Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147801) molnarpeter válasza humax (#147467) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Gyakorlatilag amire számíthatsz hosszabb távon:
-Q5 S-tronic váltó
-X3 N47 dízel vezérműlánc cseréje
-NX évi 144000 Ft fix kiadás pluszban
Ha 10+ évre tervezel, és sok km-re, akkor kérj a fentiekről árajánlatot, aztán tedd a várható költségeket Excel táblába. 150 ezer km-es futásig választanék az Audi/BMW közül, felette jönnek a rizikós dolgok, amik nincsenek a Lexusban. Mivel egy sima fék és időszakos szerviz simán lehet 200.000 Ft tájéka, a dízelek dolgai és a külön hibalehetőségek együtt már el tudnak vinni többet is, mint amit alapból megspórolnál az adón. Vagy ha már céges autó lenne, kérj ajánlatot flottás üzemeltetésre, akkor fix költség havonta,
nem ugrik be plusz javítási számla.

(#147802) vzsryl válasza BrukoMisike (#147798) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Szerintem mindkettő azonosan megbízható, és szervizköltségben sincs olyan eget rengető különbség, viszont az S80 sokkal "nagyfiúsabb".

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147803) GaborGh


GaborGh
őstag

Sziasztok!

500.000ft-ig milyen tipusokat erdemes nezegetni, legfontosabb a megbizhatosag, olcso es jo alkatreszellatottsag.
Ha megbizhato szervizt, szervizest tudtok hozza ajanlani azt is megkoszonnem:
Bgy-Vac-Bp vonalon.

Hetkoznap csak varosban lenne hasznalva: 10-20 km, hetvegen hosszabb tavok: 200-400km.
Havi ~1.000km.
Benya vs. Diesel?

Mit javasolnatok?

Amiket eddig neztem:
Renault Thalia
Chewrolette Lacetti
Alfa 156, 147
Mazda 323
Golf
G Astra
Focus
Corsa
Fiesta

[ Szerkesztve ]

(#147804) -v- válasza GaborGh (#147803) üzenetére


-v-
addikt

Alfát, G astrát, focust felejtsd el ennyiért, fiestából is csak mk4 lesz értelmes. 323-masok szerintem már mind porrá rohadtak.
Ötszázért sokkal fontosabb, milyen állapotú autót találsz, mint hogy milyen típus.

[ Szerkesztve ]

(#147805) Szajo válasza GaborGh (#147803) üzenetére


Szajo
őstag

Szerintem Fiesta,Golf,Corsa csak ezek kicsik. De a célra megfelelőek!

(#147806) diegho válasza GaborGh (#147803) üzenetére


diegho
nagyúr

Punto a legjobb 500-ért.

(#147807) Richard! válasza GaborGh (#147803) üzenetére


Richard!
addikt

F Astra, Punto II, Saxo, Golf III, B Corsa,

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#147808) szőröscica válasza GaborGh (#147803) üzenetére


szőröscica
addikt

E36 316i, napfenytetovel

(#147809) GaborGh


GaborGh
őstag

Ha van konkret link, azt is szivesen vennem, koszi.

(#147810) gzbotii válasza GaborGh (#147809) üzenetére


gzbotii
veterán

Iyen arban F Astra - B Corsa, ha nincs szetrohadva jo vetel lehet.
Ennyiert talan egy (mukodo) klimas is belefer.
Fiesta (mk4) ugyszinten jo kaphato.

G Astrabol ez nagyon az alja...kerulnem.
Lacetii...eleg vegyesek a velemenyek rola (ismerosoktol). Regi Daewoo technologia.

Alfat szerintem ennyibol ne. :N

Mazdat irtak, rohad nagyon.

Focus mk1 szinten az alja arban.

Ezeknek az autoknak a legnagyobb baja, hogy rohadnak. Meg sokan ezeket mar csak hajtjak, de nem nagyon koltenek ra.

F Astra, B Corsa, Golf 3, Mk4 Fiesta vonalon indulnek el, es amibol a legjobbat kapod - ilyen arban mar a kinalat felsobb reszebol tudsz valogatni.
Ja, es vetel utan, vezerles+olaj+stb cserere is hagyjal :)

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147811) SzlobiG válasza #16514048 (#147795) üzenetére


SzlobiG
félisten

Nem nekem lenne az autó ismerős nézegeti és fél a kettőstömegűtől.. Magamnak keresnek engem nem érdekelne a mostaniba is van és már cseréltem is. A motor mazdától van, nem?

Ezt a seatot megyünk holnap megnézni.

[ Szerkesztve ]

(#147812) Victoryus94


Victoryus94
őstag

Kényelemre szerintetek mekkora különbség van az alábbiak között?
Ignis, Corsa C, Fiesta, Yaris?

Ültem nemrég egy gombóc Swiftbe, és fél óra után kényelmetlenül éreztem magam... zsibbad a combom, stb.
Nem tervezek nagy utakat, de azért 1-2 órát szeretnék kényelmesen kibírni az autóba. (Vagy ez nagy elvárás ettől a kategóriától?).
Az ignis azért került a felsorolásba, mert magasabb. Utazni kényelmes volt benne, de nem vezettem.

(#147813) diegho válasza Victoryus94 (#147812) üzenetére


diegho
nagyúr

Az Ignis komoly?

(#147814) gzbotii válasza Victoryus94 (#147812) üzenetére


gzbotii
veterán

Ignisben egyszer ultem, amikor csinaltam vele egy oldalparkolast noi ismerosnek - hat amilyen magas, ketszer olyan keskeny az utaster.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147815) vzsryl válasza Victoryus94 (#147812) üzenetére


vzsryl
nagyúr

C Corsa, de ha ennyire fontos a kényelmes ülés, akkor kell nézni valamelyikez bontott, komolyabb üléseket, és probléma megoldva... Szerintem ezekhez elég olcsón lehet guberálni valamilyen értelmesebb ülőalkalmatosságot. Annó G Astra-hoz kerestem, és rengeteg lehetőség volt 20-30k között, főleg Recaro-k...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147816) #94529552 válasza GaborGh (#147809) üzenetére


#94529552
törölt tag

Corsa C 1.2 16V, vagy egy méretesebb Vectra B

(#147817) Victoryus94 válasza vzsryl (#147815) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. Hasznos tanács :R

diegho:
Ignissel mi a gond? (Van WagonR-es ismerősöm, ő azt is dicsérte, bár az azért nem kéne)

[ Szerkesztve ]

(#147818) diegho válasza Victoryus94 (#147817) üzenetére


diegho
nagyúr

Az, hogy létezik.

(#147819) gzbotii válasza Victoryus94 (#147817) üzenetére


gzbotii
veterán

Sokan dicsérnek dolgokat, vagy azért mert elvakultak, vagy mert nem próbálták mást/jobbat

[ Szerkesztve ]

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147820) w333 válasza vzsryl (#147373) üzenetére


w333
félisten

Na megvettem a lazac színű Leon -t (makulátlan) autós topikba linkeltem !

Köszi a segítséget mindenkinek ! :R

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147821) Victoryus94 válasza gzbotii (#147819) üzenetére


Victoryus94
őstag

Igen, van aki elvakultan dicsér, mások meg szidják ugyanazt. De ha csak annyit hallok, hogy az olasz kocsi szar, más közben ajánlgatja a puntot, akkor nem fogom tudni, mi az igazság. Ha azt mondják, hogy az olasz kocsi elektronikája nem megbízható, túl fapados, stb. a másik meg azt mondja, hogy szerinte jó a motorja, keveset eszik, vagy szerette vezetni, stb. akkor tudok szűrni, utána nézni, és dönteni mi a fontosabb.
A Suzukikat is sokan dicsérik /tulajok és szerelők is/ (a motorját, hogy "igénytelen", olcsón fenntartható, stb), ami egy olcsó kategóriás autónál azért szempont lehet.

[ Szerkesztve ]

(#147822) gzbotii válasza Victoryus94 (#147821) üzenetére


gzbotii
veterán

Te, jelen esetben a kenyelemre kérdeztél rá, arra is írtam

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147823) diegho válasza Victoryus94 (#147821) üzenetére


diegho
nagyúr

Az Ignis és a WagonR olyan szinten fapados, hogy a kényelem szó semmilyen formában nem kerülhet egy lapra velük. Teljesen sík és tökéletes úton lehet, hogy elviselhető, de az nem itt van, itt 10km után már menekülni akarsz belőle. Persze, ha nem egy még ezeknél is rosszabb autóból jössz. Ezekhez képest egy Punto2 maga az álom, már a konkrét belső tér is univerzumokkal előrébb jár, sokkal biztonságosabb és van némi komfort érzeted benne, szintén megbízható és olcsó hozzá minden. szög egyszerű, mindenki tudja szerelni.

(#147824) Victoryus94 válasza diegho (#147823) üzenetére


Victoryus94
őstag

Köszi. :R

(#147825) Kickass


Kickass
őstag

Pörgetem én is a topikot kicsit :DDD

Ajánljatok nekem autókat 1,5 millióig (pusztán vételár)

Legyen benne:
ABS
tempomat
légzsák (legalább 4)
klima
ha sedan a forma jó lenne vmi tolatóradar

Ha benzines: átlagfogyi 8,5-9 liter körül.
Ha dizel: DPF nélküli megbizhatóbb konstrukció

Amiket eddig néztem támpontnak: Honda Accord, SAAB 9.3, Oktáv 2, S60/V70

Illetve ami még inkább emocionális döntés lenne: E39

(#147826) humax válasza molnarpeter (#147801) üzenetére


humax
senior tag

:R :R :R :R :R :R
cégautó adó mértéke a KW-ban megadott teljesítmény és a környezetvédelmi besorolás függvényében alakul.
120 KW ig havi 22000 forint
120 KW főlőt havi 33000 forint
120 KW kb 163 lóerő
..................................................................................................................
kéz pénz vasáras lesz akkor is szóban jöhet a flottás üzemeltetés?

----------------------------------------------------------------------------------------------

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147827) humax


humax
senior tag

kérdések

1- DSG nem szabad venni?
6-os DSG jo, 7 DSG rósz, így igaz?
vagy alapból rósz a DSG

2 inkább tiptronic váltó szabad válaszolni mint "S-tronic" váltó?
triptronic = olajos automata valót ?
S-tronic = DSG?

3. Turbós autód szabad választani?
melyik jobb? dízeles vagy benzines turbó?

Előre is köszönöm a válaszokat :R

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147828) focvis válasza humax (#147826) üzenetére


focvis
veterán

Hibás válasz.
120 kW-ig 11 ezer, 120 kW felett 22 ezer. Ezek jelentéktelen tételek az havi értékvesztéshez képest.

(#147829) humax válasza focvis (#147828) üzenetére


humax
senior tag

környezetvédelmi besorolás is fontos
ha 6-10 akkor 33000 ( lég több autó ilyen )
5 ,14-15 akkor 22000
[link]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147830) focvis válasza humax (#147829) üzenetére


focvis
veterán

Az új autók mind 15-ösek, azaz Euro 6-osak, ezt sokan összekeverik. [link]

(#147831) adalbert1


adalbert1
veterán

Sziasztok, még mindig autóvásárlás előtt állok, jelenleg úgy néz ki, hogy H Astrát fogok venni.
Viszont az alábbi dilemmám van: inkább vegyek egy 8-9 éves modellt kb. 1,7 millió környékén, vagy a lista tetejéről válasszak, ahol kb. 6 éves modellek vannak 2,4 millió környékén?
Mindenképpen 5-6 évig használnám, utána valószínűleg váltanék valamire (így évi kb. 10000-es futás mellett elég lenne pár dolgot egyszer, az elején megcsináltatni - pl. vezérlés csere, 1-1 új garnitúra gumi, stb).
Ahogy néztem az értékvesztésük is hasonló lenne, a jelenleg 13 éves vs 10-11 éves használt autók árának alapján következtetve (kb. 7-800 ezer Ft). Inkább a drágább verzió felé húzok, ami kicsit visszatart, hogy úgy jobban kinulláznám a megtakarításaimat.

(#147832) #16514048 válasza adalbert1 (#147831) üzenetére


#16514048
törölt tag

Általában azt vallom, hogy a kínálat felső harmadából érdemes válogatni, de 2,4 millió egy H Astráért szerintem már a túlárazott kategória.

Szerintem ahogy a lista legaljáról, úgy a legtetejéről sem érdemes autót venni a komolytalan árak miatt. Márpedig a kb. 1000 db eladó H Astrából összesen csak 20 van 2,4 millió környékén, vagy felette, a TT-ket is beleszámolva.
1,7 millióért szerintem már nagyon szép állapotút is lehet kapni, ami még 5-6 évet lazán kibír, akkor is ha esetleg 2-3 évvel idősebb.

[ Szerkesztve ]

(#147833) -v- válasza adalbert1 (#147831) üzenetére


-v-
addikt

kinulláznám a megtakarításaimat

Nem akarok a pénzügyi részébe beleugatni, de ha már ezt így leírtad, szerintem te is tudod, melyik az okos választás :)

(#147834) vzsryl válasza adalbert1 (#147831) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Most nézegettem a hahu-n a H Astra-kat, és 1.5m-ig bezárólag is találtam gyönyörű 8-10-éves darabokat, szóval 2m fölött nézegetni teljesen felesleges, ott már OPC-k vannak.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147835) Qru válasza humax (#147827) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Szabad alapos átvizsgálás után.
Egyik sem rossz, a 6 gangos tartósabb konstrukció a 7 gangos meg sokkal könnyebb és kisebb vele a fogyi.

Tiptronic az egy kézzel is kapcsolható hagyonányos automata váltó a dsg/stronic pedig egy robotizált kézi váltó.
Igen.

Igen.
Attól függ mire használnád az autót. Városi használathoz pl nem olyan ajánlott a dízel.

#nincsbennetarcsi

(#147836) Kornel


Kornel
veterán

Egy gyors kérdés:

Erről a Toyota motorról mit kell tudni?
Ez már nem bugos, mint a régiek?

[link]

(#147837) diegho válasza Kornel (#147836) üzenetére


diegho
nagyúr

Ez már nem.

(#147838) Kornel válasza diegho (#147837) üzenetére


Kornel
veterán

Jó ár érték arányúnak tűnnek ezek.

(#147839) Tsebacsi válasza Kornel (#147838) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Bűnranda elavult belül szerintem, más a 10 évvel ezelőtti is így nézett ki. :(

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147840) molnarpeter válasza humax (#147826) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Flottás üzemeltetésnél havidíj van csak, és a futamidő végén tudod esetleg megvenni az autót magadnak, ha akarod, de addig nincs a neveden, és nem lehet egy összeget letenni érte, általában azért választják a cégek, mert addig tudják máshol forgatni a tőkét.
DSG-hez és az N47 vezérműlánchoz annyit tennék még hozzá, hogy változó gyakorisággal fordulnak elő a bajok, kb. 150-250 ezer km körül jelentkezhetnek általában. Sűrűbb karbantartással elodázható, de egyiket sem mondanám teljesen elkerülhetőnek. DSG/S-tronic esetén egyfelől a kuplungnak lehet baja (kopás vagy kettőstömegű), vagy a mechatronika is elromolhat. Szerintem inkább Tiptronic, ha van rá lehetőség, Audinál ez csak 3.0 vagy nagyobb motorral elérhető.

(#147841) Kornel válasza Tsebacsi (#147839) üzenetére


Kornel
veterán

Engem ezek nem hatnak meg.
Kényelmes legyen, meg halk, ne legyen utakadaly, és el is férjek benne.
Ja és persze megbízható.
Ez amúgy Japán?

(#147842) Tsebacsi válasza Kornel (#147841) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

A-a :N UK ez is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147843) Kornel válasza Tsebacsi (#147842) üzenetére


Kornel
veterán

Mondjuk családban van egy ilyen, csak dízel, úgyhogy utána is kérdezek.
Motor meg elvileg ok az 1.8.
Egyébként halk, adac szerint 68 dB 130-nal.

(#147844) Luck Dragon válasza Kornel (#147843) üzenetére

"Egyébként halk, adac szerint 68 dB 130-nal."

Van ilyen összehasonlító vagy decibel mutató oldal autóknál?

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#147845) BigBlackDog válasza Luck Dragon (#147844) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Az újabb -talán már 5-6 éve kijött- ADAC teszteknél mértek ilyet is. (Link mögött lévő oldalon kiválasztod a keresett típust, majd a keresett típushoz tartózó PDF-ben, az "Innengeräusch" fejezetben írnak 130 km/h sebességhez tartozó hangnyomás-szintet.)

Én még ezt az oldalt is ismerem, de nem tudom mennyire valósak az itteni adatok (ha jól sejtem, inkább USA modellek vannak itt).

[ Szerkesztve ]

(#147846) Luck Dragon válasza BigBlackDog (#147845) üzenetére

Szuper! Köszönöm szépen 😊

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#147847) footy válasza Luck Dragon (#147846) üzenetére


footy
addikt

Ne csak a decibelt nezd. Ennel sokkal osszetettebb a dolog. El kell olvasni a leirast, , mert az olyan dolgok is lenyegesek, mint hogy bizonyos fordulatszam tartomanyban bug a motor, vagy adott sebessegnel suvit a tukor.
Tehat pl. hiaba irnak oda 67dB-t ha abban a fordulatszam tartomanyban ahol hasznalod bug a motor.
Sot van olyan auto is ami ora szerint 130-ig kifejezetten csendes, utana pedig ugrasszeruen megno a szelzaj.
Szaraz adatok alapjan ilyenek miatt nehez objektiv kovetkeztetest levonni es akkor meg ott van az hogy emberenkent(es a kor elorehaladtaval is) valtozik kinek milyen frekvenciakra erzekenyebb a fule.

[ Szerkesztve ]

(#147848) adalbert1 válasza vzsryl (#147834) üzenetére


adalbert1
veterán

Köszi mindhármótoknak, logikusan én is erre a következtetésre jutottam, hogy felesleges többet költeni a kínálat tetején lévő darabokra, annyival nem adnak többet, talán csak a szívem húz egy kicsit a megkíméltebb, fiatalabb, szebb, de ezért drága darabok felé.
Rendőrautók csak a fehér 1.6 ferdehátú darabok voltak, ugye?

(#147849) Luck Dragon válasza adalbert1 (#147848) üzenetére

2013. január bejelentéskor így írtak alapján egységesen ötajtós karosszériával, 1,6 literes, szentgotthárdi, 115 lóerős benzinmotorral rendelték 1250 darabot, így mondhatni igen .

[ Szerkesztve ]

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#147850) Qru válasza Kornel (#147843) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Azért egy teszt körre vidd ki pályára is. A hangerősség egy dolog de a hangszín az sokkal meghatározóbb. :K

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.