Hirdetés

2024. április 26., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#18801) szebe válasza margithid (#18783) üzenetére


szebe
őstag

Ha már miband, itt egy 1s-el mért futás (már ami a hr részét illeti).
Ez szerintem max tájékoztatónak jó.

[ Szerkesztve ]

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#18802) kk831228 válasza szebe (#18801) üzenetére


kk831228
addikt

Hol mutatja a HR - t mert én nem látom... :U

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18803) szebe válasza kk831228 (#18802) üzenetére


szebe
őstag

Legörgetsz, és a HR-t be kell kapcsolni.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#18804) concret_hp válasza Polacheck (#18740) üzenetére


concret_hp
addikt

ja én közben elhúztam hétvégére :D
okt végén kezdtem igazából a maraton után,
nov 32km
dec 84km
idén meg 525nél tartok, szóval nem olyan vészesen sok.

uth-n mi történt?

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18805) inf3rno válasza beltram (#18799) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát el tudom képzelni. Azért nem mindegy, hogy a futásra tudsz koncentrálni, vagy valami elvonja a figyelmed és kiesel a ritmusból... :S

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18806) inf3rno válasza szebe (#18803) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Szerintem te mást látsz, mint mi. Próbáld meg, hogy privát ablakban nézed meg a linket...

Buliban hasznos! =]

(#18807) bencze válasza beltram (#18790) üzenetére


bencze
senior tag

Elvileg pontos gps vevő van benne szóval csodálkoznék ha egyéb kütyükkel nem fordulna elő az ilyen.

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18808) szebe válasza inf3rno (#18806) üzenetére


szebe
őstag

Upsz, jogos, bocsi.
Akkor itt képként. 2km-ig ~160, onnan ~180.

"ha ledobsz a Mecsekbe egyszer késsel, meg egy banki terheléssel, én megiszom a h*gyomat, megeszem a lárvát, de akkor is fizetem a villanyszámlát"

(#18809) inf3rno válasza bencze (#18807) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Azt mondják, hogy erdős területen meg felhőkarcolók közelében hajlamosak behülyülni az ilyen GPS-es kütyük. Lehet, hogy valami ilyesmiről volt szó, vagy csak egyszerűen rossz napja volt, és szakadozott a GPS kapcsolat. Én pl ha stadionban futok, akkor a kilátó fölött a cucc, ami az esőtől véd teljesen leárnyékolja a jelet, mert fémből van. Ugyanígy ha magas fém rácsok, vagy ilyesmik vesznek körül, akkor is gyakrabban szakad a GPS jel. Legalábbis mobillal. Órával még nem próbáltam.

Buliban hasznos! =]

(#18810) inf3rno válasza szebe (#18808) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát ja, van benne egy kis hupli. :-) Én is tapasztalom... Ki fogom próbálni, hogy mi van, ha felljebb rakom a karomon ezt a Mio Link-et. Elvileg nem kell, hogy vénánál legyen, mert kapilláris véráramlást mér, nem vénás dolgokat. Sokkal fontosabb neki, hogy ne süssön be a Nap alája. Aztán azt vettem észre, hogy nyitott tenyérrel teljesen okés, viszont ha ökölbe zárom a kezem, akkor simán látom a zöld fényt. Gondolom részben ezért nem mér rendesen. Még a héten tesztelem, aztán eldöntöm, hogy beküldöm e a szervízbe kivizsgálásra, vagy mi legyen vele.

Buliban hasznos! =]

(#18811) Alg


Alg
veterán

Nah kaptam még 6km-t UB-n a badacsonyi részen :DDD

Illetve egy hete torokfájós náthás csúnyasággal küzdök, de rajtra meggyógyulok, szóval menni fog az :D

Ha a befutó szakaszt is beállok lefutni, majdnem meg is lesz a 30km

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18812) t1 válasza Alg (#18811) üzenetére


t1
addikt

Nekem azzal együtt 50km körül lesz :D

(#18813) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Üdv Urak!

Múlt héten és most is futottam tízen felül, most a csodás endomondonak köszönhetően egy 4:12-es és egy 4:19-es km az elejéről hiányzik, aki velem jött bringával Ő is mérte és ilyen km-eket mért az elején. Kérdésem az lenne mivel lehetne egyenletesebbé illetve fürgébbé tenni a tempót? Jó lenne benézni 10km-en 38-40 perc környékére, ezek spontán futások mindenféle felkészülés nélkül de úgy érzem elég gyengék még. :( [link] [link] a második futásnál kaptam két lámpát, ez nem tudom hogy mennyire befolyásolta a futást viszont úgy tűnik ma 3 percet javítva hogy negatív irányba befolyásolta..

(#18814) bandus válasza imyourfriend (#18813) üzenetére


bandus
veterán

meglepő módon ha azonos távon kétszer megállsz az ront az időeredményen ;] :D

amúgy meg semmi szégyenkezni valód nincs, ezek remek eredmények anélkül, hogy rákészültél volna. sőt :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18815) imyourfriend válasza bandus (#18814) üzenetére


imyourfriend
őstag

Köszönöm. Kiindulva a 3 perc minuszból egy hét alatt remélem be tudok nézni 40perc alá valamikor nyár vége felé. Amúgy nem tudom hogy bírtam ily jól, súlyt emelek kettlebell meg országútizom. Igaz ezekből az utóbbi kettő az kardió is egyben.

(#18816) t1 válasza imyourfriend (#18813) üzenetére


t1
addikt

Azért a 38 környékére benézni nem kis munka 3:50-es átlag , a jelenlegi futásodat nézve egy rendes edzésterv kéne és rohadt sok résztávos munka, nem akarlak megbántani de csuklóból nem fog jönni :B :N

(#18817) bandus válasza imyourfriend (#18815) üzenetére


bandus
veterán

az outi nagyon nagyon jó alapod adhat a futáshoz, ez tisztén látszik itt is :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#18818) beltram válasza imyourfriend (#18813) üzenetére


beltram
tag

menni fog, de három dolog kell hozzá: rendszeresség, fokozatosság, alázat. :)

pace be with you

(#18819) kk831228 válasza bandus (#18817) üzenetére


kk831228
addikt

Biztos hogy jó alap, de 40 alatti célhoz futni is kell azért, főlegnyár végéig... :B :K

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18820) Akcept válasza margithid (#18780) üzenetére


Akcept
tag

Nekem mellkaspántos Lidlis van. Igaz már a második, viszont 3-4 ezer forint.
A telefonnal persze nem kommunikál, de az időt, pulzust rápillantva látom

(#18821) deicide válasza t1 (#18816) üzenetére


deicide
veterán

Tanusíthatom. :B
Már a 40 is egy elég komoly mérföldkő, onnan 38-ra gyorsulni, az megint egy Grand-Canyon. Na aztán onnan lemenni 35 alá mondjuk, abba meghaltam párszor. :DDD

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18822) tomcica válasza deicide (#18821) üzenetére


tomcica
Topikgazda

egyezem,nem ugy adjak ezt ahogy az ember "papiron" gondolna :N

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18823) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Köszönöm az intelmeket és a biztatást, átnézem miként tudok megfelelő időpontot és rendszerességet tenni a dologba majd heti 2-3szor próbálom rendszeresíteni a távot. Azt hittem amúgy 5km jobban megy, de megy a 10km is magamhoz képest tisztességesen. :D

(#18824) Alg


Alg
veterán

[link]

Ezt nem teljesen értem mi alapján jelentik fel őket, ennyi erővel (IT témánál maradva) a gyenge teljesítményű processzorok gyártóit is fel lehetne jelenteni... kicsit olyan "ne rakj macskát a mikróba" stílusú hülyeségnek tűnik.

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#18825) bencze válasza Alg (#18824) üzenetére


bencze
senior tag

Egyáltalán nem, az ember azért vesz ilyesmit mert az értékekre kíváncsi. Ha nagyon nagy a szórás az bizony baj mert az alap funkciót nem látja el. Ezekkel a fitneszkütyükkel még rengeteg a baj, a marketing megy ezerrel, ha 1-2 ilyen ügy miatt a minőségre, megbízhatóságra jobban figyelni fognak, már megérte.
A processzor hasonlatod akkor állna meg ha mondjuk számításokra nem mindig ugyanazt az eredményt adnák, az egyre több tizedesre egyre pontatlanabb lenne de senki nem tudná megmondani, mennyire is :)

-= QFR mx blue / HPE87 mx brown / QFR mx red / Poker 2 mx blue / Poker 3 mx clear / Leopold FC660M mx silent red=-

(#18826) inf3rno válasza imyourfriend (#18813) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Egyáltalán nem rosszak ezek kezdésnek, én is most hasonlókat megyek. Érdemes lenne pulzust is mérned, anélkül szerintem nehéz tanácsot adni, hogy milyen irányba indulj tovább. Itt a többség azt javasolja (javítsatok ki, ha tévednék), hogy először a keringésedet hozd szintre, szóval hosszabb távokat fuss, és juss el addig, hogy alacsony pulzuson tudj ilyeneket menni, utána meg fejleszd a sebességet résztávozással, ha már bírod keringésből.

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18827) inf3rno válasza beltram (#18790) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Te néztél már R-R értékeket az Ambittal?

Buliban hasznos! =]

(#18828) beltram válasza inf3rno (#18827) üzenetére


beltram
tag

még nem, most szedtem le egy appot hozzá.
te jutottál már valamire?

pace be with you

(#18829) #78687232 válasza inf3rno (#18826) üzenetére


#78687232
törölt tag

Itt azt írta valaki, hogy nyáron nyugodtan el lehet engedni a pulzust.
Tegnapi 10k-n szerintem ha végigmegyek 6.3-as tempóval, elértem volna a 190-es pulzust is. :DDD

(#18830) imyourfriend válasza inf3rno (#18826) üzenetére


imyourfriend
őstag

Pulzus jó kérdés, 5. éve tekerem az országútit és ha komolyabb tempót megyek akkor az átlagpulzusom 170 felett van. Múlt héten 33km 32-es átlag és 174-es átlagpulzus valamint 184-es max pulzus, ebből nehéz kiindulni. Futás alatt nincs ilyen magas, de az a furcsa hogy mikor 180 felett van sincs semmi gondom.. a gond 190-195 körül kezdődik de odáig nem nagyon eresztem el.

(#18831) t1 válasza imyourfriend (#18830) üzenetére


t1
addikt

Hány éves vagy ?

(#18832) Aristeus


Aristeus
tag

Tegnap beszereztem egy félig városi, félig terepfutócipőt:
Salomon Sense Mantra 3. Az utolsó előttit hoztam el az Overland-ből.

Ma el is vittem egy gyors szőlőhegyi körre. Az első benyomások róla: Jól tart, körülöleli a lábat. A 6mm drop-ot tényleg lehet érezni, meg alapból alacsonyabb építésű cipő, mint az átlagosak és mivel közelebb vagy a talajhoz jobban érzed, hogy min futsz. Csillapít valamennyit ugyan a cipő, de közel sem annyit mint egy Pega. Viszont nem annyira kemény, mint a Trailroc245-öm volt. (Értékekkel kifejezve: Ha a pega 10, a trailroc245 kb. 2, ez meg olyan 4-5 lehet.) A talp jól tapad, (contagrip vagy minek hívják, lusta vagyok most beírni a google-be..) ez most aszfalt, kavics és földút volt néhány tócsával.
Lejtőn lefelé is jól tart, nem csúszkál a lábam előre benne. 4 perc alatti tempóval rongyoltam le a hegyről minden gond nélkül.

Későbbiekben majd még írok róla, hogy hogyan viselkedik vizesebb terepen, valamint hosszabb távon. 20-30+ km-en.

[ Szerkesztve ]

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18833) imyourfriend válasza t1 (#18831) üzenetére


imyourfriend
őstag

Augusztus végén leszek 28.

(#18834) deicide válasza imyourfriend (#18830) üzenetére


deicide
veterán

Na, ha majd megöregszel, akkor lejjebb megy. :DDD
Nekem a vasárnapi versenyen 55km-en 40km/h-s átlaghoz 162-es pulzus jött, ebből az utolsó 20km egyedül, ott viszont végig 170 felett, amit eddig csak futással tudtam előcsalogatni. Ha futás alatt nincs ilyen magas, akkor a futásban kell legyen még tartalék, mert az általános tapasztalat az, hogy bringán nehezebb felvinni a pulzust, hisz a saját súlyodat nem kell cipelni. :)

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#18835) tomcica válasza Aristeus (#18832) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Abban a cipoben futottam vegig a tengeri edoztabort Montenegroban,igazi mindenes cipo,elegedett voltam vele,birta is. (ellenben a haver Saucony Ride-javal aminek leporgott a talparol a gumi a sziklakon,nem is tudom miert azt hozta)

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18836) margithid válasza Aristeus (#18832) üzenetére


margithid
veterán

Azt a pega-t én is néztem, csak kicsit sokkalom az árát, majd akcióba kéne venni egyet valahol.
Az mindenesetre sokat elmond róla, hogy már a 32-es szériánál jár!

(#18837) tomcica válasza margithid (#18836) üzenetére


tomcica
Topikgazda

En azt tanacsolom keress egy Lunatempo-t meg fogsz lepodni :K

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18838) imyourfriend válasza deicide (#18834) üzenetére


imyourfriend
őstag

Futás alatt kellemesebben érzem magam mint a bringán, bár úgy is mondhatnám ezek a futások nem esnek olyan kellemetlenül mint mikor leszállok a bringáról és le kell pihenjek pár percre mert annyira elfáradtam. :D A futásaimban biztos van még némi tartalék, ez a 3 perc ami valójában 4 mivel az első 2km amit nem mértem 1 perccel jobb volt mint az utolsó kettő s szerintem ennyit javítva van benne.. azt nem mondom hogy bőven, majd kiderül. Ilyesmire gondoltam: 4x3000m fürgébb tempóban és közte 1-1,5 perc pihenéssel. Nem bízom el magamat, majd meglátom az eredmények és a rendszeresség mennyit hoz a konyhára, elvégre két random futásból nem nagyon lehet nagyobb következtetéseket levonni. :DDD

(#18836) margithid: Nekem a "31-es" sorozatú pegából van, bár csak 1 cipőm van viszont ha veszek akkor legközelebb is ilyet fogok.

[ Szerkesztve ]

(#18839) margithid


margithid
veterán

Na ma a szokásos 8 köröm helyett 10-et toltam, egyáltalán nem fáradtam el, az idővel is elégedett vagyok, kb 6.1-6.2 km-t nyomhattam le, 30 perc 10 másodperc alatt.
Viszont tudnátok ajánlani egy jó stopper karórát? Semmi értelme a telefonomat magammal cipelnem, mért 5 km-t a 6ból... :W Hiába, erdős, árnyékos rész...

(#18840) Aristeus válasza tomcica (#18835) üzenetére


Aristeus
tag

Sokan dicsérik ezt a cipőt. Nálad használatban van még? Mennyi kilométert futottál benne, milyen állapotban van?

Ameddig ellátsz, addig el is tudsz futni.

(#18841) tomcica válasza Aristeus (#18840) üzenetére


tomcica
Topikgazda

Meg eleg friss,de nagyon jol muzsikal,UB-re is viszem egyik mindenesnek,megkedveltem.150-170km lehet benne,meg nem latszik rajta.

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#18842) inf3rno válasza beltram (#18828) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nem próbáltam, azért kérdem. Azt írják neten, hogy a recovery-ben vagy micsodában, szóval a pihenőidőnél méri, ha felteszed közben a mellkaspántot.

Buliban hasznos! =]

(#18843) inf3rno válasza #78687232 (#18829) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Én el is értem a 190-et olyan 5:00 körüli tempóval a múltkor. :D Majd én is ráállok egy kicsit a pulzus tartományos edzésre, hogy ne nyírjam ki teljesen magam. Ki írta amúgy, hogy el lehet engedni?

Buliban hasznos! =]

(#18844) inf3rno válasza imyourfriend (#18830) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hát nekem a futással általában nincs bajom függetlenül attól, hogy van, hogy 200 is néha a pulzusom. Kicsit zsibbad a kezem, meg néha fáj a bal oldalam, de leszarom. A bringától túlmelegszem meg kiszáradok, ha rendesen megtekerem, azért nem szeretem. A súlyzós edzéstől meg kimegy a fejemből a vér, aztán megszédülök, azért inkább saját testsúlyosat csinálok, ha csinálok. Manapság már egy rendes köredzésre sincs időm meg kedvem, inkább futok helyette, az kikapcsol.

Megyek én is Tihanyba félmaratonozni. Csak a dombok miatt. :-)))

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#18845) Gergőke88


Gergőke88
addikt

Mit ajanlotok futas utan, hogy visszatoltsem a szukseges vitaminokat feherjet?
BiotechUsa-nal van valami por erre?

(#18846) concret_hp válasza Gergőke88 (#18845) üzenetére


concret_hp
addikt

fehérjét fehérjével próbálnám, vitamint vitaminnal :DDD

vagy fullba vagy sehogy :D

(#18847) Gergőke88 válasza concret_hp (#18846) üzenetére


Gergőke88
addikt

De jol gondolom hogy ezekre van szukseg futas utan?
Vagy maradjak a sonkas melegszendvicsnel? :D

(#18848) beltram válasza Gergőke88 (#18845) üzenetére


beltram
tag

Valamennyi fehérje mehet, de inkább a szénhidrát fontos szerintem, persze attól függ mennyit és hogyan futottál. Egy normális multivitamin nem árt ha sportol az ember, pl. mega daily tökéletes szerintem.
Ennek ellenére azt mondom, hogy a kiegyensúlyozott, "egészséges" táplálkozás a lényeg, nem a vitaminok és a táplálékkiegészítők, amig az nincsen rendben teljesen felesleges erre költeni.

pace be with you

(#18849) kk831228


kk831228
addikt

Na kipróbáltam a cserélt órát hálistennek eldobta a pulzust a végén megint, fasza... :O :W [link]

Newboy911: Neked hova van cstolva az óra? Közvetlen a kezednél vagy kicsit magasabban a csuklódtól?? :F

[ Szerkesztve ]

"Legjobb lesz ha elverem egy kis csalánnal... Az lesz a legjobb... " by Dallas parody az örök klasszikus!! : ----> https://youtu.be/HL7Wp9ltweo?t=317

(#18850) inf3rno válasza Gergőke88 (#18847) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Hacsak nem 2 óránál hosszabbakat futsz, jó lesz a melegszendvics. Ha görcsölsz, akkor esetleg előtte kalcium, magnézium. Ha meg nagyon izzadsz, akkor a sót érdemes pótolni, mondjuk sózd meg a melegszendvicsedet. :DDD

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.