Hirdetés

2024. április 25., csütörtök

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18201) bencze válasza Apollo17hu (#18199) üzenetére


bencze
senior tag

Htc one m8-cal próbáltam endomondót és nekem is pontatlanul mér, gyengébben mint más appom. Próbáltam vagy 4-5 futást szóval konzisztensen rossz. Szerintem is az appal lehet valami gond.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18202) Apollo17hu válasza bencze (#18201) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Nem az a gond, hogy pontatlanul mér, hanem, hogy egyáltalán nem mér, elveszíti a jelet, és ilyen távok születnek:

(#18203) bandus válasza Apollo17hu (#18199) üzenetére


bandus
veterán

hát felületi keménységet ritkán mérnek ránézésre, bármely tárgyról/anyagról is van szó :D meg kell nézni, remélem az itteni lidlben van belőle.

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18204) Apollo17hu válasza bandus (#18203) üzenetére


Apollo17hu
őstag

Jogos, de én majd egy tüskés/rücskös verzióra csapok le, ha látok jóárban.
Ha vennél/tapintanál esetleg, légy szíves, oszd majd meg a tapasztaltakat! ;)

[ Szerkesztve ]

(#18205) Akcept válasza Apollo17hu (#18202) üzenetére


Akcept
tag

Nem lehet hogy lombot bontanak a fák?

De igazából inkább egy kérdés: A 143 max és 85m min nem tévedés? Mintahogy a 90 és 120 méter. Azért nem használok Endot, mert azon nekem soha nem jó. Még a Glonass vevős telefonon sem....

(#18206) Alg válasza Akcept (#18205) üzenetére


Alg
veterán

Ha nincs barométered sosem lesz jó a magasságmérés, egyszerűen túl pontatlan a GPS ilyen téren. Esetleg úgy lehet jó, ha a program nem a mért magasságot jelzi ki, hanem ráhúzza a tracket egy szintprofilos térképre.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18207) Danshee válasza Alg (#18206) üzenetére


Danshee
tag

+1
Ez pontosan így van. A GPS vertikálisan elég pontos (már amikor nincs rossz napja), de horizontálisan nagyon pontatlan tud lenni. Jelenleg a Suunto Ambit 3-nak van a világon a legjobb barometrikus szenzorja, arra lehet alapozni, amit vele mérsz.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18208) Akcept válasza Danshee (#18207) üzenetére


Akcept
tag

Mivel egy súlyos betegség után közel 50 évesen kezdtem futni (addig nem sportoltam), próbáltam pontos adatokhoz jutni, nehogy beégjek egy versenyen. Az Endomondo sehogy nem volt jó a magasságot tekintve, a Runtastic két telefonon is. Egyszer összenéztem egy futóórával (azt hiszem Garmin) dombról dombra, egyeztek a magassági adatok, 600 méter szintnél kevesebb mint 10% eltérés huszonkilométeren. És persze az elérhető térképek szintjeit is néztem.

Azonos körön mindig azonos magasság:

Rekortán:

Itt látszik, hogy el-eldobja a jelet, de a szint 0 és mindig nulla.

Amikor esőtől tartva több réteg follpackba csomagolom a telefont, csak akkor szokott tök rossz értékeket mérni. Az egyik egy régi Sony, a másik Lumia 435. Volt egy Samu is a sorban, dettó...

(#18209) bencze válasza Apollo17hu (#18202) üzenetére


bencze
senior tag

Nálam annyiban nyilvánul meg, hogy ha a kiexportált gpx filet nézem, sok az ismételt koordináta, ez olyankor azt jelenti, nem mért. Mivel Stravában rögzítek mindent, amikor ezt beimportálom oda, a duplázásokra vagy azt hiszi, mindegyre megálltam, vagy ha kiveszem a duplázásokat kézzel akkor marad -1 km egy 10-20 km-es távon ami bőven nagy ahhoz, hogy értelmetlenné tegye a időmérést.

Hogy értelme is legyen mindennek, nálam az Endomondo azért volt képben, mert az Aldis BL4.0 puzlusmérő övet a Strava nem ismeri fel de Endomondóval megy.

[ Szerkesztve ]

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18210) Alg válasza Akcept (#18208) üzenetére


Alg
veterán

Valószínűleg azért mert az Endo a GPS adatokból beolvasaott mgasságot veszi át, a Runtastic meg ráhúzza a track-et a saját térképére és az alapján írja felül a szintet.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18211) inf3rno válasza Apollo17hu (#18202) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Előfordul nála a jelvesztés, meg kisebb pályákon bezavarhat, hogy 8 másodpercenként frissít csak. Érdemesebb miCoach-ot használni mobillal, és onnan áttölteni endo-ra, ha számít a pontosság.

Buliban hasznos! =]

(#18212) inf3rno válasza Danshee (#18207) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem pont fordítva, nekem a horizontális a vízszintes, a vertikális meg a magassági. Mindegy. :-) Az Ambit3-at szeretem én is, jól döntöttem, hogy kivártam a vásárlással, és nem valami olcsó Garmin-t vettem.

Buliban hasznos! =]

(#18213) repvez


repvez
addikt

Azt honnan lehet kideriteni, hogy melyik cipő milyen tipusu lábra jó?
Mert van egy asics galaxy gel 7 es cipőm, de abban fáj a sípcsontom körül és a vádlim feszül a futás után.
Ma kiprobáltam az előző cipőmet egy adidas duramo 5-öst, abban nem fájt a csontom és nem érzem a lábam sem utána sokkal jobbnak éreztem az adidast, de nem látom, hogy milyen különbség lenne a két cipő között.

(#18214) Danshee válasza inf3rno (#18212) üzenetére


Danshee
tag

De pont fordítva, de a lényeget érted. :DD

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18215) borix válasza inf3rno (#18212) üzenetére


borix
őstag

Attól függ milyen funkciói a fontosak.
Garmin prémium mellkaspántja minőségben és kényelemben jobb a Suunto-nál.Rezgő riasztás is sok embernek fontos.
Ha úszás és a barometikus magasság funkciók kellenek akkor Suunto.

(#18216) beltram válasza repvez (#18213) üzenetére


beltram
tag

Sportsshoes-on pl. kategorizálva van, kereshető is.

pace be with you

(#18217) inf3rno válasza borix (#18215) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nekem a mellkaspánt nem szempont, csuklópánttal mérem a pulzust. Az számított, hogy pontos legyen a GPS, ne valami gyerekórának nézzen ki és legyen vízálló. Bevált.

Buliban hasznos! =]

(#18218) Alg válasza repvez (#18213) üzenetére


Alg
veterán

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18219) repvez válasza beltram (#18216) üzenetére


repvez
addikt

ja azt elfelejtettem, hogy azért kérdeztem, hogy van e két emlitett tipus között ilyen szempontbol külöbség, Mert igy talán meg tudnám, hogy melyik tipusu a lábam ami alapján választhatok,mert ugy néz ki az adidasz félét jobban szereti a lábam.

A linkelt oldalon már nincs a duramo 5 ös.

Bár még futok párat a régi cipömbe, mert lehet csak azért volt ilyen ,mert 4 napja futottam az utolsót. elötte meg egymás utáni napon futottam amikor fájt a lábam.

(#18220) bandus válasza Apollo17hu (#18204) üzenetére


bandus
veterán

sajnos abban a lidlben ahol néztem tegnap nem volt, ma megpróbálom egy másikban és beszámolok majd ;)

más: a ma reggeli (6-tól) lazább futás helyett dombsprinteket csináltunk: 2 km kocogás, 8-10 domb sprint (kb. 100 m, lefele séta), majd megint ~2 km kocogás. de teljesen el vagyok készülve. ez lehet attól, hogy idén kb. ez volt az első ilyen jellegű edzésem, vagy pedig amúgy sem ajánlatos az ilyen intenzív dombos, résztávos edzéseket ennyire korán reggelre tenni és megerőltetni vele magunkat?

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18221) ígyvanferi válasza bandus (#18220) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Tapasztalatom alapján, ami nem csak egy laza hosszabb futás, hanem rámegy az erő-állóképességre - vagy mi is a helyes kifejezés? -, tehát amit ma csináltatok, az legalább két, de inkább három rendes étkezés után megy csak kielégítően, akkor nem halok meg a végére. Gondolom mert kell az extra tápanyag ilyenkor, nem elég az izmokban tárolt cucc (utána kéne olvasnom a biológiájának, mert kb. csak innen a topicból csipegettem össze az erre vonatkozó infókat eddig).
De biztos ez is egyénről-egyénre változik, ez csak a saját megfigyelésem.

Tegnap eléggé adta nekem, egy fokozó 15 km-t futottam, az első 5-öst 5:00-val, a következőt 4:30 körül, a végén meg lementem egészen 4:00-ig, 1:07:46 lett (a 14,86 km pontosan), plusz egy legjobb 1 óra 13,16 km-rel. Kár, hogy azzal a tempóval nem bírtam volna a maradék 6-ot lefutni egy félmaratonhoz. A másfél óra már elég jól hangzik. Illetve még mindig kényelmesebb így nyomni a hosszabbakat, fokozatosan gyorsítva, nem egy átlagtempót tartva végig. Talán őszre összeáll ez is.

[ Szerkesztve ]

(#18222) kk831228 válasza ígyvanferi (#18221) üzenetére


kk831228
addikt

Szerintem is így van, amikor átlépi az ember a kényelmi küszöböt rohamosan fogy az energia... Magasabb pulzusnál gyorsan merül a " raktárkészlet" ... :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18223) DJosef


DJosef
őstag

Helló mindenkinek!

Eddig csak gépen futottam, de ma kimerészkedtem a szabadba.

Kérdésem az lenne, hogy tudtok e olyan androidos alkalmazást ajánlani ami ingyenes, és távolságot vagy időt lehet megadni célnak.

Illetve a futógépén volt olyan funkció, hogy megadtam célnak 30 percet és ezalatt 2:30 percenként változtatta a sebességet a kocogás, és az erőltetett gyaloglás között.

Ha kompatibilis esetleg a Xiaomi Mi Band 1s karkötővel az hab a tortán.

Előre is köszönöm!

Forget about it

(#18224) beltram válasza ígyvanferi (#18221) üzenetére


beltram
tag

Szerintem ez nem teljesen van így, gondolj csak arra hogy nem véletlen, hogy a futóversenyek is mind délelőtt-reggel vannak. Egy reggeli után 2-3 órával szerintem az ember már a legjobb teljesítményére kell hogy képes legyen.
Amúgy szép ez a 15-ös! :)

pace be with you

(#18225) kk831228 válasza beltram (#18224) üzenetére


kk831228
addikt

Egy kiadós reggeli kell legalább...

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18226) beltram válasza DJosef (#18223) üzenetére


beltram
tag

Én az Endomondo-t ajánlanám, sajnos ilyen jellegű edzést csak a fizetős verziókban tudsz létrehozni.
Nem ismerem a Mi Bandet, de azzal nem tudod megoldani, telefon nélkül, pl ahogy itt is írják?

pace be with you

(#18227) ígyvanferi válasza beltram (#18224) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Köszi! :)

Ahogy írtam is, egyénfüggő. De lehet igazad van, viszont szerintem itt az ok-okozat nem stimmel. Képes kell legyen, mert akkor van a verseny, de nem azért van akkor a verseny, mert már úgyis mindenki a legjobb teljesítményét nyújtja egy reggeli után. Egyszerűen reggel, délelőtt jobbak a hőmérsékleti viszonyok futni. Pláne nyáron, de már 20 fokban, napsütésben a betonon futni se a legjobb. Plusz ezek hosszabb futások, és itt résztávozásról volt szó. Azt mondjuk nem tudom, hogy az olimpiai 100 m-t mikor futják, de azért az más szint. Én mindenesetre maradok a délutáni futásnál.

(#18228) repvez válasza DJosef (#18223) üzenetére


repvez
addikt

[link]

ez az adidasz mycoach ingyenes és tud edzéstervet gyártani , ami mondja a füledre, hogy mikor milyen gyorsan fuss, természetesen időt távot, GPS- utvonalat és egyéb mást is mér és rögzit a weblapon is.Ami statisztikát is csinál.
Sőt a cipőd is beregisztrálhatod és jelez ha csere érett a cipő a kilóméterek után.

(#18229) tomcica válasza ígyvanferi (#18221) üzenetére


tomcica
Topikgazda

edzeseken szepen kitolva gyakorolni kell azt,hogy tempon tudj maradni ugy is hogy az uzemanyag jocskan lefogyott (vannak erre drasztikusabb edzesek is,idonkent en is szoktam olyan kozepes tempot menni akar hosszabbat is,amely elott csak elozo este eszem,akkor is konnyut es reggel teljesen ures allapotra megy az edzes,mondjuk 2-3 havonta 1x eleg is egy ilyen)

illetve van olyan is,hogy az erosebb resztavok utan egybol megyek 6-8km savkuszob alatti 4.00-4.20-as iramot,de ugy hogy mar teljesen kesz vagyok mondjuk egy 5x300m v. 10x200m anaerob resztavtol

telen pedig a napi dupla edzesek,amelynel van akar resztav,delutan pedig tempo kombo is,ahol nem tud a test teljesen regeneralodni es faradt allapotra mesz ra a masodikat

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18230) Danshee


Danshee
tag

Üdv!

Érdeklődnék, hogy van közületek olyan, aki valamelyik egyesület színeiben fut, esetleg az UTE-ban ? :)

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18231) deicide válasza Danshee (#18230) üzenetére


deicide
veterán

Én FTC-s leszek hamarosan.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18232) inf3rno válasza ígyvanferi (#18227) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én is jobb szeretek délután edzeni. Reggel nekem előbb fel kell ébrednem, meg átmozgatnom az ízületeimet. Délután jobb. Azt hiszem olvastam is valahol, hogy délután jobban terhelhetőek az ízületek, de ez sem tudományos tény. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18233) Danshee válasza inf3rno (#18232) üzenetére


Danshee
tag

Ha egy adott versenyre készülsz a legjobb mindig ugyanabban az időpontban edzeni, mint amikor a verseny fog kezdődni. :) De anno olvastam egy amerikai felmérést azt hiszem runner's world-ön, hogy délután jobb hosszútávozni, délelőtt meg intervallozni.

"Być albo nie być oto jest pytanie."

(#18234) Newboy911 válasza deicide (#18231) üzenetére


Newboy911
tag

Hogy jött ez a lehetőség ?
Felfigyeltek rád ?

(#18235) inf3rno válasza Danshee (#18233) üzenetére


inf3rno
nagyúr

"De anno olvastam egy amerikai felmérést azt hiszem runner's world-ön, hogy délután jobb hosszútávozni, délelőtt meg intervallozni."

Ez könnyen lehet, én jobb szeretek hosszú távozni. Interval se rossz, de valahogy más a beállítottságom. :-)

Buliban hasznos! =]

(#18236) deicide válasza Newboy911 (#18234) üzenetére


deicide
veterán

Neem, nekem kellett egy egyesület, hogy indulhassak majd júniusban a Senior OB-n. ehérváron nemtudtam megoldani, így egy ismerősön keresztül kaptam egy kontaktot a Fradihoz, akik szívesen vettek soraik közé. Nem kell edzésre járni, ilyesmi, egyszerűen csak a versenyengedély miatt kell.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18237) gombi01


gombi01
tag

Tegnap kimentem 4x1000m tempòsabb futàsra hát igencsak megszenvedtem... (3:52/3:49/3:52/3:52)
Nagyon elszoktam a 4 perces ezrek alatti világtòl. Nèzni sokkal könnyebb volt ahogy deicide ilyesmi tempóval futott a BSZM-en :)
Lesz mit gyakorolnom a nyàron.

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18238) deicide válasza gombi01 (#18237) üzenetére


deicide
veterán

A negyedik napon már csinálni sem volt vidám. :DDD
Az elmúlt 1.5 hétben inkább bringáztam én meg, most fogok majd kicsit visszanézni a futásra, mert jövő hétvégén Fehérváron 14K-t kellene 3:40 alatti tempóval végigküzdeni, ahhoz azért meg előtte nem ártana 1-2x futni is. :)

A nyár pont jó a tempózásra, mert ha az irgalmatlan melegben megy, akkor az őszi hűvösben még inkább menni fog.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18239) dni


dni
őstag

Sziasztok,

hátha vkit érdekel, van most az Aldiban Crane BT4.0-ás pulzusmérő, tegnap vettem is kemény 7e 3év garival, Runképer, Cyclemeter iPhone appokkal sikerült is elsőre összepárosítanom, (mással még nem próbáltam). Holnap megyek is vele egy próbakört, hogy valóban rendesen működik-e. Sajnos nincs már HRM eszközöm így összehasonlítani nem tudom pontosságát.

[ Szerkesztve ]

(#18240) tomcica


tomcica
Topikgazda

[link]

van kerdes?! :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18241) inf3rno válasza dni (#18239) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Majd írj róla, kíváncsi vagyok, hogy milyen. Bátyáméknak lehet, hogy veszek kettőt, hátha rászoknak a futásra.

Buliban hasznos! =]

(#18242) ígyvanferi válasza tomcica (#18240) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Először azt hittem, a csőben fognak futni. :DDD Van egy egészen hasonló lépcsőfutóverseny, talán a svájci Alpokban, valami felvonó nyomvonalán. Bár biztos hallottatok már arról is.

(#18243) gombi01 válasza tomcica (#18240) üzenetére


gombi01
tag

lépcső és szint itt is akad bőven :))
Ston Wall Marathon

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#18244) margithid


margithid
veterán

4-5 km futásnál sík terepen milyen sebességnél van a határ kb egy 80 kg-os embernek az aerob és a kardió között?

(#18245) deicide válasza margithid (#18244) üzenetére


deicide
veterán

Ez a legnagyobb mértékben edzettség kérdése. Nálam olyan 4:00 körül lehet, de ugyanez 1 éve még 4:20 körül volt. Egy átlagos edzettségű embernél 80 kilóval olyan 4:50-5:00 környéke a reális.

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18246) margithid válasza deicide (#18245) üzenetére


margithid
veterán

Értem, ma 4.11 km ment le, 5.58 min/km sebességgel. De november óta ez volt az első futásom kb.
Mondjuk nem is esett nehezemre, úgyhogy egész biztos kardió volt csak:)
Remélem egy két futás és 5 min/km alatt leszek.

(#18247) func93


func93
senior tag

Üdv!

Szeretnék elkezdeni felkészülni fél maraton veresenyekre. Hogyan kellene belevágni?
Amit tudni kell rólam: Heti rendszerességgel túrázom, 40-50km-ket. Eddigi max futásaim 10 km volt versenyeken. Ezek mellett pedig naponta tekerek 20-30km-ket esténként.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#18248) deicide válasza func93 (#18247) üzenetére


deicide
veterán

Amit leírtál, úgy érzem, az állóképességgel semmi gond nincs. Próbaképp hétvégén told fel a távot 12-13km-re olyan tempóval, amit még kényelmesnek érzel és az utolsó 2km-t told meg keményebbre. Ha erre mondasz egy időeredményt, tempót, akkor okosabbak leszünk és talán még egy célidőt is lehet tippelni.

A felkészülés pedig kétféle lehet. Ha csak a táv leküzdése a cél, akkor szép lassan növeld fel pár hét alatt a távot 16-17km-ig és ha az megy, akkor a 21 is meglesz. Abból kiindulva, hogy 10km-t már toltál versenyen, nem ez a célod.

Ha az idő is számít, akkor heti 3 edzés volna jó, egy kényelmes 14-15km, beszélgetős tempóban, egy váltogató, azaz 1km gyorsabb/1km lassú, ez segít a gyorsasági állóképesség építésében. A harmadik pedig egy gyorsabb, résztávos edzés, mondjuk a klasszikus 400 (R200). Ez utóbbi két edzéshez viszont kellene a jelenlegi tempód, hogy be lehessen lőni a váltogató/résztáv tempóját.

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18249) func93 válasza deicide (#18248) üzenetére


func93
senior tag

Ok. Akkor hétvégén majd irok.

"Nem lehet összekötni a pontokat a jövőt fürkészve, az összefüggések csak utólag visszanézve látszanak." - Steve Jobs

(#18250) beltram


beltram
tag

Vihar előtti csend? :) Kinek mi a vasárnap délelőtti programja? ;]

pace be with you

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.