Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18101) Alg válasza lorcsi (#18095) üzenetére


Alg
veterán

Ilyen régit nem vennék, akkor már inkább valami dekás, vagy egy BT-os öv+mobiltelefon

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18102) concret_hp


concret_hp
addikt

na tegnap sikerült egy 10.8km 6:40es tempóra, de 134 avg, 143 max pulzus, nem tudom mi volt, de jó lenne ha ilyenekt tudnék futni, csak gyorsabban :D

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18103) margithid


margithid
veterán

Endomondo mérései vajon mennyire valósak? 5 km futással létezik, hogy 800 kcl-t elégetek?
Nyilván csak körülbelüli érték, de azért nem árt ha tudom, persze sok mindennek a függvénye ez tudom. Testsúlyom 80 kg.

(#18104) ígyvanferi válasza margithid (#18103) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nem tudom, én 13 km körül égetek el annyit az endo szerint. 5,6-nál 350 körülit ír. 70 kg.

(#18105) deicide válasza margithid (#18103) üzenetére


deicide
veterán

Pulzusadatok nélkül szinte semmi alapja nincs az odaírt számnak, de általában kb duplázza, azaz feleannyit égetsz el, mint amennyit ír.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18106) margithid válasza deicide (#18105) üzenetére


margithid
veterán

Igen, én is sokaltam amit kimutat endomondo!
És melyik a legolcsóbb ilyen pulzusszámláló ami megbízható és tartós? Lehet kínai is.

(#18107) Newboy911 válasza margithid (#18103) üzenetére


Newboy911
tag

Szombaton voltam 5K versenyen 330 kcl-t írt rá az endo.(70kg)
A 800 az nagyon sok.

(#18108) Akcept válasza margithid (#18097) üzenetére


Akcept
tag

Én full amatőr vagyok, tehát ne vedd készpénznek amit írok, nem is szoktam hozzászólni. De:

Ne bízz feltétlenöl a cipőben! Én most pont úgy jártam, hogy vettem új cipőt, mert az előzőben 1100-1200 km van. Most az új cipőben 100 km után újra megfájdult a térdem, mivel néha kényelmesebb sarokra érkezni. Tehát nincs más, mint odafigyelve a lábam elejére érkezni, az előző 1000 km is úgy telt. De én futni AKAROK már ameddig tehetem a térdem miatt...

(#18109) margithid válasza Akcept (#18108) üzenetére


margithid
veterán

Én az érzetre adok, semmi másra.
Ebben a cipőben érzem, hogy nagyon jó futni, ezen nem fog múlni semmi tényleg, az előző cipőm 6-7-8 éves kb, sétálni még jó, de ennyi.
Ha a térdem megadja magát megint, akkor tényleg nem erőltetem...

(#18110) concret_hp válasza margithid (#18103) üzenetére


concret_hp
addikt

kb. no way szerintem

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18111) deicide válasza margithid (#18106) üzenetére


deicide
veterán

Én 3-4 éve Decathlonban vettem ant+-os verziót 10K-ért. Ha nincs ant+ a telefonodban, akkor bluetooth-os verziót keress, szerintem most is hasonló nagyságrendű összegért elérhető, e-bayről még olcsóbban is.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18112) margithid válasza deicide (#18111) üzenetére


margithid
veterán

:R

(#18113) Stauffenberg


Stauffenberg
nagyúr

Sziasztok!

Új cipőt vennék magamnak, de továbbra sem mennék bele a magasabb árkategóriákba. A nagyjából 10-15k környéki ársávot nézegetem.

Öcsém sportcipő szakboltban dolgozik, de ők csak a legnagyobb márkákkal foglalkoznak, szóba sem állnak olyanokkal, akik nem hagynak ott legalább 30 rugót. :D Szerinte enyhén pronáló a lábam, de határeset, szerinte a neutrális cipő is belefér. Vennék stabilizált cipőt is ha éppen nem 25k körül indulna az áruk.

Most egy Asics Gel Stormhawk a kiszemelt. Vannak róla érdemi tapasztalatok? Decathlonos márkákból van valami említésre méltó ennyiért? Kalenji Eliorun például?

A felhasználás helye elsősorban aszfalt (70%) és másodsorban döngölt föld (30%).

(#18114) kk831228


kk831228
addikt

Jól mérhet ez a garmin... Max. pulzus 207... :F :B

[link]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18115) Alg válasza Stauffenberg (#18113) üzenetére


Alg
veterán

Adidas outletben ki lehet fogni 15 körül, bolondos kedden alatta is (pl. egy hét múlva minden férfi termék -25%, 3 hét múlva minden 16K feletti termék -25%)

Dekás cipők előnye meg ahogy hallottam hogy ha szétmegy, egy(?) éven belül szó nélkül cserélik.

Szerk: de baromi meleg lett hirtelen :(

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18116) kk831228 válasza kk831228 (#18114) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem csak valami hiba csúszott a rendszerbe volt 192-193 az kb reális lehet de a 207 az nem igen 33 évesen... :B

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18117) margithid válasza Stauffenberg (#18113) üzenetére


margithid
veterán

Itt nézz körbe, ennél jobb árak nem nagyon vannak, talán még outletexpertnél.

(#18118) inf3rno


inf3rno
nagyúr

No én közben nézegettem a csuklópánt meg a mellkaspánt közötti különbséget. Az eredmények elég hasonlóak, szóval tudom ajánlani. Elméletileg a Garmin órákban is ugyanez van, mint a Mio Link-ben, szóval azokkal sem lehet gond. Szerintem. Nekem mindenképp maradni fog a csuklópánt, mert a mellkaspánt rohadt kényelmetlen volt.

Most másfél hónapja kezdtem újra futni. Olyan 5:30-6:30 közötti pace-ekkel futok, és olyan 160-as átlag pulzussal, aminél a maximum 185 körül szokott lenni, illetve ritkán egy-egy edzésnél 200-at is mért. Ezek általában ilyen 3:30-4:30-as rövid 200m-es hegynek sprintek. Van még hova fejlődni keringésben, meglátszik a kihagyás. Egyedül laza kocogásnál megy a 130 körüli átlag pulzus, ha terhelés van, akkor már felkúszik 160 körülire.

A sarkam úgy néz ki lassan helyrejön. Fájogat, de direkt hosszan bemelegítek, és csak 10k-kat futok, így meg egész elviselhető, sőt mintha javulna is. Majd csak később tolom ki a max távot félmaratonra, talán nyár közepe - vége felé. Utána meg megpróbálom elkezdeni az edzéstervet, amit még tavaly őszre találtam ki.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18119) boygabi_


boygabi_
aktív tag

Srácok egy kis segítség kellene: Lesz egy céges szervezésű 3Km -es futóverseny. Hogyan kellene erre készülni? Inkább hosszabb távot szoktam futni lassabban. 5Km és attól fölfelé. Rövidekben nagyon nem vagyok otthon.
Gondolom a 3 Km távon már az elején tolni kellene. Milyen levegővétel az ideális ide? Például 2 lépés be 2 ki?
Mostani tempóm elég sok betegséggel ami kicsit visszavetett: 5:30-6:00 perc/km hosszabb távon.
Tudom nagyon egyénfüggő ez de bármilyen jó tanácsot szívesen fogadok ami segíthet.

(#18120) inf3rno válasza boygabi_ (#18119) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az attól függ, hogy mikor lesz. Idő kell hozzá, hogy felfejlődj. Érdemes rövid sprintekkel kezdeni 100-200m, ameddig komolyabb tempóban bírod, aztán fokozatosan növelni a távot 400-800m-re. Tomcica ebben a profi itt, ha megmondod mennyi időd van a versenyig, biztos segít összerakni egy edzéstervet.

Annyit előljáróban, hogy állóképességhez általában 1-es típusú izomrost kell, erőállóképességhez meg erőhöz meg 2-es. Szóval meg fogsz kínlódni vele, hogy a 2a meg 2b izomrostokat is megnöveszd.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18121) Newboy911 válasza kk831228 (#18116) üzenetére


Newboy911
tag

Nekem is vannak az órával ilyen irányú gondjaim.
Eddig résztávoknál, gyorsabb futásoknál figyeltem meg.
Egy ideig jól mér, utána baromságot folyamatosan.
Pedig jól illeszkedik a csuklómra.

(#18122) kk831228 válasza Newboy911 (#18121) üzenetére


kk831228
addikt

Na ja, nekem is most jött ki résztávnál... :U Neked folyamatosan szarakodik?? Majd legközelebb szorosabbra veszem kicsit, neked szorosan can a kezeden?

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18123) boygabi_ válasza inf3rno (#18120) üzenetére


boygabi_
aktív tag

Június 15-én lesz a verseny. Ennyi időm van hosszútávból rövidtávra átállni. :)

(#18124) repvez


repvez
addikt

Hát érdekes ez a futás.Mult héten lenyomtam 5,6km-t egybe semmi gondom nem volt, enyhe vádli feszüléstől leszámitva, de pár óra mulva elmult, kimaradt 3 nap majd futottam 3.3km-t szintén semmi gond, majd rá következő nap is gondoltam futok egy rövidet. erre már a kezdésnél pár száz méter után ugy fájt a sipcsontom, hogy alig birtam lépni.
3,78-km után csak sátikálni tudam., de mire kifujtam magam elmult minden fájdalom.
Ma csak annyit vettem észre, hogy melóban a bakancs és a zökni között megdagadt a lábszáram.
De ez már régebben is volt.

lehet köze a lábdagadásnak a lábfájáshoz? tehát amikor olyan állapotba vagyok, hogy hajlamosabb a lábam bedagadni akkor jobban fáj, mikor nem akkor meg fájdalom nélkül futhatok?

(#18125) borix válasza Newboy911 (#18121) üzenetére


borix
őstag

Résztávos edzésnél nem mérnek pontosan a csuklóról(ahhoz kellene külön mellkaspánt is).Sima állandó tempónál mérnek jól.

(#18126) Danshee válasza inf3rno (#18118) üzenetére


Danshee
tag

A Polar H7-es mellkaspántja rendkívül kényelmes és megbízható. Kb nem is érzem, hogy rajtam van, de nyilván a csuklópántos kényelemben fejlődés. Én viszont még adok ennek a csuklópántos dolognak pár évet, mert még nem elég kiforrott a technológia. Nekem már az is tragédia lenne, ha csak egy edzésen hibás max pulzust mutatna. :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18127) Stauffenberg válasza margithid (#18117) üzenetére


Stauffenberg
nagyúr

Köszi a tippet! Itt csak az a gond, hogy felpróbálni nem tudom a cipőket, hogy eldöntsem melyik lesz az ász.

Talán besuttyóskodom magam az öcsémék boltjába, hogy a kiszemelt cipőt majd jól ne ott vegyem meg. :)

Közben beszéltem megint a tesómmal, ő erősen javasolja, hogy inkább stabilizált cipőt vegyek a kissé pronáló lábamhoz, inkább ne spóroljak ezen, hosszabb távon meghálálja majd.

(#18128) Newboy911 válasza borix (#18125) üzenetére


Newboy911
tag

Lehet benne valami, mert hétvégén a szombati 5K verseny utolsó 5-600 méterén már nem mért valóságot.
A kezemen szoros volt. Lassabb futásoknál nincs ilyen tapasztalat.

(#18129) inf3rno válasza boygabi_ (#18123) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ha ráállsz, valamennyit biztos, hogy fogsz javulni addig. Csodákra azért ne számíts.

Buliban hasznos! =]

(#18130) inf3rno válasza Danshee (#18126) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Ja hát mindenkinek mások az igényei. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18131) inf3rno válasza Newboy911 (#18128) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Igazán olyan tudná összehasonlítani, akinek drágább órája van, és egyszerre több HRM-et is rá tud csatlakoztatni. Én is inkább csak tájékoztató jelleggel írtam. Egyébként nekem kb. 10 mérés alapján nem volt vele gond eddig.

Buliban hasznos! =]

(#18132) ígyvanferi


ígyvanferi
addikt

Az eddigi heti 3 futás mellé bejött most két konditermi edzés, amik - mivel hosszú kihagyás után kezdtem most újra -, teljes testesek, mindkétszer van két gyakorlat lábra (egy kitörés, egy felhúzás). Plusz mindezt kicsit szerencsétlenül elosztva, hétfőtől péntekig tolom le. Lehet ez túlzás? Vagy rövidtávon nem? Érezni nem érzem, bár ez csak a 3. hét így, és az elsőn csak egy kondi volt. Úgyis szétbontom nemsoká a termes dolgokat, és akkor csak egyszer kerül sor lábra egy héten. Az már gondolom vállalható.

(#18133) beltram válasza ígyvanferi (#18132) üzenetére


beltram
tag

Ha jól érzed magad így, akkor hajrá! Azt viszont ne felejtsd, hogy a kevesebb néha több. :)

pace be with you

(#18134) concret_hp válasza ígyvanferi (#18132) üzenetére


concret_hp
addikt

ha gyenge vagy, akkor lehet hogy sok ;] (most tényleg ezt mi honnan tudjuk? :) )

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18135) junkhead válasza ígyvanferi (#18132) üzenetére


junkhead
aktív tag

szerintem kitörés felhúzás nem vészes, utóbbit mennyivel csinálod illetve hány kg vagy?

amikor én csináltam egyik nap futás, másik nap kondi volt, a végén már elég fáradt volt a lábam, ha inkább futáson van a hangsúly akkor
egy tipp:
[link]
+ szerintem sok plank, farizom, csipőhajlító gyakorlat és nyújtás kell, illetve a trx is jó.
de majd kolosanyi megmondja, úgy emlékszem ő kettlebellel nyomja brutálba. :C

[ Szerkesztve ]

(#18136) inf3rno válasza junkhead (#18135) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Köszi, ez hasznos lesz nekem is. Úgy tapasztaltam, hogy futás után guggolás, ilyesmik nekem nem válnak be.

Buliban hasznos! =]

(#18137) kolosanyi válasza junkhead (#18135) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én teljes mértékben rámentem a 3 erőemelő fogásnem erősítésére, nagyon ritkán futok mostanában, akkor is lassan és keveset. :DDD

Cserébe 200-al húzok, év végéig 250 a cél. Ha meglesz a 600-as totál, akkor elkezdek kisebb hobbi erőemelő versenyekre járni tapasztalatszerzés végett. :)

(#18138) kolosanyi válasza kolosanyi (#18137) üzenetére


kolosanyi
veterán

De, hogy érdemben is válaszoljak, 2-án voltam egy erőemelő szemináriumon, ott volt egy versenybringás és egy triatlonista is. Mindketten elsősorban az alacsony ismétléses erőedzést preferálják, mert szerintük sokat hozzátesz a saját sportágukban a teljesítményük javulásához. Én inkább kigyorsításkor látom értelmét az erőedzésnek, viszont a guggolás és a felhúzás szerintem mindenképp hasznos ilyenkor.

Hogy mennyire sok, az sok változótól függ. Nehéz meghatározni azt a maximum elvégzett edzésmunkát, amiből még képes úgy regenerálódni a sportoló, hogy fejlődés legyen belőle, ne egyhelyben toporgás, vagy visszafejlődés. Én mindenképp külön napra tenném az erősítést, de az is lehet, hogy előtte és utána is 1-1 nap szünetet tartanék.

[ Szerkesztve ]

(#18139) junkhead válasza kolosanyi (#18137) üzenetére


junkhead
aktív tag

opppssssz :U

jobb a konditerem szaga, mint a végtelen út illata? :) most meglepődtem, nekem a futás többet ad fejben, lélekben, testben, mint a kondi, de hát nem vagyunk egyformák...

azért hajrá ott is! :R

(#18140) kolosanyi válasza junkhead (#18139) üzenetére


kolosanyi
veterán

Igazából ehhez jó géneket örököltem, marha könnyen szedek fel tömeget és erősödök. Ezen kívül mindig az volt az álmom, hogy erős leszek, úgyhogy szépen lassan elkezdtem leépíteni mindent, ami nem ezt a célt szolgálja. A saját testsúlyos gyakorlatokból azért pár kedvenc bent marad a ritkán végzettek között, de nem viszem túlzásba. Köszönöm a biztató szavakat. :)

(#18141) t1


t1
addikt

Alakul ez : [link]

(#18142) beltram válasza t1 (#18141) üzenetére


beltram
tag

tényleg szép! az elején mi az a pulzus elszállás, mérési hiba?

pace be with you

(#18143) t1 válasza beltram (#18142) üzenetére


t1
addikt

Köszi, igen, mostanában szívat az öv, feldobja 175-180 körüli pár percig a pulzust és ott tartja majd minden megy rendesen tovább. Tök random a dolog valamikor egy edzés alatt 2-3x megcsinálja van amikor egyszer sem. Nem tudok rájönni mi a baja.

(#18144) beltram válasza t1 (#18143) üzenetére


beltram
tag

Rendesen be szoktad vizezni?

pace be with you

(#18145) t1 válasza beltram (#18144) üzenetére


t1
addikt

Szerintem igen, télen amikor az alapozókat futottam akkor nem volt ilyen gondom vele, mostanában kezdte el csinàlni. Gondolkodok egy elemcserén hàtha megoldja.

(#18146) gombi01 válasza t1 (#18141) üzenetére


gombi01
tag

t1:
bakker így tolod már? kezd beérni a sok munka gyümölcse, grat!

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18147) kk831228 válasza t1 (#18141) üzenetére


kk831228
addikt

Ez szép... :R . Ilyesmi a cél nekem mostanában... 45 perc 10 km... Nagyon messze van még... :D

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18148) deicide válasza gombi01 (#18146) üzenetére


deicide
veterán

Így van, a kitartás előbb-utóbb gyümölcsözik. Én meg elkezdtem hadakozni magamban, hogy idénre picit hátrébb szorítom a futást és bringázom kicsit, legalábbis megméretném magam egy időfutamon legalább, meg 1-2 mezőnyversenyben is.
Persze azért még áprilisban kinéz egy 14km-es verseny és júniusban a Szenior országos bajnokság is 3000 vagy 5000 méteren.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18149) t1 válasza gombi01 (#18146) üzenetére


t1
addikt

Igen. Szépen lassan fejlődöm, ha idén 21-re àttudnám vinni ezt a tempót boldog lennék :)

kk831228

Csak kitartás kérdése tavaly ilyenkor félmaratont se tudtam futni, 10k is 5:20 körüli àtlaggal ment versenyen.

deicide

Hàt igen :)
Neked ironmant kéne nyomnod nem csak tekeredni futkoràszni :)
Jövő évi terv, veszek egy kezdő outit és én is elkezdek tekerni a futást picit letekerem majd. Csak a pénz pénz pénz...

(#18150) deicide válasza t1 (#18149) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, a bringa költséges. Most jött meg a teljesítménymérős pedálom, nem vót' az sem olcsó.
Inkább duatlonban gondolkodom, talán jövőre, ha már külön-külön nem leszek jó egyikben sem. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.