Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94051) RAiN91


RAiN91
őstag

Sziasztok

Horpadt tank javításához azt mondta a szakember, akihez majd viszem, hogy mindenképpen szinte 100%-osan tüntessem el belőle a benzint, mert nagyon gyulladós.

Leeresztés után mit hogyan milyen módszerrel szellőztessem, és mennyi idő? Vízzel átmosás veszélyes a rozsda miatt?

(#94052) Topiccsendőr válasza runner 125 (#94049) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

A valosag megint nem ilyen egyszeru, mielott megallapitanal barmilyen torvenyszeruseget.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94053) Pocee válasza RAiN91 (#94051) üzenetére


Pocee
senior tag

Kompresszor.kemia 2es volt,nem tudom a desztvíz is olyan r0ssz mint a csapvíz rozsda szempontjából,kétlem,de esküdni nem mernék.egyszer feltöltöd,kifújod,kész.keresztapám lakatos,mindig így csinálom a tankokkal,csak nem szarolok desztvízzel.mondjuk ezek nem motortankok.

Mr.Brightside

(#94054) RAiN91 válasza Pocee (#94053) üzenetére


RAiN91
őstag

Kompresszor sajnos nincs kéznél. Nekem mondtak olyat is, hogy mossam át vízzel, aztán hajszárító, aztán melegre kirakni pár napra.

(#94055) Pocee válasza RAiN91 (#94054) üzenetére


Pocee
senior tag

Jó,de ha egyszer koppra feltöltöd,már kiszorítottál minden veszélyességi faktor.

Mr.Brightside

(#94056) Teasüti válasza Pocee (#94038) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Amikor láncot kéne állítani és be van állva, akkor nem szarom le. :D
Mondjuk ez friss eset, tél előtt még nem volt rozsdás.
Gondolta a fene, hogy ezt fújkálni kéne.
A téliesítéses videókban is átsiklottam e rész felett, ha megemlítik egyáltalán.

[ Szerkesztve ]

(#94057) AndrewTdi


AndrewTdi
addikt

Üdv!

Nagyon max 100K körül keresnék valami sisakot. szélzaj minél kisebb, beépített napszemüveg jól jönne, illetve kivehető bélés az esetleges tisztán tartás és mosás miatt. Bluetooth szett opció egyátalán nem fontos.
A Nolan N104 Absolutot váltanám le vele.
Van tanácsátok, ajánlásotok?

(#94058) runner 125 válasza AndrewTdi (#94057) üzenetére


runner 125
nagyúr

Valami "téli akcióban" keress Schubertet. Louis-nál, ebay, ki lehet fogni, bár a 100k még úgy is necces, pláne ha felnyithatót szeretnél újra.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94059) AndrewTdi válasza runner 125 (#94058) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nem,. nem felnyithatót szeretnék. azt elfelejtettem beírni. szóval zártban gondolkodom.

(#94060) Geresics válasza AndrewTdi (#94059) üzenetére


Geresics
addikt

Louis-ban nézelődj, ott a Shark sisakok is időnként eléggé jól le vannak akciózva. Nekem nagyon bevált a Shark eddig! :K

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94061) AndrewTdi válasza Geresics (#94060) üzenetére


AndrewTdi
addikt

nem vetem el. de az lenne a legjobb, ha itthon valamelyik Budapesti üzletben fel tudnám próbálni. vakon nem szívesen vennék sisakot.

(#94062) Geresics válasza AndrewTdi (#94061) üzenetére


Geresics
addikt

Biztos, hogy Budapesten is találsz olyan szalont, ahol lehet őróbálni. (Pécsi vagyok, még itt is van egy ilyen bolt...)

Szerk.:
Google első találat: Fokt.
Második: moto.hu
...stb. ;)

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94063) AndrewTdi válasza Geresics (#94062) üzenetére


AndrewTdi
addikt

annó a Nolant a helmetcitytől rendeltem. Tőlük nem nagyon találok olcsóbb webáruházat. És 150font fölött ingyenes a nemzetközi DPD is, ami 7 napon belül ideér. Nézem a shark sisakokat. ez a Shark Spartan carbon elég szimpatikusnak tűnik. és még akciós is.

[ Szerkesztve ]

(#94064) Geresics


Geresics
addikt

Használ valaki gimbalt? Nézegetek épp kettőt:
- FeiyuTech SPG - 110$
- Zhiyun Smooth-Q - 100$
De ötletem sincs, hogy melyiket érdemesebb venni... Két dologra használnám őket:
1. 5,5"-os (75mm széles) telefonnal kamerázásra,
2. SONY AS100 vagy AZ1 akciókamerával kamerázásra - ezekhez házilag csinálnék egy tartót.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94065) runner 125 válasza AndrewTdi (#94063) üzenetére


runner 125
nagyúr

Keress teszteket, h milyen dB értékeket prdoukál 1-1 típus, ha tényleg ez a legfontosabb tényező, bár már szinte az is kijelenthető, h egy zárt azonos árú sisak biztosan halkabb, mint egy felnyithatós.
Jól néz ki ez a Shark, de az sznte tuti h minél bonyolultab, tagoltabb, minél több síkból áll a felület, annál nagyobb a szélzaj a sisakban.
A Schubert sisakok jó része ezért is végtelenül egyszerű formájú.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94066) -Mosquito- válasza AndrewTdi (#94057) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Euromotor, Fokt most vannak akcióik. Shark, Nolan, Schubert. Vagy megvárod a Bp.i motorkiallítás vagy ha tudod a méretet akkor rendelj onnan ahol a sokat használt N104-et vetted. :) Neked az N87-et mondanám, pinlock, napszemcsi, nagy látószögű plexi, árban sem vészes. (Múlt héten adtam el az N86-ot, sikerült beletenni kb 500km-t. Helyette vettem egy új N104 Absulutot.)

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94067) zgospel válasza AndrewTdi (#94057) üzenetére


zgospel
őstag

Szerintem ruházz be a sisak mellé egy alpine füldugóra, mert hosszútávon bármennyire is csendesnek reklámozzák az adott sisakot, valszeg kevés lesz.
Nekem anno az AGV K5-öt úgy tolták az arcomba hogy milyen csendes, azt közben 10-15 perc sima országút után hülyét kapok a szélzajtól. Füldugó nélkül ki se megyek a városból. Mondjuk az is igaz hogy nincs szélvédelem a motoromon.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94068) -Mosquito- válasza runner 125 (#94065) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az N86 vs N104 nem volt valami halkabb a zárt sisak. Schuberthnek van egyedül szélcsatornája, ott aztán agyba főbe tesztelhet szélzajt,formát kialakítást egy sisakon..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94069) ath válasza zgospel (#94067) üzenetére


ath
senior tag

én is vagyok olyan hosszú, hogy cseszhetem az idomzatot :DDD füldugó nélkül már nem is ülök motorra, nagyon megszerettem, mégha nekem worksafe van.

(#94070) Teasüti válasza Geresics (#94060) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Tegnap voltunk egy bazi nagy 3 emeletes szalonban, ahol egy emelet csak ruha és felszerelés.
Tömegével voltak sisakok és ahogy nézegettem a Shark-okat, mindegyiken ez a szar becsúsztatós mechanika van a plexihez. Na most csak úgy mondom, hogy mi épp kettő plexit törtünk el, mert nem egyszerű ki-berakni. Elég nagy erő kell hozzá és ha rosszul csinálod, akkor reccs a papucs.
Ugye két Skwal sisakról van szó. Arra meg külön figyelek ezentúl, hogy csakis orrnál legyen a füle, mert féloldalasan nyitni se szerencsés. Rossz nézni, ahogy csavarodik a plexi.
Havernak normál használatban is elpattant a végén a papucs pár hónap használat után.
Az enyém meg kivételkor, amikor át akartuk rakni a plexit az övére.
Szóval részemről soha többé Shark sisakot, amíg ilyen ócska mechanika van rajtuk.
Faszé nem tudnak rá "hagyományos" reteszelős mechanikát rakni, mint minden normális gyártó.
Előnyét se igazán látom, annyival nem halkabb sem, mint ami indokolná ezt a szar kialakítást.

Persze garancia nem vonatkozik rá, hisz nem tudod beadni, hogy nem te törted el. :D
Új visor 20k körül kapható. Ha még egyszer törik, akkor páros lábbal rúgom ki a 80k-s sisakot.
Vagy az új berakáskor már elpattan, akkor agyérgörcsöt fogok kapni.

[ Szerkesztve ]

(#94071) HSM válasza ath (#94069) üzenetére


HSM
félisten

Az nagyon jó, nekem is volt, míg el nem hagytam. :B Nem a legerősebb, de nagyon kényelmes.
Nálam is ilyen téren kellemetlen az idomzat, pont a sisakomra tereli a szelet, jócskán növelve a szélzajt. Az időjárásvédelem ára.

(#94072) XFishboneHUN


XFishboneHUN
senior tag

Nem kifejezetten annyira motoros kérdés, de azért ide tartozik! :D

Bukósisak tetejére, hogy lehet azt egyszerűen megcsinálni, hogy a kamera középre nézzen. Én próbálkozatam, úgy tűnt, hogy középen van, aztán a felvételek sikeresen bal felé néztek! :D

Tudtok erre egy egyszerű módszert, vagy kezdjek el centizgetni és rajzoljam be a bukón, hogy hogy esik pont középre a kamera fejtetős tappancsa? :D

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#94073) AndrewTdi válasza zgospel (#94067) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Van. kb 4 éve használom. ;) :R

(#94074) Geresics válasza XFishboneHUN (#94072) üzenetére


Geresics
addikt

Ha mindenképp a fejed tetejére akarod rakni, akkor wifin átküldöd a jelet telóra, és úgy állítod be - már ha van wifi a kamerán. Ha nincs, akkor kérsz egy wifist kölcsön, beállítod a tappancsot, utána meg használod a sajátoddal. De én sosem tenném a fejem tetejére...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94075) Geresics válasza Teasüti (#94070) üzenetére


Geresics
addikt

Milyen papucs törik? Nem vágom. :F
A plexim le-fel rakása nekem sima "kihúzós" (Shark Explore-R), és már számtalanszor vettem le, tettem fel, és semmi baja. Mindig így mosom a plexit...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94076) Teasüti válasza Geresics (#94075) üzenetére


Teasüti
nagyúr

(#94077) AndrewTdi válasza Teasüti (#94070) üzenetére


AndrewTdi
addikt

na ezt majd figyelembe veszem.

(#94078) Geresics válasza Teasüti (#94076) üzenetére


Geresics
addikt

Akkor vagy Ti nem csináltok valamit jól, vagy én fogtam ki egy jó darabot, de már legalább 500x levettem, feltettem, és nem tört el. :N

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94079) -Mosquito- válasza XFishboneHUN (#94072) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Muti már egy képet, ennyi nem baltázhattad el.. Sisakom tetején volt tripoid mount adapter ha kell/ett állítottam. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94080) -Mosquito- válasza Teasüti (#94070) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mennyit bír a plexi.. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94081) Teasüti válasza -Mosquito- (#94080) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A közönséges polycarbonátot is kilapíthatod. A pinlock-ot másképp bele se lehet rakni.
Azt hittem vmi ütéspróba lesz legalább, de ezért kár volt videót csinálni.

[ Szerkesztve ]

(#94082) -Mosquito- válasza Teasüti (#94081) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Azt hittem hosszabban fogod kielemezni, ahogy szoktad. :D

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94083) Teasüti válasza -Mosquito- (#94082) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Máshol jár a fejem. :DDD

Jut eszembe (#94078) geresics, nem mindegy ki mit csinált rosszul? Amíg ez előfordulhat, addig tervezési hibát kiáltok. Főleg, hogy a papucsnál vékonyabb az anyag. A reteszelős plexik vhogy nem akartak még eltörni.

(#94084) Geresics válasza Teasüti (#94083) üzenetére


Geresics
addikt

"tervezési hibát kiáltok"
Ha csak Ti szenvedtek ettől a hibától, akkor az nem tervezési, hanem felhasználói hiba. Nálam ilyen hiba nincs eddig, pedig nem csak a polcon van a sisak. Viszont nem olvasgatok nemzetközi fórumokat, nem kutatom, hogy ez a "hiba" másnál is jelentkezik-e.
Bár az is igaz, hogy sokan tervezési hibának minősítik azt is, ha valami nem bolondbiztos! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94085) HSM válasza Geresics (#94084) üzenetére


HSM
félisten

Mindenesetre érdekes tervezési döntés éppen a felfogatásnál elvékonyítani....

(#94086) Teasüti válasza Geresics (#94084) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Eeegen, erről lehetne vitatkozni. :P
A GM autóiban a slusszkulcsot se kell letérdelni és akkor nem hal meg senki, user error! ;] (Meg megöl a kulcstartó LOL.)
Meg rosszul tartja a user a telefont, majd Steve Jobs megmutatja hogy kell azt! :C

Jah és az is user error, hogy egyik Skwal sisakban sem illeszkedik a pinlock?
Megjön az új plexi én kajak körbe ragasztom.

Már uram bocsá' a 80k-s bukóban a 20k-s plexi ha el tud pattanni egy kivételkor, az nekem tervezési hiba.
Azért nem kővel dobtam be, csak a kezembe vettem.
Ilyen műsort egy Lidl-s bukótól várnék, nem egy Shark-tól.

[ Szerkesztve ]

(#94087) -Mike- válasza AndrewTdi (#94057) üzenetére


-Mike-
addikt

Én 100K-ért használt piacon keresnék a premium márkák között. Tavaly ezt sikerült vennie tesómnak kepesmotor.hu -ról 100k-ért, kb ha egy hetet volt használva akkor sokat mondok. Shoei Gt-Air beépített nepszemüveges. + sisakzsák + 2 db pinlock + 1 üvegcse ápoló folyadék + shoei matricák + gyári doboz

[ Szerkesztve ]

(#94088) XFishboneHUN válasza Geresics (#94074) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Ha megyek gokartozni, onnan a legjobb a felvétel, azért is írtam, hogy nem feltétlenül motoros téma! :)

Jajj és köszi, ez akkor eszembe se jutott, hogy wifin kellene csekkolni :DDD :))

OFF: jól beoffoltál múltkor az egyik Motoros topicban Facebookon, ahol a ruhákról volt szó :DDD

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#94089) Geresics válasza XFishboneHUN (#94088) üzenetére


Geresics
addikt

Nekem a sisak elejénél van a kamera, és szerintem a gokartos felvételek is egész jók lettek, de kíváncsi lennék a Te véleményedre is! :K

Amúgy mit offoltam be ruháknál? Hirtelen nem tudom mire gondolsz.

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94090) XFishboneHUN válasza Geresics (#94089) üzenetére


XFishboneHUN
senior tag

Nem rossz, bár én a sisakom kialakítása miatt nem tudnám ilyen alacsonyan használni, így marad a fejtető gokarthoz, a normál motoros kamera pozíció pedig oldalt.

Motoros túrázok csoport kedd 15:41-es poszt! :D Én írtam az Alpinestars ruhákról! :D

[ Szerkesztve ]

Xbox GT: X FishboneHUN | PSN: XFishboneHUN

(#94091) Geresics válasza XFishboneHUN (#94090) üzenetére


Geresics
addikt

Basszus, egy linket dobhattál volna, mert most arra csesztem el 20 percet, hogy megtaláljam! :DDD
Amúgy semmi off nem volt benne. Motoros ruha ajánlásokat keresett, és én felhívtam a figyelmét a motoros farmerekre is. :U

...vagy nem ugyan arról beszélünk? :F

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94092) Khaosz55


Khaosz55
addikt

Zárt LS2 sisakom van arcpumpás. Szeretem első 2 évben nem használtam az arcpumpát aztán most már használom mert vagy vékonyabb lett a fejem vagy kicsit megtágult a sisak. Az a kérdésem, ha zárt arcpumpás sisakot szeretnék akkor melyik gyártó a javasolt ? Idáig csak a Scoorpiont találtam.

Neked bike-ra lesz tehát jó ha nem nagy a szélzaj benne. Belső napszemüveg nem lényeg én valahogy nem jön be, olyan más, mert szerintem nem zár annyira mint egy napszemüveg ezért a fény beszűrődik és valamikor zavar. Inkább sötétített plexi abból is a narancs vagy a barna mert az jobban kiemelik a kontrasztot mint a fekete.

(#94093) emre


emre
veterán

Ez tetszeni fog :D
2017 Yonkers(New York) Police Motorcycle School

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#94094) dellfanboy válasza emre (#94093) üzenetére


dellfanboy
senior tag

úgy látom a védőfelszerelés kimerül a 9mm-ésben:) jah meg persze bukó mindegyiken van

[ Szerkesztve ]

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#94095) Teasüti válasza emre (#94093) üzenetére


Teasüti
nagyúr

De mi értelme 300 kilós gépekkel balfaszkodni, mikor ennél vannak sokkal alkalmasabb gépek?

(#94096) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Biztos olcso egy ilyen agyu.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94097) Geresics válasza Topiccsendőr (#94096) üzenetére


Geresics
addikt

Olyan 40000€. De alibabán már van 6600$-tól! :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94098) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94096) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ez disznóvágáskor is jó lehet.... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94099) imibogyo válasza Topiccsendőr (#94096) üzenetére


imibogyo
veterán

Tetszenek az ilyen gépek technológiai oldalról, de sajnos nem tudok kibújni a bőrömből és mindig hobbista szemszögből kezdem el azonnal vizsgálni a témát. Márpedig e gép árának a töredékéből össze lehet rakni egy szódabikarbónás rendszert otthonra és az is majdnem ilyen hatékony... :K

Ráadásul a fennmaradó pénzből az ember élete végéig tudja venni az egyéb fogyó/kopó alkatrészeket, kiegészítőket a teljes rendszerhez (meg még akár máshoz is) és még vagy 20 évre a hambi-pénz is megmarad... :DDD

Még a leggagyibb 10.000 Ft-os fej is tűrhetően használható otthoni körülmények között, ha nem napi rendszerességű / megélhetési használatról van szó. Én egy "komolyabb" gépet nyúztam pár hónapig (faház külső tisztítását végeztük), de az a rendszer is valami 120.000 Ft-ból megállt kompresszorral együtt...

Amúgy lézerből is más típusok, amik (szerintem, legalábbis videó alapján) hatékonyabbak annál, mint amit linkeltél... Mondjuk pont az első példány a videóban az nem is mobil verzió...

[ Szerkesztve ]

(#94100) Pocee válasza imibogyo (#94099) üzenetére


Pocee
senior tag

nagyon jó a soda,vettem én is ezt a tartályos pisztolyt.de már csinálom itthon a komolyabb gépet.

Mr.Brightside

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.