Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148451) hobizoli válasza vzsryl (#148424) üzenetére


hobizoli
nagyúr

szerelot kellett volna inkabb cserelni

több drón kell ;P

(#148452) vzsryl válasza hobizoli (#148451) üzenetére


vzsryl
nagyúr

3 volt.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148453) Mágus2 válasza Kornel (#148417) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Mert túl olcsóra csinálták. Tessco gazdaságos japánban tervezett de nem ott gyártott ipari hulladék. Szar anyagok, elavult megoldások.

Tempomat nem pótolható az 1.6-ban. ;)

[ Szerkesztve ]

(#148454) Acheron


Acheron
őstag

Elméleti kérdés: egy ilyen autónál mire kell nagyon odafigyelni, illetve mire kell/ érdemes felkészülni?

(#148455) LuckyL válasza Acheron (#148454) üzenetére


LuckyL
őstag

hát ez nem éppen egy taximerci :)
legjobb lenne elvinni vásárlás előtt egy oylan szerelőhöz aki látott már hasonlót és ki tudja próbálni van e valami azonnali hiba
amugy meg élvezni kell!
padlógáz ablaktörlő, nyomjad neki hülyegyerek :)

[link]

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148456) Beca1990


Beca1990
senior tag

új Clio-ja van valakinek? milyen?
egész jó ára van a 0%-os THM-el...

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#148457) enginev3.0


enginev3.0
félisten

Pest Nagykőrösi út autópiac ma is nyitva van?

A sas száll ide - száll oda, de a szálloda nem sas ide - sas oda || Logitech <3

(#148458) hacki87 válasza enginev3.0 (#148457) üzenetére


hacki87
senior tag

http://www.fap.hu/Articles/38/nyitvatartas.aspx

2017.04.23. 07.00 - 14.00

[ Szerkesztve ]

(#148459) footy válasza Acheron (#148454) üzenetére


footy
addikt

A 7G-tronicot nagyon meg kell nézni. Nem tudom ebben hanyadik szériás van,de az elején voltak velük gondok. (nagyrészt a váltóvezérlővel)

[ Szerkesztve ]

(#148460) Kornel válasza kisza25 (#148450) üzenetére


Kornel
veterán

Ez a FL, csak gyártásbol rendelhető, 5,2M, ami fix.

Mágus: hol gyártották akkor?
Az anyagok minősége szertinem egyáltalán nem gáz.

[ Szerkesztve ]

(#148461) adalbert1


adalbert1
veterán

TSI motoroktól mennyire kell tartani? Alapvetően még mindig szívóbenzines autót keresek (Astra / Focus), de ahogy láttam, ezzel nem csak én vagyok így :) , ami jó állapotú, az vagy gyorsan elkel, vagy nagyon túlárazott, így azon gondolkoztam, hogy bővíteném a keresett autók körét.

Tegnap szétnéztem egy használtautó-telepen is, és elég sok lelakott autót láttam.
H Astra: képeken jól néz ki, valójában az első rendszámon horpadás (gondolom beletolattak, vagy koccolt valakit), a hátsó kerékjárati ívekben nincs végig műanyag borítás (ez gyárilag ilyen volt, vagy sérült a hátulja és nem tették vissza javítás után?), a hátsó ülés kárpiton lyuk (kiégették cigivel, vagy kikoptatta teljesen a gyerekülés?) - mindez 1.4-es motorral valami 1,7 környékén
Focus II kombi: 200k km-t futott, viszont a váltó lekopva, a váltószoknya is szakadozik - most ezt vagy végig dugóban tette meg, vagy nem reális ez a futás.
Ráadásul rengeteg ember volt, az értékesítő alig akart kulcsot kihozni (kb. 6 autót néztem volna meg, 2-t hozott ki), ha ma nem valósul meg a vásárlás, mert sok érdeklődő van (persze az ő szempontját is megértem, de azért nem esett jól). :(

(#148462) Richard! válasza adalbert1 (#148461) üzenetére


Richard!
addikt

Abban a Focusban véleményem szerint legalább 400 ezer van.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148463) Blaise válasza adalbert1 (#148461) üzenetére


Blaise
veterán

"ha ma nem valósul meg a vásárlás, mert sok érdeklődő van"

Még jó, hogy szívességet tesz, hiszen ez a foglalkozása... :(

(#148464) Gombinyó válasza adalbert1 (#148461) üzenetére


Gombinyó
őstag

210e-nél nekem a Focusban úgy néz ki a váltószoknya meg a gomb mintha új lenne. :U
Kormányon van pici kopás (nem bőr).

(#148465) Mágus2 válasza Kornel (#148460) üzenetére


Mágus2
Közösségépítő

Nem izgat, hogy honnan van, gyengus. Lehet, hogy az angol civic-hez képest neked nem gáz, én máshoz vagyok szokva. :DDD

[ Szerkesztve ]

(#148466) vzsryl válasza adalbert1 (#148461) üzenetére


vzsryl
nagyúr

"Sikeresen találtam egy olyan kereskedést, ahol szinte az összes általam érdekesnek talált típusból van készleten (H Astra, Jazz, Focus II, Corolla/Auris, C-max), holnap szerintem elmegyek megnézegetni őket"

"az értékesítő alig akart kulcsot kihozni (kb. 6 autót néztem volna meg, 2-t hozott ki)"

"persze az ő szempontját is megértem, de azért nem esett jól"

Tanulság:
1. Nem lesz fenékig tejfel egyetlen kereskedés sem, sőt...
2. Vagy pofátlan leszel, és addig próbálkozol, míg sikerül rendesen gyakorolni a vásárlói jogaidat, vagy úgy jársz mindenhol, mint tegnap.
3. Megunod, és elhozol THM nélkül valamelyik erre alkalmas kereskedésből egy új autót, "amibe először te finghatsz bele".

Én a 2. pont első felét követném, de ha visszafogottabb típus vagy, akkor ez az opció nem fog működni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148467) adalbert1 válasza vzsryl (#148466) üzenetére


adalbert1
veterán

Igazából a legjobb a 3-as pont lenne, ha nem tartanám a saját zsebemhez képest drágának az új autó árakat (illetve akkor ott a félelem, hogy mikor nyitja rá valaki az ajtót, koccan nekem, lopják el - és ugyan hiába fizet a casco, a végén kevesebb pénzzel fogok ott állni, mint előtte-).
A második pont első fele irányába akarok én is hangolódni, csak még elég kevés rutinom van autóvásárlás terén, leginkább csak a hirdetéseket nézegettem eddig - bízom benne, hogy sikerül hozzáedződni jobban a piachoz, és a végén találni valami elfogadható autót. :)
Ami gond, hogy szinte az összes kereskedés munkaidőben van nyitva, így nehéz azt megcsinálni, hogy mondjuk 1 hétre a nyakamba veszem a várost, és elmegyek mindent megnézni, minél több rutint szerezni, jobb és rosszabb példányokat kipróbálni a kiszemelt típusokból, hogy később jobban feltűnjenek az esetlegesen elhallgatott részletek, szóval így szerintem hosszabb menet lesz a dolog - mindenesetre próbálok minél többet informálódni (cikkek, videók, fórumok), hátha minél jobban összeáll a kép.

(#148468) Acheron válasza footy (#148459) üzenetére


Acheron
őstag

Köszönöm az intelmet.
Budapesten hova érdemes bevinni egy ilyet bevizsgálásra?

(#148455) LuckyL: Nem annyira "hülyegyerek" autónak gondoltam így elsőre :N Bár valóban nem egy nyugdíjas tempóra tervezett motor van benne. Nekem egyébként kisebb is elég lenne, épp csak nem sok van a nem kompresszoros benzinesekből.

[ Szerkesztve ]

(#148469) #94529552 válasza adalbert1 (#148461) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csak nem a Bp. Fehér út (10. ker.) 9-11. neppertelepen keresgélsz?
A TSI-ről kérdezd focvist, neki több is volt belőlük.

vzsryl Olyan nem lesz: "amibe először te finghatsz ülsz bele"., mert egy új autóba is jópáran beleülnek, mire megkapja valaki. A kereskedésben minimum 5 személy, ha rendelés volt, plusz a többi a fuvarozók, a gyáriak stb. A kiállított modellbe meg akár 100-an is. De attól még semmi baja nem lesz éppen.

[ Szerkesztve ]

(#148470) vzsryl válasza #94529552 (#148469) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Képletesen értettem, elég régi poén...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148471) gzbotii válasza vzsryl (#148470) üzenetére


gzbotii
veterán

:DDD :DDD :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148472) #94529552 válasza gzbotii (#148471) üzenetére


#94529552
törölt tag

:O :P ;]
vzsryl :R Egyébként tudtam, hogy értetted, de én azért próbálom kerülni egy autós fórumon a szar, fos, húgy, fing kifejezéseket. Csak most nem sikerült. :D

[ Szerkesztve ]

(#148473) Luck Dragon válasza adalbert1 (#148467) üzenetére

Maradj a H Astránál vagy a Focusnál. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148474) N3gro


N3gro
aktív tag

Sziasztok! Kinéztem egy Astra G-t, az anyósülés alatt található gyáriszám rozsdásodása mire utalhat? Amikor megnéztem, nem volt nedves, "csak" rozsdás.

(#148475) N3gro válasza N3gro (#148474) üzenetére


N3gro
aktív tag

Lekérdeztem rendszám alapján a KEKKH adatbázist:

...
337169 km, 2017.04.07.
182000 km, 2017.04.18.

Viszont nagyon szép állapotban van az autó, motorja is nagyon szép egyenletesen jár, a kipufogó is színtelen. Szerintetek érdemes szembesíteni az eladót a tekeréssel, ill. ez alapján alkudni?

(#148476) LuckyL válasza N3gro (#148475) üzenetére


LuckyL
őstag

hogyne lenne érdemes
hatalmas különbség van, a valós km-el a kutya se nézné meg, sokkal kevesebbet érne

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148477) sheep válasza N3gro (#148475) üzenetére


sheep
addikt

Mivelhogy az óra tekerése bűncselekmény, ja, érdemes lenne szembesíteni.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#148478) adalbert1 válasza Luck Dragon (#148473) üzenetére


adalbert1
veterán

Igen, továbbra is ez a 2 fő vonal - viszont most is elég lelakottakat láttam. :(

Pumma: nem ott voltam, de oda is tervezek kimenni szétnézni, hátha legalább tapasztalattal gazdagodhatok.

Közben újra elolvastam ezt a cikket a kiszámolón, hát érdekes árak vannak benne, a mai piacot már nem fedi le a cikk, érdekes lenne mostani adatokkal újraszámolni, pl.: új Focus-ra 5 milliót ír, mikor most pl. akcióban 4 körül elhozható, használt 6 éves Focus-t 1,5 millióért lehet venni (most így hirtelen rászűrve inkább 2,5 millióért látok olyat, amit érdemes megvenni), közben a kamatlábak is változtak, stb.

(#148479) #94529552 válasza adalbert1 (#148478) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha akarsz még sok külföldről behozott, óratekert hulladékot látni....bár lehet, hogy van kivétel is.

(#148480) adalbert1 válasza #94529552 (#148479) üzenetére


adalbert1
veterán

Elsősorban most abban a fázisban vagyok, hogy megnézzek minél több autót a kiszemelt típusokból, hogy jobb képet kapjak róluk, könnyebben felismerjem, hogy az adott modellnek milyen buktatója lehet - habár most is olyanokat láttam, amiért nem szívesen adtam volna pénzt. :)

(#148481) -v- válasza adalbert1 (#148478) üzenetére


-v-
addikt

most pl. akcióban 4 körül elhozható

Szerintem azt valami trágya konstrukciójú finanszírozáshoz kötik ..

(#148482) Kornel válasza -v- (#148481) üzenetére


Kornel
veterán

Ja, 3%, elég szar.

(#148483) Gabis


Gabis
őstag

Sziasztok!
A segítségeteket szeretném kérni.
Szeretnék összeállítani egy táblázatot, első sorban a kezdeti kötelező csere alkatrészekről (szűrők, olajak, gyertyák stb. ill. amiket még ajánlotok), hogy az egyes kiszemelt járműveknek kialakíthassak egy körülbelüli fenntartási költséget.
Amiket eddig néztem: Citroen Saxo/Peugeot 106, Nissan Micra, Fiat Punto.
A követelmény: viszonylag alacsony fogyasztás, fenntarthatóság, megbízható és kis méret.
Főleg Bp-en belüli szaladgálás, ritkán pályázás.
Ha ezeken kívül mást is ajánlanátok azt is várom.
A keret olyan max. 300e Ft. :B
Előre is hálás köszönetem. :R

(#148484) tomcsi23 válasza Gabis (#148483) üzenetére


tomcsi23
veterán

Szívesen segítek.
300e-ért már egész normális táblázatot összeállítok. ;]

...de bugyit ne vegyél, mert fontosat akarok mondani.

(#148485) Gabis válasza tomcsi23 (#148484) üzenetére


Gabis
őstag

:R

(#148486) szabonagyur válasza Gabis (#148485) üzenetére


szabonagyur
félisten

300-ert kell autó?

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#148487) Blaise válasza Gabis (#148483) üzenetére


Blaise
veterán

Ha 300k-s autónál ennyit excelezni kell meg számolgatni, akkor BKV bérlettel jobban jársz, bocs.

(#148488) Gabis


Gabis
őstag

Először is bocsánat, hogy nem fogalmaztam pontosan.
Másodszor, hogy jön az ide ha szeretném tudni milyen alkatrész árakkal rendelkeznek az egyes típusok akkor már ne is vegyek autót.
Itt le is szeretném zárni a kérdésemet, mert ilyenekre egyáltalán nincs szükségem.
Vegyétek úgy, hogy nem kérdeztem semmit. Majd utánajárok magam a dolgoknak. :R

(#148489) Gombinyó válasza Gabis (#148488) üzenetére


Gombinyó
őstag

Nézz meg pár alkatrész webáruházat, konkrét autóra lehet szűrni már alkatrészeket. Senki nem fogja helyetted összekeresgélni melyik autóhoz mennyibe kerül a vezérlés, motorolaj, szűrők meg ami kellhet. Bárdi, Unix, Kovácsautó, satöbbi.

(#148490) amargo


amargo
addikt

Sziasztok,

Mennyire reális ezért az autóért a meghirdetett ár?
[link]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#148491) SzlobiG válasza N3gro (#148475) üzenetére


SzlobiG
félisten

Mindenképp szembesítsd ha érdekel az autó sőt még meg is lobogtatnám előtte, hogy a hatóságokhoz fordulok így talán tudsz alkudni szépen. :K

(#148492) w333 válasza amargo (#148490) üzenetére


w333
félisten

Semennyire ... nagyon fapados, max. 550k ér egy ilyen ! :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148493) Vesztor87 válasza amargo (#148490) üzenetére


Vesztor87
senior tag

144k alatt kizárt hogy a dudagomb kiszakad, meg az ülés is. Após Avensis T22-esébe nincs ennyire kiszakadva az ülés, pedig abban 450k km van.

(#148494) adalbert1 válasza Gabis (#148488) üzenetére


adalbert1
veterán

2 hasonló cikket is írtak, igaz, mindkettő 5 évvel ezelőtt készült, de hátha találsz benne valami hasznos infót:
300-am van, mit vegyek elsőre?
Autók 300 ezer forintért - van már jó ennyiért?
Alkatrészárakra én is azt javaslom, hogy nézz meg pár alkatrész webshop-ot.
Illetve én a helyedben inkább gyűjtenék még, ennyiért nem szívesen vennék autót (főleg, hogy a fenntartásra is el lehet költeni egy évben egy rakás pénzt, Dare2Live számolgatta egy régebbi logout bejegyzésében).

(#148495) rbalint88 válasza Vesztor87 (#148493) üzenetére


rbalint88
addikt

nekünk 96ezer km volt eladáskor a szalonból, újonnan vásárolt G astránkban és azon is kiszakadt a balos dudagomb, foszlott a váltózsák és megkopott a váltógomb. Oké, városi használatban volt és 13 évesen adtuk el, meg ettől még a linkelt darab egy tekert fos, de a dudagomb az pont típushiba sajnos.

(#148496) focvis válasza Vesztor87 (#148493) üzenetére


focvis
veterán

Nem normális az biztos, de én már láttam Astra G-ben valós 60 ezer km-nél kiszakadt dudagombot, folyton ezt birizgalta a sofőr. Mondjuk ott az ülésnek semmi baja sem volt.

(#148497) Vesztor87 válasza rbalint88 (#148495) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Jó, oké, tudom hogy ott vékony az anyag, bár nem igazán értem miért.... na de az ülés :)

(#148498) Luck Dragon válasza amargo (#148490) üzenetére

Látom be áraztad. :)

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148499) amargo válasza Luck Dragon (#148498) üzenetére


amargo
addikt

Igen. :)

Köszi, mindenkinek!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#148500) amargo válasza Vesztor87 (#148493) üzenetére


amargo
addikt

Mondjuk, azt én nem látom, hol van kiszakadva a duda gomb, de érdekelne. Ellenben tudom, hogy nincs :)
A km pedig valós.
Fura, hogy mindenki az ülésen van kiakadva, ez a legnagyobb adu, alkunal. Már úgy vagyok vele, hogy kicsereltetem, csak nem hiszem, hogy érne ennyit az egész, egy folyamatosan szervizelt "fos" ra.. mert az ülés az bizony szakadt.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.