Hirdetés

2024. május 11., szombat

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2024-04-22 13:48:44

LOGOUT.hu

Mibe tegyem a megtakarításaimat? Összefoglaló!

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#1739) Agyzuzo válasza attiati (#1738) üzenetére


Agyzuzo
addikt

Van forgalmazó (én vagyok az egyik a hatból Budapesten :D), néztem is, csak mivel ez nálunk egy elég új dolognak számít, kíváncsi lettem volna az egyéni véleményekre (kell-e ez Magyarországra, nyitottak-e egy ilyen megoldásra az emberek). A lényeg nagyjából annyi, hogy egy brókercégen át az ember nyit egy bankszámlát a BNP Paribas bank-nál és a pénzt egy ún. First Access nevű alapba helyezi (ez a 100% részvényeket tartalmazó alap, 2500 óriáscég részvényeit tartalmazza) - természetesen kevésbé bátrabbak tehetik konzervítív alapokba is - ez euró alapú és átlag évi 12-16%-ot hoz, ami figyelembe véve az euró 3% alatti inflációját egy egész kellemes összeg. És mivel külföldi pénzintézet, így a kamatadóval sem kell foglalkozni. Még elég kísárleti stádiumban van itthon a dolog, én is csak most kezdtem kísérletezgetni vele, de nagyon ígéretesnek tűnik. Ez talán az első olyan megoldás, ahol a hozam nem megy a likviditás kárára, hiszen a pénz teljes egészében hozzáférhető marad, lekötések nélkül, továbbá mivel részvény-alapú, folyamatosan lehet figyelni az árfolyamot és az ember akkor vesz (azaz rak be pénzt), mikor az árfolyamok épp alacsonyabban állnak és nincs időhöz kötve sem.

Listen up, maggots. You are not special. You are not a beautiful or unique snowflake. You're the same decaying organic matter as everything else. ::: http://meatytears.hu :::

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.