Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94401) Topiccsendőr válasza Gaboman (#94400) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az R es de jol nez ki

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94402) Gaboman válasza Topiccsendőr (#94401) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Képek alapján eléggé egyben van a vas .

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94403) Bogyó bá' válasza Gaboman (#94400) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mármint hogy 99 centi magas az ülésed?! :Y

A kis csopperemé 66centi volt, a - nekem már szinte túl magas - GS500-é 78centi..... hmmmm.

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94404) HSM válasza Gaboman (#94400) üzenetére


HSM
félisten

Szval a kép csalóka, ezért is kérdeztem, köszi. :R

Mondjuk a puha ülés is lehet "csalóka", az SV650 ülését is sokak keménynek gondolják gyárilag, de mégis megfelelőnek bizonyult nálam hosszabb túrákra is, nekem pont bejön, hogy "van tartása".

(#94405) Gaboman válasza Bogyó bá' (#94403) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Bizony 99 cm az ülésmagasság, én 187 magas vagyok és igencsak lábujjhegyen érek le róla.

HSM: Az SV ülése jó kialakítású és kellő képen jó párnázott, ez a 2003 modelltől van így, előtte sokkal fapadosabb volt.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94406) HSM válasza Gaboman (#94405) üzenetére


HSM
félisten

A 2003-asba még egy vékonyabb profilú, kevésbé párnázott ülés került, az azelőttiket nem ismerem. :B [link] [link]
Nálam a 2004-től gyártott ülésfajta van, és szeretem. A 2003-asban pár ergonómiai dolog nem sikerült tökéletesre, ez a 2004-es legnagyobb változása, hogy pl. azon véglegesítették a lábtartók helyzetét, és az ülésen is alakítottak. :K

(#94407) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#94396) üzenetére


Kolondrum
félisten

Minden KTM-nel ilyen kevés? Erre rámegy az ember gatyája.

(#94408) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94407) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Miert menne ra?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94409) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

[link]

Hat ezert van az emberek fejeben ez a faszsag.
Nem a szervizelestol fugg. (Persze attol is) hanem hogy mennyire volt nyomva a szeme a motornak. Akarmennyit szervizelhetsz egy motort, ha kiveszel belole 100% ot, az ki fog konyokolni hamar.
Amugy szelephezag allitas... A kegtobb japan sornegy 40 000 nel irja. Szoval szazezerig olyan sokszor elmulasztani papiron nem lehet...

Szazezer meg se kottyan... De. Az, hogy nem erzed meg, hogy a 16 szelepbol 15 tomitetlen? Hogy lognak a szelepszarak a szelepvezetoben? Hogy a fotengelycsapagy, hajtorudcsapagy hezag meg van novekedve?
Hogy ha kimered az alkatreszeit a motornak, ami egyebkent megy, es meg vagy elegedve, majd kiderul, hogy ahhoz, hogy visszahozd a manual limitjeit, ra kell koltened a motor arat? Vagy ketszer az arat?
Azt hivjuk ugy, hogy meg se kottyan?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94410) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94409) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ezért kell a sportkipufogó egy sok éves, "sokat látott" motorra, hogy ne halljuk a csörömpölést a blokkból és a hengerfej környékéről... :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94411) -Mosquito- válasza Geresics (#94399) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Nyalis. :DDD

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94412) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Más: szerintetek ezek mit csinálnak?! :Y

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94413) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#94412) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Próbálnak csoportba motorozni és nem sikerül. Nagyon nem. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94414) Gaboman válasza Kolondrum (#94407) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Mire megy rá a gatyája, arra a 8000 Ft-ra amibe az olajcsere kerül?
Ha ennyire sóher valaki akkor ne vegyen motort, ha évente megy 10 ezret 16000 Ft neki az olajcsere, ez aztán hatalmas összeg! :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94415) BoB válasza Bogyó bá' (#94412) üzenetére


BoB
veterán

Ennyi szerencsétlent egy rakáson...

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94416) zgospel válasza Topiccsendőr (#94409) üzenetére


zgospel
őstag

Nesze, ez boltbajárós volt, főleg alapjáraton gurultak vele.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94417) McReay


McReay
aktív tag

Sziasztok!

Olvasgattam visszafelé, de nem igazán találtam érdemleges választ.

Milyen bukósisakot és kesztyűt érdemes venni első motorozási élményeim megszerzéséhez (most kezdtem el a jogsit)?

40-50 ezer forint között szeretnék megállni a bukót illetően (ha ilyen áron lehet venni értelmesnek mondható minőséget), a kesztyűt pedig 10 ezer alatt szeretném megoldani.

Segítségeteket előre is köszönöm! :R

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#94418) Topiccsendőr válasza zgospel (#94416) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Pont a volt kollegam az ertekesitoje, aki megigerte, hogy mehetek egy probakarikat nyaron valamelyikkel... :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94419) Geresics válasza McReay (#94417) üzenetére


Geresics
addikt

Szaladj a Lidl-be, ma még kapni felnyithatós sisakot és kesztyűt is! :K
A kesztyű tényleg jó (de nem nyári!), a sisak jogsi csináláshoz pl. ideális!
Tegnap akartam venni Jet sisakot magamnak, de az M-es kicsi volt, az L-es nagy :O

Fontos volna amúgy, hogy milyen sisakot szeretnél? Mire használnád? Milyen motoron?

Amúgy visszatérő téma itt a sisak-téma, írd be a keresőbe, hogy "bukósisak", és kb. 170 találatot találsz. A csoport egy része szerint 100eFt alatt öngyilkos, aki sisakot vesz, én pl. tökre nem értek ezzel egyet! :N

Két sisakomról is készítettem őszinte tesztet, ajánlom figyelmedbe!
a Dual Sport sisakok egyre menőbbek robogósoknál:
- Acerbis Active Graffix őszinte bukósisak teszt
Flip Up sisak pedig örök sláger mindenféle motoron:
- MT FLUX őszinte bukósisak teszt

Csináltam még egy meglepetés sisak tesztet is, de azt csak azoknak ajánlom, akik elég kemények (vagy ahogy a videóban fogalmaztam: akik vakon akarnak motorozni! :DDD - figyelem, ezt nem szabad komolyan venni - volt aki annak vette :W )

Egy extra, ami nélkül szerintem nem szabad sisakot venni: beépített napszemüveg! :K
Erdős, árnyékos részen, alagútban, stb. tökre nem mindegy, hogy látsz-e nyáron, márpedig a motor nem olyan, mint az autó, hogy bármelyik pillanatban le-fel veszed a szemüveget, és csak behajítod a középkonzol egyik zsebébe... :N

Ha pedig egy kicsit feljebb tudod emelni a sisak-kereted, akkor 200€-ért a Louis-ban igazán minőségi, halk, kényelmes, stb. sisakokat lehet már kapni időnként akcióba! :K

[ Szerkesztve ]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94420) AndrewTdi válasza Geresics (#94419) üzenetére


AndrewTdi
addikt

Ne hagyjuk ki az angol helmetcity oldalt sem, ahol megjobb árak vannak futárral együtt.

(#94421) McReay válasza Geresics (#94419) üzenetére


McReay
aktív tag

Köszönöm a tippet!

Fontos volna amúgy, hogy milyen sisakot szeretnél?
Mindenképpen zárt sisakot szeretnék.

Mire használnád?
Túrázás a legfőbb cél.

Milyen motoron?
Kezdetben egy Honda CB 125F-fel fogok a jogsi megszerzése után (úgymond) tanulni. Aztán egy Honda CB 600 F a cél.

Olvasgattam, a bukósisakos hozzászólásokat csak, amikor valaki megkérdezi ezt mindig jön a harc és elterelődik a téma.

Jó lenne az összefoglalóban egy ajánlás, hogy kezdő, haladó set-nek melyik cipő,csizma, ruha, kabát ,kesztyű és bukó az ajánlott.... :B

Egyébként, ha +10.000-ért sokkal kényelmesebb és halkabb bukót tudok beszerezni, megoldom!

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#94422) Bogyó bá' válasza McReay (#94421) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Szemüveges vagy-e? Ha igen, akkor kb. csak a felnyitható állrészű sisakok lesznek praktikusak - bár azok közül meg az olcsóbbak (pl. az általam is használt Caberg Duke) elég zajosak. (kell a füldugó)

- nem csak a beépített napszemüveg a fontos, hanem a bepárásodást megakadályozó pinlock is, pláne ha túrázni fogsz. (Sajnos az olcsóbb sisakokban nincs - a már említett Caberg Duke-ban viszont igen).

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94423) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Na, nézegettem, olvasgattam és döntöttem, hogy mi a cél.

Freewind. Több minden volt talonban, de valamiért mindig kizárásra kerültek szerre. A végén kettő maradt és itt is a freewind felé billent a mérleg, de itt engedtem az érzésnek is és a már éreztem előbb is,hogy az kell. Így az lesz.

Ma reggel bejelentettem a feleségemnek. :DDD Annyit mondott, hogy "Nem érdekel. De a bocit nem adhatod el." :DD

Most indul az anyagi keret összerakása és információgyűjtés évjáratokról, előforduló hibákról, stb.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94424) McReay válasza Bogyó bá' (#94422) üzenetére


McReay
aktív tag

Szemüveges vagyok, igen, de 365-ből 350 napon kontaktlencse van benn, szóval ezzel nincs gondom! :D

Samsung Galaxy Note 8 --- Honda CBR 600 F4

(#94425) zgospel válasza McReay (#94417) üzenetére


zgospel
őstag

Látatlanban ne vegyél sisakot! Mindenképp menj el egy boltba és próbáld fel, mert még márkán belül is lehetnek eltérések a különböző típusoknál fejformát illetően. A megadott méret is inkább jelzésértékű.
Akkor jó a méret ha a pofazacskóidat picit nyomja a sisak, de csak annyira hogy beszéd közben még épp nem harapsz rájuk. Homloknál szintén passzentosnak kell lennie, de ne nyomjon. Ha 2-3 perc viselés után kényelmetlenül nyom akkor nem jó. Hátulról ha megtolod a sisakot alulról felfelé, akkor nem szabad hogy elmozduljon.
De egy felkészült eladó ezeket mind elmondja és nem fog olyan sisakot rádsózni ami nem jó rád. Az is lehet hogy egy adott márkából egyáltalán nem lesz olyan ami jó rád.
Egyébként meg az hogy milyet attól függ milyen motorral milyen stílusban fogod nyomni :D Meg milyen kényelmi funkciók kellenek. A 40-50 ezres ársávban többnyire ezek a márkák játszanak: Grex, Givi, Kappa, MT, LS2, Caberg, hirtelen ennyi jut eszembe.

Kesztyűből meg a helyedben vennék egy valamilyen MugenRace vagy Shox bőrkesztyűt. 10 ezerért csak rövidszárút fogsz kapni, de arra pont jó hogy a jogsiszerzés ideje alatt nagyvonalakban kitapasztald hogy milyen kesztyű kéne neked, és később veszel egy jobbat. Nagy védelemre ezektől a kesztyűktől ne számíts, városi tempónál arra jó hogyha csúszol akkor nem a tenyeredről szedi le a bőrt. Kesztyűt egyébként használtan is nézhetsz, sisaknál rizikósabb a helyzet, abból én nem vennék használtat.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94426) -Mike-


-Mike-
addikt

Yayayayaya

(#94427) vendingo válasza McReay (#94424) üzenetére


vendingo
veterán

Ennyiért nem lesz halk sisak, ajánlott a füldugó beszerzése is. Pl. Alpine motosafe race. Én el se indulok nélküle, pedig elég jól szigetel a bukóm.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94428) Bogyó bá' válasza -Mike- (#94426) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94429) Polemius válasza McReay (#94421) üzenetére


Polemius
aktív tag

Cabergeket nézd meg, elég jó ár-érték arányuk van.

Mindenképp próbáld fel a sisakot, és 5-15 percig legalább legyen is rajtad ami nyerőnek tűnik. Sok helyen találsz útmutatót, hogyan válassz sisak méretet, előtte olvasd el őket.

Nemsokára lesz a budapesti motorkiállítás. Ugyan motorok miatt egyre kevésbé érdemes kimenni, de sok bolt kint szokott lenni, és sokféle sisakot fel tudsz próbálni.

Ilyentájt nagyon jó akciókat is ki lehet fogni, bár inkább a határon túl, pl a Louisnál. Bécsbe elég olcsón eljuthatsz vonattal is.

Számíts rá, hogy 2-3 év múlva úgyis veszel másik sisakot, mert addigra rájössz, milyet is szeretnél, meg mi baja van annak amit elsőre vettél. :)

És mint már írták, Pinlock! Nyáron is jól jön néha.

És hosszabb távra füldugó.

Napszemüveg nekem nem hiányzik, az előző sisakomban volt, de nem voltam kibékülve vele.
A mostani SHOEI-m meg gyakorlatilag fél áron volt, ennyiért napszemüveg nélkül is megérte. :)

(#94430) -Mosquito- válasza Polemius (#94429) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Euromotor, Motoroázis, Shox nem. Talán Fokt kint lesz. Motor kereskedésekről nem is beszélve,(Bmw,Triumph, Yamaha, Honda, Suzuki, KTM nem lesz) talán valami 3-4 "kisebb" márka lesz kint. Szóval az idei is egy kalap sz.. lesz. Idén talán eljutok a Pozsonyi kiállításra.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94431) vacs


vacs
veterán

euromotor.hu

(^)(>.<)(^)

(#94432) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

A budapesti motorkiállítás elmarad.

(#94433) Kiki18 válasza Lomha 8V (#94432) üzenetére


Kiki18
őstag

??

(#94434) Lomha 8V válasza Kiki18 (#94433) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Hungexpo rakta ki a facebook oldalára.

(#94435) -Mosquito- válasza -Mosquito- (#94430) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Hopsz elmarad a kiállítás... [link], [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94436) Kiki18 válasza -Mosquito- (#94435) üzenetére


Kiki18
őstag

:(((
Hol veszek én így kabit magamnak?
Pont azért mentem volna ki mert jó akcióik vannak.

(#94437) Kolondrum


Kolondrum
félisten

ez
Befér
ebbe?

Nen lesz fém fékcső egyelőre. A hátsóba is cseréltem olajat, durván levegős volt, harmad akkora távon dolgozik.

(#94438) -Mosquito- válasza Kiki18 (#94436) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Elmész a kereskedésekbe. Vagy Pozsonyi kiállításra [link] vagy a Cseh Bonmoto,itt még az áfát is vissza kapod. [link]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94439) Topiccsendőr válasza Lomha 8V (#94432) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt a komolytalan piacot, ami otthon van baszki...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94440) Kolondrum válasza Topiccsendőr (#94408) üzenetére


Kolondrum
félisten

Jó semmi, olyan olaj mellett amit újabban használok mind karbantartás olcsó.

(#94441) zgospel válasza Lomha 8V (#94432) üzenetére


zgospel
őstag

Nem kár érte :U

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94442) V.Stryker válasza Lomha 8V (#94432) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Úgyis szar volt az elmúlt években és látszólag ezt ők is belátták. Lehet menni Pozsonyba. :D

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94443) -Mike- válasza Lomha 8V (#94432) üzenetére


-Mike-
addikt

Ennek örömére azért pl Alpinestarsban lesznek kedvezmények (motostar.hu) meg szerintem majdnem mindegyik üzletben...
- február 19-25 (hétfőtől vasárnapig) 10-18-ig tartunk nyitva!
- Új, 2018-as modellek 10% kedvezménnyel
- 2017-2018-as modellek 15% kedvezménnyel
- 2017-es és korábbi modellek 20-30% kedvezménnyel

(#94444) Geresics válasza -Mike- (#94443) üzenetére


Geresics
addikt

Shox is küldött már levelet, hogy ők megtartják a telephelyeiken...

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94445) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94440) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Motul rbf melle amugy is elferne...

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94446) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Vettem a motoromnak egy pár power rs abroncsot, valentinnap alkalmából :)

alig várom a szezont.
mire jön a meleg, a gipsz is lekerül :D (rosszul estem egy honda-safety terepmotorozáson)

(#94447) Geresics válasza CyberPunk666 (#94446) üzenetére


Geresics
addikt

Jobbulást!

A Honda terepes oktatása még mindig csak sík terepen van? Semmi domb, semmi árok, csak körbe-körbe?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94448) CyberPunk666 válasza Geresics (#94447) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

nincs és nem is kell, ez nem cross oktatás.
Amiért van, arra tökéletes.

(#94449) Bogyó bá' válasza CyberPunk666 (#94448) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

"Amiért van, arra tökéletes."
Mármint hogy lábtörést lehet szerezni? Asszem kihagyom.... :B

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94450) Gaboman válasza CyberPunk666 (#94448) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Valójában akkor ott mit oktatnak, poros, sáros úton indulás, megállás stb....?

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.