Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50601) inf3rno válasza parandroid (#50598) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Na ezt nem tudtam. Akkor ezentúl odafigyelek rá.

Buliban hasznos! =]

(#50602) inf3rno válasza xy.zsolt (#50599) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Jobban dörzsölődik benne a lábad zokni nélkül, nagyobb a vízhólyag esélye, valszeg gyorsabban kikopik a bélés is a cipőből és higiénia szempontjából is talán egy fokkal rosszabb lehet. Ha nem mész nagyon hosszúkat, akkor talán egy próbát megér.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50603) HKorn válasza inf3rno (#50590) üzenetére


HKorn
addikt

Lejtőn egyszer futottam 4:00-át, félemetes élmény volt, azt hittem a felsőtestem elhagyja a lábaimat :D

Síkon 4:40 volt a leggyorsabb 1km, annál is úgy éreztem, hogy kokszon sprintelek, szóval nekem az ilyen 3:30 meg alatti tempók az impossible és felfoghatatlan sebességek, valszeg fizikailag nem is lennék rá képes.

Run&Ride

(#50604) inf3rno válasza HKorn (#50603) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem mindenki képes rá, súly és izomzat kérdése.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50605) xy.zsolt válasza inf3rno (#50602) üzenetére


xy.zsolt
őstag

10k a táv, ennél hosszabbat nem akarok már futni....akkor sem ha képes vagyok rá. Már abban a korban vagyok ahol el kell gondolkodni, hogy mi az a táv amit legalább 10évig bírni fogok hetente 2-3x. Nos, akkor tesztelem a zokni nélküli futást. Viszont még várom a véleményeteket abban, hogy lehet-e a kicsit lazább fűzés oka az esetleges talp előre csúszásnak? :F A pega37 elég szűk orrú és lejt is előre érzésre az átlagnál jobban....ebből gondolom, hogy talán jobb feszesebbre kötni

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50606) tomcica válasza xy.zsolt (#50605) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha mozog a labad a cipoben, tul nagy a cipo/laza fuzes, siman lekaphatja a kormoket. Foleg ha olyan sebessegen mentel, h odacsapkodtad rendesen, vagy volt lejtos resz is.
Mezitlab CSAK szogesben futnak, esetleg palyacipoben 3-5k palyan, amugy zokni jobb valasztas.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50607) inf3rno válasza xy.zsolt (#50605) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha vastag a zokni, és ezért kérded, akkor próbáld meg vékony zoknival, az szinte semmit nem számít. Vannak különböző cipőfűző kötési technikák, esetleg nézd át, hogy mivel tudod szorosabbra kötni. Állítólag van aki még a cipő alatt is áthúzza a fűzőt, mert neki úgy a tuti. Én emiatt nem vettem meg a Pegát, mert nekem szűk elől. Így is már van tyúkszem a lábamon, nem akarom tovább fokozni...

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50608) parandroid válasza inf3rno (#50600) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Powert ezért szokták watt/kg képlettel (is) mérni.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50609) inf3rno válasza parandroid (#50608) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ha úgy értette az más.

Buliban hasznos! =]

(#50610) xy.zsolt válasza inf3rno (#50607) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Pont tegnap a 18fok melegben a legvékonyabb zoknit vettem fel és mégis ez történt. 0fokban vastagabb zoknival nem volt ilyen gondom utána. Ha nem dőltem volna ki mint a rohadt nád mára akkor tesztelném a szorosabb fűzést....tegnap az lehet, hogy lazább volt a szükségesnél, de még nem klaffogot :N

tomcica Nos, akkor a mezítlábas story-t mégis hanyagolom

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50611) tomcica válasza xy.zsolt (#50610) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugye nem ugy tervezel edzeni, h heti 3x 10km nyelgazon tolsz? Mert nehany hetig okes, de utana tuledzed magad.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50612) xy.zsolt válasza tomcica (#50611) üzenetére


xy.zsolt
őstag

nem, dehogy.....most elértem a célom. Innentől már tényleg lesznek lassabb, intervallos, szintesebb és földesutas futások is vegyesen.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50613) tomcica


tomcica
Topikgazda

Ma ero-epites volt a program 20km atlosan fel-le a gatra,kb 1200m szint jott ossze,mondjuk ugy ez most se lett konnyebb :P :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50614) norby_42 válasza tomcica (#50613) üzenetére


norby_42
aktív tag

Az rendes szint!👍

Én csak sétáltam a családdal fele ennyit, abban 200 szint volt, de láttam sárga tyúktaréjt

Eat pasta, run fasta

(#50615) reset


reset
senior tag

Pénteken voltam egy 8 km-es sportolózáson. Az unokám így mondja: "Gyuszi papa már megint sportolózik." Úgy érzem, ez a kifejezés inkább talál hozzám, mint az edzés, futás :D
A táv 8 km volt. 60 perc dűlőutakon, jelentős részben vetésre előkészített szántásokon.
3-6-9-6-6-3-2 perc futós intervallok, közöttük 2-3 perces gyalogmenet. Legközelebb már rakok be 12 perceseket - aztán, április vége felé mérek egy Coopert. Néha Cooper helyett a 3200 m. idejét mérem - ahhoz is vannak összehasonlító standardok.
Számos őzzel találkoztam, a pacsirták pedig éneküket szitálták a felhők közül...

(#50616) LanyUs válasza tomcica (#50613) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica megint jól érezted ( súly - boka kérdésben ). Tegnap újra nekivágtam a hosszúnak, de tudatosan aerob zónában 140 körül 06:20-30 tempó. 30 km-ig ( 300 szinttel ) feel the sunshine, öröm és boldogság, viszont 10 km-tól egyre jobban éreztem a bal térdhajlítót, 30 km-nél hiába a 1,5 liter iso ( 90g cukor+elektrolitok ) + gyümölcs zselé ( további 20g cukor ), hiába a csökkentett tempó és a sok nyújtás 3 óránál megint eldurrant a bal hajlító -> gyors séta - kocogás kombóval hazakúsztam, a bal boka is csatlakozott, brutálisan lezsibbadt ( nem tudtam már lépni sem, pulzus 80-an 37,4. km D.N.F. :N -> egy kis szédülke, hidegrázás meg enyhe fosás -> 1 óra alvás és rendbe jöttem. Ma már alig érzek az egészből valamit. Szóval harmadszorra majd akkor ha 100 alatt leszek :)

reset megtaláltam a novellád főszereplőjét. Szinte igézett, hogy fényképezzem le, mert tudta, hogy Ő róla írtál :))


Óbánya Pisztrángos tavak ( itt voltam múltkor is )

[ Szerkesztve ]

(#50617) harylmu


harylmu
őstag

Szerintetek heti 2 futással lehet szintet tartani? Jelenleg egy másik sportot részesítek előnyben és a futás másodlagos. Hétköznap egy lightos 6-7km szoktam futni, hétvégén meg Margitszigeten 2 kört (pont most indulok és eszembe jutott a kérdés :D) . A cél, hogy a 10km-t legalább a nyári vicicittáig fent tudjam tartani.

[ Szerkesztve ]

(#50618) reset válasza LanyUs (#50616) üzenetére


reset
senior tag

DettÓ :DDD

(#50619) Zozo0525 válasza harylmu (#50617) üzenetére


Zozo0525
őstag

mi a másik sport?.... 1, nyáron lesz vivicita? 2 ez egyénfüggő hogy mi a szinttartás szerintem.

(#50620) tomcica válasza harylmu (#50617) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet,ha nem atmozgatas az a ket futoedzes :K

LanyUs - tessek beerositeni minden alkatreszt,a testsulyt pedig optimalizalni,utana neki kell menni ujra es ujra :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50621) tomcica válasza tomcica (#50620) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha azt mondanak nekem,hogy heti 2x futhatok csak,es abbol "fozzek",akkor 4 tipusu edzest rotalnek sorban:
- Hosszu futas (kb felmaratonos sebesseg + 40-50mp) ha adja mehet fokozosra egesz maratonos iramig (ez neked kb 12-15km hosszu futas)
- Ero,emelkedok kozepes erofeszitesen (ha rovid feluljarok vannak,akkor persze gyorsabb es tobb db,ha van 800-1000m enyhe emelkedo akkor kozepes erofeszites,erzesbol) kb 30perc munka
- Tempo v fokozos kb felmaratonos + 30mp-rol inditod es 10K celsebessegen fejezed (6-8km)
- Gyors iramjatek: 10-15 x 30mp gyors (kb 3K sebesseged) piheno 2perc ahogy a hosszut futod (kb. felmaratonos + 40mp) szoval nem kocogas.

Az ero es az iramjatek ne keruljon egy heten egymas melle.A tobbi kombinacio barhogy mehet :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50622) tomcica


tomcica
Topikgazda

Felenk ma 20k laza km gyujtes ment az kb 6:00-5:30 (valoban laza) annyi csavarral,hogy 10kor utan (4km) 3 x 3fele erosito plyometrikus gyakorlat ment...valamint az utolso 4km oromfutas,mi felkaptuk 4:00-4:15-re es kis csavart is tettunk bele,a szembeszeles resznel az utolso 5korben kigyorsitas,a hatszeles resznel lazabb futas.
[kép]
3 x 10db felugras
[kép]
ez meg itt az egyik szembeszeles kigyorsitas kb 2:45-os iram,a lepeshossz miatt tettem fel...ugye en 167cm hobbit vagyok,de a gyors futashoz nem eleg 180-185 cadence,oda lepeshossz is kell melle :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50623) LanyUs válasza tomcica (#50620) üzenetére


LanyUs
senior tag

Van otthon kondi gépem. Mire gondolsz pontosan? Erő gyakorlatok? Labnyujtas, merev lábas felhúzás, fekve combhajlito edzése,stb.? Esetleg edzek talpra is? A vádli gyakorlatok is kiválóak arra is. Most legalább tudom, hogy a limitem 3 óra. Azon belül lőhetem :) Hidegrázás volt már Nálad valaha?

(#50624) tomcica válasza LanyUs (#50623) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt persze,ket esetben vagy a viz fogy el (dehidraltsag) ez a ritkabb,vagy az izom uzemanyag (glikogen) fogy le teljesen ez van surubben :K ha a vercukor is beesik akkor meg szedulok is ;)
Alkatreszek a talptol,a labfejen at,a az achilessen keresztul,vadli,terd,comb,farizom vegig.
Van amit birsz munka,napi rutin kozben is lasd nehany sorzat pipiskedes (labfej,talp,vadlira) lepcson stb.
Mobilitas (pilatesz,nyujtas,joga...tanc...sajat testes gimnasztika) es ero (ez lehet sajat testsulyos,vagy ahogy irod izolalt = kondi gepes).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50625) LanyUs válasza tomcica (#50624) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ohhh köszönöm :R Látszik,hogy nincs tapasztalatom ilyen távon! Én azt hittem ha betolom a tripla isot akkor azonnal pótolja az energiát + a pulzus sem indokolta ezt és nem is éreztem az izmot fáradtnak. Remegett az tény, de hogy elfogyott koppra a glikogen... Durva... Muszáj változtatni és 20 palacsinta helyett csak 10 db ot enni.

(#50626) inf3rno válasza LanyUs (#50625) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A gél az jobb, mint az ISO ilyen szempontból. Előtte érdemes rizst vagy kenyeret enni szigorúan fehéret és nem sokat. A keményítő bontásból viszonylag lassan pótlódik ISO-hoz képest. Nekem is akkor szokott hidegrázás lenni, ha elfogy a víz és túlmelegszem. Egyik félmaratonon határeset volt pár éve, épphogy elértem a frissítőpontot akkor már sétálva. Annyira nem tudtam magamról, hogy a városban elkezdtem lehugyozni a bokrokat, valami banya meg ordibált velem. :DDD

Buliban hasznos! =]

(#50627) xy.zsolt válasza tomcica (#50621) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Szerintem ezt fogom követni én is....és nem csak aszfalton futnék. Mert a cél végülis nekem is az, hogy a most 10k-n elért eredményemet tartsam a bringázás mellett. Plusz a szökdelések jönnének hozzá....bár a bringázás vádlira, combra erősen hat.
Nos, jól értem, akkor ez a 4 gyakorlat van elosztva 2 alkalomra úgy, hogy a tempójáték ne legyen a fokozós napon?

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50628) tomcica válasza xy.zsolt (#50627) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A gyors iramjatek es az ero(emelkedo) viszonylag rovid edzes,ne legyenek ugyanazon a heten.Ez az egyetlen tanacsom,ezen kivul mas kombinaciokban parosithatod oket ;)
En nem szoktam edzest cserelgetni,eltervezem a rotaciot es ha epp xar napom van akkor megcsinalom,ahogy birom (ha epp erosebb edzes van,akkor mentalisan jot tesz,hogy epp nem adja,neked kell elvenni :K ).
Ha te heti 3x futsz,akkor a harmadik futas laza km gyujtes mindig.(sot a negyedik-otodik edzes is)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50629) xy.zsolt válasza tomcica (#50628) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Még nem biztos, hogy 3x futok hetente....ez majd most derül ki, hogy bringa mellett majd mit bírok. A terv 170-200km bringázás a futás mellett....1 nap kell amikor pihenek és core izmokra edzek a saját súlyommal. Ha csak tekernék akkor 5x tenném hetente....kiváncsi leszek a keresztedzés, hogy hat az izmaimra regenerálódás téren :F Meg hát 53éves múltam :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50630) tomcica válasza xy.zsolt (#50629) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Bele kell nolni a terhelesbe :K 53evesen is ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50631) xy.zsolt válasza tomcica (#50630) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Azzal nem volt gond, tavaly 359 órát tekertem+ nem mért levezetés és bemelegítés...összesen kb 12ezer km volt. Itt vannak a mért adatok:

Ja, és ezt a távot és szintet 30kmh-s átlag felett toltam le az évben :K És görgőn, meleg szobában, télen 1m-t sem tekertem :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50632) inf3rno válasza xy.zsolt (#50631) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az szép! :-)

Buliban hasznos! =]

(#50633) tomcica válasza xy.zsolt (#50631) üzenetére


tomcica
Topikgazda

aaz igen :R viszont a futas az mashogy csapja szet az embert ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50634) xy.zsolt válasza tomcica (#50633) üzenetére


xy.zsolt
őstag

remélem is, hogy másképp :D ezért is kezdtem ismét bele....és, hogy megelőzzek pl egy csontritkulást az egyfajta terhelés miatt. Amúgy ez a csak futókra is igaz lehet bizonyos kor felett. Nekem legalábbis ezt mondták

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50635) LanyUs válasza inf3rno (#50626) üzenetére


LanyUs
senior tag

Az kemény! :) Eddig én ilyet nem tapasztaltam. Itt 3 óra után kezdődnek az érdekességek :) Nem lesz rendszer ebből, mert ennyi időt már nem tudok ráfordítani. Pl. a tegnapi is 4 óra 20 perc volt már plusz az 1 óra kényszer alvás :D Jövő hétvégén marad a félmaraton. Hoppá Nyuszi virtuális. Szép tojásos 🏅

(#50636) inf3rno válasza xy.zsolt (#50634) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A csontritkulást K-vitamin hiány okozza nagy valószínűséggel. Az a májban termelődik, és ahogy öregszik az ember úgy lesz belőle egyre kevesebb. A D+K vitamint árulja valamelyik cég (talán Béres?), azt lehet érdemes szedni, de inkább nőkre jellemző az ösztrogén szint leesése miatt változó korban, férfiakra kevésbé. Lehet, hogy amire te gondolsz az a túlerőltetésből fakadó csonttörés. Azt nem hiszem, hogy csontritkulás okozza, állítólag mikrorepedések alakulnak ki a csonton mert túlterhelik, és ez idővel összeadódik és eltörik a csont egy idő után. De ez egy kicsit ilyen városi legenda, állítólag létezik, de hiszem is meg nem is. Ugye a csont folyamatosan lebomlik és visszaépül, ezért eléggé szét kell terhelni ahhoz, hogy gyorsan összejöjjön annyi mikrorepedés, ami a töréshez vezet. Szerintem. Ja persze ezzel nem lebeszélni akarlak a futásról, csak nem tűnik ésszerűnek emiatt keresztedzeni.

Buliban hasznos! =]

(#50637) inf3rno válasza LanyUs (#50635) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez nyáron volt, akkor láttam életemben először délibábot és remélhetőleg utoljára is. A mostani időben elég extrém terheléssel lehetne csak így kiszáradni. A legnehezebb az ilyen helyzetekben, hogy az ember már nem tud annyira logikusan gondolkodni, és nem tudja, hogy mikor kell feladni. Kb. olyasmi állapot, mint amikor sakál részegen kóborolsz este az utcán, akkor sem vagy igazán képben. Utána pihentem egy 10 percet a frissítőpontnál, és az visszahozott az életbe, úgyhogy végül be tudtam fejezni, de ez nem igazán rajtam múlt, hanem a szervezőn, aki integetett, hogy ott van a sarkon a frissítőpont.

Buliban hasznos! =]

(#50638) HKorn válasza xy.zsolt (#50631) üzenetére


HKorn
addikt

Szép! Nekem 9 ezer km jött össze1 év alatt. Autóval. :D

Run&Ride

(#50639) xy.zsolt válasza inf3rno (#50636) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Akkor lehet, hogy városi legenda....de több független helyről is hallottam. Na, akkor mentem is, sziasztok :)) :DD

Dehogy hagyom abba, most hogy már élvezem is a futás. :N

HKorn :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50640) parandroid válasza HKorn (#50638) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én is többet tekertem 2020 ápr és 2021 ápr között, mint amit autóztam. Covid is besegített, meg tavaly tavasztól őszig csak szar időben vettem elő az autót, különben bringával jártam melóba (erdőn keresztül, hajnali fél négykor ;] ).

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50641) HKorn válasza parandroid (#50640) üzenetére


HKorn
addikt

Nálam is több szokott lenni, de az 1 év home office jelentősen lecsökkentette a km számot. Nem is baj, több idő marad a sportra . :)

Run&Ride

(#50642) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Na, annyira dicsérik ezt a futócipőt és most special áron van alin, hogy vettem egyet...23.50€-ért. Ha futni esetleg mégsem akkor is (ennyiért) egynek jó lesz utcainak :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50643) Zozo0525 válasza xy.zsolt (#50642) üzenetére


Zozo0525
őstag

Utcainak gázos a színe:D

(#50644) HKorn válasza xy.zsolt (#50642) üzenetére


HKorn
addikt

Én ilyet nem mernék megvenni, már csak méret miatt sem, ha mondjuk szűk itt-ott, stb, visszaküldeni se tudod meg kb eladni sem és utcára sem fogod szívesen felvenni ~10K huf meg azért sok szerencsejátékra. Inkább várok egy akcióra ahol 12-13K-ért mondjuk lehet Saucony-t venni itthonról.

Run&Ride

(#50645) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Megjött az Injinjin zokni, nem tudom ki ajánlotta, de reszkessen, ha nem jön be, a fejére húzom! :D

Node a lényeg, hogy ma kipróbáltam az új Nike titokzoknim, egész jól bírta, semmi defekt nem lett rajta a végére, nem éreztem izzadtan a lábamat, vagy hogy csúszkálna a zokni. A másik, ami nagyon bejött a Nike 3/4-es zokni, vádlimat épp takarja, de bőven térd alá ér. abból három párral nyüstöltem végig a telet (havi 150-200 km) és egyiknek sincs semmi baja sem. Mint ismeretes, az Asics titokzoknim egy futás után kilyukadt a nagylábujjamon.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50646) inf3rno válasza xy.zsolt (#50639) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem tudom, gyakori biztosan nem lehet. Az a benyomásom, hogy inkább csak élsportolóknál durva túledzésnél fordulhat elő. Itt írnak róla, de most nem akarok utánajárni jobban [link]

A csontritkulásnál lassítja a leépülést az aktív életmód, de az a benyomásom, hogy nem az irányítja az egész folyamatot, tehát ha valaki egész nap ül, akkor sem lesz tőle csontritkulása nagyobb eséllyel. Valószínűleg ez valamilyen hormonális szabályozás alatt áll, ami megborul az öregedés miatt. Egyelőre a K-vitamin hiány, ami nekem a legmeggyőzőbb magyarázatnak tűnik ezzel kapcsolatban, de persze nem ismert az összes hormon és receptor, szóval akár valami más is okozhatja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50647) Haugland


Haugland
aktív tag

Sziasztok,
ha esetleg valakit érdekel innen egy 30%-os Suunto kupon, akkor írjon rám privátban.
Sajna elvileg csak a hónap végéi él..

(#50648) #76500480


#76500480
törölt tag

"Koronás" tünetek lecsengése után mikor lehet bele kezdeni a futásba? Magas pulzussal nem tudok mit kezdeni. :U Megbetegedés óta +20 érték nyugalmiba/aktiv tevékenység pl bringa 115-125 helyett 130-150. Köhögés, tüdőgyulladás, láz megérzés és orvostechnikai eszközök alapján nem volt :C

[ Szerkesztve ]

(#50649) TheMarci válasza #76500480 (#50648) üzenetére


TheMarci
addikt

[https://mobilarena.hu/tema/futas_futopalyak_budapesten/hsz_50504-50504.html]

A linkelt hszem utan irnak meg hasznos tanacsokat.

Do You Dream?

(#50650) inf3rno válasza #76500480 (#50648) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Menj el kardiológushoz vele, ha még nem voltál. A korona károsítani tudja a szívet. Minimum egy terheléses EKG és egy ultrahang kellene neki és olyan 2 hónappal a fertőzés után javasolják, előtte nem feltétlen látszik. Addig én csak sétálnék vagy maximum nagyon laza kocogás.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.