Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#147451) TheProb


TheProb
veterán

Sziasztok!

Már régóta "álomverda" számomra az E46 valamilyen ci-s verziója. Tudnátok segíteni, tanácsot, tippeket adni, hogy melyik motorral szerelt verziót érdemes választani/kerülni, mire kell figyelni, hogy ne pénztemetőt vegyek, stb. stb.
320 alatt semmikép sem akarok, bár gondolom ezeket ti se ajánlanátok. Még a 320 is kérdéses, bár ezzel kapcsolatban is szívesen fogadok érveket/ellenérveket. A 323-325ci lenne talán a legjobb ár/értékű választás, nem?

Külföldi vs itthoni keresgélésről mi a véleményetek? Hahu-n pl nincs sok 325 jelenleg, abból se sok van ami már csak képek alapján is megemelné a vérnyomásomat. Valamint milyen árkategóriát célozzak meg, ha nem akarok egy 4 kerekű roncstelepet? Külföldi árakat nézve, mi számít a kínálat aljának? Milla alattiak kint is pénztemetők?

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147452) Integrale válasza pető bá' (#147450) üzenetére


Integrale
veterán

Jobbat keres. :DDD

"Bad reklám is reklám too"

(#147453) rbalint88 válasza pető bá' (#147450) üzenetére


rbalint88
addikt

ezt még én sem merném ajánlani, pedig:
-Alfám van
-most szoptam is vele szépet
-kibicnek semmi se drága :DDD

DE! dupla ennyiért már mernék ajánlani 164-et HOBBIautónak.

(#147454) Sztenly válasza vzsryl (#147444) üzenetére


Sztenly
tag

Szia, olyan 500 köré jöttek ki a közepes G astrak ahogy neztem. De valszeg neked van igazad. Az állapotot utóbbiaknál nyilván csak hirdetések alapján nem nehéz nem jól felmérni. Köszi a korrekciót. :B

(#147455) #03969024 válasza Mr X (#147447) üzenetére


#03969024
törölt tag

Ha tennél még hozzá, akkor 8gen. Galant. Formavilág még mindig fantasztikus, nem esel ki a padlólemezen, mert inkább a hátsó kerékív hajlamos a rozsdára. Ha egyszer belekóstoltál a Mitsu-ba...

(#147456) -v- válasza TheProb (#147451) üzenetére


-v-
addikt

That's the spirit!

(#147457) humax válasza molnarpeter (#147443) üzenetére


humax
senior tag

Q5 Basis 2,0 TDI 163LE quattro S tronic · Diesel · S tronic 7 Gang
120 KW

Q5 Basis 2,0 TDI 190LE quattro S tronic · Diesel · S tronic 7 Gang
140 KW

alap kérdés
mind2 kettő 2 TDI, de egyik 163 ,masik 190 LE
a 190 LE többet fogyassz?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147458) Tsebacsi válasza humax (#147457) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Mondjuk 1 literrel többet max. Nem számottevő, városban jönne ki csak. Én az erősebbel venném, gondolom azért van pénz üzemanyagra, ha már van 15 millió autóra :B Több lóerő, nyomaték, stb.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147459) humax válasza Tsebacsi (#147458) üzenetére


humax
senior tag

nem a 1 literrel van baj
hanem a céges auto adó.
nagyot ugrik a 163 LE főlőt
havi 12000 több
163 az nem jo?

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147460) Tsebacsi válasza humax (#147459) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

De szerintem az is simán jó. Nem mondtad az adót, ez tekintetbe véve bőven megfelelő a 163 LE is.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147461) Mr X válasza #03969024 (#147455) üzenetére


Mr X
veterán

Sokáig nézegettem azokat is, ha kibírom addig a Bravo-val, a Galant is játékban van.

Félre ne értsetek, nincs bajom a jelenlegivel sem, de ez nem lesz "szerelem", így utódot keresek.

(#147462) molnarpeter válasza humax (#147459) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Teljesen jó a 163 lovas :K Itt a motor megbízhatónak számít, az S-Tronic viszont 200 ezer km körül hajlamos feladni a harcot. Mennyire hosszú távra tervezel vele?

(#147463) humax válasza molnarpeter (#147462) üzenetére


humax
senior tag

minimum 5 eve
milyen a lexus hibrid? nem nagyon szeretem
inkább nx200

dupla kuplungos = s-tronic?
inkabb ne?

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147464) vzsryl válasza Sztenly (#147454) üzenetére


vzsryl
nagyúr

500k-s G Astra-ra rá se néznék, hirdetéseknél alapból átgörgetném. Hogy jött ki neked az középárnak, amikor az az alja? Ami alatta van, annak kb. a fele hiányzik és/vagy el se indul.

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#147465) molnarpeter válasza humax (#147463) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Hány km-t menne egy évben az autó?
A Lexus hibridje az egyszerűsége miatt tartós, még ha szokatlan is a fokozatmentes váltó, és az akkupakk tartóssága is bebizonyosodott az első Prius óta - ritkán van vele baj, egy-egy cella cseréje pedig nem nagy összeg. A 200t 6 sebességes automatájáról nincs infóm, de mondjuk az és a hibrid 5 alkatrészből álló váltója közül egyértelmű, melyik az egyszerűbb szerkezet. Turbós motor lévén ha hosszú életű feltöltőt szeretnél, ügyelni kell az indításnál és méginkább a leállításnál a korai kopást megelőzendő.
S-tronic=DSG=duplakuplungos :K
Mercedes esetén a 4 hengeres dízelnek sokak szerint csúnya a hangja, de nem ismerem annyira a konkrét típust.
A BMW-nél a 2 literes dízel vezérműlánca tud elkopni, ha zörögni kezd, nagyon meg kell bontani, mert hátul van rajta a vezérlés.
Hagyományos automatáknál hosszú távon számolni kell az olajcserékkel is, meghálálják.

(#147466) #94529552 válasza Sztenly (#147454) üzenetére


#94529552
törölt tag

Szerencse is kell ahhoz, hogy kifogj egy jó G Astrát-t annyiból. Mondjuk nekem is jobban bejön, mint az F. Ha találsz is egy biztatót, mielőtt megnéznéd és lecsapnál rá, bármikor elvihetik előled, mire odaérsz. Ami a környékeden van, azokat érdemes gyorsan megszemlélni, s ha tetszik, megalkudni rá. Ha cégtől vennél, akkor nemcsak árkedvezményt, hanem akár a nemsokára lejáró műszakiztatást, vagy valami hiányosság rendbetételét is bele lehet alkudni esetlegesen. Most itt az első oldalon van 3 db nemrég felrakott "G" 499k-ért.

(#147467) humax válasza molnarpeter (#147465) üzenetére


humax
senior tag

sajnos a céges ado mait nem lesznek jó a luxus nincs 163 LE alatt kocsik.
Sajnos GLC 220 d 4MATIC 125 kW (170 LE) is tobb mint 163 LE

marad egyelőre
MBW X3 MEG X1 Gázolaj / 2.0l / 110kW/ 150LE-
it nincs 163 LE, sajna csak 190 LE a következő kategória ( ami ugrik a drágább céges adó savakban )
150 LE az mar szerintem kevés lesz vagy meg nem?nem tudóm

Audi q 5/q3 nel van 163 LE ami jó a céges adó miatt.

1000 köszönet

[ Szerkesztve ]

Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok

(#147468) szabonagyur válasza humax (#147467) üzenetére


szabonagyur
félisten

Légyszi egy kis írásképre figyelj, ez így kb. olvashatatlan. Elolvastam végig a hozzászólásaidat is az elsőnél még azt hittem, hogy csak elütések vagy telefon de ez egyre rosszabb. Attól, hogy autós téma még lehet összképe. :(

Eladó: iPhone 13Mini 2 év gari, iPhone 6S 32GB

(#147469) BigBlackDog válasza humax (#147467) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Őőő, mi az a "MBW"? Lehet, hogy csak nekem van reggel, de nem nagyon sikerült megértenem, hogy mit akartál. :B

(#147470) Integrale válasza BigBlackDog (#147469) üzenetére


Integrale
veterán

MBW Honda kisgépek

"Bad reklám is reklám too"

(#147471) molnarpeter válasza szabonagyur (#147468) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&BBD: "Elnézést kérek a rossz magyar írásomért, külföldi vagyok" lásd aláírás (ok, MBW=BMW) :)

humax: mindjárt összeszedek pár gondolatot, és válaszolok.

(#147472) runner 125 válasza molnarpeter (#147471) üzenetére


runner 125
nagyúr

Azért ne rohogetssuk ki magunkat, a BMW Etiópiában, Kenyában es Magyarországon is BMW, ehhez sok nyelvtudás nem kell, de annál tobb beleszaromsag igen.

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

(#147473) BigBlackDog válasza molnarpeter (#147471) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Mondjuk én nem látom az aláírást az asztali nézetben, sem, de mobilon szerintem alapból nem jelenik meg.

(#147470) Integrale: Köszi, így már értem, hogy Hondát akar venni. :K

;]

[ Szerkesztve ]

(#147474) Tsebacsi válasza humax (#147467) üzenetére


Tsebacsi
nagyúr

Q5 szerintem, abban még nagyjából el is lehet férni.

Minél Több Embert Ismerek, Annál Jobban Szeretem A Cicáimat!

(#147475) TheProb


TheProb
veterán

Alternatívaként, milyen sportosabb gépeket érdemes keresgetni 1,5milla környékéig?
Pref valami emberien kinéző sedan vagy coupe.

Munkatársam A cupra-kat mutogatta, bár azokból a többség elég idiótán néz ki, pl. az ibizák.

Egyelőre tovább nem szűkíteném a kört/igényeket.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147476) tboy93 válasza TheProb (#147475) üzenetére


tboy93
nagyúr

emikszöt

Bár se nem sedan, se nem coupe, kicsi, nem egy izomgép, de sportosnak érződik :D

[ Szerkesztve ]

(#147477) TheProb válasza tboy93 (#147476) üzenetére


TheProb
veterán

Akkor +1: roadster nem kell :D

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147478) mdani01 válasza TheProb (#147475) üzenetére


mdani01
aktív tag

Astra G Bertone?

iPhone 6S SpaceGray

(#147479) Mauzes válasza szőröscica (#147441) üzenetére


Mauzes
őstag

Ez amúgy ilyen szabályszerűség, hogy (azonos kategóriákat összehasonlítva) a SUV-ok és társaik jobban ráznak, kevésbé komfortosak? Mert egyrészről azt el tudom képzelni, hogy a magasabb súlypont miatt feszesebbre kell állítani a futóművet, hogy stabil legyen. Másrészről viszont utaztam Lexus RX-ben és Ford Kugában, nekem épp hogy komfortosabbnak tűntek a bukkanóknál, úthibáknál.

Meg a komfortnak van egy másik szintje is, és a kézmagasságba eső csomagtér, de különösen a magasabb üléspozíció szerintem a legtöbb embernek inkább tetszik, mint nem.

humax: Ez azért kezd egy kicsit komolytalan lenni. Most ez komoly, hogy aszerint választasz autót 15 millióért, hogy a cégautóadón megspórolsz-e évi nettó 130 ezret vagy sem? Ez valahogy nincs összhangban az én fejemben.

[ Szerkesztve ]

(#147480) szőröscica válasza Mauzes (#147479) üzenetére


szőröscica
addikt

Nagyvonalakban igen, pont azert, amit irtal. :)

Epp az ulespozicio miatt kerdeztem, hogy faj-e a hata. En nem szeretek magasan ulni, sokkal inkabb biztonsagban erzem magam, ha a padlora tudom ereszteni az ulest. Persze egy jo labedzes utan csak sziszegve birok beulni. :DDD

(#147481) LuckyL válasza Mauzes (#147479) üzenetére


LuckyL
őstag

nem vesz autót
bérel!
a 15 millás kocsi pedig kedvezménnyel és áfa nélkül kb 11 lesz

simán dob a havi bérleti díjon 10-15% ot a nagyobb cégautóadó

cryptot minden termékemért elfogadom

(#147482) Qru válasza tboy93 (#147476) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nem csak érződik, a Mátrában ment egy előttem és igen csak kemény kanyarsebességre képes. Nem biztos, hogy el tudtam volna menni mellette... :U

#nincsbennetarcsi

(#147483) -v- válasza Qru (#147482) üzenetére


-v-
addikt

Mondjuk a driveren is igen sok múlik :) szerintem több, mint amennyi különbség van az autók között.

(#147484) tboy93 válasza Qru (#147482) üzenetére


tboy93
nagyúr

Amikor élőben látok egyet, főleg ilyen időben, mindig rákívánok én is. Aztán rájövök hogy kvára nem praktikus, hobbiautóra meg nincs felesleges cash.

(#147485) Qru válasza TheProb (#147475) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hány személyes legyen?

Ha elég egy 2+2 üléses akkor egy Celica belefér a gyengébb VVTi vagy akár az erősebb VVTi-L motorral (ez utóbbit került a Corolla TS-be is).

vilike: Úgy érted a lovak hiányát ő is bátorsággal pótolja?! :DDD

Annyi, hogy picit előbb tudtam a gázra lépni az awd miatt de frankón ez kevés lett volna, hogy elmenjek mellette.

mod:

tboy93: Igen haver is beleugrott, aztán egy nyárig ment vele most meg 2 éve áll a garázsban. Született gyerek így már nem férnek el benne, eladni meg nem akarja mert már beleborított egy zsák pénzt (új gyári tető pl) amit soha nem kapna vissza...

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#147486) Dolby


Dolby
senior tag

Sziasztok, első autó vásárlása előtt állok, 1M környékén keresek autót ami heti szinten pár km-t menne csak, ezen felül évente 3-4 belföldi nyaralást kellene sikerrel teljesítenie, 3-5 személlyel. Olvasgatás után 2004 körüli 1.4-es benzines Honda Jazzeket szemeltem ki, szombaton megyek pl ezt megnézni, de teljesen zöldfülű vagyok az autóvásárlás témában. Mit érdemes megnézni rajtuk azon túl hogy a látványos külső nyomokat azért észreveszem? Vásárlás előtt mindenképpen el tervezem vinni márkaszervizbe egy átvizsgálásra, de azért jó lenne tudni, hogy én mit tudok laikusként átnézni rajta ami alapján előzetesen szűrhetném a jelölteket. :-)

Köszi

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#147487) ADAM1337 válasza tboy93 (#147476) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

És a Z3 ? :U

(#147488) tboy93 válasza ADAM1337 (#147487) üzenetére


tboy93
nagyúr

Biztos jó! Mivel nem vagyok egy nagy német márka párti, ezért azzal az oldallal abszolút nem vagyok tisztában :B

(#147489) TheProb válasza Qru (#147485) üzenetére


TheProb
veterán

Elég a 2+2, ugye E46 Ci az eredeti vágy, ahhoz hasonló masinéria kéne.

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147490) _q válasza TheProb (#147489) üzenetére


_q
addikt

Valami ilyesmi, de lehet pont ez az E46-os autó nem rég állt a parkolóban, járó motor hangja hangos is volt, meg dörmögős (kipufogót nem néztem, de inkább a motortérből jött). Lehet valakinek ez tetszik, de ha kint ilyen hangja van, az utastérben se hiszem, hogy hosszabb távon kellemesebb érzést nyújthat. Az elején még talán jó, de rá lehet nem is olyan sok idő alatt unni, arról nem is beszélve, hogy a hangosabb autózaj hosszú távon fárasztja is a koncentráció képességet.

[ Szerkesztve ]

(#147491) sheep válasza Dolby (#147486) üzenetére


sheep
addikt

A futott km-ert mindenképp kérdezd le előtte, érdekes az a 99e km.

MSI MPG Z390M GAMING EDGE AC, I7 9700K, INNO3D GEFORCE RTX 4090 X3 OC , G.Skill Aegis 32gb 3200 DDR4, HP Reverb G2 VR

(#147492) BigBlackDog válasza _q (#147490) üzenetére


BigBlackDog
veterán

Nem a(z esetleg lyukas) kipufogó dörmögött?

(#147493) Qru válasza TheProb (#147489) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Hát azért azt nem annyi fenttartani mint egy Celica-t. :D Bár az sem probléma mentes, haveromnak volt (neki a gyengébb 143 lovas). De nyilván vki azért vesz sportos gépet, hogy hajtsa nem azért hogy a garázsban nyalogassa. :D

[ Szerkesztve ]

#nincsbennetarcsi

(#147494) _q válasza BigBlackDog (#147492) üzenetére


_q
addikt

Közben javítottam. Motortér felől hallatszódott inkább, nem a "tuning kipufogó" dörmögést hallottam rajta. Első hallásra sokan felfigyelnek rá az nem kétség, meg a gyorsulási, szlalom versenyeken is pont ez a hang kell és jó érzés is, de egy városi kocsiba folyamatosan ezt hallgatni nem biztos, hogy jó, na meg gyorsan el tud múlni a kezdeti lelkesedés. Bár ott vannak a motorosok, azok is akár vároban, akár hosszú úton mit hallanak? Csak a motor hangos hangját menetszéllel párosítva. Lehet valakinek ez való és csak nekem nem.

(#147495) lenko válasza TheProb (#147489) üzenetére


lenko
aktív tag

bmw_328ci_nevre_irva_friss_muszakival Egy megnézést megérhet, mondjuk a Harman/Kardon + a nagy , vagy a kisebb 4"-os színes kijelző hiánya elég nagy mínusz.

Az embereknek fáj az igazság!

(#147496) Dolby válasza sheep (#147491) üzenetére


Dolby
senior tag

Azt a 99e-et kizártnak tartom én is.

- Nyugalom, a hosszú élet ritka!

(#147497) ADAM1337 válasza tboy93 (#147488) üzenetére


ADAM1337
nagyúr

Mazda mx5 akinek van ismim is a rozsdával küzd.
Sajnos, pedig nem rossz gép.
Ez a Z3 annyira nem rossz gép, persze csodát ne várjon az embertől, de érezni fogja az utat és rájönni mennyire nem szeret a földön ülni akárcsak a miataban.

(#147498) TheProb válasza lenko (#147495) üzenetére


TheProb
veterán

Kinek mi, ezek részemről nem prio-k, ráadásul a H/K rendszer elég nagy felár még most is, nem?
Amúgy néztem én is ezt, de nem voltam tőle elcsöppenve. A felni pl kifejezetten gusztustalan sztem.
+ a motortér gyanakvóan tiszta.

Ez pl nagyon szép, bár az ára is megvan hozzá... :/ A kormánytól konkrétan merevedésem lett ;]

Vagy ezt néztem még, egyik itteni kollega ismerőse hirdeti. Bár ez a zöld szín, nem igazán tetszik. Viszont van benne sperr-diffi.

[ Szerkesztve ]

"Boba is Mickey, Mickey is Boba" - Finkle Einhorn | PC Rig: https://pcpartpicker.com/b/bBy48d

(#147499) lenko válasza TheProb (#147498) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem hinném, hogy a felnin kéne kiakadni. Öcsém most cserélte le a gyári 18-ast, az X3 17-esére. Minek ilyen utakra 18-as felni rá...

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#147500) Mauzes válasza LuckyL (#147481) üzenetére


Mauzes
őstag

Hol olvasod, hogy bérel?

"Egy összegben lesz céges kocsi."

ÁFÁ-t pedig nem lehet visszaigényelni magánhasználatú autónál, azt pedig nem hiszem, hogy tételes útnyilvántartást fog vezetni az illető a céges használat bizonyításaképp.

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.