Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148851) #94529552 válasza szabonagyur (#148846) üzenetére


#94529552
törölt tag

Van autó beárazós topik.

(#148852) Chereiose


Chereiose
addikt

Sziasztok!

Mostanában (vagy legalábbis a nyár folyamán) szeretnénk lecserélni a VW Passat B6 kombinkat (2.0 PD TDI dízel). Egyszerűen már feleslegesen nagy, 2007-es és van benne 224 ezer km, tehát pár évvel fiatalabbat szeretnénk, illetve a legfontosabb, kisebbet. Ennek az az oka, hogy főleg télen, kora tavasszal csak városban használtuk eddig is a mostanit, tavasszal-nyáron lejárunk balatonra a nyaralóhoz, de ezen kívül nagyon más hosszabb utakra nem szoktuk használni, mostanában pedig egyre gyakrabban használjuk egyesével vagy kettesevel, tehát nem nagyon "tömjük meg". Fogyasztását tekintve autópályán nagyon jó, városban azért eléggé eszi a dízelt. Így a családdal nem vagyunk nagy autószakértők, én olvasgattam most a napokban a kisebb autók iránt. A keret a passat eladásával kb. 2.5 millió FT lenne, átírással együtt, persze jó lenne ettől kevesebbért is. Üzemanyag tekintetében mindenképpen benzinest akarunk, részben a dízel hisztéria miatt, a városi fogyasztás és a csendessége miatt. Francia, olasz autókat inkább kerülnénk.

Először a suzuki swifteket néztem, mert vonzónak találtam, hogy alig pár éveseket és keveset futottakat lehet venni ilyen pénzért, illetve hogy 1 tonna sincsen. Aztán jobban belerágva magamat a témába rájöttem, hogy elég pici autó, csomagtartója biztosan kicsi lenne ha esetleg 3-4-en mennénk el valahova, valamint az 1.2-es motor ilyen kevés nyomaték mellett túl nagy szenvedés lenne, főleg a 2 literes passat után, ugyanakkor a fogyasztás tekintetében városban nem rossz. Utána néztem a Honda Jazzt, ami még jobban megtetszett, mint a suzuki, nagyon praktikus és tágas amellett, hogy nem hosszú autó. Csak itt is aludva rá 1-2 napot arra gondoltam, hogy motorilag kb suzuki szinten van, pedig 2010-2011es évjáratokat szépen lehet találni 2.3-2.4 millió körül. Végül a VW csoportot nézegettem, korábban megfordult a fejemben a polo, de annak sem túl tágas a hátsó fele és a csomagtartó is kicsi. 6-os golfok tetszenek nagyon, de ennyiért a 2010-es évjáratokban is nehéz találni, illetve itt mindenképpen TSI motorosat vennénk, teszteket olvasva van bennük erő, még az 1.2-esben is, persze nem tudom, mennyire megbízhatóak. Amin viszont jó "ajánlatnak" tűnik az a Skoda Fabia, 2011-12-es évjáratúak, TSI motorral, ennyi pénzből ki is lehetne fogni talán egy jót. Hasonlóan a Jazzhez ez is praktikus és tágasnak tűnik a tesztek alapján. Hangszigetelés is fontos, videók alapján a VW-k a legcsendesebbek, honda pl. elég hangosnak tűnt. Persze nehéz netről megállapítani, azt tervezem, hogy elmegyünk egy autókereskedésbe és beülünk azokba, amik vannak nekik, és ha lehet kipróbáljuk.

Kicsit hosszú lett a mondandóm, mobilról írva nehézkes volt, köszi ha végig olvassátok és várom a tippeket, segítségeket :)

[ Szerkesztve ]

(#148853) szilva01 válasza szabonagyur (#148846) üzenetére


szilva01
őstag

Jövök a nagyokos válasszal. '99-es F astra klíma nélkül 300k. Maximum akkor, ha a rozsda egy jelét sem lehet látni. Nekem van opelbuzi ismerősöm, hasonló korú ugyanilyen autónál, mindkét hátsó javítóív (tank beömlőről ne is beszéljünk), plusz taposólemez (mindkét oldal) lakatolás volt a minimum. Az apja karosszéria lakatos, úgyhogy anyagárban megúszta, így sem volt olcsó. A két szett gumi az mondjuk jól hangzik, de ha 300k-ért néz autót, lehet az is fájni fog 1 év múlva. A kötelező szervízre van pénz? (vezérlés+összes folyadék csere).

(#148854) szabonagyur válasza szilva01 (#148853) üzenetére


szabonagyur
félisten

Egy kicsit félreértettél szerintem.

Ez csak egy átmeneti megoldásnak kell. Eddig nem volt szükség autóra, most pedig igen. Vehetne kétszer ennyiért is de akkor sem kapna sokkal fiatalabbat és az is lehet rozsdás lenne itt-ott.

Maximum 2 évre tervez vele utána mehet a bontóba. Kötelezőre is van pénz, sőt átírás stb.

Lakatolásra nem fog költeni mert erre már felesleges. Kívülről még nincs sehol rozsda a tipikus F helyeken, belül meg patika.

Ha a gumi 1 év múlva kuka akkor valószínűleg vagy a kocsit is tovább adja vagy vesz rá pár éves használtat a maradék időre, 13"-ban amúgy sem drága az új sem.

Az a baj, hogy most 1M alatt nem kapna olyan kocsit amit azt mondja, hogy 3-4 évig szívesen használna. Így a cél, hogy összerak az új helyén 2-3M-t 2 év alatt és majd abból egy jobbat, tartósabbat.

(#148851) Pumma: valamit félreértettél. Nem beárazni akarom, hanem mivel nem lesz felrakva mint hirdetés így csak így tudtam berakni. Mások ilyenkor hirdetést linkelnek.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#148855) Atomgeszi válasza szabonagyur (#148846) üzenetére


Atomgeszi
veterán

Nekünk B Corsa volt(talán ezzel a motorral, legalábbis a teljesítményadatok stimmelnek), klímával. Télen nyáron sokat evett, cserébe nem ment. Szinte láttam, ahogy megy le a mutató. Mondjuk ezen egy csepp rozsda sem volt 20 éves létére, olaszból hoztuk be anno.
Viszont megbízható volt, 2x megjárta Hollandiát is.

Spritmonitorom sem a legjobb a fogyasztás adata, persze ott is vannak robogó szintű fogyasztási adatok, de azt már nehezen hiszem el, hogy hozná egy pesti közlekedésben. :U

Ha megtud barátkozni a klímátalansággal, a kurblis ablakkal, a gyengus motorral és ahhoz mérten_szerintem_nagyobb fogyasztással, és ezek miatt nem kap majd agyfaszt, szerintem 2 évig kifogja szolgálni.

[ Szerkesztve ]

(#148856) ANDROID???


ANDROID???
addikt

(#148857) gzbotii válasza Atomgeszi (#148855) üzenetére


gzbotii
veterán

Nekem a 90 lovas 1.4 volt B Corsaban, az bar evett, de haladni is lehetett vele.
Nem számoltam ki egész pontosra, de 100% városi használat mellett 10 körül szippantott.
Megbízhatósggal nekem sem volt bajom, két év alatt, a szokásos dolgokon kívül (féktárcsák, olaj, ...) Egy rúgott valamint a MAP szenzort kellett cserélni. Viszont eladásakor küszöbökon volt rozsda, de még viszonylag olcsón javítható.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148858) MunezXBK válasza gzbotii (#148857) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Rugót. ;)

Nekem 7 évig volt. 1 pár lengéscsillapító, 2db hall jeladó, 1db AC.

Ennyi a hibalista.

(#148859) gzbotii válasza MunezXBK (#148858) üzenetére


gzbotii
veterán

A Google fele autoccerct az igere gondolt. :B
Az esetek 80 szazalekaban telefonrol esetleg tabletrol nyomom, ahol a sebesseg miatt, hasznos az autoccoret, de igy lesz a kettostomegubol kettos tomegu, meg ilyenek.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148860) szabonagyur válasza Atomgeszi (#148855) üzenetére


szabonagyur
félisten

Városban minimálisat menne, Pesten olyan részen lakik, hogy pillanatok alatt az M0-n van, utána meg főút ahol stabil 70-90 között a max amivel lehet menni de az stabilan. Városon belül minimálisat menne.

A fogyasztás megállna 8L-nél teljesen ok, mivel van benzinpénz amiből ennyi fogyasztással még maradna kb. 10.000 Ft is egyebekre.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#148861) t1


t1
addikt

Sziasztok.

2001-2003 Fiat Punto/Panda, PUG206, C Corsa, Almera , Clio egyvelegből melyik lehet benzinesben a legjobb választás, van informàció melyik az amelyik a legjobban ellenáll a korróziónak ?

(#148862) vzsryl válasza t1 (#148861) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ezek közül az Almera rozsdál legjobban, a többire nem jellemző annyira, mint pl. az elődeikre.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148863) t1 válasza vzsryl (#148862) üzenetére


t1
addikt

Valahogy gondoltam Japàn léte miatt. Amúgy ő lenne az utolsó a sorban màr màr feleslegesen "nagy" lenne.

(#148864) Kornel válasza t1 (#148863) üzenetére


Kornel
veterán

Puntorol is mondogatták, hogy már erősen rozsdalnak, franciák ilyen szempontból már elég jók voltak akkor, de mondjuk egy 206 hátsó hídja simán elviheti a lakatolason megsoporolt osszeget.

(#148865) Richard! válasza t1 (#148861) üzenetére


Richard!
addikt

Ezek közül a C korzika a legjobb.

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148866) diegho válasza Richard! (#148865) üzenetére


diegho
nagyúr

Azért tud az is rohadni. Ennyi évesen már benne van mindben, pláne, ha volt javítva.

[ Szerkesztve ]

(#148867) t1 válasza Kornel (#148864) üzenetére


t1
addikt

Igen a Puntokon is làtom màr, nincs kedvem egyből lakatolàssal kezdeni, hàtsó híd talàn tartósabb ha megcsinàltatom mint egy küszöb csere.

C Corsa az tetszik, de csak 1.2 75 paci és felette érdemes venni, az 1.0-ba a vezérműlànc ludas elég dràga cserélni :/

Clio esetleg Thalia ( leírni is rossz :D )?

(#148868) Kornel válasza t1 (#148867) üzenetére


Kornel
veterán

Clio szerintem nem gáz, nem is rohad, szerintem a legjobb ezek közül.
Abból is inkább 2.0 RS-t keress ;)

Thalia-t hanyagold, hiába a közös gyökerek, valahogy nem sikerült a török francia kooperáció.

(#148869) vzsryl válasza t1 (#148867) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Fiesta, esetleg Jazz?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148870) t1 válasza Kornel (#148868) üzenetére


t1
addikt

Asszonynak lesz :)

1.4 16V Tech Run még tetszik is eléggé dinamikus lehet.

vzsrly

Azok kiesnek a keretből kocsi max 650k nagyon nagyon kitolva 700.

[ Szerkesztve ]

(#148871) Kornel válasza t1 (#148870) üzenetére


Kornel
veterán

Megveszed asszonynak az RS-t, aztán többet lesz nálad, mint nála ;)

(#148872) Vesztor87 válasza vzsryl (#148862) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Az én Almerámon a bal hátsó kerék járati ív belső felén volt egy fél mm-nyi felületi rozsda... szerintem ez nem vészes egy 13 éves autónál. Kollégámé 2005-ös, utcán áll, azon sincs egy szem se.

(#148873) t1 válasza Vesztor87 (#148872) üzenetére


t1
addikt

Az nem vészes akkor.

(#148874) Chereiose válasza Chereiose (#148852) üzenetére


Chereiose
addikt

Erre valaki? :)

(#148875) Vesztor87 válasza t1 (#148873) üzenetére


Vesztor87
senior tag

Szerintem se, inkább attól függ hogy van tartva. Időben el kell kapni a rozsdát, akkor nem eszi meg az autót.

[ Szerkesztve ]

(#148876) focvis válasza Chereiose (#148874) üzenetére


focvis
veterán

Golf 6 elég jó autó, szvsz a legjobb Golf evör.

A TSI-k jól mennek, keveset fogyasztanak, de legyen tarcsiban egy bő százas a vezérléscserére.

[ Szerkesztve ]

(#148877) gzbotii válasza focvis (#148876) üzenetére


gzbotii
veterán

A 6-osba már második generációs TSI került?
Nyúló láncon kívül, van más tipikus nyűgje?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148878) focvis válasza gzbotii (#148877) üzenetére


focvis
veterán

Nem tudom, hogy mi a választóvonal az 1. és 2. gen. között. G5-tel jött ki a TSI.

Még a kokszosodás miatt szoktak aggódni.

(#148879) AMD Power válasza Atomgeszi (#148855) üzenetére


AMD Power
titán

Mitől evett az olyan sokat? Ráadásul ott a kicsi kaszni.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148880) AMD Power


AMD Power
titán

Néztem én is fogyasztási átlagokat.

Fiesta: 1.4 7.0l átlag
Ibizia 1.4 7,13l átlag
Astra 1.4 6,89l átlag.

Nagyon megegyezőek ezzel az 1.4 mocival.

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148881) gzbotii válasza AMD Power (#148879) üzenetére


gzbotii
veterán

Mert ennyit nyelt be a régi technika. De nekem is hasonló volt, másnak is a neten. Egyszerűen zabaltak ezek a Corsak.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148882) szőröscica válasza AMD Power (#148879) üzenetére


szőröscica
addikt

A B Corsa zabál. 8 litert az 1.2-es simán benyelt vidéki használattal.

(#148883) Qru válasza AMD Power (#148879) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Mert egy tök elavult motor (már kb a megjelenésekor is az volt) aminek sz@r a hatásfoka azért eszik sokat hiába a kis kasztni. Opel az elmúlt 20 évben nem vitte elöl a zászlót a fejlesztések terén mára már felzárkóztak a K Astra meg 2. Insignia is jó/modern lett. Erre meg pont eladták a márkát... :D

#nincsbennetarcsi

(#148884) st6969


st6969
őstag

Sziasztok,
1.4 benzines, 94-es évjáratú, 3-as Golf ér 350ezret (irányár)? A tulaj annyit ír róla, hogy műszakilag rendben tartott, belseje majdnem kitűnő állapotban van, nagyapa autója, kihasználatlanság miatt eladó. Tételezzük fel, hogy igaz, amit ír: Érdemes ilyet venni? Városi szaladgálósnak kellene, időnként utánfutózni. Köszi :R

(#148885) AMD Power válasza gzbotii (#148881) üzenetére


AMD Power
titán

De az enyembe is az az elavult sza* motor van. Nyaron megis 6.6-6-8 atlaggal jarok el BP-n. :F

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148886) Qru válasza st6969 (#148884) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Vontatáshoz elég sovány lesz az 1.4-es de végülis elvergődsz vele A-ból B-be úgyis. Egy megnézést megérne az a kocsi. :K

#nincsbennetarcsi

(#148887) gzbotii válasza AMD Power (#148885) üzenetére


gzbotii
veterán

akkor mindenki elfelejtette kiengedni a kéziféket vagy nemtom'.

Ha rémlik még, írtam volt, hogy egy céges 1.2 16v-be raktam 30.000 km fölött, sajátomba 20.000+, mindkettő sok várossal, főleg télen, 10 körül evett.
Három személlyel, hosszúban 6,5-7-7,5 tempótól függően.

Dízel Golfom olyan keveset evett a Corsa után, szinte elfelejtettem, hogy kell tankolni :DDD

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148888) Luck Dragon válasza gzbotii (#148887) üzenetére

Melyik golf?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148889) gzbotii válasza gzbotii (#148887) üzenetére


gzbotii
veterán

1.9 81kw hatchback, 2001

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148890) Luck Dragon válasza gzbotii (#148889) üzenetére

Mennyi volt az átlag fogyasztása?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148891) footy válasza gzbotii (#148877) üzenetére


footy
addikt

Igen, de a 3.-tol problemamentes

(#148892) Land válasza focvis (#148876) üzenetére


Land
veterán

Esetleg nincs a neten valahol egyik szorgalmas felhasználó által írt lista a Golf 6 típushibáiról? Minden autónak van, gondolom a 6-osnak is. Köszi!

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#148893) focvis válasza Land (#148892) üzenetére


focvis
veterán

Nem ismerek ilyen listát, de nem is kerestem.
- A hátsó lámpa beázik; ki kell önteni belőle ha zavar, de egy idő után kiszárad magától. Érdemes a lámpa tömítését felfrissíteni.
- A könyöklőben eltörik a retesz, ha nem vízszintes állapotban rátehénkedik az ember. Munkaigényes a javítás, mert a teljes középkonzolt fel kell szedni.

Szerintem nagyon tartós autó.

[ Szerkesztve ]

(#148894) sagesz93 válasza focvis (#148893) üzenetére


sagesz93
addikt

Az "indexfolyadékról" pont van is egy képem, én nem tudtam, hogy ez típushibájuk, azt hittem egyedi eset, durva volt ahogy lötyögött benne a víz :Y

[kép]

[ Szerkesztve ]

(#148895) AMD Power válasza gzbotii (#148887) üzenetére


AMD Power
titán

Pedig en sok rovid tavon hasznalom. Foleg Bp-n. Szoval ezert nem ertem ezt a magas fogyasztast. A plafon fogyim most volt ebben a teli brutal hidegben. 8.2l/100km. De sima teli honapon ilyenn 7.6-7.8 fogyival eljarok.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148896) Integrale válasza sagesz93 (#148894) üzenetére


Integrale
veterán

[link]. Csak feltöltötte indexfolyadékkal.

"Bad reklám is reklám too"

(#148897) Chereiose válasza focvis (#148876) üzenetére


Chereiose
addikt

És mi a véleményed a Fabiakrol (azon belül az 1.2 TSI-ről, 2010-12es évjáratok)? Árban az a legbarátibb. Ami kényelem szempontjából a legjobban tetszi az a Honda Jazz, de ott nem nagyon botrányos az a sima 1.2 motor? :U

[ Szerkesztve ]

(#148898) focvis válasza Chereiose (#148897) üzenetére


focvis
veterán

Ezekről sajnos nincs ismeretem nekem.

@sagesz93: Ez szinte csurig volt. Kb. 5 perc ki-, majd visszaszerelni és kiönteni a vizet belőle.

[ Szerkesztve ]

(#148899) footy válasza Chereiose (#148897) üzenetére


footy
addikt

A Jazz 1.2-vel is elheto. Egyetlen baja van az osszes szerianak, hogy autopalyan hangosak.
A Fabiaban altalaban eleg szar ulesek vannak (kivetel RS), a testver polo comfortline kivitelben mar rendben van. Az 1.2 TSI 2013-ig nem ajanlott.

[ Szerkesztve ]

(#148900) alázógyík válasza Land (#148892) üzenetére


alázógyík
őstag

:Y :Y

Van már hozzá normális moci is? :D

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.