Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148401) MunezXBK válasza htomi85 (#148395) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Nyilván kint élsz és látod mizu. :U

(#148402) htomi85 válasza MunezXBK (#148401) üzenetére


htomi85
tag

Gondoltam hogy ilyen értelmezési, logikai problémáid vannak.

Nem az a kérdés mi van külföldön.
Az a kérdés, mit hoztak be a nepperek.
Naivitás azt gondolni, hogy a Magyarországon lévő minta megfelelően reprezentálja a kinti sokaságot.

De megfogalmazhatom úgy is, hogy mindenki megértse: ide a lefingott szarokat hozzák.

[ Szerkesztve ]

(#148403) Kornel válasza htomi85 (#148402) üzenetére


Kornel
veterán

Ritka, de van kivétel, ismerek is olyat, de ő nem is az ársáv aljára pozícionalja be az autóit.

(#148404) MunezXBK válasza htomi85 (#148402) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Az mondjuk épp neked van, ugyanis 2 hsz-ben, 2 különböző dologról vakerálsz.

(#148405) SzlobiG válasza Dinter (#148398) üzenetére


SzlobiG
félisten

Túl régi ez ahhoz, hogy legyenek ilyen infók szvsz,hiába kéred le.
Sajna elég nagy az esélye, hogy ez tekerve van és nem is tudod nagyon kideríteni szóval ha tetszik marad az állapotra való vétel.

Hiába a lekérdezés ugyanúgy tekergetik sok esetben ostobán is most egy 2010-es mondi bukott meg 160k km-el volt hirdetve a tulaj elvitte egy hiba kód olvasásra, mert vmi szarakodott és volt egy eltárolt hiba 260k km-nél. :D Az ürge vissza is vitte az autót és patáriát csapott 300k-t vissza adtak a vételárból. :))

(#148406) alázógyík válasza MunezXBK (#148401) üzenetére


alázógyík
őstag

A régebbi hsz.-ai is leírják, hogy totál homály az autó témához, és még okoskodni is szeret. A legrosszabb típus.

(#148407) lenko válasza htomi85 (#148395) üzenetére


lenko
aktív tag

?
Pl. Németben 15x több autó van eladó, akkor biztos kevesebb lesz a 200k alattiból. :D

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#148408) Richard! válasza lenko (#148407) üzenetére


Richard!
addikt

Inkább 150X :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148409) middleaged


middleaged
tag

Üdv!
Most itt tartunk:[link]
Valaki bármit erről képek alapján, vagy a típusról. A kedvesem igényeihez igyekszem igazítani a keresést, MB A-n néhány megkeresés, és próbaút után talán már túl vagyunk, árban 7k+-os a dolog.
Yaris-próba is megvolt,:"nem csajos".

[ Szerkesztve ]

(#148410) Mr X


Mr X
veterán

Urak, cimbi ezzel szemezget: Renault Laguna 1.8

Nem ismerem a típust. Nektek mi a véleményetek?

(#148411) gooool válasza Mr X (#148410) üzenetére


gooool
őstag

Helló!

A motor alapvetően az egyik legjobb konstrukció a benzinesek közül, ha szépen jár, volt benne olajcsere, akkor nem lehet nagy gond vele, én nem tudok jellemző hibákról, bár olajszivárgásra nézzetek rá.
Nyilván kuplung és futómű is legyen rendben, főleg az utóbbira figyelj, én is beszoptam vásárláskor mint most kiderült, hátsó hídszilent szeret kimenni, akkor kopog és imbolyog a segge, főleg ha nedvességet kap, 40 körül cserélik jobb helyen gyárira, az sokáig kibírja, első futómű komplett csere 120, gyári alkatrésszel.
Azon kívül ebben biztos nem ennyi van, mint amit ott írnak, minden elektromos cuccot menet közben is próbálj végig, klíma menjen (típushiba, hogy kábelszakadás van a kompresszor táján), illetve az ablakemelő mechanika elöl hajlamos megkotlatni, arra van felújítszett pár ezresért Kínából.
Ha motor rendben, elektronika és futómű rendben, akkor viszont egy csoda jó kis autó én ezen hibákkal együtt is töretlenül szeretem, mert kényelmes és máig szép. :)

Üdv, Balázs

(#148412) gzbotii válasza gooool (#148411) üzenetére


gzbotii
veterán

Az első generációs Laguna nem az elektromos (és egyéb) nyugjeirol híres?

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148413) aero. válasza gzbotii (#148412) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

De.. Amugy ez nem az 1.8 ide? Az kozvetlen befecsis, en olvastam anno problemakrol angol forumokon.

[ Szerkesztve ]

(#148414) Mr X válasza gooool (#148411) üzenetére


Mr X
veterán

A futásteljesítményen mi is mosolyogtunk egy jót, de ugye állapotot veszünk, nem kilométert. :) Köszönöm az infókat. :R

(#148415) LuckyL válasza gzbotii (#148412) üzenetére


LuckyL
őstag

ez második generációs, de kalap szar ez is :)

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148416) Mr X válasza LuckyL (#148415) üzenetére


Mr X
veterán

Kifejtenéd? Mert ezzel semmit nem tettél hozzá.

(#148417) Kornel


Kornel
veterán

Mágus mester, mondj valamit, hogy miért ne lancer. ;]

(#148418) w333 válasza Kornel (#148417) üzenetére


w333
félisten

Mert olyan gagyi recsegő műanyag a belseje mint egy Dacia -nak ! :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148419) gzbotii válasza Kornel (#148417) üzenetére


gzbotii
veterán

Nem VAG

:P

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148420) LuckyL válasza Mr X (#148416) üzenetére


LuckyL
őstag

nekem volt ilyenem, igaz v6-os
abban tényleg 110 ezer km volt, nem 400 mint ebben ránézésre
tele volt elektronikai hibákkal
futómű is mindig kotyogott valahol, kormánymű meg kopogott
gyújtótrafók mindig kimentek
légzsák lámpa mindig világított

valamit megjavitassz biztos lehetsz benne jövő héten elsz 2 újabb gond
persze érteni se ért hozzá senki fpleg nem a márkaszervizek
csak mosolyog midnenki hogy ez ilyen :)

pár éve volt itt egy fórumtárs iylet akart
neki is elmondtam ugyanezt, de csak megvette

aztán 2 évig röhögtem amikor írta a hibákat folyamatosan ;]

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148421) Kornel válasza w333 (#148418) üzenetére


Kornel
veterán

El kell keserítselek, amit néztem az nem recsegett.
Kemény, de csak ott, ahol nem érsz hozzá, az ajtó panel pl. puha, amit tapizol néha.
Amúgy engem ez sose zavart.

Gzbotii: nálam ez se nem előny de nem hátrány.

[ Szerkesztve ]

(#148422) vzsryl válasza Mr X (#148416) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ne foglalkozz vele.
gooool fórumtárs minden lényeges dolgot leírt. Nem német vagy japán, ráadásul vannak kontrolálható típushibái, ezért sajnos egyesek körében örök kárhozatra lesz ítélve.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148423) LuckyL válasza vzsryl (#148422) üzenetére


LuckyL
őstag

kontrolálható típushibái
hahaha, ez de szép kifejezés :D

politikai pályán gondolkoztál? ;)

na de viccen kívül nekem tényleg volt iylen autóm ettől sokkal jobb állapotban és úgy is egy átok volt

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148424) vzsryl válasza LuckyL (#148423) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Nővéremnek volt Punto 2-es, ami hetente legalább kétszer volt szerelőnél, tehát nagyobb átkot el sem tudok képzelni nála. Viszont tisztában vagyok azzal is, hogy nem mindegyik darab olyan, mint az, és egy nagyon korrekt kisautó.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148425) gooool válasza gzbotii (#148412) üzenetére


gooool
őstag

Az első és második gen-nek se a legjobb az elektronikája (mondjuk 2-es PH2 már sokat javult), de közel sem olyan hígfos, mint sokan leírják...Én vásárlás előtt minden kis szar végignyomogattam és érdekes módon az egy év alatt, amióta nálam van még csak egyszer produkált WTF jelenséget a 20 ezer km alatt (az egyik keréknyomás szenzornál hibát jelzett, restart után elmúlt, azóta is jó).

aero.:
Lehet tévedek, de IDE csak 2.0-ából volt 2-es Lageszban, ott se mind volt az.

LuckyL:
Ez értékes infó, majd megmondom az enyémnek is, hogy tudjon róla. :DDD
Nem állítom, hogy jó konstrukció, mert nem az, enyém is ahol jöhet belőle az olaj, ott jön is (1,9dCi, 120LE), és amiket korábban leírtam is mind érinti a gépet, de nem olyan sátántól való közel sem, mint ahogy Te is lefested, normálisan kell egyszer megcsinálni az adott problémát és nem jön többet elő, a kopó alkatrészek se bírják kevésbé, mint bármilyen más autóban.
Haver 4-es Golfját is tudnám egy oldalon keresztül savazni, mert azon aztán a világ összes szarja előjött, pedig mint tudjuk a VW sose romlik el, főleg a régebbiek nem. :)

Üdv, Balázs

(#148426) Mr X válasza LuckyL (#148420) üzenetére


Mr X
veterán

Köszi :R

gooool:

A cimbora nem épp autószaki, ráadásul újszülött miatt váltanának nagyobbra egy Clio II-ről.

[ Szerkesztve ]

(#148427) LuckyL válasza gooool (#148425) üzenetére


LuckyL
őstag

hát nézd mindenkinek más a tűréshatára, biztos van aki együtt tud élni ezekkel, mert végülis menni ment, tehát teljesen nem robbant le egyszer sem, nem kellett trailerezni

ha az illető szeret bütykölgetni, utánajárni a dolgoknak, esetleg szerelgetni is youtube alapján, akkor lehet jó neki az a laguna
én abban az időszakban mikor azt vettem mentem évi 60 ezer km-t, és erre nem volt jó a laguna mert mindig javítani kellett
meg engem zavar, ha mondjuk világít hogy nem jó a légzsák, vagy már emgint check engine

ha csak néha kell, városba, évi 5-10 ezer km-re, akkor elhiszem hogy valaki még szereti is

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148428) gooool válasza Mr X (#148426) üzenetére


gooool
őstag

Mondjuk ez esetben nem merem ajánlani feltétlenül, megmondom őszintén, már csak az ársáv miatt sem, mert ezen biztos volna mit csinálni, hogy rendben legyen.
Egyébként mennyi a keret és mik az elvárások? :)

LuckyL:
Nem fér bele nekem sem, hogy otthagyjon, világítson akármi a műszerfalon és hasonlók, nem is tesz semmi ilyet a gép. Napi 100 km-t megyek vele, éves szinten 25 ezer körül, ez sokkal kevesebb a Te akkori futásodnál, de már nem elhanyagolható. És télen a minusz 20-ban is röffent elsőre, pedig fosdízel még a tetejébe.
Azt aláírom, hogy annak jobban ajánlható az autó, aki szereti otthon kicsit megismerni a vasat és szerelgetni, mert sokszor olcsón és egyszerűen megúszható az, amit egy márkaszervizben csak nyavajogva vállalnának el, csilliókért.

[ Szerkesztve ]

Üdv, Balázs

(#148429) kisza25 válasza Kornel (#148417) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

múltkor fejtegette, gyárilag narancsos festés amire emlékszek, nem is tudom mi volt még :B

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148430) Kornel válasza kisza25 (#148429) üzenetére


Kornel
veterán

Bordón pont nem látszik a narancsos festés :)

(#148431) kisza25 válasza Kornel (#148430) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

hirtelen ezt találtam

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148432) Mr X válasza gooool (#148428) üzenetére


Mr X
veterán

Nem volt még szó keretről, csak mutatta ezt a konkrét példányt, hogy mi a véleményem róla. Mivel Renault téren nincsenek ismereteim, így hozzátok fordultam.

(#148433) Land válasza Kornel (#148430) üzenetére


Land
veterán

Szegényes felszereltség, 2008 óta nem fejlesztik és már akkor is ósdi volt a belseje, 1.6-os nem túl erős, az 1.8-as jobb, de az csak pár éves használt példányokban van, hiányzó 6. fokozat pályázásnál, így átlag feletti a szél- és gördülési zaj VS. a szedán szvsz sportos és férfias, nagyon megbízható típus, jó áron adják.
(Beszélgettem FB-on több jelenlegi tulajjal, ha érdekel valami konkrétan meg tudom neked kérdezni.)

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#148434) Kornel válasza kisza25 (#148431) üzenetére


Kornel
veterán

Magyarul megnézem a fényezését, hogy milyen, aztán szvsz.
Lámpa párásodik, ja, az enyém is, erre való a garancia.

Land: köszi.
Minden érdekel, legfőképp a 130 km / h-s menetzaj, többit tudom, megnéztem élőben.
Ami hiányozna nekem, az az ülés fűtés, ami pótolható.
Őszintén szólva egy J Astra magasabb felszereltsége és puha anyagai ellenére is kevésbé tetszik, mint a lancer a maga szürke komor valóságával.
Ellenben belül nagyon tágas, kívülről nem is gondolná az ember mennyire.

[ Szerkesztve ]

(#148435) LuckyL válasza Land (#148433) üzenetére


LuckyL
őstag

tényleg nem kötekedésként, de hogy függ össze a hiányzó hatodik fokozat a szél és gördülési zajjal?
esetleg a fogyasztásban lehetne különbség

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148436) kisza25 válasza Kornel (#148434) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

te kérdezted én csak megkerestem neked, nekem is tetszett, majdnem az is lett

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#148437) Land válasza LuckyL (#148435) üzenetére


Land
veterán

Lehet, hogy nincs nagy összefüggés, max a motor többet forog 130 km/-nál a kelleténél és az még rádob a "zajra".

Kornel: Valószínűleg neked hangos lenne 130 km/h-nál.
Akivel dumáltam neki 1 éves, most lesz benne 80k km és eddig semmi romlott még el rajta. 1.6-os benzinese van.

Rákerestem mit mondott nekem: 140-nél 3600-at pörög, sokat pályázik vele, nem zavaró nagyon neki a szélzaj. Magyar utakra neki elég az 1.6 motor.
Futómű jó, de lehetne picit feszesebb, viszont az itteni utakra jó ahogy van. Hangrendszere átlagos, hallott már jobbat is.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#148438) Kornel válasza kisza25 (#148436) üzenetére


Kornel
veterán

Köszi.
Hogy megkerested ;)

(#148439) Land válasza Land (#148437) üzenetére


Land
veterán

Folyt.: nem digiklímás és nincs USB kivezetés zenéhez, nincs visszagurulásgátló.
Kb ennyi. Ő Bravoról váltott, mely sok téren jobb autó volt szerinte.-> jobb felszereltség, pofásabb belső.

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#148440) Kornel válasza Land (#148439) üzenetére


Kornel
veterán

Klímát kézzel állítod, de automata, tehát hőfokot állítasz be.
USB elvileg a rádió hátán van, ki kell vezetni.
Ulesfutes utólag menne bele, tempomat sincs, az hiányozna, nem tudom az pótolható-e.

(#148441) gooool válasza Mr X (#148432) üzenetére


gooool
őstag

Értem, akkor a felsoroltak ismeretében tud dönteni. :)
Én szeretem, nagy, szép, kényelmes autó, a csomagtere gyerekes családnak tuti jó, ha nagyon szállítani kell, akkor legyen elég annyi, hogy nyáron ledöntött ülésekkel 3 éjszakát töltöttem el benne (176 centi vagyok, nyújtózva elfértem).
Ha maradnának ezen a vonalon, akkor tudom neki ajánlani, hogy a facelift utániakat nézze, lehetőleg 2.0dCi-vel, ennél a kombónál már hatványozottan kevesebb a rossz szájizű megjegyzés a neten. :)

Üdv, Balázs

(#148442) Land válasza Kornel (#148440) üzenetére


Land
veterán

Annyi még, hogy a szedán a szebb, de szűkös a csomagtartó nyílása. Az 5 ajtós pedig nem tetszik. Előbbi egy babakocsinál nem túl előnyös helyzet.

[ Szerkesztve ]

Pixel 8 8/128 Gb | Sendiy M2 & KZ ED9 & QCY C13 és C17 | Citroen C5 Tourer 3.0 V6 HDI Exclusive

(#148443) Mr X válasza gooool (#148441) üzenetére


Mr X
veterán

Dízel necces, főleg Budapesten belül, nem nagy távokon futna.

(#148444) gooool válasza Mr X (#148443) üzenetére


gooool
őstag

Akkor még tudnám mondani így hirtelen a Laguna mellett a C Vectrát és a Peugeot 406-ot...
Ezeknek már eléggé lement az ára és nem rosszak, meg kell alaposan nézni vétel előtt, mint akármi mást is, de ha a keret hasonló, akkor ilyesmiben gondolkodnék. :)

Üdv, Balázs

(#148445) vzsryl válasza gooool (#148444) üzenetére


vzsryl
nagyúr

A 406 elavultabb konstrukció a C Vectra-nál is és Laguna 2-nél is, szóval azt inkább kizárnám, más liga, méretben is, főleg a C Vectra kombihoz képest (koporsószállító).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148446) Mr X válasza gooool (#148444) üzenetére


Mr X
veterán

Átadom az infókat, köszi. :)

(#148447) aero. válasza vzsryl (#148445) üzenetére


aero.
veterán
LOGOUT blog

Szvsz a 406 belseje viszont pozitív értelemben teljesen másvilág a C Vectrához képest (sokkal jobb), és amúgy nem hiszem hogy nagyon távol állnának egymástól. Nekem a 406 futóműve is jobban bejön. Jó és nem lelakott darabot viszont talán nehezebb kifogni belőle.

(#148448) vzsryl válasza aero. (#148447) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Hát... izé... A C Vectra beltere tényleg elég "undi", de jóval masszívabb, biztonságosabb, modernebb és komolyabb benyomást kelt az egész járgány. Én nem tudnám egy lapon említeni őket, mondjuk a kombi és/vagy jól pakolhatóság megszállottja vagyok, ezért kicsit elfogult is, főleg ha meglátom a Vectra kapacitását előrehajtott hátsó ülésekkel, megindul a nyálelválasztásom...

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148449) Kornel válasza Land (#148442) üzenetére


Kornel
veterán

Igen, de már csak sedan van.
Kevésbé praktikus, de sokkal szebb.

(#148450) kisza25 válasza Kornel (#148449) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

akkor ez mi?

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.