Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50951) tomcica válasza Zozo0525 (#50946) üzenetére


tomcica
Topikgazda

5km-ig ugy ment, h szinte lassitanom kellett, onnan viszont mar ereztem mit is csinalok 8km-ig meg ment magatol, de mar nem volt annyira vicces. Az utolso 2km viszont elnehezedo labak, papas szules, mar csak arra ugyeltem h ne lassuljon le, szoval koronlent lokdosni kellett, ha kezdett a lepesszam v hossz valtozni.
180bpm-en ment csuklon kerve, 185 cadence lett az atlag.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50952) xy.zsolt válasza LanyUs (#50948) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jól rémlik, hogy azt írtad 100kg körül van a súlyod? Ha így van akkor a 4:00as tempó is durván jó 3km-en. Szerintem is a súlyodat kéne csökkenteni ahhoz, hogy ez a tempó akár 20km-en is menjen. Képzeld el tomcicát ahogy 2db 20kg-os zsákkal fut :D Egyből közelebb lenne az ideje a 6:00hoz mint a 3:00 hoz.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50953) xy.zsolt válasza xy.zsolt (#50952) üzenetére


xy.zsolt
őstag

és mivel ennyi futás mellett a keringésed szuper kell legyen én a helyedben kardió mozgást végeznék pl spinning bringán....15perc bemelegítő tekerés után 12mp max pörgetést és 8mp könnyű tekerést ismételnék 20 percen át. Kivéve ha pl pajzsmirigy probléma van.....

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50954) Zozo0525


Zozo0525
őstag

akkor én le sem merem írni, öreguras tempom van hozzátok képest igaz ez nem verseny

(#50955) zzola válasza Zozo0525 (#50954) üzenetére


zzola
félisten

Nem az a lényeg, hanem az, hogy mész és csinálod! :)

(#50956) Peterhappy válasza Zozo0525 (#50954) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sokadjára is: Ez szerintem az egész PH legjobb topikja.
Itt nem csak, hogy elfér egymás mellett a 2:15-ös maratonista és a 8 perces kilométereket morzsoló kocogó, de kvázi egyenrangúnak is tekinthető.

Én 7:30-as kilométereket abszolválok, ennyit engednek a futóművek. Igaz, hogy futásnak nem csúfolnám, maximum kocogásnak vagy tempósabb sétának, de ezt legalább bírják a térdeim.
Nem a tempó számít, hanem a mozgás ténye és a rendszeresség.

Célokat pedig lehet, és talán célszerű is állítani a fejlődés és a motiváció fenntartása érdekében, de azok nélkül is lehet létezni. A lényeg, hogy élvezd, amit csinálsz. Én legalábbis ezt vallom.

Aztán lehet, hogy én is jobban élvezném, ha 4:00-s kilikkel futnék minden nap 10-15 kilométert, de egyelőre ez van, ezt dobta a gép, és még mindig inkább ez, mint a poshadás :K A rendszeresség adta kondíció-javulás, a türelem és a súlyvesztés pedig idővel talán javít az időmön - de nem dőlök kardomba, ha nem.

@zzola: Hát ennyi a különbség egy mezei halandó és egy félisten között. Fél sorban megfogalmaztad, amit én tizeniksz soron keresztül próbáltam :D

[ Szerkesztve ]

(#50957) Zozo0525 válasza zzola (#50955) üzenetére


Zozo0525
őstag

ebben most jó vagyok :-)
tavaly 1200km ment megfogadtam most idén megpróbálok 2021-t (szerintem meglesz, most vagyok 835 KM) szép lassan növelem a távot.... szinte minden nap megyek :DD

(#50958) Zozo0525 válasza Peterhappy (#50956) üzenetére


Zozo0525
őstag

nagyon igazad van :R

(#50959) tomcica válasza Zozo0525 (#50954) üzenetére


tomcica
Topikgazda

6:00-an totyogtem ma hajnalban a regeneralo 10km-t :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50960) Zozo0525 válasza tomcica (#50959) üzenetére


Zozo0525
őstag

jajj! akkor picit megelőztelek virtuálisan (én 5:55-s tempoval 15 km) :C
Tetszik hogy itt nincs bunkózás. mikor elkezdtem kocogni.(2-3 éve igaz akkor még 106 Kg most 83) első ilyen influencer akit megtaláltam írását olvasgatva nagyon idegesítő volt ahogy a kövér kezdőkről írt, meg is fogadtam csakazértis megmutatom :D azért még követem őt a stravan, 10 km-n már néhányszor leelőztem volna igaz semmi értelme nincs eszéhez kell mérni

(#50961) norby_42 válasza xy.zsolt (#50952) üzenetére


norby_42
aktív tag

2x20 kg zsák? Nem írta, de ennyi van mögé kötve a traktorgumin :)

Eat pasta, run fasta

(#50962) tomcica válasza Zozo0525 (#50960) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Magadhoz kell merni a fejlodesedet, kondidat. Kesobb a szintentartast. Csak ez szamit :K Naponta tenni kell erte, lesznek napok, amikor tobbet tudsz tenni, lesznek amikor kevesebbet. Igy van ez mindenkinel.
Ha leesik a lanc, kipihened es epited ujra, amig nem adod fel addig nincs problema.
Amikor feladod, akkor jonni fogok es kulonbozo modszerekkel motivallak :DDD egyaltalan nincs amugy bajom a telefosott buvarruha testtel, ahogy felenk mondjak: nem bun az, csak szegyen :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50963) Zozo0525 válasza tomcica (#50962) üzenetére


Zozo0525
őstag

köszi :C ez tetszik
most egy kicsit megálltam, motiváció van csak nem tudom merre induljak el? hosszabb távok, vagy faragjak a tempon?

(#50964) tomcica válasza Zozo0525 (#50963) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nincs konkret celverseny/tav, akkor egy altalanos edzeshetet javaslok 2-3honapon at.
Igazi vegyesfelvagott, legyen benne egy ero nap (felenk ez emelkedo egyik heten hosszabb/tobb cserebe kozepes tempo, masik heten rovidebb cserebe 90-95% gaz) egy kozepes tempo nap (ez erzesbol 80-85%) egy vo2max nap (pl 5x 2-3perc eros 3-5perc kocogas) es minden mas laza regeneralo atmozgatas, km gyujtes.
Kethetente egy hosszu lazarol-kozepes futas menjen, az allokepesseg is kapjon impulzust.
Ha beugrasz felmerobe, versenybe, vagy szepfeneku lany utan kell loholni akkor barmikor mehet spontan az is, csak ilyenkor egyik eros edzesedet (vo2max v tempo) vedd ki azon a heten.
Minden edzest ugy kell fejezni, h ne legyel teljesen elfaradva. Maradjon a csobe mindig egy tolteny.
Motivald magad kisebb celokkal, csoportos edzes v barmi hasonlo valtoztatas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50965) Zozo0525 válasza tomcica (#50964) üzenetére


Zozo0525
őstag

Nagyon szépen köszönöm
Verseny nálam nem cél, nem voltam és valahogy nem vonzanak.... Jelenleg km gyűjtés közben vagyok. régi cél az volt hogy fogyjak le.( mmindig módosítom a cél-t: most 3 kg aztán azt hiszem elég lesz) 3 éve kizártnak tartottam hogy elérem a fél órás 5 km-t most február elején sikerült utána a cél 10 km 1 órán belül az hamar meglett most nem nagyon tudom talán a 2 órán belüli félmaraton? azt terveztem holnap reggel elmegyek egy felmérő félmaratonra ha az idő engedi és meglátjuk hol tartok? de rugalmas vagyok :D

(#50966) bajnokpityu válasza Peterhappy (#50956) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Sokadjára is: Ez szerintem az egész PH legjobb topikja.
Itt nem csak, hogy elfér egymás mellett a 2:15-ös maratonista és a 8 perces kilométereket morzsoló kocogó, de kvázi egyenrangúnak is tekinthető.

Naja együtt örülünk a crossfites csajoknak :)
Most olvasom Tomot :)
Nah erről beszéltem :)

[ Szerkesztve ]

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50967) tomcica válasza Zozo0525 (#50965) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha a tav novelese a cel, pl FM akkor mar el is dontotted. A laza km gyujtes melle a kovetkezo a fontos:
- kozepes hosszu 8-12km tempocska (kb FM+30mp szoval nem kopkodos)
- hosszu laza, neha a vege mehet fokozosra (14-20km)
- eros tempo 3-6km FM v picit gyorsabb (lehet fokozos)
- rovid emelkedo sprint egyik heten, rovid repulo gyorsitok masik heten 10-20db 70-120meterrol beszelunk(vissza seta v kocogas)
Havonta 1x a hosszu futast megtolni 85-90%-os felmerore.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50968) tomcica válasza tomcica (#50967) üzenetére


tomcica
Topikgazda

2oras FM az mar jo cel, nalunk a lassu lany csoport tud olyat, szoval feledzed magad es johetsz bandazni vasarnap. :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50969) Zozo0525 válasza tomcica (#50968) üzenetére


Zozo0525
őstag

lassú lány csoport? Kép van? :DD
Köszönöm ezt megpróbálom. a csajok motiválóerő

(#50970) Peterhappy válasza bajnokpityu (#50966) üzenetére


Peterhappy
őstag

Sokadjára is: A Jó isten áldja meg a crossfites, a futó és a bringás lányokat!!! :)
Volt már taknyolásom bringás lány miatt. De tökre megérte. :B

(#50971) norby_42 válasza Peterhappy (#50970) üzenetére


norby_42
aktív tag

Beleestél?
😁

Eat pasta, run fasta

(#50972) concret_hp


concret_hp
addikt

3300 hsz volt csak mióta erre jártam :DDD

futás után ha leguggolok, atomra fáj a térdhajlatom hátul, közben nem, bringázás közben / után nem, ha csak simán futás nélkül guggolok, akkor is oké. ötlet, hogy mi lehet ez?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#50973) tomcica válasza Zozo0525 (#50969) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van fent itt a forumon par kep a bandarol, keress vissza.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50974) Peterhappy válasza norby_42 (#50971) üzenetére


Peterhappy
őstag

:D

Nem, de emleket azota is orzom.
Mondjuk a karomon is, nem csak a szivemben :) :B

(#50975) ígyvanferi válasza concret_hp (#50972) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ééés meg is ölted a bulit azonnal egy ilyen komoly témával. Pedig kezdett jó irányba indulni a beszélgetés (crossfites csajok, beleesés, stb.)
;]

Nem az lehet egyébként, hogy a futás során berövidülnek az izmaid és ahogy ezután leguggolsz, nem esik jól neki teljesen megnyúlni, már ahol épp nyúlik? Ez csak ilyen amatőr találgatás...

(#50976) xy.zsolt válasza Peterhappy (#50974) üzenetére


xy.zsolt
őstag

most gondold el milyen az mikor egy jó seggű, vékony bokájú, fonott hajú csaj előtted teker 100km-en át :P ;]
ígyvanferi
izmok csak az edzés utáni nyújtás hiányában rövidülnek, de gondolom ilyen hibát itt senki nem követ el :F....mármint, hogy nem nyújt

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50977) rushty


rushty
senior tag

Cipő [link]

Revolut meghívó pü-ben

(#50978) xy.zsolt válasza rushty (#50977) üzenetére


xy.zsolt
őstag

szerintem meg egyforma cipőben kellene versenyeket rendezni...pl olimpián csak Nike-ban...amit a cég adna előtte 1hónappal

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50979) anorche1


anorche1
őstag

Nincs esetleg koztetek valaki, akinek lenne garmin fenix 3hoz valo toltoje miskolcon kolcson, par orara?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#50980) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#50978) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Miért? Szerintem édesmindegy, hogy pipa vagy szárnyak vagy cica vagy akármi van a karbontalpas cipőn. Te is, én is megvehetjük ezeket egyébként. Ennyi erővel külön olimpia kéne a kenyai, meg etióp futóknak, mert a genetikájuk miatt más úgysem nagyon veheti fel velük a versenyt.

(#50981) Zozo0525 válasza anorche1 (#50979) üzenetére


Zozo0525
őstag

kaposváron lenne

(#50982) sutirablo válasza xy.zsolt (#50978) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

Szerintem nem az a probléma, hogy nem egyformák a cipők, mert mindenki számára hozzáférhető, mint ahogy ígyvanferi írja. A baj azzal van, hogy ha a cipő "besegít" a teljesítménybe, akkor nem csak a sportolón múlik az eredmény, ráadásul így nem összevethetők a korábbi rekordok a mostaniakkal. Lásd még cáparuha az úszóknál, amit be is tiltottak.
Azon lehet vitatkozni, hogy hol a határ (eleve rekortánon futni könnyebb), de valahol érdemes meghúzni, mert akár elektromos motorral hajtott görgőket is rakhatunk a cipőre, hogy kényelmesebb legyen, meg kímélje az ízületeket.

(#50983) emvy


emvy
nagyúr

https://sportsscientists.com/2020/02/running-shoe-tech-the-emperors-clothes-and-the-issues-for-the-integrity-of-running/

Ezt a cikket olvassatok el VaporFly-temaban. A lenyeg:

A fo gond ezekkel az uber-cipokkel, hogy nem mindenki reagal ugyanugy rajuk. Ha van ketto 2:15-os maratonista, akkor elofordul, hogy a VaporFly-tol az egyik javit 3 percet, a masik meg semmit. Mert nem minden futostilust javit ugyanannyira. Innentol meg az van, hogy esetleg ket futo kozul az egyik 2:10 alatt futja a maratont sima cipoben, a masik 2:12 alatt, es mindketto kap VaporFly-t, amitol a masodik megveri az elsot. Hat ez igy nem oke.

while (!sleep) sheep++;

(#50984) danielsz válasza ígyvanferi (#50980) üzenetére


danielsz
tag

Én arra vagyok kíváncsi, hogy hobbifutó szinten érzékelhető-e különbség. Mondjuk tegyük fel, hogy Nike Pegasusban 1:31-es félmaratont fut valaki, akkor Vaporflyban/Alphaflyban megvan az 1:30? Vagy mondjuk még inkább pl. egy adidas adios meg egy adizero pro között lesz különbség tempóban?

(#50985) emvy válasza danielsz (#50984) üzenetére


emvy
nagyúr

2-3% a jellemzo.

while (!sleep) sheep++;

(#50986) tomcica válasza danielsz (#50984) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Adidas Takumi Sen,Nike Streak 5,Nike Zoomfly FK ezekben futottam eddig a leggyorsabb felmaratonjaimat.Talan a Streak 5 ami koztes megoldas a sebesseg vs parnazottsag kozott.
Ami viszont eszreveheto a Zoomfly-nal,hogy ha nem is gyorsabb,de a labam masnap hasznalhatobb.Igy edzesnel eros tempokra szoktam hasznalni (pl tegnap 10K) epp ez miatt.
Saucony Fastwich is jo cipo,abban is toltam mar 16km eros tempot tobbszor is.Siman ki mernem vinni felmaratonra is.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50987) ígyvanferi válasza danielsz (#50984) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Azt a 2-3 perc különbséget jelentheti papíron egy ilyen cipő. Vagyis jelenthetné azon a konkrét futáson, csak ugye nem tudjuk visszatekerni az időt, hogy másik cipőben is megfussa ugyanúgy, ugyanakkor az ember. Hobbistaként szerintem napról-napra változhat ennél nagyobb mértékben a teljesítmény attól függően, hogy épp milyen jót aludtál, előző pár napban miket futottál, reggel mit és mennyit ettél, stresszeltél-e többet a melóban, stb., stb. Nem lehet olyan patikamérlegen mérni a körülményeket, mint egy elit futónál. Szerintem ezért ez a kérdés marad elméleti. Azt el tudom képzelni, hogy Tom, Agony és a többiek szintjén, akik már (bőven) 1:20-on belül vannak, ott már pontosan meglesz ez a pár százalék előny a karbonbetétesben.

[ Szerkesztve ]

(#50988) emvy válasza ígyvanferi (#50987) üzenetére


emvy
nagyúr

Azert se vennek ilyen cipot, h utana ne kelljen minden egyes versenyen olyat hordanom, hogy nehogy azon menjen el a PB. :)

while (!sleep) sheep++;

(#50989) danielsz válasza emvy (#50988) üzenetére


danielsz
tag

Végül is ha csak versenyre húzod fel, akkor sokáig kitart, nem?

(#50990) emvy válasza danielsz (#50989) üzenetére


emvy
nagyúr

Nem a penz miatt, csak a futas egyik szepsege szamomra, hogy nem technikai sport, nem akarom elrontani magamnak.

while (!sleep) sheep++;

(#50991) venember83 válasza xy.zsolt (#50978) üzenetére


venember83
nagyúr

S netán a futók lábai legyenek egyenjellemzőjűek is? Úgy egyszerűbb lenne az összehasonlítás. Meg a gyártónak is könnyebb. :)

(#50992) ígyvanferi válasza emvy (#50988) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ebben is van valami.
Kicsit hasonló a viszonyom a Turbo 2-vel, csak ott az okozza a problémát, hogy már nem kapni, pedig az eddig a legjobb félmaraton versenycipőm. A hosszabb tempós edzésekre is használom, így is csak 250 km van benne, szóval egy darabig elvagyok vele, de még nem találtam meg a tökéletes alternatíváját.

(#50993) sipi700


sipi700
tag

Sziasztok!

Láttam vannak itt néhányan, akik átestek covid-on. 2 hónapja vágott el a futástól enyhe tünetekkel, azóta nem futottam. Illetve a héten próbáltam, kb. 20-assal magasabb pulzus. Vérvétel+kardiológus jövő héten. Egyéb panaszom nincs, nyugalomban nem vettem észre emelkedést, eddig sétáltam, lassan kerékpároztam. Futás elkeserítő, 6:00-ás tempó a laza 4:30-as helyett. Légszomj, rosszullét nem volt, csak a pulzus nagyon magas. Nem tudom mi lesz a vizsgálat eredménye, de bízom benne, hogy a sok kihagyás is rontott a pulzuson és nincs komoly baj. Szemét egy vírus ez.

(#50994) LanyUs válasza xy.zsolt (#50952) üzenetére


LanyUs
senior tag

tomcica köszönöm a szökdelés edzést! :R Ha érzem a chit és a térdeim is bírják, akkor heti egyszer óvatosan előveszem! Sok gyors futóval edzel már! Van egy gyors Agony is! :R Én leszek a 100 kg feletti Agonyod :DDD Nem olyan gyors, nem olyan robbanékony, de azért halad :))
xy.zsolt: régen imádtam montizni mezőn és erdőben. Gyerekek kiütötték :( Jön a jó idő és vele együtt a tüdő kiköpő bringa utánfutó :) Csak az alvás alatti éjjel/reggeli futás maradt. Irodai munka hatása, hogy már nincs türelmem a "helyben" edzéshez. Kondi, erősítés ami helyhez kötött nem köt már le. Futásnál pörög a környezet, bringával is. Próbáltam Vertigo hangos könyvét, de váltani kellett pörgős zenére. Jelenleg ilyen aktív időszak van :) No meg azért becsusszan édesség is, mert hát mindent nem vonhatunk meg magunktól :DD Ezért halad lassan lefelé a súly, ami reggel elég napközben visszajön :) Viszont pozitív, hogy 104 kg ellenére sincs fájdalmam ( Stinson atr 6 )

(#50995) inf3rno válasza sipi700 (#50993) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Várd meg a vizsgálat eredményét. Utána alacsony pulzuson kezd újra az alapozást, ha kell sétáról, sok kilométerrel. Beletelhet jó pár hónapba, amíg javulni fog. Két hónap kihagyás hatása néhány hét alatt szinte teljesen elmúlik egy hobbistánál. Általában covidnál nem csak ennyiről van szó, károsítja a szívet kisebb-nagyobb mértékben, azért muszáj megnézetni, ha ilyen van.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50996) inf3rno válasza LanyUs (#50994) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én tomcica hangos könyvét próbálnám ki egyszer. Volt róla már szó régebben, ilyesmi van benne, hogy "úgysem fog sikerülni", "satnya vagy te ehhez", "eldőlsz, mint a rohadt nád", stb. :U

Buliban hasznos! =]

(#50997) norby_42 válasza Peterhappy (#50974) üzenetére


norby_42
aktív tag

Ez a klasszikus megvan?

[ Szerkesztve ]

Eat pasta, run fasta

(#50998) tomcica válasza ígyvanferi (#50992) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Asics Novablast?

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50999) tomcica válasza inf3rno (#50996) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha elbirod az mp3 sulyat, ugy h letolsz 3-4 honap becsuletes alapozast, es egy jo honap kigyorsitast, akkor megnyomhatod rajta a play gombot :DDD

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#51000) inf3rno válasza tomcica (#50999) üzenetére


inf3rno
nagyúr

:C

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.