Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94851) zgospel válasza etnies (#94845) üzenetére


zgospel
őstag

Gyuluskám, te akkora tévedésben élsz ebben a témakörben is, mint a többiben amiben eddig megszólaltál :D
Szerencsére nekem nincsenek tévképzeteim magamról, pontosan tudom hogy mit tudok és mit nem a saját motorommal közúton meg mennyit pályán. És meglepődnél mert egyáltalán nincs nagy arcom, csak tudod amilyen az adjisten olyan a fogadjisten.
De ha már itt tartunk, meg kell védjem picit az egómat: én inkább figyelembe veszem ha Chrobák Jani meg az Euroringes marshall mondja azt hogy szépen motorozok meg hogy min kéne javítanom, mint egy fórumos vadidegen dacos beszólását :)
Nehéz lenne tőled bármit is tanulni, mert eddig nem mutattál semmit, csak kvázi hülyéztél másokat.

Becsörtetsz ide és kapásból lehülyézed aki nem használ pinlockot, aki drága sisakot vesz, aki füldugót használ, lenézed azt aki nulla fokban latyakban nem motorozik, meg ezekszerint már a bőrruhát is, stb stb.
Neked nem számít hogy mérnökök számtalan méréssel miket bizonyítottak be, hiszen te kurvasokévet és km-t lemotoroztál, tehát jobban tudod.

A stílusodnak semmi köze ahhoz hogy egyébként mennyire tudsz motorozni, én az előbbit minősítem, mert az hát khm... :U Utóbbira egyébként most már tényleg kíváncsi vagyok.
Szoktunk nyaranta az Euroringre járni páran a topikból, gyere majd ki, aztán megmutathatod. Van egy olyan érzésem egyébként hogy élőben nem vagy ekkora paréj, csak a billentyűzeten éled ki magad.

"Mész offra, jövőben nem foglalkozom veled"
Kemény vagy csoki, most aztán jól kibasztál velem :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94852) canniball válasza Novics (#94849) üzenetére


canniball
nagyúr

"...2 évig úgysem vihetek senkit..."
Semmilyen jogsid nincs még?

https://tinyurl.com/ycoexz4o *** Only the good die young...

(#94853) Topiccsendőr válasza zgospel (#94851) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Mennyire vagy tusz? Sorhoz odafersz? :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94854) zgospel válasza Topiccsendőr (#94853) üzenetére


zgospel
őstag

kösz csoki, sokat segítettél :D

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94855) Novics válasza Geresics (#94850) üzenetére


Novics
senior tag

Kawasaki Versys 650 2007-es. Megtetszett, hogy olyan ronda karakteres. :DDD Nem egy tucatmotor.

canniball
B-s, de az nyilván irreleváns. :) Amúgy is előbb egyedül akarok megtanulni rendesen motorozni, aztán majd utána jöhet a ballaszt hátra.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#94856) Geresics válasza Novics (#94855) üzenetére


Geresics
addikt

:C

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94857) mm89 válasza Novics (#94855) üzenetére


mm89
őstag

A B is számít, úgyhogy vihetsz. (feltéve hogy 2 évnél régebbi)

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#94858) Lomha 8V


Lomha 8V
addikt

(#94781) tboldi: Köszi, de látom, hogy tévedés történt. :D

(#94782) Mosquito34: Köszi szépen! Ezt a váltóhibát több helyen láttam, de nem részletezik. Viszont valaki szerint 1 millás javítás volt; mondjuk márkaszervizben, de ha a fele igaz, akkor is húzós.

(#94795) runner 125: Kösz, hogy megkíméltél némi felesleges írogatástól. :K

A plexis témához:

A TDM-en engem is idegesített, hogy rángatta a fejem és bömbölt a fülembe a menetszél. Csináltattam egy vágott plexit hozzá, nem volt szép (másnak, nekem tetszett), de minden gond megszűnt vele:

(#94859) Novics válasza mm89 (#94857) üzenetére


Novics
senior tag

Hmmm... ezt nem tudtam. De akkor is tartom magamat ahhoz, hogy előbb legyen meg a stabil alap egyedül, aztán lehet vigéckedni "teherrel".

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#94860) Mentolka válasza Lomha 8V (#94858) üzenetére


Mentolka
senior tag

Szia,
Ettől kevésbé lett szeles a motor? Vagy nem ment a fejedre?
(én magasabb plexit raktam rá, de még így a fejemre hordja a huzatot)

(#94861) Topiccsendőr válasza etnies (#94845) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Alapvetoen a stilus masodlagos szempont nalam, ha egy kicsit atgondoltabb ervrendszer huzodna mogotte, ami nem gyenge labakon all.
Mindenkire probalod azt a sablont rahuzni, ami neked jo egy motorozasnal. Ezt beszukult latokuru emberek csinaljak, es egy vitaban eleg hamar alulmaradnak, mert az egyetlen ervuk a velemenyuk mellett, hogy ok az idok kezdete ota igy csinaljak. Esetleg kicserelhetjuk a motort, motorozas szavakat istenre, vagy gyereknemzesre, hazassagra, johet meg a haza, az egyseg, a csalad, tisztesseg... :D ugyanezen mintak alapjan az oreg reakcios emberek beszelnek igy. az en apam 1 fej hagymat evett egesz honapban a fronton, megis husz oroszt nyirt ki egy loszerrel... Ami a zsebeben volt, mert puskara se tellett. Satobbi. Persze, igy is hozza lehet allni, csak ez a legalapvetobb ervelesi hiba.

Mivel mindenki mas, minden motor mas, ezert nem tudsz allandoervenyu igazsagokat mondani, mert mindenkinek mas a motorozas. Lemotorozhatsz millio km-t, mehetsz 1:50 et a ringen. Ez nem fogja megvaltoztatni az emberek hozzaallassat a motorozashoz, es miert is okozna ezt?
Az, hogy ki hol tart a motorozasban, azt viszont megnezhetnenk euroringen :D kimene a goz, kialakulna a taplalkozasi piramis :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94862) Lomha 8V válasza Mentolka (#94860) üzenetére


Lomha 8V
addikt

A fejem helyett a mellkasomra jött a szél. Megszűnt a zavaró kavargás a fejem körül és a csuklómat is tehermentesítette a menetszél. Ez olyan 120 km/h-ig volt igaz, nagyobb sebességnél már jobban feszített a kelleténél, de én nem szoktam gyorsabban menni. Ha messze mentem és tudtam, hogy lesznek tartósan gyorsabb szakaszok, akkor felraktam a túraplexit és betettem a füldugókat.

(#94863) Micsurin válasza Topiccsendőr (#94861) üzenetére


Micsurin
nagyúr

"1 fej hagymat evett egesz honapban a fronton, megis husz oroszt nyirt ki egy loszerrel... Ami a zsebeben volt, mert puskara se tellett. Satobbi. Persze, igy is hozza lehet allni, csak ez a legalapvetobb ervelesi hiba."

Akkor a te apád tanította nekünk az elektrotechikát! :DDD :DDD
A nagy hon védő háborúkról nem szeret anekdotázni és, hogy egy a hátán hordott rádió mentette meg egyszer az életét? :DDD

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94864) Topiccsendőr válasza Micsurin (#94863) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az osszes oreg szaki ilyen :D (tisztelet a kivetelnek)

Vaskalapos, a valtozast nem turo, tanulni nem kepes, reakcios oreg. Barkire ra lehet huzni egy bizonyos eletkor felett, illetve feluletes gondolkodasmoddal rendelkezoknel barmilyen korosztaly veszelyeztetett :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94865) etnies válasza Topiccsendőr (#94861) üzenetére


etnies
senior tag

Látom senkinek nem tűnt fel a kérésem, hogy ne offoljunk tele a fórumot.

Remélem most már mindenki elmondta a magáét, ugorgyunk.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94866) Topiccsendőr válasza etnies (#94865) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

De, feltunt. Tokeletes "en elmondtam a magamet, a tobbit leszarom, ne offoljatok szet a topicot, mert faszsagot irtam" lepecsetelese egy vitanak. :D a tobbieknek nem osztottal lapot. Na. Igy szebb. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94867) etnies válasza Topiccsendőr (#94866) üzenetére


etnies
senior tag

(inkább semmi)

[ Szerkesztve ]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94868) Topiccsendőr válasza etnies (#94867) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Varja, erezd at mit csinaltal:

Ne offolj kerlek, ne valaszolj erre a hszre.
Hat megis valaszoltal? Dehat direkt szoltam, hogy ne valaszolj, ne offolj :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94869) Pocee válasza Topiccsendőr (#94861) üzenetére


Pocee
senior tag

gyerünk ki,de úgy igazságos ha egy motort használunk,ez legyen Mike gépe,mégse egy komoly motorral essen el valamelyik ;] ...és mivel a súly is számít mindenki 76ra állítsa be a súlyát,mert én pont annyi vagyok... :D

Mr.Brightside

(#94870) Topiccsendőr válasza Pocee (#94869) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Ha addig nem kap uj ruhat az rs, akkor szerintem hasznalhatjuk. (Ebben nincs abs, meg buziknak valo dolgok. A frontra sem abs el mentek a nagy toku gyerekek) :D
Elegge ki van a bele, mar kb mindent megvettem a felujitashoz, blokkontvenyt is, ha konyokolni tamad kedve.
Nem feltem, azt odaadom egy korre sajat felelossegre. Esesnel bele kell szallni a felujitasba, de motorhibanal termeszetesen eltekintunk ettol. Ha motorhiba miatt lesz fetrenges... Akkor ezen meg elvitazunk :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94871) -Mosquito- válasza Bogyó bá' (#94846) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Az a Bmw-s volt,ne keverd. ;]

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94872) etnies válasza -Mosquito- (#94871) üzenetére


etnies
senior tag

Grafománban sem vagyok túl népszerű, nem akkora tévedés az. :D

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94873) Pocee válasza Topiccsendőr (#94870) üzenetére


Pocee
senior tag

ha ennyire gatya akkor menjünk az R1el :)

Mr.Brightside

(#94874) -Mosquito- válasza Lomha 8V (#94858) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Előfordul,hogy akár szét is robban a váltó. Használt kb 500-600eFt kerül,utána jött az 1300cm3 blokk azzal már nincs ilyen probléma,ha van rá keret inkább azt vegye.

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94875) Topiccsendőr válasza Pocee (#94873) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Az joidomotor diszko ele. Megis hogy kepzelted ezt? :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94876) -Mike- válasza Pocee (#94869) üzenetére


-Mike-
addikt

Na, ha már hülye ötletek, akkor szerintem várjuk meg, míg megveszi téboldi az övét és koptassuk be neki a gumi széleit. :D

(#94877) tboldi válasza -Mike- (#94876) üzenetére


tboldi
nagyúr

:R, hogy gondolsz rám!

(#94878) Topiccsendőr válasza -Mike- (#94876) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Egy sx4 nek?

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94879) tboldi válasza Topiccsendőr (#94878) üzenetére


tboldi
nagyúr

Azon is van a guminak széle, nem? :D

(#94880) zgospel válasza Topiccsendőr (#94870) üzenetére


zgospel
őstag

Csak akkor ha a szemünk láttára cseréled a fékfolyadékot mielőtt kimegyünk a pályára, nem akarok az első féktávon beeső fékkel nekirongyolni a gumifalnak :DDD

(#94876) -Mike- mire tboldi eldönti hogy mit akar eltelik 2 szezon, aztán a végén vesz a pénzből kottát meg biciklit ;]

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94881) Pocee válasza Topiccsendőr (#94875) üzenetére


Pocee
senior tag

gumifüst a körúton...kerék a fagyizó előtt...mi kell még?! ;]
Kolondrumnak csak odaadod már...?!?! ;]

Mr.Brightside

(#94882) Topiccsendőr válasza zgospel (#94880) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

jogos! :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94883) zgospel válasza Topiccsendőr (#94882) üzenetére


zgospel
őstag

há profik vagyunk :D

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94884) mm89 válasza Pocee (#94869) üzenetére


mm89
őstag

Volt pár igen vicces hsz a témában, de én ezt lájkolnám legtöbbször :DD

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#94885) Lomha 8V válasza -Mosquito- (#94874) üzenetére


Lomha 8V
addikt

Rólam van szó és arra nincs keret. :D Egy millió a különbség alsó hangon, az nem megy. Gyűjtögetek tovább. :)

(#94886) Topiccsendőr válasza Lomha 8V (#94885) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Veletlenul sem ugatnek bele - ez a kezdete minden beleugatasnak - viszont en ugyanannyira birtoklok beemvet, mint itt barki mas, azaz ugyanakkora esellyel mondok okosat.
nem szeretnel inkabb tipusspecifikus forumot olvasni a fenntartasi koltsegek, hibak tekinteteben?
Mert itt a bmw olyan, mint a feher hollo. Persze mosquitonak a szomszedja asszem beemves, es meg is van keseredve, meg van ismerose beemves, akik altalaban leulnek mosquitoval egyutt a laptop ele, es tollba mondjak a hszeket, mi hogy van a beemvevel.
De ez akkor sem az igazi. Valahogy nekem nem tetszik.
Az alkatreszarakat is csekkolnam, felmennek bayre, es lehet, hogy - tegyuk fel - azonnal meglatnam, hogy 1300-1150 € kozott van a valto, (ami meg mindig japan sportmotor valto x2, de egy kicsit megszaladt a ceruza) es ebbol az egyik mondjuk alkudhato is.
Mielott a haverodat felrevezetettned :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94887) -Mosquito- válasza Topiccsendőr (#94886) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Khm ezt a Bmw szerelőtől (Gellén József) másoltam be az idézett szöveget. [link] , [link] Gondom ezt is biztosan jobban tudod mint Ő. :U Phaszom tényleg..

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94888) Micsurin válasza Pocee (#94869) üzenetére


Micsurin
nagyúr

Adok egy 250-est, annak a 31 lóerejével csak nem lesz nagy galiba! ;]
Amúgy is a csúnya hangos Bodis biztos szétcsapta a gázreakciót. :DDD

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94889) demars válasza mm89 (#94857) üzenetére


demars
addikt

Nem vihet :N Bátyám most csinálja a jogsit, van B , C, E jogsija már, kb 20 éve, de friss A val nem vihet utast 2 évig.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94890) etnies válasza Lomha 8V (#94885) üzenetére


etnies
senior tag

A szúnyog által linkelt bmw-s fórumon tényleg nagy tudás gyűlt össze, az ekoweb nevű srác pedig tényleg ért a motorokhoz.
Ha egy bmw tulajt kérdezel, akkor az ő motorja mindig rendben van, soha nem romlik el és a világ legjobb gépe.

Szerintem azért érdemes gyököt vonni abból, amit mondanak. Nyugodtan vegyél bmw-t, csak ne legyen üres a kasszád. Tesómat is rábeszéltem, hogy adja el nekem a Honda Civic-jét és vegye meg a régi álmát, egy M3 kupét és - bár kellett költeni a kocsira - nem bánta meg, mert a vezetési élmény megéri.

Magam is vennék egy R1200GS-t a DL650XT helyett, csak ehhez nem érzem magam elég vastagnak még.

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94891) etnies válasza demars (#94889) üzenetére


etnies
senior tag

Jogilag lehetséges, de én sem javaslom [link]

"önmagam hite vagyok magamban"

(#94892) tboldi válasza demars (#94889) üzenetére


tboldi
nagyúr

Én simán vittem friss A2-vel. :DDD
De májusban már a korlátlanom is 2 éves lesz. :))

(#94893) p87 válasza demars (#94889) üzenetére


p87
senior tag

De vihet ha van már bármilyen 2 évnél régebbi jogsija. [link]

Én is vittem párszor utast. Még most lesz tavasszal 2éve, hogy megvan a jogsim.

[ Szerkesztve ]

(#94894) Pocee válasza Micsurin (#94888) üzenetére


Pocee
senior tag

nem kell,ez simán csak vicc sík,én nem adnám oda a motorom senkinek,hogy üvegelje,a próbakör más de azt is megválogatnám,ellenben soha nem kérem senki motorját se kipróbálni semmire.
sokkal jobb itt péniszt méregetni,viccesebb,ha ki kellene menni a ringre mindenkinek,felének nem lenne jó a dátum,a maradék fele nem menne ki szó nélkül,a maradék felének pont meg lenne húzódva a keze,és a maradék 2 nem tudná motorozni az eső miatt... ;]

Mr.Brightside

(#94895) Geresics válasza Pocee (#94894) üzenetére


Geresics
addikt

én bárki ellen kiállok, bármelyik ringen a saját motorommal! :DDD

...ha meg péniszt akartok méregetni, akkor be kell dobni fejenként 10eFt-ot, és venni egy robogót. Azzal kell menni mindenkinek, oszt csókolom, nincs különbség a gépek között, és 2 tank árából megvan a csoport alfája... ;]

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94896) demars válasza p87 (#94893) üzenetére


demars
addikt

Igazatok van, most néztem is iskola honlapján az aktuális szabályozást. :R
Viszont tesóm valamit félre hallott vagy félre értett oktatáson. Majd mondom neki, a jó hírt, 11 éves a lánya, őt szeretné majd vinni.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94897) runner 125 válasza demars (#94896) üzenetére


runner 125
nagyúr

Amikor 11 éve csináltam, már akkor is ez a jogszabály élt.
Ha jól tudom egyedül az smkp jogsi nem számít ebbe bele, de minden más megszerzett kategória utáni 2 év igen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94898) HSM válasza Lomha 8V (#94858) üzenetére


HSM
félisten

Ez jópofa.
Végső esetben ez is opció lehet. :K Azért még mindig sokkal elegánsabb, mint amit az FZ1-es ürge csinált, hogy teljesen leszedte a plexit. Nálam szerencsére rángatás semennyire sincs, de a zaj az épp elég idegesítő hosszabb tempós túrákon önmagában is.

Szerk: most látom (#94862) Lomha 8V), hogy ez csak olyan 120-ig volt jó, és mellkasra jött minden. Az nekem nem lenne túl jó, mivel sokszor megyek hidegben, és ott jó, ha nem mellkasra/nyakba kapom az áldást. Akkor marad inkább a vario plexi, vagy lassítok ~100-ra, ott már a gyári plexivel is teljesen oké a zajszint egy átlag füldugóval is.

[ Szerkesztve ]

(#94899) Topiccsendőr válasza -Mosquito- (#94887) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Veletlenul sem irtam, hogy jobban tudom. :D
Pont ez volt a lenyeg.
(Az alkatreszarakra is faszomozol? :D)

szerinted az, hogy valtoproblema, es elektromos hibak... Ez melyik motorra nem ervenyes?

En ugy szoktam csinalni, hogy ha kiszemelek egy motort, elkezdek olvasni tobb tipisspecifikus topicot, azoknak az embereknek az irasat, akik birtokolnak ilyet, es tobb evre visszamenoleg le fogjak irni, mik tortentek a motorral, hogyan javitottak, mennyiert. Ennel jobb kepet nem tudsz kapni a hibak elofordulasi aranyarol. Ezzel nem mehet felre az ember.
Joval tobb munka, de nem annyit kapsz, hogy "tonkremehet a valto"
De nekem mindegy, csak egy eszrevetel, nem baszogatasbol irtam.

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94900) runner 125 válasza Topiccsendőr (#94899) üzenetére


runner 125
nagyúr

Az sem túl helyes piackutatás, ha egy szubjektív véleménynyilvánításból vonsz le általános következtetéseket, ugyanis az emberek 99%-a saját birtokában lévő járműről az esetek elenyésző részében nyilatkozik elfogultság nélkül.. Nem beszélve arról, h ki írná le ország világ előtt egy forumba, h egy fost vett, egy fost birtokol?! :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.