Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50351) myckey válasza tomcica (#50349) üzenetére


myckey
veterán

Jó az a ruha egy hétig is :D

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50352) Vertigo18 válasza tomcica (#50349) üzenetére


Vertigo18
addikt

13 órát dolgozom. Előtte több, mint fél óra a bejárás, meg fél óra utána. Egyszerűen nincs rá időm besuvasztani elé, meg mögé még 1-1 óra futást is.

A fáradtságról meg nem is beszéltem még.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50353) tomcica válasza Vertigo18 (#50352) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Aki nem szokta csinalni,annak a heti 100km is jocskan faraszto ugy magaban,szoval jo lesz ez neked...kihivas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50354) parandroid válasza tomcica (#50353) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

15 éves lányomnak home schoolingban az a tesi házija, hogy hetente legalább 5x15 percet mozogjon, és erről csináljon naplót. Most voltam vele futni 3 km-t, ugye lassan egy éve nem csináltam, hát, hiába a retek sok bringázás, ezt így nem teszem kirakatba... Igaz, hajnali műszak (kelés 3 előtt) után tekertem 75km-t, és idő hiányában elmaradt a délutáni szieszta, szóval nem is vagyok top fitt. :D

Régen pedig ment az a heti 100 azért. :U

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50355) norby_42 válasza tomcica (#50349) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ja persze, van aki futhat éjszaka...

Eat pasta, run fasta

(#50356) LanyUs válasza parandroid (#50354) üzenetére


LanyUs
senior tag

Mit érzel? Mert érrendszer, szív, tüdő van hozzá Neked!

(#50357) tomcica válasza LanyUs (#50356) üzenetére


tomcica
Topikgazda

felenk ugy mondjak: "nem szokta a cigany a szantast" :K par alkalom es jonne is vissza szepen minden.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50358) inf3rno válasza tomcica (#50357) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja egy kicsit szögletes szokott lenni a mozgás, ha elszokik tőle az ember. 2 hét alatt visszajön nagyjából.

Buliban hasznos! =]

(#50359) tomcica válasza inf3rno (#50358) üzenetére


tomcica
Topikgazda

anno tobb honap achiles rehab (bringa magneses bakon) utan 4:00-vak ugy ereztem teljes temposebessegen futok :P 4het es ment a 35perces 10K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50360) LanyUs válasza tomcica (#50357) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt nálunk is mondják! Viszont egy barátom panaszolta, hogy kiköpi a tüdejét 3 km után ( most kezdte ). Tanultam én itt tomcicatol 😃 Mondtam neki: azért mert rohadtul el vagy fostosodva még hozzám képest is. A lába is fáj kicsit elől...
Azért, mert túlterheled, az meg el van satnyulva! Ideje osszakapd magad, mert lószar nem lesz belőled :)
Viszont óvatosan a terheléssel és a távval. Vett Clifton 7 est 34-ert imádja! Azóta jobb lett a mozgása is. Tehát megy nekem az ösztönzés is...

(#50361) myckey válasza tomcica (#50357) üzenetére


myckey
veterán

[link] Valami hasonló... : )

A 100km meg nagy szó, bárkinek, bárhol bármikor..akárhogy is.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50362) tomcica válasza LanyUs (#50360) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kesobb ha mar lesz valamennyi kondija,akkor nyugtasd meg,hogy 1-2 ev komoly munka es lejohet Zentara a lassu lany csoportba :K ;] (ezek itt mar GEPEK lettek par ev alatt)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50363) xy.zsolt válasza myckey (#50361) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Így van :C ....én pl a második napi 10k-t sem bírnám, egyelőre :D pedig napi szinten mozgok. Ma 50kmh-s pofaszélben is tekertem :)) el is maradt utána a futás

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50364) ígyvanferi válasza tomcica (#50345) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na ettől féltem, hogy tenni is kell érte pluszban. :DDD
És az ilyen váltogató 30K-t mondjuk elég lenne minden második hétvégén megfutni? Csak mert egyszerre a legtöbb, amit eddig abszolváltam mindösszesen 29 km volt a 29. születésnapomon, amivel emellett megajándékozódtam egy csonthátyagyulladással is, két hónap kényszerpihenő kíséretében. Úgyhogy ezt a 30K erős váltogatót még először fel is kéne építeni. A hétközbeni tempók, résztávok is hosszabbak kell legyenek gondolom, meg úgy általában több, minőségi km-re lesz szükség ehhez. Persze én akartam... valami cél kell idénre is, de még eddig nem találtam ki konkrétat, ebből lett most ez. Aztán hogy egyáltalán megrendezik-e...

(#50365) tomcica válasza ígyvanferi (#50364) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt ki kell epitened a speci felkeszulesed soran (8het) nem egybol csinalod...pl. 24-26-28-30K ... minosegi reszek mar 24K-nal ugyanazok,csak egyre hosszabban ismetled...koztes heteken mehet 24-30K lazarol-kozepesre(lazarol- oda ahol a masiknal a kozepes van kb. FM+30mp) kulonben kikeszulsz,ha hetente csinalod amazt :K
Amikor ilyen munka folyik,akkor het kozben szinte minden mas regeneralo es km gyujtes.A speci napokon elotte es utan nap OFF v. nagyon rovid atmozgato (akar bicaj is jo).
Kb ugy kepzeld ezt a terhelest el,mint minden masodik heten egy becsuletes (nem PB) Fm-et futni.
Ha tudod magadrol h ez abstart tul sok,akkor szezononkent kell felnoni hozza.Ez esetben minden harmadik heten eleg ez a speci edzes.Koztes ket hetvegi hosszu pedig lazarol-kozepes fokozos.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50366) tomcica válasza tomcica (#50365) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azert speci felkeszulesi periodus mert ilyenkor ezek a kulcs edzesek a fontosak MINDEN ezt tamogatja,regeneralja.Ebben az idoszakban nem kell max km-t gyujteni (lazat sem),nem kell minoseges napokat tartani melle :N
Egyetlen resztavos napot szoktunk melle betenni 8-12K minosegi FM tempo (kozte 1K kozepessel FM+30mp...kezdoknek 1K lazval FM+45-60mp).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50367) inf3rno válasza LanyUs (#50360) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#50368) parandroid válasza LanyUs (#50356) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Kicsit szorít, kicsit kellemetlen. Olyan 140 körül van pillanatok alatt a pulzusom. Szerencsére feljebb nemigen megy utána. Az izom más tészta, az bírná, bár egy ilyen nap, meg ennyi bringa után csúnyán merev voltam. Bírtam volna még amúgy, lányom kevésbé, miatta km-enként belesétáltunk. Persze most volt kint másodszor, múlt héten egyszer az anyjával, most meg velem. Megcélozzuk a heti 3x3 km-t, meglátjuk, pár hét után mi lesz belőle. Nekem is jó lesz átállásnak, aztán majd lehet talán növelni, meg a keringés is rááll. Az alap meg kell legyen, bringával 2 óra laza tekeréssel 30 kmph körül vagyok 115-ös pulzuson.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50369) HKorn válasza parandroid (#50368) üzenetére


HKorn
addikt

Haha, 140-es pulzus? Örülnék neki ha ott megállna, jelenleg azon küzdök, hogy 145 alatt tartsam, igaz ezen a pulzuson a világból ki tudnék futni, kb 1 óra futás után úgy érzem hogy alig csináltam valamit. Ha ilyen jó az alapod, akkor nagyon gyorsan vissza fog jönni szerintem.

Run&Ride

(#50370) parandroid válasza HKorn (#50369) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Átlagosan napi 2-3 órát tekerek úgy október-november óta, kivéve decemberben 2,5 hét covid szünetet. Valamire csak jó a görgőzés. Ezzel együtt azért a futás érezhetően más jellegű terhelés. A 140-150 amúgy nem lenne rossz, csak 2019-ben 5:10-5:20 közötti tempó ment ennyivel, és azért az sem egy bajnoktempó, most meg 7:30 lett az átlag a belesétálásokkal. Jó, hát több, mint egy év kimaradt futásban.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50371) myckey válasza xy.zsolt (#50363) üzenetére


myckey
veterán

Már az is nagy szó, ha mozog az ember.....a határ meg a csillagos ég. Nem vagyunk egyformák, mindenkinek más az életvitele stb...örülni kell minden apró sikernek, motiválni a másikat.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50372) LanyUs válasza parandroid (#50370) üzenetére


LanyUs
senior tag

140-es pulzus szuper! Én is 07:30 on kezdtem újra 1 éve ( ha nem gáz, hogy magamhoz hasonlítalak :) ). Az apa-lánya futás pedig... Szinte könnybe lábad a szemem a gondolattól is... Gratulálok és nagyon örülök, hogy más is átélheti ezt a szavakkal leírhatatlan érzést :R Nem is fórum téma ez már. Inkább egy finom bor mellett lehetne erről beszélgetni :)
Volt időszak, amikor a szülés után lábadozó párom tempója jóval az enyém alatt volt. De szeretett volna futni! Lessitottam és alapoztunk együtt harman6majd négyen. Nem az idő és a táv volt a lényeg, hanem a mozgás öröme és összetartozásé...

(#50373) myckey


myckey
veterán

Csipi, az első PUHT teljesítő beszámolója

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50374) norby_42 válasza myckey (#50373) üzenetére


norby_42
aktív tag

Igaza van...

Eat pasta, run fasta

(#50375) Never79 válasza myckey (#50335) üzenetére


Never79
tag

UTHval már én sem számolok, helyette lesz valami 50es terep.
Mátrabérc trail, ha jól értem, áprilisban ob lesz, így csak akik valamilyen egyesület színeiben futnak, azok indulhatnak. Ez nekem azért jó, mert így meg a "sima" átkerül októberre, arra így meg ha nem tellik be addig, akkor tudnék jelentkezni. Mátrabérc nálam bakancslistás.

(#50376) myckey válasza norby_42 (#50374) üzenetére


myckey
veterán

“Na ez egy fasza nap volt.”Ha kívánhatok nektek most valamit, akkor az az lenne: legyen néha ilyen napotok, amikor minden futólépés öröm, amikor a lerohadt lábaitokkal hazaérve ti is azt mondjátok: “Na ez egy fasza nap volt.”…mert ugye lehet itten okoskodni, pulzuspánttól szénhidrátgrammokon át az eredménylistákig, meg minden, de legvégső soron ez érzés az, amiért megéri csinálni ezt a “szart”.

Az életérzést azt nehéz visszaadni, kell hogy valami mozgassa az embert, és ez rohadt jó, mert az élet minden területén előjön, segít átlendülni, bármin.
Egyébként király időt ment, hírlevélben ott van.

#50375Never79
A Mátrabérc két bajnokságnak is a futama, MASZ és MSTSZ ben is szerepel, ilyen olyan elnevezésű kiírásban. Meglehet hogy "zárt" kapuk mellett lesz áprilisban, mert válogató miatt is fontos lehet pár embernek, de nem lesznek sokan az tuti, de így is készülnek szervezők is. Viszont sztm majd ebből sem lesz semmi. UTH ból sem , valószínű....ahogy a dolgok állnak.

Az októberi Mátrabérc az jó lehet, ott már nyílt(semmihez sem kötött) a szitu és addigra talán megint módosul ez a mocsok helyzet, akár tavaly. ( Pont tavaly novemberben a Balatonnál beszéltem szervezőkkel / MFE / verseny után, ami ilyen csináldmagad lett, de legalább ott voltak átadni, írtam is itt ) . Jó dolog a Mátrabérc, csináld meg egyszer, vagy majd többször is, én is szeretem azt az útvonalat ( hétvégén is ezen mozogtam haversráccal, ahogy írtam odébb ) bár elég szenvedős tud lenni, a "szeretet" van hogy másképp jön elő az emberből, közben :)

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50377) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Mennyi lehet 10k-n az ideális CAD, lépéshossz? Most 5k-n elértem végre a 180cad-ot, de ez már megdolgoztatta a keringésem (érzésre 160 HR). Fura mert bringán kényelmesen 90-95 cad-on tekerek ami 180-190et jelent futásnál :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50378) tomcica válasza xy.zsolt (#50377) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egyenfuggo 170-190 barmi lehet valakinek idealis :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50379) xy.zsolt válasza tomcica (#50378) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Az oké, hogy egyénfüggő, de pl a bringasportban a 170-180as tartomány elmarad hatékonyságban a 180-200 közöttihez képes....éppen ezért dolgoznak rajta már jó korán a versenyzők, hogy kiváló keringést fejlesztve pörgetve tekerjenek, ne taposva. Futásnál pl az emelkedést is vizsgálják....próbálnak olyan technikát elsajátítani ami a leg takarékosabb. Ebből gondoltam, hogy a cad is ilyen tényező amit a cél érdekében módosíthatnak futótechnikával :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50380) tomcica válasza xy.zsolt (#50379) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A futasban 180-at szoktak mondani,de pl magasabb futok 170-175 lepesszam igen porgosnek szamit.Nekik ha 180-ra keszteted a lepesszamukat,akkor tul rovidet lepnek ergo nem gazdasagos szamukra.A 170-190 tartomany mar mind okes (foleg ha magasabb futo a 170 kornyeke,alacsonyabb a 185-190 kornyeke).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50381) xy.zsolt válasza tomcica (#50380) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Köszi. Közben utánanéztem én is.....most már csak azt nem tudom a 179cm és 84cm belső lábhossz magasnak számít-e vagy inkább átlagos....tippre átlagos. Így viszont stimmelhet a 180as cad. Szóval ha gyorsabb akarok lenni akkor a lépéshosszt kell növelni és nem a cad-ot.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50382) tomcica válasza xy.zsolt (#50381) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A tehnikan mindig erdemes csiszolni,mar csak serules megelozeskent is :K erot kell kiepiteni,akkor a lepeshossz magatol megnol,nem kell vele kulon foglalkozni.Az egy velejaroja az eronek.
Erot tudsz novelni emelkedokkel az futospecifikus.Plyometrikus gyakorlatokkal,ezek kozul az egylabas szokdeles,a valtott labu szokdeles,dobozra ugras mind egylabbal,paros labbal stb. konnyen atviheto a futasba.
A sullyal guggolas csak altalanos erot epit,nem futo specifikus.Sullyal fellepes egylabbal padra,na az mar kozelebb all.
180cm-vel 175-180 cadence tokeletesen jo :K

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50383) xy.zsolt válasza tomcica (#50382) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ok...köszi :R és amit kihagytál a felsorolásból az a carbon talpú cipő, mint a legdrágább módja a lépéshossz növelésnek :D A mai 4.28as tempómnál 1.26cm volt a lépéshossz 180-182 cad-on

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50384) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#50383) üzenetére


xy.zsolt
őstag

vagyis kb 126cm :D

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50385) tomcica válasza xy.zsolt (#50383) üzenetére


tomcica
Topikgazda

4x futottam 1:15 alatti felmaratont 40+ korosztalyban,ebbol 2x a nehez carbontalpas Nike Zoomfly edzocipo(!) es 2x klasszikus racint flat minimal (Adidas Takumi Sen es Nike Streak 5).
Leggyorsabb veteran rovidebb futasok mind szogesben v. NIke Streak LT.
Valtok kozul 1x Nike Vaporfly es 4x Nike Streak 5 + Saucony Freedom v. Kinvara kombo.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50386) tomcica válasza xy.zsolt (#50384) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Na latod itt a kulcs neked...az naaaagyon roviiiiiid ;) vagyis ahhoz a tempohoz realis...csak versenytemponak rovid.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50387) Agony válasza xy.zsolt (#50383) üzenetére


Agony
aktív tag

Karbonos cipőktől azért csodát ne várj, mert csalódni fogsz, ha tempó/lépéshossz/lépésszám növekedést vársz tőlük. :)

Én szinte semmi különbséget nem érzek karbonos és nem karbonos cipő között sebességben, esküszöm jobban érződik az hogy "fel van húzva a cipők" orra és jobban gördül a lábad, mint amivel reklámozzák, hogy meghajlik a karbonlap és az extra elrugaszkodást ad. :D

Szerintem ezek a cipők leginkább 20-30-40-50K+ tudnak segíteni, de ott is csak a már meglévő tempód fenntartásában és hogy kevésbé fáradjon a lábad, így a hatékonyabb futás miatt tovább tudod tartani a céltempót és ha szerencséd van jön a PB.

Én tavaly pl. jobb félmaraton futottam egy fapados Adidas Adios-ba mint az Endorphin PRO-ba, arról nem is beszélve, hogy hiába jobban csillapított az Endorphin, az a merev karbonlap azért a táv végére ad a deréknak becsülettel. ;]

Start with a whisper, end with a scream!

(#50388) xy.zsolt válasza tomcica (#50386) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor nincs mese, indul a szökdelés minden fajtája és némi bcaa, hogy később purcanjak ki és látszata is legyen :)
Agony Nos, én nem tervezek carbon cipőt venni...leginkább az ára miatt sem. Mint ahogy 10k felett sem tervezek futni, pláne versenyen nem. Ezek szerint felejtős amúgy is....ahogy írtad. Köszi a felvilágosítást :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50389) tomcica válasza xy.zsolt (#50388) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igy-igy,heti 1x eleg nehany db (!) ovatos legyel vele,mert nagyon konnyen meg lehet serulni veluk :K extra lassan epitgetni ki,rendszeresen hetente csinalgatva.
Drillek mehetnek surubben (skip,jog,magas terd,sarok fenekhez stb.)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50390) xy.zsolt válasza tomcica (#50389) üzenetére


xy.zsolt
őstag

most, hogy így írtad beugrott, hogy anno edzésen kellett is ilyen gyakorlatot csinálnom....és úgy rémlik nem volt a kedvencem :D na, de az akkor volt, most meg most van, hogy bölcsességet is írjak :DD

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50391) tomcica válasza xy.zsolt (#50390) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nezz bele a youtube-on...running drills...plyometrics for runners stb. cimszok alatt :K legtobb sprinter,de lesz ott embernek valo is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50392) ígyvanferi válasza Agony (#50387) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Uh, van Endorphin Prod? Én kiegyeznék a Speeddel is, csak aranyáron adják sajnos. Mikre használod a Prot, mire vált be?

(#50393) Agony válasza ígyvanferi (#50392) üzenetére


Agony
aktív tag

Félmaraton versenyzést terveztem benne, mert mindig 15-16K-nál kezdett elolvadni a combom és gondoltam a racing flataknél sokkal jobb csillapítás meg a karbon lap hátha hoz annyit a konyhára, hogy 2-3K-val tovább bírom tartani ugyanazt a tempót, de nem így lett. :P

Nem mondom, baromi kényelmes, sokkal kevésbé üti fel a lábam egy tempós edzés vagy verseny végére, de valahogy nekem nem áll össze. Talán az "új hullámos" cipők talpának a volumene vagy nem tudom... de ezek a 30-40 mm vastag talpak nekem nagyon természetellenesen hatnak... inkább szenvedek az Adiosban meg a Bostonban. ;]

Lehet egyébként csak megszokás kérdése és ha valaki a nyugatiakhoz hasonlóan megengedheti magának, hogy edzésre elhasználjon 3-4 pár ilyen cipőt, akkor megtanul benne futni és baromi jó, de arra azért baromi drága.

Az Endorphin PRO-ba is 5 félmaraton, pár tempós edzés meg egy 25K-s 1000/R1000 intervall edzés van és már 200 km van benne és (gondolom) 500 km-nél nem igazán bír többet ez a puha, hungarocell talp, szóval ha nem lenne COVID és lennének rendesen versenyek akkor pikk-pakk le lehetne írni ezt a cipőt.

Ezek a szuper cipők tipikusan nem a magyar pénztárcához vannak árazva... nézem külföldi futókat, youtubereket, stb... boldog boldogtalan Vaporflyban szaladnál még edzeni is. Ilyen 4-5 órás maratonra meg 2 órás félmartonra mennek benne és örülnek, hogy PB. :D Gyakorlatilag bármilyen cipőben PB-t futna, de örül neki és különösebben nem izgatja az ára, mert 2 napi keresete. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#50394) reset


reset
senior tag

Sziasztok!
A Suunto Core outdoor kütyü stopper funkciója tud-e rögzíteni/tárolni köridőket? Futás közbeni részidőket lehetne-e rajta tárolni? Ha a stopper menü erre nem jó, esetleg a magasság-légnyomásmérés adatrögzítési opcióival tudnék-e részidőket mérni? Gondolom, van "lap-stop" lehetőség...és az a memóriából edzés végén előhívható... :F

[ Szerkesztve ]

(#50395) Agony válasza reset (#50394) üzenetére


Agony
aktív tag

Szia!

Csak érdeklődésként kérdezem, ennyi pénzért van valami oka hogy ezt a modellt választod?
Mert ilyen 50-80eFt között már ennél jóval komolyabb tudású órákat lehet kapni, de ha valamiért ragaszkodsz ehhez a típushoz, akkor nyilván más a helyzet.

Leírása alapján nekem amúgy úgy tűnik csak sima stopper funkció van benne, köröket nem tud kezelni:

https://www.suunto.com/Support/Product-support/suunto_core/suunto_core/using-time-mode/using-stopwatch/

Az AMBIT 3 esetében kifejezetten kiemelik, hogy van lehetőség külön körök rögzítésére:

https://www.suunto.com/Support/Product-support/suunto_ambit3_sport/suunto_ambit3_sport/features/stopwatch/

Start with a whisper, end with a scream!

(#50396) still2


still2
tag

Sziasztok,
Egy kezdő és teljesen amatőr futó vagyok.Jelenleg hetente 3 alkalommal futok egészségmegőrzés céljából 6-7 kilométereket. A cipő Nike Pegasus 34 amiben lassan 1000 km van. Hány km után kell cserélni cipőt? Mert valahol olvastam hogy 1000 km után illik. Nekem ezzel a cipővel nem volt semmi problémám. Utódjának a Pegasus 37-t szemeltem ki. Rosszul gondolkodom? Milyen alternatívák léteznek? Köszönöm előre is a segítséget!

(#50397) reset válasza Agony (#50395) üzenetére


reset
senior tag

A cserélhető elem nálam fontos szempont. Van Polar Rs400-am, Rs300X-em, Rs100-asom...ezeket használom, ha pulzust akarok elemezni. A Suunto manuálját olvastam, videókat néztem...úgy gondolom, hogy az altimeter/barometer köradatok göngyölíthetőek.
Tudom, hogy a sima Garmin instinct akciós áron többet tudna, de én már nem gyúrok a túlzott kihívásokra: kenyerem javát rég megettem, több mint 7 évtized van mögöttem...Lassan lepusztul a szíj a Polárjaimról. Az Rs 300-asra már tépőzáras szalagból eszkábáltam egyet. Kellene egy masszív óra, ami nem okosabb mint én...

(#50398) ígyvanferi válasza still2 (#50396) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Keretet mennyire lőtted be? 37-es Pegasust még nehéz akciósan kifogni. Illetve ha a 34-essel elégedett vagy, akkor lehet inkább a 36-osból keress, annál még nem volt nagy változás az elődmodell(ek)hez képest. Vagy akár a 23-as Structure is jobban hasonlít a korábbi Pegasusra, mint a 37-es, azt is felírhatod a listára. A kedvenc best-buy cipőm ebben a daily trainer kategóriában a Reebok Floatride Energy.
Altenatíva lehet még: Mizuno Wave Rider (24-nél járnak asszem), Saucony Ride 13, Brooks Ghost 13.

(#50399) Agony válasza reset (#50397) üzenetére


Agony
aktív tag

Ha az elem, barométer és stopper a fő szempontok, akkor esetleg nézz rá a CASIO sport szériájára, ott is vannak jók és az áruk se vészes.

Start with a whisper, end with a scream!

(#50400) reset válasza Agony (#50399) üzenetére


reset
senior tag

Oksa :R

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.