Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94201) hroberto válasza Bogyó bá' (#94184) üzenetére


hroberto
veterán

Majdnem jó, csak nem durrog. :DDD

Xiaomi 13, Xiaomi Pad 5, KTM 1290 Super Duke R

(#94202) tboldi válasza mm89 (#94200) üzenetére


tboldi
nagyúr

Igen, próbáltam, 2x is. Nem olyan jó, mint a Jazzemé, de nem volt különösebb bajom a Suzukiéval sem.

(#94203) Kolondrum válasza zgospel (#94198) üzenetére


Kolondrum
félisten

H h mi? Kosz. Por, bármi. GS500-ba rengeteg volt. Már untam takarítani. Bár akkor még máshol tankoltam.

(#94204) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94203) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ennek ellenere semmi baja nem lett volna, ha bennehagyod, ugyanugy, mint itt. A gezzel is viszel be szovetdarabokat, amit ugyanugy le fog szurni a benzinszivattyu elotti szuro.
Szoval csinaltal magadnak egy teljesen felesleges, de lelki bekedet helyrebillento programot. Van aki imadkozik, van aki medital, van aki benzint szur. Ez attol fugg, miben hisz az ember.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94205) Gaboman válasza Topiccsendőr (#94204) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Van aki imadkozik, van aki medital, van aki benzint szur. Ez attol fugg, miben hisz az ember. :DDD

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94206) Kiki18


Kiki18
őstag

Sziasztok!
Segítségre lenne szükségem.
Megszereztem a jogsit, amit 2016 augusztusában kezdtem el.
Sikerült a kresz
Megvan a forgalmi vizsga dokumentum,amit a vizsgáztató állított ki
-megvan a sikeres elsősegély igazoló kártyám.
Szóval minden megvan, sikeres. És innentől nem értem.

Hova kell mennem ezekkel a papírokkal, hogy kiváltsam a jogosítványt?
Néhány helyen okmányirodát írnak, más helyeken meg
Közlekedési Felügyeletet. Nem értem, tudna ebben valaki segíteni, hogy ne bóklásszam feleslegesen oda-vissza Budapesten?

Segítséget előre is köszönöm.

(#94207) BoB válasza Kiki18 (#94206) üzenetére


BoB
veterán

[link]
[link]

Google első és második találata.

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94208) tboldi válasza Kiki18 (#94206) üzenetére


tboldi
nagyúr

Ha megvan a vizsgaigazolás (nem az értékelőlap, amit a vizsgabiztos ad az esetleges hibavonalaiddal, hanem egy ilyen lapocska), akkor az okmányirodába kormányablakba kell csak menned.
Ha a fenti lapocska nincs a kezedben, akkor kell menni előbb a felügyelethez és ezt elkérni.

[ Szerkesztve ]

(#94209) runner 125 válasza BoB (#94207) üzenetére


runner 125
nagyúr

Ne bántsd, valszeg a hegesztőszemüveg tehet róla. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94210) Kiki18 válasza tboldi (#94208) üzenetére


Kiki18
őstag

Köszönöm, akkor nekem a közlekedési felügyelethez kell mennem. Köszi a segítséget!

(#94211) Kiki18 válasza BoB (#94207) üzenetére


Kiki18
őstag

Csak hogy megvédjem magam:
Fél órát gugliztam, míg végül döntésképtelen lettem, annyi infót kaptam. Vizsga után írtam nektek, valamint az iskolámat is felhívtam, hogy most merre tovább.
Nekem a petzvál utcába kell most mennem, mint kiderítettem.

Továbbá a te két linked is ellent mond egymásnak, az egyik a vizsgabizottsághoz küld, a másik egyből okmányirodába. Y

Még egyszer köszönöm a segítséget.

(#94212) tboldi


tboldi
nagyúr

Persunak: [link]

Csak mert tudom, hogy imádod az ilyeneket. ;]

(#94213) Topiccsendőr válasza tboldi (#94212) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igen, szeretem, amikor a varazslatot latjak :D
Igazabol ezen nincs mit csodalkozni. Hosszu nagy turak egy tempoval. Az, hogy a lancban 50 e van, az elarulja a hasznalatat is. Itt a hasznalat modjan van a hangsuly. Ha tepik neki, ez is leterdel, ugyanugy, mint a tobbi.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94214) Tarill válasza tboldi (#94212) üzenetére


Tarill
őstag

azta, mennyivel másabb a stílus mint egy Taschi videó :D :DD

(#94215) Topiccsendőr válasza Tarill (#94214) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Eegen.
Meg eszembe jutott a haverom 1000 F je, amikor nekem meg csak zxr250 esem volt, egyutt logtunk. neki kb 70 e km volt benne, az elmeletileg a videoban elhangzott ugyanilyen blokk volt.
Neki mar ette az olajat, es tomitetlenek voltak a szelepek. Vezlancot mar cserelni kellett addigra. Csupan azert, mert az egy "sport" kiadas volt. A reteg aki hasznalta (mi, a hulyegyerekek) pedig megtalalta benne az idealis motort, es konnyuszerrel le is rugta.
Aztan egyszer, egy szelepallitas alkalmaval, tul kicsire allitotta a szelephezagokat. Egy nagyon nyitott kipufogo volt az F en. Kicsit megfuvokazta hozza a motort, elotte, hogy tobbet kapjon. Az
alapjarat rettenetes volt, de vegsebessegben nyert a kitamasztott szelepkekkel! Utana visszaallitotta a gyari ertekekre, es elszomorodott, mert kisebb lett a vegsebesseg :D majd gondolkozott, hogy inkabb visszaallitja ujra kisebb hezagra, mert jo volt a vegsebessege (!)
Nem gondolnam, hogy egy olyan motor, aminek a lancaban 50e km van, es nincs szakaszosan nyulva, vagy 250e km van, es nemreg csereltek fektarcsat, de azt is ugy, hogy meg jo volt... Hogy a gazdaja "kuldi neki". Vagy nezegeti a vegsebesseget. Epp ezert szoktam mondani, hogy a nyelgaz nem mindenkinel ugyanaz a fogalom.
Igy meg barmi kibir ennyit. Ha kimelve van, akkor minden elmegy sokat.

Azert erdekes dolog, hogy az ember mire szamit, aztan a valosag ebben a szakmaban mennyire valtozatos tud lenni... Ezert ebben a szakmaban kijjelenteni valamit teljes bizonyossaggal szinte lehetetlen. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94216) Pocee válasza Topiccsendőr (#94215) üzenetére


Pocee
senior tag

jó de azt azért Te is elismered,hogy a Honda mindentől jobb és csak dacból nem azt vettél... ;]

Mr.Brightside

(#94217) Topiccsendőr válasza Pocee (#94216) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Igazabol azert nem azt vettem, mert mindenkinek olyan van. Erted. Olyat akartam, ami nem jon szembe uton-utfelen.
Bar elolvastam egy 50 ezres tartostesztet az sc59 rol, ahol sommazva szerintem szarul szerepel, ettol fuggetlenul a honda csak es kizarolag olyan motorokat gyart, amik 250 ezret lazan... Ismetlem, lazan birnak. Ne bonyolodjunk holmifele sztereotipia puffogtatasba, amivel lehuzzuk a szinvonalas tarsalgast, de: africa twin. Tele van a mobile egymillio km futasteljesitmenyuekkel, es ha szetszedned, a honolasi resek peremein a kristalyszerkezetbol nehany mol kopott le ennyi ido alatt, valszeg az is azert, mert valaki szabalytalanul visszagangolt egybe 50 nel. Es a fantasztikus, hogy ezt a joval nagyobb minoseget nem voltak restek kb ugyanannyiert arulni, mint a konkurencia. Bamulatos. :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94218) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94217) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

[Troll ON: Attól hogy egy - normális használat mellett 250 ezer km-t lazán kibíró - motort egyes cihopata száguldozók 50 ezer alatt is képesek nullára amortizálni, attól az a motor még lehet jó! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94219) V.Stryker válasza Bogyó bá' (#94218) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

De ő pont ezt mondja. Normális használat mellett igazából minden motor jó. Kímélve bármibe bele lehet tekerni ennyit. És bármelyikbe bele lehet tekerni eszetlenül a töredékét.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94220) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#94218) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Senki nem mondta hogy rossz. Megint felre ertitek.
Azt mondtam, hogy ezt mas is tudja.

Es megint felhivnam a figyelmet a nem koherens reszletekre.
Egy 530 as lancot egy r6 os 30 e km alatt lenullaz. Aminek nyomateka ehhez kepest egyenlo a nullaval, es fele akkora kobcenti.
Tehat ezt sportmotorral is el tudod erni, csak gyokkettovel kell menni sokat. (Ezzel igencsak osszeegyeztethetetlen az, hogy azert utve is van a motor)

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94221) Kolondrum


Kolondrum
félisten

RBF600 motul féklötyit vettem az ernőbe. Jó lesz ez nekem? Dot4-et teljesít. Ez volt.

Thx! Jó az avatárod!

[ Szerkesztve ]

(#94222) tboldi válasza Kolondrum (#94221) üzenetére


tboldi
nagyúr

:K

szerk.: :R

[ Szerkesztve ]

(#94223) Kolondrum válasza V.Stryker (#94219) üzenetére


Kolondrum
félisten

Ez így nem megy el 100.000-et, de élmény van. [link] :C

(#94224) V.Stryker válasza Kolondrum (#94221) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Jó drága volt, így biztos jó. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94225) V.Stryker válasza Kolondrum (#94223) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Azért ez elég nagy barom. Megforduló autósok, gyalogosok között egykerekezik. Biztos van az a közeg, ahol ez menő, de ott az iQ nincs 100-on. :(((

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94226) Gaboman válasza Kolondrum (#94223) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Inkább veszélyes játék ez mint élmény, az hogy csúsztatja a gépet és utána meg betapad elég sokszor megismétli, csak hogy ez forgalomba történik, elég egy hiba és hopp, jobbik esetben csak magát töri össze, rosszabbik ha másnak is kárt okoz vagy még súlyosabb dolgot.
Erre ott a pálya, nem a forgalomba kell ezt csinálni, vagy menjen ki endurózni ott senkit nem fog zavarni ez a fajta motorozás, ja hogy ott nem látják. :)

imibogyo Ezzel a fajta stílussal az 1000 is kétséges.

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94227) imibogyo válasza V.Stryker (#94225) üzenetére


imibogyo
veterán

Van ahol piroson is áttolja vagy 80-al... Lehet én vagyok az ügyeletes lúzer akinek nem jön be az ilyen barom módon közlekedés, de vállalom... Szerintem nem a motor nem fog elmenni 100.000 Km-t, hanem a pilóta... :(

Sajnos saját és családi rossz tapasztalatom is van az ilyen "profi pilótákkal", akiknek csak egyszer nem adja ki a dolog, miközben lehet, hogy már 20 éve vezet tényleg balesetmentesen. Aztán amikor mégsem jön össze a dolog, akkor mégis csak megöl egy másik embert és mindezt miért, mert ő menő, "és ő így élvezi a közlekedést". Én is élveztem volna a nyaka köré tekerni az infúziós csövet, de annyit kaptam volna érte, mint egy normális emberért...

[ Szerkesztve ]

(#94228) runner 125 válasza imibogyo (#94227) üzenetére


runner 125
nagyúr

Nem egy olyan szituáció volt, aminél ha valaki egy picit hibázik, belerongyol a faxba a túlzott tempó miatt.

Ez a folyamatos gázráncigálós, egykerekezős, pofátlan tolakodó stílus tipikus degenráltra vall, akit úgyis utol ér pikk pakk a sors keze.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94229) tboldi


tboldi
nagyúr

Ehhez vajon mit szólnának itthon a hatóságok? :DD

[ Szerkesztve ]

(#94230) V.Stryker válasza tboldi (#94229) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Szerintem zsír. :) Ez egy elfogadható megoldás. Bár nem tudom, hogy maga a motor mit szól az egyszer full nyitott, máskor gyári folytású kipuffhoz. :U

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94231) Kolondrum válasza V.Stryker (#94224) üzenetére


Kolondrum
félisten

Drága? Mi? A közel 50k-s fék javításhoz mérve? Inkább leülök elé én.

(#94232) BoB válasza Kolondrum (#94231) üzenetére


BoB
veterán

Mennyiért vetted ezt a fékolajat?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94233) Kolondrum válasza BoB (#94232) üzenetére


Kolondrum
félisten

3700huf. De igazából mind1, ilyen árak mellett mint olaj, lánc, gumi semmiség. Volt még 120ft cső, 35ft fecskendő. Ez nem ver földhöz.

(#94234) Micsurin válasza runner 125 (#94228) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Merre fele nézelődjek ha laposabb, szélesebb kormányt szeretnék? (7/8-os, a gyári lehetne egy 1,5 -2 centivel alacsonyabb, ellenben szélesebb. "Rise To Grip Tip: 4" (10cm)" a gyári.) Kínai gondolom felejtős...

Késő ősszel volt talán, hogy az SM-es hanyatt vágta magát a Nyugatinál? :U

akit úgyis utol ér pikk pakk a sors keze. Csak sajnálatos módon általában nem egyedül kerül bele a "marokba".

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94235) zgospel válasza Topiccsendőr (#94217) üzenetére


zgospel
őstag

Nah, csak kiderült hogy márkabuzi vagy :D

(#94223) Kolondrum rendeltetésszerű használat.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94236) V.Stryker válasza Kolondrum (#94233) üzenetére


V.Stryker
nagyúr

Én is hétvégén csináltam meg először a szétszerelést, takarítást, betét és olajcserét. :) Nem nagy etvasz, csak figyelj oda. :) Menni fog neked, te is műszaki beállítottságú vagy.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94237) demars


demars
addikt

Szokott valaki a Louisban vásárolni?
Kb két hét múlva mennénk, de ahogy látom két üzletük van Bécsben. Ugyan azt kapni mindegyikben vagy van különbség (ár, választék)?

Köszi

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94238) tboldi válasza demars (#94237) üzenetére


tboldi
nagyúr

Nem voltam még egyikben sem, de lehet arról szó, hogy hozz nekem egy ilyen hondás kulcstartót? Természetesen kifizetem. :D

[ Szerkesztve ]

(#94239) demars válasza tboldi (#94238) üzenetére


demars
addikt

:K

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94240) demars válasza tboldi (#94238) üzenetére


demars
addikt

Most tudtam megnézni képen mert a céges gépem hányadék, nem töltötte be.
Basszus ugyan ilyen van a city bike ban, győrben. :DDD
Ettől függetlenül, hozok neked ha megyünk. A kinti még is Louis cucc, csak jobb lehet! ;]

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94241) PoLizei válasza demars (#94237) üzenetére


PoLizei
aktív tag

Amelyik bent van Bécsben, az nagyobb, több cucc van, a Triester str. kisebb. Az árak természetesen ugyanazok.

P*L****

(#94242) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94233) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Telthazas vagy

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94243) demars válasza PoLizei (#94241) üzenetére


demars
addikt

Köszönöm! :R

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94244) tboldi válasza demars (#94240) üzenetére


tboldi
nagyúr

Köszi szépen! :R

(#94245) Topiccsendőr


Topiccsendőr
addikt

Enis koszi

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94246) tboldi válasza Topiccsendőr (#94245) üzenetére


tboldi
nagyúr

Szívesen. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94247) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem mé nem? :O

Megyek veszek patentet az idomokhoz. Néhánynak már letört egy két lába. Ettől azt kell mondjam, k.rva megbízhatatlan egy motor.

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94248) Kolondrum válasza V.Stryker (#94236) üzenetére


Kolondrum
félisten

Flbszta az agyam mennyi ez szervizben.
Még arra nem találtam Rendes megoldást, hogy ha betét csere van akkor a dugattyút hogyan kell visszanyomni.

(#94249) BoB válasza Kolondrum (#94248) üzenetére


BoB
veterán

"a dugattyút hogyan kell visszanyomni"

Amikor azt írta műszaki beállítottságú vagy, tévedett :))

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94250) Topiccsendőr válasza Kolondrum (#94248) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

[link]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.