Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94451) Horvi válasza CyberPunk666 (#94448) üzenetére


Horvi
őstag

Nem teljesen értem miért lenne az cross oktatás ha lenne benne 1-2 domb meg ilyesmi. Gondolom ha elmegy az ember endurózni akkor ott sem csak sík terepen megy.
No offense csak így elgondolkoztatott a dolog.

Hello darkness, my old friend...

(#94452) Geresics válasza Gaboman (#94450) üzenetére


Geresics
addikt

Úgy tudom, fékezés, kanyarodás, körbe-körbe menés, de reméljük most pontosabb választ kapunk! :K

A domb szerintem tökre nem elhanyagolható, bár a Hungaroringes oktatáson is hiába volt ott, azon elindulni, megfordulni, motort-mozgatni nem tanítottak, csak simán menni rajta fel-le-oldalt... :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94453) CyberPunk666 válasza Bogyó bá' (#94449) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

a kezemet törtem :P

[ Szerkesztve ]

(#94454) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#94449) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Bénázol akkor lehet. Hungaroringes legalább az erdőbe is ki visz nem csak sík terepen megy az oktatás.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94455) Polemius válasza -Mosquito- (#94430) üzenetére


Polemius
aktív tag

Így nem is csodálom, hogy (épp most olvastam én is) elmarad...
Érdekes, múlt hétvégén Linzben is volt egy rendezvény, ott volt minden, Hondától a Triumphon át a KTM-ig. És fel is lehetett ülni mindenre, nem csak kordon mögül nézegetni. Lehet, hogy itt nem húzzák le a kiállítókat annyira?

[ Szerkesztve ]

(#94456) CyberPunk666 válasza Gaboman (#94450) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Hogy milyen, amikor csúzik az eleje és a hátulja és próbálod összeszedni a motort.
Direkt állat módjára motorozás van és próbálsz rajtamaradni.

Van először indulás fullgáz-kuplung kipattintással, fékezés blokkoló hátsóval, körözés, nyolcas.
Aztán már pálya van, ahol különböző vonalvezetések vannak. Ott vannak kanyarok egymásbafúzve, visszafordító, de kb oldalcsúszva bevett is.
A pálya eleve lejt egy picit és van olyan vonalvezetése, ahol kell egy kis dombra menni, de alapvetően egyenes.

Ellenben a tapadás nagyon gyorsan változik és a cél, hogy megtanuld, hogy mit csinálj ha megindul az első vagy hátsó, ne pánikolj.

Nem terepezést tanítanak, hanem a csúszó motort kezelni, de ezt terepen csinálják (érthető okokból)

[ Szerkesztve ]

(#94457) Geresics válasza Polemius (#94455) üzenetére


Geresics
addikt

4-5 éve mi voltunk kiállítók a Hungexpoban egy napelemes rendezvényen. Horror árak vannak, amik nyilván nem lettek olcsóbbak, és akkor még belépőt is kell fizetni, cserébe nem nagyon akartak semmit csinálni... :W

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94458) etnies válasza McReay (#94417) üzenetére


etnies
senior tag

Olyat, amiben van pinlock és napszemüveg.
Ha ez a kettő benne van, akkor a márka, szín, mindegy. Ja, és legyen zárt.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94459) etnies válasza Geresics (#94419) üzenetére


etnies
senior tag

A csoport egy része szerint 100eFt alatt öngyilkos, aki sisakot vesz, én pl. tökre nem értek ezzel egyet! :N

Én sem, nettó faszság. Versenypályán van értelme, mert ott tisztán fogsz esni, közúton erre semmi esélyed. Elesel, elütnek, átmennek rajtad, leesel egy szakadékba, kettészakít egy fa, akármi. Kiötörölheted az Arai-al, de legalább a koporsóban jól fogsz mutatni.

Ezek a drágakupakhívők egyetlen egy közúti balesetet sem tudnak mutatni, ahol csak azért halt bele valaki, mert Caberg vagy Nolan volt a fején Arai vagy Shoei helyett. Mert annál az ütközésnél, ahol kijöhet a különbség, ott már szakadnak a belső szervek meg a testrészek.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94460) Bogyó bá' válasza etnies (#94459) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Sajnos egy sisak biztonsága ("törésteszt") köszönő viszonyban sincs az árával. Az 53 ezer forintos Caberg Duke például ötcsillagos, némely Schubert meg csak 3 vagy 4. Viszont a Schubi sokkal kényelmesebb, csendesebb mint a másik... Döntsél helyesen ezek után. :B

(#94462) geresics: nem akartam parttalan vitát generálni. (Dehonnem!) ;]

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94461) Gaboman válasza CyberPunk666 (#94456) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez természetes én nem hülyeség.
Alapból a 8-as és körben motorozás nagyon jó, mi is ezt gyakoroltuk, főleg úgy hogy 15-20%-os dőlésszögű partoldalba volt csinálva, így a felfelé menetet és lefelemenetet is tudtad gyakorolni.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94462) Geresics válasza Bogyó bá' (#94460) üzenetére


Geresics
addikt

+1

Amúgy miért raktad off-ba?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94463) etnies válasza zgospel (#94425) üzenetére


etnies
senior tag

Nyugodtan nyomhat a sisak, a párnák majd felveszik a fejformád. Ha viszont valahol nem a párna nyom, akkor az kicsi. Az a jó méret, ami az elején hörcsögöt csinál a pofikádból és becsatolás nélkül megtudod rázni a fejed, nem mozdul el rajta.
Ha viszont a héj nyom, akkor az kicsi, ha pedig nem szorítja a fejed egy kicsit kényelmetlenül, akkor meg nagy.

Nonanem-et meg Lidl sisakot ne vegyél, Caberg, Nolan, HJC, Shark ezekből nyugodtan válogathatsz. Általánosságban igaz, hogy amennyit fizetsz, annyit kapsz. Pinlock nagyon fontos, ahogy a napszemcsi is.
Ami szerintem fontos még, hogy ne gyorszárasat vegyél, hanem dupla D-gyűrűset, az nem tud kicsatolódni véletlenül. Ha nem tudod hogyan kell megkötni, a boltban biztosan megmutatják. Azért is jobb ez utóbbi, mert mindig pontosan betudod állítani a kényelmet (pl ha veszel alá maszkot, vagy lusta voltál borotválkozni, stb)

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94464) etnies válasza Bogyó bá' (#94460) üzenetére


etnies
senior tag

Schubi :)

Kérd meg Téliszonyost (ha az Frimen új neve), hogy mesélje el a leejtett Schuberth-történetét.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94465) Bogyó bá' válasza etnies (#94464) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[Nagyon OFF:] a Zöldi régi Shubiját én szereztem meg anno Vaterán, 2501 [kettőezer-ötszázegy] forintért, egy használatlan pótplexivel. :D Azóta szobadísz, mert ugyan eredetileg L-es, de annyira szét van tiporva, hogy 3 számmal nagyobb mint a fejem, és tiszta rongy a belseje. Amúgy lehet vagy 15 éves, szóval fejre akkor sem raknám. :)) 2500 indulóért hirdette meg, 1 Ft volt a licitlépcső, és rajtam kívül senki nem licitált rá. ;]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94466) zgospel válasza etnies (#94463) üzenetére


zgospel
őstag

Pont ugyanezt írtam, nem? :D

Egyébként a pinlock fontos dolgohoz: márakinek. Nekem nincs, és 3 éve jól megvagyok nélküle :)
Beépített napszemcsi, megint csak attól függ kinek fontos. Nekem pl az :D

Nagyon szimpi amúgy a megmondóember stílusod: mi neked fontos az fontos, minden más "nettó faszság" :DDD

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94467) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#94460) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

tenyleg azt hiszed, ha szurkevel van irva, nem ugranak ra? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94468) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94467) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Dehogynem ugranak. Csak így olyan, mintha nem akarnék flémelni.... :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94469) -Mike- válasza CyberPunk666 (#94446) üzenetére


-Mike-
addikt

A 300-as kawád van még meg vagy már váltottál?

(#94470) etnies válasza zgospel (#94466) üzenetére


etnies
senior tag

A "jóidős" motorosok megvannak pinlock nélkül.
Ha esik vagy 15 fok alatt van, akkor párásodni kezd mindegyik sisak.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94471) CyberPunk666 válasza etnies (#94470) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Ha rendesen beleizzadsz, akkor is....
Egyszer volt ilyen gondom kakucs után, nagyon megizzadtam és picit csökkent estére a hőmérséklet...

(#94472) CyberPunk666 válasza -Mike- (#94469) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Az van és marad is most, az idei tervbe nem fér bele motorcsere és fontos a fogyasztás.

(#94473) vendingo


vendingo
veterán

Valaki említette, hogy valami olcsóbb fajta túrenduro csizmát használ.

Kell vennem egy új surranót, mert az augusztusi baleseteim óta még mindig fáj néha a lábam.
A mostani speed csizmámnak nagyon nincsen tartása, miután rádőlt a motor, meg megcsapott a leszakadt gumi, valami masszívabb dög kellene, amiben még lehet járni.
Az alpinestars toucan-ra kicsit húzom a számat, mert mégis csak ~100k, de tudom, hogy ez fémcsatos, tutin véd, tartós.

Sisak téma: Enduros túrasisak is lehet befigyel, scorpion adx-1 a kiszemelt. Esetleg egyéb tipp? 60-80k között. Napszemcsi, pinlock, shield kell. Zaj nem érdekel, füldugózok.

GPS: Ez is megadta magát, már kb: 7 éves, le van zúzva. X rider tetszene, de ahogy olvasom, látom, elég harmatos a láthatósága napfényben. Létezik olyan, ami motoros, nem 300k és jó a fényereje?
Ha más nem, akkor veszek megint autós garmint, engem nem zavar a tok, de legalább látom, és jó a kezelhetősége.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94474) Bogyó bá' válasza vendingo (#94473) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az xRidernek harmatos a láthatósága?! Ezt csak Mosquito mondja! :DDD

Jól kell elhelyezni, és teljesen OK. Az enyém most éppen ilyen (előzőleg a kormány közepén volt, ott is jól látható, viszont le kellett nézni hozzá) - azóta a konzol le lett festve, a csavarjai is feketére lettek cserélve:

ilyen volt régebben:

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94475) vendingo válasza Bogyó bá' (#94474) üzenetére


vendingo
veterán

Tényleg jó a láthatósága árnyékban, de nyáron 40 fokban, amikor telibe veri a napfény a kijelzőjét?
Nekem a garminom is sokszor alig volt látható, pedig azoknak van a legjobb fényereje.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94476) tboldi válasza Bogyó bá' (#94474) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szép, letisztult UI az egész. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94477) Bogyó bá' válasza vendingo (#94475) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Az enyém a függőlegeshez képest csak kb 30 fokot van előre döntve, és ott a sildes napellenzője. A nap meg nyáron magasan jár.... ...nekem eddig maradéktalanul bevált.

(#94476) tboldi: ja, mint egy cigánykaraván. ;] De hát szegény ember vízzel főz... :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94478) vendingo válasza Bogyó bá' (#94477) üzenetére


vendingo
veterán

Mondjuk egy matt kijelző nem ártott volna neki, akkor talán még tetszene is.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94479) Bogyó bá' válasza vendingo (#94478) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

35 ezer forintért nem kell hogy tetsszen bárkinek is - viszont kis pénzért nagyon jól használható alternatíva. Az enyém 2 év fél éves, és a csak a tápegysége szokott néha megmurdelni (az nem bírja a rázkódást eléggé), a készülék és a bölcső hibátlan.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94480) Geresics válasza vendingo (#94473) üzenetére


Geresics
addikt

Vegyél egy használt Garmint! Nekem a Zümo 400 nagyon bevállt, és van BT változata is, ma már az sem drága! :N

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94481) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#94474) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nekem legalább volt mihez hasonlítanom. Garmin Zumo 500, 550, 395Lm :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94482) V.Stryker válasza vendingo (#94478) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Nálam a szintén xRidernek a fényereje még fel sincs véve maxra, kb. 80%-on használom és nincs gond a láthatóságával, nyáron sem. Igaz, hasonlóan van felszerelve, mint Bogyóbánál. Ha a kormányra teszed és felfele néz, alig döntve, úgy mind szar lesz.

Most nem azért, de 35k-nál egyszerűen nem adnék többet semmilyen gps-ért, mert nem ér annyit. Ma, amikor 35-40ezer forintért nem noname , hanem kiváló minőségű telefont kapok, full hd kijelzővel 3gb rammal, stb.... ne akarjanak hardverileg egy harmatgyenge, felbontásilag egy fos, de erős fényerejű navit rámsózni. Sózzák rá az új BMW motortulajokra. Azokra rálehet és azoknak mindegy is. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94483) tboldi válasza V.Stryker (#94482) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azt már a BMW-sekre sem lehet rásózni, mert már van ilyen is. :)

Egyébként apumnak vettem balck friday alkalmával egy TomTom Start 60-at 50k helyett 30k-ért lifetime frissítésekkel. :))

(#94484) vendingo válasza Geresics (#94480) üzenetére


vendingo
veterán

Használt nem kell, Bt meg végképp nem. Nekem csak egy szög egyszerű navi kell multimédia és egyéb baromságok nélkül.

V.Stryker: Nálam csak a kormány opció játszik. Régen tanktáskába használtam, abban nagyon tuti volt, de az AT-hez nem lehet kulturált tanktáskát kapni. A telefon gps vevőjét ne hasonlítsuk egy rendes céleszköz vevőjéhez. Na meg akkor használtam utoljára telefont hosszútávon navigálásra, amikor kiírta, hogy túlhevülés elleni védelem miatt a készülék kikapcsol. Fél órát ültem a 40 fokban, mire újból belehetett kapcsolni. Sütötte a nap, tekerte a hardvert a navi, közben meg töltöttem.

Még megálmodom ezt az x ridert, de 40-45k körül frankó garmint kapni, igaz csak tokkal használható, de nekem az nem gond.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94485) V.Stryker válasza vendingo (#94484) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Mondanám,hogy kölcsönadom, próbálgassad, nekem most úgysem kell...de már letárgyaltuk,hogy GYMS-es vagy. :)

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94486) Geresics válasza vendingo (#94484) üzenetére


Geresics
addikt

Itt egy mindenre hibátlan Garmin Zümo 550 (nem ismerem, most kerestem rá)! Ennél jobb van, de felesleges szerintem. Nekem ilyen van, csak BT nélkül...
Ha meg nagyon zavar a BT, akkor megveszed ezt, és elcseréled velem a BT nélkülire! ;]

Használt igaz, és? :F A motorod talán újan vetted? :U

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94487) vendingo válasza Geresics (#94486) üzenetére


vendingo
veterán

Használt elektronikai cikket nem veszek.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94488) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#94445) üzenetére


Kolondrum
félisten

Figyu, mire lejöttem pilis izéről a corsával füstöltek a fékek, ki tudja lehet a motor kibírja a jobb olaj miatt. ;) Tudom felesleges volt többet nem veszek.

(#94489) tboldi válasza Kolondrum (#94488) üzenetére


tboldi
nagyúr

Alacsonyabb fokozat és motorfék. ;)

szerk.: Vagy EBC Redstuff. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94490) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94488) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Jo szarul vezetsz :D
Olyan szinten jo, hogy 312° a forraspontja, mig egy 700 forintosnak 280° koruli. (Ha eltolja a nedves forraspontot is, az kesz fonyeremeny)
Csak nem ertettem a siras rivast, hogy ilyeneket ontogetsz a jarmuvedbe, de egy ktm meg lezabalja a gatyadat. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94491) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Erkezett par TMK cucc.
Szerintem tiz perc alatt megvagyok vele :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94492) Polemius válasza vendingo (#94473) üzenetére


Polemius
aktív tag

Tomtom Rider?
Napsütésben is látszik, masszív, kesztyűben is érzékel, stabil tartóval.
Ha épp van 50€ kupon akció Lajoséknál, azzal jóárasítható.

(#94493) BoB válasza Polemius (#94492) üzenetére


BoB
veterán

Csak annyira érzékel kesztyűben mint bármelyik okostelefon.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94494) Teasüti válasza CyberPunk666 (#94472) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Cöhh, most motorozol, vagy fillérbaszol? ;]
Csak óvatosan a fogyasztással erre felé, és ugye nem tartod számon az átlagot se, mert jujuj mit kapsz érte!!!
Köhöm... fillérb.szó. ;]
(Szürkébe rakom, mert nem akarok flame war-t indítani, megint. ;] )

[ Szerkesztve ]

(#94495) Pocee válasza Topiccsendőr (#94491) üzenetére


Pocee
senior tag

forintosítsd hagy hüledezzen a kispolgár,mennyibe is kerül ha gyári cucokkal(ahogy illene is) lövi az ember a gépét...

Mr.Brightside

(#94496) Khaosz55 válasza vendingo (#94484) üzenetére


Khaosz55
addikt

Nekem egy WayteQ X995 van ez droidos és elég gyors. Felraktam rá navit, rendeltem aliról vízálló GPS tokot ami kormányra szerelhető, de tok nélkül is fel lehet rakni, ha saját keretet+ vízálló toknak a kormány bilincs része össze pattintható.

Viszont kell hozzá valami normális töltő mert a 2 Amperos USB töltővel nekem merült, lehet hogy az USB ajzat csak papíron volt 2 Amer valóságban meg sokkal kevesebb.

(#94497) ath válasza Topiccsendőr (#94491) üzenetére


ath
senior tag

Tomitest miert es hol cserelsz?

(#94498) Topiccsendőr válasza ath (#94497) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

mert nem vagyok olyan, aki kiszilozza :D
szelepet is ellenorzok, ha korongozni kell, ki kell vennem a feszitot, ehhez vettem egy tomitest, illetve ahhoz, hogy felso holtpontra allitsd a fotengelyt, le kell szedni a pickup covert. ez ala is vettem, mert a yamaha valami grafitos izet hasznal, amit visszarakni nem nagyon kene. illetve kimertem a pickup szenzort, amihez mar levettem egy parszor, szoval az a tomites kuka eleve. meg leszedem a kuplungdeklit, megnezem mennyire birja a strapat. ennel sem rakom vissza a regit.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94499) Topiccsendőr válasza Pocee (#94495) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

nem, mert akkor sznob buzi leszek :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94500) tboldi válasza Topiccsendőr (#94499) üzenetére


tboldi
nagyúr

Így meg csak simán b... ;] :DDD

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.