Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17951) tomcica


tomcica
Topikgazda

En mar kifejtettem itt parszor a velemenyemet arrol,hogy mi lesz az emberrel ha egesz telen "lassu alacsony pulzusos alapozot" tol = lassu alacsony pulzusu futo :K
Meg az alap epitese soran is erinteni kell mind a porgos sprint munkat,mind a magas pulzusos resztavos es tempo munkat egyarant,igaz nem olyan aranyban mint a kigyorsito fazisban,az igaz.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17952) t1 válasza tomcica (#17951) üzenetére


t1
addikt

Velem is ez lett :B :(((

(#17953) concret_hp válasza tomcica (#17951) üzenetére


concret_hp
addikt

jah heti 1* mentem edzésre, ahol nem lassú tempó volt, de egyébként a számok alapján nem sokat lassultam ilyen 400-800m körökön, szóval talán nincs világvége :B

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17954) inf3rno válasza concret_hp (#17953) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja, de lehet, hogy tomcicához képest lassúak vagytok. ;]

Buliban hasznos! =]

(#17955) concret_hp válasza inf3rno (#17954) üzenetére


concret_hp
addikt

az eddig is így volt :U

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17956) deicide válasza concret_hp (#17955) üzenetére


deicide
veterán

És így is marad. Még én is csak karcolgatom azt a sebességet, ami neki a laza csurgás. :)
De lehet, hogy maratonon már partiban lehetnék vele. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17957) kk831228


kk831228
addikt

Na holnap fölugrok lehet Dunakeszi decába... :)) Nem akarok itt senkit leterhelni... :R :R Nagyon szépen köszönöm az ajánlatokat, rendesek vagytok!!!! :R

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17958) tomcica válasza deicide (#17956) üzenetére


tomcica
Topikgazda

maratonon ott lennenk egymas mellett,ugye ahhoz egesz mas munka kell,mint amit en megyek :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17959) kk831228 válasza kk831228 (#17957) üzenetére


kk831228
addikt

Esetleg ha valakinek kellene még, holnap délelőttig dobjon privit!! ;) :))

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17960) nauro


nauro
aktív tag

Sziasztok!
Egy kis tanácsot szeretnék kérni. Mostanában mindenféle terv nélkül csat futottam, általában 11-12 kilómétereket 4:40-4:50 között. Szeretnék lassan elkezdeni valami célzott felkészülést, azonban előtte mindenképpen fel akarom mérni magam. Erre kitűztem jövő hét szombatra egy cooper-t.

A kérdésem az lenne, tudnátok e ajánlani valami gyorsító edzést addig, hogy legyen a lábamban egy két iram?
Valamint hogy addig hányszor és mennyivel előtte érdemes megtenni?
(Tudom egy hét van már csak hátra)

Köszönöm

(#17961) concret_hp válasza nauro (#17960) üzenetére


concret_hp
addikt

miért kell rákészülni az állapotfelmérésre?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17962) t1 válasza t1 (#17952) üzenetére


t1
addikt

Annyira nem vészesen ez a 2. legjobb félmaratonom [link] versenyen még tavaly 4:48 lett a PB , nem volt vészes, a szél ami szopatott rendesen jó sok időt ki vett belőlem talán van esély visszanyerni a sebességet amit télen elhagytam.

(#17963) beltram válasza t1 (#17962) üzenetére


beltram
tag

Azért valljuk be, ez ideális pálya volt. :)

[ Szerkesztve ]

pace be with you

(#17964) t1 válasza beltram (#17963) üzenetére


t1
addikt

Persze, nyilván nem egy hegyi menet volt, de nem használtam ki amit nyújtott, lefele sem futottam el ha ott megnyomom biztosan PB lesz, nem mellesleg akkora szembe szél volt, majdnem lefújta a fejemet. Igazibók mindegy is, tempó gyakorlásnak jó volt . Holnap megyek ide : [link] ez több mint nem ideális lesz :)

(#17965) repvez


repvez
addikt

használ valaki endomondo appot? Nem tudja valaki,hogyan lehet manuálisan szinkronizálni a weblappal?Mert a telefonomon a teljes futás megvan , de a weblapon csak 2km és már megnyitottam ujra az alkalmazást és a weblapot is párszor de semmi változás.
Azt nem tudom, hogy oda vissza működik e a szinkronizálás, tehát ha a weblapon törlöm akkor a telefonban is törlődik e az aznapi cucc vagy újra leszinkronizálja a telefonéval?

Nem szeretném ha elveszne, mert az idei első 5km-em lenne .Ehhez tudnám viszonyítani majd a későbbit.

Egy másik kérdés , hogy a pulzusszám zonákat hogyan lehet személyre szabni?Mert alapból 10%onként megy fel a zona, de igy nálam szinte folyamatosan a pirosba vagyok , mert 110 vagy 120asról kezdek neki és 180 a vége az eseteg 60%-ban a piros zonába.

(#17966) Alg válasza repvez (#17965) üzenetére


Alg
veterán

Elvileg ha a telefonnak van netkapcsolata, automatikusan kellene szinkronizálnia.

Pulzuszónákat ha jól emlékszem a saját adataidnál tudod beállítani. (bár már elég régen próbáltam a premiumot)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17967) repvez válasza Alg (#17966) üzenetére


repvez
addikt

igen frissitett is csak épp nem a teljes távot tette fel a weblapra.
Én tudom állitani a zonák értékeit, csak nem tudom, hogy milyen lépésközökkel kéne, mert ami gyárilag van megadva az rám nem jó, mert igy csak piros zónát jelez.

Mondjuk nem mondom, hogy nem is ott futok, mert elég gyenge időket megyek még és érzem sok sokkal több nincs bennem jelenleg.

(#17968) Danika256


Danika256
aktív tag

Sziasztok

Már amúgy is rég írtam ide a nyilvánosba, meg megint merültek fel kérdések, úgyhogy most két témában kérném szakértőink segítségét :)

Alapozás:
A téli alapozást továb folytatom egész évben... :) Idén kb 8 bpm-et sikerült eddig lefaragnom, 100km-enként az adatok alapján 1.1-1.2bpm-el csökken a pulzusom. Átlagban 148-as pulzuson szoktam már menni (78%) heti 3 alkalmat félmaraton távon, de nem tudom a sebesség rovására van e értelme lejjebb vinni a pulzust? Az alacsonyabb pulzus többet hozhat az állóképesség fejlesztésében? Vagy nyugodtan kitolhatom 80%-ig is? Most, hogy szépen csökken a pulzus már tudnák vele mahinálni alapozásnál is.. Melyik tartomány hoz a legtöbbet szerintetek?

Dombfutás:
Most, hogy a Spuri Öböl félmaratonon a befutónál megleptek a szervezők az emelkedővel, ( már megint emelkedő :D ) mivel nem számítottam rá, ismételten ott véreztem el :)
Szerintetek, hogy érdemes erre edzeni? Szeretnék ilyen edzést is beiktatni, főként résztávozás gyanánt, ugyanis ilyen 100-200m-es emelkedő szakaszok érhetőek el amerre én futkosok.. :)
Illetve van értelme erre edzeni addig amig a pulzus a szűk keresztmetszet? Mondjuk szerintem még jó ideig az lesz, csak a sebesség fog változni, most is 96%-on toltam végig a távot :)

Köszi

Dani

(#17969) inf3rno válasza repvez (#17965) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Elvileg gpx-ként fel lehet tölteni ezekre.

Buliban hasznos! =]

(#17970) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én közben javulgatok pulzusban, vagy a Mio Link mér kevesebb hibával, passz. Most átlag 130 (max 160) pulzussal kocogtam ilyen 7:30 körüli pace-el, legutóbb meg ugyanezen az útvonalon ugyanezen lassúsággal ilyen átlag 160 (max 200) körülit írt. Az ízületeim nem nagyon bírják még, újra meg kell szoknom, hogy futkározok. A sarkam fájdogál, recseg, de elviselhető, egyáltalán nem olyan rossz, mint a nyáron volt. Remélem majd ha gyorsítok a tempón, akkor sem lesz rosszabb, és a végén tényleg helyrejön. Mellkaspánttal még nem sikerült mérnem, azt hiszem kifogyott az elem, amit adtak hozzá, mert sehogyan sem sikerül összepárosítani az órával. Mivel azt írtátok, hogy a keringés javítása egy elhúzódó folyamat, ezért ezek alapján nekem úgy tűnik, hogy nem valami pontosak ezek az optikai szenzoros pulzusmérők. Majd még írok, ha sikerül beüzemelni a mellkaspántot.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17971) beltram válasza Danika256 (#17968) üzenetére


beltram
tag

Én alacsony pulzusos futást csak heti egyszer csinálnék a helyedben, a heti (hétvégi) hosszú futást.
A másik két-három edzés legyen inkább résztáv, fartlek, vagy anaerob küszöbön tempó.
Én november óta szerintem egy kezemen (na jó, kettőn :) ) meg tudom számolni, hogy mennyit futottam pulzuskontrollal, mégis folyamatosan csökken a pulzusom a lassú futások során.

pace be with you

(#17972) tomcica válasza beltram (#17971) üzenetére


tomcica
Topikgazda

:K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17973) gombi01 válasza tomcica (#17972) üzenetére


gombi01
tag

Tomcica :
Hi, a múlt heti 4nap verseny tempóval meggyötörtem magam amit még érzek...
Futottam azóta egy terepet 12km, egy szintesebb terepet 14km és egy aszfaltost tempósabban 18km. Ma egyet lassabban kb 90percet. Jövő hétvégén maraton. Szerinted mit kellene még előtte edzenem ,hogy ne legyen/maradjon fáradság de ne is lustuljak?

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17974) tomcica válasza gombi01 (#17973) üzenetére


tomcica
Topikgazda

mivel te szoktal bringazni is,nyugodtan atmozgathatod magad bringaval,valamint konnyu tempok meg mehetnek itt-ott persze mennyiseg ne legyen mar tul sok,fokozatosan vedd le

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17975) deicide válasza gombi01 (#17973) üzenetére


deicide
veterán

Pluszban:
Mindenképpen át kellene masszíroznod magad alaposan, esetleg ha van sportmasszőr, akkor vele, aranyat ér. Emellé én beraknék legalább 1db teljes pihenőt és ahogy tomcica is írja, pörgős áttétellel mehet bringa is, az fenntartja az iramot mind fejben, mind a lábaidban.
Illetve sok terhelés miatt folyékony magnéziumot tolj, de azt gondolom amúgy is szoktál, illetve sok-sok tésztát, az izmok meg fogják hálálni, ha visszatöltöd, ami kifogyott. :)

Ma pl nálam is bringa volt, szerencsére csak 40-50-es szél volt, így alig 5-6x akartam árokba b***ni a bringát az Adony-Ercsi-Martonvásár útvonalon, ami ráadásul nem is az elején volt, hanem 50-75km között. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17976) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Na megvettem az fr225-öt... Még nem futottam benne csak ismerkedek vele... Olyan kerdésem lenne hogy az endomondo-val tudom valahogy szinlronizálni vagy pedig csak strava-val lehet... Eddig minden endo-n van amiket futottam... :F Ja és szoftverfrissítést ajánl, frissítsem vagy inkább ne...

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17977) t1 válasza kk831228 (#17976) üzenetére


t1
addikt

Mehet a frissítés. Endomondoval úgy szinkronizál, hogy az Endomondo profilodon belül kell beállítani, hogy összekapcsold a Garmin Connectel.

(#17978) kk831228 válasza t1 (#17977) üzenetére


kk831228
addikt

Értem, köszönöm... :R Majd lesz még egy ket kerdesrm biztos... :R :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17979) repvez válasza kk831228 (#17976) üzenetére


repvez
addikt

Ha endomondót használsz akkor biztos tudsz nekem a (#17967) hszemre is válaszolni, hogy a zonákat hogyan és milyen értékre állítsam be, hogy jobban tudjam az értékeket tartani és ne egyből a piros zónába menjen.
A másik , hogy lehet riasztásokat beállítani, hogy a max pulzusnál riasszon vagy a zónák átlépésekor?

Esetleg van olyan alkalmazás aminél a távolság és az elérni kívánt szintidőt beállítva körönként vagy 500m- ént jelezne, hogy gyorsítsak vagy lassítsak a cél eléréséhez?

(#17980) kk831228 válasza repvez (#17979) üzenetére


kk831228
addikt

Fogalmam sincs sajnos, és nem azert mert nem akarok segíteni, janem tényleg nem tudom. Eddig annyit csináltam hogy elindítottam futás elején a végen meg megállítottam... :B :D Nem mentem bele komolyan a tobbibe... :N

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17981) Alg válasza repvez (#17979) üzenetére


Alg
veterán

Az nem lehet hohy nem a zóna alacsony hanem a pulzus magas? ;] :P

Egyébként webes felületen settings -> Heart rate

Az alap %-ok szerintem jók, a minimumot és a maximumot add meg neki.

Nekem jelenleg resting 55, max 190, ezzel 177nél kezdődik az utolsó zóna, ami kb. jó is, 5k/10k versenytempóm van itt kb.

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17982) repvez válasza Alg (#17981) üzenetére


repvez
addikt

Köszi ezért nem volt jó nálam ,mert a rest érték 60on volt, ez nálam kb 80 igy máris közelitöbbek az értékek és a grafikon is modosult több lett a sárga és kevesebb a piros .
Egyébként mennyi edzés hatására várható, hogy elkezd csökkeni a pulzus?
Idén még most tartok csak 54km-nél , de már most majdnem elértem a tavalyi 62km teljes éves teljesitményem

(#17983) t1 válasza t1 (#17964) üzenetére


t1
addikt

Sikerült, kategória második lettem [link] :)
[link]

(#17984) beltram válasza t1 (#17983) üzenetére


beltram
tag

Bravó, szép menet volt! :C

Tegnap nekem is összejött egy korosztályos érem Rákoscsabán. Nagyon jó kis verseny és versenyzés volt, végre igazán jó időben.

pace be with you

(#17985) gombi01 válasza t1 (#17983) üzenetére


gombi01
tag

GRATULA!
t1:
gyakorlatilag az első km után 12ig alattomossan emelkedett.

beltram:
Te is szép tempóval vitted végig!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17986) tomcica


tomcica
Topikgazda

:C bravo mindenkinek,csak beerik a szorgalmas munkatok :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17987) Danshee válasza repvez (#17979) üzenetére


Danshee
tag

Üdv!

Ha jól olvastam a korábbi hszeidet, nem tudod, hogyan állítsd be a pulzuszónáidat futáshoz. :)
Ha precízen, személyre szabottan meg szeretnéd kapni a zónáidat, ahhoz el kell menned egy teljesítménydiagnosztikai vizsgálatra, ahol megkapod erre a megfelelő válaszokat. Amíg nem szánod rá magad erre, addig csak a sötétben tapogatózol, de addig is érdemes a 220-életkor-nyugalmi*százalék+nyugalmi képlettel próbálkozni, ami az átlagos felnőttek 70%-ának megközelíti a valós zónáit. A zóna százalékokat pedig belőheted így: 50-60% - zsírégető(aerob), 60-70% - szénhidrátégető(aerob), 70-80% - aerob-anaerob átmenet, 80-90% - anaerob, 90-100% max tempó

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#17988) repvez válasza Danshee (#17987) üzenetére


repvez
addikt

Köszi, igen a pontos értéket gondoltam, hogy egy ilyen vizsgálattal lehetne beállitani, de már igy is sikerült jobban beállitani, mert az alap pulzusom, volt nagyon alacsonyra beállitva, gyárilag 60ra volt állitva ,nekem kb filmnézés közbe is 80 körüli a pulzusom, igy erre átirtam a nyugalmi értéket és a mai 4km emen már jobban elosztva irta az értékeket, már 88%át irta a sárga anaerob szintre és csak 2% a maximumra, elötte ez pont a forditotja volt, pedig a pulzusom ugyan azt az értéket mutatta.

(#17989) Danika256 válasza repvez (#17988) üzenetére


Danika256
aktív tag

Egyébként ha jól figyelsz a tested jelzéseire, az aerob zóna végét te is jól érzékelheted. Nálam 151 felett hirtelen kialakul egy úgymond diszkomfort érzet és hirtelen picit több levegő kell. Akár mint egy villámcsapás :) De amúgy tényleg nem kell komoly dologra gondolni, de ha sokat edzel így érezni fogod! Ha megvan ez a pulzusérték ahol ez megtörténik, onnantól már nagyjából kiszámolható a többi is. De a pontos értékekhez tényleg egy bevizsgálás lenne szükséges.

De amúgy arra a kérdésemre még nem válaszoltatok, hogy %-ban kifejezve melyik tartomány hoz legtöbbet az állóképességen? Gondolom nem mindegy, hogy 70 vagy 80%-on megy az ember..

(#17990) Danshee válasza repvez (#17988) üzenetére


Danshee
tag

A 80 az kicsit magas nyugalminak, bár sok szempont befolyásolja. Ha nyugalmit mérsz mindenképp úgy mérd, hogy reggel ébredés után, egy megfelelő alvás után, lefekszel az ágyra 5 percig relaxálsz és 5 perc után elkezded mérni 5 percig és annak veheted az átlagát vagy a minimumát is akár. Teszten nekem a minimumát vették és 64 volt úgy, hogy még izgultam is kicsit, amikor itthon mértem 59 volt. Amúgy ha jól edzel, a nyugalmi pulzus idővel csökkenni fog azt igazolva, hogy fittebb vagy. Nem tudom hallottad-e, hogy a biciklis Lance Armstrong-nak 32-es nyugalmi pulzust mértek anno... :D De amúgy a nyugalmi pulzus sokkal fontosabb, mint ahogy általában foglalkoznak vele, betegséget is előre vetíthet, ha nagyon magas akkor szívbetegségre is utalhat, 90 feletti stabil nyugalmi pulzusnál már érdemes kardiológust felkeresni, mert ott gáz van.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#17991) deicide válasza Danshee (#17990) üzenetére


deicide
veterán

Akkor olyan nagyon nem is vagyok messze Armstrong-tól a 38-as nyugalmi pulzusommal. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17992) repvez


repvez
addikt

Hát felkelésnél nem az első gondolatom, hogy magamra aggassam a pulzusmérőt.
Ezért várok egy olyan okos eszközre amiben van pulzusmérő GPS, BT meg esetleg egy kis memória, hogy csak az az egy órát vagy karperecet kelljen magamnál tartani, ha futni akarok.

Egyébként amikor megvettem a pulzusmerő pántot a kollégám is vett, neki az ágyon ülve 42 volt nekem meg 90.
ÉS 20 köröket futott a pályán 150es max pulzussal én meg a 9. körnél abba hagytam 179 max nál.

(#17993) Danshee válasza Danika256 (#17989) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Ha állóképességre gyúrsz mindenképp aerob zónában kell maradnod, a legelső GA1 más néven E1 zónában nagy mértékben zsírt éget el a szervezet, ezért hívják ezt zsírégető zónának, itt érdemes a hosszú 1-2 órás edzéseket végezni, mert ezzel tudsz a legtöbbet fejlődni ha hosszútávú versenyre készülsz. A következő zóna a GA2 vagy E2 az a zóna, ahol már elkezd a szervezet nagy mértékben szénhidrátot elégetni, még ez is aerob zóna, de ebben a zónában már ajánlott kevesebbet lenni, ha hosszútávra gyúrsz. Természetesen ez egyén függő ki milyen edzettségi állapotban van stb... csak egy futóedző tudja személyre lebontva megmondani, hogy neked pontosan most mire van szükséged, de hosszútávra mindig ezekben a zónákban edzenek és heti 1-2 alkalommal intervallos aerob-anaerob átmenet vagy anaerob zónás rövid gyorsításos edzéseket szoktak még javasolni, hogy a regenerációd fejlődjön. Tehát a kérdésedre válaszolva 50-60%-ban érdemes a legtöbbet edzeni, ha állóképességet szeretnéd javítani. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#17994) Danika256 válasza Danshee (#17993) üzenetére


Danika256
aktív tag

Rendben nagyon köszönöm! Akkor ezek szerint a kis pulzusú edzéseknél lassítanom kell és még lejjebb vinnem a pulzust, hogy hatékonyabb legyek. Sajnos egyelőre 70% alá nem nagyon tudom vinni, mert sétálni nincs időm :), de megpróbálom minél alacsonyabban tartani. Egyéb gyorsításos, résztávos / dombos edzésből csak heti 1 - et csinálok egyelőre + heti 1 spinninget. Amíg nem tudom lejjebb vinni még legalább 10-el a pumpát, többnek nem látom értelmét.. :)

(#17995) kk831228


kk831228
addikt

Üdv!! Megint órás kérdesem lenne:

Akkor kezdésnek meg kellene tudnom a nyugalmi meg a max pulzust és ezt megadni az órának??

Találtam edzésterveket a garmin connect-en ezeket használta valamelyikőtök vagy csak sajátot állítottatok be?? :F :R

Annyit már elérzem hogy a strava-val meg az endoval szinkronizál... Mondjuk a strava-nál nem tudom miert nem mutat csak egy pár értéket, pl. köröket nem mutat úgy mint az endo...? :F

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17996) Danshee válasza kk831228 (#17995) üzenetére


Danshee
tag

Hali!

Én a konkurenciához tartozom mert poláros vagyok, de segítek amennyit tudok... :D
A nyugalmi pulzusodat azt mérd le otthon, a maximum pulzusodat sajnos csak tippelni tudod képlet alapján, 220-életkorral kijön elvileg a maxod. Nekem a terheléses teszten pl. 196 lett a max pulzusom és a képlettel 195 volt, tehát nekem működött viszonylag jól, de ismerek olyat akinek teljesen más jött ki. Én a saját edzéstervekre esküszöm, de lehet ötletként nézni másét is. Straván ha köröket szeretnél látni, szegmens-t kell létrehozni("create segment"), ahol megadod, hogy 1 kör a térképen hogy néz ki és az alapján mindig mérni fogja a köridődet, ha ugyanazon a helyen futsz.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#17997) Danshee válasza Danika256 (#17994) üzenetére


Danshee
tag

Sajnos ez ilyen, néha nekem is demotiváló 8-10km-t futni olyan lassú tempóban, de mivel tudom, hogy ettől fejlődök csinálom szorgalmasan. Ha jól be vannak lőve a zónáid, akkor a GA1 az olyan laza kocogós tempó kb.
:)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#17998) kk831228 válasza Danshee (#17996) üzenetére


kk831228
addikt

Értem, köszönöm!! :R Max pulzusra találtam másik 2 képletet is, de gondolom a meres a legbiztosabb... :R : [link]

Edzés tervből meg a másodikat szeretném a közeljövőbe elkezdeni 10 km 50 perc körül de inkább alatta... :) [link]

Mennyire lehet jó ez a terv, szerinted? :F :R

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#17999) Danika256 válasza Danshee (#17997) üzenetére


Danika256
aktív tag

Nálam ez most megint olyan 8 km/h lesz, mivel vissza kell lassulnom. Tényleg egy laza kocogás.. Télen 21.5km távra álltam be alapozáshoz, úgyhogy ez marad is.. :D Ez több mint 2 és fél óra így. Sokszor már az agyfasz kerülgetett, de azért a zene sokat segít, meg közben lehet fejben rendezni a dolgokat :)
Ami érdekes lesz az a frissítés, most hogy közeledik a jó idő, de majd valahogy megoldom azt is..

[ Szerkesztve ]

(#18000) concret_hp válasza deicide (#17991) üzenetére


concret_hp
addikt

ez ugye nem te vagy? :D

nekem is elég sokat esett a nyugalmi pulzusom, mostanában nem mértem, de másfél év alatt 70-75 közti tartományból lement 55-re.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.