Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55851) FollowTheORI válasza Lajkó (#55847) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez baromi drága... neked kellett laktózmentes, vagy miért pont ezt nézted ki?

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55852) barisj válasza Dicker (#55850) üzenetére


barisj
aktív tag

Legközelebbi myprotein rendelésnél veszek instant oats-ot ,aztán majd elkeverem dextrózzal :D Kíváncsi leszek,úgy milyen lesz.

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55853) Lajkó válasza FollowTheORI (#55851) üzenetére


Lajkó
őstag

Igen, nekem lactose free cucc kell! Azért ez a nagy felhajtás...
Egyébként megvettem volna már régen a myprotein-től valami olcsó tejes cuccot.

Eljött az ideje, hogy megkérdezzem: Milyen alkohol tartalmú italokat lehet fogyasztani így edzegetés után hétvégén, hogy ne essek nagyon vissza? Már nem ittam több mint két hete 1 sört sem! Úgy hiányzik, hogy neduddki! :U

[ Szerkesztve ]

(#55854) stickrs válasza barisj (#55848) üzenetére


stickrs
senior tag

szerintem ne költs a vitargora. próbáltam, semmi extra. egy f2 carb-f vagy btu carbox jobb választás lenne, árban meg főleg.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#55855) FollowTheORI válasza Dicker (#55850) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

De azt vágod hogy a zab lassú felszívódású ch forrás... edzés után gyors kell.

(#55854) stickrs

Egy élsportolónál, vagy bazinagy izomtömeggel rendelkező egyénnél lehet hogy számít mennyire gyors a visszapótlás... de hobbi szinten szerintem sincs sok különbség abban hogy most milyen gyors cukrot szedsz be edzés után.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55856) FollowTheORI válasza Lajkó (#55853) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Light sör akkor. :DDD ;]

Amugy mi ne essen vissza? Egy sörtől? :F

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55857) Dicker válasza FollowTheORI (#55855) üzenetére


Dicker
őstag

Zabliszt. Nem nem tudtam. Le is esett az izom. :( :F

(#55858) barisj válasza stickrs (#55854) üzenetére


barisj
aktív tag

Köszi megnézem ezeket is :)

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55859) deniro2 válasza barisj (#55858) üzenetére


deniro2
senior tag

Az a problémád, hogy elmegy az étvágyad a turmixtól, ami érthető, mert a cukor felcseszi a vércukorszintedet. Szeretnéd, hogy ez ne így legyen, de így lesz... ;] A dextróznál gyorsabb ch-t nem fogsz találni, tök mindegy, hogy mit hazudnak össze a tápkieg dílerek... Vehetsz vitargót 10x-es áron, akkor sem leszel hamarabb éhes.

[ Szerkesztve ]

(#55860) barisj válasza deniro2 (#55859) üzenetére


barisj
aktív tag

Értem,akkor először is csökkentem az adagot 50gról 30gra,aztán meglátjuk mi történik :D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55861) Dicker


Dicker
őstag

Elugrottunk vacsorázni, mert holnaptól diéta. Egy hónap és kockák megérkeznek, csak télen nyaralni voltak hávájon állami pénzekből. Még éppen belefért éjfél előtt néhány nagymekk, pár olívaolajban kisütött krumplival. ;]

Ez van olyan jó, mint a csirkerizs nem? :F

(#55862) FollowTheORI válasza Dicker (#55861) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ezis csak attól függ mennyit mozogsz... van akinek belefér és mindegy hogy csirkerizs vagy ez... pl maratonfutóknak. :DDD

Egészségügyi vonzatai inkább a károsak, ha nem is hízol tőle. :P
Mondjuk izmos se leszel tőle... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55863) Zola007 válasza FollowTheORI (#55855) üzenetére


Zola007
veterán

annyira azért nem lassú, aki jól emészti, annál egy darált zab GI-je 80-90 közötti
ezzel sajnos nem szándékosan, de szivatják a cukorbetegeket a dietetikusok, mert mondják nekik hogy zabphelyhet ehetnek, közben van aki rosszabbul jár vele mintha kristálycukrot iszogatna

Illetve sokkal könnyebb megenni belőle mondjuk 100g CH-t mint leküldeni 100g glükózt, ezért van aki tud vele ugyanolyan vércukor-görbét hozni mintha glükózt inna

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55864) Dicker válasza FollowTheORI (#55862) üzenetére


Dicker
őstag

Három bigmekk, két krumpival kólával nincs 250 kalória. Kerekítve! ;]

[ Szerkesztve ]

(#55865) Ijk válasza Dicker (#55861) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ez most éppen ki a képen? ;]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55866) Lajkó válasza FollowTheORI (#55856) üzenetére


Lajkó
őstag

1 sörtől? Ivást emlegettem, nem nyalogatást! Szombaton reggelre kifőzetem a páleszt is!
Szóval kb 4deci nyers(lehetőleg meleg) pálesz, meg vagy 6-8 sör, meg ami jön még mellé...

(#55867) FollowTheORI válasza Zola007 (#55863) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Ez inkább attól függ mennyire finomított... de attól még számottevő különbség hogy a zab nagyrészt keményitő és rost formájában tartalmaz szénhidrátot... a cukorral szemben.
És egész más a hatása emiatt... nyilván minél inkább darálod feldogozod annál rosszabb lesz ez a tulajdonsága, de azért valamennyi még ígyis megmarad.

Mellesleg zabpehely és zabpehely között is lehet különbség. Pl a cukrozzák meg kezelik máshogy amolyan reggeli müzlinek meg kajának.
A sima alap hengerelt natúr zabot nyugodtabban ehetik ők is.

Mondjuk akinél számít ez az eleve jobb ha minden finomított dolgot kerül.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55868) Dicker válasza Ijk (#55865) üzenetére


Dicker
őstag

Te. Csak egy kicsit olyan akartam lenni, mint Ijk. :(

[ Szerkesztve ]

(#55869) FollowTheORI válasza Lajkó (#55866) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Még mindig nem derült ki hogy mi ne essen vissza és mikor? ;]

Nyilván az alkohol befolyásol sokmindent, pl gyengébb edzésteljesítményhez vezet (máj és a glükóz visszaesik a plussz terhelés miatt), dehidratáltságot okoz és a veséket is plussz munkára fogja... stb stb.

Ha megfelelő időben és mértékkel fogyasztod akkor nem lehet gond.
Ha szétcsúszol akkor lehet gond, még akkor is ha pihenőnapon csinálod.

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55870) xcds válasza Dicker (#55868) üzenetére


xcds
őstag

Bugyid van? ;]

(#55871) FIREBLADE78 válasza Assdak (#55842) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

+1 :DD

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55872) Lajkó válasza FollowTheORI (#55869) üzenetére


Lajkó
őstag

A hétvégén úgy terveztem, hogy nem lesz edzés. Ezért gondoltam, hogy szombat bebaszcsi, vasárnap regenerálódás, hétfőn meg minden mehet "rendesen" tovább!

Egyébként csak kíváncsi voltam, hogy mennyire kell ezzel vigyázni, mert kollégám állandóan basztat, hogy nehogy sörözzek, meg ilyesmi! :U

(#55873) Silverr válasza Lajkó (#55872) üzenetére


Silverr
aktív tag

Ha ezt minden hétvégén eljátszanád akkor már megéreznéd, amúgy havonta kéthavonta nincs nagy jelentősége nagyobb ivászatnak sem. A nem létező izom úgysem fog leesni :P Egy két sőrt meg megihatsz hetente is.

(#55874) FIREBLADE78 válasza Lajkó (#55872) üzenetére


FIREBLADE78
addikt

Én is bebaszok majd hétvégén borfeszten, hála jövő héten is van :))

Macbook pro retina 2013 late, ájfon 14 pro, BMW i4

(#55875) Dicker válasza Lajkó (#55872) üzenetére


Dicker
őstag

"Okszi!" "Bebaszcsi"....

Tudtam én, hogy crossfites vagy! :O

(#55876) Zola007 válasza FollowTheORI (#55867) üzenetére


Zola007
veterán

a vércukorszint minden esetben glükózt jelent
az hogy milyen lebontási lépéseken keresztül emeli meg ugyanannyira az teljesen irreleváns, épp erre alkották meg a glikémiás indexet és glikémiás terhelést

finomra darált zabra gondoltam, nem ilyen ízesített teveszarra mint amit manapság Cerbona műzli néven árulnak :)
teljes préselésű zabpehely az más tészta

#55874) FIREBLADE78: nem is mondd, holnap 6-tól legjobb barátom legénybúcsúja
előtte még el kellene menni edzeni, hogy le legyen tudva hétfőig a dolog :B

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55877) kolosanyi válasza Ijk (#55843) üzenetére


kolosanyi
veterán

Kiforgatod a szavaimat, hogy önigazolást találj... :U Ha állóképességet akarsz, csinálj állóképességi edzést, azt ne a klasszikus tömegnövelő, erőfejlesztő gyakorlatoktól várd. Sportkocsit se azért vesz az ember, hogy átszelje vele a kontinenst egy tankkal, hanem a nagy teljesítmény miatt. Állandóan panaszkodsz, hogy stagnálsz, de pont ugyanazt csinálva naná, hogy nem kap új ingert a szervezeted, amire reagálhatna. Egy lehetséges variáció az alacsonyabb ismétlésszám, vagy tényleg az extrém magas. A degradáló hangnemet az állóképességi edzésről meg nem értem, pláne annak fényében, hogy pont te magad mondod, állóképességet akarsz. Na de nem akarok beleugatni, ez csak az én meglátásom, mindenki úgy edz, ahogy akar.

bandus
Naná. :) Kedvencem az elülső és oldalaó hídtartás, ez már önmagában jól fejleszti a törzset. Érdekes még a fekvőtámaszból, haladóbb szinten elülső hídtartásból ellentétes kar/láb emelés és nyújtás. (Különlegesség a LaLanne fekvő, nagyon nehéz, a komplett törzset, illetve főleg a vállat, mellet és hátat veszi igénybe durván.) Hátazásnál jópofa még a renegát evezés (evezés fekvőtámasz helyzetből kézisúlyzóval), ez egyben jó kis húzó és törzs gyakorlat is. A favágó (woodchopper pushdown) is jó cucc, oldalsó lánc kap nagy terhelést és a mell, de a hát és a váll is dolgozik. Továbbá másik kedvenc a hátsó mozgási láncra (alsó hát, segg, hajlítók + némi vádli) a hip thrust, avagy a csípőemelés (egy variációja a glute bridge, ezt egy lábbal és emelvényen érdemes végezni, hogy érjen is valamit).

Haladóbb szinten ott a dragon flag (brúszlí "hasizom", valójában komplett törzs gyakorlata), még haladóbb szinten a függőmérleg.

Ott vannak aztán a hagyományosabb gyakorlatok, mint a lábemelés, russian twist, felülések stb. Én úgy szoktam ezt, hogy nyomó napon hídtartást csinálok meg felülés variációkat, húzó napon renegát evezést, invertált evezést (némi terhelést itt is kap a törzs), felhomorításokat (hilerhajlítás), illetve a gerinc klasszikus hajlékonysági gyakorlatát, a hátulsó hidat. Láb napon pedig elöl terhelt guggolást, hip thrustot stb. Így mindegyik edzésemen kap a törzs is, direkt így illesztem be a gyakorlatokat.

Anyám, de hosszú lett! :Y Bocsi. :)

[ Szerkesztve ]

(#55878) Zola007 válasza kolosanyi (#55877) üzenetére


Zola007
veterán

ezek igen állat gyakorlatok, rákerestem a függő mérlegre, azt hiszem következő pár évre adtál célt és programot :)
favágót már így is tőled "loptam", nagyon bevált, kivitelezéstől függően szépen végig lehet dolgozni az oldalsó részt
úgy értem, miként állok be és milyen átló vagy egyenes mentén húzom a kábel végét

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55879) Ijk válasza kolosanyi (#55877) üzenetére


Ijk
nagyúr

Nem olyan fekete-fehér az edzés ahogy te gondolod. Igen, állóképességet akarok, meg valamennyi erőt, izomtömeget. Ebből a háromból hogy valamelyikhez hozzátegyél a másikból el kell venni egy bizonyos szint felett. Maga a genetikád is ad egy irányt, szerintem aki 1-2 év alatt nem tapasztalja ki milyen edzés az ami belőle kihozza a legtöbbet az buta.
Én egy középutat céloztam meg, a genetikám is ehhez adott, legyek valamennyire izmos, ne pusztuljak meg egy kis kardió igénybevételtől, és azért ne szarjak be ha egy 20 kilós vizesballont fel kell rakni 1,5m magas állványra, vagy 50 kilós farönköket kell pakolni. Erre van heti 3 súlyzós edzés és egy úszás, többet nem fogok sportolni mert úgysem fenntartható állapot, meg nincs is kedvem. A legkézenfekvőbb tehát hogy a súlyzós edzéseket úgy alakítom hogy ennek megfelelően alkalmazkodjon a testem. Meg amúgy is rühellek 3-4 perceket várni két sorozat között.
Nem kell nagyon önigazolást keresnem, mert nagyjából elégedett vagyok magammal. Nyilván nekem is vannak gyenge pillanataim, de nem rémlik hogy telesírtam volna a topikot hogy nem fejlődök.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55880) FollowTheORI válasza Zola007 (#55876) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Egyébként az az érdekes hogy ez a tanulmány szerint nem:

http://www.ncbi.nlm.nih.gov/pubmed/2451416

"Oat-based meals evoked smaller glucose and insulin responses than wheat- or maize-based meals. Particle size influences the digestion rate and consequent metabolic effects of wheat and maize but not oats."

Bár ugye tudjuk mindenre van pro és kontra tanulmány. :)

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55881) Dexar007 válasza Dicker (#55861) üzenetére


Dexar007
veterán

Tök fura a karod. Olyan mintha fotobolttal kikerekitetted volna.

Give me your cum,bull!

(#55882) barisj válasza Dexar007 (#55881) üzenetére


barisj
aktív tag

Ezért kell vigyázni az olyan fehérjével,amiben van protein,mert az felfújja az izmokat ;] :D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55883) Because válasza barisj (#55882) üzenetére


Because
őstag

úgy 2,5 hónapja leálltam a fehérjével (f2 full force simple whey) 2 centivel kisebb a derekam, de karom maradt ugyanakkora... rosszul reagál a szervezetem hízok a fehérjétől baxxa meg

(#55884) God Vazzeg válasza Because (#55883) üzenetére


God Vazzeg
veterán

Én egyszer régen nem 1 hanem 2 mérő kanállal raktam a shakerbe, 10cm jött fel a derekamra, 5-tel kevesebbet tudtam húzódzkodni, és egyáltalán nem tudtam felüléseket végezni többet. Nagyon gondoljátok meg, szeditek-e ezeket a fúvató porokat! :K

:DDD ;]

(#55885) Tamoo


Tamoo
MODERÁTOR

Répás zsömle .... ez igen! :DDD

(#55886) Woodslave válasza Ijk (#55865) üzenetére


Woodslave
nagyúr

ránézésre valami rajzfilmfigura :D

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55887) Woodslave


Woodslave
nagyúr

[link] na tessék :U

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55888) Woodslave válasza Woodslave (#55887) üzenetére


Woodslave
nagyúr

és természetesen mielőtt valaki megijedne :DD [link]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55889) brownus válasza Tamoo (#55885) üzenetére


brownus
veterán

attakuva, hihetetlen ez az ország...

(#55890) Yeffy válasza Dicker (#55861) üzenetére


Yeffy
veterán

szép, hasonló mennyiséget én is betolok. bár volt már mellé még két pite, tán azt is adták az ilyen giga menükhöz.
más kérdés, hogy rajtam látszik is :))

Morris: egyszer már ki akartam próbálni, de eddig még nem csináltam, de az nem rossz :)

[ Szerkesztve ]

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#55891) Morris válasza Yeffy (#55890) üzenetére


Morris
veterán

Az egyéni rekordom 8 sajtburger :D

(#55892) margithid


margithid
veterán

Érdekes dolgot vettem észre.
Amióta a biotech protein powert használom azóta jobban pattanásosodom és pl a talpamon két helyen is ilyen kis belső csomó keletkezett. (belső pattanás?)
Az egyik szép kis tyúkszemmé alakult :F
Ez vajon a fehérjétől lehet? Másnál hasonló tapasztalat?
Valahol olvastam hallottam, hogy van akinek a melle csomósodott be.

(#55893) korcsillio válasza FIREBLADE78 (#55874) üzenetére


korcsillio
őstag

Megnyugtató hogy nem csak én vagyok alkesz :DDD

(#55894) FollowTheORI válasza margithid (#55892) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Néha lábat kell mosni... főleg az öltöző látogatása után. ;]

Amugy persze, de bármitől lehet... ha abbahagyod és elmúlik, majd újrakezded és előjön megint akkor tuti. :)
Ezt csak így tudod meg.

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55895) FollowTheORI válasza Tamoo (#55885) üzenetére


FollowTheORI
nagyúr

Mi a probléma? Van benne liszt-fehérje, kis zsíradék és rost... ;]

[ Szerkesztve ]

Steam/Origin/Uplay/PSN/Xbox: FollowTheORI / BF Discord server: https://discord.gg/9ezkK3m

(#55896) God Vazzeg válasza margithid (#55892) üzenetére


God Vazzeg
veterán

A biotekk nem túl jó minőség, bár ilyen mellékhatásokról még nem hallottam.. Válts normális minőségű fehérjére, már egy szájtek is ég és föld ahhoz képest ;)

(#55897) margithid válasza God Vazzeg (#55896) üzenetére


margithid
veterán

Az lesz, a maradékot még elfogyasztom ha már fizettem érte, de aztán scietec-kel teszek egy próbát.

(#55898) barisj válasza Tamoo (#55885) üzenetére


barisj
aktív tag

Az komoly :'D

◄► [Megbízhatóságom: http://goo.gl/LlJdlL] ◄►

(#55899) shteer válasza margithid (#55897) üzenetére


shteer
titán

Az legalabb draga :)

..szerintem jónak tűnik

(#55900) margithid válasza shteer (#55899) üzenetére


margithid
veterán

Reméljük jó is:)
Aztán lehet hagyom az egészet majd és inkább itthon főzők kakaót édesítőszerrel:)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.