Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50651) HKorn válasza #76500480 (#50648) üzenetére


HKorn
addikt

Én egy hónapra rá voltam laboron meg kardiológusnál, nem találtak semmit, de ugyanez volt nálam is +20-as pulzus mindenhol, 2 hónap pihi lett belőle, csak max séta, addigra úgy kiestem a kondiból, hogy 1 hónapba telt mire normalizálódott a pulzus. Tempót még mindig nem tudok futni hosszan, nincs elég levegő.

Run&Ride

(#50652) #76500480 válasza HKorn (#50651) üzenetére


#76500480
törölt tag

Szerencsére, légszomj 159 pulzusnál sem jelentkezett nálam, vérnyomás nyugalmiba 99-115/70 között.

(#50653) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Futottam ma egy lépcsőzetesen emelkedő tempójú 10k-t. Csak egy helyen tévesztettem, a 2.és 3.km-en. Még órával sem egyszerű belőni a kívánt tempót azért. 5.30-4.30 volt a terv....az eredmény 5.36-4.31 lett, 5.04 átlaggal. Arra is rájöttem a 2.km-nél, hogy lassan futni is nehéz tud lenni :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50654) tomcica válasza xy.zsolt (#50653) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mas izomrostokat ker egy lassu(bb) futas...sot egy 6:00-as iramu "totyoges" plane ;)
Nalam ma mar valodi teljes terheleses nap ment,hajnalban 10km laza atmozgatas,delutan 20km benne 15km fokozos tempo (3:37-es atlag...3:50-3:20) + 5km 4:05-3:55. A mult heti zabalas utan elkezdtem a testsulyt is ujra normalis allapotra hozni. Na nem kell ide versenysuly,de azert van egy felso hatar,ami utan korrigalom.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50655) BenQhunria válasza xy.zsolt (#50642) üzenetére


BenQhunria
tag

Mások véleményével ellentétben, én csak jókat olvastam róla, szerintem semmivel nem rosszabb mint egy decathlonos cipő.

Titkok nélkül nincs biztonság,biztonság nélkül nincs győzelem.

(#50656) tomcica válasza #76500480 (#50648) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abstart kezdenem az alapozast es a fokozatos terhelest,amint lement a laz. :K Nem vagyok szakerto,de ha a sziv azert kell,hogy extran dolgozzon mert nem tud eleg oxigent szallitani (akar a ver miatt,vagy a hajszalerek roncsolodtak) akkor plane fontos,hogy a alacsony intenzitasu aerob terhelessel ujra kiepitse az ember.
Ha kell gyors seta is jo.
Utana az erot is ujra ki kell epiteni ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50657)



addikt

Az mit mutat, ha a progresszíven gyorsuló futás kevésbé terhel meg, mint a konstans tempó?

Pl.
1es variáció: elkezdem 5:50 körül, aztán minden kilométeren gyorsulgatok 5-10mp-et, a végét esetleg még kicsit felkapva és kijön egy 5:20-as átlag.

2-es variáció: első 1-2 kilométer bemelegítő 5:45, aztán a többit lefutom fixen 5:20 körül.

Egyrészt a testem az 1-est kívánja, ha nem figyelek oda, csak úgy futok ,akkor mindig így alakul. A fix tempóhoz kifejezetten koncentrálni kell. Másrészt jobban is érzem magam közben is meg utána is, ha az 1-es verziót futom.

''Annyira vagyunk egészségesek, amennyire a gondolataink humánusak.''

(#50658) tomcica válasza (#50657) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Azt mutatja h igy tudsz rendesen bemelegedni :K erre extran ugyelni kell versenyen v felmerokon. Az enyemeknek mindig tanitgatom, h megfeleloen be kell melegedni.
Nalam kb 1.5km amig kierek a palyara v a toltesre, azt hasznalom igy. Fokozosan, annyi h erzesbol, ergo nem merem.
Az alapozasnal es a tempo epitkezesnel nagyon jok ezek a fokozosak.
Amikor verseny specifikus munkat vegzel, akkor viszont megfelelo melegites + fix tempo.
Kiveve ha versenyen is ilyen fokozosat tervezel.

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50659) Never79


Never79
tag

Covid: kardiológus orvosnál voltam. Azt mondta EKG + vérkép elég, abból már látszik, ha valami baj van, ultrahang csak akkor kell, ha baj van. Persze előny, ha csináltatsz. Nekem miután újra kezdtem 1,5 hónap kellett kb. mire a covid előtti állapotra visszakerültem. Én is úgy gondolom, hogy érdemes karantén után elkezdeni sétálni (én is ezt tettem), mert ahogy Tomcica is írta, el kezd dolgozni a szervezet, hamarabb "tisztul". Szerintem úgy is érzi az ember, ha gebasz van (terhelésre nem kap kevegőt, szédül, szúr az oldala).

Ahogy sejteni lehetett UTH elmarad :((. Nem akarok vészmadár lenni, de szerintem UB is.

Terhelés most nekem is nő, pont Uth miatt, 7 óráról kezdtük a hetet, szerintem a 3. hétre ez felmegy 7.30 környékére, benne 3 nap gyorsítós edzés, 2 átmozgató, + 1 hosszú. A hét végére le vagyok pukkanva a hosszú után. Sót, vitaminokat pótlok rendesen, persze nem vagytok távmegmondók, de mégis mi lehet a "gond"? Kevés szénhidrát?

(#50660) tomcica válasza Never79 (#50659) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szenhidrat + pihenes (nalam ez sokszor azt jelenti h 20-30perces passziv sziesztat iktassak be, a napi 8-9ora alvas melle).
3db gyorsito edzest is muveszet regeneralni, en olyat csak 4-8hetig birnak el, ha rendesen meg vannak kuldve.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50661) Never79


Never79
tag

Köszi! Igen sajna szűk keresztmetszet az alvás (is) 7 órát tudok aludni max.
Lehet nálad más jelent a gyorsító, sőt... 🙂. Heti 2 amiben 3x-5x fel kell nyomnom fm pulzusra 4-5 percre, heti 1x meg csak 2x5 perc picit tempósabban.

[ Szerkesztve ]

(#50662) tomcica válasza Never79 (#50661) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Annyit siman birnod kell :K az epp csak "gyorsitocska" az FM tempo par percig nem csap ugy szet, mint az 3-5-10K gyorsitok.
Az edzesen kivuli stressz, akar munkabol v eletmodbol adodoan is szamit ugye, ha nehez heted van, akkor erezheted leurultnek magad.
Viszont eddigi emberes terhelest megfejelni +30perc/het munkaval is belenyalhat a tulnyulasba, amit ha honapokig ki tudsz tartani megfelelo lazabb het/regeneralas nelkul, akkor tuledzesbe vezethet. Ezt mar nem csak fizikai faradtsag, hanem mentalis kod, depresszio, hormon egyensulytalansag, alvaszavar stb jellemezhet.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50663) inf3rno válasza Never79 (#50659) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem venném szentírásnak a szavait. Tudok olyan esetről, amikor a troponin megemelkedett valakinél covid következtében, ami szívizom elhalást jelez. Igaz alig volt több, mint a határérték, de folyamatosan mérték, és nála nem volt normális ez a szint. Le is állították a sportról azonnal. Az EKG, ultrahang semmit nem mutatott nála. Szóval itt nem csak tisztulásról, meg ilyesmiről van szó, ténylegesen károsodik a szív bizonyos esetekben, és időt kell hagyni a gyógyulásra. Ha ilyenkor túlerőltetik, akkor súlyos következménye lehet. A véren sem valószínű, hogy látszani fog valakinél, a fenti, amit említettem maximum néhány napig lehetett határérték felett, ha nem lett volna folyamatosan tesztelve az illető, akkor nem vették volna észre.

Buliban hasznos! =]

(#50664) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na csak annyit akartam írni, hogyha emelkedett valakinek a pulzusa, és a kardiológus sem talált semmit, tehát nem súlyos az eset, akkor csak lazán, fokozatosan kezdjen újra sportolni és várja ki azt a néhány hónapot, amíg helyreáll a rend, és a szív alkalmazkodik. Tudom ehhez önfegyelem kell, de ez van.

Buliban hasznos! =]

(#50665) inf3rno válasza Never79 (#50661) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Régebben volt már róla szó, hogy a túledzést lehet mérni HRV-vel. Azt hiszem a legtöbb mellkaspánt tudja mérni, csak alkalmazást kell hozzá találni. Ha van kedved hozzá, akkor itt lehet utána olvasni jobban: [link]

Szerintem ha megmondod, hogy hány órát edzel egy héten milyen pulzussal és mi a max pulzusod, akkor mi is meg tudjuk mondani, hogy az sok e, esetleg tomcica tud segíteni az edzésterv korrekciójában, ha szükséges.

Buliban hasznos! =]

(#50666) emvy válasza tomcica (#50662) üzenetére


emvy
nagyúr

Tomcica, multkor kerdezted ezt a 80k-s felkeszulest. A helyzet az, h eleg lassan haladok elore, es ugy erzem, h nem erdemes hirtelen nagyot ugrani a heti oraszamban. Igy meg csak kb. heti 5 oranal tartok, es kb. 60 km-nel. 4 hetes ciklusok vannak, 3 hetig emeles, aztan 1 het lazabb. A mostani het a ciklus elso hete, kb. 5 ora 10 percet fogok futni, viszont relative magas intenzitason - ez lesz az elso het, amikor power alapon futok majd, szoval nehez megmondani, hogy milyen tempo lesz, de kb. 310-320 watt atlagot latok, a 290 wattos atlagu heteken 5 ora futas 55 km volt kb. 550-600 meter szinttel, szoval most tobb lesz. Tehat aprilis vegere leszek kb. 6-6.5 oranal hetente, szerintem, majusban meg 7.5 korul.

Nem tudom, h igy oda fogok-e erni...

while (!sleep) sheep++;

(#50667) tomcica válasza emvy (#50666) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Idovel oda :K
A modern ultra edzes nagyjabol 2 eltero hetet rotal:
- 1het maratonos klasszikus edzeshet (160-200km/het) ebben van tempo is,resztav,emelkedo,erosites igazi vegyesfelvagott :K

- 1het regeneralo es kevesebb km (teljes pihenos napok is ha kell) viszont 50km-es hosszu laza futassal (amikor all ra az ilyenre az ember,elso szezonban akar hosszu turak is lehetnek futas helyett),ami novekszik szepen 70km-ig vagy amig birja a test kethetente regeneralni(nem gyorsul! ez anyagcsere edzes NEM versenytempo! ) - ez a het gyakran 100-120km "csak"

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50668) emvy válasza tomcica (#50667) üzenetére


emvy
nagyúr

Augusztusban van a futas :O :DDD

while (!sleep) sheep++;

(#50669) tomcica válasza emvy (#50668) üzenetére


tomcica
Topikgazda

O,akkor csak epitgesd es elvezd az egeszet,allj be valami csinos feneku nallany moge es kitartaaaaas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50670) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Coviddal kapcsolatban máshogy is érdekes a HRV és más adatok. Van egy kutatás, ami próbál párhuzamot vonni a kettő közé: [link]. Máshol olvastam, hogy a tünetek megjelenése előtt leesik a HRV olyan 40%-al, és vele párhuzamosan megugrik a gyulladás keltő vegyületek mennyisége a vérben (CRP). [link]

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50671) reset


reset
senior tag

tomcica bátorított, szólhatnék esetleg arról: mit csinálnék másképp most, hogy
"Az életet már megjártam" (Arany J.)
Az igazság az; én nagyon szerencsésnek érzem magam. 35 évesen találtam rá
a sport világára, akkor, amikor sokan már szögre akasztanak, kesztyűt, cipőt...
35-50 életéveim között a futás mellett kerékpároztam, úsztam - a síelést pedig még most is űzném, csak hó kellene meg új cipők, új kötések :)
A "sportolózás" során mindent saját káromon tanultam - sajnos.
Edző hiányában, futócimborák, szakkönyvek, motiváló hatású írások
(Közülük, mindenekelőtt James F. Fixx: Futók, kocogók könyve) mutatták az utat
és láttak el munícióval. A dohányzás kiskamasz koromtól 35 éves koromig elkísért. A legutolsó tíz évben már pipázás formájában. A rendszeres sportolás, meg némi állhatatosság egészségem javítására abbahagyatták velem. Ma már álmaimban sem szoktam dohányozni / eleinte még előfordult. Alkohol. Itt sajnos nem számolhatok be látványos fordulatról.
Nem voltam alkesz, nem voltam nagyivó - inkább afféle társasági poharazgató.
Azért pár "filmszakadás" így is összejött...Nem vagyok rájuk büszke. Személyiségromboló tud lenni, amikor másnap reggel másoktól tudod meg, mennyire más voltál...
A 80-as évek második felében sok absztinens, sok koffeinmentes ciklusom volt. Ekkor nagyon buzgón edzettem. Függő voltam és kényszeres...Egy évig vegetáriánus. Nagyon ment a futás...csak az számított, minden egyéb mögötte volt a sorban. Szerencsére nem annyira, hogy ebből komolyabb munkahelyi, családi problémáim adódtak volna.
Azt gondolom, hogy az alkoholos ital bármely formája megengedhető, ha azt megfelelő alkalommal és a túlzásokat kerülve fogyasztjuk. Azonban a mindennapos italfogyasztás, akármilyen mértékletes is, könnyen odacsalhatja az ördögöt...
Aztán vannak egész apró dolgok is, amit olykor nem jó oldaláról közelítünk. Íme:
Egy késő őszi délután a kedvenc útvonalamon futottam. Dimbes-dombos terepen tíz kilométer. Gondoltam benyomom 40 perc környékére. Repültek a lábaim, dalolt a testem. Az akácos környéki szántóföldeken asszonyok mezgerelték a learatott kukoricatáblát. Amikor közelükbe értem, egyikük intett és szólított: segítsek föltennni kerékpárjára a megszedett zsákot...Én meg buzgón mutogattam a karomon lévő stoppert / semmit nem csökkentve a tempón vágtattam tovább, mint Nagy Sándor győzedelmes lova, Bukefalosz…(Mentségemre szóljon, hogy volt éppen elég szorgos kéz a hölgy közelében, akiktől támogatást kaphatott...)
Hazaérve láttam, hogy az időeredményem jó lett, de valahogy mégsem tudtam örülni neki :(
Az eset óta mindig rendelkezésre állok, ha bárki segítséget kérve megszólít. Márpedig ez sűrűn előfordul, mert a kapunkon kilépve négyszáz métert egy forgalmas út padkáján kell megtennem a mezei dűlőutakig, és elég gyakori, hogy útbaigazítást kérve autók fékeznek mellettem.
Ha csak magaddal versenyzel, mindig állj meg a segítségért hozzád fordulónak! A stoppert másnap is fölcsatolhatod...Könnyebbé teszik majd lépteid, ha elérnek hozzád a feléd kinyújtott kezek...

[ Szerkesztve ]

(#50672) Zozo0525 válasza reset (#50671) üzenetére


Zozo0525
őstag

Ez szép írás volt.:C

(#50673) tomcica válasza reset (#50671) üzenetére


tomcica
Topikgazda

koszi az irast :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50674) Never79 válasza emvy (#50666) üzenetére


Never79
tag

Jól emlékszem te is plandurance-s vagy? Lesz ott még 8 órás hét is. Sőt 1x-2x 4 órás futás is szerintem. Majd arra gyorsítócska, mikor fáradt a láb. Fincsi lesz 🙂.

Tomcica: hát mondjuk erre nem gondoltam, és tényleg. Február, március melóhelyen nagyon stresszes volt, de pont a futással nyugtatom magam. Ha nem futnék tuti dilinyós lennék.
Inf3rno köszi! Hrvnek utána nézek.

(#50675) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Suunto loyality offer van nekem is, nem tudom, hogy átruházható e vagy hogy működik. Egy kódot adnak. Nekem most biztosan nem kell. Ma hosszabbították meg még két hétig, ha esetleg valaki felhasználná.

Buliban hasznos! =]

(#50676) ígyvanferi válasza inf3rno (#50675) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Sima kód, az már nincs személyhez kötve, úgyhogy át tudod adni bárkinek. Jófejek, hogy hosszabbítottak még kicsit rajta.

[ Szerkesztve ]

(#50677) bandus


bandus
veterán

polar m430 optikai szenzor esetén mi lehet az alábbi jelenség mögött: nagyon lassan fut fel az elején a pulzus, 2.5 km-nél igazítottam az órán, utána megint baromi lassan emelkedett vissza egy talán kb. jó értékre, de talán az is magas volt és ment fel egészen 170-ig, amit az 5:50-es tempó nem indokol. aztán az 5. km-ben pedig kb konstans tempó mellett folyamatosan csökkent a pulzus. újabb igazítás, szintén lassú emelkedés 170 környékéig. wtf. tapasztalt valaki ilyet? ennyire nem hiszem, hogy bonyolult lenne ráerősíteni a csuklómra az órát. lehet csak simán szar a szenzor? újabb ok, hogy megvegyem a gritx-et, vagy az fr 945-öt :D köszönöm ha rápillant valaki :R [link]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50678) Hi!King válasza bandus (#50677) üzenetére


Hi!King
őstag

Privát a futásod, ezért nem látni belőle semmit.

A tapasztalataim alapján az M430 főleg az alábbi 2 hibajelenséget produkálja, de ez egyénenként eltérhet:
1. Felfelé vagy lefelé kisebb tüskék, +-10 bpm.
2. Elkezdi elveszíteni a fonalat, ilyenkor folyamatosan, viszonylag lassan csökken, akár nyugalmi pulzusig, vagy lejjebb, sikeres megigazításra viszonylag gyorsan visszaugrik a helyére. (Ennek extrém változata, amikor miután sokáig nyugalmi vagy az alatti pulzust "mér", egy idő után feladja, és nem mér semmit, ilyenkor hiába az igazítás, csak pause -> heart monitoring off -> on -> continue segít.)

Ami viszont nem fordult elő nálam, de másoknál, illetve nálam más óránál igen, az a cadence lock, ami azt jelenti, hogy a lépéseid ritmusát veszi fel a nem elég szorosra húzott óra.

Nálad amit írsz, az alapján 2 vagy a cadence lock valószínű. Mérted mással, hogy biztosan kijelentsd, a 170 környéke ahhoz a tempóhoz nálad túl magas?

Egyébként síkon futva nekem viszonylag jó tapasztalataim voltak az M430 csuklós mérőjével, csak viszonylag ritkán hülyült meg, illetve rövid intervalnál túl lassan reagál, ezért nem az igazi. Terepen viszont könnyen meghülyül, valószínűleg a durvább, ütemtelenebb lépések, ugrálások, fel-le mászások miatt, legutóbb vasárnap is tapasztaltam ezt, mikor otthon felejtettem a mellkaspántot.

Mondjuk nekem télen a H9 szenzor + soft strap pánttal is voltak télen gondjaim, melegebb időben nem, viszont vettem hozzá egy pro strapet, azzal hidegben is tökéletes, sokkal jobb a csuklós mérésnél, és nem kell túl erősre szorítanom az órát. A H10-et ajánlom, mert ahhoz helyből pro strap van.

[ Szerkesztve ]

(#50679) tomcica válasza bandus (#50677) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha pulzus alapjan edzel miert nem viszel pantot? :U

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50680) bandus válasza Hi!King (#50678) üzenetére


bandus
veterán

[link] így már látni? ezek alapján nekem szerintem a második hibajelenség volt most.

tomcica: lemerült az elemem, és nem tudtam még újat venni a szenzorba :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50681) harylmu


harylmu
őstag

Tényleg, random kérdés. Margitszigeten Strava nálatok is téved 40 métert kilóméterenként? :) Mármint ha a tévedést a pályára felfestett jelzésekkel hasonlítom össze.

(#50682) parandroid válasza harylmu (#50681) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ez inkább a hardvertől függ, amivel méred, de amúgy a civil gps szabványban simán benn van ennyi.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50683) harylmu válasza parandroid (#50682) üzenetére


harylmu
őstag

Iphone 11

(#50684) xy.zsolt válasza harylmu (#50683) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor ezért :P

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50685) Studi válasza xy.zsolt (#50684) üzenetére


Studi
addikt

:DDD :DDD :DDD :DDD

#50681harylmu: Stravát nem használok, vagyis Amazfit appjából töltöm fel az adatokat. Az óra viszont az egész körön mindig fixen 5,24-2,27km között méri a távolságot. Viszont a Stravában van egy funkció, amivel a magasság adatokat korrigálja, próbálj arra rányomni, néha a távot is picit helyreteszi vele!

(#50686) parandroid válasza xy.zsolt (#50684) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Nem, apple azért prémium alkatrészeket használ, az rendben van. Egyszerűen a szabvány ennyit tud, a civil gps soha nem lesz pontos.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50687) zaskar válasza parandroid (#50686) üzenetére


zaskar
senior tag

Én éppen a napokban hasonlítottam össze a Garmin FR945-öt és egy Apple Watch SE-t egy azonos útvonalon, egy 4 km-es séta során. Teljesen azonos távolságot mértek, a csuklós pulzusmérés átlagában viszont volt köztük némi eltérés.
A múltkor kissé meglepődtem, amikor a március 07.-i debreceni maraton OB 6. helyezettjének a Strava oldalát nézegettem. 2:35-öt futott, és Apple Watch 2-est használ. Azt gondoltam volna, hogy ezen a szinten már Polarral vagy Garminnal futnak, de neki ezek szerint megfelel...

(#50688) emvy válasza zaskar (#50687) üzenetére


emvy
nagyúr

Teljesen jo az AW is a celra, vegulis. Az AW fo baja, h keves ideig birja akksival, de ha valaki nem fut 3.5-4 ora folott, akkor az is oke.

while (!sleep) sheep++;

(#50689) LanyUs válasza tomcica (#50679) üzenetére


LanyUs
senior tag

A szombati 37 km után játszóteret építek fából. Fáradt testre ma délben elvittem a két kicsit altatni ( tudod ez a Britax nóta min. 40kg plusz ). 8 km dombozas volt tervben. Már az elsőnél észrevettem, hogy ma adja, ezért toltam őket felfelé ahogy tudtam és kinyomtam 21.1 re őket 1:59 alatt. Sokszor robogtunk 05:00 körül is ha épp egyenes volt, de persze azért vigyázok. Kezdem hasznát látni a kitartó emelt alapozásnak ( most függetlenül, hogy 3-4 óra a limitem :)) ). Köszönöm :R

reset: köszönöm a gondolatot! :R

[ Szerkesztve ]

(#50690) inf3rno válasza bandus (#50677) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ami nekem van, annál általában vagy meg kell pucolni a szenzort mert valami retek rátapadt vagy újra kell indítani, mert a baseline mérését valahogy elcseszte. Ezek az elmúlt években mindig megoldották. Arra viszont érdemes figyelni, hogy a szenzor könnyen karcolódik és ahogy fentebb is írták, viszonylag szorosan kell a karon lennie, hogy ne süssön be alá a fény.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50691) inf3rno válasza zaskar (#50687) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem rossz az pontosság terén (Garmin szintjén van), igaz itt csak az AW 3-asat mérték be [link] Az iphone-ban is jó chip van, általában az Apple GPS-ek jók szoktak lenni. Inkább csak az a gond vele, hogy hamar lemerül, mert valami komolyabb operációs rendszer fut rajta. [link] nem annyira embedded, mint a legtöbb futó óra.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50692) xy.zsolt válasza parandroid (#50686) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Csak némi szarkazmussal írtam, de szerintem értették. :) Az iphone nem a kedvencem, de nem a hardware miatt.
Studi A strava korrigálja a távot is, külön dedikált gomb van ehhez :K

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50693) bandus válasza inf3rno (#50690) üzenetére


bandus
veterán

köszi, az ultimate restart nem is jutott eszembe. holnap teszek egy próbát, ha eljutok futni.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50694) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Tavaly vettem utoljára futócipőt, márpedig futócipő nerdként itt volt az ideje egy újabbnak. Múlt héten épp az emag kínálatát böngésztem, mert akció volt, amikor kiszúrtam egy szép pirosat, amit korábban még sehol sem láttam. Sőt, a márka sem volt túl gyakori szereplője mostanában a különböző futócipős blogoknak, teszteknek, listáknak, pedig jó sok ilyen nézegetek, olvasgatok. Egy Puma Liberate Nitroról van szó. Be is szúrok egy képet róla alant, mert nagyon csecse piros-narancs (hivatalosan lava blast). Na persze nem a szín a lényeg. Ez a Puma zsír új Nitro családjának tempós futásokhoz ajánlott darabja. Van ezen kívül daily trainer, van stabil, karbonosból kettő is (hogy miért, azt még nem fejtettem meg). Gyors utánaolvasás alapján ennek a Liberate-nek nagyon megörültem, mert a Reebok Run Fast alternatívájának tűnt, amit már régóta keresek. Ez is egy gyors, pörgős, könnyű valaminek ígérkezett.
És az is, határozottan. Ami miatt pedig igazán király, hogy nem cseszteti a bütykömet, mint a RF. Legalábbis a mai 1 óra alatt nem jött elő, amannál ez azért bő fél óra után el szokott kezdődni.
Szóval Puma Liberate Nitro: veszettül könnyű (207 g a 44,5-es), ennek ellenére egész sok anyag van a talpában, nem olyan, mintha csak egy vékony deszka lenne odaszögezve. Még lassan kocogva is jól működött, 9-10 mm a drop (de lehet csak 8, mint a RF-nek), és elég jól csillapít a saroknál is. Persze nem arra van kitalálva, hogy 6:00 fölötti tempón sarkazzunk benne, hanem hogy szinte erőlködés nélkül pörögjön a láb erősebb tempón. Nyilván mivel ennyire pehelysúlyú, marha könnyű felkapni benne a pace-t. Össze is szaladt 3 best estimated effort a strava szerint rövidtávon. Amolyan fartlek edzést nyomtam benne, a félmaratonos-maratonos tempó most kimaradt a tesztből, arra még azért kíváncsi leszek. Azért az biztos, hogy ezek a pehelykönnyű cipők nem feltétlen a nehézsúlyú atlétáknak vannak kitalálva, annál is inkább, mert a "nitrogen-infused midsole" nem tudom mennyire lehet tartós, hogy bírná az erősebb behatást hosszú távon. Remélem nálam pár száz km-t kibír ugyanilyen élményt adva.
Ha találok hasonlóan akciósan Velocity Nitrot - a sima mindennapos futásokhoz való modellt -, abból is tuti beszerzek egyet.

tl:dr - a Pumaval is érdemes számolni a futócipő között, a Liberate Nitro igen jól sikerült, gyors edzésekre kimondottan ajánlott cipő a részemről.

Ui.: bár ilyet eddig nem csináltam, de két méretet is rendeltem belőle (a best-buy ruhás topic rendszeres látogatóinak ez nem újdonság), a 45-ös gyorsan kiderült, hogy túl nagy, szóval ha valakit érdekel (ez csak a szobában volt rajtam), jelentkezzen érte a napokban, még nem küldöm vissza. 21 ezer, ha itt Pesten oda tudom adni a jelentkező kezébe vagy intézi/fizeti a pk-t (21 592 volt az ára).

[ Szerkesztve ]

(#50695) tomcica válasza LanyUs (#50689) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szep munka,amikor mar igy jovoget a kraft az azt jelenti,hogy kezdesz jo(bb) formaba lendulni.Jo jel.Viszont erosebb terhelest itt is ki kell megfeleloen pihenni (akar keresztedzes,akar lazabb kocogas) es mehet az epitkezes tovabb.
Mivel mar kiepult egy bizonyos alapod igy emelned kell szepen majd a terhelesen is,persze annak fenyeben amit elbir a tested (amit tudsz regeneralni a kovetkezo combosabb edzesre).
Heti 1-2x kemenyebb tempo,a tobbi regeneralodas.Erore es sebessegre ugyelj,azt allandoan epitgetni kell,na nem sok munkaval,de erinteni minden heten. :K
Jelszo: 40 az uj 20 ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50696) Haugland válasza ígyvanferi (#50676) üzenetére


Haugland
aktív tag

A kérdés az, hogy mire lenne érdemes felhasználni a kupont...
Tavaly vettem egy 9-es baro-t használtan.
Hibátlan volt, de a régi 'ambit 3 peak' mellett az én sporttevékenységeim mellett (futópad, kirándulások, bringázás) nem igazán láttam értelmét megtartani.
Az a funkció pedig, hogy reggel elmondja, hogy milyen szarul aludtam.....inkább idegesített, mintsem örültem volna neki.
A pulzusméréshez továbbra is mellkaspánt való, szerintem, úgyhogy túladtam rajta.

...Aztán jött ez a 30%-os kedvezménykupon és megint bizsereg a tenyerem...

(#50697) inf3rno válasza ígyvanferi (#50694) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Majd írj róla, hogy milyen benne futni.

Buliban hasznos! =]

(#50698) Chuck Norris


Chuck Norris
senior tag

Altra olympus 3, hosszában vágtam el, annyit használtam már, hogy a sarkánál volt a legvékonyabb.

(#50699) Corpuscle válasza Chuck Norris (#50698) üzenetére


Corpuscle
őstag

Szép kaspó lett belőle. :DD

(#50700) Chuck Norris válasza Corpuscle (#50699) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Az Asszony meglátta, egyből vágta is bele a kukába, hiába volt szívecske alakú :)

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.