Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 05:17:45

LOGOUT.hu

Motoros topik

Hirdetni a Hardveraprón lehet, nem a topikban!

Országos motoros rendezvények

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#94251) Kolondrum válasza BoB (#94249) üzenetére


Kolondrum
félisten

Akkor hívjuk munkahengernek. A lábas alakú gedva. :P

Persu: ugyan ezt gugliztam én is, de de de. Végülis 1x kell megvenni.

Más: 9. Éves minden fékcső. Igen tudom, de mivel jobb a fém? Azon túl h horror áron van egy szett Ernőre is.

[ Szerkesztve ]

(#94252) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94250) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Kis pénz, kis foci.... :B [kép]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94253) Kolondrum válasza Bogyó bá' (#94252) üzenetére


Kolondrum
félisten

Az ellenállásmező rögzítő acél lemez jó lenne, h egyszerre nyomja vissza mindet. :DD

Egy minőségi szett 70k egy er6n/f-re. Mivel jobb?

[ Szerkesztve ]

(#94254) runner 125 válasza Bogyó bá' (#94252) üzenetére


runner 125
nagyúr

?

Ezzel h érsz el ellenkező húzó erőt? Meg eleve iszonyú vastag, be sem fér.

..azt ne mond kérlek, h a fogazott szárát dugod be és azzal feszíted szét. :D

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94255) kcsa válasza runner 125 (#94254) üzenetére


kcsa
veterán

Nem csak középről lehet széttolni :D

Tekerős pofája a dugattyúra, a másik meg a féknyeregre kívülről, és összeszorítod tekeréssel. Tádám :)

(#94256) Bogyó bá' válasza runner 125 (#94254) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

2 db 10 centi hosszú 3x25-ös laposvassal, és 2 db ilyen izével szoktam megoldani. Eddig még mindig sikerült.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94257) zgospel válasza Kolondrum (#94251) üzenetére


zgospel
őstag

Hollander típusú 28 ezer volt munkával, folyadékkal, mindennel együtt. Gondolom te a Goodridge-t nézted 70ért. Nem tudom hogy mi különbség lehet a kettő között, de gondolom utcára meg kocapályázásra semmi.

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94258) V.Stryker


V.Stryker
nagyúr

Nekem csak ez vót. :DDD

Organic Maps - ingyenes, offline navi iOS-re és Androidra.

(#94259) Kolondrum válasza zgospel (#94257) üzenetére


Kolondrum
félisten

Én ezzel úgy vagyok, hogy meg kell állni, nem merek kínait nézni.

Nem mostani téma az fix, de elgondolkodtató, mert a gyári nagyon öreg.

Ilyen 3.3 millás mt-09 mellett Ernőbe még érdemes pénz invesztálni. ;)

[ Szerkesztve ]

(#94260) zgospel válasza Kolondrum (#94259) üzenetére


zgospel
őstag

1, A márkaszervíz nem rendel be és rak fel gagyit. Senki sem mondta hogy tegyél fel kínait. Egyébként amit írtam az magyar, ha jól tudom, de nem ismerem. A szervízvezető ajánlotta, ő a pályamotorján ilyet használ, gépátvételen sem volt vele probléma.
2, Ha drága a Goodridge akkor miért nem veszel egyszerűen gyári fékcsöveket? A 9 éves gumicsövek után érezni fogod a különbséget.
3, A fékcsövek nem befolyásolják a fékerődet. Határozottabb, pontosabb lesz tőle a nyomáspont amikor fékezel, pontosabban tudod adagolni.

[ Szerkesztve ]

https://www.flickr.com/photos/zpapa/

(#94261) Kolondrum válasza zgospel (#94260) üzenetére


Kolondrum
félisten

No igen ha nem fém akkor még az is lehet h gyári lesz, csak nincs itt a motor h ránéztek milyen állapotban vannak.

(#94262) Bogyó bá' válasza Kolondrum (#94261) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ha 9 évesek a gyári slagok - akkor mindegy milyen állapotban vannak, cserélni kellene őket.

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94263) Topiccsendőr válasza Bogyó bá' (#94262) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Enyem is kilenc eves, de hozza nem nyulok :D

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94264) Bogyó bá' válasza Topiccsendőr (#94263) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

Ne rombolt az épphogy bimbózó közerkölcsöt! ;]

szerk: inkább nézzetek videót! :B

[ Szerkesztve ]

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94265) #25954560


#25954560
törölt tag

nagy az en bajom: nem engednek el a teslak.
ugy latom, hogy a self-driving az inkabb selfish-driving.

a hivatalos kaliforniai KRESZ engedi a 'lane split'-et, tehat mozgo kocsisorok kozott is szabad hasznalni a feher szaggatott motorossavot :D
a legtobb auto elozekenyen elenged, de feltuno szamban hagynak figyelmen kivul a tesla-sok. ujabban mikor kikerulom oket, bekukkolok es latom h vagy olvasnak, borotvalkoznak, isznak, telefonalnak, csak nem vezetnek. ebbol gondolom h a robotpilota vezet. (persze teljesen normalis h a mindenfele onvezeto rendszerek nelkuli autokban is egyszerre isznak kavet es bongeszik a netet, mikozben lassan csordogalnak, de ez most mas helyzet).

irjak az Elon Musk-nak, vagy mi? :DDD

(#94266) tboldi válasza #25954560 (#94265) üzenetére


tboldi
nagyúr

First world problems. ;]

[ Szerkesztve ]

(#94267) imrufo válasza Kolondrum (#94248) üzenetére


imrufo
tag

Én parasztból ilyennel szoktam visszanyomni, természetesen úgy, hogy a régi betét még benne van.

(#94268) #25954560 válasza tboldi (#94266) üzenetére


#25954560
törölt tag

ketsegtelenul :) ezert is irtam igy

(#94269) runner 125


runner 125
nagyúr

Ahhhhhh, RC166, 1966-ból. Mi az a hang. :Y

250 ccm, 6 henger, 65 ló, 18.000 rpm, 7 sebesség.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#94270) mm89 válasza runner 125 (#94269) üzenetére


mm89
őstag

Alapjárat nincs neki? A pilóta meg nem tud egyedül elindulni azért kell betolni? :D

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#94271) Gaboman válasza runner 125 (#94269) üzenetére


Gaboman
nagyúr

Hogy kicsikét emeljük még az élményfaktort, 500 cm3-ben.
Áhhh.... :C :R
Ez ha hang te jó ég! :K :C

[ Szerkesztve ]

Ha meghalsz te nem tudod hogy halott vagy, csak a többieknek nehéz. Ugyanez a helyzet akkor is ha hülye vagy. ;-)

(#94272) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Bőrkesztyűket mivel lehet tisztítani? A bélésre nagyon ráférne egy mosás, de ezeket nem szabad mosni...
Meg ahogy nézem nem csak a bőrt, de a goretex softshell-t se szabad. Elmocskosodik, akkor ennyi volt vagy mi?!?

[ Szerkesztve ]

(#94273) nyogo83 válasza Teasüti (#94272) üzenetére


nyogo83
senior tag

A teli borkesztyumet mostam mar tobbszor, nem ugy tunik mintha baja lenne tole.
Sima kezmeleg vizben, kezzel, folyekony mososzeres vizzel+oblitovel.

(#94274) -Mosquito- válasza Teasüti (#94272) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Mit ír a kezelési útmutató?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94275) Novics válasza Teasüti (#94272) üzenetére


Novics
senior tag

Bár nem motoros téren, de vannak Gore-Tex cuccaim, és lehet, sőt kell is azokat mosni, csak speckó mosószerrel, ami egyben impregnálja is őket.

Tegnap voltam Lidl-ben, de sajnos itt nálunk nem volt semmilyen motoros cucc, pedig direkt azokért mentem. De majd még jövő hét elején is benézek, hátha...

20-án KRESZ, aztán majd 28-án egy fél napot elbóklászok Bp-en, végigjárok pár boltot, hogy elkölthessek egy valag pénzt.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#94276) -Mike- válasza Novics (#94275) üzenetére


-Mike-
addikt

Hétfőtől (02.12.) lesznek motoros cuccok a Lidülben/ lidliben.

[ Szerkesztve ]

(#94277) Bogyó bá' válasza Novics (#94275) üzenetére


Bogyó bá'
nagyúr

A Lidl-eksön 12.-től lesz! :D

Galilei halott! Már Einstein sem él! ...és én is nagyon szarul érzem magam...

(#94278) Novics válasza -Mike- (#94276) üzenetére


Novics
senior tag

& Bogyó bá'
Akkor még jó, hogy nem találtam. :) Mondtam én, hogy jövő héten visszamegyek! :DDD
A neten az újság 02.08-tól van, de valóban, az adott oldalon ott van, hogy 12-től lesz csak.

A fontolva haladó. - 30 felett minden nap ajándék.

(#94279) Laraxior


Laraxior
titán

Nem tudja valaki hogy hol talalom a motoromban az akksit?
CBR600RR 2006
Ules alatt van ez is? Mondjuk azt se latom hogy az elso ulest hogy lehet levenni. :(

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#94280) Laraxior válasza Laraxior (#94279) üzenetére


Laraxior
titán

Oke, megvan.
Egy kicsit megviccelt. :(((
Elmentem vele egy kört, letettem a benzinkúton, vettem ezt azt, indítanám be, nyekk, aztán semmi. Mintha kopp üres lenne az akku.
Félretoltam, kicsit fel alá, beigazítottam, utána egyből elkapta.
Utoljára a Renault Lagunám csinált ilyet, ott a valamelyik jeladó volt, típushiba. :W

Jól kezdődik a karrier, és még hol a nyár :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#94281) Kolondrum


Kolondrum
félisten

csöppet levegős volt.

most

korábban

ez még gyári

Mikor kész lettem jött mail, árajánlat fém csövekre, 30k lenne mindennel. Hát előre most már nem majd később, de hátra rakok, mert kulcs hiányában nem cseréltem folyadékot.

[ Szerkesztve ]

(#94282) vendingo válasza Kolondrum (#94281) üzenetére


vendingo
veterán

Én hátra nem tennék fémet, elöl nagyobb jelentősége van.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94283) Kolondrum válasza vendingo (#94282) üzenetére


Kolondrum
félisten

De elől friss folyadék van és el lett pucolva amennyire a körülmények engedték. Egy 10-es a hátsó. 20 az első. 11. Éves csövek vannak a motoron, nem mondom h nem aggaszt, de az évet még kihúzzák.

(#94284) vendingo válasza Kolondrum (#94283) üzenetére


vendingo
veterán

Nem tudom az előzményeket, de minek cserélted a fékfolyadékot, ha amúgy is cső cserén gondolkodsz?
Nekem 30k+ lenne az első fékcső csere, nekem ennyit nem ér. Maradok a hagyományosnál.

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94285) demars


demars
addikt

Tavaly volt fékfolyadék csere, talán 2000 km ha belement azóta. Cseréljek tavasszal?
Motor olajat lecserélem, azt itthon meg tudom oldani.
Bár, ha fékbetétet is cserélek akkor kap új lötyit az is.

Bátyám most csinálja a jogsit, május vége felé talán meg is lesz neki. Nézegetjük a kínálatot de eléggé hektikus, kissé felmentek az árak. Valamit pedig behúzunk tavasszal. Csupasz, naked moci tetszik neki, klasszikus megjelenés, farmer + bőrkabát komboval :D
Hornet, cbf et néztük eddig (persze idom nélkülieket). Esetleg egyéb ötlet?

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94286) HSM válasza demars (#94285) üzenetére


HSM
félisten

Elvileg kétévente ajánlott a fékfolyadékcsere.

Klasszikus megjelenés, farmer +bőrkabát kombó... XSR900? [link] :D

(#94287) vendingo válasza demars (#94285) üzenetére


vendingo
veterán

MT01? Friss jogsihoz ideális :)

Csak a Puffin ad neked erőt és mindent lebíró akaratot!

(#94288) Teasüti válasza -Mosquito- (#94274) üzenetére


Teasüti
nagyúr

Mindegyik címkéjén az van, h se mosás, se kézi mosás.

(#94289) Teasüti


Teasüti
nagyúr

Csütörtökön újratömtem a dobot.
Látszólag nem volt vészes 20k mérföld után se. Alig vesztett a tömegéből. Kb 5 rétegben van felcsavarva a tömőanyag a belsejére, amiből 2 réteg égett lyukasra. Talán az anyag 15%-a hiányzott.
Gondoltam akkor adtam a szarnak egy pofont, de a legnagyobb meglepetésemre orvosolta a rendellenességek zömét első indítástól! Szebben jár, jobban húz - bár még mindig nem kvázi lineáris, mint a gyári görbe, de nincsenek látványos megtorpanások. És azóta pöccröf fagyban, esőben is. Viszont úgy tűnik a gázreakció mintha gyengébb lenne. A revmatch beidegződéseim újra kell tanulnom, mert nagyobbat kell nyitni rajta. :F Meg állítom hamarabb le is esik a fordulat.
A hangja is hangyányit kulturáltabb.
Én innentől csak gyári dobbal veszek gépet.

Jut eszembe Geresics, visszaraktad már a gyári dobot? ;]

[ Szerkesztve ]

(#94290) Geresics válasza demars (#94285) üzenetére


Geresics
addikt

Fékfolyadékot hivatalosan 2 évente kell cserélni, gyakorlatilag ha nem nyitogatod (pl. utántölteni), akkor lehet ritkábban is. Én most cseréltem, de kb. felesleges volt (2,5 éve vettem a motort, tehát minimum 3 éve volt cserélve - előző gazda nem tudja, elvitte szervizbe, kifizette, de hogy kicserélték-e, arra nem merne esküt tenni).

Tesódnak: nekem nagy kedvencem a Suzuki Bandit még! Szerintem érdemes megnézni párat! ;)

(#94289) Teasüti
Meghalni nem volt időm az elmúlt időszakban, nemhogy a motorral foglalkozni... :O

*MOTOROS CSATORNA* youtube.com/MotorosVandor

(#94291) Topiccsendőr válasza demars (#94285) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Esetleg ha nem csak egy markat neztek, lehet tobb a kinalat. :D

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94292) Topiccsendőr válasza Geresics (#94290) üzenetére


Topiccsendőr
addikt

Nem. Ket ev az mar sok neki. Utcai hasznalatnal termeszetesen el lehet vele billegni, de egyszer fekezel nagyot, az azonnal felforr 2 evesen. Ezert semmikepp nem javaslom a 2 evnel kesobbre halasztasat! (Ezert szoktak turak alatt csodalkozni, hogy miert esik be a fekkar szerpentinen)
En evente cserelem.

Mikor rakod vissza a gyari dobot?

[ Szerkesztve ]

Nem menekülsz a csendőrség elől.

(#94293) demars válasza Topiccsendőr (#94291) üzenetére


demars
addikt

Nézzük a kínálatot persze, ez pl nagyon tetszik neki :DDD

Bandit is játszik, de elég sok a lefingott darab, ahogy az említett másik két típusból is.

Az áram alatt lévő alkatrész ugyanúgy néz ki, mint amelyikben nincs áram, csak más a fogása!

(#94294) BoB


BoB
veterán

Technikai kérdés: a villanyos járműveknél is van "motorfék"?

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94295) mm89 válasza BoB (#94294) üzenetére


mm89
őstag

Hogy ne lenne? Az a jó benne, ha a motorféket tudja hasznosítani töltésre pl.

ELADÓ HONOR 8 32GB KÉK | ÚJ AKKUVAL! Ááá, így már nem is eladó!

(#94296) BoB válasza mm89 (#94295) üzenetére


BoB
veterán

Utánnaolvasva a gyártó beállítása hogy legyen - ne legyen és ha igen mekkora. Ami okostelefonnal állítható :C

[ Szerkesztve ]

You may corrupt the souls of men, but I am steel. I am doom.

(#94297) Micsurin


Micsurin
nagyúr

Vitáztatok már egy bitesekkel facen? Valaki bedobta a Crivit bukót, hát ami ott megy egy némely csoportban. :DDD

Shoei GT Air tesztjét linkeltem, hogy azért 280K-ért se lesz tökéletes valami, "...akkor a teszt elfogult volt." :DDD :DDD

Btw, Puig kormány (Egy tízesért mindenképpen megérte.) felkerült, 10cm helyet 4-et emel, sokkal kényelmesebb, gyári konzolok megjöttek, a lábtartók hátrább kerültek, most már valóban kényelmes rajta ülni. Következő korlátlan mellé már valami olyan lesz amin remélem nem kell a magassággal szórakozni.... :))

[ Szerkesztve ]

The Separatists have no regard for innocent life. They don't care who walks away from war and who doesn't. That's why we move on them now, Commander……and Wolfpack leads the hunt.

(#94298) -Mosquito- válasza Teasüti (#94288) üzenetére


-Mosquito-
őstag

Samponos langyos víz. De a net tele van kifejezetten Gore-tex mosószer, impregnálóval. Nem találtad meg?

Ha senki nem utál,valamit rosszul csinálsz. [ Doktor House ]

(#94299) Laraxior válasza -Mosquito- (#94298) üzenetére


Laraxior
titán

Vízállót vízzel mosni? Miféle paradoxon ez? ;] :DDD

"Mi a hazugság ára? A legnagyobb veszély nem az, hogy elhisszük, hanem az, hogy ha rendszeresen hazugságokat hallunk, akkor már egyáltalán fel sem ismerjük az igazságot. S akkor mit tehetünk? Mi mást tehetnénk, hogy lemondunk még a valóságnak a reményéről is és egyszerűen beérjük történetekkel."

(#94300) Teasüti válasza -Mosquito- (#94298) üzenetére


Teasüti
nagyúr

A kérdés inkább a bőrre irányult. Mellesleg a kérdéses kesztyű fűthető is, csak hogy tetézzem a bajt. :)

Amúgy van itt vki, akinek volt már többféle fűthető kesztyűje? Enyém fűtése megadta magát így a második szezonban. Itt-ott langyosodik már csak. Kéne nézni egy utódot, ami tökmindegy mennyibe kerül, de az legyen kib.szott meleg sok évig! :U
(Nulla fokban tépek az autópályán, akkor is.)

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.