Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50901) LanyUs válasza tepenzed (#50895) üzenetére


LanyUs
senior tag

Izomvesztés ellen bcaa, napi 10g glutamin + 2g kreatin,

ízületvédő pedig az egyik legjobb, amit találtam a
Collango Collagen Pour Homme, ami direkt sportolóknak szántak ( nekem pl. a térdem és a csípőm sem fáj, pedig 100 felett vagyok ). Én már feltöltöttem 4 hónappal...
Összetevői 1 adagban:
5000mg I-es típusú, 100% hidrolizált marha kollagén
2000mg MSM
1500mg Glükozamin szulfát (vegán)
1000mg C-vitamin, L-szkorbinsav formájában
400mg kondroitin szulfát
300mg Peptan IIm hidrolizált 2-es típusú marha kollagén
40mg b-2cool natív 2-es típusú csirke kollagén mátrix

[ Szerkesztve ]

(#50902) venember83 válasza tepenzed (#50895) üzenetére


venember83
nagyúr

Még egy :D, szeretném az edzés napok számát 6-ra emelni, de nem nagyon megy ha kevés a pihenő.

Ne 1-2 alkalom alapján dönts. Csináld pár hétig, s akkor kiderül, hogy tud-e alkalmazkodni a szervezeted, vagy igényli a heti két pihenőnapot.

(#50903) sharp4 válasza parandroid (#50896) üzenetére


sharp4
őstag

Én is így vagyok sajnos, örülnék, ha nem ugranának fel ennyira a kilók.170 centihez 67-69 kg vagyok. Pedig még az étkezésre is odafigyelek, este nincs kenyér, leginkább fehérje dús ételeket fogyasztok. Valószínűleg a pajzsmirigy alulműködésem sincs rá jó hatással.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50904) ígyvanferi válasza LanyUs (#50901) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Melyiket ajánlod a bioteches aminok közül? Van egy csomóféle, van külön ez, külön az, BCAA-nál még az arány is változik, van amiben együtt vannak, van ahol a három elágazó láncú aminosav és glutamin mellett ott van még a többi esszenciális aminosav is (laikusan ez tűnik a legjobb megoldásnak). Persze itt már az egy adagra kevesebb a glutamin, meg a BCAA jut. A napi 10 g glutaminhoz mindenképp külön csomagolt por kellene, ahogy nézem az ajánlott adagokat.

(#50905) sutirablo válasza ígyvanferi (#50904) üzenetére


sutirablo
csendes újonc

EAA-t ajánlja a Biotech futáshoz (valamelyik termék véleménye között írták válasznak), van belőle izesítetlen is.

Én amiből lehet amúgy izesitetlent veszek és smoothie-ba rakom.

Hi!King: a "heti 70 km/hét" az ilyen folyamatosan gyorsuló? 70 km/hét^2.
Kikisérem magam.

(#50906) IMIIKE1998


IMIIKE1998
őstag

Sziasztok!

Futás után szoktam észrevenni, hogy nem tudok rendesen aludni. Éjszaka 10-12x kelek fel, forgolódom. Lehet összefüggés a kettő között vagy véletlen?

(#50907) emvy válasza IMIIKE1998 (#50906) üzenetére


emvy
nagyúr

Lehet.

while (!sleep) sheep++;

(#50908) inf3rno válasza tepenzed (#50895) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Van valamennyi rizikója érrendszer szempontból, de kezdjél el zsírosabb kajákat enni. A zsírban azonos térfogatra 3x annyi energia van, mint a szénhidrátban. Mellé mindenképp érdemes olivaolajat és/vagy omega-3-at is, különben lerakódik a koleszterin az érfalra. Izomvesztésed akkor lehet, ha nem viszel be elég fehérjét és/vagy szénhidrátot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50909) IMIIKE1998 válasza emvy (#50907) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

:R
Az elmúlt 10 évben mindig sportoltam valamit, futás, úszás, utóbbi 5 évben inkább kerékpár. Mivel nem futottam már egy ideje, nemrég újrakezdtem, bemelegítés, 5perc futás(tempós kocogás inkább), 3 perc pihenő. Ezt 3x megcsinálom és ennyi egy napra(+húzódzkodás, de azt eddig is csináltam). Lehet túl sok a futás?

(#50910) danielsz


danielsz
tag

Na tegnap megvolt az első futásom kihagyás után. Figyeltem rá, hogy ne akarjak 6 percen belüli tempót futni, így is 158-as átlagpulzust produkáltam. Szerencsére nem éreztem, hogy különösebben megterhelő lenne, levegőt is kaptam rendesen. Még a hó is eleredt a tiszteletemre :D 25 perc elég is volt elsőre. Ma pihenő, holnap megint megyek 4 és 5 km között valahol, aztán ha látszik a fejlődés, szép lassan emelem.

[ Szerkesztve ]

(#50911) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#50909) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Próbáld ki a magne-B6-ot, hátha használ rá. Nem hiszem, hogy ennyi futásnak ilyen hatása lenne.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50912) inf3rno válasza danielsz (#50910) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én visszavenném a pulzust 145 környékére, 7:30 ide vagy oda, ki lehet bírni pár hétig, amíg javul.

Buliban hasznos! =]

(#50913) lovace válasza IMIIKE1998 (#50906) üzenetére


lovace
aktív tag

Ha eddig este futottál tedd át reggelre, ha tudod. Van, akit felpörget az esti edzés.

(#50914) tomcica válasza danielsz (#50910) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Alakul az,csak csinald :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50915) IMIIKE1998 válasza inf3rno (#50911) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Köszi. Inkább azért kérdeztem, mert a harmadik 5 percnél már majd elájultam, annyira kifáradtam. Ennyire el lehet szokni a futástól? Kerékpáron a nagyobb intenzitás sem gond, nem fáradom tőle közel sem ennyire, pedig van, hogy 1-2 órán át hasonlóan edzek, tehát pár percig ami belefér, utána kis pihenő(laza tekerés). Én azt gyanítom, hogy elszoktam tőle, azt hinné az ember, hogy egész fit kerékpáron, aztán futáson meg fél óra alatt elfogy az erő. A Magne-B6-ot lehet megpróbálom, bár én sosem használtam még étrendkiegészítőket.

lovace: Kora délután szoktam edzeni, este pont ezért nem is edzem már régóta. :R

(#50916) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#50915) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Pulzust mérsz közben. Milyen gyakran csinálod ezt az edzést? A bringával nehezebb magas pulzust elérni, mint futással, és valamennyire más izmok is dolgoznak, szóval persze, el lehet szokni tőle. Lehet még esetleg, hogy covid miatt megnőtt a pulzus, ha már átestél rajta.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50917) tomcica válasza IMIIKE1998 (#50915) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Szokni kell :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50918) IMIIKE1998 válasza inf3rno (#50916) üzenetére


IMIIKE1998
őstag

Ez az egyik rossz szokásom, hogy nem mérek pulzust, de a kerékpárnál valahogy érzem, hogy mennyit kell mennem ahhoz, hogy kifáradjak, de ne eddzem túl magam. Ez a Covid dolog érdekes, hogy mondod, tudtommal nem estem át rajta, de nemrég kaptam vakcinát, igaz, mellékhatást, hőemelkedést nem tapasztaltam.

tomcica: Úgy tűnik. :/
Csak azt hittem, hogy a kerékpár valamilyen szinten kondiban tart, tehát nem nulláról kell kezdenem. :D Tévedtem.

[ Szerkesztve ]

(#50919) inf3rno válasza IMIIKE1998 (#50918) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Mérj pulzust a bringra és a futásra is néhányszor. Abból talán több kiderül. Lehet, hogy a sprinteket egy kicsivel lassabbra kell venni vagy az edzés gyakoriságot, ha ennyire kifáraszt.

Buliban hasznos! =]

(#50920) danielsz


danielsz
tag

Közben azt nézem, AboutYou-n van Reebok Floatride Energy 3 22990 Ft-ért, amiből kuponnal lejön 20%. 44,5-es méretig van csak.

(#50921) xy.zsolt válasza danielsz (#50920) üzenetére


xy.zsolt
őstag

csak 32990ért látom most

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50922) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#50921) üzenetére


ígyvanferi
addikt

(#50923) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#50922) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Érdekes, hogy beírtam az AY keresőjébe és nem dobta fel....linkre persze oké.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50924) LanyUs válasza ígyvanferi (#50904) üzenetére


LanyUs
senior tag

Itt vagyok! Csak rávett a párom, hogy csináljak egy csúszda -és hintaparkot fából :) Jó kis móka! Elvagyok rendesen vele :D

Mindig ár/érték alapján vásárolok!
Élelmiszeripari technikusok a cégnél kihámozták tanulmányokból, hogy 40 év felett napi 2g kreatin gátolja az izom lebomlását -> így szedegetem azt is.
Glutaminból 10-12g szoktam a kreatin és tejsavó mellé -a reggeli futás után- a zabpelyhes fehérjeturmixba tenni. Immunrendszer, idegrendszer imádja, izomzatom a kondi szünetelés ellenére is állandó. Szerintem felesleges ebből scitec,biotech bőven elegendő a Protein buzz is [link]
Bcaa terén igen elterjedt a scitec féle BCAA-Xpress [link] , de legutóbb nem ezt vettem, mert akciós volt a BCAA Powder 4:1:1 ez is Protein buzz [link] íze jó, hatása ugyanaz. Állítólag a zsírégetés is hatékonyabb éhgyomorra reggel+gátolja az izomzat lebomlását. Nincs ilyen aggályom, úgy érzem a gyakorlatból, hogy simán elhagyható ez reggel, mert úgyis aerob zóna.
BCAA + Glutamine Xpress kombónak sokallom az árát. [link]
Ice tea ízben volt kondi közben g-bomb. Nagyot lökött pszichésen, de inkább az íze miatt iszogattam. Nem éreztem különösebb mátrixot tőle.
Bár a kiegészítők alapszabálya, hogy első körben legyen rendben a kaja, én azt tapasztalom ha nincs rendben is segít valamennyit.
A glutamin érdekessége, hogy sokkal energikusabb vagyok tőle, mint a legbrutálabb vitamin packtól [link]

[ Szerkesztve ]

(#50925) tomcica válasza LanyUs (#50924) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Latom a suliban a kemia volt a kedvenced,nem a tornaora ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50926) ígyvanferi válasza LanyUs (#50924) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi az összefoglalót!
Nyilván nincs teljesen rendben az étrendem, legalábbis gyúrós mércével mérve, de még valszeg futóssal sem, az aminosavakat is inkább amiatt gondoltam kipróbálni, ami extra pozitívumokat szoktál írni róluk. Illetve a szokásoshoz képest kicsit emelt mennyiségben futok, az intenzitás is magas, ez biztos meghálája a támogatást. Ugyan elmarad az UB, de otthon, másik társasággal privátban lefutjuk a távot azon a hétvégén, úgyhogy addig marad is ez az edzésterv.
Azért néztem első körben a biotechet, mert ott tudok érvényesíteni kedvezményt. Azzal együtt a kilós glutamin ugyanannyira jön ki /kg, mint amit linkeltél. A BCAA-t még nem néztem, majd kiszámolgatom fajlagosan melyik mennyibe kerül. Akkor ezeket a dizájner cuccokat hagyom inkább.
Az az izületvédős por is jó, amit fentebb írtál, nagyjából ugyanazt tartalmazza, mint a arthro guard, csak majdnem fele annyiért.

(#50925) tomcica: :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50927) inf3rno válasza ígyvanferi (#50926) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha mindenképp fehérjét akarsz, akkor inkább BCAA, mint glutamin szerintem. Figyelni kell rá, hogy ne told túl, mert rámehet a vesére, ha nagyon megnő a fehérje bomlástermékek szintje. Gyúráshoz kell, futáshoz nem tudom mennyire. Talán neked jól jön, mert sokat résztávozol. Nem muszáj közvetlenül edzés után vagy előtt bevinni, izomvesztés szempontjából csak annyi a lényeg, hogy két napon belül kapjon fehérjét a gyógyuláshoz. Vannak amúgy már ilyen szója, búzacsíra meg borsó fehérjék is, azokat is ki lehet próbálni, ha a tejfehérje megfekszi a gyomrod vagy kiütésed van tőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50928) LanyUs válasza ígyvanferi (#50926) üzenetére


LanyUs
senior tag

ígyvanferi: Sokan írták, hogy a bcaa folyamatos szedését nem is vették észre. Akkor tapasztalták igazán mennyit is ért valójában amikor abbahagyták. Nem vagyok már nagy bcaa szedő, csak a 21 km vagy 30 km előtt szoktam belökni viszont akkor dupla adagot jó 10g tisztán.
Az éjszakai etetések miatt már rég ki kellett volna dőljek idegileg, de a glutamin hatékonyságára fogom a menekülő utat. Remélem Neked is bejön! A kedvezményről nem tudtam, akkor jó a bio is :)
Tejsavóból nekem bevált az olcsó mhn cucc is 3e/kg.

tomcica : tudod, hogy van ez! Mehet nyugodtan 1-el kevesebb futás/km gyűjtés, a többit a dupla bcaa megoldja :D Izomnak sem kell a 2g/testúly kg fehérje, ha van kreatin+glutamin mehet mellé a mákos bejgli... Ja, hogy sovány hús, teljes kiőrlés, sok zöldség, hal, túró, tojás az oké, csak ezeket is ki kell egészíteni! Pl. lekváros palacsinta, kakaós csiga :)
Ui.: DM-ben van pl. hozzáadott cukor nélküli mogyorókrém [link] és a lekvár is lehet cukor nélküli, a palacsinta meg zabpelyhes.

[ Szerkesztve ]

(#50929) tomcica


tomcica
Topikgazda

Agony tudna errol kis Phd ertekezest irni,de a massziv edzeseken es az eroedzeseken kivul extra aminosav nem szukseges.Napi normal futas potolhato kajaval rendesen :K
Az alvas a LEGFONTOSABB regeneracios eszkoz,ha azt meg tudod tamogatni kemiaval,akkor arra koltson az ember.
Egyenfuggo,de melatonin,GABA,ZMA (cink,magnezium,b6) esetleg argining,lizin,ornitin (ezek segitik a novekedesi hormon optimalis fenntartasat,ha mar aminosavakrol beszelunk) egy combos BCAA lefedi oket,ebbol a szempontbol lefekves elott egy adag mukodhet.Glutamin legnagyobb resze az emesztorendszerben landol,ami azert jo mert az immunrendszert segiti,szoval ez is okes.
Kreatin eroedzeseknel jol johet,en naponta azert nem toltenem meg 1grammal sem,foleg nem monohidratot (occofajta) mert rengeteg vizet kot meg.Dizajner kreatinokat nem tudom,de aranyarba merik ugyis.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50930) inf3rno válasza tomcica (#50929) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szelént is érdemes szedni, az is jót tesz. Igazából a Béres csepp egész tűrhető ásványi anyag szempontból, de már régen néztem.

Az alvásnál komoly szempont, hogy ne legyenek hirtelen zajok közben. Ha mégis vannak, akkor jobb betolni valami háttérzenét, ami elnyomja egy kicsit. A jó matrac is kell hozzá, illetve a teljes sötétség, fény kitakarása. A monitor nézést érdemes abbahagyni lefekvés előtt 2 órával, és esetleg lámpánál olvasni vagy tévézni messziről. Ami nekem még dobott rajta, ha zokniban aludtam a hideg időszakokban, de nekem gyenge a vénás keringésem, és sokszor hidegek a lábaim.

Buliban hasznos! =]

(#50931) tomcica válasza inf3rno (#50930) üzenetére


tomcica
Topikgazda

igen,ilyenek gyakran tobbet ernek az energiaszint emeleseben,mint a BCAA :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50932) LanyUs válasza tomcica (#50931) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igen! Ugye ilyenkor arra gondolsz, amikor 22:40 még süvít az ordítás és 03:20-kor pedig paskolja a hajam helyét, hogy dada-dada ( éhes/szomjas ) :DDD . És ez már évek óta megy :Y Na ez egy lankás lejtő a hiper-brutál fáradtság felé. Ma pl. nem volt erőm 05:00 csörgésre kelni... Valahogy azt diktálta a testem, hogy aludjak még 06:50-ig. De 2 napnál többet soha nem hagyok ki! A 3. napon ha minden kötél szakad is kimegyek egy 10-esre éjjel/reggel. Tudom mesélted a futótársad, aki ennek ellenére minőségi edzéseket is csinál, de Neki sem egyszerű!

(#50933) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

én 2 éve toltam bringázáshoz a bcaa zero-t, tavaly viszont semmit és mégis gyorsultam ugyanolyan arányban mint bcaa-val előtte. Mondjuk fogytam is rendesen....reggel 66,5-öt mutatott többször a mérleg (179cm vagyok). Most 73kg-al indultam márciusban és 71 vagyok per pillanat....még gondolkodom a bcaa-n.
Ami viszont tuti lesz ismét az a Jaat féle sókeverék szőlőcukor nélkül....ez is kimaradt tavaly, de csak feledékenységből. Ultrafutó rakta össze anno és ártani nem fog, sokkal inkább hasznos és olcsó.....valaki használja közületek?

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50934) tomcica válasza LanyUs (#50932) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Palinkas kenyer v makhaj tea nincs? ;] regen itt ugy oldottak meg,aludt a kolok,mint a bunda.
Futotars mennyisegbol vett le,es rakott minoseget helyette,igy heti 3-4 futasbol megoldja + otthoni erositesek (akkor ott a gyerek a keze ugyeben,van evezopadja,kettlebell,nehany sulyzo).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50935) sharp4 válasza xy.zsolt (#50933) üzenetére


sharp4
őstag

Fogyni is lehet tőle? Izmot mondjuk nem növelnék, így is alig jön fel a lábamra a farmer, ami korábban jó volt.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50936) tomcica válasza sharp4 (#50935) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Lehet,ha kaloria deficitben vagy,a BCAA zero-t pedig arra hasznalod,hogy ne sok izmot veszits :K (csak a BCAA nem eleg a fogyashoz!)

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50937) xy.zsolt válasza sharp4 (#50935) üzenetére


xy.zsolt
őstag

akkor fogytam mikor nem használtam a bcaa-t és kalória deficitben voltam, tavaly. Pont az izom leépülését akadályozza, szóval nem fogyáshoz való :N

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50938) sharp4 válasza tomcica (#50936) üzenetére


sharp4
őstag

Az óra szerint 12km futással 850-960 kcal égetek el, így a napont 3000 kcal ég el. Ha lehet adni az órára (Garmoin Vívoactive 4).
Viszont a Biotech oldala azt írja, hogy a fogyást is elősegíti BCAA Zero. Szerintem kalória deficit nálam nincs meg, viszont figyelek arra, hogy mit eszek... Cukor teljesen elhagyva, tejet fogyasztok esténként gabona pehellyel (ebben van némi cukor), valamint tojást és hús féléket eszem kenyér nélkül. Heti 1-2 alkalommal van megengedve csalás..

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50939) tomcica válasza sharp4 (#50938) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod nem tudom,testsuly fuggo,en biztos nem egetek el annyi kaloriat egy ora futassal,meg nyelgazon se :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50940) sharp4 válasza tomcica (#50939) üzenetére


sharp4
őstag

Én is csak az óra által adott információkra támaszkodom, ami biztos nem ezred pontosságú, viszont, ha 10%on belül van az érték az már egy jó irány.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50941) ígyvanferi válasza bandus (#50715) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na most van 20%-os kupon az akciósokra, de kipchoges pega már nincs. Illetve úgy általában semmi értékelhetőt nem láttam, shieldesből van pár méret, 26 ezer Ft-ra jön ki, és nagyjából ennyi.

(#50942) Vertigo18 válasza tomcica (#50934) üzenetére


Vertigo18
addikt

Ecetes kalapács...

Tarkóra... ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50943) bandus válasza ígyvanferi (#50941) üzenetére


bandus
veterán

igen, szépen visszatették a múltheti akciós árakat az eredetire :(

már a nike sem a régi, mint 3-4 éve a jó kis lamozható akcióikkal :D

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50944) ígyvanferi válasza bandus (#50943) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Ráadásul korábban az extra kupon is mindig 30%-os volt.
Érdemes azért néha ránézni az oldalra, időnként rádobják egy-egy cipőre az alap akciót, ezáltal kuponozható lesz.

(#50945) tomcica


tomcica
Topikgazda

[kép]
Delutani 20km benne kopkodos tempo,elso 3km-en a kolkoket kerulgettem (8-10eves kisatletak) jartam a 3-as palyan es 2x beleptem a belso ivre.Szellel is munka vo't,de ADTA...jelszo: "jo meg az oreg a hazna' :DDD "

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50946) Zozo0525 válasza tomcica (#50945) üzenetére


Zozo0525
őstag

34 perces 10 km? Azta! :Y

(#50947) Peterhappy válasza Zozo0525 (#50946) üzenetére


Peterhappy
őstag

Jahhh. Latszik, hogy forman kivul van es hogy O is oregszik. Plusz a szel, meg a kisatletak.

Remeljuk tobbszor nem rombolja a nimbuszat ilyen gyenge idokkel.

;]

(#50948) LanyUs válasza Peterhappy (#50947) üzenetére


LanyUs
senior tag

Megfigyeltem Nála, ha adta akkor 03:30 alatti átlaggal futott. Ha átlagos akkor 03:32-36 körül, ha nem adta aznap akkor 03:45-04:00 is lehet akár! :)

tomcica 14 km után egylabas szökdeles jó magasra váltott lábbal 0,5 km elég? Legyen külön napon?
Másik ma 8-10 km között meghajtottam 3 km-en keresztül ment 04:02. Ha nekem megy, akkor idővel Mindenkinek megy - ezt biztatásképpen írom!

(#50949) tomcica válasza LanyUs (#50948) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A 20km ossz atlaga 3:45 lett, bemelegites-kifutas, tempocska a 10k utannal egyutt. Elegedett vagyok a pillanatnyi allokepesseggel :K
A valtott labu szokdeles, az egylabazas, a magas terdemeles, az indian szokdeles (high skip) mind serulesveszelyes erosites. NE csinald faradasig sosem. Nehany db, utana kocogas, ismet nehany db. Ugyelj ra h dinamikusak legyenek, szep formaval. Amikor szetesik ez FEJEZD be, mindegy mennyinel vagy. Egylabas szokdelesbol 10-10db-ot szoktam jobb-bal lab/szett es 4 ilyen szett van (nalam a szettben 4-6 gyakorlat van).
Heti rendszeresseggel megy, nem sok, de erintve van ez is.Epp ezert barmikor belefer egy laza napba. Eros napon sok lenne plusszba, kulon nap meg mar nem jut ra.
Neked a testsulyt kell lejjebb vinned, pontosabban a felesleges zsirt. Izombol is annyi eleg, h egeszseges maradj, nem kell tobb :N Viszont ami rajtad marad izom az legyen beedzve.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50950) tomcica válasza tomcica (#50949) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Egy szett igy nez ki:
- 20-40m indian szokdeles
- 20-40m sarok a fenekhez
- 20-40m magas terdemeles
- 10-10db egylabas
- 30-50m egyenes labu futas (libalepes felenk)
- 10-10db valtott labu szokdeles
Amikor roviditeni akarom akkor az egylabas ki van veve es a libalepes.
4x megy a szett, ergo 16-24 gyakorlat. Koronkent szoktam 2db gyakorlatot csinalni. Kozte laza kocogas.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.