Hirdetés

2024. április 28., vasárnap

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50201) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Volt már aki eléhezett futás közben? Nos, bár én ma bringán, de nem kellemes. :( Tavaly tekertem utoljára a reggelire fogyasztott 3 szem keksz és 1 kávéval 50km felett....akkor is eléhezés lett a vége ahogy ma is....van ami nem változik. Durva, hogy 48-50km között jön a kalapácsos ember mindig. 1db banán kellett volna félúton és semmi gondom nem lett volna a 60km-es távon. :W

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50202) emvy válasza xy.zsolt (#50201) üzenetére


emvy
nagyúr

Volt olyan, h 4 ora bringas maszas utan, omlo esoben, 4 fokban ultunk a foldon a meleg turistahaztol 400 meterre, mert az egyik srac elehezett, es nem tudott tovabbmenni. Ott etettuk csokival a hidegben.

while (!sleep) sheep++;

(#50203) parandroid válasza xy.zsolt (#50201) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Beedzéssel kitolható, de csodák nincsenek. Ezért kell mindig vésznasit vinni (diákcsemege, vagy kis zacsi gumimacik). Tudom, itt mindenki kőkemény, de nagyon fájdalmas tud lenni az utolsó pár km-en hazavánszorogni, ha az ember mégis benézi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50204) LanyUs válasza xy.zsolt (#50201) üzenetére


LanyUs
senior tag

Eleinte 6 km után éhes voltam 35-40 perc körül ( reggel mindig éhgyomorral futok ). Megszokta a test vagy zsírt használ már nem tudom, de ez kitolódott 18-19 km-re, tehát közel 2 óra után kezdek eléhezni csak reggel is. Addig üthetem magam extra energia és víz nélkül. Pedig a tömegem azért mozgatni is kell valamiből, de nincs gond. Ez az 50 km bringán olyan 80 perc környéke?

(#50205) xy.zsolt válasza emvy (#50202) üzenetére


xy.zsolt
őstag

extrém eset amikor már az is késő ha akkor eszik mikor ledőlt a bringáról....sőt, még másnapra is kihat. Én egy csoki és egy kóla után legalább 25el hazagurultam.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50206) emvy válasza xy.zsolt (#50205) üzenetére


emvy
nagyúr

Ez a Grossglockner tetejen volt, miutan Magyarorszagrol kitekertunk csomagokkal.

while (!sleep) sheep++;

(#50207) xy.zsolt válasza LanyUs (#50204) üzenetére


xy.zsolt
őstag

45-50km-ig nekem sincs semmi gondom a gyakorlatilag éhgyomorra tolt edzéseken, sőt.....én olyankor tudom a max-ot produkálni. Ma megfeledkeztem róla, hogy 50+ km lesz :W persze spontán ötlet volt.

emvy az igen :R

Na, de futásnál is előfordult valakivel? Mert én futásnál nehezebben tudom elképzelni, hogy pl 12km-nél kidobjam a vasmacskát

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50208) ígyvanferi válasza HKorn (#50198) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Annyi a baj velük, hogy nem annyira elterjedtek. A nagyobb magyar futóboltok tartanak Brooksokat, de azok aranyáron adnak mindent. Extra akciókban meg külföldi webshopokban sem nagyon szoktak lenni. Pedig egy ideje elég sok oldalt figyelek a bestbuy ajánlatokért.
Én egy Hyperion Tempot szeretnék 30 alatt behúzni egyszer.

(#50209) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#50208) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Arról azt olvastam, hogy csúszik a talpa. Én a Glycerint néztem, de a 25ezres fájdalom küszöböt már a pegával is átléptem....azt pedig meg sem mutatják ennyiért :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50210) tomcica válasza xy.zsolt (#50201) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Volt,foleg,ha kronikusan le van meritve a glikogen raktar es ramesz egy 25km+ temposat :P van h setalva mentem haza,futni mar nem birtam :N 2napig gatya vagy :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50211) Perillustris válasza danielsz (#50188) üzenetére


Perillustris
senior tag

...és akkor még a cipőről nem is beszéltünk! ;]

Perillustris

(#50212) inf3rno válasza xy.zsolt (#50201) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nem tudom, hogy az lehetett e, de Ultrabalatonon volt már olyan, hogy egy gél hozott vissza a halálból. Nálam inkább vegyesek szoktak lenni ezek a helyzetek, az energia általában kevésbé probléma, inkább a vízhiány és a meleg, ami odatesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50213) xy.zsolt válasza inf3rno (#50212) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Na, én meg pont azt a kettőt tűröm kivételesen jól....legalábbis bringán

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50214) parandroid válasza ígyvanferi (#50208) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Hipster-cipő ez is, mint az On, meg a Hoka. Sose lesz olcsó.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50215) zaskar válasza parandroid (#50214) üzenetére


zaskar
senior tag

Itt már nem sokan emlékezhetnek rá, de anno éppen a Brooks volt az, ami pár évig egy forgalmazónál rendkívül nyomott áron volt kapható itthon. Talán az egyetlen olyan márka volt, ami akkoriban olcsóbb volt itthon, mint külföldön. Kb. 2005-2009 körül lehetett, pár évig megvolt ez a beszerzési forrás. Itthon még jóformán senki se ismerte akkor.

(#50216) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#50209) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Én pont az ellenkezőjét olvastam.
Amúgy most hétvégén a flourunning.com-on van 20% kedvezmény a Brooksokra. Persze úgy is drágák, csak gondoltam megemlítem.

(#50217) Perillustris válasza tomcica (#50090) üzenetére


Perillustris
senior tag

4het utan utolso heten heten csak 5 x 200m gyors (3:30 v gyorsabb iram) 200m kocogas,majd hetvegen 20perc felmero.

Bár sokévnyi olvasás után általában már értem a kifejezéseidet, itt mégiscsak felmerül a kérdés, hogy ugyebár ez az 5. hetet jelenti, s a hétvégi 20 perc előtt ez hányszori 5x200-at jelent?

Valamint a szigorúan regeneráló köztes futásokba még belefér, ha elkocogok a céghez és vissza (összesen kb. 14-15km)?

:U :R

[ Szerkesztve ]

Perillustris

(#50218) tomcica válasza Perillustris (#50217) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Jol erted ez az 5.ik het a TAPER felfrissito het,ide mar mennyiseg nem mehet,de intenzitas kell.A 200-ak pont adnak egy ilyen loketet...egy szett csak ! ergo 5x200m (piheno 200m kocogas v seta).Ennek az edzesnek nem az a celja,hogy kondit epitsen,ez csak picit felraz.Persze a 20perces Margit tempodtol gyorsabban kell ezeket a 200-at,de NEM kell full sprint.Ilyen kb 3:30-as iram eleg.En ugy szoktam h elso lehet meg lazabb is,utolso mehet 90-95%-ig.De akinek ezt igy nem adja,az csak szepen iparos modon letudja.Ez az edzes utan ugy kell,hogy erezd magad: "barmi johet" mint egy jo bemelegites.
Regeneralo futas neked 5:15-as iramtol lassabbat jelent,abbol mehet amit irtal persze.Ha faradt vagy lassitsd meg jobban le,nekem foleg eros napok utani elso regeneralo atmozgato szokott olyan lenni,h extra lassan kezdem.Nincs ertelme eroltetni azert a 10-20mp/km kulonbsegekert,ha lassabbon erzem jol magam,akkor regeneralonak pont az a jo.
Celedzesek ellenben itt precizen be vannak tervezve,na OTT viszont meg kell szulni,kipreselni.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50219) tomcica válasza tomcica (#50218) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A regeneralo laza km-et latni fogod,ez nem annyira durva mennyisegu 1000m es 400m,hogy ne lehessen joleso 10-15k-t futni melle,de azert ovatos legy.A kigyorsitason van a hangsuly,ahhoz bizonyos frissesseg kell,nem jo ha allandoan faradt vagy :N
Ha erzed h kell a piheno akkor itt ne hezitalj,hanem siman csinalj OFF napot,bicajozz meloba.
Utana 2x4het szinten hasonlo,persze ott joooval nagyobb a tempo es versenyiram terheles a kulcs napokon.(cserebe lassabb iram) Ott is,ha erzed h hullik szet a szeker akkor csokkented a laza napokon a futast,ha kell full OFF nap.
Ez nem alapozas,itt bizonyos edzesek fontosak es utana a regeneralodas ugyanannyira fontos.A heti ossz km itt nem lenyeges,azt majd a kovetkezo alapozasnal megemeled ujra ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50220) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Pega37 tapasztalat: Nem annyira gördülékeny mint vártam, picit nehezebb mint a Lidl-s cipőm, a csillapítása megfelel mert nem kívánok eltúlzott párnákon futni, piszkosul tartja a lábam kanyarban, és gyorsabb lettem vele. Lehet a súlya miatt az epic react flyknit 2 jobb választás lett volna. Mai tempóm éhgyomorra 4.34 lett 5km-en...ez volt a 26. futásom január 1-től és túl vagyok a 100km-en. A tegnapi bringás eléhezésem szerintem érződött ma is.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50221) tomcica válasza xy.zsolt (#50220) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Uhh az epic flyknit 2 az nagyon porgos,mondjuk kanyarban cserebe nem tart sokat :N egy regit nyustolok,de mar csak laza napokra,eleg sok km benne van.Ujat mar nem kinalnak felenk.Viszont lecsaptam egy Adidas SL20-ra 18ezer ft postaval.Abbol a regit meg hasznalom,de ennyiert nem hagyhattam ott ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50222) tomcica válasza xy.zsolt (#50220) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ezt a 4:34-es 5K tempot ezt melyik edzesnek futod? Hetente megy temponak? Felmero? Vagy mi a terv?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50223) xy.zsolt válasza tomcica (#50222) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ohhh, lebuktam....nem álltam meg, hogy ne fussak egyre gyorsabban eddig :D Kb jövőhéttől terveztem egy lassabb 7-8km-t....begyszó :) A terv változatlan...júniusig 10km 4.40-4.50es tempóban. Gondoltam ha kicsit gyorsabb tudok lenni 5 km-en akkor kényelmesebb tempóban előbb érek célt 10km-en. Szóval elkezdem lassan növelni a távot....kezdetben heti 1x ahogy írtad

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50224) Dottorei válasza tomcica (#50221) üzenetére


Dottorei
tag

sl20 van még akörüli áron valahol?

(#50225) tomcica válasza Dottorei (#50224) üzenetére


tomcica
Topikgazda

nalunk ez sportvision netes rendeles,az kb mint feletek a Playmax v hasonlo...itt ez van meg az intersport ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50226) Dottorei válasza Dottorei (#50224) üzenetére


Dottorei
tag

asszonynak kezd meghalni a nimbus helyette kellene valami... :R

(#50227) tomcica válasza Dottorei (#50226) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igyvanferi szokta ajanlani a Reebok Forever Energy-t,nalatok az megoldhato rendelesre jo aron,ha itt lenne biztos vettem volna mar ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50228) ígyvanferi válasza Dottorei (#50226) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nimbus helyett biztos nem akarnék egy SL20-at. És nem azért, mert nekem nem jött be az adidas, teljesen más stílusú cipő, nagyon éles lenne a váltás olyan számára, aki nem rotál sokféle cipőt, illetve nem találkozott még egy vérbeli tempócipővel. Persze elsülhet pozitívan is, de erre kisebb az esély szerintem.
Igen, ahogy Tom írja, a Reebok Floatride Energy-t sokszor ajánlom ha mindennapi futásra keres valaki budget cipőt. Simán a kétszeresét vagy még többet is kifizetnek az emberek egy futóboltban valami hype-olt modellért, ami semmivel sem tud többet, mint a Floatride E. Sportfactoy/playersroom/playmax hármasnál 15000-ért van folyamatosan akcióban. Mondjuk azt még sosem néztem, hogy nőiben van-e és mennyiért.

(#50229) Perillustris válasza tomcica (#50219) üzenetére


Perillustris
senior tag

:R :R :R

Perillustris

(#50230) danielsz válasza ígyvanferi (#50228) üzenetére


danielsz
tag

Nekem már baromira bejön az SL20, igaz heti 1, max. 2 rövidebb tempófutást csinálok csak benne. Hamar sikerült "betörni", de egyedüli cipőnek valóban nem ajánlott szerintem, főleg egy Gel-Nimbus után.
Floatride Energyvel én is szemeztem, de a 42,5-es, ami nekem valszeg kéne, az elfogyott mindenhol. Közben már megjelent a Floatride Energy 3 is, az is jó kritikákat kapott, About You-n van több színben férfi, nő is, igaz egyelőre kuponnal is 26 ezer forint.

(#50231) myckey


myckey
veterán

Suunto a Vertical World Week 24 óra alatt összesen több, mint 24 ezer szintet gyűjtött össze 3 hazai terepultrafutó.
Gratulálok nekik :R

"Biztos mint a halál! Sóhaj, Szobaasszony, Fárosz.. 2, 9, 11. " Ha a kacsa nem tud úszni, nem a víz a hülye "

(#50232) Dottorei


Dottorei
tag

a 36-os pega szar lett?

(#50233) tomcica válasza Dottorei (#50232) üzenetére


tomcica
Topikgazda

olyan,mint a 35-os,ugyanaz a feeling,en szeretem...a 37-es az komplett mas vilag :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50234) Pendragon911


Pendragon911
aktív tag

Sziasztok,

mi a véleményetek a lenti 2 cipőről?
Nulláról kezdeném a futást lényegében és ehhez keresek cipőt. Talajt tekintve vegyes lenne, ugyanis van terep is a környéken, de egy részt viszont biztosan aszfalton mennék. Vegyes felhasználásra inkább aszfaltra valót érdemes választani, aránylag rövid távra és nem mindennapi használatra vagy mehet a terepre való is?

Mizuno Wave Ibuki 3 [link]
Asics Gel Excite 7 [link]

De persze nyilván minden más ajánlatot meghallgatok! :D A keret viszont max. ez a 20-22e Ft lenne.
Köszi a válaszokat előre is!

(#50235) TheMarci válasza Dottorei (#50232) üzenetére


TheMarci
addikt

Nemreg vettem egyet, kb 150 km van benne, szerintem is teljesen jo.

Do You Dream?

(#50236) danielsz


danielsz
tag

Anyám koronás lett, most én is min. 10 napot karanténban leszek. Egyelőre semmilyen tünetem nincs, ha ez így marad, holnaptól elkezdek az udvaron futni.

(#50237) danielsz válasza Pendragon911 (#50234) üzenetére


danielsz
tag

Ha nem kimondottan technikás terepen mész, akkor szerintem jó lesz aszfaltos cipő is. A Gel-Excite-ot láttam már elég komoly futók lábán is, a 6-os verziót fel is próbáltam, jónak tűnt. A 7-es verziónál alig párnázott viszonylag kemény sarokmerevítés van, én inkább a 8-as verziót ajánlanám, ott a sarokrész jóval kíméletesebbnek tűnik, ha esetleg érzékeny lenne a sarkad/Achillesed. A keretedből ez is kijön kuponnal (Bestbuy ruhás topicban találhatsz 20%-os kuponkódot), ha van a méretedben: [link]

(#50238) tomcica válasza danielsz (#50236) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Kitartaaaas.Te amig csak birj mozogj,ha elszall a pulzus akkor setalj :K ha minden okes terheld magad ahogy szoktad,ha kerulget valami akkor alapozos laza es kesz ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50239) HKorn válasza tomcica (#50238) üzenetére


HKorn
addikt

Alapozni mennyi ideig érdemes? Most rászántam a márciust a laza alapozó futásra (csak azt futok) pulzus 145 alatt, ha afölé megy, séta. Sajnos ezt csak kb 8:00 tempón tudom abszolválni. Áprilisban már szeretnék gyorsabb szakaszokat is beletenni, meg közepes tempót is futni, heti 1-2 laza alapozó mellett.

Run&Ride

(#50240) tomcica válasza HKorn (#50239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Elso kor 4-6honap,de ez ha valoban fostalicska az ember kondija,es erdemes 2-3honap utan mar erosebb tempokkal lokdosni,mert 2honap utan legkesobb valtani kell valamin :K
Nagykonyv szerint amig azonos erofeszitesen/pulzuson javul a heti egy db erosebb futas tempoja = addig mehet az alapozas.Ha egeszseges embernel megall ez,akkor valtani erdemes :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50241) tomcica válasza HKorn (#50239) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En azt mondom 1-2het 145bpm utan mar erdemes az elso tempocskat belopni 155bpm,kesobb masodikat 165bpm...utana lehet majd cifrazni tovabb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50242) Pendragon911 válasza danielsz (#50237) üzenetére


Pendragon911
aktív tag

Fú, köszi! Egyébként méretet tekintve hogy érdemes választani? Egy mérettel nagyobb, mint az utcai? Alapból 44 fél, 45-ös cipőket veszek, akkor ebből célszerű a 46-os?

(#50243) norby_42


norby_42
aktív tag

Problémáztatok a cipő színén... Megalapítanám a KÉSZOV frakciót: Kit Érdekel a Színe, Olcsó Volt
😁

Eat pasta, run fasta

(#50244) tomcica válasza norby_42 (#50243) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:R

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50245) danielsz válasza Pendragon911 (#50242) üzenetére


danielsz
tag

Nehéz így megmondani, mert elég egyéni, de általánosságban nem jó, ha végigér az összes lábujjad, kell egy kis ráhagyás. Szerintem mérd le mindkét talpadat mm-re pontosan, a nagyobbik lábadhoz adj egy centit hozzá, utána nézd meg az adott márka mérettáblázatát: [link] Persze ez így nem egy 100%-os módszer, célszerű lenne felpróbálni egy boltban, de ugye most ki tudja, meddig lesznek a korlátozások.
Szerintem olyan helyről rendeld, ahol van ingyenes visszaküldési lehetőség, így ha felpróbáltad, és nem jó, nem buksz rajta semennyit. Pl. amit linkeltem, az About You ilyen.

(#50246) danielsz válasza norby_42 (#50243) üzenetére


danielsz
tag

A rózsaszínnek se minden árnyalata ronda, mondjuk ez pont az :D Amúgy egyetértek.
Például egy ilyen színű adidas adios 5 teljesen oké:

(#50247) HKorn válasza tomcica (#50241) üzenetére


HKorn
addikt

Meglátom, egyelőre látom hasznát ennek a tötyögésnek, ma már a 46 perces futásnál 143-as átlag lett 7:44-es tempó mellett, szóval javulgat. Áprilisban heti 1 gyorsabbat beteszek 155-160 bpm-ig, ahogy mondod.

Run&Ride

(#50248) z123456789


z123456789
addikt

Sziasztok!

Tudna valaki segíteni nekem, hogy hol tudnék ilyet beszerezni? A víztasak csövének egyik végén van ez, ahol becsatlakozik a tasakba. Próbáltam már lefordítani, és úgy keresni, de semmi. Ha csővel együtt van, az sem probléma.
Köszi előre is.

(#50249) norby_42 válasza danielsz (#50246) üzenetére


norby_42
aktív tag

Tiltakozom, ez nem rózsaszín, hivatalosan sakura!

Eat pasta, run fasta

(#50250) tomcica válasza z123456789 (#50248) üzenetére


tomcica
Topikgazda

decathlon?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.