Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50851) Studi válasza tomcica (#50850) üzenetére


Studi
addikt

januárban is? :DDD

(#50852) tomcica válasza Studi (#50851) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Poenbol hoban volt 10 kiskor (kb 3km) de nem az iden :N meg voltak evek,hogy februarban rovidujjus napsuteses volt,olyankor is szoktam bohockodni.Edzes vegen akkor mar minden porcika be van melegedve,es nem tunik olyan hidegnek.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50853) inf3rno válasza tomcica (#50850) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nagy ritkán amikor oda megyek, akkor a Vibramot használom mezítláb helyett. Mindig találok valami tüskét vagy méhet, amibe bele lehet lépni. Na erre pl tök jó az a cipő, ha másra nem is alkalmas.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50854) SpaceKombajn válasza tomcica (#50850) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Aha, értem, akkor a sima futócipő az az aszfaltra való. Akkor azokból választok majd.
Az elmúlt pár napban néztem pár cipős youtube videót is, mik ezek a "csótányroppantók" :D szuper nagy/vastag párnázott talprész, mint egy légpárnás hajó. Nagyon kényelmesek lehetnek, "rugóznak" kilövik az ember lábát talajérintés után, továbbadják az energiát, fűre is jók lehetnek vagy azért vékonyabb talpút inkább?

spacetime

(#50855) inf3rno válasza SpaceKombajn (#50854) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha mindenképp füvön akarsz futni, akkor mezítlábas cipőt vegyél. Egyébként nincs semmi értelme normál cipőben, abban futhatsz aszfalton is. Ha esetleg így döntesz, akkor arra figyelj, hogy az elején ne nagyon sprintelj pár hónapig, mert a vádlinak szoknia kell, hogy nem sarokra érkezel, és nem a cipő adja a csillapítást, hanem a talp és az izomzat.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50856) danielsz válasza tomcica (#50852) üzenetére


danielsz
tag

Nemrég olvastam róla, hogy számon tartják a mezítláb hóban futott félmaraton világrekordját is :D

(#50857) tomcica válasza SpaceKombajn (#50854) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Vekonyabbat,azok a holdjarok nagyon instabilak,a fu meg puha...ki ne menjen a bokad :N
Sima Pegasus 35,Adidas SL20, vekonyabb versenycipok mind jok. Vagy nem tudom mihez fersz hozza?!

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50858) tomcica válasza danielsz (#50856) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Multkor jegen lattam egy 1:36-ot ha jol remlik...aze' az mar odacsapkodja rendesen :K csuszik is...hujjuj.Na majd,ha mar nem birja a test az 1:20 alatti idoket,akkor ramegyek valami ilyenre ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50859) danielsz válasza danielsz (#50856) üzenetére


danielsz
tag

Na tegnap a 3 hét kihagyás után felmentem a közeli hegyre (Zengő). Otthonról 5,5 km és közel 500 m a szintemelkedés, úgyhogy ennek is van azért edzésértéke. Ma pihenek + éjszakás műszak lesz. Holnap vagy újra jön egy rövid túra vagy lenyomok 4-4,5 km laza futást.

(#50860) tomcica válasza danielsz (#50859) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alakulsz :C :R kapja be a covid :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50861) Hi!King válasza tomcica (#50858) üzenetére


Hi!King
őstag

Hallani is rossz. Most regenerálódnak a télen cipőben szerzett hideg okozta repedések a lábamon...

Tűzön nincs ugyanilyen? :-)

(#50862) danielsz válasza tomcica (#50858) üzenetére


danielsz
tag

Én tévesen még erősebb időre emlékeztem. Ja 1:36-os FM egy tó jegén. Ehhez az időhöz milyen normál körülmények között futott FM idő kellhet? (Nem vonz a dolog nem azér :D)

(#50863) norby_42 válasza tomcica (#50858) üzenetére


norby_42
aktív tag

Jégen nem nagy ügy, csak az elején kell lendületet szerezni...

Eat pasta, run fasta

(#50864) inf3rno válasza tomcica (#50858) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én ha csak rá gondolok már rossz. A jég hideg és fájdalmas rajta az esés. Nézem az olyan videokat, hogy a faszi be akar ugrani a jeges medencébe, aztán persze visszapattan róla. Érzem a fizikai fájdalmat közben. :N

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50865) SpaceKombajn válasza inf3rno (#50855) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Igen, a fű lenne a fő hely (mivel régebben fociztam is, sőt kispályán még most is, persze covid óta nem), de ha ott vannak, akkor átmennék a futópályára, ha meg az is "foglalt" (1 héten belül elég sokan voltak, igaz hosszú hétvége, ünnep volt), akkor az erdő és ott a sima részen, mint legutóbb is, tehát nem tudom azt, hogy csak mindig a füvön. Eltaláltad (bár még csak lassan futok), a bal vádimat néha éreztem is 1-1 nap után pár napig.

spacetime

(#50866) SpaceKombajn válasza tomcica (#50857) üzenetére


SpaceKombajn
tag

Értem, pedig a koncepció tetszik, a maximum kényelem. A cipőnél a sarok fel-le mozgása (ezáltal kidörzsölődik, persze a megfelelő méret kell, akkor gondolom nem) melyik cipőknél jellemző, sok leírásban megemlítik ezt is.
Magyarországi boltok és online is tudok vásárolni, jellemezően nike cipőim vannak, utcai és foci is de van 1-2 adidas (utcai, turf) is, de a nike passzol jobban a lábamra, keskeny, vékony láb 41-es. Tényleg méretezés, erről is olvastam mindenféle útmutatást, mehet a szokásos méret (több márkánál is írják, ugye, hogy true to size, elvileg ugyanakkora jó) vagy kell nagyobb?

spacetime

(#50867) inf3rno válasza SpaceKombajn (#50865) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha terepre mész, akkor minél vastagabb a talp, annál könnyebben kifordul a bokád. Nem tudom mi az igazán jó mindenes cipő, valszeg nem létezik ilyen. A vádlira nézz nyújtást, az segít, illetve bemelegítésnél is jó rányújtani egy kicsit legalább dinamikusan. Illetve csökkentsd a sebességet, amíg megszokja.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50868) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Ma intervaloztam 10km-t....2km 5.20....utána 500m 4.30 és 500m 5.30 váltogatva......végén 1.5km 5.30. Jelentem megpusztultam :D Ki volt aki kitalálta ezt a gyilkos edzésfajtát. Ez még az emelkedőtempójú futásnál is genyább :K A táv teljes átlaga 5.08/km lett...24m szinttel

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50869) inf3rno válasza xy.zsolt (#50868) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha már emelkedő, majd próbáld ki azt is, hogy dombon felfele küldöd meg 4:30-al, lefele meg 5:30 :D

Buliban hasznos! =]

(#50870) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#50868) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ja, és mindez 2km-es körpályán -4 fok hőérzet és 40km/h-s szélben :O Max tempóm többször elérte a 4.18at....ahhoz képest, hogy 2hónapja kezdtem nulláról nekem ez oké

inf3rno Emelkedőre futásos edzést még nem mertem csinálni......hadd erősödjön még a térdem.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50871) inf3rno válasza xy.zsolt (#50870) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát ha most kezdted újra, akkor még talán ez is túl gyors.

Buliban hasznos! =]

(#50872) xy.zsolt válasza inf3rno (#50871) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igen most, 35év kihagyás után :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50873) tomcica válasza xy.zsolt (#50868) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam is valtogato volt a mai,brutal szel van itt delen + jeghideg.Szoval minden adott volt,egy jo kis kopkodosre...kivetelesen ADTA is :K 5 x 800m eros 600m kozepes. 3:33-as atlagot adott...az erosek 3:00-3:10 a kozepesek 3:55-4:10 kozott valahol.Melle pedig bo 13km laza 4:25-on,hogy gyujtsek egy kis km-t is ;) (ja,palyan szoval 2x is kaptam az ivet a szeltol :O )

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50874) inf3rno válasza xy.zsolt (#50872) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát kíváncsi vagyok hogy jön össze neked. Nekem az utóbbi években mindig 3 hónap után feladja valami alkatrész, de szarok az ízületeim. Nagyjából 3 hónap alatt olyan 4:15 környékére szoktam lemenni, aztán jön legalább fél év kihagyás, amíg felgyógyulok. A motivációval is gondjaim vannak, de az tetszene, ha másnak összejönne ilyen ütemben emelve a terhelést. Engem is motiválna, hogy újra megpróbáljam.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50875) xy.zsolt válasza inf3rno (#50874) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én ennél gyorsabb futásra nem törekszem, 4.40/km 10km-en.....csak arra, hogy ez könnyebben menjen :K Idénre emiatt a bringán gyorsulást is elengedtem....örülök ha tartom a tavalyi 34-35 kmh-t síkon 100km-en

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50876) Never79 válasza Never79 (#50769) üzenetére


Never79
tag

Tegnap megvolt a tempó alapú edzés. Látszik, hogy még soha nem használtam így az órám, ha igen, akkor nem kérdeztem volna 3-4 napja azt amit. A körtempó adatmezővel teljesen jól be lehet lőni a tempót síkon.

Garmin óra térkép témához: fel lehet rá pakolni többféle térképet is. Én pl. a turistautak openmaps-os térképét használom.

(#50877) xy.zsolt válasza Never79 (#50876) üzenetére


xy.zsolt
őstag

de nem is a kérdésben felvetett fr235 van neked

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50878) Never79 válasza xy.zsolt (#50877) üzenetére


Never79
tag

Nem. Hi!King írta, hogy nem tudja milyen térkép van a Fenixben, én erre írtam azt, ami.

(#50879) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

UB-t elhalasztották októberre.

(#50880) tomcica válasza ígyvanferi (#50879) üzenetére


tomcica
Topikgazda

gondoltam,koszi h szoltal :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50881) ígyvanferi válasza tomcica (#50880) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nektek van aktív nevezésetek az ideire, ugye? Úgy emlékszem tavalyról átrakattátok a mostanira. Így októberben az már jóval esélyesebb lesz nektek is szerintem. Nem tudom hogy állnak ott az oltásokkal, a nyitással. Meg persze ősszel jöhet a 5-6. hullám is akár...

(#50882) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#50881) üzenetére


bajnokpityu
félisten

A tihanyi bulira elvileg neveztem, az asszem 3fm, de nem fizettem ki, mert sztem nem lesz semmi ezekből. Nomeg 32e..
Én épp indulok dokihoz oltásért.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50883) ígyvanferi válasza bajnokpityu (#50882) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ja, emlegetik sokan a tihanyi félmaratont, ami pont arra a hétvégére esik. Neb.ssz, hogy 32 ezer Ft a nevezés!? :Y Az rengeteg.

(#50884) zzola válasza ígyvanferi (#50883) üzenetére


zzola
félisten

Tihanyi futásra nem 32k a beugró...

(#50885) tomcica válasza ígyvanferi (#50881) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ja,meg nekunk meg plussz kerdes,hogy odaig elengednek-e?! Mert most 30km-es korzetbe mehetunk HU akik HU allampolgarok,az nekem kb Szeged.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50886) bajnokpityu válasza ígyvanferi (#50883) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Egy szezonra annyi. Futniszep szezonberlet amiről én beszélek, ennek egyik állomása egy tihanyi karika.

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50887) Hi!King válasza venember83 (#50812) üzenetére


Hi!King
őstag

Ja, bocs, hogy nem reagáltam. Heti 100-130 km-t futottam felkészülésként arra a maratonra (ősszel votl, egyénlileg). Nincs konkrét edzéstervem, akkor volt heti 1 darab 30 km feletti könnyű tempójú futásom, 1 tempó futás a tervezett maraton tempójában, 20 km körüli, de volt egy 30-as 2 héttel előtte, 1 interval (altalában 1-2 km-esek maratonnál gyorsabban) vagy domb ismétlés, a legtöbb héten egy masodik könnyű hosszú, 20-30 km között, meg még kettő könnyű rövidebb (10-20 között). A rövidebb könnyűekbe repülőt, futóiskolát is tettem általaban. Heti 1 nap pihenő mindig volt, akkor túraztam vagy feleségemmel bicajoztam könnyű tempóban. Ezen felül heti 3 * 2 * 9 km a munkaba bicajozásom (többi nap HO). A leghosszabb hosszú könnyű futás egy alkalommal elérte a maratoni távot.

Utana kicsit visszavettem, de télen hasonló mennyiséget futottam, azzal a különbséggel, hogy heti egyik rövidebb könnyű helyett sprint intervalt futok, főleg 100, 200, 400 méteres sprintekkel, ami azért kell, mert rövidebb távokon nincs meg a sebességem (soha nem futottam 400-at 1:20 alatt, de még 5k-n, 10k-n is lassú vagyok maratonhoz, félmaratonhoz képest). Tervben volt egy rendes versenyen maraton, nem virtuális vagy felmérő áprilisra, de jött a harmadik hullám, viszont márciusban sikerült a PB félmaratonon (1:27). Most annyit változtattam még, hogy heti egyszer terepre megyek, siman ösvényeken, vagy ha van rá időm, lehetőségem, Maprun (ez egy tájfutó app).

[ Szerkesztve ]

(#50888) INTELligent válasza xy.zsolt (#50843) üzenetére


INTELligent
senior tag

Már jön is :). 50€ körül láttam egy csomót, de azok vagy karcosak voltak, vagy a zárógyűrűvel volt gond, vagy csak nagyon messze voltak és az eladó nem volt hajlandó paypal-on pénzt fogadni, én meg nem utalok előre random embereknek. Végül egy kb. vadiújat (gyárilag cserélték kb az egészet) sikerült behúzni 70€-ért.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#50889) inf3rno válasza INTELligent (#50888) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az útvonal rögzítéshez, pulzusméréshez, stb. biztosan jobb lesz, mint egy telefonnal szórakozni.

Buliban hasznos! =]

(#50890) venember83 válasza Hi!King (#50887) üzenetére


venember83
nagyúr

Köszönöm, akkor jól gondoltam, a mennyiség kb. megfelelő lehet, de a minőséget kell növelni a gyorsuláshoz.

(#50891) xy.zsolt válasza INTELligent (#50888) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Ha tényleg ennyire új akkor megéri az a 20€ plusz :K Az itthoni új vagy használt árakhoz képest meg pláne.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50892) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

húúúú, ez az interval futás nem hazudik....még ma is érzem a keddit....remélem piszkosúl erősödött a lábam tőle :D Ma és holnap rátekerek, hogy szombatra ismét jók legyenek a futóművek. Kb 1 hónap múlva elkezdem a dombrafutást is....mert van egy olyan érzésem, hogy az még az intervalnál is keményebb terhelés lesz :F

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50893) tomcica válasza xy.zsolt (#50892) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Csak szepen turelmesen :K igy az elejen tobb haszonnal jar,ha hagyod hogy teljesen kipihenje magat,kesobb majd csinalhatod osszefuzottebb napokkal ;) akar egy ero,egy sebesseg,egy regeneralo,utana egy tempo,egy hosszu,regeneralo stb....vagy van akinek az egy eros,egy regeneralo sema mukodik jobban.
Csinaltam anno 3nap eroset es 1-2nap lazat (ahogy a test kerte) de az csak egy ideig tarthato fent :P
Alapozasnal lehet olyat,hogy szinte minden nap kozepesen eros,es addig csinalod amig 1-2 het utan nem kell egy regeneralo v OFF nap.Utana megint folytatod.Ennel viszont nagyon precizen erezni kell,hogy mi az a terheles amit masnapra regeneralni tudsz :K (legyen az emelkedo,sebesseg,tempo,hosszu stb.)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50894) xy.zsolt válasza tomcica (#50893) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Igen, januárban fájós tapasztalatot szereztem túlterhelés, erőltetés miatt. Megtanultam a leckét......Azóta pengeélen lavírozok a táv növelésével, intenzitással, regenerálási idővel és múlt héttől a terhelés fajtájával is. Eddig nem volt gond (most sincs) mert csak fáradtak a lábak nem pedig sérültek....ami jó.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50895) tepenzed


tepenzed
őstag

Sziasztok!

Mit lehet tenni ha hobbi futással (heti 5x10 km kényelmes 11.5km/h tempóban, 149 bpm) folyamatosan fogyok és már bementem 70 kg alá 190 cm magassággal, ami nagyon szarul áll, mindenki megjegyezte már :U Értem én, hogy erősíteni is kéne, de nincs itthon semmi eszközöm hozzá, terembe meg nem fogok eljárni. Fekvőzni nem tudok, mert a jobb könyököm rottyos, kattog összevissza fekvő közben és nagyon kellemetlen már évek óta.

Táplálkozásra egyáltalán nem figyelek, naponta eszek csokit, ebédre több adag, vacsorát is megküldöm rendesen, a pizza heti többször előkerül, hús folyamatos.. Szóval nem tudom hova tűnik...

Ti mit csináltok a súlyvesztés és izomvesztés ellen?
Más: Kúraszerűen tolnék valami izületvédőt pár hónapig, mert a térdem néha fáj kicsit, főleg a sok emelkedős edzések után. Tudtok ajánlani valamit?
Magnéziumot és kálciumot iszok minden edzés napon az izomláz elkerülése érdekében, de egyre nehezebben tudom meginni ezeket a borzalmas pezsgőtabikat (aldi.lidl). Itt szintén jól jönne valami ajánlott tabi formában.
Még egy :D, szeretném az edzés napok számát 6-ra emelni, de nem nagyon megy ha kevés a pihenő. Ez a mindenféle esszenciális aminosav segíthet vagy ne ezekkel akarjam megoldani?

[ Szerkesztve ]

(#50896) parandroid válasza tepenzed (#50895) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Súlyvesztés ellen??? Kihagyok pár napot, az napi fél kg plusz, odafigyelve a kajára, gyakorlatilag koplalva. :DDD Utána meg leadni 3x annyi idő, alsó hangon.

Nagyon mások vagyunk, minden embernek teljesen máshogy működik az anyagcseréje. A te esetedben ez extrém gyors kehet, ami nagyon nem egészséges. Szerintem keress egy gasztroent gasztoentro gsztroentropro táplálkozási szakembert.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50897) Hi!King válasza tepenzed (#50895) üzenetére


Hi!King
őstag

Nekem tavaly tavasszal volt kritikus, heti 70 km/hét körüli adagnál, 195 centivel egy rövid időre, igaz csak reggel, hosszabb, kitikkadós, éhgyomros futások után benéztem egyszer 70 alá, amennyi 11 éves koromban voltam utoljára. Azt csináltam, hogy tudatosan többet kezdtem enni ahhoz képest, mint amennyit előtte. Mindig kiadós a reggelim, nap közben is szoktam nassolni, szénhidrát mellett rengeteg satot eszek és valamennyi húst is. Ősszel 120 km feletti hetekkel is sikerült stabilan 75 kg körül tartanom, nem esett le ismét, nem futó körökben ez is anorexia kategória, de engem nem zavar, és futáshoz jó ha nem vagyok nehéz, legalább nem terhelem túl az izületeimet. Csinálok fekvőtámaszt, meg más erősítő gyakorlatokat is, felülés, guggolás, húzódzkodás, illetve gerinc gyakorlatokat, ha csak fekvőtámaszt nem csinálhatsz, attól még van amit szabad.

Pezsgőtablettából mindig a mineralosok a rosszabb ízűek, mert elég nehéz a rossz ízt aromákkal elnyomni. Én letolom a Rossman-os multivitamin + mineral pezsgőtablettát is, de az rossz ízű, a DM-es egy fokkal jobb. Ami egészen iható, az a Béres és a Plussz, előbbiben málna ízesítés van, utóbbiban valami citrusféle, előbbi sajnos csak kalciumot tartalmaz, magnéziumot nem, így ahhoz külön szedek magnézium tablettát. Bár szerintem csak magnéziumból (+ B akárhány szokott még ezekben lenni) a DM-es por a legfaszább, az jól és gyorsan szívódik fel, magashegyi túrákra szoktunk néha vinni, viszont feleségem kap a munkahelyén tablettákat, ezért azokat fogyasztom.

(#50898) Corpuscle válasza tepenzed (#50895) üzenetére


Corpuscle
őstag

A szokásos izületvédő készítményeken kívül érdemes lehet kipróbálni a kollagént, kurkumát. Utóbbi kettő nálam bevált.

ui.: Ami leginkább segített, hogy minimalizáltam az aszfalton futást.

[ Szerkesztve ]

(#50899) Studi válasza xy.zsolt (#50894) üzenetére


Studi
addikt

Az a szomorú tapasztalatom, hogy az izomzatot relatív gyorsan, tervszerűen lehet fejleszteni, de az ízületekre nemigen van megoldás, sokkal lassabban adaptálódnak a terheléshez, igénybevételhez. Kezdőként/újrakezdőként, más jellegű mozgásról áttérőként ezt a legnehezebb elfogadni, főleg így 40 körül, mikor még érzem az energiát, mennék, de egy félmaratonnál nem a tüdőm/szívem/izomzatom szól, hogy ez most sok volt, hanem a térdem, csípőm. :O

(#50900) parandroid válasza Hi!King (#50897) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

A DM-nek van egy Sportness nevű, nagy dobozos ISO italpora, kétféle ízben is, azt én kimondottan szeretem, bár a fél liter helyett én 1 liter vízben szoktam a javasolt adagot oldani - legalább nagyobb a folyadékbevitel is.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.