Hirdetés

2024. május 1., szerda

Gyorskeresés

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-12-13 04:52:58

LOGOUT.hu

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#148651) footy válasza Kornel (#148629) üzenetére


footy
addikt

En meg azt kerdeztem :)
Szoval milyen gond volt a hibrid aurisokkal? (Anyamnak most pont azokat nezegetem)

(#148652) molnarpeter válasza footy (#148651) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

Elvileg Prius 2 technika, szóval inverter gond még nem volt.

(#148653) focvis válasza molnarpeter (#148652) üzenetére


focvis
veterán

Nem Prius 3? Az 1.8 motor miatt?

Régebben - 4 éve - néztem egyet, a beltere csalódás: könnyen karcolódó műanyagok; a csomagtér korlátozottan bővíthető az akkupakk okán.

[ Szerkesztve ]

(#148654) Kornel válasza focvis (#148653) üzenetére


Kornel
veterán

Nyilván prius 3, az 1.8 HSD miatt.
[link]
Már a cím is megtévesztő, mert utána sorba sorolja a hibákat.

(#148655) w333 válasza 33as (#148646) üzenetére


w333
félisten

i3 ... nem rossz, csak az újrahasznosított préselt papír ajtókárpit szerintem ultragáz, különben olyan mint egy villany gokart ! :D

i8 és Teslával is mentem már, hát az kicsit más kategória !

Kapcsold be a klímát + zenét, és mindjárt -50km a hatótáv :))

Szerk.

Tegnap este 22:30 -kor az Árpád hídon (Budáról -> Pestre) kb. 100-150km/h -al száguldoztak a TDi -k, olyan füst volt hogy nem lehetett látni (volt legalább 10-15 autó, Leon, Octavia, BMW, A6 stb.) tegye fel a kezét aki magára ismer ! :DDD

[ Szerkesztve ]

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148656) molnarpeter válasza focvis (#148653) üzenetére


molnarpeter
nagyúr

&Kornel: mea culpa, összekevertem a régivel a javított invertert :R [link]

[ Szerkesztve ]

(#148657) Integrale válasza w333 (#148655) üzenetére


Integrale
veterán

i3-mal nem az anyag milyensége a baj (számomra), hanem a szaga, felőlem újrahasznosított zsebkendő is lehet, ha jó minőségű, és nem hányingert keltő.
Az i8-ból pedig én is így szálltam ki, pedig 75 kg vagyok. :D

"Bad reklám is reklám too"

(#148658) w333 válasza Integrale (#148657) üzenetére


w333
félisten

+1 :D

iPhone 13 Pro Max & iPhone SE

(#148659) Kornel válasza Integrale (#148657) üzenetére


Kornel
veterán

Ez komoly.
Egy nagyobb ember be se tud ülni.

(#148660) footy válasza Kornel (#148654) üzenetére


footy
addikt

Mondjuk a cikk elolvasasa utan sem latom hogy valami komoly gond lenne a hibrid aurisszal.
Az inverter hibat egy masik cikkben egyebkent pont az aurisban "javitottnak" titulaljak.

(#148657) Integrale
+1 nekem is ugyanez volt

[ Szerkesztve ]

(#148661) hobizoli válasza Pokskill (#148649) üzenetére


hobizoli
nagyúr

turbosnal igen, szívónál max meropad mutatja ki

több drón kell ;P

(#148662) Qru


Qru
MODERÁTOR

(#148663) kelly416


kelly416
veterán

Szerintetek egy módjával leharcolt (leginkább "korának megfelelő állapotban" jelzőt használnék rá egy "nem mindig mindent javítottak meg rajta, ami nem volt létfontosságú" kiegészítéssel megtoldott) kombi 626-ost ha el akarok adni, akkor érdemes elvinni autókozmetikába (most beszéltem a sráccal, vegyszeres tisztítás, minden egyben, kültér, beltér, reggel 8-ra viszem, másnap reggel mehetek érte) 20000-ért? Értem én, hogy nagyon sokaknak nem sok pénz ez, meg azt is, hogy ennyit megérdemel az autó, de egy vas is visszaköszön ebből?
A másik amitől félek, hogy elhozom és nem akarom majd eladni, annyira megtetszik. :B

(#148664) Qru válasza kelly416 (#148663) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Eladás előtt érdemes kiglancolni de ha nem vagy rest egy fél hétvége alatt magad is megcsinálod... :U

#nincsbennetarcsi

(#148665) lenko válasza kelly416 (#148663) üzenetére


lenko
aktív tag

Ha normálisan tartja az ember, eleve nincs szükség ilyenre.
Sima külső mosás+30-40 perces belső takarítás után bármikor meg merném hirdetni a sajátom lassan 14 évesen, hogy egy porszem nincs belül, sem lerakódott kosz sehol. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#148666) focvis válasza kelly416 (#148663) üzenetére


focvis
veterán

Ha amúgy rendben van az autó esztétikailag - tehát nem korrodált, egységes a fényezése - akkor segít az eladásban, hamarabb elvisznek egy gusztusos, tiszta autót. A pénz nem biztos, hogy visszajön.

De ha eleve "csumpi", rozsdás, ütött-kopott - elnézést a feltételezésért, akkor kidobott pénz. Pont tegnap láttam egy szép 626 kombi dízelt, eszembe is jutottál róla, totál egyben volt a gép.

Csatlakozom Qruhoz, érdemes magad nekifeküdni. Apám autóját amúgy befizetném egy ilyen külső-belső takarításnra 20 ezerért; mert az olyan szinten koszos belül, hogy nincs erőm nekiállni s.k.. De nekem csak a belsőre mondtak 25 ezret (Corsa D, 66 ezer km, 8 éves múlt).

[ Szerkesztve ]

(#148667) Qru válasza focvis (#148666) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Igyekszem tisztán tartani a kocsit de egy kiadós belső puci nekem is érik. :K

#nincsbennetarcsi

(#148668) Nestor16


Nestor16
senior tag

Mazda 6 - nincs tapasztalatom még Mazdával. 2007-es létére és bő felszereltsége ellenére nagyon olcsónak tűnik.
SuperB-ra is értetlenül nézek. Miért ilyen olcsóak?
A6 szintén.

Üdv, Dávid

(#148669) Qru válasza Nestor16 (#148668) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

A 2.5 TDI-t elengedném...

"A 2.5 V6 TDI lássuk miért a sok rossz tapasztalat: VP44 adagoló valóban gyenge, elégtelen tranzisztor hűtés miatt bármikor eléghet az adagoló vezérlője, szelephimbák gyenge anyaga, túlzott vezérmű tengely kopás, kartergáz szűrő eltömődés miatti olaj szivárgás(mindenhol) és a sok elhanyagolt karbantartás bármilyen drága hibát okozhat." - VAG topik TIR.

A Mazda viszont megérne egy megnézést.

#nincsbennetarcsi

(#148670) lenko válasza Qru (#148669) üzenetére


lenko
aktív tag

Ez a 163 lovas már jobb egy fokkal. A 150es volt a total rossz.

Az embereknek fáj az igazság!

(#148671) kelly416 válasza Qru (#148664) üzenetére


kelly416
veterán

Megcsinálhatnám, de egy 99-es családi kombi két gyerek és két kutya után nem egyszerű feladat. Kárpittisztító gépem nincs is, ez már gubanc, ráadásul én nem fogom kitakarítani olyan helyekről a koszt, ahová a srác mutogatott, hogy ki fogja takarítani (első üléstámla döntésért felelős fogaskerekek például). A tetőm hátul össze van firkálva (csak pár csík, de akkor is) valami zsírkrétával vagy filctollal, már így vettem, de azt szintén nem biztos, hogy ki tudnám takarítani. Meg alapból munkás autónak lett véve, cipelt ez már sok mindent csak a nálam töltött 3 év alatt is. Cserép, tégla, létra, mosógép, a páromat a két gyerekkel meg az egyik kutyával és teljes lakásberendezéssel együtt költöztettem ezzel haza... kíváncsi is vagyok, ebből mit hoznak ki végeredményben. :))

lenko:
Tudom. Ha olyan célra vettem volna, úgy is nézne ki. De nem olyan célra vettem. És nem hiszem, hogy például a kéziféked alatt lévő vájatban nincs kosz. Vagy a fent említett mechanikában. Vagy mondjuk az ajtók réseiben. Ha tényleg nincsenek, Te nem is nagyon használod, meg én biztos nem ülnék be melléd. Én nem azért vettem az autót, hogy szentélyként tiszteljem, hanem azért, hogy engem és a családomat kiszolgáljon.

focvis:
Mondanám, hogy láttad Te ezt a Mazdát, de akkor is annyira jellegtelen volt, hogy gondolom meg sem nézted. Jégvert (nem nagyon, de akkor is látszik) a motorháztető. Korrodáltak a hátsó kerékívek, a motorháztető első pereme, az ajtók alsó pereme és a küszöb több helyen. Igaz, amit lehetett javíttattam, illetve ami olyan volt, az megfogtam rozsdaátalakítóval és festéssel, de látszik, hogy már egyszer beleharapott az élet itt-ott. A gyerek neki tolta a talicskát, ott van karc rajta, valaki neki támaszkodhatott az egyik ajtónak, ott van egy minimális horpadás, de mégis meglátszik rajta... ez nem mutat jól se tisztán se koszosan, de a beltér megkímélt, igényes, a körülményekhez képest tiszta. Ja? És ettől eltekintve a fényezése is egységes. Se cserélve se újra festve nem volt semmi, vagy minden egyszerre mielőtt megvettem, de egységes.
A feltételezés meg megállná a helyét, és ha kép is készült volna róla, akkor még láthatnád is, de annyira jellegtelen, hogy a talin sem képelte le senki. :DDD

(#148672) Qru válasza kelly416 (#148671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Ha nagyon gány én nincs hozzá kanalad akkor viszont fizess. :D

#nincsbennetarcsi

(#148673) lenko válasza kelly416 (#148671) üzenetére


lenko
aktív tag

Évente 15-16e km/nincs család, esetleg másod magammal többnyire. Hátul évente 2-3 alkalommal ülnek. :)
Egyébként én kerülöm a családos autókat, eddig egyik sem volt az, hátul mint az új.

Autója válogatja mi látszik, és mi nem. Nekem nem látszik se a fogaskerék, se a kézifék alatti szekció sem. :)

[ Szerkesztve ]

Az embereknek fáj az igazság!

(#148674) Qru válasza kelly416 (#148671) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Dehogy nem, a saját fotóidon rajta van... :D

#nincsbennetarcsi

(#148675) focvis válasza kelly416 (#148671) üzenetére


focvis
veterán

Persze, hogy láttam az autódat Siófokon, a részletekre viszont valóban nem emlékszem.

A mostani leírásod alapján nem mondhatjuk rá, hogy újszerű. Ha rá tudsz szánni egy napot, akkor ne fizess 20 ezret másnak.
A beltérre low cost megoldás:
1. porszívózás alaposan, a réseket is + ecsettel, kefével fellazítod a koszt
2. enyhén samponos víz + mikroszálas kendő - műanyagok lemosása
3. tetőkárpit - Vanish + víz + mikroszálas. Ne tocsogjon a kárpit!
4. gumikéderekre: glicerin (1 deci a gyógyszertárból, 3x-osra hígítva) vagy műanyagápoló
5. műszerfalra: műanyagápoló, szilikonmentes

A külsejét simán lemosod, a gumikat száradás után átkened vízzel 3x-osra hígított glicerinnel vagy gumiápolóval.

[ Szerkesztve ]

(#148676) MunezXBK válasza lenko (#148670) üzenetére


MunezXBK
nagyúr

Ha elhanyagolták.

(#148677) AMD Power


AMD Power
titán

Ford Fiestakról mi a vélemény?

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148678) diegho válasza AMD Power (#148677) üzenetére


diegho
nagyúr

TDCi van a családban. Teljes megelégedéssel használják. Ismerősi körben vannak benzinesek is, nem panaszkodott senki. Nekem mondjuk túl szűk volt, a TDCi-t vezettem is egy körre, de hosszú távon nem vállalnám be.

[ Szerkesztve ]

(#148679) kelly416 válasza Qru (#148672) üzenetére


kelly416
veterán

Gány, az biztos. Ha tetszik az eredmény, szerintem a leváltóján is megcsináltatom majd.

lenko:
Így nem annyira nehéz autót tisztán tartani. De akkor vehetnél kétülésest is akár, és az nagyobb élmény, nem?

Qru:
Pont a saját képeimen? De ciki. :DDD

focvis:
Nem, nem egy "újszerű" állapot. Olyan, mint ami kiszolgálja a családot. De azt derekasan teszi. Sajnálom is kicsit, de ha minden jól megy, szűkös lesz nemsokára. Jövőre lenne jó túl adni rajta, de most van még egy év műszaki, meghirdetem, aztán ha nem viszik el, legalább nem másnak ajándékba csináltattam meg ezt a tisztítást. Tényleg nagyon kíváncsi vagyok, hogy ahhoz képest, amit én is meg tudok csinálni, mennyivel nyújtanak többet.
Amúgy nincs egy napom erre, sőt, igazából ha ennyiért vehetnék napokat, lehet, még vennék is párat. :DDD De komolyra fordítva, tényleg nincs egy napom ilyenre, meg amikor esetleg van időm és affinitásom is, akkor is beesik valaki, közbejön valami, ha más nem, el kezd szakadni.
A külső mosás és a külső műanyagok leápolása tényleg smafu, azt én is simán megcsinálom bármikor, a kárpit tisztítása az, ami nagyon megérné nekem, ha tényleg olyan jól sikerül, mint mondta a srác. És miért ne sikerülne? Mégiscsak ő van a szakmában tízen éve, tán csak nem ígér olyant, ami első pillanatra látszik, hogy sikerült-e vagy nem, és még fizetés előtt bele tudok kötni...

(#148680) AMD Power válasza diegho (#148678) üzenetére


AMD Power
titán

Engem max az 1.4 benzines ami érdekelne.

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148681) Qru válasza kelly416 (#148679) üzenetére


Qru
MODERÁTOR

Nekem inkább az a bajom ezekkel, hogy csomó lóvé és nem lesz olyan mintha én csinálnám. Ezért inkább én csinálom ha belefér az időmbe.

Direkt megnéztem, mert mondom az nem lehet, hogy nem lett kép a tiédről. :))

#nincsbennetarcsi

(#148682) lenko válasza kelly416 (#148679) üzenetére


lenko
aktív tag

Nem vonzanak, 4-5 ajtóst preferálom, első ülés mögé a padlóra szoktam pakolni. Bevásárlószatyor, edzőtáska stb.
Csomagtartóba nem nagyon pakolok, ott elrepül minden, ahogy vezetek. :)

Az embereknek fáj az igazság!

(#148683) kelly416 válasza Qru (#148681) üzenetére


kelly416
veterán

Hát... (ha már egyszer ezzel a szóval nem kezdünk mondatot) ha egyszer veszek egy kárpittisztítót, és venni fogok, az biztos, akkor majd én sem adok ki érte pénzt, az biztos. És még most is kétséges, hogy tényleg kitisztíttatom-e, de ha kitisztíttatom és szép lesz az eredmény, biztos, legalább 20-al többért teszem ki, legalább többet alkudhat le belőle a vevő jelölt. :B

lenko:
Értem.

(#148684) t1 válasza kelly416 (#148683) üzenetére


t1
addikt

Miért nem bérelsz egy gépet?

(#148685) vzsryl válasza AMD Power (#148677) üzenetére


vzsryl
nagyúr

Ugyanaz, mint a fóka. Jó futómű, váltó, vezetési élmény meg egy kis rozsda. Az nem baj, hogy kisebb az Astra-nál?

megprobaltam alairni, de a tollam nem fogja a monitort:/𝔹𝕒𝕔𝕜 𝕋𝕠 𝕃𝕚𝕗𝕖

(#148686) kelly416 válasza t1 (#148684) üzenetére


kelly416
veterán

Az ötlet nem rossz. Ha rá csapok az ülésre, az egész utasteret betölti a por. Bármelyik ülésre. :B Ezen segít a kárpittisztító avatatlan kezekben, vagy felejtsem el? Mert addig győzködtök, hozzáteszem nem alaptalanul, hogy még a végén megcsinálom tényleg én és azt a 20ast rá költöm a házra.

(#148687) BigBlackDog


BigBlackDog
veterán

Újabb gyöngyszem. Egész hiteles. :DDD Komolyan, az ilyen hirdetéseknek mi értelme van? Van olyan, akinek az érdeklődését felkelti egy ilyen hirdetés? És az a telefonszám meg micsoda? Annyi szám van ott, hogy nem is tudom beírni, hiába akarnám felhívni...

[ Szerkesztve ]

(#148688) Luck Dragon válasza BigBlackDog (#148687) üzenetére

Hát ez beteg..

A káosszal teremtek rendet. Philips & TPvision primary visitor. Philips Design line.

(#148689) diegho válasza BigBlackDog (#148687) üzenetére


diegho
nagyúr

Aztaqva! :Y Ez mennyire nyomorék már? :))

(#148690) kovacsroli válasza AMD Power (#148680) üzenetére


kovacsroli
senior tag

Nekem 1.6 benzines van, meg vagyok vele elegedve. Ha van konkret kerdesed szivesen valaszolok.

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#148691) -v- válasza kovacsroli (#148690) üzenetére


-v-
addikt

Az jó, az egész fürge :)

(#148692) Integrale válasza BigBlackDog (#148687) üzenetére


Integrale
veterán

:DDD :C

A másik kedvencem, amikor a saját autójának a belsejét, felhúzott ablakon keresztül fotózza le.

"Bad reklám is reklám too"

(#148693) AMD Power válasza vzsryl (#148685) üzenetére


AMD Power
titán

Ha rozsdasodik akkor kilove.

kovacsroli :R

[ Szerkesztve ]

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148694) kovacsroli válasza -v- (#148691) üzenetére


kovacsroli
senior tag

A maga szegmenseben lehet vele meglepeteseket okozni igen. :)

AMD: nem vitatom, mert csak egy peldat tudok felhozni, de az enyemen par pottytol eltekintve amit a csomagtarton talaltam a minap, nincs rozsda. 14 eves.

[ Szerkesztve ]

Ha hülye vagy az olyan mintha meghalnál. Te nem érzed, csak másoknak fáj.

(#148695) gzbotii válasza AMD Power (#148693) üzenetére


gzbotii
veterán

Mk6 Fiestat nem láttam nagyon rozsdazni. Én legalábbis. Pedig egy időben nézegettem őket (utcán és hirdetésekben meg egyik havernak volt), mert azt akartam venni én is.
Mk1 Focus, na az rohad.

When every logical course of action is exhausted, the only option that remains is inaction.

(#148696) szőröscica válasza kovacsroli (#148694) üzenetére


szőröscica
addikt

Szerintem is kiraly kis kocsi, varosi rohangalosnak a big block 1.4-el vagy 1.6-tal nagyon jo lehet.

(#148697) AMD Power válasza gzbotii (#148695) üzenetére


AMD Power
titán

Koszi sracok! Olyan autot biztos nem veszek ami hajlamos a rohadasra. Ennyi erovek maradhat akkor az F Astra. :)

Eladó Samsung Watch Active 2. https://hardverapro.hu/apro/elado_mukodokepes_samsung_watch_active_2_40mm_okos/friss.html

(#148698) Kornel válasza AMD Power (#148697) üzenetére


Kornel
veterán

A8 kell alumínium kasznival.

(#148699) focvis válasza BigBlackDog (#148687) üzenetére


focvis
veterán

Bontásra még jó lesz. A fotók?! Azok viccesek.

(#148700) runner 125 válasza Kornel (#148698) üzenetére


runner 125
nagyúr

Vagy egy jó svéd. :)

"Kinek a pap, kinek a wlan" :-) • A forum arra hivatott, hogy a kérdéseiteket ott tegyétek fel, s ne privát üzenet formájában felém! Köszönöm!

Útvonal

Fórumok  »  Technika, hobbi, otthon  »  Milyen autót vegyek? (kiemelt téma)
Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.