Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148551) Tsebacsi válasza domojko (#148548) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Corsa nem minőségbajnok, szerintem már ezek közül sok rohad is. Seicento és Ford Ka is öreg, dettó rohadás és egyéb bajok, plusz nulla ütközésvédelem.
Punto II-m nekem is volt, imádtam, nagyon jó kis autó, tágas, ami kell, az benne van nagy eséllyel, én simán pályáztam a 82 lovas 1.2-essel.
Yaris szintén ajánlott, ki kell fogni egy megkímélt példányt és nem lesz gond.

[ Szerkesztve ]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#148552) Beca1990 válasza Beca1990 (#148456) üzenetére


Beca1990
senior tag

besz*rás hogy senkinek sincs :D

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#148553) alázógyík válasza Beca1990 (#148552) üzenetére


alázógyík
őstag

Sógornőmnek az van, bordó/meggypiros.

2,5 éve vette, 50K km körül mehetett vele azóta. Imádja.
Semmi hibája nem volt, szerintem is jó kis autó. :K

(#148554) Richard! válasza domojko (#148545) üzenetére


Richard!
addikt

bakancs Micra?

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#148555) gzbotii válasza Tsebacsi (#148551) üzenetére


gzbotii
veterán

Ültem Punto 2-ben, nem tűnt jobbnak mint a B Corsam. Sőt.
A rohadas mindkettőre áll.
'97-98 utánam B Corsam, amiben már újabb váltó van (érzésre mint a G Astrae) szerintem nem rossz vettél.

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148556) vzsryl válasza gzbotii (#148555) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Én elég sokat utaztam egy B Corsa-ban, Punto 2 pedig volt a családban. Abszolút más ligának éreztem a kettőt, sokkal jobb a Fiat. Kényelmesebb, halkabb, pörgősebb, szebb kívül-belül, meg ugye modernebb is (nem is tudom, talán ~6 évvel újabb konstrukció...).

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148557) Beca1990 válasza alázógyík (#148553) üzenetére


Beca1990
senior tag

1.2 es szivóbenzines vagy 0.9-es Tce? vagy dízel?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#148558) Tsebacsi válasza gzbotii (#148555) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Háááát ha ránézek egy Punto II-re és egy B corsára, nekem egyértelmű, melyiket vegyem. Ültem mindkettőben, szerintem a B corsa még minőségben gyengébb volt, ezt a használt tesztek alapján is ki merem jelenteni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#148559) Integrale válasza vzsryl (#148556) üzenetére


Integrale
veterán

Van köztük 6 év, plusz pár csillag is.

"Bad reklám is reklám too"

(#148560) gzbotii


gzbotii
veterán

Na nemtom', nekem belsore nagyon nem gyere be a Punto.
Volt saját 5 ajtós1.4 16v, két évig és céges 1.2 16v amibe 30.000km raktam. Én kimondottan élveztem és kergettem a cégest. Beltér nekem sokkal okesabb.
De ezek szerint velem van a baj vagy fura vagyok.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148561) SzlobiG válasza ß3NC33 (#148534) üzenetére


SzlobiG
félisten

Ha ennyire nem tudsz dönteni, akkor kezd el kipróbálni lehet előbe azonnal meg tetszik az egyik és az fog kelleni. :K

(#148562) domojko válasza Tsebacsi (#148551) üzenetére


domojko
senior tag

És a ford puma?

richie900812: sajnos a bakancs micra nem játszik design alapján. Pedig jó autó. Családon belül volt, nagyon szerettem vezetni.

(#148563) Integrale válasza domojko (#148562) üzenetére


Integrale
veterán

Hátul szűkös, bejutás nehézkes, alapjait a 80-as évek végétől gyártott Fiesta adja, fődarabok is attól jönnek így az ilyen jellegű alkatrészeket könnyen be tudod szerezni, a specifikusakat már körülményesebb.
Rozsda az ellensége, ahogy a KA-nak is, ajtók alja, sárvédők, csomagtartó stb.
Fogyasztása az akkori konkurensekhez képest magasabb, viszont (szerintem) már az 1.4 is egész kellemesen viszi, az 1.7-tel már repül.

"Bad reklám is reklám too"

(#148564) Helmoras


Helmoras
őstag

Sziasztok!

Egy kedves ismerősöm autót szeretne vásárolni, többnyire Pesten és környékén használná, ez tetszik neki jelenleg, érdemes lenne megnézni vagy inkább más felé nézelődjön? Az anyagi keret kb. 2,5m az autóra

Jelenleg egy Peugeot 307-est használt amíg el nem kellett adniuk. Annál dinamikusabbat szeretne.

Köszi a reakciókat előre is !

A kiszemelt Fiat

[ Szerkesztve ]

(#148565) johnny82


johnny82
őstag

Hali!

Ismerősöm keres olcsó autót. Keret 300K+ átírás. Olcsón fenntartható legyen. Eddig swifteket nézeget. Szerintetek? Akinek esetleg van ideje és ötlete, linkelhetne egy pár autót, hogy mit lenne érdemes megnézni. Előny, ha Pest-Szeged vonalon, vagy a Tiszántúlon található. Minél több műszaki előny. Nem vár csodát, A-ból B-be elvigye.

Köszi!

mod:swift.

[ Szerkesztve ]

(#148566) Mr X válasza johnny82 (#148565) üzenetére


Mr X
veterán

Fiat Bravo-Brava is beleférhet ennyibe, akad szép példány időnként 300-ért.

(#148567) vzsryl válasza johnny82 (#148565) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ha ennyiért akar autót venni, akkor a legfontosabb szempont legyen a legalább másfél éves műszaki érvényesség.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148568) johnny82 válasza Mr X (#148566) üzenetére


johnny82
őstag

Swiftnél jobb, megbízhatóbb?

(#148567) vzsryl : ok.

(#148569) vzsryl válasza johnny82 (#148568) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Jobb autó természetesen, de megbízhatóságban a Swift egyértelműen verhetetlen a mezőnyben.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148570) zoo8800 válasza Helmoras (#148564) üzenetére


zoo8800
veterán

Az olasz autós topikba írtam pár sort a típusról még régebben.
A motor elég ritka, arról sok vélemény nem lesz a neten.

rip and tear, until it is done

(#148571) Nestor16


Nestor16
senior tag

(#148572) rbalint88 válasza Nestor16 (#148571) üzenetére


rbalint88
addikt

Mondjuk a szanalmas helyesirasa hiteltelenne teszi a majd en megmondom a tutit szoveget, de a mondanivaloval nincs gond alapvetoen, meg igy kepek alapjan az auto se total hulla. Kepek alapjan a belterenagyon rendben van.

(#148573) Integrale válasza Nestor16 (#148571) üzenetére


Integrale
veterán

Vajon mit akar mondani ezzel a regénnyel? :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#148574) SzlobiG válasza Integrale (#148573) üzenetére


SzlobiG
félisten

Lényegében amit akart azt elérte ugyanis terjed a hirdetés osszák az emberek, előbb elviszik.

(#148575) thEndeR


thEndeR
tag

Sziasztok!

Neztem ezt az Accordot, szerintetek a diszlecet le lehet szedni anelkul, hogy a fenyezesen ott maradna a nyoma? A masik kerdesem az lenne, hogy ez a Sport felszereltseg mit tartalmaz pontosan? Google-n nem nagyon talaltam semmit, valamelyik kocsinal azt irjak 6 hangszoro mashol 8-at irnak, egyiknel van fenyre sotetedo belso tukor a masiknal nem irjak stb.

:R

[ Szerkesztve ]

(#148576) Qru válasza thEndeR (#148575) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ragasztva van így leszedhető de a helye látszani fog én fent hagynám inkább...

Honda topikban megmondják neked mit tartalmaz pontosan a Sport felszereltség. :K

#nincsbennetarcsi

(#148577) thEndeR válasza Qru (#148576) üzenetére


thEndeR
tag

Kar, hogy igy elronditottak. :( Rakerdezek a Honda topicban akkor, koszi.

[ Szerkesztve ]

(#148578) LuckyL válasza thEndeR (#148577) üzenetére


LuckyL
őstag

ha meglátszik akkor max egy polír és annyi

cryptot minden termékemért elfogadom

(#148579) HIJ


HIJ
őstag

Hali!

Az új autó vásárlásánál fizetett üzembehelyezési díj tartalmazza a vagyonszerzési illetéket is? Tehát ha 120e ft ez egy szalonnál, akkor ott már nem kell számítsak más költségre?

(#148580) MunezXBK válasza HIJ (#148579) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Jobban átgondoltam, azt rájöttem, hogy nem tom. :D

[ Szerkesztve ]

(#148581) Gergőke88 válasza HIJ (#148579) üzenetére


Gergőke88
addikt

Igen általában ok már úgy adjak meg ezt az összeget.
(Mert ugye azt a forgalmival együtt fizeted az okmányirodában is, de ezt ok intézik...)

(#148582) szekra válasza thEndeR (#148577) üzenetére


szekra
őstag

Vagy fújasd színre.

(#148583) HIJ válasza Gergőke88 (#148581) üzenetére


HIJ
őstag

Igen, erre gondoltam én is. Tegnap rendeltem meg, de ezt rohadtul elfelejtettem megkérdezni...

(#148584) Nestor16


Nestor16
senior tag

Sziasztok.

Bedobom ide is. :R

Üdv, Dávid

(#148585) matyi012345 válasza Integrale (#148315) üzenetére


matyi012345
őstag

Ezt miért írjátok ennyien? Mi 15 évig használtunk 1.4 bravát, sose volt semmi a motorjával. Kaszni miatt kellett megválni tőle. :F

(#148586) Integrale válasza matyi012345 (#148585) üzenetére


Integrale
veterán

"1.4 12V: A legtöbb problémát az 1.4-es motor alulméretezett olajzófuratai okozzák, amelyek eltömődésével (ez kisebb viszkozitású, a gyár által is ajánlott 5W-30 vagy 5W-40-es motorolaj használatával megelőzhető, pl. Selènia Performer) az elégtelen kenés miatt a vezérműtengelyen nem üzemszerű kopás lép fel. A kopás jelei az egyre erősebb, zakatoló motorhang, egyenetlen járás, jelentős teljesítményvesztés, végső esetben a hengerek kihagyása, leállása. A vezérműtengely állapota a szelepfedél levételével ellenőrizhető. Erre a motorváltozatra jellemző a magas fogyasztás is. "

"Bad reklám is reklám too"

(#148587) humax


humax
senior tag

Megnéztem ma Mercedes Benz GLC, szimpatikus volt

Mercedes Benz GLC vs Audi Q5 :?

szerintetek?

:R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#148588) szőröscica válasza humax (#148587) üzenetére


szőröscica
addikt

Ennyi pénzért már mindegyik autó fasza, azt vedd, amelyik tetszik.

(#148589) molnarpeter válasza humax (#148587) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Milyen motorral próbáltad a GLC-t? Ha mindkettő tetszik, alkudj minél több extrát adott árba, hadd licitáljanak egymásra :)

(#148590) matyi012345 válasza johnny82 (#148565) üzenetére


matyi012345
őstag

Pont ennyi volt a Carina E-m. Átírás és kgfb kicsit több mint egy Suzukié lenne, de.. nem kezdem el sorolni. Első nagy szervizre maradjon.

Integrale: A kivétel erősíti a szabályt, szerencsére miénk jó volt, csak az alváz javítására 200k pluszt mondtak a végén. A motorba ha jól emlékszem 260.000 km volt, de még egyszer annyit futhatott volna még érzésre. Az az egy jó dolog volt benne lényegében. Addigra már váltó, kuplung is cserélve volt, elektromos ablakok alig mentek felfelé, kilincsek lerohadtak róla, lakk lejött mindenhol, kp zár hol jó volt, hol nem, mindig figyelni kellett. A motor kiment volna a világból, csak ami körülötte volt.. az nem.

[ Szerkesztve ]

(#148591) footy válasza humax (#148587) üzenetére


footy
addikt

Ha automataval veszed, akkor GLC. Az Audi a kisebb dieselekhez DSG-t ad. A merci 9G-tronicja sokkal jobb. (érzésre/komfortra)

(#148592) Integrale válasza matyi012345 (#148590) üzenetére


Integrale
veterán

Az elektromos ablakok mechanikajat ujra kell kenni idonkent, a kilincs az osszes fl elotin lehamlik sajnos, megeszi a nap azt a gumirozott muanyagot. Kp. zarnak a rudazata meg tud szorulni, az Alfan is megszorult a jobb oldali, karpit le, takaritas, zsirzas es jo azota is.

"Bad reklám is reklám too"

(#148593) jj67


jj67
kezdő

Hello! Néhány hónapon belül esedékes, hogy megvegyem az első autómat.
19 éves vagyok, most érettségizek, tehát a keret nem túl nagy, mindennel együtt 600-650e Ft-ot szeretnék rászánni.
Az életem egyik legfőbb része az utazás, így arra gondoltam, hogy egy régebbi furgont szeretnék megvenni és úgy átalakítani, hogy az utazásaimkor tudjak benne lakni. (eleinte persze elég csak az is, hogy bedobok egy ágyat hátra. :D ) Sajnos a fizetésem nem túl magas, így fontos az, hogy megbízható legyen és a fogyaszása se szökjön nagyon az egekbe. Mit gondoltok, mik felé lenne érdemes kacsintgatni? Eddig csak T3 Transportereket néztem, viszont nem tudom, hogy ebben az árkategóriában kapok-e jó állapotút, vagy ami tényleg megfelelő az már drágább. Előre is köszönöm a válaszokat. :R

(#148594) Luck Dragon válasza jj67 (#148593) üzenetére

Fiat scudo? Megbízható igásló.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148595) gaborbol válasza Qru (#148576) üzenetére


gaborbol
őstag

Haverom kinezett maganak egy 2015 os legacy sedant a 2.5 l-es benzines motorral+automataval. Van ennek valami rakfeneje?

Konkretan ezt:

[ Szerkesztve ]

(#148596) gaborbol válasza gaborbol (#148595) üzenetére


gaborbol
őstag

Sorry, valamiert nem rakta be a linket.

[link]

(#148597) jj67 válasza Luck Dragon (#148594) üzenetére


jj67
kezdő

Szimpatikus, viszont sajnos amit írtam összeget abból nem nagyon van választék. Fontos szempont, bár nem írtam, hogy azért valami méretesebb autóra lenne szükség, ezt az utazgatást nem csak néha hobbi szintjén, hanem viszonylag gyakran megtenném, így nem árt ha van hely a dolgoknak. :)

(#148598) molnarpeter válasza jj67 (#148597) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Ne szépítsük, kb minden furgon rohad. Kell a tranyó, Caddy méret nem elég, lakóautót faragnál belőle? Toyota Hiace kell neked amúgy szerintem, rövid elég lenne valószínű, ablak ízlés szerint, de mindenképp adagolós régi dízel. A rozsda az egyetlen bajuk kb, de ebben az árban jobban át kell nézni. Lakatolás (amivel kb. 5 évig legalább nem lesz baj) úgy 200k tájéka, ha nincs nagyon szétmenve.

[ Szerkesztve ]

(#148599) Luck Dragon válasza molnarpeter (#148598) üzenetére

Plusz egy a Toyota Hiace-ra.

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148600) rbalint88 válasza jj67 (#148593) üzenetére


rbalint88
addikt

T3-at több szempontból sem erőltetném. öreg már mind, törésteszt mínusz nyolc csillag, farmotor miatt sok a nyűg. T4-ek ára az egekben.
szerintem ennyiért nincs normális furgon. valami baja biztos lesz, de legalábbis rohadni fog.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.