Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147851) Napfénysüti

Úgy néz ki lassan érik nálam egy autócsere. A Civicem becsülettel kiszolgált de sajnos öreg japán lévén az idő vasfoga nem kíméli már. :(

Nekiálltam nézelődni, pár kritérium alapján:
-2007 körüli évjárat
-benzines (legalább 90 lóerővel)
-5 ajtós alsóközepes kompakt
-max 1,7M a keret

Mivel a Honda mechanikailag abszolút bevált így elsősorban japán vagy koreai autókat nézek. Eddig ezekben gondolkodom:
-Toyota Auris
-Mazda 3
-Kia Ceed
-Hyundai i30
-Ford Focus mkII

Ezek közül (vagy melléjük) ki mit ajánlana és miért? Saját tapasztalatnak a típusokkal külön örülnék. :R

Més que un club!

(#147852) Integrale válasza Napfénysüti (#147851) üzenetére


Integrale
veterán

Auris, i30, Ceed.
A Focus és a Mazda szerintem kilóg ebből a felhozatalból, utóbbival ráadásul nem lennél előrébb, ha az idő vasfoga felől küzelítjük meg.

"Bad reklám is reklám too"

(#147853) Napfénysüti válasza Integrale (#147852) üzenetére

Igen, a Mazda tetszik de sajnos nagyon tartok ezeknél a rozsdától. Focus egyébként miért lóg ki? Családba 1 éve került egy mk1-es 1.6-os azzal egyelőre nincs gond.

Més que un club!

(#147854) kisza25 válasza Napfénysüti (#147851) üzenetére


kisza25
félisten
LOGOUT blog

kia ceed-em volt 1.4 benzin 105ló, nagyon szerettem (70e km-et mentem vele), 2011-2016-ig volt meg, a 2007-es ceed ráncfelvarott változata,
2013-as i30 cw-re cseréltem, gyerek születése miatt, ezt is szeretem, de ez 1.4 crdi 90 ló
szervizköltség:
KIA 35eFt évente 15e km-es intervallum (olaj (3,2 liter), szűrő, légszűrő, pollenszűrő, teljes átvizsgálás) Fehérvári KIA, majd Kaposvári KIA, 60ekm szerviz volt 58eFt abban gyertyacsere volt +ban
i30 szerviz 56 eFt volt, de ott hátsó ablaktörlő+ hátsó fékbetétek+ olaj (5W30 5,5liter), szűrő, légszűrő, pollenszűrő, teljes átvizsgálás

[ Szerkesztve ]

Eladó Tarrington House TH AD3020 páramentesítő, használt, jó állapotú. Ár: 25000Ft 600W Napi akar 20liter 3,5 literes tartály Max 52 m² 30cm x 35cm x 52cm 14kg

(#147855) vzsryl válasza Napfénysüti (#147851) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Esetleg UFO Civic. 1.7-ért már kapni, bár a jó ártartásuk miatt inkább 2m felé kell nézelődni, viszont jó áron el tudod majd adni pár év múlva.

A Fóka 2-esből esetleg egy nagyon tip-top facelifteset éri meg ennyiért venni. Egyébként nagyon jó ár/érték arányú autó, pont múltkor olvastam róla, hogy 2013 óta nem esett a használt ára, mert akkora volt rá a kereslet Magyarországon, és hiány mutatkozott belőle, ennek következtében a nagyja külföldről behozott darab.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147856) Kornel válasza vzsryl (#147855) üzenetére


Kornel
veterán

UFO 2 alatt nincs jó.
De még a 2 is vékony jég.
Én mást vennék, az enyém eladó lesz :)
Igaz 2-nel többért ;)

(#147857) Napfénysüti válasza vzsryl (#147855) üzenetére

Ufo Civicet néztem de 1.4-est nem vennék belőle az 1.8 meg már kereten felül van.

Més que un club!

(#147858) humax válasza focvis (#147830) üzenetére


humax
senior tag

nagyon köszönöm szépen
így akkor lóerő nem érdekes
kérdés
az új kocsi hány évig mard Euró 6?
5 évig?
mondjunk ha használom 5 ig akkor változna az osztálya ?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147859) Tsebacsi válasza Kornel (#147856) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Na mégiscsak? Asszony hogy bírja ezt az ingázást? :D Mi lesz helyette? Csak ne avensis, mert akkor veszek neked egy keménykalapot is mellé, meg kárkókockás zoknit ;]

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147860) Qru válasza humax (#147858) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem változik, élete végéig Euro 6 marad.

#nincsbennetarcsi

(#147861) Kornel válasza Tsebacsi (#147859) üzenetére


Kornel
veterán

Egyelőre még nem akadt ki. (Asszony)
Egyébként 50-50, hogy marad-e idén, vagy megy.
Őszintén szólva lenne pénz akár egy új kompaktra is, de nem vagyok benne biztos, hogy el is akarok költeni.
Amúgy vinnék, nincs is hirdetve.
Avensis tetszik, megtestesít mindent, amit nálam egy autó jelent.
Kalap jöhet, mingya' 35 vagyok :D

(#147862) adalbert1


adalbert1
veterán

Időközben most képbe kerültek a Focus III-ak is nálam, aki tapasztaltabb, az esetleg tudna ötleteket adni, hogy miért lenne jobb/rosszabb választás a H Astránál (motorikusan nagyjából ugyanazokat nézegetem, 1.6 benzines)? Fenntartásban/alkatrész árban gondolom nagyjából hasonlóra lehet számítani, nem? Van valami, amire ennél a típusnál különösen érdemes odafigyelni, esetleg jellemző típushibái?

(#147863) Tsebacsi válasza adalbert1 (#147862) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Szerintem a III-as Fóka minőségben előrébb van a H Astránál, ha nem is sokkal. Cégünknél van 1 dízel kombi, baja nem volt az elmúlt 2 évben, városi nyúzást kap, tűri.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147864) BigBlackDog válasza Tsebacsi (#147863) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk a III-as Fóka inkább a J Astrával egy generáció (nálam), szóval elvárható azért, hogy előrébb legyen. :) H Astra mellé talán a II-es faceliftes változatát tenném.

Mondjuk én a kettő közül inkább a III-as Focust választanám.

[ Szerkesztve ]

(#147865) -v- válasza adalbert1 (#147862) üzenetére


-v-
addikt

A szívó 1.6-ossal nem sok bajod lesz :K

(#147866) Integrale válasza BigBlackDog (#147864) üzenetére


Integrale
veterán

Egyértelműen a J Astra generációja.

"Bad reklám is reklám too"

(#147867) johnny82 válasza adalbert1 (#147862) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Én H Astra 1.6 XER kombiról váltottam Focus MK3 1.6 tdci kombira. A h Astrának köze nincs a Focushoz. Sehogy. A Focus mindenben jobb. Olvass vissza, azt hiszem írtam róla. De ha nem, akkor kérdezz nyugodtan.

Üdv!

(#147868) #94529552 válasza johnny82 (#147867) üzenetére


#94529552
törölt tag

Almát körtével? 3-as Focust a J Astrával kellene összevetni, és nem a H-val, mint ahogy írták többen is. Hasonló évjáratot, és benzinest benzinessel. Kombit-kombival, az legalább stimmel. Ha sok városi használatra van, arra talán jobb az 1.6 szívó benzin.

[ Szerkesztve ]

(#147869) johnny82 válasza #94529552 (#147868) üzenetére


johnny82
őstag

Amit kérdezett, arra válaszoltam. Nem összehasonlításnak szántam. Természetesen tudom, hogy a J-vel kell összehasonlítani. Remélem a lényeg azért átment! ;)

(#147870) Shade45


Shade45
senior tag

Érdemes lehet innen autót vásárolni:

Magyar Bírósági Végrehajtói Kar ?

Van esetleg tapasztalata valakinek?

(#147871) Qru válasza Shade45 (#147870) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ismerős innen vett kocsit. Ki lehet fogni jókat de mázli kell hozzá.

Amúgy érdemes a NAV-os oldalon is szétnézni: [link]

Vagy a bankok által visszavett autók között is szétnézhetsz, ott is lehet találni néha megnézésre érdemes darabokat.

#nincsbennetarcsi

(#147872) adalbert1 válasza BigBlackDog (#147864) üzenetére


adalbert1
veterán

Egyelőre 1-2 db III-as merült fel, de amelyiket néztem, azt valószínűleg elvitték, mert már nincs fent a hirdetés.
Szerintem visszatérek a H Astra és társaihoz, abból azért nagyobb az a kínálat, amit nyugodt szívvel meg tudok fizetni (viszont leesett az a tény, hogy az autóvásárlás is semmiben sem különbözik mondjuk a műszaki cikk vásárlástól - elindul az ember egy elképzeléssel és egy kerettel, majd úgy gondolkozik, hogy ha x-et hozzáteszek, akkor már ennyivel jobbat kapnék, de ha ahhoz még y-t, akkor már ennyivel jobbat, stb :)) ).
Viszont már most unom ezt a használtautó-vásárlásos hercehurcát, úgy, hogy még csak neten nézegettem őket, munka mellett annyira időm meg kedvem sincs elmenni megnézni minden egyes kiszemelt darabot (ami érdekes, hogy sok, képről jobb vételnek tűnő autó vidéken van, azt hittem, hogy Budapesten azért egyszerűbben lehet találni), főleg, hogy attól már előre tartok, hogy jó részénél biztos lesz valami eltitkolás/átverés is. :(

(#147873) PainKiller13


PainKiller13
őstag

Sziasztok!

Start-stop rendszerű autókat érdemes venni? (használtan 4-5 évesen 30-50e kmrel) Mitsu Space Star

2 millió körül keresek autót, yaris méretűt, szerencsére sok alternatíva van, de lehetőleg japánt. Főleg városban cirkálós + autóúton 90km/órára.

[ Szerkesztve ]

(#147874) Qru válasza PainKiller13 (#147873) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Drágább akksi kell bele meg az önindítót hamarabb kinyírja de amúgy más hátránya nincs alapvetően.

#nincsbennetarcsi

(#147875) Integrale válasza PainKiller13 (#147873) üzenetére


Integrale
veterán

Elso dolgom lenne, hogy egy hozzaertovel kiiratnam a francba ezt a funkciot.

"Bad reklám is reklám too"

(#147876) Qru válasza Integrale (#147875) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Egy ideig kölcsön kocsival jártam, halálba idegesített a dolog. Aztán 1 nap után reflexből indítás után kapcsoltam is ki a francba... :(

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#147877) rbalint88 válasza PainKiller13 (#147873) üzenetére


rbalint88
addikt

Huha, mitsu space star az az auto, amiert ket milliot kellene fizetniuk, hogy hasznaljam, de egy lukas budos garast nem adnek erte.

(#147878) htomi85 válasza PainKiller13 (#147873) üzenetére


htomi85
tag

Szívó japán benzinnél teljesen jó.

Egy duplaturbós német autónál nyilván öngól.

(#147879) Luck Dragon

Sziasztok, osztály társam keres városi használatra kis autót, egy feltétel lenne , 5-ajtós kell hogy legyen. A keret csak az autóra 700,000-Ft.
Kiszemeltek eddig C corsa és Yaris. De milyen motorral kellene nézni még azt sem tudjuk. :)

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#147880) PainKiller13 válasza htomi85 (#147878) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, nyilván én is kikapcsolnám a funkciót, de ha az előző tulaj nem tette akkor tropa lehet a generátor.

Azt hiszem akkor várok egy sima yarisra (csak ezek azért jóval drágábbak)

Ford Fiestát néztem még (jónak tűnnek), Opel Corsát inkább nem, Hyundai i20, Kia Rio, stb.

Méretre tudja valaki hogy mekkora a space star? Mondjuk yarishoz viszonyítva.

(#147881) flash-


flash-
veterán

üdv
megbízható autót keresek, kb. 10-15 éveset,
0-100 ra olyan 9 másodperc körül gyorsuljon..

civic 1.6 sport (7gen) ami ilyen, esetleg alternativa?

"Embrace our fellow man, no longer vilified"

(#147882) gzbotii válasza Qru (#147876) üzenetére


gzbotii
veterán

Amikor a főnököm Vitarája volt nálam, én is indulás után egyből kapcsoltam ki. Városban araszolgatás közben csak hátráltat...

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#147883) Integrale válasza Qru (#147876) üzenetére


Integrale
veterán

Napokban sétáltam a dohányutcán, egy irányba a forgalommal. Egymás mögött állt két BMW, az egyik egy X5, a másik egy F30 3-as. Délután 3, elég szép sor alakult ki, mondhatni dugó volt.
A két BMW azon a 200 méteren, amíg nagyjából tartottuk egymással a lépést, 9x illetve 12x indult újra és állt le, gurult 3 métert, stop, start, 3 m stop.
Engem maga a tudat halálra idegesítene, függetlenül attól, hogy szívó benzines, vagy német triplaturbó. (pláne, hogy az utóbbinak jó eséllyel úgy van megírva a szoftvere, hogy bizonyos hőmérséklet alatt/ felett ne állítsa le a motort).

"Bad reklám is reklám too"

(#147884) SzlobiG válasza Shade45 (#147870) üzenetére


SzlobiG
félisten

A bordó SX4 igencsak jó vételnek tűnik, persze attól függ meddig fog felkúszni a licit 2008-as és nincs benne 40k km és 500k-ról indul. Gyorsan ránéztem ez bőven 1 milla fölött ér. :U

(#147885) gaborbol


gaborbol
őstag

Elment az 2010-es Outlander GT 3.0L V6, ha valakit erdekel kb 2 evet toltott nalunk ami alatt kb 20.000 Km ment bele, ebbol sok volt a varos.

A vasarlast kovetoen ketszer volt szervizben mind a ketszer hivatalaos visszahivason. Az egyik, a lengokart tarto szerkezet esetleges rozsdasodasa miatt. (Nem kezdett meg rozsdasodni, le is kentek alvazvedolvel ingyenes volt a moka)
A masik szinten rozsdaval kapcsolatos, az ablaktorlo lapatot tarto szerkezet szinten el tud rohadni es szo szerint elrepulhet mukodes kozben, evvel sem volt gond.
Eghajlat kb ugyan az mint MO-on csak itt tobb a para az ocean miatt.

Rendszamtabla vilagitas egett ki ezt leszamitva azon kivul semmi.

225.000 Km-rel lett eladva serulesmentesen. (Az utas oldalon volt par karc a bor ulesen ahova feleseg pakolta a taskajat rendszeresen amig meg nem kertem, hogy ne tegye, azt leszamitva se karc se repedes se szakadas, ki van fenyesedve kicsit es ennyi.

[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

(#147886) rbalint88 válasza gaborbol (#147885) üzenetére


rbalint88
addikt

Gratula az eladashoz! Milyena Kia, bevalik, hogy latod?

(#147887) #94529552 válasza PainKiller13 (#147880) üzenetére


#94529552
törölt tag

Csikós> Bottal nem piszkálnám: MITSUBISHI SPACE STAR
flash- Suzuki Swift 2 Sport?

(#147888) humax válasza Qru (#147835) üzenetére


humax
senior tag

:R :R :R :R

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147889) humax válasza molnarpeter (#147801) üzenetére


humax
senior tag

köszönöm

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147890) Shade45 válasza SzlobiG (#147884) üzenetére


Shade45
senior tag

Nos igen, kérdés, hogy bukik-e valamit az ember rajta ha licitál?

Úgy értem, van valami "rejtett" költség, amit ki kell fizetni, hogy adott tételre ajánlatot adj le, és azt nem fizetik vissza, akár nyertél, akár nem?

[ Szerkesztve ]

(#147891) lenko válasza Integrale (#147883) üzenetére


lenko
aktív tag

Nekem nem is lesz ilyen autóm soha. :)
Ki se lehet kapcsolni végleg... Szerintem az indítás utáni kikapcs gombot már kalapáccsal verném a 100. alkalom után....
Van jó oldala is (valakinek), indítómotor+akksi hamarabb tönkremegy.

Az embereknek fáj az igazság!

(#147892) PainKiller13 válasza #94529552 (#147887) üzenetére


PainKiller13
őstag

Köszi, ezekről hamar letettem.

Most egy 2011-es Opel Meriva 1.3 CDTI Ecoflexen gondolkodom, hogy meg kellene nézni, 2 millió forint, tágas, jól felszerelt, kevés kmerrel.

Kérdés hogy opel, dízel motor, mennyire megbízható illetve szervizigényes.

(#147893) BigBlackDog válasza PainKiller13 (#147892) üzenetére


BigBlackDog
veterán

1.3 CDTi-ről eddig inkább rosszat hallottam csak.

(#147894) PainKiller13 válasza BigBlackDog (#147893) üzenetére


PainKiller13
őstag

Főleg ezért írok a topikba :)

Egyébként úgy vettem észre hogy eléggé fent vannak az autó árak. 2010-es Yaris 1.0 1.75 millió, ami már 7 éves, igaz kevés (75ezer) kmerrel.

(#147895) BigBlackDog válasza PainKiller13 (#147894) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Na igen, az árakkal én sem vagyok elégedett. Érezhetően magasabbak, mint 5-6 éve voltak az akkoriban hasonló szintű autóknál. Ezt szerintem több dolog is befolyásolhatja;

- Magasabbak az új autók árai is. Mivel az értékvesztés -szerintem- időfüggetlen, így a használt piaci árak is emelkednek.
- Egyre kevesebb a magánszemély által eladásra kívánt, itthoni, ismert előéletű példány. Sokat hoznak be külföldről, de ahogy észrevettem, onnan sem a hibátlan példányok jutnak ide általában.
- Egyre kevesebb a megbízható(nak kikiáltott), pl. szívóbenzines motorral szerelt típus. Ami meg van, annak az ára alig csökken.
- Összességében egyre "többet ér" funkcionalitás, használhatóság szempontjából egy jó állapotú, jó konstrukciójú használt autó.

- Talán az infláció nem játszik annyira szerepet ebben, de akár ez is okozhatna még ilyet.

Legalábbis én így látom.

[ Szerkesztve ]

(#147896) PainKiller13 válasza BigBlackDog (#147895) üzenetére


PainKiller13
őstag

Ezzel teljesen egyetértek.

Én 2009ben vettem egy 7 éves yarist 1.15 millióért, most ugyanúgy egy 7 éves yaris (felszereltségben kb ugyanaz a széria) 1.75 millió.

Valóban sokkal drágábbak az autók, mind a használt mind az új. Most olvastam a 2013as új autó árakot, az most kb +30%.

(#147897) middleaged


middleaged
tag

Sziasztok!
Ki mit gondol erről a típusról:Mercedes A-Osztály W168 (1997-2004). Benzinesben gondolkodom, 160 vs.140?
A kinézett autó ez:[link]

[ Szerkesztve ]

(#147898) alázógyík válasza middleaged (#147897) üzenetére


alázógyík
őstag

Borzalmas konstrukció....

Nem Mercedes, az 100%.

(#147899) Integrale válasza BigBlackDog (#147893) üzenetére


Integrale
veterán

Nem szabad betartani a gyári 40, majd 30e km-es olajcsere intervallumot, illetve rá kell nézni a láncra.
Rengeteget használnak a volt munkahelyemen, ismerősi körben is van nem egy, Corsa, GP és Suzuki ezzel a motorral, nem problémásak.
Plusz ő 2011-es Merivát nézett, cikkben is szerepel, hogy 2009-ig lehetnek gondok.

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#147900) adalbert1


adalbert1
veterán

2007-8 körüli C-Max-ról mi a véleményetek, van valakinek vele tapasztalata? Ahogy a 2-es Focusokat/H astrákat nézegettem, találtam pár ilyet is, és megfordult a fejemben, mint ötlet. Mennyire rossz/jó konstrukció (népítélet elég vegyes róla)?

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.