Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94751) dugynok válasza runner 125 (#94750) üzenetére


dugynok
senior tag

Hàt ez nagyon széép :)

(#94752) Geresics


Geresics
addikt

Csak, hogy mindenki tudja... :DDD

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94753) Mentolka válasza AndrewTdi (#94738) üzenetére


Mentolka
senior tag

+1 :B

(#94754) Djuree


Djuree
félisten

tiszaújváros-miskolc környékén tudtok ajánlani valami jó szervízt?
alapabb dolgokra kellene, olajcsere, szűrőcsere, fékbetét csere ilyesmi.

LEGO gyűjtő és moc építő (munkát is keresek, bármit ami LEGOval kapcsolatos!), tankász, bringás, WH40k fan, MacGyver

(#94755) Juliuska


Juliuska
senior tag

Sziasztok!

Sosem gondoltam, hogy egyszer ilyen kérdés szóba kerül nálam, de változnak az idők :D
Szóval, tisztelettel kérdezem: nem volna esetleg tapasztalata valakinek az N-Com M5tel?
(B3-ig, látom képben vagytok).

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#94756) Teasüti válasza Geresics (#94752) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Ezen a videón szakadtam a röhögéstől.
"És leeresztem a guminyomást, amint megtalálom a szelepet..." :DDD

(#94757) -Mosquito- válasza Juliuska (#94755) üzenetére


-Mosquito-
őstag

N-Com B5 van ennyi infóm. Az egyik ismi tavaly ősszel adta el a másik meg kb decemberben vett újonnan ilyet. Mind a ketten N104-ben használta/ja. Egyik sem volt megelégedve vele.
A linkelt M5 N-com-ról nincs infó/tapasztalat. Külföldi fórumokon vagy Facén a motoros túrázok oldalán érdeklődj,hátha.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94758) z123456789 válasza -Mike- (#94392) üzenetére


z123456789
addikt

(#94392) -Mike-
Köszi, továbbítom. :R

(#94393) demars
Engem ezért mégis csak érdekelne. Lévén, hogy nem voltak eddig túl sokan motoros barátaim, akiktől hasonló sztorikat hallottam volna. :/

(#94759) Juliuska válasza -Mosquito- (#94757) üzenetére


Juliuska
senior tag

Köszi a hasznos infókat. Átjött a lényeg :R
Egyébként nyitott vagyok bármilyen infóra, tapasztalatra, véleményre, hallomásra, sztorira, anekdotára, nagyi meséjére, urban legend-re, stb. mert (e tekintetben) tényleg totál kezdő vagyok. Nem kell a szakmaiság, sőt azt olvastam (valahol :) ), hogy ennek a Fórumnak nem is ez a célja. Ha ez még mindig így van, akkor sanszos, hogy jó helyen kopogtatok.

Nézelődtem, mit írtatok az Intercomról is, sőt Integra
füldugóban motorozok c. posztján simán lefordultam a forgószékemről :) - mert szerintem, szembe megy mindazzal, amit én tudok az életben maradásról, de el tudom fogadni a másságot is ;]

A NAGY szemléletmód váltás nálam megtörtént azzal, hogy Családom lett és haza várnak. A következő lépés is meg van azzal, hogy megtanultam, HA "csomagot" is szeretnék hurcibálni magammal, akkor nem tépjük a gázt, nem térdelünk a kanyarokban az aszfalton h*lye vigyorral a képünkön, hanem nézzük a tájat, kötél idegekkel szemléljük a km-óra állását és élvezzük a beszélő "csomagunk" csilingelő hangját: "álljunk meg gyorsan, mert láttam egy cuuuki kis rucit a kirakatban" :D

Ezért fontos most egy használhatóbb sisakátbeszélő beszerzése.

Élj úgy minden nap, mintha az lenne az utolsó, mert egyszer TÉNYLEG az lesz...

(#94760) seadrone


seadrone
őstag

sziasztok!

első motornak hétvégéi használatra Kawasaki z750 vagy honda cb600 jó választás lehet?

mikre kell ezeknél figyelni?

nyárra lesz belőle valami, hasonló jellegű gépekre ácsingózom, mi jühet még számításba?

[lbmw g650 xcountryL]-t néztem ki először, de ahogy olvasom, ez olyan mindenre meg semmire sem jó, mit szóltok ehhez?

500 és 800 között van rá keret

bármi iránymutatást szívesen veszek

köszi

vagy kezdjek egy robogóval? :)

fú de összemosta a formát

[ Szerkesztve ]

(#94761) zgospel válasza seadrone (#94760) üzenetére


zgospel
őstag

Persze, simán jók első motornak, sőt, legalább nem fogod kevésnek érezni 1-2 év múlva.
De pl a Z750-hez a 800 ezres keret is szűkös. Annyiból főleg a kétes eredetű külföldről behozott tákolmányok jönnek ki. Inkább 900 vagy fölfelé. CB 600-ból a Hornetre gondolsz? Abból már 700-800 között a normálisak között lehet válogatni.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94762) seadrone válasza zgospel (#94761) üzenetére


seadrone
őstag

igen, a hornetre.
van más cb600as is?

azt hiszem ideje elkezdeni olvasgatni :)

(#94763) HSM válasza Juliuska (#94759) üzenetére


HSM
félisten

A füldugótól nem leszel süket. Sőt, igazából a nélküle való motorozástól lehetsz az.... :DDD

(#94764) z123456789 válasza seadrone (#94760) üzenetére


z123456789
addikt

Szia!

Nem tudom melyik z750-eket nézted, én első motornak azt vettem (2004). Egy kicsit tartottam tőle, mert előtte 15 (most már több mint a duplája vagyok. :) ) évesen vezettem egy 125-ös endurot, kb 5 percig.
De azt hiszem, nem volt rossz döntés a Kawa. Sokat nem mentem még sajnos vele (de abban volt fagyos aszfalt, és hószállingózás is. :D ), viszont ha fejben vissza tudod magadat fogni, akkor nem lehet baj talán.
Illetve ott van az is, hogy később nem fogod kevésnek érezni. Erről nem tudok nyilatkozni, csak azt köpködöm, amit itt a nagyok. :R Nyilván van benne ráció.
Szeretem, és marha jó motorozni. :D Várom a meleget.

(#94765) -Mosquito- válasza Juliuska (#94759) üzenetére


-Mosquito-
őstag

N-comnál nem segítettem sokat.
Egyszerűsítsünk,Nolan sisakod van,drágább vagy olcsóbb kommunikációt szeretnél?
Füldugóra: Van kemény/puhább szivacsos (UV sárga),saját fülre kiöntött. Előbbinél tényleg süketszoba lehet. Majd van az Alpine azon belül is a WorkSafe ami töredék áron tudja a Motosafe alap zajszűrését. Plusz még van több féle/fajta más márkák is. Én mind a kettőnél (keményebb uv szivacs/WorkSafe) hallottam a kommunikációt,zenét stb,hangosabbra állítottam kommunikáció hangerejét.
Hm,Teasütinek 2év alatt sem sikerült eldöntenie milyen kommunikációt vegyen. :D ;] Őt mondjuk kérdőbiztosként tuti alkalmazná egy cég. :P

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94766) Gaboman válasza seadrone (#94760) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Ez attól függ mi a cél, egyszemélyes motorozás vagy utassal is mennél.
Mekkora távolságokra szeretnél elmenni, hosszabb körökre vagy csak 100-300 kilométerre.
Amit néztél a BMW-től inkább a rövidtávú motorozást (városi) helyezi előnybe, teljes ellentettje a Z750 és CB600 Hornetnek.
Ami még számításba jöhetne az egy Suzuki SV650N, a karaktere sokkal jobban tetszik mint egy soros négyhengeresé.
Vagy a Cagiva Raptor, ugyan az mint az SV csak jobb a futóműve és még szebb is.

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94767) seadrone válasza Gaboman (#94766) üzenetére


seadrone
őstag

igen, ez is szempont utassal IS mindenképpen

a raptor nem jön be külsőre, a suzuki viszont pofás
a bmw akkor kiesett

ilyen 12-14 éves motoroknak éves szinten hogy alakulnak a költségei?
biztosítások, szervizek, kopóalkatrészek?
fogyasztás nem számít, nem fogok 20e kmt beletolni egy nyár alatt biztosan :)

hát jókat kérdezek, egyéni, tudom, na olvasgatok még inkább :)

hopphopp 186 centihez kéne a gép

[ Szerkesztve ]

(#94768) vendingo válasza seadrone (#94767) üzenetére


vendingo
veterán

Esetleg Sv650? Van belőle neked meg idomos változat is. Frankó v2-es erőforrás, nyomatékos, egy darabig nem lenne kevés.
Közben látom, hogy ajánlotta már más is.

[ Szerkesztve ]

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94769) V.Stryker válasza seadrone (#94767) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Hogy mennyibe kerül a fenntartás? Hát attól függ milyen motort sikerül venni, de vegyük a legrosszabb eshetőségeket vásárlás utánra:

- olaj + szűrők cseréje. Légszűrővel együtt simán 20ezer forint körül van + munkadíj, ha nem te csinálod. - 6000km-ként , de motorfüggő, hogy mit írnak elő.
- Lánc+lánckerék ha kell : 30ezer + munkadíj
- Gumi előre, hátra - 70ezer + munkadíj
- Ha jót akarsz, akkor nem hiszel senkinek és szelephézag állítás + karbiszinkron ha nem injektoros - 25ezer körül

És akkor feltételezzük, hogy fékek jók, tárcsa nem kell. Betét olyan 15k körül van előre, hátra 4k körül. Tárcsák 50k/ darab előre, hátra 25-30k. És hát reméljük első körben más nem kell, telók rendben, olajfolyás nincs...

Nekem a biztosítás a GSX750F-re az éves, adóval együtt 7800-ra jött ki, épp a hétvégén kötöttem újra.

Tankolni kéne és akkor nem tudjuk van-e felszerelésed.

Viszont ha a gumicsere, lánccsere és szelephézagállítás megvan, akkor elvileg 15-20ezer km-ig nem kell ezekhez hozzányúlni.

[ Szerkesztve ]

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94770) seadrone válasza V.Stryker (#94769) üzenetére


seadrone
őstag

na, ezek egész jó dolgok, ilyensmikre voltam kíváncsi köszi

cuccom nincsen, veszek 3000ért valami sisakot az aprón, meg tornacsuka, hogy ne a vason legyen a lábam ;]

csak motoros bakancsom van egyelőre

most téi akciókra lehet rá kéne még menni azt hiszem

(#94771) Teasüti válasza -Mosquito- (#94765) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Azóta az SMH10 már elavult, jól van?! :P
Én vettem volna, de minek. HAver másfél évig szerencsétlenkedett a jogsival. :U
Most már van kivel kommunikálni. :))

(#94760) seadrone
Ha van pénz Z750-re, akkor nem is kérdéses. A kategória egyik legjobb motorja.

[ Szerkesztve ]

(#94772) etnies válasza HSM (#94763) üzenetére


etnies
senior tag

16 éve motorozom napi szinten (főleg naked motorokon, középkategóriás sisakban), soha nem volt füldugóm.
És még hallok.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94773) etnies válasza seadrone (#94760) üzenetére


etnies
senior tag

Semmiképpen ne kezdjél robogóval. Ha soha nem motoroztál, akkor javaslom egy váltós 125 cm3-s motor beszerzését.
Azon megtanulsz motorozni, párszor majd elesel, de kevésbé fog fájni és olcsóbb lesz megjavítani, közben majd kitapasztalod, hogy mit szeretnél a motorozásból kivenni.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94774) etnies válasza Juliuska (#94755) üzenetére


etnies
senior tag

Mi ilyet használunk évek-óta, teljesen rendben van, olcsóbb mint bármi: [link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94775) BoB válasza etnies (#94772) üzenetére


BoB
veterán

Jóska túrázni szeret, többszáz kilométert megtesz egy nap, adott esetben ezret is. Füldugó nélkül az állandó szélzajt nem bírja elviselni.

Pista városban megy meg szerpentinezik. Gyakran megáll, beszélget, kávézik, egy nap megy száz kilométert. Nem zavarja a szélzaj.

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94776) mm89 válasza etnies (#94772) üzenetére


mm89
őstag

De hogy mennyi és mennyivel mész az nem derül ki ebből :)

Én ha tudom, hogy 50km -nél többet megyek városon kívül, akkor bedugom a fülem. (Caberg Duke sisak, naked Z750, 130+ tempó)
Amíg nem volt füldugó, addig egy egésznapos motorozás után mindig zsongott a fülem. Fárasztó is a folyamatos susogás.
Alpine worksafe dugót használok.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#94777) Topiccsendőr válasza etnies (#94773) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Roka, verd le a lakatot.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94778) zgospel válasza mm89 (#94776) üzenetére


zgospel
őstag

Nekem még füldugóval is zsong a fülem egy fél napos-egész napos motorozás után. Én füldugó nélkül már csak a városban bírok ellenni, ha kimegyek országútra és elfelejtem betenni a füldugót, akkor ha megyek egy 90-100as tempót kb 5 perc után hülyét kapok és meg kell állnom pótolni a füldugót.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94779) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

Urak, van itt valakinek tapasztalata BMW K1200R típussal? Akár ismerősi körből vagy csak hallomásból is érdekel.

(#94780) etnies válasza BoB (#94775) üzenetére


etnies
senior tag

Én nem tudom, hogy Jóska meg Pista mit csinál, magam részéről:

1. munkába járok
2. futárkodtam
3. egynapos túrákra megyek
4. többnapos túrákra megyek

motorral.
Napi rekordom 870 km, egy segges rekordom 520 km, leghosszabb túrám 5200 km volt, közel 250.000 km van már a kezemben motorral.

Kérlek, ne próbáld a személyem degradálni, köszi.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94781) tboldi válasza Lomha 8V (#94779) üzenetére


tboldi
nagyúr

Írj bmwk1200s-nek! Tudom, hogy az R-re vagy kíváncsi, de gondolom, műszakilag nincs sok különbség köztük. A Mac-es topikokban szokott aktív lenni. :)

[ Szerkesztve ]

(#94782) -Mosquito- válasza Lomha 8V (#94779) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Ezt találtam.

"Szervízárak:A bmw-nél(márkaszervíz) elég drága az óradíj ezért ha megvan a gép és közel vagy Eko-hoz akkor már van szervízesed:-)))

Kötelező szervíz alkatrészárak:10000Km-enként szerintem nem vészes.
Olajszűrő:3500Ft
Levegőszűrő:4800Ft
+olaj(motor+szöghajtás)

Előny:
-erős motor
-kiválló futómű duolover, palalever
-kényelmes
-sok extra és nem csak gyári extrák
-relative brutálan néz ki

Hibalehetőségek:
-elektromos problémák(ritka , de nem kizárt)
-váltóhiba "

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94783) HSM válasza etnies (#94772) üzenetére


HSM
félisten

Ahogy (#94778) zgospel is írta, nem mindegy, hogyan, mennyit mész, milyen motoron, és milyen sisakban.

Nekem pl. városban sosincs a fülemben, mert nincs olyan zaj, és a sisakom se rossz (Shoei Raid 2). Viszont túratempóban már kell, mert a fejidom az én méretem mellett a sisakra tereli a menetszelet, és igencsak hangos, 100km/h-val max egy órát tudnék menni jelentős fejfájás és fülzúgás nélkül (ami már fülkárosodást jelez egyébként). Vicces, de jóval halkabb, ha felállok a nyeregben, és csak a "természetes" menetszél ér.
Autópályatempónál pedig már egész hamar kellemetlen. Sőt, mikor egyszerre mentem vagy 1500km-t, akkor vagy egy napig minden baja volt utána a fülemnek, mert nem volt elég a worksafe (anno az erősebb motosafe-nek megfelelő csillapítóval). Visszafelé már a szivacsos erős 3M-el jöttem ("gyógyszertáras" néven elhíresült) azzal már tünetmentes lettem.

[ Szerkesztve ]

(#94784) Geresics


Geresics
addikt

Van egy új megmondóemberünk! Készítem a popkornt! ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94785) etnies válasza HSM (#94783) üzenetére


etnies
senior tag

Elhiszem, hogy valaki nem bírja, de ez nem a "Jóska-Pista", hanem egyedfüggő.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94786) HSM válasza etnies (#94785) üzenetére


HSM
félisten

Legjobb tudomásom szerint ez nem egyedfüggő, a zaj egyformán károsítja mindenki fülét.

Inkább ott van eltérés, kinek milyen a motorja, sisakja, és a felhasználási szokása, így milyen zajterhelés éri a fülét, miközben motorozik. :K

(#94787) etnies válasza HSM (#94786) üzenetére


etnies
senior tag

Nagyrészt naked motoron túráztam és dolgoztam, két éve van csak idomos motorom.
Soha nem zavart a zaj és nem fájt a fejem és nem vagyok szupermen.
Ja, és süket sem :))

szerk: és sok embert ismerek, aki ugyanúgy nem dugózik és semmi bajuk.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94788) dellfanboy válasza etnies (#94772) üzenetére


dellfanboy
senior tag

höhö :)) - majd erre akkor térjünk vissza ha nyugdíjas leszel.
ez kb olyan mint akik nem vesznek normális motorosruhát aztán pár év után megfáznak az izületeik és csodálkoznak holott ők kemény motorosok és a hideget (is) bírják

eladó dolgok:mondd az árát és vidd http://hardverapro.hu/tag/dellfanboy#aprohirdetesei

(#94789) etnies válasza dellfanboy (#94788) üzenetére


etnies
senior tag

Ssok nyugdíjas nagyothall, pedig életében nem motorozott :U
Én 16. éve nyomom, azért csak lenne már valami bajom ennyi idő alatt.
De tőlem dugózzatok, nem akarok lebeszélni senkit róla.

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94790) tboldi válasza etnies (#94787) üzenetére


tboldi
nagyúr

Lehet, hogy csak nem tudsz róla, és egy hallásteszten meglepődnél.
Én is azt hittem, hogy tök jól hallok, amíg ki nem mosta a doki a füleimet. :D

szerk.: Csak a zaj miatti károsodást már nem lehet helyrehozni.

[ Szerkesztve ]

(#94791) etnies válasza tboldi (#94790) üzenetére


etnies
senior tag

Nos, ha lesz időm, kíváncsiságból elmegyek majd hallástesztre.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94792) vendingo


vendingo
veterán

Füldugó nélkül nem hagyom el a várost motorral. Én hülyét kapok nélküle, pedig idomos gépeim voltak, és viszonylag halk bukóm van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94793) Khaosz55 válasza vendingo (#94792) üzenetére


Khaosz55
addikt

Én sosem használtam füldugót, nem zavart a zaj. Naked bike semmi szélvédelem és tempós mocizás. Bár most már ki kéne próbálnom a füldugót. Városban nem halkítja le nagyon a külső zajokat ?

(#94794) Novics


Novics
senior tag

Szakik!

Szerdán úgy néz ki, hogy egész napos shoppingolás lesz Budapesten. Korábban a SuperZone-t ajánlottátok (1032 Budapest, Bécsi út 170.), meg a DarázsGarázst (1138 Budapest Váci út 170/A).

Hová érdemes még benézni? Hol van még nagy választék, és segítőkész arcok, ahová még könnyen el is lehet jutni? Jobban átgondolva max 3 helyre tudok szerintem bemenni - persze azért egy tartalék bolt neve jöhet - mert szerintem max 4-5 órám lesz az egészre tömegközlekedéssel, próbálással, bután nézéssel együtt.
Hol érdemes kezdeni? Melyik az a bolt, ahol jó eséllyel találok nekem való cuccokat? Aztán merre tovább?

:R

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#94795) runner 125 válasza tboldi (#94781) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nincs és nem is volt K1200S-e. :D

Annó, amikor egy pillanatnyi gondolat erejéig szóba jött a K1300S nálam, ráírtam én is, mondom hátha van gyakorlati tapasztalata.
Volt. Egyszer ült 10 évvel ezelőtt egyen, a parkban.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94796) Khaosz55 válasza Novics (#94794) üzenetére


Khaosz55
addikt

Milyen cuccot kell? Ruha? Én a superzone-ban kezdeném. A darázsgarázsban meg a gerinc protektorokat nézném.

[ Szerkesztve ]

(#94797) peterpal12


peterpal12
csendes tag

Sziasztok,

Most fogom letenni a B125 kategoriás jogosítványt és érdeklődni szeretnék ki milyen robogót ajánlana napi 30km-es távra munkábajáráshoz Budapesten? Kb 400-500eFt körül nézelődnék, az általam eddig kiszemelt 2 motor egy Vespa LX125 2008-as illetve Honda PCX125 2013-2014 körüli. Mik a tapasztalatok és a vélemények az előbb említett motorokkal kapcsolatban?

Előre is köszönöm a segítséget.

(#94798) runner 125 válasza peterpal12 (#94797) üzenetére


runner 125
nagyúr

Pcx jo gép, de van nagyrobogos topik, ott nagyobb tapasztalattal tudnak segíteni.

Mod. A napi 30km csak oda, vagy összesen 30? Ha előbbi, oda kevés a 125-os.

[ Szerkesztve ]

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94799) peterpal12


peterpal12
csendes tag

Köszönöm, átnézek oda is. 25-30km lenne összesen.

(#94800) -Mike- válasza Novics (#94794) üzenetére


-Mike-
addikt

Karasna (1132 Budapest, Váci út 40.)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.