gond. Gond akkor van, amikor rakerul a nem gyari dob, mert ahhoz be kell rendesen loni a karbit. Ha megragad, altalaban 99% ban emiatt ragad meg, es nem azert mert olasz.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93088) runner 125 válasza Micsurin (#93084) üzenetére


runner 125
nagyúr

14.000-et ilyen használattal az életben nem megy el.

Szerintem már az 5000-nek is örülni kell.
Dugó, hónolás, hajtókar, hajtókar és főtengelycsapágyak 100%.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#93089) HSM válasza Micsurin (#93084) üzenetére


HSM
félisten

Kicsit felfelé csal az óra, de kb. ja. Nagyon könnyű, és ahhoz képest a durván 30LE nem kevés, pláne, ha a pilóta sem túl nehéz.
A probléma csak az, ha folyamatosan nyélen húzod neki pályán, akkor nem lesz tartós, ez alapjában véve nem az ideális autópályázós motor. :N

[ Szerkesztve ]

(#93090) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#93086) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez sztm nem 125 os km ora, hanem RS 250. Sot. Biztos vagyok benne.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93091) Topiccsendőr válasza runner 125 (#93088) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De. Elmegy. (A gyari konyvben megadott km enkenri cserere ertem, lehet 10 000 , most fejbol nem tudom.) A hajtorud a gyenge pont, nem a henger-dugo. Egy rosszabb fajta olajjal az nem fog elmenni annyit. Fiatal hulyegyerekek veszik. Mindegyik ezt kapja, amit a videon latunk. Altalaban birjak. A baj akkor van, amikor tuningoljak.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93092) Topiccsendőr válasza Topiccsendőr (#93091) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Rotax 122 re 8 000 kmt ir dugattyucserere

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93093) runner 125 válasza Topiccsendőr (#93091) üzenetére


runner 125
nagyúr

Újonnan lehet. De a magyar piacon ezekből 99%-ban lefingott, minden hülyegyerek által szétrugottat találsz.

15 évvel ezelőtt az én ismerettségi körömben is volt pár RS, Mito. Nem piszkálták őket, de még így is ráment a gatyájuk, amellett h 10-11 liter alatt egyik sem evett.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#93094) Topiccsendőr válasza runner 125 (#93093) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ez nem a motor hibaja. Hasznalt karbantartott motornal ez nem fordul elo. A 11 literes fogyasztast nem ertem, ezek nem esznek ennyit, csak ha belereszelnek.
Kb 350 ezerbol ujba teszel egyet, vetellel egyutt, es semmi problema nem lesz vele. Ez nem a gatya ramegy kategoria szerintem.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93095) HSM válasza runner 125 (#93093) üzenetére


HSM
félisten

Öcsém gyári, 2005-ös poweres RS125-öse a felét ette ennek, amit itt írsz. :U Ha tényleg ennyit ettek, azoknak alaposan kilóghatott a bele.

(#93096) Micsurin válasza Topiccsendőr (#93087) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi Persu! :R Ha egybe vannak marha jó lehet szimpla örömmotor célra tartani, de ha azt veszem ~350-be lenne egy régebbi és ebben benne lenne a rendberakás és még nem lett hozzányúlva (Nézegettem és stock állapotúak óra szerin 150-160-at mennek ha minden igaz, ez most is meg van.) akkor nem érné meg lecserélni a 250 4T-t jó esetben kapnék 400-420-at és alig lennék előbbre. Eleve a régebbiek egyáltalán nem begyere, az újabb (2006-tól ?!) azok meg már 400-450-ről indulnak ezek már bőven belelógnának az 500-600-ba egyberántva. .... még két évet elketyegek vele aztán korlátlan mellé valami, esetleg egy raptor 650.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93097) Topiccsendőr válasza Micsurin (#93096) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mindenkepp raptor

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93098) Micsurin válasza Topiccsendőr (#93097) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Külsőre nagyon tetszik, SV-k meg ha nem is világbajnokok a maguk nemében,kiforrottak blokkra nem? :B

Még a 600-as Ducikat néztem, de a szíj téma picit kedvemet szegné, 3 évente szíj csere gyakorlatilag, ha abból indulok ki a 125-össel 11k / év, a 250-essel meg összejött 13 ezer km.

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93099) Topiccsendőr válasza Micsurin (#93098) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A raptornak usd villaja van, gyarilag fem fekcsove, es 4 dugattyus nyerge. En nem emlitenem egy lapon az sv vel.
Mv agusta vaza van.
Blokkja japan. Szoval vezlancfesz, generator-fesszabra kell figyelni.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93100) Micsurin válasza Topiccsendőr (#93099) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Köszi akkor marad következőnek, már igazi nagy vasnak!! :R
Ültem a mostani nagy tesóján, nem győzött meg. :D

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.