Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147351) rasotamas


rasotamas
veterán

Az nem gyanús, ha az eladó kihangsúlyozza, hogy KP-val mennyek, nézelődéssel ne pazaroljam az idejét?
Mivel van OTP automata az eladó településén, gondoltam csak el tudunk tán odáig gurulni, de nehogy már ezen akadékoskodjon mert nem villantok kesst. Másrészt nem bízok meg annyira senkiben, hogy csak úgy százezrekkel a zsebemben házhoz mennyek.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#147352) Sztenly válasza #94529552 (#147341) üzenetére


Sztenly
tag

vzsryl: Éreztem, hogy ez lesz a válasz. Én is erre gondoltam először. Nincs vele tapasztalatom. Pici, praktikus, remélhetőleg senki nem akarja majd feltörni...stb.
Viszont két dolog van ami miatt nem egyből ezt vettem. Egyik a biztonság kérdése (komfort nem érdekel) Másik pedig nem tudom mennyire van ilyen suzukival szembeni lenézés h vki azért nem adja meg nekem az elsőbbséget mert ilyet vezetek...stb.

w333: Hondákat nem ismerem. Nem tudom milyen az alkatrészellátottsága a piacnak belőle. Tetszik egyébként az ötlet.

Pumma: Az astra F tényleg elég jó. Amit linkeltél az elég kompakt. Szerencsémre jó pár alkalommal volt lehetőségem vezetni egyik barátomét. Tetszik. Egyrészt a kormányát egyből lecserélném, mert 2 águ sztem nem olyan jó mint a 3 ágú. Valamint nyáron mindig lehalt mert felforrt a hűtő vize. Ezenkívül minden rendben van vele.

Valszeg Swift v Astra lesz. Még gondolkodom melyik mellett mi szól.
Ha van bárkinek vmi plusz véleménye ami árnyalhatja a képet, csak nyugodtan. :)

.

(#147353) vzsryl válasza Sztenly (#147352) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Sokszor lenézik és nem adják meg neki az elsőbbséget, de ez minden hasonló kategóriás autóra vonatkozik. Rengetegszer tapasztalom azt, hogy már 5-10mp elteltével is villogok mutogatok, majd kiesek az autóból, hogy "menj csak nyugodtan", de a Swift-es nem mer kijönni. :D Konkrétan tegnapelőtt is volt egy ilyen esetem. :) Szegények nincsenek ehhez hozzászokva, sajnos sok a tahó.

F Astra kényelmesebb, feltéve ha megfelelő ülések vannak benne, de az ritka... Persze nagyobb, tehát jobb, "bálnásabb" a rugózása, de csodát ne várj. A váltója borzasztó egy stifthez képest, a vízforralásra meg be kell kapcsolni a fűtést. Ha nincs benne légkondi, és már bepálltak a golyóid a 60°C-os autóban, akkor fullba letekert ablak mellett a fűtés már nem oszt nem szoroz, és legalább a járgány sem kotlik meg alattad egy pesti dugóban. Én még szerencsére nem jártam így, de ismerősöm egy B Corsa-val igen, amiben hasonló a technológia.

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147354) Beca1990


Beca1990
senior tag

2004-es Fiesták mennyire megbízhatóak?
1.3-as vagy 1.4-es motort?

GRÁNIT Bank ajánlókód: 3GYUH // 10000Ft jóváírás online számlanyitás esetén!

(#147355) Sztenly válasza vzsryl (#147353) üzenetére


Sztenly
tag

Azon lepődtem meg az F-es hirdetéseket nézve, hogy én anno egy 3-om karú kormányost vezettem. Itt meg bármelyiket nézem sehol sincs ilyen. Vagy 2 vagy 4 pin-es a kormány és mindegyik unszimpi.

(#147356) amargo


amargo
addikt

Sziasztok!

Nemrég meghirdettem az autómat Opel Astra G-t a HaHu-n, erre kaptam is egy ajánlatot egyből a aaa autó-tól, hogy megvennék az ár is OK csak vigyem ki nekik Fótra. Na mondom, nekem ez 2 óra utazás a lehet semmiért. Ki mit tud erről a cégről, érdemes bevállalni? Család mellett inkább álljon a ház előtt még 2 hétig, de feleslegesen nem akarok túrázni. Találkozott már valaki ilyennel, hogy az eladó menjen el és mutassa meg a portékát? Nekem ezt kicsit fura..

Köszönöm a segítséget!

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#147357) Kickass válasza amargo (#147356) üzenetére


Kickass
őstag

Átverés, nem fognak érte annyit adni.

(#147358) amargo válasza Kickass (#147357) üzenetére


amargo
addikt

Köszi, nyilván tudom, hogy mindenki alkudozik, de még én menjek érte oda, azért az sok.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#147359) tboy93 válasza amargo (#147356) üzenetére


tboy93
nagyúr

Oket felejtsd el, retek egy banda!

(#147360) Richard! válasza amargo (#147356) üzenetére


Richard!
addikt

-1 az AAA-ra :(((

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#147361) focvis válasza Sztenly (#147355) üzenetére


focvis
veterán

Astra F
3 küllős kormány: nincs légzsák;
4 küllős kormány: van légzsák;
2 küllős kormány nem gyári, szvsz elnézted. szerk: rosszul emlékeztem: facelift előtti, légzsák nélkül.

[ Szerkesztve ]

(#147362) #94529552 válasza Sztenly (#147352) üzenetére


#94529552
törölt tag

Ha felforrt a víz, akkor valami gond volt a rendszerben, amit ki kell javítani, Az csak vicc, hogy a fűtést kapcsoljuk rá, és úgy használjuk tartósan. Ilyen a négyküllős, és légzsák is van benne.
Én vezettem AstraF-et, de 100x jobb egy Swiftnél. De az meg jóval olcsóbban vehető, olyan 200-250k körül elég jókat lehet találni, csak az állapotra és a rozsdára majd nagyon figyelni kell.

[ Szerkesztve ]

(#147363) BigBlackDog válasza amargo (#147356) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Én már kaptam tőlük 5-6 sms-t. Sőt, fel is ajánlották, hogy házhoz hozzák a kp-t. :D

De egyébként én hagynám a helyedben, eddig eléggé rossz történeteket (itt egy példa) olvastam róluk.

[ Szerkesztve ]

(#147364) MunezXBK válasza rasotamas (#147351) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Menjek.

(#147365) amargo válasza tboy93 (#147359) üzenetére


amargo
addikt

Köszi srácok elolvastam a cikket, hát ez elkeserítő. Még szerencse, hogy nem indultam el, ezek után beleirom, hogy csak magán emberek jelentkezését várom vagy van normális kereskedő is?

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#147366) Sztenly válasza focvis (#147361) üzenetére


Sztenly
tag

focvis: Nagyon köszi a felvilágosítást. Ez ezért szempont mindenképp.

Pumma: Meglep, hogy a jófogásról linkelsz, azt hittem a használtautón érdemes inkább nézelődni. (ott pl több paramétert adnak meg)
Egyébként ha astra F lenne végül, akkor évjárat vagy egyéb dolgot érdemes még megfontolni? (Azt tudom h a motor ne kopogjon, nyílván a főbb alkatrészek rendben legyenek plusz akaszni ne rohadjon)
Vslszeg egyedül csinálnám vagy volt akinek ebben az ársávban megérte hivatásos szerelővel fürkészni az autót?

(#147367) szabonagyur válasza Sztenly (#147366) üzenetére


szabonagyur
félisten

F Astra esetében vannak mondhatni fix rozsda pontok, érdemes ezekre is felkészülni.

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#147368) BigBlackDog válasza Sztenly (#147366) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Kicsit visszaolvastam és írnék én is néhány sort, hátha segít. Volt/van a családban három F Astra is és volt Swift MK3 is. Volt egy 60 lovas 1.4, egy 90 lovas 1.4 (ez ette azért az olajat már 400k km környékén) és most meg van egy 75 lovas 1.6. Az utóbbi ugyan papíron gyengébb, de állítólag gyakorlatban kellemesebb, mint az 1.4-esek. Én próbálnék valami metál színt vadászni, mivel a legenda úgy tartja, hogy valamennyivel vastagabb festés miatt nem annyira könnyen rozsdál (a jelenlegi pezsgőszínű példány is egész jól áll -ahol ép, ott nem is rozsdás-, míg a két korább fehér már elég durván elvesztette egy-két helyen az anyagot a lemezeiből ugyanilyen idősen). Ezen kívül ahogy én észrevettem a faceliftes modelleknél (Classic jelzővel illetett példányok) mintha egy-két helyen spóroltak volna anyagvastagságban, meg felszereltségben sem lennének annyira eleresztve, mint a facelift előttiek.

(#147369) #94529552 válasza Sztenly (#147366) üzenetére


#94529552
törölt tag

Mert itt könnyebb tulajdonostól autót találni. Megnyitod, egyből az utolsóként felrakott autókat látod. Hahun fent van az összes nepper, meg még közülük sztem még magánzóként is sokan hirdetnek, és ott azért több szerencse kell, hogy ne legyél átverve általuk. Én így látom. Ha átnézed, azért ne csak a motor, kaszni és fődarabok, hanem minden működjön rajta, bármi kifogásolni valót is találsz, az alkura indok. De alkudni amúgy is érdemes. Egy hosszabb próbaút sem árt, akár a tulaj is vezeti, te meg figyelsz, hogy minden rendben működjön.

(#147370) w333 válasza tboy93 (#147344) üzenetére


w333
félisten

Én is nézegettem őket és tényleg túlárazottak, pedig tetszene is normálisabbat ki lehet fogni 500k -ért de annyiért már 1.4 Leont is kapok Klímával ! :))

Komolyan már nem tudom mi lenne a jó :B

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147371) alázógyík válasza amargo (#147356) üzenetére


alázógyík
őstag

Itt olvass te is, és mindenki róluk.

Eszméletlen gané cég....
Néha felbukkan a hozzászólások között 1-1 a cég által regisztrált nick, de lerí róluk.

Még a beszélgetés telefonon velük is kidobott idő.

[ Szerkesztve ]

(#147372) johnny82 válasza amargo (#147356) üzenetére


johnny82
őstag

Hali!

Felejtsd el őket! Telemarketinges minden magán hirdetést felhív, mindent megígér, ha odamész (a saját költségeden persze), akkor a felvásárló/állapotfelmérő beleteszi a csúfot és fog kínálni egy nagyon alacsony összeget. Olyan összeget, amire ha rászámolsz +100-200K-t, már azonnal el tudnád adni. Haverom ott dolgozott, ez így működik. :U

[ Szerkesztve ]

(#147373) vzsryl válasza w333 (#147370) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Olyan Leon-t linkelj, mert kíváncsi vagyok.:)

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147374) tboy93 válasza w333 (#147370) üzenetére


tboy93
nagyúr

Jó autók, csak tudod a hype... Néhány éve 700-ért nem kaptam normális 1.4-et, mind tákolt rom volt. Lementem Balassagyarmatra mer' a honda csoportban ajánlottak egy gépet, hogy az milyen fasza. Lemegyek, körbenézzük az autót, full jégvert, 3 féle ezüst színre van fújva, kuplung nulla, fék nulla, gumik nulla katalizátor nem volt alatta. 750-ért hirdette a gyerek, akkor ez volt a 3. legdrágább 1.4 béka a hahu-n. Miután megnéztem az autót ilyet szól: ha kiveszi a hifit meg leveszi az alufelnit akkor mehet 700-ba is :D Ránéztem, mondom köszi szépen, sok szerencsét az eladáshoz! Potya 400km volt. 2 nappal később vettem egy 7gen sedant 760-ért.

(#147375) Nordik


Nordik
őstag

Ha elviszem elomuszakira az autot egy helyre akkor kötelező ugyanott csináltatni majd a muszakit? Vagy teljesen mindegy, mivel az elomuszaki csak egy állapotfelmérés és utána oda viszem muszakiztatni ahová akarom az autót?

(#147376) w333 válasza vzsryl (#147373) üzenetére


w333
félisten

Ezt néztem :)

(#147374) tboy93

Durva :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147377) DZs válasza Nordik (#147375) üzenetére


DZs
senior tag

Különbözhet a két helyszín.

(#147378) w333 válasza w333 (#147376) üzenetére


w333
félisten

Persze ennyi pénzért nem új autót akarok de a lényeg hogy 90% városban lenne használva, viszonylag jó legyen a fogyasztása, megbízható és olcsó a fenntartása, ne rohadjon, feszes sportos futómű, méretben is tökéletes lenne és extráknak pedig nekem bőven elég a 2 villanyablak és Klíma :))

Mondjuk ezüst színben jobb lenne, km. óra állása nem érdekel csak az állapot :)

Szegény Vectra már öregecske, nem megy de legalább fogyaszt és nincs klíma !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147379) vzsryl válasza w333 (#147376) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Tegyük fel, hogy szerencséd van és nincs semmilyen számottevő hibája, aztán ha benyomod a klímát, és fel akarsz menni egy nagyobb emeledőn vagy előzni szeretnél, akkor vakarni fogod a fejed, mert a 75 paci + 1135kg-os saját tömeg + ami benne van már nem fog úgy menni, mint ahogy azt elvárná az ember egy 21. századi autótól... és akkor még finoman fogalmaztam...

Btw. városban is zabálna, de nem menne...

[ Szerkesztve ]

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147380) w333 válasza vzsryl (#147379) üzenetére


w333
félisten

1.2 Fábiával már mentem, az nem volt olyan vészesen rossz :B

Ismerősnek is van Golf 4 szintén 1.4 (75Le) és szerintem eltudnám viselni !

Persze 1.6 lenne a legjobb de ennyiért nem nagyon van semmi.

Kívül belül a Leon tetszik a legjobban így még a kisebb motort is bevállalnám !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147381) _q válasza w333 (#147380) üzenetére


_q
addikt

Én 1.4-es 90Le G astra után azt mondom, hogy következő autónak jóval 90 Le fölöttinek kellene lenni, hogy azt mondjam kellemes vezetni. Nem gurulok vissza a lejtőn, de ha már ketten ülünk, esetleg csomag is van, akkor emelkedőn igen csak vissza kell kapcsolni és pörgetni hogy jó legyen és nem igazán gyorsulok még akkor sel. Nem tudom mennyi időre tervezed, de a teljesítmény sokat tud jelenteni. Persze ha városban használod 90%-ban akkor annyira ez nem fog elő jönni. Esetleg ha néha jársz hosszabb utakon akkor érzed meg, hogy jó lett volna az a plusz lóerő. Legalább is nálam ez így megy.

[ Szerkesztve ]

(#147382) vzsryl válasza w333 (#147380) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Azt aláírom, hogy a Golf 4 - Octavia - Leon hármasból a Leon a legkívánatosabb, de az árát is megkérik. 500k-ért én nem mernék rámenni.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147383) w333 válasza _q (#147381) üzenetére


w333
félisten

Az 1.4 (90Le) G Astra szerintem sem megy jól más a váltó és az áttételezés, a kis Golf 4 a 75 lóval jobban megy, nem értem miért de jobban megy :B

Most 2.0i Vectra van de ez sajnos nem városba való hanem pályára, baromi hosszú a váltója városban alig bírom berakni 4 -be mert kéri vissza a 3 -ik fokozatot, pályán viszont kellemes 5 -ben alig forog többet 2200 -t 130km/h -nál !

(#147382) vzsryl

Egyetértek a Leon a legszebb !

Persze élőben alaposan meg kell ezt vizsgálni értek hozzá szóval ezzel nem lesz gond, illetve ami alkatrész kell hozzá szinte mindent ki tudok cserélni :D

Ha kell akkor valahogy teszek még hozzá pénzt mert nagyon kéne egy ilyen Leon

(#147384) molnarpeter

Persze 1.6 lenne a jó de ilyen max. 600k -ért olyan ritka mint a fehér holló ! :(

Opel -t nem nagyon akarok a régi Vectra az még össze volt rakva de ezek az újabb Opelek, hát minőségben elég messze vannak a VW csoportól ! :U

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147384) molnarpeter válasza w333 (#147383) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Az 1.4 a kopás miatt eszi az olajat a Leonokban, nem konstrukciós jellegzetesség :(

(#147385) Richard! válasza w333 (#147376) üzenetére


Richard!
addikt

A kínálat legaljáról nem a legszerencsésebb autót vásárolni. Legyen az bármilyen márka. :(

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#147386) w333 válasza Richard! (#147385) üzenetére


w333
félisten

Igen tudom ... de ilyen árkategóriában 500-600k mi az ajánlott ? :U

A Vectra is úgy került hozzám hogy nagyon rossz állapotban volt de idővel szinte mindent kicseréltem rajta amit csak kellett :))

Ilyen áron csak idősebb és lepukkantabb G Astrák vannak, ezeknek a tulajdonosai pedig nem szeretnek az autóikra költeni mert ugye megbízható (aztán majd rám szakad minden), Seat, Skoda, VW tulajdonosok pedig fanatikusak, lepusztult Leont élőben még nem láttam, G Astrából már igen pl. 10 -ből 8 az :D

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147387) Richard! válasza w333 (#147386) üzenetére


Richard!
addikt

Nissan Almera 1.4
Ford Focus 1.6
Chevrolet Lacetti 1.6

Ezek egy randit megérnének nekem. Minimális alku és máris a keretösszegnél vagyunk :B

Ma kezdődik életed hátralevő része!

(#147388) w333 válasza Richard! (#147387) üzenetére


w333
félisten

Ezek közül talán a Lacetti ami bejön (Leon koppintás) a többi nagyon nem :D

Almera olyan mint valami 80 -as évekbeli autó, ha japán csak Honda !

Ford pedig (3F szabály) bűn ronda kívül és belül is, hátsó híd felújítás egy vagyon

A kínálat legaljára pedig visszatérve ehhez is szeretnék hozzászólni, Leon -ból míg van 120db addig a G Astra -ból 10X több van vagyis 1200 db. szóval ha a Leon a 3 -ik oldalon még a kínálat legalját jelenti, akkor a G Astrá -nál még a 30 -ik oldalon is a kínálat legalja van ? ;]

Meg kell ezeket élőben nézni, ha nincs vele nagy gond (nem csörög a motorja, jó a kuplung és a váltó és még valami futómű is van alatta akkor nem lehet nagy gond) csak ugye műszakilag legyen rendben :)

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147389) w333 válasza w333 (#147388) üzenetére


w333
félisten

Barátom most vásárolt tegnap egy 6 gen Civic -t (3 ajtós béka) olcsó 130k -ért, oké kicsit kopog a futómű de motorja és a váltó rendben van, nem rohad sehol, forgalomba helyezés + névre írás még 152k lesz de ha úgy vesszük aprópénzért van egy kis városi szaladgáló autója ! :))

A másik barát akinek pedig a Golf 4 -van 1.4i (75Le) ő 220k -ért vette szintén forgalomba helyezés meg 1-2 alkatrész csere és 400k -ból van egy jó autója ! :D

Szóval lehet olcsón is jó autót venni csak ki kell fogni, de lehet venni drágán is rossz állapotút ... ebben már sajnos van tapasztalatom ! :)

Illetve ami nagyon fontos hogy magánszemélytől legyen ... mert amik vannak ilyen 600-700k -ért kereskedőnél azok is magánszemélytől vannak hasonlóan olcsó pénzért csak ugye ezeken már rajta van a kereskedő haszna is :R

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147390) amargo válasza alázógyík (#147371) üzenetére


amargo
addikt

Köszi! és johnny82 ma jobban utána olvastam nekik, vélhetően ezért akarták nagyon tegnap, hogy elvigyem a kocsit, de gyerek mellett 3 órát nem dobok ki csak úgy és ebbe nem volt benne a 3-5 órás várakozás és a végén pofára esés..

(#147381) xboy89 : Én egy 1.4 G -ből ültem át egy 180 lovas J Astrába. Hozzáteszem nekem az 1.4-el se volt soha komoly gondom tudtam a határait, pedig mentem vele mindenfelé. Nyilván, ha kellett visszakapcsoltam.

[ Szerkesztve ]

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#147391) Integrale válasza w333 (#147389) üzenetére


Integrale
veterán

Stilo 1.4, 1.6, (1.8)

[ Szerkesztve ]

"Bad reklám is reklám too"

(#147392) amargo válasza amargo (#147390) üzenetére


amargo
addikt

Ui az igaz rémálom, amikor 40 fok van kint és te megpróbálod a klímát bekapcsolni a 90 L G astránál. Az első évben még megpróbáltam, lássuk mi lesz alapon, na ott az autó szeme keresztbe állt és nem csinált semmit, hiába volt minden.

“The workdays are long and the weekend is short? Make a turn! Bike every day, bike to work too!”

(#147393) w333 válasza Integrale (#147391) üzenetére


w333
félisten

Nem tetszik ... 5 ajtósban olyan mint egy kisebb "Multipla" :B

Illetve volt főnökömnek volt 1.2 -s 3 ajtós (6 sebességes váltó) nem ment az olyan rosszul de nagyon sok baja volt, azt tudom hogy mindig a szervizben állt !

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#147394) Sur1G válasza amargo (#147390) üzenetére


Sur1G
aktív tag

A hahu elgondolkodhatna azon, hogy a keresési lehetőségek között legyen olyan, hogy adott hirdetőket nem jeleníti meg :D. Tudtam, hogy az AAA egy aljas társaság, de ma beleolvasva a napokban linkelt fórumban eléggé meglepődtem. Szégyen, hogy ez így mehet!

(#147395) alázógyík


alázógyík
őstag

Csak alváz és motorszám alapján hol/kivel érdemes egy netes információs "riportot" készíteni?

Van pár online cég, autodna, hu.vin-info...

Voltetorve.hu kéri a rendszámot, az nem jó. :N

Elméletileg magyarországi, első forgalomba helyezésű az autó, de volt rendszámtábla csere 1x.

(#147396) Qru válasza alázógyík (#147395) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Autodna jó de az inkább csak külföldi autóknál ad érdemi infót. A hazairól elég a sima KEKKH-s.

mod:

Autodna is ezt az adatbázist használja tehát nem tudsz meg ott többet a kocsiról.

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#147397) _q válasza amargo (#147392) üzenetére


_q
addikt

J astra súlya miatt 180Le nem tudom mennyire lehet "sok". Egy G astara tömegű autót esetén olyan 130Le körül érződik talán? Klímával nálam is megérzi, főleg emelkedőt. Amúgy városban/egyenes útszakaszon nincs gond, a lassú gyorsulást leszámítva jó autó, amire kell arra jó, de ha kell egy kis plusz vezetési élmény, az sajnos nincs. Nem is tudom mi lenne jó következő autónak, főleg hogy méretben jobb lenne egy kombi, aminek a tömege eleve nagyobb. A legtöbb benzines kombi 1.6 esetleg 1.8 szívó, esetleg turbo benzines. Kombit, hogy elvigye gondolkoztam lehet, hogy dízel kellene, de hétköznapokon városban használom, hétvégén megy hosszabb távon, oda meg dízel veszélyes lehet, esetleg részecskeszűrő nélkül vagy ha újabb autóról van szó, akkor részecskeszűrő kiszereléssel, ECU átprogramozással lehetne. Nehéz kérdés. :((

(#147398) ADAM1337


ADAM1337
nagyúr

Anyámnak keresek egy gépet.
Napi használatra, kis autókategória, automata váltóval. (Kb az automata miatt alig találni.)
2013 utáni modelleket lestem 2M körül, klíma legyen, szervó nyílván, benzines legyen napi 10-20km bejárós gép.
Ilyen árkategóriában miket érdemes lesni ?
Ford Fiestát láttam meg 208-as pugot, de kézi váltóval, a váltó mindenképp automata kell, hogy legyen.

(#147399) Qru válasza ADAM1337 (#147398) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Semmit. Vagy a korából kell engedned vagy a keretet növelned.

mod:

Esetleg egy 2011-es Opel Agila belefér: [link]

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.