Hirdetés

2024. március 19., kedd

Gyorskeresés

Hozzászólások

(#1) szubrutin


szubrutin
aktív tag

Ezaz :)

Nem mindegy, hogy egy hülye okoskodik, vagy egy okos hülyéskedik :)

(#2) Ádám16


Ádám16
addikt

Nem értem én sem, miért nem. Tavaly az SE jelenlétére és a szar üzemidőre fogtuk.

Idén azért megint egy évvel avultabb az SE, és az üzemidő is OK. Az a baj, hogy szerintem idén pont azért nem lesz sok eladva, mert aki megvette a 12 minit, nem fog váltani.

Meglátjuk. Én biztosan veszek egyet, számomra tökéletes. Nyomkodtam élőben is, az iPad mini és ez a tökéletes kombó számomra. :)

(#3) joey04


joey04
titán

ami után folyamatosan sír egy hangos közeg

egy hangos kisebbség az. :)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#4) GreenGoblin


GreenGoblin
tag

Nagyon gáz hogy még mindig azt a nyamvadt lightning-et nyomatják. Persze ez biznisz Apple-nek de figyelembe véve, hogy a Mac-ek, iPad-ek is már C-re váltottak ez kurv@ ciki. Az adatátvitel fájdalamasan lassú. Próbáltam adatot mozgatni SSD-re és katasztrófa a sebesség, ráadásul ki sem írja hol jár a folyamat.

.. ....... .- -- ....... -... .- - -- .- -.

(#5) .LnB


.LnB
titán
LOGOUT blog

Az a baj vele, hogy túl kicsi. Ha fogod, a kezed eltakarja az alma logót. Ha meg más nem látja, akkor nem tudják, hogy neked almád van. = ciki vagy.

„A kerékpározás első szabálya, hogy szenvedned kell, és senki más nem teheti meg helyetted. Semmilyen számítógép vagy edző által kitalált program nem tudja elérni, hogy kevésbé fájjon.”

(#6) nozs23 válasza .LnB (#5) üzenetére


nozs23
addikt

2015 hívott, kéri vissza a szövegét.

(#7) Samott


Samott
addikt

Nagyobb mint a Z5 compactom volt. Es annak volt also felso kavaja boven. Ez egy pont jo telefon lenne, kamerabump es notch nelkul. Androiddal. :)

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#8) vakablak93


vakablak93
őstag

Tetszik klassz kis apróság mint az elődje, de kedves cikkíró ha megengeded mondok még egy újabb okot a cikk elejére: ha nem iOS lenne rajta még érdekelne is ;]

Szerintem jó hogy van ilyen telefon akkor is ha nem ebből lesz az Apple még gazdagabb, tök jó kis telefon lett ha nem is folytatnák, aki most erre beruház annak évekre megvan a kompakt telefonja, bárhogy is, köszönjük Apple. :C
Apróság: Ez "értelmezhető" akart ezen a részen lenni a bekezdés végén esetleg? : ""És az értelmező képességű tabletekkel"

[ Szerkesztve ]

Majd akkor lesz instám, ha felkel a nap a hold sötét oldalán :D

(#9) akaigx


akaigx
újonc

Háromszázezer Ft-ért nem veszik elegen? :F
Hmmmmm..... :W

(#10) Juhaszatti


Juhaszatti
addikt

Elég sokat lehetett hallani hogy nem megy túl jól házon belül, Apple mércévél, de azért ez így nem semmi:

"2021 januárjában hatszor több iPhone 12 és ötször több iPhone 12 Pro Max fogyott, mint mini."

Egyébként ez egy jó és élhető készülék, annak a viszonylag szűk körnek akiknek ilyesmire van igénye. Szerintem lenne helye a piacon, még ha rétegtermék is, legalább érdemben bővíti a választási lehetőségeket, szemben mondjuk az X-edik átnevezett Xiaomival.
Mondom ezt úgy hogy nincs Apple termékem, és ekkora telefont sem használnék már soha (kb 6,1" alá nem megyek).

(#11) Reignman


Reignman
aktív tag

Nem veszik elegen? Vajon miért? Pedig csak 300000. Plusz biztosítás, toltofek, tokok... Elég telefonbuzinak kell lenni, hogy valaki kipengessen ennyi pénzt "ezért".

(#12) nozs23 válasza Reignman (#11) üzenetére


nozs23
addikt

Ennyibe kerult 7 eve is es akkor is vettek. Es amint latod most is veszik. Csak a nagyobbakat, dragabbakat. Nem kell ehhez telefonbuzinak lenni. Penz viszont kell hozza. Vagy hitel. Ez van.

(#13) UHHH


UHHH
senior tag

Az s4 mini és az iphone SE 1 mérete az a mini méret, nem ez a tégla... :D

Huawei 4G+ router eladó: https://hardverapro.hu/apro/huawei_b525_s-23a_lte_cpe_cat6_fuggetlen_4g_sim_ka/friss.html

(#14) mindthecrap


mindthecrap
aktív tag

Én júniusban vettem egy 12 Mini-t, azóta sem tudom, hogy jobb döntés volt-e mint a sima 12. Jópofa, hogy ilyen pici, de néha jobb lenne a nagyobb kijelző, meg azért a 6,1"-os 12 sem egy szörnyeteg.
Az Androidos 6,5-6,67" méreteket viszont nem tartom elfogadhatónak továbbra sem.

olyan cérna vagyok, akit anyám százszor tűvé tett

(#15) amstorm válasza Samott (#7) üzenetére


amstorm
aktív tag

csak androiddal sem venné meg senki mert nagyobb akkut nem nagyon tudsz belepasszírozni és igen szegényes lenne úgy az üzemideje.(és még számba se vettük a többi opciódat) valószínűleg ezért nem is készülnek compact telefonok zöld oldalt.

Efficiency is clever laziness.

(#16) syIex válasza UHHH (#13) üzenetére


syIex
veterán

Ezen neked mi tégla? :F

Me, I always tell the truth. Even when I lie!

(#17) Samott válasza amstorm (#15) üzenetére


Samott
addikt

2400-as akksija van, a hasonlo Z5 compactba belefert 2700-as, es hasznalhato volt vele. Nem hiszem hogy ez megoldhatatlan lenne. 300e forintert nem vennek meg androiddal, az valoban problema.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#18) smc


smc
addikt

Beltéri fotók nem lesznek? Amolyan társasági, ahol embereket is láthatunk?

5600X 2x16GB 6800XT | i5-3570 2x4GB 1050TI | MS Surface Book | iPad Pro 12.9 | iPhone X | iMac e2008

(#19) Gerybut


Gerybut
tag

Ezúton is szeretném megköszönni BOG-nak, hogy a bevezetőt teljesen magaménak érezhettem😃😃
Nemtudom,hogy ő is a kompakt xiaomis cikk alatti kommentszekción húzta e fel magát de...

"Gerybuttag2021-10-04 14:45:01#4
válasz roli543 #1 üzenetére
Amióta megnyújtották a képernyőket,mint a távirányító....
A fél karomat adnám, ha újra lennének 16:9-es kijelzők :W
Aki meg egérmozizni akar, annik is van alternatíva bőven. De szvsz ez egy hangos kisebbség, mert iPhone mini se lesz már jövőre, mivel a 12mini, meg a mostani sem fogy valami jól, ellenben a Pro Max. Persze ebben benne van az Apple fos politikája, mert ki akar 60HRZes kijelzőt, amikor a 100ezres kínai cuccokban ott van a 120Hrzes Amoled HDR10+al?....."

Samsung Galaxy S23 Ultra | Apple iPad Pro 11"

(#20) joey04 válasza Reignman (#11) üzenetére


joey04
titán

a közel félmillás pro maxot mégis elegen veszik, tehát más a gond ;)

"Ha nem vennél a kezedbe gyorsabb telefont, akkor soha nem mondanád meg, hogy mennyivel gyorsabb telefonok vannak jelenleg a piacon."

(#21) CyberPunk666


CyberPunk666
senior tag

Minden 12. iPhone vásárló ezt vette. Az miért jelentéktelen? Szerintem az már egy jelentős (de valóban) rétegigény. Nem a többség, de messze nem semmi. 8,3%.
Ha az emberek 8%-a mondja el, hogy neki a tepsik túl nagyok, az bőven hallható.

Nekem iphone 7 van, és egyelőre meg vagyok vele elégedve, és valami hasonló lesz majd, ha itt lesz az ideje. Külön tetszik, hogy a mininél a nagyobb kijelzőt belesűrítették a régi 7 külső fizikai méreteibe.

Az is igaz, hogy értelmes tartalomfogyasztásra alkalmatlan, de arra ott az iPad (ebben betalált a cikk). A telefon lényege, hogy bárhova vihetem és egy kézzel is tudom kezelni -> ezek kompromisszumok.
De nekem egy nagy telefon még mindig kicsi fogyasztani, de cserébe kényelmetlen hordozni/használni. Pont az egyikre sem jó kategória...

(#22) aujjobba válasza Reignman (#11) üzenetére


aujjobba
addikt

Forditva latod a dolgokat, ezeket azok veszik, akik nem telefonbuzik.
Ertsd, megveszem ezt, tudom hogy kvazi kompromisszum-mentesen lesz egy gyors, folyamatosan frissitett telefonom, amit ujabb 3-4 vagy tobb evig hasznalhatok.
Amikor eladom meg mindig friss szoftver van rajta, tovabbra is gyors es jol hasznalhato, es van erteke.

Eppen az a telefonbuzi, aki evente csereli a telefonjat, mert nem kapott uj droid verziot, belassult, a masikban mar 200Mpx kamera van, vagy 500W toltes, sorolhatnam.

(#23) Bog válasza vakablak93 (#8) üzenetére


Bog
HÁZIGAZDA

Javítva, thx, erre nem ugrik a spellcheck :D

Bog utazik a YouTube-on: https://goo.gl/J9p96u

(#24) bala4


bala4
csendes tag

nálam telitalálat ez a telefon! pedig 6S óta nem volt iPhone-om, de most talán visszatérek. egy ideje tele lett a t..öm a hatalmas telókkal, mert én inkább tableten vagy gépen fogyasztom a tartalmat, nem a telón, vettem egy pixel 5-öt, ami nagyon fasza, de még itt is sokszor írok egykezes billentyűzeten, mert nem rendelkezem kosaras tenyérrel... :D viszont pár dolog így visszatérés előtt utánanézést igényel, esetleg ha valaki tud bennük segíteni, megköszönöm:
1. watch active 2 órámat semmiképp nem cserélném el egy iwatchra, ekg és vérnyomás mérésén kívül van még egyéb megkötés ha iphone-nal használom majd?
2. vannak usb c-s töltőfejeim, samsung meg pixel gyorstöltőfej, azokkal is tudja majd a gyorstöltést az iphone?
3. elmentett bejelentkezési adatokat és jelszavakat át tudom húzni ios-re?
köszi előre is ha valaki segít ezekben! :R

[ Szerkesztve ]

(#25) CyberPunk666 válasza joey04 (#20) üzenetére


CyberPunk666
senior tag

Szerintem a probléma a helyzet értelmezésében van. A 8% nem a többség, nyilvánvalóan rétegigény, de azért nem jelentéktelen. Nem elhanyagolható, és nem mindent elsöprő.

Engem totál nem érdekel a 120hz vagy ilyesmi :D
Szerintem ezzel sokan vagyunk még így.

[ Szerkesztve ]

(#26) ChoppR válasza joey04 (#20) üzenetére


ChoppR
tag

Pontosan! :)

iPhone 13 Pro Max, Apple Watch 7, Airpods Pro

(#27) aujjobba válasza bala4 (#24) üzenetére


aujjobba
addikt

1. apple watch-hoz kepest a tobbi ora iPhone-nal ugy tudom kicsit olyan bena kacsa, nem lesz tokeletes az integracio, bar nem ismerem az igenyeidet, es nem is hasznaltam masfajta orat
2. barmilyen USBC PD (Power Delivery) toltovel gyorstolt, a PD a kulcsszo. Nyilvan ha valami sajat gyorstoltesi szabvanyt hasznal a tolto akkor nem, de ha PD akkor jo.
3. erre nem tudom a valaszt sajnos, nezd meg a Move To iOS nevu appot, azt hiszem az tud segiteni droid -> ios koltozesben (ott a kommenteket erdemes olvasni ha akarsz egy jot nevetni, sok idiota azt hiszi iOS-t telepit vele a droidos telefonjara) :)

[ Szerkesztve ]

(#28) Wesiz válasza bala4 (#24) üzenetére


Wesiz
tag

pixel 5 után elég nagy visszalépés lenne, szerintem csak akkor csináld ha tényleg annyira fontos a kis méret, egyébként az iphone:
- akkuidőben nagyon nagy visszalépés
- fotózásban szintén

ezt leszámtva kb pont olyanok, sebességben lehet hogy gyorsabb az iphone de ez csak akkor észrevehető ha egymás mellé teszed és figyeled a tizedmásodperceket. mármint használod már egy ideje a pixel 5-öt (gondolom), nem hiszem hogy valaha is lassúnak érezted volna

(#29) VD válasza bala4 (#24) üzenetére


VD
őstag

1. Sajnos samsung watch kompatibilitás kimerül az értesítésekben és hívás fogadásban. Még egy whatsapp üzenet válaszhoz is telefon kell.

2. Igen, lehet más töltőfejjel is gyorstölteni, de nem vesz fel többet mint ami gyárilag engedélyezett.

3. Chrome és google cuccokat igen. 3rd party appokra nincs megoldás. De jobb is tiszta lappal indulni. Az iOS féle kulcskarikás megoldás mérföldekkel jobb mint bármi más.

[ Szerkesztve ]

(#30) Kobak77


Kobak77
aktív tag

Azért a "kis" keresletet több nézőpontból is meg lehet vizsgálni.

Egyrészt a 12 mini vs SE 2020 meccs több szempontból sem kedvezett a mini-nek, igazából - annak ellenére, hogy magam is vártam nagyon - nemigen tudom elképzelni, hogy ki és miért választotta ezt az SE ellenében.

- proci teljesítmény: A13 vs A14. Megjelenésekor, de akár még ma is, átlag felhasználóként nem érezni a különbséget. Pro felhasználó meg ugye se egyiket se másikat nem választja
- memória: 3GB vs 4GB. Minél több annál jobb, de azért az IOS ökoszisztémában nem egy érvágás a 3GB. Igaz, ez azért jobban érezhető, mint az proci különbség.
- méret: próbáltam mindkettőt, egyik van is. Lehet lovagolni a mm-eken, meg a tizedgrammokon, de érzetre egy méret a kettő. Főleg ha nem egyszerre van a kezedben.
- időzítés: egyrészt a sorrend: Aki nagyon várt már kisebb, de jó teljesítményű telefont, az bizony, ahogy már sokszor elregélték, megvette az SE-t. Másrészt a közeg: lehet fórumokon eszmét cserélni a touch ID vs face ID témában, de egy "hordjon mindenki maszkot mert meghalunk" időszakban józan paraszti ésszel nézve a touch ID körökkel használhatóbb, praktikusabb, mint a face ID. Lehet technikai oldalról nézve, esetleg a biztonság szempontjából jobb a face ID, de ugye mind az SE mind a mini célközönsége a hétköznapi, laikus ember, nem a geek.
- ár: a fenti paramétereket végig gondolva, el sem tudom képzelni, hogy mi lehet az indoka a mini vásárlásának az SE ellenében. Persze ugyanez már nem feltétlen lenne igaz egy SE vs 13 mini, neadjisten ha mégis lenne egy SE vs 14 mini esetében. De a múlt, az eladási statisztikák - sőt úgy általában a "mini" megítélése - mind a 12 minin alapulnak. Reméljük a 13 mini javít majd ezen.

Másrészt egy keveset hangoztatott, de azért elgondolkodtató érvelés, szintén az időzítés témakörében, de más szemszögből. Az egész elektronikai iparág küzd a chipgyártás problémájával. Konkrétan szűk keresztmetszet az, hogy mennyi chipet tudnak gyártani, amiből (a SoC esetében ugye) 1-1 db kell mindegyik eladott telefonba. Tegye fel a kezét az, aki az egységnyi áron legyártott SoC-ját inkább a 700USD-s telefonba építené be és hagyná veszni az 1200USD-s telefont helyette....
Persze, ha bármelyik típust a polcra gyártaná az apple, akkor ugye ez árnyalná ezt a kérdést, de ahogy a számok álltak, kb. annyit adtak el, mint amit legyártottak, volt vevő mindenre (is).

És azt már csak halkan jegyzem meg, hogy ez a hatalmas "bukás", ez 14,5M eladott telefonról szól. Sok márkának az összes típusából vesznek összesen ennyit. Nem fér bele - még ha kisebbség is - ennyi különcködés, ennyi egyéni preferencia? Vagy esetleg tényleg afelé haladunk, hogy mindenkinek egyetlen egy modellt és típust kell kötelezően használnia, mert hülyeség az, ha neki vmi máshogy lenne jó?

ui: bocs a hosszúságért :)

(#31) roli543


roli543
őstag

Nagyon vártam a tesztet, amint újra lesz az istyle-nál már veszem is meg. Xs-et cserél.

Azt gondolom, az Apple legalább bevállalóa volt és adott a felhasználóknak lehetőséget a kicsi modellre a SE-vel és ezzel. Sajnos android fronton nincsa ilyen telefon, lehet mondani az Asust, de egyrészt réteg márka, másrészt a 6 col nem 5.4.

ha jövőre úgy dönt az Apple hogy nincs több mini, akkor is évekre adott készülékelet kis méretben a felhasználóknak :C :K

Apple iPhone 13 mini + Watch SE 44 mm / iPad 2017 & Airpods Pro

(#32) prolad


prolad
őstag

Annyira csak nem fogynak rosszul, ha kapott egy utódot a 12 mini. És nem is rossz. Persze terelnek a nagyobb méret felé (ha már pro mini nincs), de bőven használható és az ára is elfogadható.
Már csak nagy telefonokat kellene valakinek gyártani, mert azok is pont annyira eltűntek, mint a kicsik. Nem, az hogy fogom a régi 5.5 hüvelykes 16:9-et, és felhúzuom 20-21:9-re hogy rá lehessen írni egy 6.5 hüvelyk körüli méretet az nem megoldás. Ami tényleg nagy volt, azt vagy kicsinyítették (Samsung Note vagy Huawei Mate vonal), vagy megszűnt (pl Xiaomi Max vonala a megfizethető tepsikkel). Szerencsére lehet még nagy kijelzőt találni pl. a Fold vonalon, de az árát is megkérik.

(#33) amstorm válasza VD (#29) üzenetére


amstorm
aktív tag

(+kiegészítés ha jól tudom az apple PowerDelivery-t használja szóval fontos h a töltőfej is tudja.)
#28 Wesiz
13 minit nem hiszem hogy sokban verné akkuidőben

Efficiency is clever laziness.

(#34) anrb


anrb
aktív tag

Nem veszik elegen? Kicsinek nem kicsi (tepsitelefonok előtti érához semmiképp, de az SE1-hez képest sem), viszont drága. Az SE2020-hoz képest csak fél centivel rövidebb, viszont kétszer annyiba kerül. Aktuális modellként meg nem "flagship". Valahogy megragadt náluk, hogy a kicsinek sz*rnak kell lennie. Régebben is a jól felszerelt notebookjaik 15" vagy 17" méretű batárok voltak. Hol van már a 13-as PowerBook?
Ja, és kicsi az akksi (úgy általában). De ki mondta, hogy nem lehet vastagabb a telefon? Legalább pár millimétert kellene növelni a vastagságon, hogy ne lógjon ki igénytelenül a kamera lencséje. Máris nagyobb akku kerülhetne a telefonba.
Az SE2020 házon belüli konkurencia. És ha jövőre kijön az 5G-s SE2022, akkor nyilván nem lesz kereslet a "Mini"-re.

(#35) aujjobba válasza anrb (#34) üzenetére


aujjobba
addikt

'a kicsinek sz*rnak kell lennie' - ennek a telefonnak melyik resze szar? Marmint aktualis SoC van benne, jo a kamera, komolyan nem ertem.

'és kicsi az akksi' - olvastad a cikket, esetleg egyeb cikkeket rola a neten? Jelentosen nott az uzemideje az elodjehez kepest. Ha jo az uzemido, akkor miert faj mekkora az akku?

(#36) Luki26


Luki26
csendes tag

"Mi ez a tepsi már megint? Odáig olvastam a cikket, hogy 6,5 hüvelykes a kijelző. Jó lenne ez a telefon, de több mint 70 mm széles, én azt már nem érem át egy kézzel. Már megint egy batár nagy készülék, így nem is érdekel. Nem értem, hogy miért nem tudják ezt kisebb méretben is gyártani."

Igen, ez én vagyok! De 2 dolgot kérek:
1. Az a "mini" telefon legyen kompromisszum mentes! Ne legyen benne gyengébb processzor, kevesebb memória, kisebb felbontású kijelző, kevesebb kamera, stb.
2. Android-os telefon legyen! :D

És biztos vagyok benne, hogy ha lenne kompromisszum mentes csúcs telefon kisebb kijelzővel, akkor jól fogyna! A legtöbben a túl sok kompromisszum miatt nem vesszük a kisebb telefonokat!

(#37) ollie válasza Samott (#17) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

A Z5 compactnak csak 1 kamerája volt és jóval kevesebb előlapi szenzorja. Tessék, meg is van mi veszi el a plusz helyet az iPhone-ban.

Komolyan azt hiszed, hogy direkt tettek kisebb akkut, mint lehetne, az iPhone-ba? Nem értem ezt a gondolatmenetet.

***

(#39) Samott válasza ollie (#37) üzenetére


Samott
addikt

Nem irtam ilyet. Azt irtam hogy bele tudtak tenni akkora akkut, hogy androiddal is hasznalhato volt az eszkoz. Mert az volt kerdes. Ne szalmababozz.

[ Szerkesztve ]

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#40) amstorm válasza Samott (#39) üzenetére


amstorm
aktív tag

már csak az a kérdés mi számít használhatónak. kisebb telefonok közül s9-em volt 3000res akksival 3 óra kijelzőidő nem épp a leghasználhatóbb dolog (netezgetésnél)

Efficiency is clever laziness.

(#41) amstorm válasza Luki26 (#36) üzenetére


amstorm
aktív tag

meg legyen ingyen :DDD kompromisszum nélkül nem tudsz kis telefont csinálni fizikailag lehetetlen (jelenleg, de a jövőben sem lesz ez másképp)

Efficiency is clever laziness.

(#42) ollie válasza Samott (#39) üzenetére


ollie
MODERÁTOR

Amit írtál, abból azt következik, hogy azt hiszed, hogy direkt tettek bele kisebb akkut. Vagy pedig azt hiszed, hogy az Apple túl béna ahhoz, hogy kitalálja, hogyan tehetne bele nagyobb akkut.

***

(#43) anrb válasza aujjobba (#35) üzenetére


anrb
aktív tag

Az aktuális modellcsalád leggyengébb tagja. Mint ahogy az asztali gépeknél is tudatosan volt butítva a MacMini, meg a notebook-oknál a 13"-os változat.
Az akku méret objektív dolog. A jó üzemidő viszont nálam nem azt jelenti, hogy max. két napig bírja a készülék. Jelenleg négy platformon futó telefont használok, és az iPhone-omat kell a leggyakrabban tölteni.

(#44) bala4 válasza VD (#29) üzenetére


bala4
csendes tag

Értesítés megnézése és hívások elutasítása nekem elég, válaszolni nem szoktam soha, arra már előveszem a telefont. A chrome és google cuccok átvitele is elég nekem, máshol nem mentek el semmit.
Többi válaszokra válaszolva meg, az akksi nem hinném hogy visszalépés lenne a tesztek alapján, egy napot simán hoz, napközben a kocsiban qi töltőn van, úgyhogy rá is töltök kicsit. Fotózásban nem hinném hogy visszalépés lenne, azért az iphone-ok (ez is) hozzák a pixel szintjét tapasztalataim szerint. Rohadt jó képeket készít a pixel, nem mondom, de fotós asszonyom ha elveszi a telómat lőni vele pár képet, mindig hozzá teszi, hogy azért egy iphone jobb! :DD (már egy ideje ő sem iphone felhasználó pedig)
Most úgy érzem tényleg nekem van kitalálva ez a teló, de lehet csak a fogyasztói társadalom áldozata lettem, alszok még rá párat! :))

(#45) Samott válasza ollie (#42) üzenetére


Samott
addikt

Ne eroltesd ezt, nem azt irtam. Nezd mar meg mire reagaltam.

(There is always a last time for everything.) Overhead, without any fuss, the stars were going out.

(#46) Luki26 válasza amstorm (#41) üzenetére


Luki26
csendes tag

Miért nem? Régen belefért a Samsung Galaxy S7-be a 1440 x 2560 pixel felbontású kijelző? Ma már az S21-be nem?

(#47) aujjobba válasza anrb (#43) üzenetére


aujjobba
addikt

De miben gyenge?

A SoC ugyanaz, a RAM ugyanugy 4GB mint a sima 13-ban, a kijelzo PPI erteke kicsivel jobb is (476ppi vs. 460 ppi!), a kamerak is ugyanolyanok, a belso tarhely ugyanugy 128GB-tol indul.
Nyilvan az akku kisebb, mivel az egesz keszulek kisebb.

Ezert nem ertem a gondolatmeneted, tokugyanaz mint a sima 13, csak kisebb.

[ Szerkesztve ]

(#48) anrb válasza aujjobba (#47) üzenetére


anrb
aktív tag

Ne a sima 13-hoz hasonlítsd, hanem a család másik két tagjához (pl. RAM méret, kamera-LiDAR). Egyébként ez a legolcsóbb a négy közül, nem véletlenül.
Továbbra is azt mondom, hogy az SE2020 miatt nem fogynak a Minik.

(#49) Ricardo


Ricardo
félisten

" egy Apple matricát is kap az identitáshiányos júzer, hogy oda ragaszthassa, ahol mindenki látja."

Na igen. Ilyenkor felmerül a kérdés, Hogy annyira környezettudatos a cég, hogy ne legyen töltő, de azért annyira nem, hogy a matrica is kimaradjon. :DDD

A készülék meg teljesen rendben van. A kicsi akku a méretből adódik, a képfrissítés , meg gondolom ebből adódóan nem emelkedett. Az AOD azért beleférhetett volna.

(#50) Šolaire


Šolaire
veterán

Nagyon tetszik. Most is egy piros SE2 telóm van, jövőre meglesz az utód. :)

“Praise The Sun” \[T]/

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.