Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50751) ígyvanferi válasza xy.zsolt (#50742) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Egy A8-as Audinak sem vetjük a szemére: szégyen, hogy nehezebb, mint egy Suzuki Swift. ;]
Vedd meg a 45-ös Puma Liberate Nitromat! :B Na az könnyű, valószínűleg a lidlisnél is könnyebb, csak ebben van azért anyag is.

(#50752) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#50751) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ezt nem vitatom :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50753) bandus


bandus
veterán

talaltam a szekrenyben egy lunartempo 2-t, 42.5 meretben. parszor kondiban volt rajtam, de sosem futottam benne. valakit erdekelhet esetleg innen?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50754) LanyUs válasza xy.zsolt (#50752) üzenetére


LanyUs
senior tag

Barátom vett egy Clifton 7 est :) Állandóan abban van már :) Barátnője Asics - neki az kell - majd a rossz meret miatt sarokról lefittyent a bőr. Pár napja megkeresett milyen Hoka volt már a lábamon és mennyit csillapított? Ugye a 105 kg nál már pár lépés után érzem egy cipőm mi mennyit tompít. Szóval Ő is vett egy Clifton 7est :D És elkezdett futni! Imádja!

(#50755) tomcica válasza LanyUs (#50754) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Neked a Hoka Rincon jo cipo lehet kigyorsitasra v eros tempora,olyan mint a Clifton 7,csak konnyebb :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50756) LanyUs válasza tomcica (#50755) üzenetére


LanyUs
senior tag

Pont azt nem próbáltam még! Teszteltem Bondi 7, Arahi 4, Clifton 7, Stinson ATR 6, Clifton 3, Challenger ATR 3, Speedgoat Vanquish 3.

Ma elvittem egy reggeli körre a 360g Stinson 6 ATR-t városi forgalom/enyhén vizes aszfalt/frissítő nincs/300 szint. 14. km-ig simán ment a 05:00, de a térdhajlító onnan +40-re rövidítette a lépteket -> 1:52 lett az fm még így is! Tehát az emelt szintű alapozás is kiváló edzés már! :R

[ Szerkesztve ]

(#50757) tomcica válasza LanyUs (#50756) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Heti 1db eros tempo, 1db fokozo kozepes (vege picit megporgetve) eleg. + ero + sebesseg, ezek csak erintve. Az mar szepen feltolja a format egy jo alapra. Tobbi nap laza km,joleso,regenerativ.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50758) xy.zsolt válasza tomcica (#50755) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Nagyon tetszik ez a Rincon 2 :K ....ami talán hátrány az a tartóssága a leírás szerint: 300 miles. Nyúlcipőnél két méret akciós 29k-ért, ha valakinek pont az passzol. Többi méret 42k. Ami még talány számomra az a méretezés....szerintetek egy 272mm talphosszra melyik a jó....mert elég ellentmondásos a leírás pl az ecipőn róla.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50759) inf3rno válasza xy.zsolt (#50758) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gondolom nem neutrális vagy már elvitték. A CLIFTON 6 -ból is látok 30-ért van még egy 48-as méretű, ha valaki nagy lábon él. Ezek szerint ezekből is érdemes nézni az akciókat, mert néha elérhető áron vannak. Én 35-nél többet már nem szívesen költök cipőre.

Buliban hasznos! =]

(#50760) ígyvanferi válasza inf3rno (#50759) üzenetére


ígyvanferi
addikt

[link] 44 2/3-os és 46 2/3-os van belőle 30 ezerért.

(#50761) xy.zsolt válasza ígyvanferi (#50760) üzenetére


xy.zsolt
őstag

igen, erre gondoltam. Na, de ott a mérettáblázat ahol a MM mit takar szerinted....a talpam hosszát vagy a talpbetét hosszát? :F
inf3rno Én már 20ezernél sem költök szívesen többet, de már költöttem és látom előre, hogy még fogok is :)

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50762) danielsz válasza xy.zsolt (#50758) üzenetére


danielsz
tag

Pegából 44-es volt, ami végül nem bizonyult jónak? Akkor a 44 2/3 kéne neked Hokából valószínűleg, ami elvileg ugyanakkora, mint a 44,5-es Nike. Az okoz néha zavart, hogy sokszor azt adják meg, hogy mekkora lábra való, nem a tényleges talphosszt. Nálam minden cipő USA 9.5-es (ez Asicsnél 43.5, Nike-nál 43, Adidasnál 43 1/3). Talphosszra ez 27,5 cm, nekem csak 26,2 cm a nagyobik lábam, mégis kell ennyi ráhagyás, mert különben valahol nyomna. (Bár ha lenne külön rövid távú versenycipőm, abból lehet elég lenne passzentosabb.)

(#50763) inf3rno válasza xy.zsolt (#50761) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a max talán 43 volt, azóta inkább várok akciókra. Van amit 35 alá sosem áraznak le, most úgy ott húztam meg a határt, de ha van jó 20 alatt, mint legutóbb a Saucony, akkor nyilván rárepülök.

Buliban hasznos! =]

(#50764) xy.zsolt válasza danielsz (#50762) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Hát, beletetted a bogarat rendesen a fülembe, mert ugye pont a 44 2/3 van akcióban.....ugyanakkor piszok kíváncsi vagyok most már a LiNing Rabbit IV-re is, ami már úton van. Alszom rá egyet. Több drága, nem futásra használatos sportcipő már nem kell :D

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50765) danielsz válasza bandus (#50753) üzenetére


danielsz
tag

Kár, hogy nem 43-mas :(

(#50766) LanyUs válasza tomcica (#50757) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ezt kifejezetten Neked próbálkoztam ma, hogy ne csak D.N.F 35-ből álljon a világ :) . Akartam, hogy lássad, nem vesztegetted az idődet, amikor leírtad az edzés módszereket. Csinálom becsülettel. Hibák futás közben:
1. Nem használom eléggé a karokat, pedig tempónál nagy szükség lenne rájuk. Oka a sok babakocsis futás, amikor le van fogva a kezem.
2. Egy tempósabb emelkedőt követő pár 100m nyugvó szakasz után hajlamos vagyok ott ragadni örömfutó tempóban közepes pulzuson. Oka talán a test kényelmi ösztöne.
3. A futás kiegészítők hiánya. Hengerezés, core izmok, erősítő gyakorlatok. A puszta futás egy bizonyos szint után nem elég. Oka a lustaság időhiányra fogva -> pedig a további gyorsulás alapja lenne a be nem feszülő térdhajlító.

Na kitartást Mindenkinek! Végre itt vannak újra a mínuszok! :D

(#50767) bajnokpityu válasza LanyUs (#50766) üzenetére


bajnokpityu
félisten

Nemrég azt mondtad, h nem is fontos a tempó, csak a futás szeretete :)
Grat hozzá. Én csak kocogom, a garmin edző boldog velem, én fogytam kicsit, ennyi. És jól esik:)

eladók: Hifiman HE560V3, Topping DX3PRO+ DX7PRO

(#50768) inf3rno


inf3rno
nagyúr

Na bátyám is elkezdett futni. Gimiben azt mondja 3:50 körül volt az 5k-s átlaga, most 7:00-tól is kiköpte a tüdejét 1km-en robot mozgással 150-170 közötti pulzussal. :D Lassan én is nekiállok újra most, hogy már nem kell beöltözni, aztán tolunk majd valamikor egy versenyt.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50769) Never79


Never79
tag

3 év pk-s ezdés után a jövő hétre tempó alapú edzést kell végeznem a két "gyorsító" edzésen. Ti hogyan tartjátok ilyenkor a tempót? Garmin azért nem mutatja rendesen az aktuálisat, mindig késésben van. Persze nagyjából tudom, hogy milyen pulzushoz milyen tempó tartozik, de azt azért befolyásolhatja sokminden.

(#50770) ígyvanferi válasza Never79 (#50769) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Na de tempónál tudod használni a pulzust a változás követésére, csak az elején kell beálljon a megadott tempóhoz tartozó HR, onnantól már figyelheted azt, hogy ne térj el tőle nagyon. Most az mindegy, hogy az adott napon épp alacsonyabb vagy magasabb lesz a választott tempóhoz tartozó. Illetve azért ha nem nagyon kanyargós útvonalon vagy emeletes házak között mész, nem szokott sz.r lenni az órák által kijelzett tempó, lehet azt nyugodtan alapul venni, ha nem is lesz mp-re pontos minden km.
Vagy fusd pályán. De a random parkokban lévő rekortánon is általában jelzik a távot, fél - 1 km-enként. Esetleg töltésen, ahol ott vannak a szelvényeket jelző betontuskók 200 m-enként, ott gyönyörűen lehet stabil tempót tartani vagy résztávozni.
Több ötletem nincs.

(#50771) LanyUs válasza bajnokpityu (#50767) üzenetére


LanyUs
senior tag

Igazad van! Csak óvatosan csippentek bele! Én eddig akárhányszor bele másztam az időbe már nem futottam olyan jólesően. Erre írják itt másképp esik jól :) Az az igazság, hogy meguntam a várost és az erdős részek messze vannak, ahol igazán jól érezném magam, így néha radobok egy lapáttal unalom űzésként. Muszáj volt motiváció ezekre a sötét reggeli, fagyos aerob kocogasokhoz. Nehéz azért kikelni az ágyból, de akkor van idő...
Ami érdekes, hogy egy idő után már nem megterhelő annyira, tehát nem lesz az a beled kiköpöd érzés és a levegő sem fogy el így hazaerhetsz úgy mintha csak kocogtal volna. Az a lényeg, hogy mozgásban vagy! Kitartás!

(#50772) tomcica válasza Never79 (#50769) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A garmin pillanatnyi sebessege eleg utmutato, 1km auto lap-nal meg ugyis latod es finomitasz rajta. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50773) tomcica válasza Never79 (#50769) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amugy mi az alapozas utan (amit van aki kozulunk is pulzuskontrollal csinal 145bpm egyik nap 155bpm masik na, egyszeru ember, mint a faek :D) a celtempokat kvantifikaljuk az elozo felmerok es versenyeredmenyek alapjan. Ilyenkor mar celtempo +-5mp szorassal kitapossuk.
Viszont 3ev az reeeeengeteg, neked nem art ha az ovatos felen fogod meg a tempot, le ne fojjon a kave, ha belenyal az anaerobba hosszabban. Arra is ugyelj, h ha nem ment intenziv fokozos melegites amivel a pulzusodat fel-felvitted a tempo pulzusahoz, akkor az elso 1-2km mar lehet jocskan celtempon fog menni, de a pulzus lagol majd, mert 2-5perc is kellhet egyentol fuggoen mire beall a felsobb zonara. Ezert is szoktuk pl az osszefuzo resztavokat csinalno, ahol mar nem futunk gyorsabban, de a koztes piheno v gyorsul v rovidul (v verseny elott mindketto).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50774) rasotamas


rasotamas
veterán

Sziasztok,

Nem nagyon találtam alklamasabb topikot.
Lesz egy laza 10 nap karanténom albiban ahol van futópad.
Ötlet: napi 4-6-8 órát sétálni attól függ hogy bírom.
Cél: napi 4-5-6000 kalória deficit. Tudom hogy a gyors fogyás nem egészséges, de ez elég rövid behatárolt időintervallum lenne. Másrészt bőven van miből, van vagy 40 kiló súlyfeleslegem. L-carnitin és arthro guard segítségét terveztem igénybe venni. Nem látom bármivel rosszabbnak mint egy egész napos túrázást, főleg hegyekben erdőben
Van valakinek tanácsa, ellenjavallata?

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50775) emvy válasza rasotamas (#50774) üzenetére


emvy
nagyúr

> Cél: napi 4-5-6000 kalória deficit.

> Van valakinek tanácsa, ellenjavallata?

Netto faszsag, mar bocs. 6000 kaloria deficit az azt jelenti, hogy nulla energiabevitel mellett lefutsz mindennap egy maratont.

Ne old meg magad. Napi 1000 kaloria minusz is az egeszsegtelen hataran van.

Semmi ertelme, zero. Az oke, ha csinalsz mondjuk egy-masfel nap koplalast, jot tesz, de nem 10, es nem napi 8 ora gyaloglas mellett..

[ Szerkesztve ]

while (!sleep) sheep++;

(#50776) parandroid válasza rasotamas (#50774) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Ekkora napi kalóriadeficit 10 napon keresztül kb lehetetlen, de minimum full egészségtelen. No meg konkrétan kb nulla bevitt kalória. A séta jó ötlet, de ha olyan tempóban tolod, amit bírsz is, az kb óránként párszáz kalória lesz csak a normálon felül. Ha nagyon optimistán számolunk, akkor legyen 500. De ehhez be is kell pótolni valamennyit, különben nem fogod bírni. A szervezetnek meg kell tanulnia, hogy zsírból égessen, alapból nem onnét fog. Ha ráadásul koplalsz is mellette, akkor pláne nem.

Szóval az a rossz hír, hogy ha fenntartható fogyást szeretnél, akkor a 10 nap kb arra elég, hogy rápróbálj a dologra. A 40 kg minusz, az többéves meló lesz...

De az ötlet jó, mindenképpen mozogj, csináld, csak legyen reális a célkitűzés!

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50777) inf3rno válasza rasotamas (#50774) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szénhidrátot és fehérjét így is pótolni kell valamilyen szinten, ha nem akarsz már az első nap kidőlni vagy izmot veszteni. Gabonákat és hüvelyeseket vagy halat tudom javasolni erre a célra, majd kiszámolod, hogy mennyit. A folyadékot és sót mindenképp, ha izzadsz. Pulzus kontroll is jó lenne, hogy ne kerülj anaerobba, de ha csak gyaloglás, akkor ennek talán nincs veszélye. Szerintem nem baj, hogy próbálkozol, bár nem ez a legjobb módja a fogyásnak, de legalább tanulsz belőle.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50778) HKorn válasza rasotamas (#50774) üzenetére


HKorn
addikt

Ha te gyaloglással el tudsz égetni 4-5-6 ezer kalóriát leteszem a kalapom. Ma montiztam 60km-t, 1250m szintemelkedéssel, 4 és fél órát, elfáradtam mint a kutyák, ezalatt kb 2000kcal-t égettem el. Napi kalóriaadagom kb 1700-1800kcal, ha egész nap semmit nem ettem volna, akkor is csak ~4000kcal deficitet tudtam volna összehozni. És ez csak az első nap, ilyen mértékű aktivitást 10 napon keresztül fenntartani lehetetlen. Legalábbis egy nem élsportoló átlagembernek.

Run&Ride

(#50779) Hi!King válasza HKorn (#50778) üzenetére


Hi!King
őstag

Valószínűleg élsportolónak is lehetetlen lenne, mármint az lehet hogy lehetséges lenne, hogy 7-8 ezer kcal energiát felhasználjon napokig, de hogy mindezt 1-2 ezer kcal energiapótlással tegye, az kizárt, ekkora kalória deficittel pár nap alatt elgyengülne.

(#50780) rasotamas


rasotamas
veterán

Köszönöm a válaszokat. Én úgy gondoltam hogy úgy 1200-1500 kcal főleg fehérjét vinnék be, nyilván első nap ketózisba kerülnék és onnan elvileg zsirbol kéne mennie, ha van elég l-karnitin, emiatt pótolnám.
A só valóban fontos, ezt megsaccolni sem tudom, mennyit kéne pluszban bevinni.
A deficitet csak úgy nagyságrendileg mondtam hogy nem 1000 környékén lenne hanem párezer, ez függ az intenzitástól meg az időtartamtól, óránként 3-500kcal x 4-8 óra.
Pulzusmérő van a futópadon.
Én ilyen vagy csinálok valamit vagy nem ember vagyok, a fokozatosan, mértékkel sosem volt az erősségem. Vagy reggel 6tól naplementéig a kerítést csiszolom a flexszel vagy a kanapén döglök egész nap, átmenet nincs.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50781) harylmu válasza rasotamas (#50780) üzenetére


harylmu
őstag

1 hét alatt pont annyi súlyt dobsz le, amit kb 1 nap alatt vissza lehet szerezni. 40 kiló ledobásához, ha heti 1-1.5kg súlyvesztéssel számolunk háromnegyed év kell minimum, de mivel hosszantartó diéta között érdemes szüneteket tartani, inkább több. Gondolom azt mondani se kell, hogy a fizikai terhelést is folyamatosan kell felépíteni, nem egyből beleugrani, de az látom hogy nálad ki van zárva. Kíváncsi leszek kórházba visz-e az egód, vagy kövérebb leszel utána, mint előtte voltál. :N

(#50782) #76500480 válasza rasotamas (#50780) üzenetére


#76500480
törölt tag

Próbáld meg a reggeli éhgyomros edzést. Hamarabb nyúl a szervezet a zsírraktárakhoz, kivéve ha este nem "töltöd" nagyon fel magad. Mellette soványtúró diéta(méz, kiskanál tejfől, turmixolt fagy.eper).

[ Szerkesztve ]

(#50783) tomcica válasza rasotamas (#50774) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Minden orult otletet imadok :K annyit tennek hozza, h csinalj rola vlog-ot, hogy a test melyik alkatresze hullik szet es mikor. Az ilyenekbol tanulok legtobbet.
Turazashoz hasonlo, azzal h monoton es bekorlatozott a mozgas (turazasnal nem!) par ora alatt elegge el tud keszulni a lab/terd/talp.
Ha turaztal mar edzotabor szeruen aka non-stop jon a terheles naprol-napra, akkor menni fog.A 40kg az combos tulsuly, de hat ahogy szoktuk mondani: "te etted fel magadnak, mind a tied".
Szoval en azt mondom csapj bele.
Vercukorra ugyelj, meg a feherjere is, bizonyos mennyisegu szenhidrat is kell. A tobbit majd megoldja a tested.
Van terv a 10napos karanten utanra, mert ha ezt megcsinalod akkor ujjaszulettel akaratilag, ergo nem artana tovabb utni a vasat.
Mi a B terv, ha ledobja a lancot a bicikli? (gyk. megdol, mint a rohadt nad).
Igaz futassal, de csinaltam olyat, h 5 x 1ora futas 1ora pihenes, szigoruan laza 55km csurgott ossze, ez is lehet opcio, h 30perc seta padon, 30perc pihenes v hasonlo kombinacio.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50784) rasotamas válasza tomcica (#50783) üzenetére


rasotamas
veterán

Vlog: beteg ötlet, alapvetően nem szeretem magamat fényképezni-videózni, meglátjuk, talán.
Melyik rész hullik szét: talp, térd amitől tartok, illetve mivel kéne "kenni" kidörzsölődés ellen a combomat?
A karantén után is asszony nélkül maradok kb 2 hónapra, úgyhogy munka után is lesz időm kicsiben, napi 2-3 órában folytatni, vettem kint egy használt biciklit munkába járni, meg van pár hely az Alpokban amit meg akarok nézni.
Meg persze sulyzózni is akarok, majd ki kell találni mit tudok kézi sulyzóval és saját súllyal.
Ja persze szüneteket lehet és kell is hagyni a gyaloglásban, hosszú az a 24 óra, kitelik belőle.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50785) tomcica válasza rasotamas (#50784) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Figyelj a balansz/egyensuly a lenyeg. Kilokod a jelenlegi allapotodat (+40kg es fostalicska kondi) az egyensulybol, erre a szervezeted reagalni fog, ha regeneralodni tud megerosodik es beedzodik (fokent arra a terhelesre amit kap), ha viszont a pihenes soran nem tudja magat egyensulyba hozni, akkor elkezded beleasni magad a faradtsagba. Engem ez a resze erdekel legjobban, szakmai szempontbol. Video ha nem is, de jol dokimentalt testsupy, mozgas mennyiseg, pulzus, taplalek es folyadek, alvas es egyeb regeneralodas viszont nagyon jo lenne.
Az alkatreszek kozul mindig a leggyengebb lancszem, vagy kapcsolodo resz zuhan meg, a test igy vedekezik a teljes roncsolodastol. Begyullad, faj, elreped. (utobbihoz durva dolgok kellenek).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50786) tomcica válasza rasotamas (#50784) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Sajat testsulyos jo kis workoutokat talalsz a youtube-on, sulyzasra en a kettlebellt javaslom 2-3 eltero sulyu is legyen, labra kell a nagyobb suly. Ha egy mod van ra kettlebell edzotol tanuld meg az alap gyakorlatokat, mivel nagy reszuk ballisztikus igy durvan meg lehet serulni, ha rosszul csinalja az ember.
Swing, turkish get-up, push press, halo (fej korul), kitores, sumo deadlift, good morning stb.. stb majd megismered mindet.
Sajat testsullyal fekvotamaszok, huzodkozas,tolozkodas elsore talan a lajtosabb verziok, kesobb szabalyosan. Nyujtas, pilatesz, joga, gimnasztika szinten jot tesz, megfiatalit mert rugalmasabb leszel, ezekbol nem kell sok, inkabb rendszeresen napi szinten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50787) tomcica válasza tomcica (#50786) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Legolcsobb a gyogyszertari natur vazelin.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50788) tomcica válasza tomcica (#50785) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Apropo egyensuly, mentalisan is le lehet merulni (nem a szenhidrat hianyaban megjeleno kodos agyra gondolok) igy keszits tervet erre is. Valami ami feltolt, felfrissit, ugyanis ha ez lesz az uj eletmod akkor nem 10napra kell keszulnod, hanem 40-50evre!
Az elejen tulcsordul a motivacio es minden megy, sot neha szinte repul is, par honap/ev utan erre is meg kell talalnod majd a kulcsodat (h fenn tudd tartani, ha nem is ekkora langon).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50789) Hi!King válasza rasotamas (#50780) üzenetére


Hi!King
őstag

Csak pár példa, amiket nekem becsült a 75 kilómmal, pulzust is figyelembe véve a Strava:
3:10-es maraton, + összesen kb. 1.5 km bemelegítés, levezetés 3200 kcal
Téli Mátra XL teljesítménytúra, 40.5 km, 1400 m szintemelkedés, kb. 8 óra, 3800 kcal
30-35 km laza futás (nem versenytempóban, mint a maraton), 3 óra, kb. 2000 kcal

Ebből az első kettő olyan, amit nem tudnék napi szinten megcsinálni, főleg nem a maratont versenytempómban, de a 30-35 km-es könnyű iramú futásokat sem ismétlem meg másnap, pedig évek ótarrendszeresen edzek, az átlaghoz képest nem rossz az erőnlétem. Nyilván akin súlyfelesleg van, annak ugyanaz a mozgás több kcal, de nem nagyságrendekkel, és feltehetőleg messze nincs olyan edzett allapotban, hogy akár az én adagomat megközelítse, nem hogy annak a 3-4-szeresét, amit most becélzol.

Ja, és rajtam is volt hogy volt súlyfelesleg, olyan 100 kg votlam 18 évesen, 1 év heti 5-6 futás, köztük kemények is, meg kevesebbet is ettem, így lettem kb. 85 kg. Sokkal később mikor 93 kg voltam, kb. 3 év alatt fogytam 73 körülre. Te hasonlót 1-2 hónap alatt akarsz, ami eleve nem egészséges, de amit a napi kalória deficitről írsz, annaak a töredéke sem megvalósítható. Azt pedig hogy ketogén diéta, felejtsd el, akik azt komolyan csinálják, egész nap fáradtak, és nem képesek komoly fizikai aktivitásra. Futás mellett nem szabad totális kiéheztetésre játszani. Fuss sokat aerob tartományban, legyél enyhe kalória deficitben, és meg lesz az eredménye mind fogyás, mind egészség szempontjából.

(#50790) Agony válasza rasotamas (#50784) üzenetére


Agony
aktív tag

Majd azt is írd meg légy szíves, hogy milyen futópadot használsz, mert nagyon kíváncsi leszek, hogy bírja a terhelést. Nálam 1 óra 5 km/h séta a futópadon 340 kCal-t éget, szóval ha minimális kalóriát viszel be és 6000 kalória deficitbe akarsz kerülni, akkor napi 16-20 órát illik pörgetni megállás nélkül. :U

Start with a whisper, end with a scream!

(#50791) #76500480 válasza tomcica (#50788) üzenetére


#76500480
törölt tag

Ráadásként karantén idején akar sportolni, mikor aszimtómptómásan is min 2 hét ágynyugalom. Pl 1 héttel tünetek lezajlását követően 152 átlag pulzussal tudok futni. Régen egy FM 137el lement 20as BMI vel.(hozzáteszem alultápláltság miatt covidosan inkább híztam xD) Ez a fórumozó meg 40kg pluszt cipel, covidgyanúsan. Én nem kockáztatnék egy szívritmuszavart...

[ Szerkesztve ]

(#50792) rasotamas válasza #76500480 (#50791) üzenetére


rasotamas
veterán

Nem beteg vagyok, a Németországba beutazás feltétele a 10 nap karantén. 1 éves kiküldetésen vagyok, húsvétra vagyunk itthon, csak most egyedül megyek ki mert a feleségem ápolja anyósomat.

https://tinyurl.com/rasoapro

(#50793) tomcica válasza #76500480 (#50791) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ugy tudom h nem beteg, hacsak a 40kg tulsulyt nem szamoljuk annak ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50794) Vertigo18


Vertigo18
addikt

Legyen ott valaki vele, aki a vlogot le tudja majd állítani, amikor elájul és még a mentők kihívásával párhuzamosan fel tudja tölteni YouTube-ra! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50795) inf3rno válasza rasotamas (#50780) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ez a ketózisba kerülés papíron olyan szépen hangzik, de rutin nélkül elég hamar fel fogod adni. Semmi értelme azért bevinni fehérjét, hogy utána szénhidrátra alakítsa a szervezet, sőt kimondottan káros, mert a fehérje bomlástermékek szétcseszik a veséd. Én továbbra is azt mondom, hogy számolj bele valamennyi szénhidrátot, és próbáld meg ketózis nélkül megoldani. Én olyan 200-250kcal-al számolnék gyaloglással egy órára. A fél órás 6km-es futásaim szoktak ilyesmik lenni.

Buliban hasznos! =]

(#50796) inf3rno válasza tomcica (#50783) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én úgy csinálnám, hogy 30-60 perc séta, utána 15-30 perc guggolás, fekvőtámasz, váltogatva, esetleg húzódzkodás (bár +40kg-al nem hiszem, hogy menne). Mindenesetre érdemes valami keresztedzést belevinni, mert különben nagyon monoton lesz. Igazán szerintem a második, harmadik nap fog odaverni neki, ha nem adja fel az elsőn. Beüt majd az izomláz és minden hatványozottan rosszabb lesz.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50797) inf3rno válasza rasotamas (#50784) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Sudocrem, vazelin, ilyesmik jó dörzsölődés ellen. Nem csak a combokat érdemes kenni, a derekat is körbe, ahol a nadrág súrlódik. A cipő, zokni okozta dolgok kizárhatóak, ha mezítláb csinálod, bár nem tudom, hogy a futópad anyaga nem e rosszabb. Illetve ha nincs benne rugó, akkor a csillapítást is talán jobb bevinni egy cipővel.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50798) inf3rno válasza Vertigo18 (#50794) üzenetére


inf3rno
nagyúr

;] ;] ;] :C :C :C

Buliban hasznos! =]

(#50799) inf3rno válasza Vertigo18 (#50794) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Apropó vlog. Így utólag, hogy már lecsengett a kezdeti kellemetlenség, hogyan értékeled? Fogsz még maratont futni?

Buliban hasznos! =]

(#50800) zzola válasza rasotamas (#50774) üzenetére


zzola
félisten

Ennek így semmi értelme! 10 nap alatt akarod megváltani a világot? Én évek alatt dobtam le 40 kilót és "csak" egy visszér műtéttel megúsztam.
Ha fogyni akarsz, azt fel kell építeni, főleg életmód váltással=mást eszel mint eddig. +40 kiló súlyfelesleggel eszedbe ne jusson túlterhelni az izületeidet/testedet...

[ Szerkesztve ]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.