Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147501) LuckyL válasza Mauzes (#147500) üzenetére


LuckyL
őstag

akkor jó nagy hülyeséget csinál, ezt nem is feltételeztem volna
cégautóadót fizet úgy hogy nem jön vissza az áfa :W
nem kell útnyilvántartást vezetni, benne a kocsiban a gps, csak ki kell nyomtatni az útvonalat és annyi

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147502) penge111 válasza Dolby (#147486) üzenetére


penge111
addikt

Én is Jazzaket mazsolázok már egy ideje. Arra felhívnám a figyelmed, hogy 2005-től nézegess, ha csak nem zavar a kemény futómű. Illetve 2005 előtti autók közül jó párat visszahívtak. Itt vannak az alvázszámok, melyeket érintett.
1 misi nagyon az alja a Jazz kategóriának, persze ki lehet fogni. De inkább 1.3-1.5 millió között vannak az értelmesebb darabok.

[ Szerkesztve ]

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#147503) Qru válasza lenko (#147499) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Csinik. Egyszer próbáltam egy 330 Ci-t az tetszett. Ha akkor már nem lett volna meg Bubi akkor azt vettem volna sztem. :B

#nincsbennetarcsi

(#147504) penge111


penge111
addikt

[link]
[link]
[link]

A helyes linkek korai Jazz hibákról szériaszám alapján!

PSN: Dragonmage1980, http://huncritic.hu/

(#147505) Mauzes válasza LuckyL (#147501) üzenetére


Mauzes
őstag

Útnyilvántartással kapcsolatban tapasztalatból beszélsz? Én úgy gondolom, hogy egy gps útvonal nem elégséges, hanem minden útról tételes nyilvántartást kell vezetni, ami alapján a könyvelés elkülöníti a céges és magánhasználatot és aszerint lehet áfát visszaigényelni.

(#147506) lenko válasza Qru (#147503) üzenetére


lenko
aktív tag

Azaz igazi, bár szerintem a 28 is elegendő, alatta viszont tényleg nem érdemes 6 hengeres BMW-t venni.
Van még a 25, ami papíron 192 ló a 28 193-ja helyett, de mégsem megy úgy, mert nyomatékszegényebb.
245Nm vs. 280Nm, így ez sem elég, de a 280Nm már kellemesen tol az ülésbe. Ez a dilemma az E90-nél is.
325i hiába 218 ló, de csak 250Nm, így nem érzed, hogy megy. Abból viszont kell a 30i. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#147507) _adaml21_ válasza Mauzes (#147505) üzenetére


_adaml21_
őstag

Ez így van, de azért nem olyan nagy meló ez, minden hónap végén eltölt az ember vele félórát, amiben kitölt egy excel táblát, hogy nagyjából kijöjjön a megtett km, és elküldi a könyvelésnek, nem olyan nagy cécó az.

Ezek az E46 coupék tényleg parádésan szép autók (ennél már csak az E92 szebb a maga nemében), viszont engem marhára zavar az a tendencia, hogy a környékünkön minden menő/pumped/nagyarc/(illessz be tetszőleges jelzőt) gyereknek, ha összegyűlik 1,2-1,5 millája, már virít is a facebook borítóképén az E46, meg napi tizenháromszor megy le a ZÁBÉCÉbe venni egy energiaitalt, lehúzott ablakkal, dübörgő zenével, napszemüveggel, és a 26-os biceszt kilógatva.
Én emiatt, bármennyire is szeretem a 2000-2008 BMW-ket, előbb vennék valami egyedibbet, CLK, A5, vagy nemtom. Tudom ez nagyon nagyfokú általánosítás, és tisztelet a kivételnek, mert van normális is persze, de emiatt az én szememben pár év alatt az E46 coupé szép lassan átment az álomautó kategóriából a megvetendő kategóriába (emlékeztet a 10-12 évvel ezelőtti. a Halálos iramban széria által ihletett porig ültetett kályhacsöves 75 lovas Civic jelenségre).

Próbáltam a 125-ös TSI Golfot, nagyon korrektül megy, hozza azt dinamikára, mint a 10 éves 140-es TDI, cserébe sokkal csendesebb az egész autó (meg a motor maga is sokkal kulturáltabb). Elkezdek nézegetni a 2-3 éves kategóriában valami ilyesmit, hátha akadok valami gyöngyszemre.

(#147508) Qru válasza lenko (#147506) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igazából én a 170-es létjogosultságát nem érzem. Normális közlekedéshez elég a 150 lovas (Szenetkutié pl tök oké, kis mókára elég szép a sor6 hang de nem eszik sokat) a komolyabb "bohóckodáshoz" meg kevés a 170ló szvsz.

Mondjuk fura is volt a 330 Ci után visszaülni a Subaruba. Szokni kellett hogy a Bubi arra megy amerre a kormány áll és nem akarja a kocsi feneke megelőzni az orrát. :DDD

#nincsbennetarcsi

(#147509) lenko válasza _adaml21_ (#147507) üzenetére


lenko
aktív tag

Az lehet, hogy virít, de nem 28i vagy 30i, az tuti fix, mert nincs már pénze tankolni.
Legtöbb esetben mind 4 hengeres....

BMW 330Ci*VOLL*HARMANN KARDON*UNFALLFREI*TOP ZUSTAND Nem hiszem, hogy ebbe olyan megvetően szállnál be. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#147510) _adaml21_ válasza lenko (#147509) üzenetére


_adaml21_
őstag

Úgy ahogy mondod, megveszik a legolcsóbbat, ami már 70 helyen rohad, meg a legkisebb motorral, de ha 10 ezer forintot kell már rá költeni, akkor 1 hétig csak áll...
Sajnos attól még, hogy 28 v 30i, ugyanúgy E46.

(#147511) _adaml21_ válasza lenko (#147509) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, erre mondom azt, hogy gyönyörű! :)
Kivéve azt az ocsmány fabetétet, na meg persze ezt kézivel venném! :DDD

(#147512) mdani01 válasza _adaml21_ (#147511) üzenetére


mdani01
aktív tag

Kivéve azt az ocsmány fabetétet

Le kell fóliázni és kész :K

iPhone 6S SpaceGray

(#147513) lenko válasza _adaml21_ (#147511) üzenetére


lenko
aktív tag

Van benne kézi mód. + az automaták jobb állapotban vannak, hidegen nem tudod szétpörgetni.

Az embereknek fáj az igazság!

(#147515) Mauzes válasza _adaml21_ (#147507) üzenetére


Mauzes
őstag

Nem akarom elvonni a topik figyelmét, de ez tényleg érdekelne engem, hogy a gyakorlatban hogyan működik. Mert volt autóbérletről szó a cégnél, de pont emiatt elvetettük, hogy áfát csak céges használat esetén lehet visszaigényelni.

Szóval tegyük fel, hogy - kizárólag elméleti síkon - céges autót használ valaki teljesen magáncélra. Munkába be, haza, boltba minden hétköznap mondjuk 30 km, hétvégén meg elmegy vidékre rokonokhoz, majd nyáron ide-oda, külföldre. Havi szinten mondjuk 1200 km, ami azért elég sok céges használatra. Akkor ezt hogy papírozza le? Leül a tag, és akkor leírja egy excelben, hogy volt "ügyféltalálkozó Balmazújvárosban" x dátumon, "ügyféltalálkozó Csepelen" y dátumon, és addig ötletel, amíg ki nem jön az 1500 km? Ez elég neccesnek tűnik...

(#147516) BigBlackDog válasza Mauzes (#147515) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Neccesnek tűnik, de a gyakorlatban attól még működhet. Saját tapasztalat nincs, de több forrásból is már sikerült információt hallanom erről.

(#147517) -v- válasza _adaml21_ (#147507) üzenetére


-v-
addikt

E46 coupé szép lassan átment az álomautó kategóriából a megvetendő kategóriába

Ez azért nem igaz (és ezt lehetne mondani az E39-re is meg minden ilyesmire), mert ezeket amikről beszélsz, észre sem veszem, ellenben egy tényleg szépet (amiből nagyon kevés van), bármikor, mintha nem is ugyanaz az autó lenne :) nem is lehet egy lapon említeni a lefingottakkal, ha látsz egy normális állapotút.
De egyébként ja, a bmw-zésnél nincs lejjebb :DD

Amúgy lenko kivételesen nem beszél hülyeséget, csicskán megy még a 25i is, nincs benne nyomaték :( 28i soso, az már kellemes de semmi extra, 30i az igazi, 3 liter alatt egy szívó az kevéske.

[ Szerkesztve ]

(#147518) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Mit gondoltok, 600-700 ezer Ft környékén melyik autók a legolcsóbban fenntarthatók - ha eltekintünk attól, hogy épp a legszarabb példányt találom meg (alkatrész,üzemanyag, egyéb költségek)

(Kinéztem magamnak néhány autót, de úgy néz ki, a fenntarthatóság lenne a fő szempont, szóval inkább fel sem hozom őket, kíváncsi vagyok, melyik esik a felsoroltak közé)

[ Szerkesztve ]

(#147519) -v- válasza Victoryus94 (#147518) üzenetére


-v-
addikt

Ha semmi más nem szempont, gondolom egy stift.

(#147520) LuckyL válasza Mauzes (#147515) üzenetére


LuckyL
őstag

nincs erre kőbevésett szabály, de az adott megyékben tudni szokták a könyvelők, hogy mennyi az a % amit "elhisz" a nav. ez azt jelenti, hogyha mondjuk 80%-át az áfának visszaigényled és alátámasztod a feljebb leírt módszerrel a céges hazsnálatot, akkor nem fogják különösebben nézni és kötekedni.
de ha te mondjuk 100% ot szeretnél azt is lehet, csak akkor különösen figyelj oda a nyilvántartásnál, hogy ne lehessen belekötni egy ellenőrzéskor, mert biztos lehetsz benne, hogy meg fogják próbálni

ez is olyan mint magyarországon sokminden más..majdnem mindenki trükközik vele aztán vagy megússza vagy nem
vagy lehet hogy szabályosan csinálja aztán mégis bekóstolja a nav..sajnos ez ilyen

az is egy baromság, hogy a céges autó üzemanyagának nem lehet visszaigényelni az áfáját csak ha teherautó, mégis ez van...

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147521) Victoryus94 válasza -v- (#147519) üzenetére


Victoryus94
őstag

Mármint melyik? A régi inkább 300-400, mint 600-700 ezres kategória. Az új pedig nem igazán esik még bele az árba (max az Ignis)

(#147522) -v- válasza Victoryus94 (#147521) üzenetére


-v-
addikt

Igaz :R

(#147523) Victoryus94 válasza -v- (#147522) üzenetére


Victoryus94
őstag

Az új bejönne (bár volt szerencsém vezetni, és nem túl kényelmes, egyébként megfelelne ), csak keret nincs rá. Vagy szerzek kölcsön 300k-t, vagy olcsóbb autó kell (szeretném megvizsgálni az utóbbi lehetőséget)

[ Szerkesztve ]

(#147524) _adaml21_ válasza Mauzes (#147515) üzenetére


_adaml21_
őstag

Igen, ez valóban így működik, hogy meghatározod, hogy mondjuk 75%-ban céges használat, 25%-ban magán, és akkor a 75% adórészét visszaigényelheted.
Ez nagyjából lefedi a valós használatot, de ha mondjuk egyik hónapban 60% a céges használat, és 40% a magán a valóságban, de te mondjuk 2 utat beírsz cégeshez, hogy "tárgyalás", még akár azt a helyszínt is beírva, ahova magánszemély minőségben mentél, akkor azt ki, és hogyan tudja ellenőrizni? Mert szerintem erre a válasz a senki, és a sehogy.

Az, hogy valaki teljesen magáncélra használja, az megint más, biztos meg lehet azt is "okoskodni", de az már elég erősen szürke kategória, de szerintem nem egy magyar vállalatnál kezelik ezt annyira nagyvonalúan, hogy az ilyesfajta agonizálás még csak fel se merüljön :D Csak a megfelelő kapcsolatok kellenek.

(#147525) vzsryl válasza Victoryus94 (#147518) üzenetére


vzsryl
nagyúr

G Astra. Ahhoz majdnem olyan olcsó minden, mint a régi stifthez vagy F Astra-hoz. Egyébként minden kategóriában az az autó a legolcsóbb, amiből a legtöbb van, és ez nem véletlen.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147526) Victoryus94 válasza vzsryl (#147525) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. :R

(#147527) #94529552 válasza Mauzes (#147515) üzenetére


#94529552
törölt tag

Nem necces, mert így működik, és 5 perc kitölteni havonta. De nem muszáj gépen, mert lehet venni útnyilvántartó nyomtatványt is[link]. Magán használatot ne írj, mert az még +adóköteles.

[ Szerkesztve ]

(#147528) humax válasza runner 125 (#147472) üzenetére


humax
senior tag

igen BMW mindenhol az BMW,
A elírás volt ( mobilon)
azért nem kelet így támadni
az másnál is elfordulhat.
beleszaromsag meg tárcsád magadnak

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147529) Dolby válasza penge111 (#147502) üzenetére


Dolby
senior tag

Köszi, én 2003-ról tudtam, hogy utána javítottak a futóművön, ezért kezdtem el 2004-től keresgélni. Ezek szerint 2005-től kell. :-/ Így tényleg nehéz lesz tartani a milliós lélektani határt.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#147530) TheProb válasza lenko (#147509) üzenetére


TheProb
veterán

Hú, ez nagyon patika.
Mondjuk annyiért lehet is :D

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147531) Mortein


Mortein
tag

2010 környéki benzines Renault Megane-al van valakinek tapasztalata?
Autóvásárláson töröm a fejem és eddig ez tűnik a legszimpatikusabb választásnak.

(#147532) elistvan


elistvan
senior tag

Egy milláért szerintem esélytelen keveset futottat találni. Én ezért nézek inkább Ford Fiestát vagy Skoda Fabiát.

Minőségi angol humor magyar felirattal: http://goo.gl/5kvyBr

(#147533) TheProb válasza Qru (#147485) üzenetére


TheProb
veterán

Előbb láttam celica-t. Élőben sokkal szebb, mint képeken volt. Így már elgondolkoztató.
Octavia RS-ről vélemény? Valamint milyen áron mennek azok?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147534) Szajo


Szajo
őstag

2010 környéki hyundai i30/kia ceed benzineseiről mik a vélemények? Megérik a pénzüket?
Igazából már most inkább megdobva a dolgot újabban gondolkozok 2008 utáni kocsin. De még is férjen bele 2-2.5m ba és megbízható legyen.

[ Szerkesztve ]

(#147535) vzsryl válasza Szajo (#147534) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Megbízható technikák és elég korrekt felszereléssel lehet belőlük csipegetni, viszont nem nagy erőgépek.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147536) Szajo válasza vzsryl (#147535) üzenetére


Szajo
őstag

Most egy 1.0 swiftem van és elégedett vagyok vele. Munkába járni jó. Ehhez merten kell jobb. (Csendesebb, kényelmesebb tágasabb de hasonló megbízható.)
Nem nagyon palyazok, egy evben egyszer max kétszer

(#147537) Teasers


Teasers
tag

Sziasztok. Használt autót vásárolnék.

Sedan vagy ferde hátú. Csak a vásárlásra 1 millió Ft-ot szánok. Benzinest preferálom, de a dízelt sem vetem meg, a rövid táv és a város,falu miatt lenne jobb a benzin. 2000-2005 évjárat.
Amiket nézegettem:

Mazda 6 2.0 dízel \ 1.8 benzin

Mazda 3 1.6 benzin

Ford Mondeo 1.8 benzin / 2.0 dízel

Opel Vectra van több fajta dízel,benzin melyik lenne a legjobb?

Audi A4 1.6 benzin / 1.9 dízel ezek a legidősebbek 2000 körüliek.

Persze ha tudtok hasonló kinézetű és felépítésű autót, akkor ne tartsátok magatokba, minden tanácsok,tippet meghallgatok. Konkrétan még nem néztem meg egyiket se, előbb kíváncsi lennék a ti véleményetekre, melyik lenne a legjobb.

Köszi!

[ Szerkesztve ]

(#147538) Richard! válasza Teasers (#147537) üzenetére


Richard!
addikt

Audi A4 1.8

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#147539) _ak_


_ak_
addikt

Mentünk megnézni ma egy pár Focust, de nem voltak szimpatikusak, ill. asszony látott egy 2004-es ferdehátú Megane-t és azonnal szerelem volt.
Végülis kevés km, jó felszereltség egy kis púposodás volt alul a kerékdobnál.
Jött a próba kör és itt jön a kérdés is. Normális hogy az 1.6-os benzines, 113 lovas motor érzetre inkább ~75?
Ismerős vezette, próbált vele gyorsulni, de azt tapasztaltuk, hogy padlógáznál megtorpan egy pillanatra, majd inkább komótosan kezd el gyorsulni. Pl. az 1.6 Fusion egy kimondott szöcskének tűnt mellette.

Illetve járó motornál az ablakok csak szakaszosan működtek, nem lehetett nyomva tartani a gombot, hogy végig le vagy feltekerje.

Ez vajon normális?

Let's begin, de gozaimasu!

(#147540) szőröscica válasza _ak_ (#147539) üzenetére


szőröscica
addikt

Az ablakok vegallasat ujra kell tanitani, az nem gaz. A teljesitmenyt passzolom.

(#147541) #94529552 válasza _ak_ (#147539) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha ilyen problémás a kinézett példány, akkor tovább kell lépni. Van elég kínálat.

hunkryo Inkább egy Corollát néznék ennyiből, de akár Golf 6-ot vagy egy Astrát is lehetne.

[ Szerkesztve ]

(#147542) alázógyík válasza _ak_ (#147539) üzenetére


alázógyík
őstag

Én az 1.4-es motorral felszerelteket ismerem, azok tényleg nagyon lomhák voltak. :K

Eladó UFO Civicet nem tud valaki? :B

[ Szerkesztve ]

(#147543) gaster


gaster
csendes tag

Kb. 1 misiig (inkább 7-800k) IV-es golfot vagy swiftet ajánlotok havi 1000 km autópálya, kevés Budapest, kevés vidék úthasználatra? Ahogy néztem kb. ugyanannyit fogyasztanak (internet szerint), golf szebb, swift felszereltebb, olcsóbb fenntartani...

(#147544) dnelb válasza gaster (#147543) üzenetére


dnelb
veterán

800ból nem kapsz normális swiftet. amúgy inkább az időtartam a fontosabb mint a táv, swiftben kb 2.5 óra volt nálam az a határ amíg kényelmes az ülés.. nem tudom a net mit írt, nálam 1.5-el 150 fixnél (gps 147) stabil 8.3 volt a pillanatnyi fogyi, 130nál 6.5-7l, 90nél 4.5-5.3l. kb ezzel kalkulálj, 1.3 sem eszik sokkal kevesebbet. :)

[ Szerkesztve ]

(#147545) -v- válasza alázógyík (#147542) üzenetére


-v-
addikt

Tsebacsi! :DD

(#147546) alázógyík válasza -v- (#147545) üzenetére


alázógyík
őstag

:Y :DDD

(#147547) rbalint88 válasza -v- (#147545) üzenetére


rbalint88
addikt

de ő jót keres, nem ilyen sokat fogyasztó szart :DDD

(#147548) Sztenly válasza #94529552 (#147466) üzenetére


Sztenly
tag

Persze szerencse mindenképp kell hozzá.
Valszeg marad az F, de kereskedőtől nem hiszem h veszek. Eddig 80%-ban mind suttyó volt.
Magánszemély lesz nálam a nyerő.

Köszi mindenkinek a segítséget!

(#147549) Szajo válasza #94529552 (#147541) üzenetére


Szajo
őstag

De a j astra le lett hurrogva hogy nem valami megbízható

(#147550) Tsebacsi válasza rbalint88 (#147547) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na! Biztos az én lábam nehéz (vagy a kis testem :DDD ) Eladó civic itt! Priv jöhet :))

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.