Hirdetés

2024. április 30., kedd

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#50451) norby_42 válasza reset (#50449) üzenetére


norby_42
aktív tag

Köszi. Az ilyen elbeszélésekből, meg podcastokból (Bogár Jani, Monspart Sarolta, Bérces Edit) azért érezni, hogy más volt futni 90 körül, meg régebben. Nem volt 'divat'. csak az elszántak csinálták csak a saját örömükre.

Eat pasta, run fasta

(#50452) reset válasza norby_42 (#50451) üzenetére


reset
senior tag

Bogár Janival futottam párszor, persze ő ilyenkor lassított a kedvemért :) Itt lakik a "szomszédban" - Zemplénben...

(#50453) emvy válasza norby_42 (#50451) üzenetére


emvy
nagyúr

Az jó, hogy mostmár divat.

while (!sleep) sheep++;

(#50454) xy.zsolt válasza emvy (#50453) üzenetére


xy.zsolt
őstag

én örülök így utólag, hogy 14-17évesen állóképességi sportot űztem. Akkor szenvedősebb volt, de megkönnyítette a 30évvel későbbi outi bringázást és idén ismét a futást.

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50455) parandroid válasza xy.zsolt (#50454) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Én annak is örülök azért, hogy közel 40 évesen nekiálltam, de biztos jobban menne, ha az első 3,5 évtized nem marad ki teljesen sportügyileg. :U

Amúgy igen, mindegy, hogy valaki “divatból, vagy szeszélyből, vagy rosszkedvből” teszi (na, ki milyen öreg, kinek van meg a dal?), akármilyen sablonos a dolog, ártani nem árthat, az előnyei viszont hatalmasak.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50456) tomcica


tomcica
Topikgazda


34.8km Vajdasagi Terep Liga, eszak-bacskai allomasa (szomszed varosban) uj palyavezetest csinaltak,jooooval nehezebb lett a tavalyinal.2ora 24perccel elso helyen jottem be,Edvard kollegam (egyutt edzettunk az utolso 8 vasarnap) masodik hely,Viktor kollegam negyedik hely (vegig uldozte a dobogot,volt egy ideig harmadik is,de begorcsolt a laba 28km-nel,onnan mar csak SAFE MODE).Csajoknal 2.-3. helyezes rovid palyan (16km).
Mely homok,szel.Nagyon sok energiat kert :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50457) xy.zsolt válasza parandroid (#50455) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Persze, hogy nagy dolog ha felnőtt korban kezdi el bármikor is az ember :K Én csak arra céloztam, hogy a keringést fiatalon könnyebb felépíteni majd később feléleszteni mint az alapokról kezdeni középkorúként. Ráadásul minél később kezdi el valaki annál nehezebb, de nem lehetetlen....erre vagy példa Te is :R

[ Szerkesztve ]

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50458) reset válasza tomcica (#50456) üzenetére


reset
senior tag

Most Te voltál az a "valaki"...Gratulálok.

(#50459) emvy válasza tomcica (#50456) üzenetére


emvy
nagyúr

:respect:

while (!sleep) sheep++;

(#50460) tomcica válasza reset (#50458) üzenetére


tomcica
Topikgazda


most epp en :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50461) Zozo0525


Zozo0525
őstag

Gratulálok.
Jó ezeket olvsni, engem motíválnak... :C

(#50462) norby_42 válasza tomcica (#50456) üzenetére


norby_42
aktív tag

Kemények vagytok, gratulálok!👍

Eat pasta, run fasta

(#50463) tomcica válasza norby_42 (#50462) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Mint utolag kiderult egyben szerbiai terep liga is volt,szoval mini orszagos terep verseny ;) egesz jol hangzik...ha igy belegondolok eleg harmatos mezony versenyzett az iden :P pedig meg Koszovorol is jottek (az meg azert jocskan lejjebb van 800km+ ).
Tehnikai reszletek:
cipo -> Saucony Fastwitch 9
frissites -> 2 db zsele biotech pro narancsos ket evesre 8. es 15.km + GU nutrition csokis zsele (eeez nagy hiba volt :DD ) volt meg nalam 2db zsele hozzajuk se nyultam.
0.5l vizet vittem,csak a sajatbol ittam (ugy gyorsabb) de kb 1deci meg meg is maradt,hideg volt,ennyit kivant a test.
compressport ovbe elfert minden,alul rovid gatya,felul rovid felso vallas Nike Drifit nyari (de sotet,h kicsit huzza azert a napot,hideg volt na :DDD ).

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50464) sharp4 válasza reset (#50458) üzenetére


sharp4
őstag

Itt a fórumon nem csak most, állandóan :D

Magyarország legnagyobb Xiaomi közössége:https://www.facebook.com/groups/622368221279940/?ref=share Apple Iphone 13 Pro & Ipad Air 5

(#50465) norby_42 válasza tomcica (#50463) üzenetére


norby_42
aktív tag

És mennyire volt szintes?

Eat pasta, run fasta

(#50466) Peterhappy válasza tomcica (#50456) üzenetére


Peterhappy
őstag

Grat, bar az idod lehetett volna jobb is ;]

(#50467) tomcica válasza norby_42 (#50465) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Nem volt szint,nehany bucka...de volt ahol bokaig ert a homok :K 170-es pulzus atlagot dobott mara,szoval az kb maraton effort (az ovatos fele ;) )
Peterhappy - szemtelen ;]

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50468) inf3rno válasza tomcica (#50456) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Gratula!

Buliban hasznos! =]

(#50469) xy.zsolt válasza tomcica (#50456) üzenetére


xy.zsolt
őstag

Én is gratulálok mind a futó-, mind pedig az edzői teljesítményedhez! :R

BESTSECRET MEGHÍVÓt szívesen küldök PM-ben.

(#50470) tomcica válasza xy.zsolt (#50469) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Koszi-koszi mindenkinek :R nos a munkat a banda vegzi el,szoval azert az O erdemuk :K en csak nogatom "finoman" oket,es megprobalok mindent megtanitani neki. A fizikai reszrol is ,es a mentalis hadviselesrol szinten.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50471) Chuck Norris válasza tomcica (#50456) üzenetére


Chuck Norris
senior tag

Gratula, nagyon szép.

(#50472) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Sziasztok!
Cipővásárlással kapcsolatban tudna valaki segíteni?
Most nem "futni kellene", hanem szeretnék egy kényelmes, de utcára használható cipőt vásárolni, ami tartja a lábam, ami nem egy idióta gyöngyvászon valami, amiben mindenhová billen a lábam. (még ha ezek drágák is)
196cm/100kg vagyok, és egy 20e Ft-os New Balance csuka olyan, mintha nem lenne a lábamon...
Ja, USA13 a méretem...
Köszönöm előre is.

(kocogni Saucony-m volt, de már kb 10 éves szegény, szét nem esett, de elhasználódott)

(#50473) reset


reset
senior tag

"Ne küzdj az úttal...csak vedd el amit ad..." - tanítgatta Caballo Blanco, a mű egyik főszereplője a szerzőt. (Christopher McDougall: Futni születtünk)
Megfogtak a szavak. Ez az! Elvenni és elfogadni amit felkínál a futás!
Általában is, de idősebb korban kiváltképp fogadd el:
- Fogadd el, ha visszafordultál, mert egy pontnál feladtad!
Ezernyi oka lehet...nem muszáj mindent megfejteni.
- Fogadd el, ha partnered már megint jobb volt! Hosszú, kemény léptei sorjáznak előtted...ám te tudjad, "a legjobb futó nem hagy lábnyomot"...! *
- Fogadd el, ha megváltoznak, elérhetetlenek lesznek a valamikor öröknek hitt kedvenc útvonalaid! - mert eltelt sok év, mert elmosta az árvíz, mert körülkerítették, beszántották stb...
- Fogadd el, ha váratlan baleset, betegség miatt visszaestél! Túl leszel rajta, és ha kell újrakezded, újratanulod.
- Fogadd el a felhőket, de ne takarózz be velük...!

* Lao Ce

[ Szerkesztve ]

(#50474) ígyvanferi válasza zolikaDB (#50472) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Vegyél mondjuk egy Tiszát vagy G&T-t.

[ Szerkesztve ]

(#50475) Vertigo18 válasza tomcica (#50470) üzenetére


Vertigo18
addikt

"Finoman"?

Mi lelt? :F

Minél több embert ismerek, annál jobban szeretem a kutyámat...

(#50476) Hi!King válasza ígyvanferi (#50474) üzenetére


Hi!King
őstag

+1 a Tiszának. Nekem nincs (próbáltam botlban, nekem a belső talpkialakítása nem tetszik), de feleségem úgy 5 éve hordja kb. az év felében, még csak el sem kopott, azt mondja kényelmes, és egyébként bőrből van, nem gyöngyvászon, mérsékelten vízálló is.

Másik lehetőség, ha a kinézet nem számít, egy viszonylag egyszerű túracipő. De pl. az én leggyakrabban használt utcai cipőm egy Adidas sportcipő, ami talan hivatalosan tenisz cipő, de igazából utcai, azt hiszem műbőrből lehet, de elég korrekt minőségű.

(#50477) tomcica válasza Vertigo18 (#50475) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Megerositeni akarom oket, nem eltorni :P (igy is a hataron tancolunk surun :K)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50478) LanyUs válasza Vertigo18 (#50475) üzenetére


LanyUs
senior tag

Bezzeg Minket fórum tanítványokat magas prés alá tett! Nem lazítja, csak tekeri-tekeri :DDD

(#50479) bandus


bandus
veterán

van a régi polar m400-am, aminek meghalt a bluetooth része, azaz nem párosodik a pulzusmérő övvel és a mobillal sem tudom így szinkronizálni. fehér színű, a szíja már sárgás a sok használattól, de a gps része jól működik. tudja ezt valaki, valamire használni még szerintetek? ha igen, akkor szívesen elküldöm neki.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50480) INTELligent válasza bandus (#50479) üzenetére


INTELligent
senior tag

Írtam PM.

Flickr: https://bit.ly/2wtfNl5 || https://500px.com/photofan96 || Strava: https://bit.ly/2QzLnok

(#50481) zolikaDB válasza ígyvanferi (#50474) üzenetére


zolikaDB
veterán

Volt 7-8 éve, deee... Jelenleg 47.5 talán a legnagyobb. A feje keskeny, azt is úgy hordtam, h öcsém kitaposta pár hónap alatt nekem. De öcsém pár ezer km-el arrébb él jelenleg és nem jön egy darabig :D
Asics, Sauconyból van ajánlott nagyméret modell? Tehát gondolom, nem a 15 ezres típusokat kellene nézegetnem...

(#50482) zolikaDB válasza zolikaDB (#50481) üzenetére


zolikaDB
veterán

A lényeg, h a mindennapokra mennyire kényelmes egy futócipő...?

(#50483) bandus válasza zolikaDB (#50482) üzenetére


bandus
veterán

teljesen jo, en hordom utcara az elhasznalt cipoket.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#50484) inf3rno válasza bandus (#50479) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem aki ért hozzá biztosan meg tudja tákolni, ha meg nem, akkor szétbontja a chipek miatt. Azért azt most már nem javaslom, hogy tedd ki ingyen apróra, vagy akkor csak olyannak add, akinek sok hozzászólása van. Sajnos én is eladtam egy hibás alaplapot, aztán rá egy hónapra láttam, hogy a hibát kitakarva működőként árulják többszörös áron. Ilyen ez a pop szakma.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#50485) zolikaDB válasza bandus (#50483) üzenetére


zolikaDB
veterán

És van modell, ami NEM valamint ami ajánlott? Nincsenek illúzióim, 30e környékén nézelődnék...
Asics Gel-Quantum 90 2
Saucony-t hol érdemes venni, ami eredeti?

[ Szerkesztve ]

(#50486) norby_42 válasza zolikaDB (#50482) üzenetére


norby_42
aktív tag

A szétfutott Pegát befogtam, azóta szinte nem használok utcára másikat.

Eat pasta, run fasta

(#50487) parandroid válasza norby_42 (#50486) üzenetére


parandroid
nagyúr
LOGOUT blog

Dettó ugyanez a helyzet nálam is. Illetve van még pár másik cipőm, ami valamiért nem jött be futócipőnek, de utcainak tökéletes.

p

I talked to that computer at great length and explained my view of the Universe to it and then... it commited suicide.

(#50488) ígyvanferi válasza zolikaDB (#50485) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Szerintem ez nagyon túlárazott, egy abszolút belépő modell (igaz csak futós szempontból, lehet gyalogolni lehet benne, de az olyan megvan 15-20 ezerből is). 30 ezer környékén Asicsból inkább ez a Cumulus: [link], amiből van jó nagy méret is. Ha futócipőként ajánlott, akkor sétálni is biztos jó, szerintem még dizájnosabb is annál a quantumnál, de ez nyilván egyéni preferencia kérdése. Aztán hogy neked mi lesz kényelmes utcára, az majd próba után fog elválni. Futócipőkkel amúgy az a jó, hogy ha a méretet eltalálod, akkor gyakorlatilag bármelyik kényelmes lesz, ami nem valami nagyon extra kialakítású. Szemben mondjuk az ilyen-olyan utcai cipőkkel. Szóval én valami ilyesmit próbálnék meg a helyedben: [link]. Utcára egy ilyen full fekete jobban mutat, mint a fehér talpúak, és fele annyi. Vagy ez a Nike Downshifter: [link]. Bár ezt próbálni kell mindenképp, mert a felsőrész nem túl rugalmas.

[ Szerkesztve ]

(#50489) HThomas


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Sziasztok!
Egy Salomon Supercross kb 600km után kiszakadt felül, kétoldalt, ahol a megerősített orr-rész véget ér. Ez normális? Egy picit többet vártam volna...

(#50490) Hi!King válasza ígyvanferi (#50488) üzenetére


Hi!King
őstag

Bár én eleve nem annyira tartom jónak a futócipőket sétálásra, a jobb csillapításúaknak túl puha, a magas droposoknak túl magas a sarkuk, a Nike Downshifter szerintem kimondottan rossz választás lenne, nagyon átfújós gyöngyvászonból van a teteje elől, ami ráadásul egy csepp harmattól átázik, emellett a felső cipőfűző lyukak nagyon felül vannak, az első cipő, aminél oda emiatt nem fűztem be, hanem csak lentre. Utóbbi miatt futni ugyan jól lehet benne, de sétálásnál nem tartja eléggé a lábat. Sokkal jobb alternatíva a legolcsóbb Decathlonos túracipő, amit én csak azért nem hordanék utcára, mert túracipő kinézete van, utcára meg utcai cipő kinézetűt hordok, viszont belföldi száraz túráknál soha semmi gond nem volt vele (plusz egy elődjével anno Tátrában, Júliai-Alpokban is túráztam).

(#50491) emvy válasza Hi!King (#50490) üzenetére


emvy
nagyúr

+1.

En setalasra kifejezetten minimal cipoket hordok, mint pl. Vivobarefoot, de akar ilyen Merrell Vapor, etc. A talpadnak nem kifejezetten elonyos, ha allandoan puha feluleten es/vagy emelt sarokkal maszkalsz.

while (!sleep) sheep++;

(#50492) tomcica válasza HThomas (#50489) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Az utobbi evekben elegge elkutyult a Salomon,foleg a felsoresz minosegevel :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#50493) inf3rno válasza parandroid (#50487) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én sem veszek már utcai cipőt, baromi kényelmetlenek.

Buliban hasznos! =]

(#50494) inf3rno válasza zolikaDB (#50485) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én nem költenék rá ennyit, és inkább outlet környékén keresgélnék. Azt hiszem Boráros téren van egy bolt, ahova innen járni szoktak. Vagy legalább néznék valami akciót. Pl Saucony-ból nem olyan régen lehetett kapni 10-15k körül is új cipőket, én is vettem egy Ride ISO 2-t, teljesen jó azóta is. Szóval én a helyedben az 15-20k-t lőném be, és ha már ennyi pénzed van rá, vennék mindjárt két cipőt is.

Buliban hasznos! =]

(#50495) HThomas válasza tomcica (#50492) üzenetére


HThomas
senior tag
LOGOUT blog (1)

Hm, jó tudni... de szomorú... a régebbi Salomon túracipőimmel soha sem volt ilyen gond... viszont a Supercross bevált, túrázáshoz is használtam sokszor. Jó lenne valami hasonló, csak strapabíróbb.

(#50496) ígyvanferi válasza Hi!King (#50490) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Akkor azt tényleg ne, kösz a kiigazítást!
Némelyik decathlonos túracipő nem is néz ki rosszul, utcára is beleférne. Bár nem tudom te melyikre gondoltál, pl. ez az NH500-as egész pofás.

(#50497) Perillustris válasza zolikaDB (#50472) üzenetére


Perillustris
senior tag

Ez ma érkezett meg hozzám. Szükségem éppen nem volt rá, de nagyon megtetszett. Jól tartja a lábakat és nőttem benne 2 cm-t.

Magasságra gondoltam.

Perillustris

(#50498) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Köszönöm nektek. Nézelődök akkor, linkelek, ha lelek valamit.
Boráros tér nem jó, debreceni vagyok :)

Nike-ból ritka a 48-as. Volt Lunar 90-esem, elég jó cipő, talán 30e Ft alatt vettem.
Merrell-em is volt, az egyik legjobb cipőm volt, nagyon jól tartotta a lábam.
Tehát nem egy rongydarab volt, mint az újonnan viszonylag kényelmes New Balace-om.
Ride ISO 2 van a futobolt.hu-n, de 40e Ft...

[ Szerkesztve ]

(#50499) zolikaDB


zolikaDB
veterán

Ja igen, befelé dől a lábam, ha ez számít...

(#50500) Studi válasza zolikaDB (#50499) üzenetére


Studi
addikt

Ha ezt így érzed, akkor szerintem keress egy futóboltot, ahol van lábállás diagnosztika. Spuri van Debrecenben is, persze nem most. :((( De érdemes lehet, hogy lásd kell-e neked stabil cipő, vagy jó a neutrális? A befelé dőlés önmagában még nem meghatározó, az a fontos, hogy futás közben hogyan mozog.

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.