Hirdetés

2024. április 24., szerda

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2016-08-09 20:41:24

LOGOUT.hu

- kezdőknek infók itt: [link] és itt: [link]
- Drugs Bunny - A sárga kapszula (alapismereteket tartalmazó könyv .pdf formátumban) (alternatív letöltési link)

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#55551) kolosanyi válasza bandus (#55528) üzenetére


kolosanyi
veterán

Ezt főzni se kell, összegyúrod, behűtöd azt kész.

(#55535) Shadowbull
Sehogy, nekem ezek a kalkulátorok rendre kevesebb kaloriát számolnak. Egy átlagos felsőtest edzés a pulzusmérőm szerint 7-800 kcal, a kalkulátorok szerint 600. A láb 900-1000, teljes test meg 1100-1200. Gondolom azért ír mindig kevesebbet, mert fogyókúrázó átlag amerikaiaknak tervezik. Az a jó benne, hogy személyre tudod szabni a beállításoknál, illetve manuálisan azt írsz be, amit akarsz, nem vagy az automatikához kötve.

(#55552) PowerBuldog válasza Morris (#55550) üzenetére


PowerBuldog
veterán

"Izmos vagyok, csak védi egy kis császárszalonna. " :)

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#55553) Ijk


Ijk
nagyúr

Úgylátom nem fogom az aerobot megúszni. Túl jó pufferként működik a szervezetem, egy dekát nem fogytam a 3 hetes diéta alatt. Nyilván nem vettem vissza extrém módon a kalóriát, de a CH-t kb megfeleztem pihenőnapokon. Az a vicc hogy 2 hónapja amikor annyit zabáltam hogy a fülemen jött ki, akkor meg egy deka nem jött föl. Vagy a teremben lévő mérleg van megcinkelve ;] persze a definiáltság sem igen változott.
Mozogni kell. :O

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55554) Morris válasza Ijk (#55553) üzenetére


Morris
veterán

Érdekes módon a nálunk lévő mérleg két kilóval kevesebbet mér mint a teremben lévő. Sőt, anyóséknál is ugyanennyit mér a mérleg, mint nálunk. Nem lennék meglepve, ha direkt ösztönzőként funkcionálna az a plusz két kiló... :U

(#55555) baluka6 válasza bandus (#55528) üzenetére


baluka6
aktív tag

Rossmanba 200-220ért lehet venni, nekem ízlik, de fehérje tartalmat fejből nem vágom.

[ Szerkesztve ]

(#55556) Shadowbull válasza kolosanyi (#55551) üzenetére


Shadowbull
addikt

fene tudja. Beirtam a ma reggeli crosstraineres edzesemet, a program szerint 900Kcal, a pulzusmero ora meg 840-et mert. Azert az nem olyan oriasi kulonbseg.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#55557) kolosanyi válasza Shadowbull (#55556) üzenetére


kolosanyi
veterán

Az aerobbal nincs gond, de értelemszerűen egy interval edzéssel már nem tud mit kezdeni, vagy egy szuperszettezéssel. Egyébként egy ideje nem használom a pulzusmérőmet, sajnos tönkrement, így a program értékeire hagyatkozom, támpontnak jó. Nagyon szeretem, mert látom, hogy mit, memnyit ettem, mozogtam, nekem segít nem elcsábulni a büfénél egy kakaós csigára.

(#55558) Casanova* válasza Ijk (#55553) üzenetére


Casanova*
veterán

érdekes egy genetikád lehet. kísérletezz,ismerd meg a tested! ;) és majd rájössz hogyan reagál a szervezeted....

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#55559) Fred23 válasza kolosanyi (#55521) üzenetére


Fred23
nagyúr

"Pontos értéket úgy kapsz, ha pulzusmérővel számítod, ez csak elnagyolt becslés."

Így lehet ez a napi energiaigény megbecsülése esetén is, sőt, talán még úgy sem egészen pontos! Nem hiszem el a napi energiaigénynél az ajánlottat, lassú az anyagcserém. Itt is igaz, hogy nagy a difi ember és ember között! Barátnőm 49-50 kiló között mozog, és kalóriára nagyjából annyit fogyaszt, mint én. Nem hízik, ha edz, még fogy is. Neki viszont sokkal gyorsabban ver a szíve, gyorsabban lélegzik is, és folyamatosan meleg a teste, szinte leég róla bármi, amit megeszik. Másfélszer akkora tömeget táplálok ugyanannyi kalóriával. Van esetleg valahol olyan kalkulátor, ami számol azzal is, kinek milyen gyors az anyagcseréje?

Vörös húsokról megint sok rosszat olvastam, inkább meghagyom magamnak.

[ Szerkesztve ]

(#55560) KoVee84 válasza xcds (#55547) üzenetére


KoVee84
senior tag

Te komolyan el tudod képzelni, hogy Kai Greene a kúrái között kreatinnal simítja el a "veszteséget"?! :DDD ;]

(#55561) Casanova* válasza KoVee84 (#55560) üzenetére


Casanova*
veterán

kreatinos marhapata proteinnel ,,simítja el a veszteséget,,. :D

[ Szerkesztve ]

"Ha bírálnak téged,akkor valamit jól csinálsz. Hiszen csak azt támadják,akinél a labda van." ( BRUCE LEE ) ヅ ҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳҳ̸Ҳ̸ҳ

(#55562) Tamoo válasza KoVee84 (#55560) üzenetére


Tamoo
MODERÁTOR

Mért szerinted neki van olyan, hogy kúrái között? :D

(#55563) xcds válasza KoVee84 (#55560) üzenetére


xcds
őstag

Nem róla van szó, hanem deniro halo kúrájáról. Te is elolvasol egy hozzászólást és már tenyerelsz a válasz gombon. ;]

[ Szerkesztve ]

(#55564) PowerBuldog válasza Fred23 (#55559) üzenetére


PowerBuldog
veterán

Felesleges ezen a napi kalória igényen rugózni. Ezeket nyilván egy nagyobb csoport átlagából számolták ki. Egyénenként ez változik.

Eladó motyók: https://hardverapro.hu/aprok/hirdeto/powerbuldog/index.html

(#55565) KoVee84 válasza xcds (#55563) üzenetére


KoVee84
senior tag

persze! a válaszgomb a fétisem :DDD

Tamoo: jogos :C

[ Szerkesztve ]

(#55566) Morris válasza PowerBuldog (#55552) üzenetére


Morris
veterán

Adok szivesen... egy szavadba kerül ;]

(#55567) Jorus válasza Shadowbull (#55556) üzenetére


Jorus
nagyúr

Egyszer megmértem a Polarommal a lábazást, simán megvolt a 3.000 kCal a 60 perces abúzus alatt. Oké, mondjuk én dundi vagyok, szal többet égetek. Azért mókás volt látni a BPM-csúcsokat lábtolás közben. :)

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55568) Shadowbull válasza Jorus (#55567) üzenetére


Shadowbull
addikt

na majd en is kimerem akkor.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#55569) Woodslave válasza Jorus (#55567) üzenetére


Woodslave
nagyúr

persze :U (elhiszem hogy annyit mért, de ne röhögtess már 3000 kalóriával)

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55570) Jorus válasza Woodslave (#55569) üzenetére


Jorus
nagyúr

Gőzöm sincs, mennyi lehet a valós, kétlem, hogy laboron kívül le lehetne mérni pontosan. Ugyanakkor, ha lájtosan bringázom (értsd: semmi pörgetés, semmi mászás, csak úgy gurulgatok, főként lefelé), akkor égetek 1.000 kCal körül óránként.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55571) Woodslave válasza Jorus (#55570) üzenetére


Woodslave
nagyúr

akkor nem vagy valami hatékony ;]

de tök jó képzeld el, lábazol heti háromszor 9000kcal, 2felsőtest edzés 3000kcal, bringázol 3x 3000kcal. Heti két kiló zsírt le tudnál adni úgy hogy simán kajálsz a fenntartó szinten :K

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55572) KoVee84 válasza Jorus (#55570) üzenetére


KoVee84
senior tag

Tehát 7 óra lájtos tekeréssel leégetsz magadról egy kiló zsírt? :DDD

inkább ilyesmi értékekkel számolj:
Kondi kb 300-400 kcal/óra
Futás kb 400-500 kcal/óra
Interval edzés kb 700-800 kcal/óra

Amúgy eredeti Polar órád van a Józsefvárosiról? ;]

[ Szerkesztve ]

(#55573) Jorus válasza Woodslave (#55571) üzenetére


Jorus
nagyúr

Az teljesen átlagos, minden kalkulátor ~1.000 kCal körül ad ki 118 kg-os tömegre és 60 perces bringázásra.
Heti három lábazásba Hulk is belehalna b*szod. :D

A pulzusmérők egyébként nyilván tömeg, kor és pulzus alapján kalkulálnak, szal nem valami pontosak, én felezni szoktam a Polar által mért adatokat.

KoVee84: egészen pontosan így néz ki, Zergétől: RS800cx G5 bringás szenzorokkal kiegészítve.

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55574) -secret-


-secret-
Arcképgyáros

Hétfőn edzés előtt ittam nitroxot.

Edzés után azt hittem szétmegy a fejem... Normális? Haverom is panaszkodott ugyanakkor.

(#55575) Woodslave válasza Jorus (#55573) üzenetére


Woodslave
nagyúr

kettőt kibírsz és pótolod laza bringázással ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55576) KoVee84 válasza Jorus (#55573) üzenetére


KoVee84
senior tag

:Y van ára
Nekem egy T1c Suunto-m van, de az jól mér ;]

(#55577) Woodslave válasza KoVee84 (#55576) üzenetére


Woodslave
nagyúr

direkt mér így hogy a hájpacni burzsujok megnyugodjanak mennyire keményen edzenek ;]

"akkor ne rezisztencia edzést csinálj hanem rendes odabaxósat :) "Bá

(#55578) Jorus válasza KoVee84 (#55576) üzenetére


Jorus
nagyúr

Biztos sovány, userxy formád van és alacsony a pulzusod, szal úgy könnyű. :D

Woodslave: ledoblak a padlóla. Dulván. ;]

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55579) stickrs válasza -secret- (#55574) üzenetére


stickrs
senior tag

hány adagtól? nekem nem szokott.. de egyszer régen próbáltam tribulust,na attól egész nap fájt a fejem.

Nokia 808 PureView, LG G5, Xiaomi MI 10 Ultra

(#55580) akos86 válasza -secret- (#55574) üzenetére


akos86
aktív tag

Számomra a Nitrox nagyon hatékony volt, pörgetett rendesen, fejfájás nemvolt csak este nehéz elaludni tőle.

3dfx, gone but never forgotten...

(#55581) xcds válasza KoVee84 (#55572) üzenetére


xcds
őstag

Ha minden energiát zsírból nyerne a szervezet...

(#55582) Shadowbull válasza KoVee84 (#55572) üzenetére


Shadowbull
addikt

nem mindegy mennyi idos vagy es hany kilo.

Nekem az ora a mai crosstraineres edzesre 840 Kcal-ts szamolt, a programm meg 900at. Erdekes egyebkent hogy a crosstrainer meg kjoule-ban szamolt valami 600 korul aminek aztan megint semmi koze ehhez az ertekhez.... Ott a pillanatnyi leadott teljesitmeny olyan 150-200 Watt kozott ingadozik, az ugye egy ora alatt 150-200 Wh, a 900Kcal viszont 1KWh....

Mondjuk a 600Kjoule meg 166Wh, azaz meg stimmel is.

Ha ezeket az ertekeket elfogadjuk, azaz a leadott teljesitmeny 166Wh, a szervezet ehhez viszont 1KWh-t hasznalt fel, akkor az en testem hatasfoka 16%, kabe mint egy belsoegesu motor :DD

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#55583) KoVee84 válasza Jorus (#55578) üzenetére


KoVee84
senior tag

ahh, lósz@rt :(

Amióta csak CF-ezek, leesett rólam az izom,
amióta asszonnyal élek, jön fel a zsear :DDD
Így nem lesz meg a 6%...
dehogy rakom, túl nagy :D

Shadow: ASL? :DDD
tudom persze, de 1000kcal/óra az már nagyon durva lenne, nemhogy a 3000

[ Szerkesztve ]

(#55584) Jorus válasza KoVee84 (#55583) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nem volt olyan ijesztő az a kép, tedd vissza nyugodtan... ;]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55585) -secret- válasza stickrs (#55579) üzenetére


-secret-
Arcképgyáros

Hát ez jó kérdés, teremben vettem szóval olyan pici csomagos szerintem. Szóval 17g.

[ Szerkesztve ]

(#55586) Shadowbull válasza Shadowbull (#55582) üzenetére


Shadowbull
addikt

mehehe, nem is lottem nagyon melle :DD

Der_Mensch_als_waermetechnisches_System.pdf

Der Wirkungsgrad der Muskeln ist jedoch relativ gering. Etwa wie beim Automotor wird nur 20 % der Verbrennungsenergie zur Bewegung verbraucht. Die restlichen 80 % werden in Wärme umgewandelt und müssen als Wärmeverlust an die Umgebung abgeführt werden.

:DD :))

[ Szerkesztve ]

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#55587) Zola007 válasza xcds (#55543) üzenetére


Zola007
veterán

ez nagyon durva, hogy így le tud kopni a koxos izom :Y

#55567) Jorus: ott valami nem jól volt beállítva, 90-100 kilós ember maximum 1800 kcal-t tud elégetni egy óra alatt, de akkor végig full gőzön csinál valamit
kisebb súlyokkal ugyan, de 100 kilósan nekem egy 1 órás lábedzés 900-1000 kcal volt szintén Polarral 170-180 körüli pulzuscsúcsokkal
Lájtos bringázással sem égetsz annyit amennyit az óra ír, inkább 600 körül.
1000 kcal-hoz már egy MET 10 körüli teljesítmény kell, ami nem lájtos tekerés, hanem ~250W-os teljesítmény

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55588) Jorus válasza Zola007 (#55587) üzenetére


Jorus
nagyúr

Nemtom, mennyi lehet a valós, de így néz ki pl. egy átlagos fogasozás (a hirtelen magasságemelkedés a fogas :D). Erre ír 1.000 kCal körül óránként, és ez ugye nem az a halálkemény darálás. Beállítás alatt nem nagyon van mit találgatni - kor, magasság, tömeg, max pulzus, nyugalmi pulzus, a VO2 max már mérés alapú,

[ Szerkesztve ]

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55589) userxy válasza Jorus (#55578) üzenetére


userxy
őstag

Kicsi a bors de formás és erős ;]

(#55590) Zola007 válasza Jorus (#55588) üzenetére


Zola007
veterán

Magas az átlagpulzusod a súly miatt, az még nem jelenti azt hogy több kalóriát is égetsz, sajnos ezek az órák az aerob kapacitást (vo2 max) nem veszik figyelembe
Oxigénfogyasztásból lehet kizárólag normális leadott metabolikus teljesítményt és ebből felhasznált energiát számítani, a pulzusból nem

Mondok egy példát, hogy mindenki értse:
Nem iszol pár óráig, bekajálsz sósan és benyomsz 5 koffein tablettát. Ültő helyedben lesz 130-as pulzusod nulla izomtevékenység mellett. Ez még nem jelenti azt, hogy megspóroltál egy kardiot, mert csak a szíved dolgozik. Az órád meg közben mér egy 800 kalóriás edzést.

Persze emelt pulzusnál, stresszhelyzetben, pánikban, stb gyorsabb a metabolizmus (ezt nevezik pl stressz-fogyásnak, mikor valaki egy haláleset miatt ideges hetekig és olvadnak le róla a kilók), de nem arányosan.

Azért ver gyorsan a szíved kis izommunka esetén is, mert nagy test és izomtömeg anyag- és gázcseréjét kell biztosítania

A lábedzés az másabb téma, de ha érdekes egyébként a dolog, akkor egy terhelés oxigénfelvétel mérésre, ahol meghatározzák futás vagy bringázás során az aerob kapacitásod, teljesítményed, laktát-küszöböd és hogy adott teljesítményen (100-200-300-400 watt) és pulzustartományom mennyi kalóriát égetsz

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55591) Jorus válasza Zola007 (#55590) üzenetére


Jorus
nagyúr

Igen-igen, pont azt írtam én is az #55573-as postban. :K

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55592) Ijk válasza Zola007 (#55590) üzenetére


Ijk
nagyúr

De valószínűleg több kalóriát is éget el. Ezért van szerintem hogy a dagastak egy szint után nem nagyon híznak, pedig a magas kalóriabevitel miatt elvileg végtelen sokáig szedhetnék fel a zsírt. Kivétel persze aki olyan dagadt hogy egész nap bent fekszik, 0 mozgással, azok tényleg a végtelenségig híznak.
Minél több a zsír, annál több lesz az izom is, mivel cipelni kell. Több izom több kalóriát éget el. Olyan mintha egy 70 kilós ember nyakába dobnál 50 kilót hogy mozogjon vele egész nap. Iszonyat mennyiségű kalóriát emészt fel hogy egy dagadt ember ellássa a napi rutint.

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55593) Zola007 válasza Jorus (#55591) üzenetére


Zola007
veterán

De a felezést milyen arányszám alapján végzed?
Ha hasra ütés alapján vagy azért, hogy jobban hasonlítson az érték a netes kalkulátorokhoz, akkor ilyen erővel minek viselsz pulzusmérőt?

inkább kellene csinálni egy aerob tesztet és beadni az órádnak a mért Vo2-ot, azzal eleve pontosabban tudna számolni
Ezek az órák az alap algoritmusokkal Átlag Jóskának készültek, nem nekem átlag fölötti fizikummal és sportteljesítménnyel.
Egyébként meg szerintem hagyd a f.szba a kalóriákat, mert ilyen testtömeg mellett a napközben aktivitás változások (ülsz a gép előtt vagy elmész vásárolni gyalog) sokkal többet számítanak a napi/heti felhasznált energiában mint maga az edzés

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55594) Yeffy válasza Shadowbull (#55586) üzenetére


Yeffy
veterán

Isstenem ,ez a nyelv... -.-" tanulhatom megint újra :(
na mindegy, csak belejövök

Big girls ride harder. ヅ || Kondi powaa'!

(#55595) Zola007 válasza Ijk (#55592) üzenetére


Zola007
veterán

A mondat végére felhívnám a figyelmed: "de nem arányosan."

Én veled ellentétben voltam dagadt, nekem nem kell ecsetelni
Azonban minden felszedett 10kg-ra ~2-3,5kg izomtömeg "edződik" rá egy kövér emberre mozgáskulturától függően, ennek nagy része a törzs és comb területén és éppen ezért nem arányos a felhasznált energia a súlynövekedéssel. Kardiovaszkuláris rendszer pedig végképp nem követi a tömegnövekedést, ezért a metabolikus teljesítmény meredeken esik, ez terheléses teszteken gyönyörűen mérhető

[ Szerkesztve ]

Mʏ ᴘʜɪʟᴏsᴏᴘʜʏ ɪs: Iᴛ’s ɴᴏɴᴇ ᴏғ ᴍʏ ʙᴜsɪɴᴇss ᴡʜᴀᴛ ᴘᴇᴏᴘʟᴇ sᴀʏ ᴏғ ᴍᴇ ᴀɴᴅ ᴛʜɪɴᴋ ᴏғ ᴍᴇ. I ᴀᴍ ᴡʜᴀᴛ I ᴀᴍ ᴀɴᴅ I ᴅᴏ ᴡʜᴀᴛ I ᴅᴏ. I ᴇxᴘᴇᴄᴛ ɴᴏᴛʜɪɴɢ ᴀɴᴅ ᴀᴄᴄᴇᴘᴛ ᴇᴠᴇʀʏᴛʜɪɴɢ. Aɴᴅ ɪᴛ ᴍᴀᴋᴇs ʟɪғᴇ sᴏ ᴍᴜᴄʜ ᴇᴀsɪᴇʀ. - Sɪʀ Aɴᴛʜᴏɴʏ Hᴏᴘᴋɪɴs

(#55596) God Vazzeg válasza Ijk (#55592) üzenetére


God Vazzeg
veterán

"Minél több a zsír, annál több lesz az izom is, mivel cipelni kell."

Ennyi. Én így izmosodok :K :D

(#55597) Ijk válasza Zola007 (#55595) üzenetére


Ijk
nagyúr

Ha arányosan változna, akkor nem híznának el az emberek, hanem izmosodnának 30-50%-os testzsírral. ;]

God Vazzeg: Én inkább az izomtömegem cipelésétől szeretnék. :D

[ Szerkesztve ]

/人◕ ‿‿ ◕人\

(#55598) Shadowbull válasza Zola007 (#55590) üzenetére


Shadowbull
addikt

viszont valoszinuleg van valami aranyos kapcsolat ezek kozott a parameterek kozott, (suly, eletkor, pulzus, felhasznalt kaloria) igy ah sok embert kimernek pontosan, abbol fel lehet allitani olyan modelleket, amik ezen adatok alapjan tobbe-kevesbe helyes eredmenyt adnak.

Az orak tudjak a magassagod, a sulyod, az eletkorod, es ezek meg a pulzusod alapjan kalkulalnak egy energiafelhasznalast. Szerintem jo kozelitessel mukodik a dolog, lasd fentebb az hatasfok-szamitasomat, ami mas forras szerint is nagysagrendileg stimmel.

Pazarol a világ, én meg segítek neki.

(#55599) Jorus válasza Zola007 (#55593) üzenetére


Jorus
nagyúr

A netes kalkulátorok pont annyit írnak, mint az óra szoftvere.
A felezést a lábazás mérésére értettem.
A Polart a tekerések mérésére használom (táv, sebességek, rpm, gps-adatok) évek óta, az energia, pulzus csak kiegészítő adat.

''És nagy kópék vagyunk. Igyunk barátaim, yo-hoo!'' - Jack Sparrow

(#55600) Fred23


Fred23
nagyúr

Diétában inzulin-maxnak csakis edzés után van értelme, vagy esetleg úgy se? Reggeli kávé cukor nélkül, tejjel+zab+tej vagy joghurt, ebéd csirke+köret, uzsonna csirke+köret, vacsora félzsíros túró vagy 0,1%-os tej. Edzés után kávé CUKORRAL. Valamin változtatnom kéne, vagy 3 hét, és megint kábé 72 kiló leszek 12% tzsvel. Arra gondoltam még, hogy többet érne -e, ha gyorsabban adnám le a maradék felesleget? Egy hosszabb fogyási folyamat sok bizonytalanságot és hibázási lehetőséget is jelent, egy gyorsabb, drasztikusabb kalória-deficit viszont talán sokkal többet visz izomból, mint a lassabb folyamat. Már csak pár kilót kéne leadni, és most van szerintem a kritikus időszak. Több futás, vagy kevesebb? Több edzés, vagy kevesebb?

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.