Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147051) Integrale válasza Komi28 (#147050) üzenetére


Integrale
veterán

Napi 140-km ingázásra, pláne autópályán, nem vennék kicsi benzinest.

"Bad reklám is reklám too"

(#147052) Tom1939 válasza Komi28 (#147050) üzenetére


Tom1939
őstag

Keretet nem írtál, úgy kicsit nehéz. Ha van pénz akkor valami új suzuki, nagyon nem esznek ezek (baleno, celerio).

Kisebb keretből használt toyota 1.0 és 1.3 nem fogyasztásbajnok, de azért nem is zabál (nekem 1.0 iq-m van). Szóval jó állapotúval nem lehet nagy probléma.

Esetleg jó állapotú honda jazz.

(#147053) MunezXBK válasza -v- (#147041) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jár a keksz. :D

(#147054) Vesztor87 válasza middleaged (#147033) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Mennyi a kereted rá? Kollégámnak van egy 323-as mazdája, Sedan, 99-2000 környéki asszem, osztrákbol hozatta magának, meg van már egy ideje. Kasztnisnál nemrég járt, szervizelve folyamatosan van (autoszerelő amugy a kolléga vőlegénye). Én amit láttam belőle az alapján nagyon szép. Egy baja van, mégpedig mivel patent állapotú megkéri az árát. Dízel motoros, valami 6-700 környékén akarta eladni nemrég, de mivel szereti meg se hirdette aztán :)

(#147055) i-sti válasza -v- (#147041) üzenetére


i-sti
senior tag

Comment of the week :DDD
Comment of the Topic :C

Ezt nem lehet valahogy "Pin"nelni? Bele lehet írni (természetes szerzői joggal) a topic leírásba.

Novum Forum Siculorum

(#147056) middleaged válasza Vesztor87 (#147054) üzenetére


middleaged
tag

Szia!
Nagyjából annyi amit írtál, már ami a költségvetést illeti, vagy talán egy kicsit több is.
Közben adódott egy jónak tűnő lehetőség egy ismerős okán, Frankfurt és környéke, ha TÜV-ös 50k, ha tréleneres cca 150, ha meg egyénileg, akkor az odaút grátisz.Keressek autót ezen a vidéken,(Mobile,Au 24) van aki megnézze,így túl nagy meglepetés nem érhet elvileg,csak, hogy nem olcsóbbak ott sem az autók első olvasatban, mint itthon. Lehet pálya ez?

(#147057) alázógyík válasza -v- (#147041) üzenetére


alázógyík
őstag

;] :C ;]

(#147058) m3tr0


m3tr0
senior tag

Sziasztok,

kinéztem egy autót amit holnap nézek meg személyesen.
Az autó X nevén van, forgalmi,törzskönyv, két kulcs megvan.
X személy viszont külföldön van,vele is beszéltem telefonon az autóról.
X személy Y rokonánál van az autó jelenleg és Y-nál nézem meg.
Megkérdeztem,hogy mi a teendő ha azt mondom kell az autó, X azt válaszolta,hogy van előre megírt adásvételi szerződés az adataival kitöltve, aláírva.

Ez így mennyire ingoványos? :D
Mindkét ember korrekt volt, X is és Y is. Nem érzek semmi hátsó szándékot vagy sumákolást.
De honnan tudom,hogy azaz ember akivel beszéltem ő az autó valós tulajdonosa?

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#147059) rasotamas


rasotamas
veterán

Szóval srácok, biztos nagy itt az egyetértés, hogy hülye vagyok, de ha kiröhögtétek magatokat [vilike] véleményén, kaphatnék egy-két további építő jellegű hozzászólást légyszíves?

Amit tudok:
Eredeti terveim szerint még kb 3 évig terveztem megtartani a Mazdát, bár 16 évesen mikor fél milliót ér már többet ér tartalék autóként. Ami már biztos, hogy ezidő alatt kuplung+kettőstömegűt biztosan cserélni kell majd, ez kb 350 ezer forint. Jó eséjjel ennyi idő alatt menne még bele 4 bontott injektor is, legyen 150. Nyilván a fékbetét, olajcsere, miegyebek nem számítanak, azt minden autóban kell, nagy árkülönbség se hiszem hogy van. De akkor már elvinném egy rendes alvázvédelemre, vennék bele bőrbelsőt, szóval a mostani értékét még rádobnám 3 év alatt.
Ha eladom, mondjuk 100 ezer ráfordítással ki tudok belőle venni 8-at. Jó eséllyel ennyi pénzből (700+700) tudnék venni egy VAG dízelt, szépen rendberakni, olcsón fenntartani és még maradna is belőle. És ha abban elszáll valami nem ennyibe kerül, ha jól sejtem. És sokkal jobb az értéktartása, a dízel mazdák ára elkezdett meredeken zuhanni.
Hol nem stimmel a matekom?
Ja és orrba- szájba azt hallom, jó autót nem szabad eladni, akkor kell eladni ha nagy kiadás jön, minden eladó autónak van valami baja. Akkor miért is baj ha én is így adom el?

[ Szerkesztve ]

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147060) MunezXBK válasza m3tr0 (#147058) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Törzskönyvből esetleg? + elküldi a személyit lefotózva?

(#147061) LuckyL válasza m3tr0 (#147058) üzenetére


LuckyL
őstag

tk. 342. § Közokirat-hamisítás
342. § (1) Aki

a) hamis közokiratot készít, vagy közokirat tartalmát meghamisítja,

b) hamis, hamisított vagy más nevére szóló valódi közokiratot felhasznál,

c) közreműködik abban, hogy jog vagy kötelezettség létezésére, megváltozására vagy megszűnésére vonatkozó valótlan adatot, tényt vagy nyilatkozatot foglaljanak közokiratba,

bűntett miatt három évig terjedő szabadságvesztéssel büntetendő.

mivel ugye nincs jelen az eladó az aláíráskor, ezért az egész szerződés aggályos, honnan tudod hogy nem hamis-e az aláírás, a tanúk mi alapján igazolják az adásvétel tartalmát

esetleg úgy lehetne szabályos, ha a jelen lévő rokonnak lenne 2 tanús meghatalamzása arról hogy aláírhat a vevő helyett, de akkor meg neki kellene aláírnia nem a tulajdonosnak
de ha ez esetben pl kiderül, hogy mégsem volt valós a meghatalmazás, akkor akár a kocsit is bukhatod

szóval én biztos nem vennék így semmit...

[ Szerkesztve ]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147062) htomi85 válasza m3tr0 (#147058) üzenetére


htomi85
tag

Nem ajánlom hogy megvedd.

(#147063) molnarpeter válasza LuckyL (#147061) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Egyrészről +1. Másfelől mikor jön haza a tulaj, nem ér rá addig pl. ügyvédi letétbe helyezni a pénzt, amíg nem zajlik le a folyamat - úgy, hogy csak a törzskönyvbe bejegyzett személy veheti fel a vételárat?

rasotamas: csinálj egy Excel táblát, három oszlop kell neked. Középre vezesd fel a fájó/nagyobb összegű javításokat, mellé két oldalra pedig írd oda, mennyibe került a Mazdánál, és mennyibe kerülne egy kinézett VAG esetén (közeljövőben esedékes tételekkel szintén). ;) Ennyi idősen már egyre több konszernes vas is elkezdett rozsdásodni, ha nem figyeltek rá (első sárvédő alja+küszöb - ha nem mosták ki rendszeresen, első sárvédőív teteje - ha bent van még a gyári zajcsillapító szivacs), a galvanizálás ellenére is, de talán ez az egyetlen tétel pár éves távlatban még elhagyható. Ellenben add hozzá az átírást, vagyonszerzést, vezérlés+összes folyadék cseréjét, máris kompenzálva van.

[ Szerkesztve ]

(#147064) szőröscica válasza rasotamas (#147059) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem szimplán meguntad a Mazdát és váltani akarsz. Hirdesd meg, világosítsd fel az érdeklődőket a helyzetről, és add el.

Ne próbáld számokkal alátámasztani, mert úgy tuti mínuszosra jössz ki.

(#147065) Tothgera30


Tothgera30
Ármester

G-Class törésteszt sehol nincs Euro NCAP szerint? Csak nekem fura? :B

Ennyit találtam:

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#147066) Vesztor87 válasza middleaged (#147056) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szia!
Ha erdekel akkor rákérdezek a srácnál hogy eladná-e. Mivel autószerelő igy mellé nyúlni nem lehet szerintem vele. Nekem nem kókány mesternek tűnt. Mindig a legjobb cuccokat teszi mindenbe. Nem eladásra hozta be a mazdát se, csak most gondolkodott a váltáson. Helyileg Makó - Szeged lenne am.

(#147067) #94529552 válasza Vesztor87 (#147054) üzenetére


#94529552
törölt tag

Öreg osztrák madzag, és nem rozsdál? Ritka kivétel lenne.

(#147068) LuckyL válasza molnarpeter (#147063) üzenetére


LuckyL
őstag

valószínűleg ez nem járható út, mivel nem fog vele szarakodni az eladó
úgyis jön valaki akinek így is jó lesz
A fórumtárs legalább kérdezett mielőtt belement, 99% ezzel sem foglalkozik

a kedvenceim azok akik megveszik hamis adásvételivel a német áfacsalt kocsit, aztán meg fel vannak háborodva hogy jön a NAV és a milliós bünti, plusz a rendőrségi eljárás és a rabosítás

és fröcsögik hogy ez Magyarország meg így meg úgy
holott csak gondolkozni kéne egy kicsit és nem élnének meg a csalók

sajnos rengeteg a hülye :W

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147069) Tsebacsi válasza LuckyL (#147068) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Az a baj, a hahu is tele van a miglia és matipro féle szemetekkel, most este is rászűrtem C és E mercikre, és a 40 találati oldalból 30 oldalon keresztül ez a 2 cég szarja van fent, mind scoutról és mobile-ről szedett autók...

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147070) LuckyL válasza Tsebacsi (#147069) üzenetére


LuckyL
őstag

igen, ez is egy idegesítő dolog, bár nem ugyanaz a probléma, mint amit én megemlítettem
ez a hahunak a baromsága, hogy engedi

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147071) gaborbol


gaborbol
őstag

Na megvettem a Kia-t megerte a 4 ora utazast. Nagyon korrektek voltak.

Kossz mindenkinek az extras verziot javasolta. Nagyon bejon, orulok, hogy vegul ez lett :R .

[ Szerkesztve ]

(#147072) aero. válasza gaborbol (#147071) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Helyes. Képek? ;]

Ebbe nálatok valami 3.x literes V6 van nem?

(#147073) Acheron


Acheron
őstag

Volvo V60 és S60 (>2010) műszerfalán kétféle kijelzővel találkozok, van "kicsi" és "nagyobb" LCD. nem nagyon találtam róla infót, mi a különbség a kettő között? Alapból azt gondolnám, hogy a "kicsi" alacsonyabb felszereltségben van jelen, de láttam pár Summum -nak hirdetettben is (igaz, a hahun a hirdetett felszereltségek finoman fogalmazva néha nem találkoznak a valósággal)

(#147074) Integrale válasza Tothgera30 (#147065) üzenetére


Integrale
veterán

Amikor a G piacra kerult, meg gondolat sem volt az NCAP.

"Bad reklám is reklám too"

(#147075) gaborbol válasza aero. (#147072) üzenetére


gaborbol
őstag

3.3L V6 276 lo, Eleg komotosan mozgatja a bodet alapbol, de ha odalep neki az ember akkor azert megindul.

Nem hittem volna meg par eve se, hogy valaha is Kia-t fogok venni, azt meg plane nem, hogy ennyire tetszeni is fog.
Kepek meg nincsenek szerintem nem is lesz( kisbusz), csak a hirdetes kepei:
(Nem full extras sajna, az alatt van egy csomaggal, de eszmeletlen mi mindent beletettek ebbe is)

Egy kepet lehet lovok rola majd este, szerintem nagyon eltalaltak a dizajnt.

[ Szerkesztve ]

(#147076) Vesztor87 válasza #94529552 (#147067) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Azt tudom hogy volt a hátsó felén mindket oldalon egy egy komolyabb rohadas, most nemrég volt kasztnisnál, megcsinálták. :)

(#147077) kovacsroli válasza gaborbol (#147075) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Fu, nekem nagyon bejön. Gratulálok! Hol vagy egyébként?

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#147078) focvis válasza gaborbol (#147075) üzenetére


focvis
veterán

Egész pofás :) (nem az én világom, de pofás)
Hány gyereketek van, hogy ekkora bódé kellett?

(#147079) 33as válasza kovacsroli (#147077) üzenetére


33as
senior tag

Szia, rendszámot megnézted? ;]

MacBook Air M2 , iPhone 11 , Watch , iPad , Apple TV , Pixel 6a , Pocket 2 és Action, Nikon P900 , Htc G1 white , iPod classic , xDuoo X2 , Xbox One , RC Pilot

(#147080) 8th válasza Tothgera30 (#147065) üzenetére


8th
addikt

Németországban az EU irányelvekhez igazodó ütközésbiztonsági szabályok 2500kg össztömegig érvényesek. Ha a felett van egy SUV annál nem kötelező töréstesztet végezni. A gyártó kérheti és akkor elvégzik az autóján de nem kötelező. Így fordulhat elő, hogy olyan életveszélyes kínai szarok is simán forgalmazhatóak Németországban mint például a Jiangling Landwind. A Mercedes G osztály is 2,5t felett van ezért nem kell töréstesztet végeztetni vele. A merci meg nyilván nem fogja erőlteti, hogy a lassan negyven éves konstrukcióját nekicsapják a falnak mert szörnyen leszerepelne az autó.

(#147075) gaborbol: pöpec. :)

[ Szerkesztve ]

(#147081) Integrale válasza 8th (#147080) üzenetére


Integrale
veterán

Nem ugy van, hogy csak az uj modelleket kotelezhetik ilyen tesztekre? Pont mint par eve az uj S osztaly, aminek a klima toltete nem volt elfogadott, viszont volt egy kiskapu, miszerint a modell csak egy facelift, mert az elozo S fodarabjait hasznalja, ezert forgalmazhattak az idokozben betiltott toltettel.

"Bad reklám is reklám too"

(#147082) Tothgera30 válasza Integrale (#147074) üzenetére


Tothgera30
Ármester

Ezzel nem is lenne baj, de ugye mint fejlesztés, már elvileg ott tartana a technika, hogy egy biztonságos autót raknak az user segge alá.

"A pokol nem hely, hanem állapot"

(#147083) 8th válasza Integrale (#147081) üzenetére


8th
addikt

Ennyire részletesen nem vagyok tisztában a dolgokkal.

(#147084) flash-


flash-
veterán

üdv!

amikor használt autó hirdetési oldalon egy autónál írják hogy 20-25%tól elvhiető, akkor mennyi szokott lenni a THM? hogy szokott ez k kinézni a gyakorlatban? mennyivel kerül kb így többe a használt autó?
vagy használt autónál nincs "felár" ha részletre veszem? erről valaki tudna informálni?
bele lehet menni adott esetbe, vagy kerülős ez a történet?
(1.0-1.5M Ft. árú autóknál érdekelne a dolog)

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#147085) LuckyL válasza flash- (#147084) üzenetére


LuckyL
őstag

a kezdőrészletnek semmi köze a thm-hez
konkrét finanszírozási ajánlatott kell kérni, abból derül ki a thm
a törlesztőrészletek összeadásából pedig ki fog derülni mennyivel fizetsz többet mint készpénz esetén

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147086) flash- válasza LuckyL (#147085) üzenetére


flash-
veterán

oké igaz..
van itt valakinek iylen tapasztalata?
bele lehet menni,
vagy általában itt is jól meg szokták a népet sarcolni?
ajánlott/nem ajánlott?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#147087) htomi85 válasza flash- (#147086) üzenetére


htomi85
tag

10% felett ne írj alá semmit.
Néha szoktak lenni akciós banki 7% körüli személyi hitelek, abból is lehet.

(#147088) mdani01


mdani01
aktív tag

1,2m-ért ezt érdemes venni vagy inkább 3-er-t? ;]

iPhone 6S SpaceGray

(#147089) Blaise válasza flash- (#147084) üzenetére


Blaise
veterán

Nem rosszból mondom, de ha ilyen alapvető pénzügyi dolgokkal se vagy képben, akkor ne ugorj bele semmilyen hitelbe, mert rossz vége lesz...

(#147090) LuckyL válasza Blaise (#147089) üzenetére


LuckyL
őstag

+1

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147091) gaborbol


gaborbol
őstag

Annapolis, Maryland fel uton Baltimore es Washington DC kozott. Az ideiglenes rendszamot a kocsin ne nezd az New Jersey amint megjon a vegleges Maryland-di mar rakom is at.

3 gyerek, de lesz, hogy jon valamelyik nagyszulo, vagy nagybacsi ha megyunk kirandulni vagy nyaralni.
Meg egy tetobox kell majd ra, mert azert nem akkor mint amekkpranak tunik. Nagylany 20 honapos lesz amikor az ikrek szuletnek a nyaron. Lesz benne cucc rendesen...

[ Szerkesztve ]

(#147092) footy válasza gaborbol (#147075) üzenetére


footy
addikt

zsir, nekem jobban tetszik mint az europaiak. (Sharan, Galaxy)

(#147093) m3tr0 válasza LuckyL (#147068) üzenetére


m3tr0
senior tag

Azért kérdeztem.

Megnéztem az autót, de tárgytalan,mert közel sem olyan volt az állapota mint a képeken plusz egy deka olaj nem volt benne.

:R

mod: vélemény erről?
Tudom..külföldről behozott,visszatekert stb. de így ránézésre egyben van. :DDD
Az autóról az információk lekérése hogyan működik? Külföldi autónál is lehet? (km stb.?)

[ Szerkesztve ]

https://www.hasznaltauto.hu/szemelyauto/mazda/mx-5/mazda_mx-5_coupe_1.8i_16v_revolution-20518846#sid=b13b1a91-1e0f-480c-b898-8b9bfb218ee3

(#147094) _ak_


_ak_
addikt

Sziasztok,

ma estem megyek megnézni ezt a Fusion-t, ha esetleg valakinek van vmi tuti tippje, vagy rálátása, hogy miért ne lenne jó, az ne tartsa magába! :R

Let's begin, de gozaimasu!

(#147095) lenko válasza m3tr0 (#147093) üzenetére


lenko
aktív tag

Meg kell nézni, ha motor szépen jár, váltó fék jó, futómű nem nyekereg nem kopog elől, akkor megvehető.

Az embereknek fáj az igazság!

(#147096) andrisbandi válasza _ak_ (#147094) üzenetére


andrisbandi
őstag

Írd majd meg a tapasztalataid légyszi!
- A vasról, és az eladó cégről is. Hasonló terveket szövögetek :-)

【Rainych】 Nyanpasu _ https://www.youtube.com/watch?v=awWVru0nwMY

(#147097) middleaged válasza Vesztor87 (#147066) üzenetére


middleaged
tag

Szia!
Bocsi BJ nem, és tényleg köszönet a segítségért!

(#147098) middleaged válasza #94529552 (#147067) üzenetére


middleaged
tag

Nyilván nincs így, de hát egy műanyagba csomagolt dci-re, pdtdi-re, vagy tdci-re is kell költeni,hirtelen és nagyon sokat, ha úgy adódik, mégis sokan hajtják.

(#147099) pilóta


pilóta
nagyúr

Sziasztok!

A kötelező biztosításnál a bonus-malus rendszer minden biztosítónál ugyanaz, vagy eltérő?
Értem ezalatt, hogy mindegyik ugyanannyi kedvezményt ad a bonusfokozatokra?
Azért kérdem, hogy kell ezt nézni kötelező megkötésénél, vagy legyen a legolcsóbb, oszt jóvan?

Aki él és nem boldog, az téved!

(#147100) Qru válasza pilóta (#147099) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egységes a besorolás, csak a végárat nézd. Egyesületi biztosítóknál lehet még plusz költség (tagdíj) arra figyelj.

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.