Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#93151) freelanced


freelanced
addikt

Üdv!
GS500-at hogy rakjuk el télire? Mivel itt nincs OFF benzincsap állás ezert nem tudom kijaratni belole a benzint. Akkor ezt hagyjam?

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#93152) V.Stryker válasza freelanced (#93151) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Tőccsed csurig 98-as benzinnel, oszt kész. Kicsit járasd, hogy a karbiba is az legyen. Én nem csinálnék sokkal többet.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#93153) Bogyó bá' válasza freelanced (#93151) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Mint már írták: a majdnem tök üresre járatott tankot OMV vagy egyéb prémium benzinnel feltöltöd csurig (és kicsit járatod, vagy mégy pár km-t vele); a gépet teljesen lepucolod, megszárítod; a láncot petróleummal teljesen megtakarítod és láncspray-vel gondosan, vastagon befújkálod; a gumikat meg felfújod a normál értékre. Aztán - középállványra állítva - valami páramentes helyen tárolod, jól szellőző ponyvával takarva.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93154) Topiccsendőr válasza freelanced (#93151) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

En leeresztem a karbi uszohazat mindig, mert nem mindegyik 100 as benzin etanolmentes.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93155) Geresics


Geresics
addikt

Egy jó cikk az Origón! KTM Super Adventure :C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93156) Kolondrum


Kolondrum
félisten

Üdv. Kellemes ünnepeket! Asszonytól kaptam egy BMW R1200GS-t, még új és rossz idő van. Valami tanács? Nyelezzem 1-esbe? Kerékre jön? Új.

[ Szerkesztve ]

(#93157) Teasüti válasza Kolondrum (#93156) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Rakd fel állványra és üvegeld a kertben!
Imádni fogja. :P
Rossz idő esetén ülj fel rá a garázsban, huzogasd a gázt és brümmögj mellé az autentikus hatásért! ;]

[ Szerkesztve ]

(#93158) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#93156) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Makett? :DDD

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93159) Geresics válasza Bogyó bá' (#93158) üzenetére


Geresics
addikt

LEGO? ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93160) vendingo válasza Teasüti (#93157) üzenetére


vendingo
veterán

Én szoktam ülni rajta a garázsban, és gondolkodok, hogy tavasszal merre induljak túrázni. :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93161) Bogyó bá' válasza vendingo (#93160) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Én meg az előbb rádugtam az akkutöltőre a jó öreg GS-t, mert erősen gondolkodom rajta hogy délután megyek egy kis kört (mondjuk 60-100 km-t).

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93162) Kolondrum válasza Geresics (#93159) üzenetére


Kolondrum
félisten

LEGO! A blokk már ketyeg, de csak 2 hengeres!

Én így tolom, csak az enyém nem mozog: [link]
Adom mellé a papapapapap hangot is, utánozva a yoshit!

(#93163) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#93161) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A töltő 15 perc után jelentette hogy készen van, addig a benzincsap PRI-be volt kapcsolva. Egy hónapos állás után (fűtetlen fáskamrában tárolva) első főtengelyfordulatra simán röffent. Igaz, csak egy hengerrel, és rögtön le is állt. Második indítózásra már járva maradt, és álló helyzetben be is melegítettem annyira, hogy a szívatót teljesen vissza lehessen tolni. Sóval ha délutánra meg lesz legalább a 10 fok pluszban, akkor menni is fogok vele. A Mecsekben már most több van ennél, de a hitvány ruházatom miatt olyan messzire nem akarok gurulni, sz*rrá fagynék...

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93164) Bogyó bá' válasza Bogyó bá' (#93163) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

123 km lett a vége - és qrva jó volt! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93165) Teasüti válasza Bogyó bá' (#93164) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Napok óta meleg van itt Pécsen, nem is értem miért rakjátok el a motort ilyen enyhe időben. :D

(#93166) Geresics válasza Teasüti (#93165) üzenetére


Geresics
addikt

Te pécsi vagy, és még nem gurultunk együtt? :Y

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93167) Laca1212 válasza Bogyó bá' (#93164) üzenetére


Laca1212
őstag

Én is mentem volna ma...de nagy volt a szél felénk.

[ Szerkesztve ]

(#93168) hroberto válasza Teasüti (#93165) üzenetére


hroberto
veterán

De jó nektek... Itt már annak is örülnék ha elolvadna ez a rohadt hó végre... :W

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#93169) polimorf válasza hroberto (#93168) üzenetére


polimorf
tag

Hol laksz Norvégiában? :D

[ Szerkesztve ]

Már nem a tükröt nézem, hanem a következő kanyart. A tükörben már csak a mult van. A kanyar után a jövő!!!

(#93170) Teasüti válasza Geresics (#93166) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A vas kint van a szigetországban. :N
De talán 2019-ben motoron jövök haza. :))

(#93168) hroberto
Hát annyira nem. Rügyeznek a fák, bokrok... :(((

[ Szerkesztve ]

(#93171) Laraxior


Laraxior
titán

Én is tolom, bár olyan mintha diesel lenne... :DDD

- Konfig 1.0: Z790F, 14700KF, 32GB, RTX4090, Thor 1200W, 7000D, Odyssey G9 49" oled - Konfig 2.0: x299 Dark, 9980XE, 48GB, 1080HoF, EVGA 850W, Z906, S90C 77" oled with Philips hue

(#93172) hroberto válasza polimorf (#93169) üzenetére


hroberto
veterán

Amennyi hó esik mostanában, akár ott is lakhatnék... :D De csak a Bükkben.

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#93173) vendingo


vendingo
veterán

Nem tudjátok, hogy van-e valahol jó áron akksitöltő?
Hol érdemes kutakodni, ha nem szeretnék rendelni? Aldi, lidl?

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93174) veze válasza vendingo (#93173) üzenetére


veze
őstag

[link]
Az aldis lidles ajánlott, csak nem kapható folyamatosan, de előbb utobb mindenki kifoghatja magának évente kb 2x van kinálatban , 5ezer körül van az ára. full automata digitalizált, teszi a dolgát. Én az elsőt már vagy 5+ éve vettem, azóta sincs semmi baja. a másikat az idén,
Persze léteznek más alternatívák is, én ezeket ismerem

[ Szerkesztve ]

(#93175) vendingo válasza veze (#93174) üzenetére


vendingo
veterán

Köszi, akkor jól gondoltam, hogy aldi/lidl.
Volt korábban pár jó akkutöltőnk, csak vagy elkavarodott, vagy leeset...
Most muszáj lesz venni, ha szeretnék tavasszal motorozni.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93176) Laca1212 válasza vendingo (#93173) üzenetére


Laca1212
őstag

LIDL-ben akkutöltőkből két hullám szokott lenni. Egyik ősz környékén, másik meg február körül. Egyik digitális kijelzős, másik LED-es csak.

Ha azonnal kell, akkor ezt kicsivel adja csak drágábban mint a LIDL-ös ára(5500,-). A többi hiéna 9900,-ért adja Jófogáson. :)

[ Szerkesztve ]

(#93177) 2thletme2day válasza vendingo (#93175) üzenetére


2thletme2day
őstag

Érdemes azért jól körülnézni mindegyikben ha épp ott jársz egyben. Pár héttel ezelőtt még volt 2db akkutöltő az egyik győri Aldiban. A bejárat mellett egyből bal kéz felől. Oda vannak összegyűjtve az akció után megmaradt műszaki/barkács termékek.

(#93178) demars válasza Bogyó bá' (#93163) üzenetére


demars
addikt

Nem volt időm foglalkozni vele még, pedig nekem is kellene töltenem, hogy ne rohadjon meg az akksi.
Ha beröffentem én is megvárom míg bemelegszik a blokk teljesen.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#93179) Geresics válasza vendingo (#93173) üzenetére


Geresics
addikt

Én idén vettem Aldis és Lidls töltőt is. Sajnos az Aldis nem igazán nyerte el a tetszésem (ezért vettem Lidl töltőt). Később mondta kollégám, hogy elég sok fórumon panaszkodtak az Aldi töltőjére (ha előbb dugom a konektorba, és csak utána csatlakoztatom az akkut, akkor villog; nem megfelelően tölt; rajtahagytam az akkun téli programon, és 2 nap múlva mikor tudtam újra arra menni, akkor az akku le volt merülve; elfelejtette, hogy milyen programra állítottam, ilyenek...)

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93180) Topiccsendőr válasza Geresics (#93179) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ezt a rajtahagyod es lemerul dolgot nalam a lidlis csinalta... Ki is dobtam.
Most rendeltem egy olyat, amin 4 led van, es semmi hokuszpokusz. Kilrobalom. Fritec. Oszinte teszt jovo heten.

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93181) Geresics


Geresics
addikt

Igy kell kinéznie?

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93182) veze válasza Geresics (#93181) üzenetére


veze
őstag

yes :K

(#93183) veze válasza Geresics (#93179) üzenetére


veze
őstag

Nekem lidles mind a kettő, az aldis ránézésre hasonlatos, nem gondoltam hogy a beljeseje más, de ezek szerint igen.Nálam a csepptöltéssel se volt sosem probléma , A motoron rajta volt már kb 3 hete a régebbi 5-6 éves 4 ledes lidles tipus, és ma első forgatásra indult ( ugyanis annyira f@sza volt az idő itt, hogy elővettem és mentem egy kisebb kört) a másik lidles lcd kijelzős, azt az autóra szoktam tenni. Abban van már olyan funkció is ami a tulmerült (vagy kissé szulfátos) akksit éleszti is, de hááááát attól nem kell csodát várni , mert az csak egy opció benne, de szerintem arra nem jó, amire hivatott (szerintük) Mivel eleve csak három A-os, (az még rendes töltéshez is vékony egy dieseles auto akksijához, de azért feltölti azt is csak lassabban) a szulfátos akksi élesztését (lebontását) meg sokkal nagyobb áramerősséggel meg fesz-el kell lökdösni (tehát szakaszosan) és vagy 24 órán át , nem pedig 15 percig ahogy ez csinálja ( kiprobáltam)

(#93184) Kolondrum válasza veze (#93174) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az már baj ha sokat kell használni, nekem is olyan 4 éves. 5-10 naponta rátöltök az akkura, épp az előbb néztem rá.
Ma rengeteg motort láttam, pedig szoszo autóval is csak azért nem csúsztam bele egy másikba mert levettem a lábam a fékröl (no abs) és elmentem mellette. Így kimenni motorral? Ma már nem lenne az a pénz. Ezért sacc 4-5 hónapot alszik a motor.

(#93185) Bogyó bá'


Bogyó bá'
nagyúr

Pedig jót lehetett gurulni ma is (140km):

Találkoztam egy Indiánnal! :))

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93186) Topiccsendőr válasza veze (#93183) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Hat ennyire nem rozsas a helyzet. A melykisutott aksit nem tudja tolteni, 7,5V alatt error t ir ki, illetve ez a regeneralo funkcio kb halottnak a csok. De amugy ha eppen mukodik, akkor jo :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#93187) veze válasza Topiccsendőr (#93186) üzenetére


veze
őstag

Én is ezt tapasztaltam, szóval ez a része inkább csak marketing fogás. a régebbi változatban nem is volt ilyen. Arra jó, amire való, akkut töltögetni, szinten tartani, ezzel megőrizve az állapotát. Most én sem tettem vissza, át van rakva egy másik motor akksira. Azon lesz pár napig 7,5 - 10,5 volt alatt számít mélykisütöttnek, 7,5 alatt már a kuka kategória (vagyis azt leadjuk a veszélyes hulladék gyüjtőben :D
jóféle régi orosz töltöből ami 16-17 voilton tolja a 15 A -t . na abból már lehet szulfátmentesítő regenerálót csinálni megfelelő elketronikával kiegészítve ( és ez már akkor az 55 - 80Ah akksikra értendő kategória)

[ Szerkesztve ]

(#93188) Kolondrum válasza vendingo (#93175) üzenetére


Kolondrum
félisten

[link]
Érdekes, mert rátettem, 12.7-nél rátölt, 14.4-nél leáll. Amikor már nem megy 12.7 alá akkor lassan emeli, képen épp 13v. Nem vágom h mire jó ez.
Ilyenkor amúgy 2.2w-t eszik a töltő.

(#93189) nyogo83 válasza Bogyó bá' (#93185) üzenetére


nyogo83
senior tag

"Találkoztam egy Indiánnal! "
Akarod mondani egy varazsloval :D Ha nem tevedek akkor ő Gandalf, csak nem latszik rendesen a kepen :B

(#93190) Bogyó bá' válasza nyogo83 (#93189) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Igen, a varázsló valóban Gandalf mester, a motorja viszont egy Indian. :)

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93191) vendingo


vendingo
veterán

Köszi a tippeket, holnap járok egy kört töltő ügyben.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#93192) veze válasza Kolondrum (#93188) üzenetére


veze
őstag

A jól beállított feszszabályzók is 14,4 Volttal töltenek max, ha magasabbra emelkedne ez a feszültség könnyen megindulna gázképződés is akár, ami egy gondozásmentes zárt akkunál nem lenne egészséges dolog :-)
Ez normális lefutása a töltési ciklusnak, a jó töltö nem küldi az utolsó pillanati max áramerősséggel, az az akkut is jócskán károsítaná.
Az elején tölt nagyobb áramerősséggel majd utána kisebbel, de erre is ugyanugy szüksége van, különben a gyorsan nagyobb áramerősséggel beletöltött kraft gyorsan le is meríthető lenne

(#93193) Lomha 8V válasza Bogyó bá' (#93190) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Jó lesz az Kawasaki Vulcan 1500-nak is. :)

(#93194) Bogyó bá' válasza Lomha 8V (#93193) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kawasaki?! Az emblémája szerint Indián volt..... ....mondjuk tőlem lehet bármi, nem ismerem a típust. :F

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#93195) Geresics


Geresics
addikt

Csere-érettek a fékpofáim. Elöl nagyon, de hátul sem biztos, hogy kibír még egy szezont.
Merre kezdjek egyáltalán keresni? Hogy érdemes nekiállni? :F

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93196) Micsurin


Micsurin
nagyúr

:Y Mondja nekem valaki, hogy ez egészséges dolog! :Y

Na kíváncsi leszek, jéúka a bejgli zabálás közben hozott egy új dzsekit (Az 50-es egész szűk de még éppen kényelmes, gyík méret a Shox Start L-eséhez képest de legalább nem lobog... ), Shoxosnak egy szezon alatt szétmállott!!! a nyaka és kirepedezett az ujja, a rendszeres kencézés ellenére.

Ha nem lenne még múlófélben a tüdőgyuszi ma tuti kipróbáltam volna! :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#93197) Teasüti válasza Geresics (#93195) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Szerintem nem kell túlmisztifikálni. Elmész, veszel fékpofát. Berak(at)od és örülsz.
Persze egy féknyereg szerviz férjen bele, ha már le lesznek véve.

[ Szerkesztve ]

(#93198) demars válasza Geresics (#93195) üzenetére


demars
addikt

Itt van minden.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#93199) Geresics válasza demars (#93198) üzenetére


Geresics
addikt

Addig OK, hogy "minden" van, azonban az én 2006-os Pegaso Trail-emhez van:
- 4 féle Első fékbetét Utcai
- 3 féle Első fékbetét Utcai-Sport
- 3 féle Hátsó fékbetét Off-Road/Supermoto
- 1 féle Hátsó fékbetét Sport-Pálya (ezen biztos lehet futni)
- 4 féle Hátsó fékbetét Utcai
- 1 féle Hátsó fékbetét Utcai-Sport
(Az idióta nagybetűket nem én találtam ki, így van a honlapon.)
Ráadásul mind Brembo!
Ebből meg nem mondom, hogy mi mért az ami, és melyik a jó nekem. Amúgy is a honlapon minden motorhoz minden szar be van linkelve, hogy nehogy a kedves vevő ne vegyen meg valamit véletlenül.
Szóval van egy nagy választék, ami valójában nem is nagy, de legalább átláthatatlan, és információ hiányában kezelhetetlen. Ezért tettem fel a kérdést, hogy információkhoz jussak! :K
Sajnos ötletem sincs, hogy "mit kell nézni" egy fékbetét esetén. :(

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#93200) Teasüti válasza Geresics (#93199) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Megveszed a neked szimpatikusat a felhasználásnak megfelelően.
Ha mindenképp bonyolítani akarod, akkor Google-be beírod a típusszámokat egyenként.
Ebből legfeljebb megtudod, hogy milyen összetételű a fékbetét.
Vagy felhívod őket, van külön számuk a technikai kérdésekre. És megkérdezed mi micsoda. ;)

Esetemben pl kettő kategória jöhet szóba: utcai vagy utcai-sport. Ezek valószínűleg organikusak mind. Innen kiválasztanám mondjuk az EBC-t, ami az enyémhez picit drágább is, mint a Brembo. A legolcsóbbat nem venném, mert csak nem. Hátha visít. :D
Ezen túlmenően viszont kész, mit kell ezen még szöszölni? :N

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.