Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50151) xy.zsolt válasza parandroid (#50149) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jaaaa, akkor ezért várok rá potyára ;]

Most, hogy ismét tekerek még jobban oda kell figyelnem, hogy milyen tempót vállalok futásban és bringában is. Úgy érzem kardélen táncolok láberőltetés terén. Ezért tartok reco hetet most a tekerésnél.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50152) tomcica válasza xy.zsolt (#50151) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nalam is reco het van ;]

dongolt foldesut,fuves es homokos reszekkel...szel is akadt...ja ez valtogato 1+1K az atlaguk ennyi.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50153) xy.zsolt válasza tomcica (#50152) üzenetére


xy.zsolt
őstag

ja kérem úgy könnyű ha bringázás nincs mellette ;]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50154) tomcica válasza xy.zsolt (#50153) üzenetére


tomcica
Topikgazda

jogos :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50155) sharp4 válasza tomcica (#50152) üzenetére


sharp4
őstag

Ez elég köpködős lehetett. Ilyen teljesítmény után mi lesz a holnapi edzés?

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50156) LanyUs válasza xy.zsolt (#50131) üzenetére


LanyUs
senior tag

xy.zsolt: De nehogy a 6-os legyen belőle, mert az széria hibás! Nyom a talp külső élén! Én úgy szoktam mondani, hogy ipari hulladék... A 7-es viszont álom...
tomcica: szép! Szinte ugyanezt futottam reggel -1-ben, csak a felét 8 km-ert és nem 3:38-on, hanem 7:38-on. A többi stimmel :DDD :DDD

[ Szerkesztve ]

(#50157) norby_42 válasza tomcica (#50152) üzenetére


norby_42
aktív tag

Én akkor se tudtam volna ennyit, ha a múltkor tényleg kijön az a három kuvasz...

Eat pasta, run fasta

(#50158) ígyvanferi válasza sharp4 (#50155) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem egy erős edzésnek kell következnie. ;]

(#50159) tomcica válasza sharp4 (#50155) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hajnali atmozgato mar le is ment,az 10km totyogesnek hivom,nem merem,kb 6:00-5:00 kozott barmi,lehet az eleje 6:30-7:00 is van,magatol ahova gyorsul.
Delutan 15km 4:20 kornyeke a terv,penteken lesz 20km cikk-cakk a gara fel-le,ttterep es ero epites (az azert eleg kemeny edzes szokott lenni abban a mennyisegben).
Szoval zajlik a munka.
A tegnapiban nem a 3:38 volt a nehez,hanem a valtasok:
[kép]
[kép]
[kép]
[kép]

[ Szerkesztve ]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50160) Vertigo18 válasza tomcica (#50152) üzenetére


Vertigo18
addikt

Nem akarod megkeresni inkább a bringás topikot? ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50161) tomcica válasza Vertigo18 (#50160) üzenetére


tomcica
Topikgazda

azok allatok,kepesek napi 3-6orat tekerni :U ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50162) xy.zsolt válasza Vertigo18 (#50160) üzenetére


xy.zsolt
őstag

lenne akinél gyorsabban fut mint ahogy az teker :D Ugyanakkor respect mindenkinek aki rendszeresen mozog
Gondolkodtam, hogy egy 10km futás mennyi hasonló intenzitású letekert km-t jelenthet :F
Eddig 250km volt a heti átlagom, de a futás mellett ez csökkenni fog...kérdés mennyivel.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50163) Vertigo18 válasza xy.zsolt (#50162) üzenetére


Vertigo18
addikt

Persze... Mert igazából ő is teker, csak előadja itt nekünk, hogy fut! :)

Van néhány promo képe, azokat tolja be ide, mi meg istenként tiszteljük! ;]

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50164) tomcica válasza Vertigo18 (#50163) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:DD jol van,mostmar vissza a konyhaba mosogatni :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50165) Peterhappy válasza Vertigo18 (#50163) üzenetére


Peterhappy
őstag

:C :C
Erre mar en is gondoltam, de soha nem mertem leirni :D

(#50166) tomcica válasza xy.zsolt (#50162) üzenetére


tomcica
Topikgazda

na a 250km-es hetet en se surun csinalom :N anno egyik UB utan volttam elegedetlen a teljesitmennyel es csinaltam 4het 270km/het mini-edzotabort,brutalis egy olyan mit csinal az emberrel...a vegen ugy erzed csak futsz,az a konstans es a tusolas,eves,alvas,6ora melo csak megtori a futast :K (munkahelyen szolttam h nem jovok csak 6orat,es igen morcos leszek 1het utan mar :P toleraltak,meg a vevok is)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50167) xy.zsolt válasza Vertigo18 (#50163) üzenetére


xy.zsolt
őstag

:C Amúgy ha pl az ironman távjait nézem akkor kb 4.5x annyit tekernek mint futnak....ez jó kiindulási alapnak tűnik. Szvsz ha pl 20km futás jut egy hétre akkor a bringázást csökkentem 250ről 160km-re... Na, nyárig majd kikísérletezem mit bírok úgy, hogy a bringán ne csökkenjen az intenzitás, de a futás fejlődjön.

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50168) xy.zsolt


xy.zsolt
őstag

Közben megérkezett a full fekete pega37. Optikailag kb 2 számmal kisebbnek hat mint a visszaküldött, ugyanekkora méretű fehér :K Ez már nem tűnik csónaknak :D Tetszik

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50169) sharp4 válasza tomcica (#50159) üzenetére


sharp4
őstag

Hát gratulálok, igen szép teljesítmény. Ezek láttán jön rá az ember, hogy sehol sem tart.

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50170) tomcica válasza sharp4 (#50169) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Amilyen edzeseket januar kozepe ota csinalok talan eletemben eloszor birom el :K nem lehet csak ugy beleugrani :N volt nalam is turelmes (szinte unalmas) alapozos ev,amikor 175bpm csak unnepnapon lehetettt,akkor is viszonylag rovid ideig.A vasarnapi 30km edzesek 5:00-5:30 maszatolasok voltak,es a vege jobban fajt,mint ez a tegnapi valtott tempo :DDD
Sokan ott rontjak el,hogy amikor mar megfelelo alap van kiepitve,a kovetkezo periodusban visszaallnak ujra ugyanazt az alapot csinalni.Lenyegeben ugy is kell,de minden periodusban valamit picit neheziteni kell,vagy a laza napi futast gyorsitani 1-2bpm,vagy valtott tempokkal picit jobban belenyalni a voros zonaba.
Sokan ugy tartjak az alapozasban semmi nem mehet egy bizonyos intenzitas fole,es igy van DE CSAK az ULTRA tavoknal.Ott zsiregetesbol kell mindent megoldani es arra gyur az ember,a maratonos iram a gyors munka az elezesben.
50km alatti tavoknal viszont csak az elso 1-2ev mehet annyira egyoldaluan konzervativan ahogy a tema osszefoglaloban is le van irva.Utana mar "cifrazni" kell kicsit ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50171) parandroid válasza xy.zsolt (#50162) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Intenzitástól függően 4 körül lehet a szorzó. Én amikor (hobbistához képest) rengeteget futottam, akkor heti 80-100 km volt a táv, most a bicajjal 400-500 km között tekerek. A biciklizés időben dupla annyi, mint a futás volt, kalóriában nagyjából ugyanott vagyok.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50172) Hi!King válasza parandroid (#50171) üzenetére


Hi!King
őstag

Tehát ha jól értem bringázásból ugyanaz a terhelés mennyiség időben dupla annyit jelent?

Egyébként én régi, viszonylag nehéz trekking bringával kb. azonos pulzussal számolva közepes intenzitásnál kb. dupla akkora sebességgel haladok, mint futva. Nyilván nagyon könnyű intenzitásnál ez nem vethető össze, mert bringázni síkon közel nyugalmi állapotban is lehet, és még úgy is mondjuk 15 km/h haladás megvan, míg hasonló intenzitást futni nem nagyon lehet, 4 km/h gyaloglás lehetne kb. a megfelelője.

(#50173) parandroid válasza Hi!King (#50172) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Igen, nekem nagyjából így jön ki. Ha rendszeres sportolás, és erőnlét-, ill. állóképesség-fejlesztés a cél, akkor kell szerezni kell egy országútit, nincs mese. Minden másnál túl nagy a rendszer vesztesége, meg a cipelt sallang.

Tempóban nekem az 5:30-6:00 közötti futás hasonló terhelés, mint országútival a 30 kmph, de ez nyilván rengeteg mindentől függ (korábban felmerült már ez az összehasonlítás, de már nem emlékszem, hogy itt, vagy a bringás topikban).

Ami biztos, hogy alapozni sokkal könnyebb bringán (görgőn): futva meg kellett szakadnom a 140 alatti pulzusért (állandóan elszállt), bringán simán eltekergetek bármennyit 115 körül.

p

[ Szerkesztve ]

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50174) INTELligent válasza xy.zsolt (#50168) üzenetére


INTELligent
senior tag

Kíváncsi vagyok, hogy mennyire fog konzisztensen repíteni :). Azt tudom, hogy írtad, hogy a mérethibásban is nagyságrendekkel javult a tempód.

Nekem eddig a max 200km bringa és 24km futás volt egy héten, de én elég amatőr vagyok, egy éve mozgok csak rendszeresen - és nem értem, hogy hogy bírtam ki eddig :DDD .

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#50175) tomcica válasza xy.zsolt (#50168) üzenetére


tomcica
Topikgazda

37-es pega meg pontos meretben is csonaknak tunik,egy Adidas Adioshoz kepest :K A sarka sokat dob azon,hogy mekkoranak latszik.ilen full fekee meg nem is lattam ,szep.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50176) inf3rno válasza xy.zsolt (#50162) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Időben olyan 2-2.5x-eset mondanak, szóval ha ezt nézzük, akkor 10km futás 20-25km tekerésnek felel meg. Nem tudom, hogy lehet e így számolni.

Buliban hasznos! =]

(#50177) inf3rno válasza tomcica (#50170) üzenetére


inf3rno
nagyúr

A sérüléseket hogyan kerülöd el?

Buliban hasznos! =]

(#50178) Hi!King válasza parandroid (#50173) üzenetére


Hi!King
őstag

De miért baj a rendszer vesztesége? Ha mondjuk 30 km/h országúti helyett egy kevésbé hatékony bicajjal teszem azt 23 km/h-val haladok, mert mondjuk kb. az hasonló terhelés, akkor nem érem el ugyanazt a célt állóképesség fejlesztés szempontjából?

Nekem egyikkel sem gond a 140 alatti pulzus, sőt mostanában lehet hogy felül kell vizsgálnom a könnyű hosszú futásaimat, mert tavaly óta nagyjából ugyanazt az iramot futom egyre alacsonyabb pulzussal, miközben a bringás pulzus is esett azonos sebesség mellett.

Szerk.:
20-adikai hétvégén futok egy fémaratont, úgy egyénileg, virtuális versenyre, mint covid óta szokás. Utána egy-kétszer majd kipróbálom bringával a hosszabb távokat is, nagyon sok év telt el azóta, hogy napon belül megvolt a 100 km, miközben az elmúlt évben futottam már többször is 3-4 órát.

Szerk2.:
Tavaly februárban úgy rémlik egyszer meg azért intervaloztam bringával, mert a hegyekben megcsúsztam a jégen, és a bordámnál futómozgásra fájt. Érdekes tapasztalat volt, olyan 1.2 km körüli egyenesen toltam meg sokszor oda, vissza pedig lassan, 150-es pulzust alig bírtam túllépni úgy, hogy közben tényleg mindet beleadtam és nem az áttét volt a szűk keresztmetszet.

[ Szerkesztve ]

(#50179) tomcica válasza inf3rno (#50177) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Van ami eler pl anno achiles,de nem jellemzo.A masodik laza atmozgato segit legtobbet szerintem...az mindig olyan,mint egy jo nyujtozkodas :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50180) tomcica válasza Hi!King (#50178) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Ha nem versenyspecifikus edzeskent tortenik,akkor siman lehet rosszabb hatekonysagu modon is edzeni pl. gumit huzni ;] sot neha meg jol is jon,h nem pont ugyanugy terheled a szokasos izmokat.Lehet ez is segit abban,h nem serul meg az ember olyan surun.Terepen mindenfele cipoben,mezitlab futni stb...stb.
Vazizmokat,torzset erositeni.Pici felsotest is.Ezek is kellenek rendszeresen.
A masik,meg hogy ha az ember nincs jo kondiban,akkor nem szabad a regi kondi alapjan futni az edzeseket,mert tulterhel es ujra serules lehet a vege. :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50181) xy.zsolt válasza INTELligent (#50174) üzenetére


xy.zsolt
őstag

4.36 lett úgy a tempóm, hogy 1°c hőérzet és a fele táv 40kmh-s pofaszélben volt....ennél jobb lett volna szélcsendben, banánérlelő melegben tuti :K 25. futásnál tartok. Áprilistól júniusig növelem a távot. Csak bringán is maradjon meg a 35ös tempóm.....na, majd kisakkozom.
Legyen már tavasz....35-40c-ig javul a teljesítményem, ez a hideg komfortzónán kívül van nagyon

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50182) parandroid válasza Hi!King (#50178) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Bajnak nem baj, csak kicsit olyan, mintha mindig szándékosan nehéz cipőben futnál, vagy teli hátizsákkal - és nem azért, hogy a terhelést növeld, hanem ugyanazon az intenzitáson, ezért értelemszerűen lassabban.

Amúgy a pulzust valószínűleg azért nem tudod magasabban tartani, mert más jellegű izomzatot fejlesztettél. Van biciklin az un. FTP teszt, ami nagy vonalakban arról szól, hogy mi az a legnagyobb teljesítmény (wattban), amit egy órán keresztül tudsz tartani. Nekem itt megvan a 160-170 közötti pulzustartomány végig, ami stimmel a futással is, mert ott ez a 10k tempómhoz tartozó érték.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50183) Hi!King válasza xy.zsolt (#50181) üzenetére


Hi!King
őstag

Kemény lehetsz melegben, nekem valahol 5-10 fok között lehet futásnál a legjobb a teljesítményem, bringánál a menetszél miatt némileg magasabban.

(#50184) inf3rno válasza tomcica (#50179) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Már mit értesz második laza átmozgató alatt?

Buliban hasznos! =]

(#50185) tomcica válasza inf3rno (#50184) üzenetére


tomcica
Topikgazda

A hajnal/reggeli 10km-t.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50186) xy.zsolt válasza Hi!King (#50183) üzenetére


xy.zsolt
őstag

jah bocs, egyelőre csak a bringánál biztos, hogy minél melegebb annál jobb.....mivel csak januártól futok így ezt még nem tudhatom

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50187) tomcica válasza xy.zsolt (#50186) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Futasnal a 28fok+ tud am dolgokat csinalni :DDD Felmerore v versenyre 5-10fok az idealis,szelcsend... ;)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50188) danielsz válasza tomcica (#50175) üzenetére


danielsz
tag

A Hoka Clifton Edge az igazi csónak, egyik futótársnak van, még ránézni is rossz :D [link]

(#50189) HKorn válasza danielsz (#50188) üzenetére


HKorn
addikt

Jujj, a saroknál hátranyúló talprész mi célt szolgál?

Run&Ride

(#50190) tomcica válasza HKorn (#50189) üzenetére


tomcica
Topikgazda

downhill running...lejtmenet...hivatalosan

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50191) LanyUs válasza danielsz (#50188) üzenetére


LanyUs
senior tag

Nagyon szép cipő! :R A lényeg a sok csillapítás!

A Clifton 2 után jelenleg egy Stinson 6 ATR-ben futok. A cipő leírás alatt a lényeg:
"Aránylag széles felsőrésze, elegendő és kényelmes helyet biztosít a szélesebb lábfejű futók számára a több órás hosszú futások alkalmával. A Stinson már bizonyított a fagyos Antarktiszon, forró sivatagokban, de a nagy maratonok célvonalán is. Sok, mozgásszervi panasszal küzdő aktív életre vágyó sportembernek adta vissza a futás élményét vagy járult hozzá túlsúllyal küzdők aktívabb életéhez."

Rajtam is van extra "gumi", de ezek a cipők teszik lehetővé a helyesnek vélt futótechnika mellett, hogy mozgásban vagyunk 100 kg felett :R
Ez a cipő 48-as méretben 380g körül lehet, de még köveken is tart rendesen. Ha van kraft mindenhol elvisz :K

(#50192) danielsz válasza LanyUs (#50191) üzenetére


danielsz
tag

Még nem próbáltam Hokát, biztos jók, különben nem használnák rengetegen. Én csak külön a Clifton Edge-re mondom, hogy csónak, mert hátulra is eléggé kinyúlik a sarok, meg oldalra a talp, biztos van létjogosultsága ennek is. amúgy könnyű cipő, 252 gramm a 42 2/3-os méret. Egyszer kipróbálok egy Hokát, csak az van, hogy a legutóbbi cipőimet mind max. 20 ezerért vettem, a Hokákat meg akciósan is se fogod ki olcsón.

(#50193) Hi!King válasza tomcica (#50190) üzenetére


Hi!King
őstag

Ennyire sarokra kellene érkezni lejtőn? Vagy valami 30%-os, gatyafékes lejtöt kellene elképzelni?
Szerk.:
Mert amúgy majdnem minden futócipőn látok egy részt a sarok hátulján, ami szinte soha nem ér földet, nálam lejtőn sem. Meglepő módon épp a terepcipőkön legkevésbé, ahol pedig eleve nagyobb lejtőkre kellene számítani.

[ Szerkesztve ]

(#50194) LanyUs válasza danielsz (#50192) üzenetére


LanyUs
senior tag

Ha lehetőség van rá legalább 4-5 féle legyen, mert igen szélsőséges a kényelmük. Egy a lényeg! Clifton 7 legyen köztük! Munkatársam kifogott egyet nőnapon 33e-ért... Tudom, az is nagyon sok egy cipőért! de mit lehet tenni?

Hi!King: tegnap reggel nem volt kedvem futni! Húzott a meleg ágyikó, de erőt vettem magamon! Eszembe jutottál, hogy Te minden reggel állandósult jókedvvel indulsz el a fagyokban?

[ Szerkesztve ]

(#50195) Hi!King válasza LanyUs (#50194) üzenetére


Hi!King
őstag

Szerintem nem sok, ha tényleg beválik az ennyire vastag talp, jó csillapítás. Én ugyanúgy megértem ennek a cipőnek a népszerűségét, ahogy a minimalistákét is. Utóbbinál mondjuk gyakran az árat nem értem, főleg hogy van olyan utcára szánt nyári vászoncipőm, ami gyakorlatilag ugyanazt tudja: vékony talp, minimális, hajlékony felső, zero drop töredék annyiért lehet ilyet kapni, mint dedikált minimalista futócipőt, de igazából a kínai tornacipő is alternatívája ezeknek. Nyilván nem az ilyen 5 ujjas jeticipőkre gondoltam, az megint speciális kategória.

(#50196) LanyUs válasza Hi!King (#50195) üzenetére


LanyUs
senior tag

És a szellemi része reggel a fagyokban? Felmentési igazolást szeretnék kapni, ha éppen lusta hangulatomban vagyok az éjjel végén :D

(#50197) tomcica válasza Hi!King (#50193) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Hallod en a kozelembe se engednem ezt :P de hivatalosan ez downhill cipo,ha jol ertettem.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50198) HKorn


HKorn
addikt

Brooks cipőket nem nagyon látom itt említve, azokról mit lehet tudni, próbálta már valaki?

Run&Ride

(#50199) Studi válasza HKorn (#50198) üzenetére


Studi
addikt

Nekem van egy, de még nullkilométeres. Viszont faszán néz ki! :DDD

Futás nélküli próba alapján ez is komfortos, jól párnázott cipő, mint az Asics GT-2000-em.

(#50200) norby_42 válasza danielsz (#50188) üzenetére


norby_42
aktív tag

Felülnézet döbbentő, van egy túlnyúlása. Mondjuk lehet a pocsolyákat kitakarja, nem leszel vizes :)

Eat pasta, run fasta

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.