Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50301) ígyvanferi válasza Studi (#50293) üzenetére


ígyvanferi
addikt

A Kinvara 11 remek jó cucc, a másikat nem ismerem.

(#50302) tomcica válasza danielsz (#50298) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem mehettek ki az udvarbol?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50303) danielsz válasza tomcica (#50302) üzenetére


danielsz
tag

Ja, az utcára nem mehetünk, de jó, hogy nem erőlködtem az udvaron, mert beütött a 38,4-es láz.

(#50304) ígyvanferi válasza danielsz (#50303) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na akkor jobbulást mindenkinek!
Hogy megy mostanság ez a karanténosdi? Arra csak kb. egy éve ilyenkor volt kapacitás, hogy napi többször arra guruljon egy rendőrautó a hatósági karanténban lévőkhöz meggyőződni róla, hogy tényleg otthon vannak-e. De most ki ellenőrizné?

(#50305) danielsz válasza ígyvanferi (#50304) üzenetére


danielsz
tag

Most már közvetlenül nem ellenőrzik, mondjuk pár hónapja még kollégákhoz kimentek tényleg naponta. Mondjuk nyilván az ember betartja a karantént, ha már tudja, hogy beteg, hogy ne fertőzzön tovább.

(#50306) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Mindenki, aki hatósági házi karanténban van, bekerül egy körözési rendszerbe. Ha elhagyja a karantént és igazoltatás alá vonja a rendőr, a rendszer kidobja, hogy "Karantén alatt" és megy a feljelentés.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50307) zzola válasza Vertigo18 (#50306) üzenetére


zzola
félisten

1. Ez már erősen off téma.
2. Ez azért nem így van. El lehet hagyni a lakhelyet előzetes bejelentés alapján (bizonyos esetekben) illetve vészhelyzet miatt...

(#50308) zzola válasza danielsz (#50305) üzenetére


zzola
félisten

Mi nemrég voltunk karanténban, minden nap jöttek a rendőrök ellenőrizni, ugyanabban az időpontban. Talán helyiég/kapacitás függő lehet az ellenőrzés-nem tudom....

[ Szerkesztve ]

(#50309) tomcica válasza Vertigo18 (#50306) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Felenk regen lehetett pl ceget bejegyezni lakokocsira (rendszam alapjan) mittomen mozgo hamburgeres. Karanten lakhelyet nem lehet lakokocsira meghatarozni? Tuti nincs ra rendelet, mert eszukbe sem jutott ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50310) norby_42 válasza zzola (#50308) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én azon gondolkodtam, ha nem nyitok ajtót, mert bent fekszem lázasan, akkor mi van?
Bár gondolom felhívnak.

Eat pasta, run fasta

(#50311) zzola válasza norby_42 (#50310) üzenetére


zzola
félisten

Hozzánk 1x sem jöttek fel, telefonon hívtak csak illetve ki kellett mennünk a teraszra integetni. Vagy a másik lehetőség az app, de azt senkinek nem ajánlom, hogy regisztráljon rá. Azon bármikor kereshetnek és küldi a kordinátákat...

Én pl. csak mint kontakt kerültem karanténba (2x is), sem előtte sem utána nem volt tünetem és többször voltam már tesztelni önköltségen...

[ Szerkesztve ]

(#50312) Vertigo18 válasza zzola (#50307) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elnézést, nem tudtam, hogy szakértővel van dolgom... :R

Csupán a nap 24 órájában dolgozom a karanténos személyekkel, nem akartam az összes szabályt leírni, mert tényleg igen, erősen off téma (bocs, hogy az előző hsz-ben nem tettem offba a hsz-t, örülök, hogy felhívtad rá a figyelmemet).

tomcica: lakcím, helyrajzi szám lehet.

A "Hkr-rendszer" (app) pedig a Rendőrségnek egy segítség, egy példával szemléltetve: a normál rendőri munka mellett volt olyan nap, amikor 150 karanténos ellenőrzést kellett kiadnom a beosztottaknak. Benzin, idő, emberanyag... Ha csak fele Hkr-es lenne, máris felszabadul a rendőri állomány a feladatok egy része alól. Ha valakit nem érnek el, megpróbálják felhívni. Ha sehogy se sikerül, feljelentés. A Hkr- rendszer valóban egy olyan app, amiben a Rendőrség részéről küld egy pinget és a regisztrált telefonszám helyzetét mutatja a rendszer. Ennél sincs kapacitás (értsd: emberanyag) arra, hogy többször kérjünk adatokat, nemhogy visszaélés, meg folyamatos ellenőrzés...

De tényleg nem akarok mélyebben belemenni. Konkrétan MINDENT tudok a rendszerről.

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50313) ígyvanferi válasza zzola (#50308) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Biztos, hogy kapacitásfüggő. Ahol egész nap csak a töküket vakargatják az örsön, ott ráérnek arragurulni. Itt Pesten kizártnak tartom. - szerk.: akkor ez a része tárgytalan.

Az, hogy valaki hatósági karanténba kerül az amúgy mitől/kitől függ? Barátnőm ősszel beteg volt pár napig, volt is pozitív tesztje, de a háziorvos csak annyit mondott, pihenjen sokat. Semmi hatósági dolog, nagy piros figyelmeztető poszter a lépcsőházra, sárgacsillag...

[ Szerkesztve ]

(#50314) tomcica válasza Vertigo18 (#50312) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ugy szoktak irni mindent IS :K :R
amugy nem OFF a tema,foleg ha futast erint (akar kozvetett modon) csak reflektalhatunk a fennallo helyzetre itt is,nincs ezzel gond :N
Egyfajta modon ezek a forumbeszelgetesek is terapias jelleguek ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50315) Hi!King válasza tomcica (#50309) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem ilyet Magyarországon nem lehet, "A tengerész" (Hajónapló blog szerzője, régebben 444 komment szekciójában írogatott sokat) írta egyszer, hogy ő megpróbálta bejelenteni a lakcímét a hajójára, de nem lehetett.

Viszont ingatlanba is necces a bejelentés, ha nem minősül lakóingatlannak, márpedig sokan élnek ilyenben. Akár úgy, hogy gazdasági ingatlannak minősül, akár saját telken van egy álló lakókocsi vagy engedély nélküli konténer, mobilház, faház. A hajléktalanoknak és az ilyen fél-hajléktalanoknak általában település szintű lakcíme van, nem tudom náluk hogy van ez a karantén dolog. Viszont elvileg nem is kell feltétlenül bejelentett lakcímnek lennie, hiszen másik országban is kerülhetsz karanténba, elvileg az sem kizárt, hogy üzleti úton hotelba ragadsz, és kontakt nélkül hordják neked a kaját.

Amit nem tudok, hogy pl. társasháznál mi minősül karantén sértésnek. Nálunk pl. van egy közös udvar, viszont nem zárt kifelé, tehát közterületről be lehet sétálni. Nem jár ott senki, mert amúgy sincs jó állapotban, nem tudom futhatnék-e, ha amúgy egészségesen karanténba kerülnék.

[ Szerkesztve ]

(#50316) Corpuscle válasza tomcica (#50309) üzenetére


Corpuscle
őstag

Gumi helyett, lakókocsit/buszt/mozgó hamburgerest húznál. :DDD

(#50317) Vertigo18 válasza ígyvanferi (#50313) üzenetére


Vertigo18
addikt

Magyarország - statisztika...

Attól függ, mikor mi kell! Lehet hülyén hangzik, de megvan az az időszak, amikor csökkenniük KELL a karanténos személyek számának... Van, amikor nőni KELL!

A politika tiltott a fórumban - nem fejtem ki jobban, mindenki azt lát bele, amit akar...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50318) LanyUs válasza Hi!King (#50315) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem fura Neked, hogy reggel már világos van? Nekem tetszett a sötét korszak is. Viszont a hideg kezd kikezdeni, szeretnék már +8-10 körül futkorászni. Elég volt a fagyos reggelekből...

(#50319) zzola válasza ígyvanferi (#50313) üzenetére


zzola
félisten

A karantént, más nevén "járványügyi megfigyelést" a járási tisztifőorvos rendeli el. Matricát mi 1x sem kaptunk, szerintem ilyen még tavaly lehetett...
Ha hatósági tesztre megy valaki és pozitív lesz, akkor automta bekerül a rendszerbe-elvileg és ezután úgymond automata karanténba kerül az ember illetve közös címen élők mint kontakt személy.
Nekem azt mondták, azért kerülök megfigyelés alá, mert 99.9% hogy el fogom kapni a fertőzött családtagomtól. Én voltam a 0.1%, mert nem kaptam el vagy nem termel a szervezetem kimutatható anyagot...

[ Szerkesztve ]

(#50320) zenwalk


zenwalk
senior tag

Hervisben akciós a gt-2000 9, viszonylag sok méret van még.

[ Szerkesztve ]

(#50321) Vertigo18 válasza zzola (#50319) üzenetére


Vertigo18
addikt

Elméletileg a Rendőrség az ellenőrzés során tud adni. Sőt, nekik is nagy könnyebség, ha nem kell keresgélni (Pl. Avas-lakótelep - Miskolc), hanem már messziről látszik, hol lakik a karanténos. Ha a rendőrtől kérsz, az visz ki, nálam is van vagy 200 darab, első alkalommal szoktunk kivinni. Sárga a lépcsőházakra, piros a konkrét ajtókra.

Úgy gondolom, hogy most már az emberek annyira hozzászoktak, hogy nem "nézik ki" azt, akinél piros matrica van. De pont három napja tapasztaltam mást. Múlt héten 5x voltam karantén ellenőrző... :W

A konkrét neve "Hatósági házi karantén" egyébként.

Erre zenwalk fórumtárs meg a legfontosabbat beteszi offba! :D

[ Szerkesztve ]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50322) zzola válasza Vertigo18 (#50321) üzenetére


zzola
félisten

:DDD

Lehet megfigyelés kontakt személyeknél van csak, nem tudom.

Nem hinném, hogy kinéznék az embereket. Többségük nem tehet róla, hogy elkapta a nyavaját.... :((
Bár ebben az országban bármi megtörténhet...

[ Szerkesztve ]

(#50323) tomcica válasza Corpuscle (#50316) üzenetére


tomcica
Topikgazda

;] hagyjad multkor a 10K tempo gumival is szetkapott...ugye most nem salakon tortent,mint anno az UB elezeskor,hanem a palyan,az meg mint a smirgli.Hujjuj 4:30 korul mentem egy 3-4km-t utana mar csak tavolodtak el a tobbiek,vegen lett vagy 4:40-45 koruli atlag,de ugy ereztem maxon taposom.
Mondjuk a lakokocsi jobban gurul,csak be kell loditani :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50324) ígyvanferi válasza zenwalk (#50320) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja semmi, egy darab sincs belőle... Ez is jó akció onnan: GT-1000 8 GTX 29 ezerért.

(#50319) zzola: mondjuk nem hatósági teszten volt, hanem valami magán szolgáltatónál (már ha jól gondolom, hogy az egyiket mondjuk a mentős hozza ki, ha a háziorvos igényel ilyet neked, a másikat meg magadnak intézed, ha úgy érzed).

[ Szerkesztve ]

(#50325) zzola


zzola
félisten

Geartracker és SmashRun kombót, vagy külön-külön használja valaki ezeket az appokat?
SmashRun állítólag sok futási statisztikával szolgál...a fizetősben meg vannak szép grafikonok is.

[ Szerkesztve ]

(#50326) LanyUs válasza tomcica (#50323) üzenetére


LanyUs
senior tag

Csak nem belebújtál a bőrömbe? :) :) :) Ugye, hogy meg kell dolgozni a 04:40-el is! Üdv. 100 kg felett :))

(#50327) tomcica válasza LanyUs (#50326) üzenetére


tomcica
Topikgazda

100kg meg odebb van,de szetkapott, mint az ovodas a lego kockat :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50328) LanyUs válasza tomcica (#50327) üzenetére


LanyUs
senior tag

Amikor babakocsival futok és le tudok venni kb. 20 kg-ot a testsúlyból rátámasztással, na akkor érzem igazán, hogy mennyire kíméletes lenne 80-85 kg körül lenni... Olyan, mintha felhőkön futnék... :D

Amúgy szép munka :R

(#50329) Corpuscle válasza tomcica (#50323) üzenetére


Corpuscle
őstag

Le a kalappal! Én ilyen tempóért nehezítés nélkül is megküzdök. :B

(#50330) jmuranyi


jmuranyi
tag

Beteszem ide is, esetleg a BB ruhás topikot nem olvassák annyian.

Futáshoz, túrázáshoz, fekete CMP szoftshell dzseki, 10490-kupon:
https://www.aboutyou.hu/p/cmp/kulteri-kabatok-3973637

Korábban már felpróbáltam egy ilyet, minőségre jónak tűnt,
de a konkrét darab kicsi lett. Szerintem megéri a felárat a Lidl-s-hez képest.

(#50331) Hi!King válasza LanyUs (#50318) üzenetére


Hi!King
őstag

De, fura, viszont most már jobban tetszik, mint mikor sötét volt. Itt alapvetően ha megszokott útvonal, akkor 3 felé célszerű indulnom, abból 1 csak fejlámpásan vállalható sötétben. Meg az is tetszik, hogy a végefelé már van hogy napsütés is ér.

A fagyot múlt héten én is nehezen bírtam. Februárban a -10-es időszak végére már nagyon rossz állapotban volt a lábfejem és a kezem, hiába kenegettem, utána kezdett regenerálódni, erre az előző és azelőtti héten újra minden reggel fagy, volt -5 fokos is, már megint annyira repedezett az egyik lábujjamnál, hogy kimondottan fájt, a kezem meg mint egy 80+ öregemberé, hiába a kesztyű. Ezen a héten kicsivel jobb a helyzet. Mondjuk egy dolgot szeretek a fagyban, a fagyott utakat, olyan helyeken is futhatok, amelyek majdnem mindig vállalhatatlanok a sáros traktornyomok miatt, fagyott talajjal viszont teljesen rendben vannak ezek az utak.

Viszont szombaton, esetleg vasárnap valamikor késő délelőtt futok egy virtuális versenyes félmaratont, cél az 1:30 alatti idő, 5-8 fokot mondanak időjárás jelentés függően, de versenytempóban simán be fogok vállalni a rövidnadrág + rövidujjú póló kombinációt.

(#50332) myckey válasza Hi!King (#50331) üzenetére


myckey
veterán

Vasárnapra jobb időt mond, sztm oda tedd be, ha befér. Tempónál már tökéletes lesz az elméleti 10 fok körüli idő, ha minden jól megy lesz is annyi.
Én vasárnap elvoltam a Mátra gerincén a technikai cuccokban, lábamból sok nem látszott ki a szár és a gatya miatt, fent meg nyári napellenző és csősál meg hőtartó hosszúval elég is volt, igaz, rajtam volt a mellény is a nagyobb táv miatt meg az egyebeknek. De jól éreztem magam abban a kb. 2-3 fokban meg a szélben odafent, a nyílt részen is.

Ez felmérő ,vagy direkt erre készültél?

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50333) myckey válasza LanyUs (#50318) üzenetére


myckey
veterán

Ez a reggeli minimális fagy, meg napközbeni pár fok már egész jól viselhető...pláne hogy reggel és este is lát az ember, én is örülök neki, nem kell annyira szigorúra venni a tervezést hosszabb dolgoknál, nem kell annyit lámpázni meg kevesebb cuccal is el tudok menni.

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50334) Hi!King válasza myckey (#50332) üzenetére


Hi!King
őstag

Eredetileg áprilisi (nem virtuális) maratonra készültem elsősorban, és másodsorban erre, de előbbi sejthető volt, hogy nem lesz, ennek ellenére lehet hogy felmérőként azt is lefutom. Annyira mondjuk nem éleztem ki.

Vasárnap én Biatorbágy-Páty között futottam egy kört, de végig enyhén esett az eső, rövidnadrág + pólóban voltam, mert elvileg 7-8 fok volt, de a szél + eső kombó miatt eléggé fázós volt. Viszont szombaton a Budai-hegységben a Meszes-hegy, Kis-Szénás, Disznófő környékén túráztunk, akkor majdnem végig napsütés volt, meg hétfőn is egészen jó idő volt a Mátrában a Nagy-Hársas-Somlyó környékén. Holnap szabit veszünk ki, és szintén megyünk valahová.

[ Szerkesztve ]

(#50335) myckey válasza Hi!King (#50334) üzenetére


myckey
veterán

Azzal lesz baj nekem is, meg mindenkinek, mármint a valós rendezvényekkel... már elengedtem fejben a május végi UTH-t is, szervezők e hónap végén döntenek, sok pozitívumot nem látok benne, de a többiben sem...elvan az ember, megcsinál ezt azt ( csak a 100as távokat szervezés nélkül nem annyira frankó bevállalni, nekem, vagy csapatot kell keríteni rá) .

Én nem is nagyon emlékszem a vasárnapból esőre ,valami minimálisra csak...inkább csak a nagy szélre a gerincen, Kékes és Sirok között a Mátrabérc útvonalán, meg hogy nem volt túl magas a hőmérséklet arra, de délután néha néha a napot is megtaláltam, ez jó volt. Mondjuk haver ő téliesebben volt öltözködve, hosszúgatya dzseki sapka, de én elvagyok ezekben az egy szál cuccokban, ha erőltetem akkor nekem ennyi elég hogy ne fázzak.( bár fentebb részleteztem is topicban) Meg ha tempósabbra veszem a dolgot, akkor nem is szeretek felpakolni ruhából, még ha klassz és hasznos technikai akármi is, akkor is idegesít a túl sok hosszú, meg a rétegek stb.....legegyszerűbb/jobb mikor a környéken mozgolódom, és nem kell csak egy rövidgatya, meg némi krém a combomra hogy megtűrje egymást ( már ha az idő már engedi ) .

A szombatra emlékszem, hogy szebb volt, naposabb és jobb hőmérséklet...de így jött ki a lépés, aztán vasárnappal is kibékültünk bőven. Holnap a Dunántúlon mond jobb időt, jól teszitek hogy mentek. Én majd talán Vasárnap betámadom a Bükköt, valamelyik "hosszabb" InstantTrailt elintézem, ha úgy adódik minden, addig.

Akkor hajrá az FM hez ! Kitartást.

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50336) ígyvanferi válasza myckey (#50335) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ultrabalaton is csak lóg a levegőben idén is. Kicsit több, mint 8 hét van addig. Meglepne, ha zöld utat kapna, bár még bizakodok, meg jó lenne májusban futni arrafelé (mondjuk amilyen az én formám, mindig éjjel szakadó esőben sikerült futnom, szóval végülis tök mindegy az évszak...).

Akartam is már ezzel kapcsolatban edzéstervről kérdezni: tavaly az utolsó pillanatban esett ki egy csapattag, ezért a tervezettnél többet futottam, kb. 4 óra szünettel 15 - 15 km-t kellett. Bár nem sok az esélye, hogy idén is ugyanez fog megtörténni, de tegyük fel hogy ismét (akár önként vállalva) valami hasonlót kell teljesítenem. Ahhoz hogy egy ilyen felbontásnál ugyanazt a tempót, ráadásul tervem szerint félmaratoni vagy egy max. 5-10 mp-cel lassabb tempót tudjak tartani mindkét etapban, kell valami speckó módon készülni? Lehet egyáltalán vagy mehet egy szokásos félmaratonos 8 hetes felkészülés, aztán összeszorított foggal oda kell állni a második szakaszra is és letolni? Összesen 30-nál többet semmiképp sem vállalok, de 20-21-nél meg úgyis több fog jutni, azt meg akkor már szétszedem két részre, szóval akárhogy is, de elég hasonló lesz a tavalyihoz, amit le kell küzdenem. Tavaly 4:05 (178 aHR) és 4:27 (169 aHR) sikerült. Pulzusban ugye volt tartalék, de csak lassabban éreztem komfortosnak a futást, nem mertem jobban tépni neki. Akkor ősszel ugye összejött egy gyorsabb FM, illetve tegnap futottam egy Hadd-tesztet, az se volt rossz, szóval itt a nagy kérdés a kis pihenő közbeiktatásával hogyan tudnám biztosan ugyanazt a sebességet produkálni félmaratoninál hosszabb (de semmiképpen sem maratoni) össztávon.

(#50337) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Sziasztok.
Segítség kellene vagy tanacs van eg, adidas astrarun 2.0 a bal oldali betét mindig elcsúszik. ( Vagy minek hívják) minden futasnal hatramegy kb 3-4 cm-t.... Visszakeresve valaki irta ragasszam le leukoplast. De as meg a zoknimhoz ragadt és ugyanúgy csuszkal, érdekes mod csak a bal labnal. Elore is köszönöm ha van valami. Ja a cipo nem regi január vettem alig van benne 60-70 kili mert meg masodik cipő .....

(#50338) Chuck Norris válasza Zozo0525 (#50337) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Leukoplaszttal a lábadat kell ragasztani ha feltöri a cipő. A betétet palmatexel kell a cipőbe ragasztani, annyi hátránya van csak, hogy ha vizes lesz a cipő akkor nehezebben szárad.

(#50339) ígyvanferi válasza Zozo0525 (#50337) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Pedig kifittyenő talpbetéttel is lehet 2:04:00-s maratont futni, szóval nem is értem, hogy ez miért probléma: [link].

;]

(#50340) danielsz válasza ígyvanferi (#50339) üzenetére


danielsz
tag

Ez nagyon durván néz ki :D

(#50341) Zozo0525 válasza ígyvanferi (#50339) üzenetére


Zozo0525
őstag

Szegény csóró 😀 Norris akkor kipróbálom ezt a ragasztast koszi

(#50342) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Tudom, sokatoknak nem nagy szám, de bevállaltam az Országfutás keretein belül a 10 nap alatt 100 km-t.

Sajnos első napon kaptam a védőoltást, külön kiemelték, hogy akkor nincs sport aznap. A harmadik napon meg egész nap szakadt az eső. Szóval még négy nap van vissza, napi 12 km., eddig sikerült lefaragni a lemaradásból.

Viszont meglepően jólesik még a 3 napja tartó szélvihar ellenére is :)

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50343) LanyUs válasza Hi!King (#50331) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nem gondoltam volna, hogy ilyen tünetek is lehetnek a hidegtől...
1:30? Az 04:15 átlag! :Y Hajrá! Én már örülök, ha bemegyek majd 1:40 alá... :)

(#50344) myckey válasza ígyvanferi (#50336) üzenetére


myckey
veterán

Ötletek... ha viselsz kompressziós zoknit, az segít a regenerálódásban. Akár közben is mehet, hátha kevésbé savasodsz,(laktát szint) de utána pláne jó lehet, a keringésre és így a mocsok szállítására jótékonyan hat. Az úgynevezett "késleltetett izomfájdalom" is máshogy jelentkezhet, aktivitás után később jelenik meg a fájdalom a lábban. Esetleg ha sokat utazol, már oda is felveheted azon a napon. Regeneráló kivonatokkal/krémmel is kenegetheted ami frissíti a terhelt végtagot.Különféle gyakorlatok is jótékonyan szolgálhatnak, amivel a légzőszervrendszert és keringést meg az idegrendszert próbálod frissíteni. Magára az edzésre én napi kettővel készülnék, egy egy bizonyos napon, erős nap vagy hosszú nap helyett, így felkészítve a szervezetet az extrém terhelésre. Ilyenkor vagy nagyobb távokat vállalsz be, kisebb tempón, vagy nagyobb tempókat kisebb távon, aztán ezeken tekersz ide vagy oda, lényeg hogy mire jön a nagy nap, rutinból menjen ez a fajta sorozatterhelés, és ne legyen szokatlan ez a fajta teljesítményleadás a testednek. Lehet még esetleg extrémebb módon is terhelést adni, pihenés, étkezés, stb megvonással, lemerülten, így ehhez fog a szervezet alkalmazkodni, hozzászokik a nagyobb edzésingerhez,stresszhez, majd amikor eljön a nap, akkor már jobban tud belőle gazdálkodni, lesz miből tartalékolnia, ráadásul jobb állapotban/kondícióban/feltételekkel fogsz odaállni. Esetleg nem maxon tekered magad, az adott napon, hanem egy biztonságibb teljesítménnyel közlekedsz, ami nem vesz ki annyit a szervezetből, és így nem vered szét a légzést,szívet,izmokat,ízületeket,idegrendszert meg pszichésen magadat. Én mikor extrémebb teljesítményre "gyilkoltam" magam, naponta többször...akkor az egész felkészülést jobban utáltam, mint magát a megmérettetést. A nagy napon rutinból ment a megfelelő teljesítménynek a leadása, mert a testem már megszokta és tudott miből gazdálkodni, alkalmazkodott egy másfajta állapothoz is. Természetesen ha Te is nagyobb küszöbön meg tüdőkapacitással tudsz szaladni, feltornászod az egyszeri maxodat, akkor abból is könnyebben tudsz visszafele gazdálkodni, napi többszöri teljesítmény leadáshoz. Tommal majd átveszitek a másodperceket. Ezek csak tapasztalatok a terheléssel kapcsolatban : )

#50342Vertigo18
Elég nagy szám az a 100km....ugyan már ! Kitartást a távokhoz, biztos jó lesz rá visszaemlékezni, ha megcsináltad ;) Írd majd meg....

[ Szerkesztve ]

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50345) tomcica válasza ígyvanferi (#50336) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Keszulni kell ra,amit irsz az nem ugyanaz,mint egy jo FM felkeszules.Nehany szimulalo edzes is kell.Pl 30K hosszu eros futas valtogato ->2K kozepes(FM+30mp) 1K eros (ez FM tempo).Kesobb nagyobb falatokban akar 5K FM tempo 5K kozepes kombok.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50346) tomcica válasza Vertigo18 (#50342) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kiszabad am menni egy nap tobbszor 10K futasra is :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50347) parandroid válasza tomcica (#50346) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Vagy 3 napig rápihen, és az utolsó nap egy éjszakás műszak után egyben letolja.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50348) Vertigo18 válasza tomcica (#50346) üzenetére


Vertigo18
addikt

Idő sincs rá...

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50349) tomcica válasza Vertigo18 (#50348) üzenetére


tomcica
Topikgazda

1-1ora, 10-10K hajnal-ejjel v delutan ?! Meg ugyanabban a cuccban is meg lehet csinalni,ha a mosas is gond :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50350) tomcica válasza parandroid (#50347) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ez az verzio lenne a legjobb :K eeees ujra kernenk egy videot rola ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.