Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93651) Horvi válasza Gaboman (#93649) üzenetére


Horvi
őstag

Jöhetnek a koszos képek :DD

Hello darkness, my old friend...

(#93652) ath válasza V.Stryker (#93646) üzenetére


ath
senior tag

Szerintem igen. Nekem a 8 karmantyubol ugy remlik 5 vagy 6 meg volt tekeredve. Egy ilyen felujito keszlet 10e korul van, ennyit pedig meger a magabiztos tudat, hogy jo a feked.
Nem tudom mi a terved a fekmunkahengerrel, azt is meg akarod e csinalni, de ha ahhoz nem nyulnal, akkor szerintem ne folyasd ki a fekcsobol a folyadekot, mert meg vakuumos szerszammal sem konnyu a tisztat beleszivni. Ha meg bennemarad es nem lesz levegos, at tudod pumpalni, az uj meg kitolja a regit.

(#93653) Topiccsendőr válasza V.Stryker (#93646) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az ilyen idos motorok eseteben le kellene. Az aluoxid az egyik, amivel tele lesz, a masik, hogy meg van kemenyedve, es erezheto a fekkaron. Nem mindegyik motorhoz olcso, nezz utana.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93654) Topiccsendőr válasza ath (#93652) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az mit jelent, hogy meg van tekeredve?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93655) Gaboman válasza Geresics (#93650) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Tegnap sokkal sárosabb volt, ahogy leszáradt róla a fele a garázsban maradt! :)




Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93656) Bogyó bá' válasza Gaboman (#93655) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Rövid az oldaltámasz, vagy ez hogy? :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93657) Gaboman válasza Bogyó bá' (#93656) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Nem, csak egyenesebbre hoztam hogy jobban aláférjek, nem dől annyira ez egyik fele.
Van hozzá középsztender is, de azt endurózásra nem teszem fel.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93658) vendingo válasza Gaboman (#93655) üzenetére


vendingo
veterán

Egyszer nagyon kipróbálnék egy ilyen gépet, hogy mennyivel másabb terepen, mint az én csillagrombolóm.

Nem az én világom ezek a bokorugrók, de egy sm változat lehet bejönne játszósnak. Felénk minden nemzeti park, meg tájvédelmi körzet, esélyem nem lenne kihasználni semmilyen terepmotort. Az africaval is csak mezőn, meg szántóföldek gazadásági útjain járok.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93659) Geresics válasza Gaboman (#93655) üzenetére


Geresics
addikt

Anemjóját! Megesz az irigység! :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93660) Gaboman válasza vendingo (#93658) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ég és föld a kettő.
Majd kipróbálás után megváltozna a véleményed.
Nekem azt tetszik bennük hogy tényleg bármilyen viszony között nagyon könnyen kezelhetőek, áttételezése is pont tökéletes terepre.
40-től 140-ig 5.ben használható, azonnali erő a teljes tartományban.
Terepre nem is kell nagyobb sebesség, egy, két kihúzatáson kívül sehol nem mész vele 70-80 tempónál többet.
Ezért nem is értem amikor kiadnak egy Enduról 175-180 végsebességes áttétellel, hogy ezt minek, arra jó hogy egyből vehetsz hozzá lánckerekeket.

geresics Majd ha erre jársz odaadom egy körre. ;)

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93661) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Hol érdemes nézni ilyen felújító készletet? Ilyen tömítés készletet találtam a motoralkatrész.eu -n 13k-ért, de érdekes módon a fékcsőhöz való alátétet nem látom ott. Ahhoz képest nem olcsó.

Igazából úgy vagyok vele, hogy legyen fullra rendbe téve. MÉgis 13 éves lesz a motor, hiába van benne 40ezer km. Illik rendbe rakni ennyi idő után. Tutira nem volt még szétszedve a fék és kitakarítva rendesen.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93662) ath válasza Topiccsendőr (#93654) üzenetére


ath
senior tag

ugye egy ilyen négyszög alapú gumigyűrűről van szó [link]. namost ez nem szépen lapjával feküdt bele a mart vájatába, hanem egy helyen begyűrődött, tekeredett egy kicsit a tengelye körül. elég nehéz körülírni :D azt tartom valószínűnek, hogy amikor rakták össze (vagy takarítás után, amikor eléggé ki lett nyomva, de nem teljesen a dugattyú) nem volt síkosítva, megszorult és emiatt lett. érdekes viszont, hogy nem szivárgott.

V.Stryker: nekem csak 10.780 :DDD ha akarsz spórolni, lebeszélhetjük. a réz alátét meg egy random vízvezeték szerelő, vagy csavar-csapágy boltban van.

(#93663) Topiccsendőr válasza ath (#93662) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Amint nem jol van a vajatban, vagy nem fekfolyadekkal rakjak ossze, es serul, az folyni fog. Nem lehet, hogy amikor a dugattyut kivetted, fordult meg?
A masik, ha beszorul a fekmunkahenger es dugattyu koze, lecsip belole egy darabot. Mivel a karmantyu feszul ra a dugattyura, ha a nyomas megszunik, a karmantyu huzza vissza a dugattyut. Ha el van csavarodva, ezt a funkciot nem tudja betolteni, mert nem tud a karmantyu moge menni a fekfolyadek, hogy nyomast gyakoroljon ra.

Az en motoromhoz 96eur a szett

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93664) Topiccsendőr válasza Gaboman (#93655) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nag, ez mar valo :D :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93665) Geresics válasza Gaboman (#93660) üzenetére


Geresics
addikt

ha jön a jóidő, majd áruld el merre motorozzak! :R

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93666) ath válasza Topiccsendőr (#93663) üzenetére


ath
senior tag

Nem lehet, hogy amikor a dugattyut kivetted, fordult meg?
de akkor nem kellene tartósan abban a formában maradnia, nem? :F nekem úgy tűnt nem friss sérülés volt. majd megnézem, talán el lettek rakva, akkor lövök egy képet is érdekességképp.

(#93667) Gaboman válasza Geresics (#93665) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bakonycsernye felé vedd az irányt! ;)

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93668) Topiccsendőr válasza ath (#93666) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eletemben nem lattam meg ilyet, hogy tunet nelkul, folyas, vagy fekfogas nelkul ezt el lehessen kovetni, de ebben a szakmaban olyan nincs, hogy nincs, ugyhogy lojj kepeket, mert ez tenyleg kuriozum :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93669) runner 125 válasza BoB (#93631) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amgy tényleg nem cseszgetnek kint a magyar rendszámért?
Itt a határ mellett sok magyar lakik kint évek óta Ausztriában a munka miatt, jó néhányan hasonlóan hozzád, magyar rendszámú autóval közlekednek. Több ismerősömet is kötelezte már az osztrák állam, h ha életvitel szerűen, bejelenett lakcímmel él és dolgozik ott, váltson gyorsan osztrák rendszámra, mert iszonyú büntetéseket von maga után.

Gaboman

Király, egyben van a gép. EXC525, vagy mi ez?

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#93670) BoB válasza runner 125 (#93669) üzenetére


BoB
veterán

Nem, eddig még tényleg nem állítottak meg. Úgyhogy nem tudom mennyire baszogatnának. Autó olasz rendszámos amúgy, csak a motor nem az.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93671) Gaboman válasza runner 125 (#93669) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Köszi!

KTM 620 Supercomp

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#93672) Geresics


Geresics
addikt

Végre esik a hó! Rögtön írtam haveromnak, hogy menjünk egy rohadtat, erre kiderül, hogy a műhely előtt épp térkövezés megy, és már szintezve van a placc, szóval egy hétig tuti nem visszük ki onnan a motorokat... :o

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93673) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Igazi műkedvelő a srác. Nagy lesz Taschner lesz. :D
(Angol videó)

[ Szerkesztve ]

(#93674) zgospel válasza Teasüti (#93673) üzenetére


zgospel
őstag

Ez se mai, de még mindig kurvajó :DDD Sokadjára is szakadok rajta.
[link] ez az eredeti, van még nekik egy csomó ilyen paródiájuk egyébként, honda civic tulajoktól kezdve kb dízeleseken át kb minden :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#93675) Teasüti válasza zgospel (#93674) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Jah, h ez paródia! :))
FB-n nem jártak mellé a megjegyzések. :)

"Practically Racing Inspired" a benzincsap priming állásánál hangosan felröhögtem. :C 

Hondás qrva jó. Random szkriptelt járókelő diszkrét oda-odapillantásán szakadok.

[ Szerkesztve ]

(#93676) BoB


BoB
veterán

Ez mi a f.sz.. Úgytűnik lábsérülésen kívül más baja nem lett...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#93678) ath válasza BoB (#93676) üzenetére


ath
senior tag

Becsuszott a poron ala? :F

(#93679) imrufo válasza Topiccsendőr (#93643) üzenetére


imrufo
tag

A fémreszelékek azok a néhai csapágygolyók. :DDD
Jaja, a váltótengelyen megforgott a belső gyűrű mikor megszorult a csapágy, úgyhogy az megy a kukába a szivattyúval együtt.
Viszont ha nem a szivattyú, akkor nem tudom mi darálta le a golyókat, mert másnak nem lett baja a blokkban szerencsére.

(#93680) Tarill


Tarill
őstag

Üdv! Valahogy elkeveredett ez a topic oldalról és lemaradtam vagy 5000 hsz.-ről. Történt valami extra? :D

(#93681) tboldi válasza Tarill (#93680) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem. :D

(#93682) Tarill válasza tboldi (#93681) üzenetére


Tarill
őstag

Lett már motorod? Vagy a biztosító fizetett legalább?

[ Szerkesztve ]

(#93683) tboldi válasza Tarill (#93682) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem, még nincs. Sőt, még az is lehet, hogy autó lesz inkább.
Az anyagi részt már megkaptam, amiből - többek között - lett egy MacBook Pro 15", meg egy iPhone 8 Plus. :D
A sérülékésekért járó még hátravan, ajánlottak már 4,9 milliót, de a kárrendezőm szerint még feljebb lehet ezt tornázni, úgyhogy nem fogadtam el. Most várok tovább.

[ Szerkesztve ]

(#93684) Tarill válasza tboldi (#93683) üzenetére


Tarill
őstag

az igen :D most ha nem egy informatikai fórumon lennénk tuti beszólnék hogy milyen sz*rokra költöd a pénzt ahelyett hogy valami raklapos árut vennél szalonból :D

(#93685) emre válasza imrufo (#93679) üzenetére


emre
veterán

Az szinte kizárt hogy a csapágy golyó ilyen terhelésnél elfogyjon. Elöbb eszi meg a futofeluletet.

A stabil diktatúra ugyanúgy társadalmi alku eredménye, mint a stabil demokrácia, csak az alku logikája más.

(#93686) Teasüti válasza emre (#93685) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezen filóztam én is, elvileg egy ilyen vacak legalább 60 HRC keménységű, martenzites szövetszerkezettel.
Ebből hogy forgács legyen... A hidegalakítás lehetőségét szinte azonnal kizárnám, előbb hasad szét a golyó.
Vagy ha visszalágyultak, akkor itt égési sérüléseket kéne látni, de akkor az már nagyon csúnya pusztítás lenne; már ha fizikailag kivitelezhető a motor önerejéből.
De ha ez olaj alatt volt, akkor ezt szerintem ki is zárhatjuk.
Kérdés akkor hol vannak a golyók?

[ Szerkesztve ]

(#93687) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Kuplung nélküli váltás kapcsán kérdezném a fotelfizikusokat, ez hogy lehetséges károsodás nélkül?
MC Garage videót néztem épp erről, meg más videókat, ahol szakadt kuplung bovdennel evickéltek haza és nem lehetetlen a dolog.
De nem értem hogy. A fogaskerékhajtás alakzáráson alapul, ami ugye egy rugalmatlan merev kötés.
A kuplung meg erőzáráson alapul, ami megengedi a csúszást és az ütésszerű erők felvételét.
A fogaskerékáttétel-váltásnál kuplung használata nélkül meg csúsztatás nélkül kellene azonnal szinkronizálni a motor fordulatát a hajtáslánccal és itt egy jókora ütésszerű igénybevételnek kellene keletkeznie, hisz minden mozgó alkatrésznek van egy tehetetlensége és így a főtengely sem fog ugye instant beállni az új fordulatra.
Így tudom elképzelni a dolgot. Erre azt mondják, h vajsimán fel lehet váltani kuplung nélkül amennyiben tehermentesítve van a hajtás. HOGYAN?? Vminek fel kell vennie azt az ütést, amit a főtengely azonnali fordulatszám változása okoz. Olyan tudtommal nincs, hogy fordulatszám egyeztetés nélkül összetolom a fogaskerekeket és az ott nem darál.
És a videó elmondása alapján a létező legrövidebb idő alatt zajlik így a váltás, szóval még a szinkrongyűrűnek sem hagynak időt dolgozni - már ha van ilyen. Csak betolják és nem darál. Minél nagyobb a fordulat, annál simábban. Hogy a fenébe van ez? Varázslat. :Y
Vagy az összekapcsolt kuplung csúszik meg egy pillanatra?

szerk: nem aktuális

[ Szerkesztve ]

(#93688) Topiccsendőr válasza Teasüti (#93687) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Lehet hogy vajsimanak erezni, de az a kapcsolokormoket uti. Daralni nem fog, mert a kapcsolokorom beleakad a kapcsolokerekbe. Mert kicsi utat kell megtennie, bele tudod eroltetni. Szinkrongyuru nincs. Epp ezert az ilyen valtas karos. Gazelvetellel ki tudod egyenliteni a fordulatszmkulonbseget, de ezt nem lehet tokeletesen megcsinalni, tehat a kapcsolokormoket le fogja utni. 3 fokkal van bevagva mindegyik korom. Ha ezt a 3° ot elveszti, megszunik az ekhatas, ami osszetartja a kapcsolokereket es kapcsolokormoket, es ki fogja dobni a sebessegeket.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93689) Teasüti válasza Topiccsendőr (#93688) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Köszönöm! :R
Jól gondolom, h ezek a körmök egyszerű terhelésváltáskor is oda-vissza verődnek?

[ Szerkesztve ]

(#93690) Topiccsendőr válasza Teasüti (#93689) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93691) Something_


Something_
őstag

Sziasztok! Erdemes januarban olajat cserelni vagy aprilisban az igazi?

Mizu? ;]

(#93692) Geresics válasza Something_ (#93691) üzenetére


Geresics
addikt

Nem csak olajat cserélni, de motorozni is érdemes! :D
Amúgy tökmindegy, semmi baja nem lesz az olajnak pár hónap alatt a motorban egyik esetben sem...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93693) tboldi válasza Something_ (#93691) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én szombaton cseréltem a Jazz-ben. :))

(#93694) canniball válasza Something_ (#93691) üzenetére


canniball
nagyúr

Decemberben érdemes; erről lecsúsztál... :P

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#93695) imibogyo válasza Something_ (#93691) üzenetére


imibogyo
veterán

Egy esélyed maradt még a (de csak majdnem) tökéletes olajcserére.... :K

Ha január 32. napján telihold lesz és egy pontosan éjfélkor kivéreztetett szűz Panda-hangya nőstény vérét kevered az olajhoz pontosan 1213,16 : 1 olaj:hangyavér arányban, és ezen felül még a csillagok állása is kedvező, akkor talán (talán !!!) még sikerülhet a kvázi tökéletes olajcsere. Ha ezt nem sikerül véghez vinned megszívtad, mivel a Mikulás-szarvasának-decemberi-here-párája már evidens módon nem tudja olajcsere közben belepni az új olaj felszínét (ami pedig köztudottan szükséges lenne a tökéletes olajkonzisztencia létrehozásához) és ezen felül lemaradsz a hangya-szertartásról is, akkor várhatsz decemberig, mert egyéb esetben ha mégis próbálkozol, akkor tuti kinyírod a motorod... Én a helyedben nem rizikóznék, hanem összeszedném magam és elindulnék hangyavadászatra...

[ Szerkesztve ]

(#93696) vendingo


vendingo
veterán

Vettem aldis töltőt és lenne kérdésem: Úgy is lehet használni, hogy nem szerelem és kötöm le az akksit a motorról?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93697) Teasüti válasza vendingo (#93696) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A gyújtáskapcsoló mit csinál? "Leköti" a motor elektromos rendszerét az aksiról. ;) Műszeregység órája és a mW fogyasztók nem számítanak.

[ Szerkesztve ]

(#93698) veze válasza vendingo (#93696) üzenetére


veze
őstag

Én is úgy használom és no problem.
sőt az autóra is ugy kötöm, pedig ott vannak áram alatt gyújtás kapcsoló kivétele után is dolgok pl leállítás után 5 percig nem is szabad az akkuról levenni a sarut mert még lementeget az agyába ezt azt a szabályos leállítás végett ( persze le lehet, és el fog indulni újra, csak előfordulhat, hogy akkor ezt azt elfelejt és ujra kell tanítani :D )
Nálam hozzáértőbb szaki azt mondta ezzel kapcsolatban, hogy az elektronikára veszélyes töltők az olyanok, amik nem elektronikusan szabályozottak és meg tudja küldeni az akkut akár nagyobb feszültséggel is mint 14,4 Volt ( pl régi orosz töltök) Mivel ezek a mostani szabályozott töltők elméletben ( amíg jók) nem töltenek nagyobb feszültséggel mint a generátor, hanem akkor lekapcsolnak ezért baj nem lehet. Menet közben a generátor is produkálhat 14,4 Voltot max ( többet nem , ha jól van beállítva a fesz szabályzó) és azt is bírják. Mivel ennél nagyob fesz a lidles ( és hasonlo) töltök esetében üzemszerüen nincs jelen a rendszerben igy kb tökmindegy neki

[ Szerkesztve ]

(#93699) Mentolka válasza vendingo (#93696) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szerintem, lehet, csak ne indíts rá!
(mondjuk, én rendszergazda vagyok, nem elektrotechnikus)

[ Szerkesztve ]

(#93700) vendingo


vendingo
veterán

Köszönöm a tippeket. Mondjuk sok elektronika amúgy se mehet tönkre egy 28 éves motorba. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.