Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148601) Integrale válasza jj67 (#148593) üzenetére


Integrale
veterán

Egy nagyobb kombi nem elég? Ha ledöntöd az üléseket el tud férni két személy abban is, egy Transporterbe sem tudsz befektetni egy családot, kényelmesen az is max 2 fő.
Milyen magas vagy?

"Bad reklám is reklám too"

(#148602) freelanced


freelanced
addikt

Üdv !

Egyelőre 6-700 körül keresek valamilyen autót. Miket tudtok ajánlani? Megmondom őszintén szwretem a régebbi típusú/ kinézetű autókat. Persze nem várom hogy ennyiből veterán autóm lesz, de bármi olyan ajánlatot ami megütheti egy kicsit is ezt a kitételt örömmel veszek. Illetve bármi mást általánosságban. Ez az ár egyedül a járműre vonatkozik.

Köszönöm ! :)

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#148603) molnarpeter válasza freelanced (#148602) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Skoda Octavia, Seat Leon? Ezekre jó esetben nagyon max a vételár felét fogod rákölteni, régebbi autónál lakatolás és elöregedett pl. gumi alkatrészek miatt nehéz olyat találni, amire keveset kéne locsolni szvsz. Mennyi a tartalékod vételáron felül?

(#148604) jj67 válasza molnarpeter (#148598) üzenetére


jj67
kezdő

Igen, idővel a terveim szerint lakóautóvá válna. :) Meg azért ha éppen nem egyedül megyek, akkor is el kéne férni benne valahogy. Értem, hát akkor még 1-2 hónapot késni fog valószínűleg a projekt. :)) Köszi a válaszokat!

(#148605) jj67 válasza Integrale (#148601) üzenetére


jj67
kezdő

A kombival az a probléma, hogy a cuccaim amit akarok vinni egy útra, nem feltétlenül férnek bele, vagy csak nagyon szűkösen. :( Tehát például én elég sokat biciklizek, ha pedig elmennék valahova, nem szívesen hagynám itthon. (Persze szét lehet szedni, meg lehet nagyon takarékosan pakolni, de egy hosszú úton ez már inkább szenvedéssel jár)

(#148606) AMD Power


AMD Power
titán

Sziasztok!

800e körüli vételár közeli autó kéne nekem majd az Astra helyett. Benzines , 5 ajtós , 2004 utáni évjárat, klíma , légzsák , szervó alap felszereltséggel. Mit ajánlanátok? Évi 8-9000 km , 60%-ban városi használatra.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148607) Luck Dragon válasza AMD Power (#148606) üzenetére

Téged megismerve , tartom G Astra Classic II 1.4 & 1.6. XEP-es motorral. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148608) AMD Power válasza Luck Dragon (#148607) üzenetére


AMD Power
titán

A szerelőm valamiért nagyon le akar beszélni a láncos motorról. Nagyon ellene van. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148609) Kornel válasza AMD Power (#148608) üzenetére


Kornel
veterán

Egy lánccsere max., Biztos lusta hozzá.

(#148610) aero. válasza AMD Power (#148606) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Idősebb, de én őt venném ennyiért. (Nem izgatnak az átlag utcakép autók). De onnan is van mit válogatni, Leon/Toledo, Pug 307 is élhető, Golf, G Astra stb.

(#148611) Luck Dragon válasza AMD Power (#148608) üzenetére

El nem tudom képzelni, miért tart ezektől, hisz sok típusban ez az 1.4-es láncos motor nyújt szolgálatot gond nélkül. És ha jól tudom nincs is eget rengető típus hibája. Meg nem is egy atom fizika a szerelése sem.
Sok is van belőle, így utánpótlás szinte mindig lesz hozzá,van, minimális áron fenntartási költséggel számolva is.

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148612) Directors


Directors
senior tag

Sziasztok!

500 ezer körül kilehet fogni használható Mitsubishi colt-ot 1.3 2000 körüli évjáratút.(vasaló lámpást) ?
Esetleg első generációs renault megane, vagy Mazad 323F ? Itt is ilyen 2000 körüli évjáratra gondolok.

Úgy tervezek hogy 500 ezer körül megveszem az autót és marad még 200 ezer a kocsi átíratására,kötelező biztosításra és a kisebb nagyobb javításokra. Vezérlés csere stb.

A hamis barátok olyanok, mint az árnyékunk: miközben sétálunk a napsütésben, szorosan velünk tartanak, de azonnal elhagynak, amikor árnyékba érünk.

(#148613) Blaise


Blaise
veterán

Egy ismerősöm nagyon rá van kattanva a hibrid témára, 2-3 éves használt Toyota Auris hibrideket nézeget.

Valaki használ/vezetett már ilyet? Mennyire problémásak?

(#148614) Kornel válasza Blaise (#148613) üzenetére


Kornel
veterán

Casco legyen rajta.

(#148615) Blaise válasza Kornel (#148614) üzenetére


Blaise
veterán

Lopják?

(#148616) htomi85 válasza Blaise (#148613) üzenetére


htomi85
tag

Nagyon jól teszi.
Egy baj van, hogy túl jó. Utána más szóba sem jöhet, csak Toyota/Lexus hibrid.

(#148617) Kornel válasza Blaise (#148615) üzenetére


Kornel
veterán

Hybrideket szeretik.

(#148618) htomi85 válasza Kornel (#148617) üzenetére


htomi85
tag

Legyünk pontosak.
A kettes és hármas Priust állítólag.
Azt lopják ami öreg és sok belőle a taxi. Meg a BMW-t.

[ Szerkesztve ]

(#148619) Kornel válasza htomi85 (#148618) üzenetére


Kornel
veterán

Aha.
A swift sportból is sok van.
Vagy pár száz db, mégis lopják.
A hybrideket akksik és egyéb drága hybrid részei miatt szeretik.

(#148620) Vesztor87 válasza aero. (#148610) üzenetére


Vesztor87
senior tag

11,5 literes városi fogyi...😅

(#148621) AMD Power válasza Luck Dragon (#148611) üzenetére


AMD Power
titán

Nagyon igazából én sem értem. Egyértelműen az egyik legjobb ár!/érték arányú gép.

Kornel Pedig azt nem is neki kéne csinálnia ha arról lenne szó. Azt a haverhoz vinném az Opel Gombosba.

Aero: Aranyos vagy, de köszi nem.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148622) hobizoli válasza Kornel (#148617) üzenetére


hobizoli
nagyúr

akkor biztos nem romlik el, mi? :DDD

kulonben minek lopnak el szetbontani, meg kiarulni?

több drón kell ;P

(#148623) Kornel válasza hobizoli (#148622) üzenetére


Kornel
veterán

Akksi miért ne romlana el?
Minden akksi elromlik.
Amúgy meg a tc-os bzi szöveget mindenki benyeli.
Újabb 1.8 HSD-knek amúgy is volt nyűgje.

(#148624) aero. válasza Vesztor87 (#148620) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

11-et tartom reálisnak maximum, dugóval. De 9 ezer km-nél számít? Nekem nem, de írtam is hogy én nem vennék magamnak átlag kategóriából, csak egy kirívóbb tipp volt. :)

Az én autóim gyárija is 13,4 városban, az egyikkel 11,2-t a másikkal max 12-t tudok leküldeni. Tudom milyen autói voltak AMD-nek, gondoltam hátha bevállalósabb lesz, nem jött be. :D

[ Szerkesztve ]

(#148625) humax válasza molnarpeter (#148589) üzenetére


humax
senior tag

automataval :C :C

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148626) molnarpeter válasza humax (#148625) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

GLC 350 e 4Matic 7G-TRONIC esetleg? Zöld rendszámnak lenne jópár előnye, adózás szempontjából is.

(#148627) Vesztor87 válasza aero. (#148624) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mondjuk város és város közt is lehet difi, én szegedi vagyok, keveset megyek városban, kevés a dugó, de télen mikor városban mászkáltunk aránylag sokat akkor is megállt 7 körül az N16-os Almera. De ha ezt pesti dugóhoz igazítom, kicsit küldöm neki az is tuti lett volna 8-9... Városban nem nagyon értem az autó létjogosultságát hosszú távon, legalábbis legtöbb esetben. Nem mondom, esténként tök gyorsan oda lehet érni bárhová autóval, de hogy reggel, napközben, meg délután halál tud lenni... :D

(#148628) footy válasza Kornel (#148623) üzenetére


footy
addikt

Milyen gond volt az Aurisokkal?

(#148629) Kornel válasza footy (#148628) üzenetére


Kornel
veterán

Hybrideket irtam.

(#148630) freelanced válasza molnarpeter (#148603) üzenetére


freelanced
addikt

Üdv !

Körülbelül 100.000 forint. De akkor lehet hogy érdemesebb600 körül néznem valamit es akkor lesz 200e.

Köszönöm !

Gentleman, you had my curiosity, but now you have my attention.

(#148631) CsakEgySrác


CsakEgySrác
csendes tag

Hali!

A Kedvenc Kereskedésemről tud valaki valamit, megbízható csapat?

(#148632) Tsebacsi válasza CsakEgySrác (#148631) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Volt olyan aki imádta őket, én inkább csalódtam... Életművész, fiatal, szerintem kicsit beképzelt csapat, akik simán hülyére veszik a vevőt, ha lehet.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#148633) -v- válasza Tsebacsi (#148632) üzenetére


-v-
addikt

hülyére veszik a vevőt

Mondjuk akárhányszor eladok valamit, mindig meglepődök, mennyi gyökér van a másik oldalon is, meg milyen érdekes elképzelései vannak néha a vevőknek is .. minden tiszteletem annak, aki ezt tudja úgy kezelni, hogy nem lesz belőle arrogáns, faszarcú gecinepper :C

(#148634) molnarpeter válasza CsakEgySrác (#148631) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Csontiból kivált arc csinálja, egy kategória kb.

(#148635) CsakEgySrác válasza Tsebacsi (#148632) üzenetére


CsakEgySrác
csendes tag

Köszi a választ neked és molnarpeternek is! Így már annyira nem szimpatikusak, lehet, hogy elmegyek körbenézni, mert nincs messze, de legalább már tudom mire számíthatok. Köszi még egyszer! :R

(#148636) Victoryus94 válasza CsakEgySrác (#148635) üzenetére


Victoryus94
őstag

Már amikor autót veszel, eleve úgy kell indítani, hogy az eladónak az eladás az érdeke.
Nem úgy, mint egy Media Marktban, ha 70 ezres telefont veszel, amin ő szinte semmit nem keres, hanem úgy, hogy ez a heti fizetése.
Bármint mond, fenntartással kell kezelni, amit lehet, le kell ellenőrizni. Ha valahol kiderül hogy csúsztat, félre vezet, az egyrészt egyből áralkura adhat indokot, másrészt megéri elgondolkodni, mennyire tetszik az autó.
Mindenképp vigyél valakit, aki ért hozzá, vagy jelentkezz be egy szalonba átvizsgálni az autót. A szerződésekre is figyelj nagyon, ha valami nem stimmel, ne menj bele. Egyébként tulaj is átvághat a kocsival... dicsérheti milyen olcsó fenntartani, miközben havonta járja a szervizeket.

5-15 ezret kérnek egy alap átvizsgálásért, és ha 3 autót viszel el, az sem teszi ki az első szerviz tizedét sem ahhoz képest, ha rossz autót választasz. Szóval ha beleszeretnél egy autóba, akkor se vedd azonnal.

[ Szerkesztve ]

(#148637) humax válasza molnarpeter (#148626) üzenetére


humax
senior tag

nem szeretem, hibrid meg elektromos kocsit.

adó meg én hibáztam, egyik fórumtársnak köszönhetően. :R :R

22000 forint lesz a cég autó adó , ( 163 fölötti lóerő kocsinak) ami nem nagy összeg, sót lejön róla a önkormányzati adó is.

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148638) BigBlackDog válasza humax (#148637) üzenetére


BigBlackDog
veterán

"nem szeretem, hibrid meg elektromos kocsit"

Mi miatt nem szereted a hibrid, illetve elektromos kocsikat? Esetleg lenne negatív tapasztalat valamilyen típussal?

[ Szerkesztve ]

(#148639) CsakEgySrác válasza Victoryus94 (#148636) üzenetére


CsakEgySrác
csendes tag

Persze, ezekkel tisztában vagyok és nem csak egymagam nézegetem az autókat, hanem ismerőssel, csak azért mégis kellemesebb úgy autót nézni, hogy az ember tudja, hogy alapvetően nem akarnak átverni. A vásárlás előtti átvizsgálás meg alap, mint ahogyan a szerződés normális megírása, és minden adat helyességéről meggyőződni.

Az meg a másik, hogy sosem fogom megérteni, hogy valaki hogyan tudja azt feldolgozni, kezelni, hogy átvert valakit, esetenként több százezer forinttal megkárosított. Este meg vigyorogva nézi magát a tükörben... De ez egy másik téma már.

(#148640) molnarpeter válasza BigBlackDog (#148638) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Lexus hibrid fokozatmentes, az fura lehet, de a GLC-ben hagyományos automata van, csak rásegít a villany a belsőégésű motorra, illetve ott önállóan is elmegy rövidebb távon. Városban elektromos, kívül hagyományos, kb. mindenből a legjobb. Plusz otthon töltve kényelmesebb/gyorsabb is, mint benzinkúton várni. Zöld rendszámmal 0Ft a cégautó- és a teljesítményadó is. A villany hajtás nem nagyon problémás, minél többet megy arról a kocsi, annyival kevesebb gond lesz a hagyományos motorral. Nálam ebben a kategóriában most kedvenc lett, azt hittem, csak a Lexus sima hibridje van, és nincs plug-in verzió a többiből :B

[ Szerkesztve ]

(#148641) humax válasza molnarpeter (#148640) üzenetére


humax
senior tag

az nem tudtam
bővében tudsz magyarázni a luxus meg GLC HIBRID differenciáltat?
koszi

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148642) humax válasza BigBlackDog (#148638) üzenetére


humax
senior tag

nem tudum, valahogy nem megy a kocsi, mintha hiányzik benne a gaz

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148643) humax válasza humax (#148642) üzenetére


humax
senior tag

Magyarországon 6 eve hogy nem vezetem
külföldön voltam, olyan országnagya ami benzin nagyon olcsón volt ,,, őt csak benzin kocsit vezetem , dízel nincs is, csak automata kocsik vannak, stb,,
azért nehéz lenne hibrid vezetni

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148644) Kickass válasza CsakEgySrác (#148631) üzenetére


Kickass
őstag

Múlt hétvégén voltunk ott, sokat vártunk mire szóba álltak velünk, igaz sokan is voltak.
A kinézett autó 1 perc járás után dobta az ESP faulty hibát, 3 perc járás után vmi elkezdett benne csörögni és rázkódott az egész kasztni. Mondjuk a srác nem is nagyon védte a mundér becsületét, bociszemekkel nézte, hogy otthagytuk.
Facebook-on nagyon dicsérik őket, sanszos hogy 'fizetett statiszták'.

(#148645) molnarpeter válasza humax (#148641) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

A legnagyobb különbség az akku mérete/kapacitása és a váltó. A Lexus rásegítő akkuja alig pár km-re elég, a villanymotor is gyengébb (67HP), illetve csakis fékezéssel vagy lassítással töltődik, a váltó pedig fokozat nélküli. A GLC-ben nagy akku van, ami 20-35 km hatótávra elegendő - hőmérséklettől és felhasználási módtól függően (városban így napokig nem kell benzint égetni), a villanymotor 116HP-t tud, konnektorról fel tudod tölteni (4-5 óra konnektorról, vagy ha van 400 Volt, akkor 2 óra kb, éjszaka otthoni garázsban bőven megvan), és hagyományos 7 fokozatú automata van benne. Az otthon töltéssel szerintem sok időt meg tudsz spórolni, illetve fogyasztást is nagyban csökkenteni tudod vele, mert nem kell külön elmenni benzinkútra (kerülővel), kivárni a szabad helyet, bemenni a pénztárhoz, kiállni a sort, fizetni, aztán folytatni az utat), hanem otthon megállva csak csatlakoztatod a töltőt, és indulás előtt lehúzod, illetve árammal olcsóbb 1 kilométert megtenni, mint benzinnel. A zöld rendszám ugyebár nem adózik, és Budapesten, valamint sok vidéki nagyvárosban is a legtöbb fizetős zónában ingyen lehet parkolni vele (nem kell foglalkozni automata keresgélésével vagy telefonos parkolással). Ahol van (ingyenes) töltő, ott szokott lenni szabad parkolóhely is, csak a csatlakozótól függ, tudsz-e élni az ingyen áram lehetőségével. Itthon egyelőre nem nagyon vannak fizetős töltők.
Szubjektív, de azért a Mercedes jobban is néz ki szerintem :)

[ Szerkesztve ]

(#148646) 33as


33as
senior tag

Jó hogy erről diskurálunk pont ma! :))

Nagyon állat volt vezetni imádtam:

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#148647) molnarpeter válasza 33as (#148646) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Sima/REX?

(#148648) 33as válasza molnarpeter (#148647) üzenetére


33as
senior tag

Sima, kár hogy csak 10-15km vezethettem! :O

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#148649) Pokskill


Pokskill
tag

Sziasztok. Bár nembiztos a megfelelő a topic, de érdeklődnék valakinek közületek volt-e már chiptuningos autója?
Ha igen esetleg a kérdésem az lenne , hogy valóban észrevehető -e a teljesítmény növekedés vagy csak parasztvakítás?
Előre is köszi :R

"Sosem az erősek, mindig a kitartóak műveltek nagy dolgokat."

(#148650) focvis válasza Pokskill (#148649) üzenetére


focvis
veterán

Szia!
Turbósnál egyértelműen észrevehető - ilyen volt; szívónál szvsz kérdéses - ilyenem nem volt.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.