Hirdetés

2024. április 19., péntek

Gyorskeresés

Téma összefoglaló

Téma összefoglaló

  • Utoljára frissítve: 2023-02-28 18:16:31

LOGOUT.hu

Elso fazis: epits ki egy megfelelo alapot,konnyu,alacsonyabb pulzusu alapozassal.Erzesbol ez a "meg tudok kenyelmesen beszelni futas kozben",nagyjabol a max pulzusod 70-75%-a.
Amikor ugy le tudsz futni kb. 10km-t,hogy 5 utesnel nem mozdul el tobbet az alap futopulzusod akkor kezdheted a kovetkezo fazist.

Összefoglaló kinyitása ▼

Hozzászólások

(#17101) inf3rno válasza t1 (#17099) üzenetére


inf3rno
nagyúr

+1, én bringával jártam ezeken az utakon, nem valami jó aszfaltos gumira, csúszott, de futásra, terep gumival tekerésre teljesen jó. Szép kör. :-) Én is elugrok ma futni, amíg még esik a hó.

Buliban hasznos! =]

(#17102) Newboy911


Newboy911
tag

Olvasva a hozzászólásokat, legalább ilyen sikeres évet kívánok mindenkinek.
2015 számokban:
Futás: 1614Km
Kerékpár: 1422Km
Úszás: 52Km
Egyéb: 38óra

(#17103) junkhead


junkhead
aktív tag

Ma reggel meg lett az első 18,1 kilim pulzuskontrollal, ezért sokszor belassítva, de így is 140-es átlagpulzussal, jó volt, nem kellett szétcsavarnom magam.

(#17104) #78687232 válasza junkhead (#17103) üzenetére


#78687232
törölt tag

Mennyi lett ehhez az átlagtempó?

(#17105) junkhead válasza #78687232 (#17104) üzenetére


junkhead
aktív tag

Csak 10 napja futok pulzusmérővel, a tempót még keresgélem a pulzussal, most 6:16 lett, úgy hogy 15 körül elengedtem az időt, csak arra figyeltem ne legyen 140 felett a pulzus. 41% fat burning, 59 az aerobic.
Viszont így nem csaptam szét magam, tényleg jól esett, bent maradt még pár kili, ja és -12C fok volt.

[ Szerkesztve ]

(#17106) Endii


Endii
tag

Sziasztok!

Beneveztem egy májusban megrendezésre kerülő félmaratonra. Ehhez szeretnék egy kis segítséget kérni. Hogy kezdjem el a felkészülést? Mekkora távokat fussak kezdetnek és mennyi idő után növeljem?
Egy pár hónapja nem igazán végeztem intenzív mozgást. Csak konditerembe jártam ott viszont ritkán futottam. De előtte rendszeresen küzdősportoltam illetve most fogom folytatni, ahogy időm engedi majd. Szóval a mozgás nem áll távol tőlem.

Előre is köszi a válaszokat!
Üdv Endi!

(#17107) kiszi07 válasza Endii (#17106) üzenetére


kiszi07
senior tag

Ha rá keresel a google-ban akkor fogsz jó edzésterveket találni. Egyébként nem lenne rossz dolog, ha írnál számunkra 1-2 fontos dolgot. Pl szoktál-e futni, pulzus stb..
#17105 junkhead hol laksz, hogy ilyen hideg van reggel? ;] nálunk fél 6kor volt kb -4 (Győr)
ui: piramis szerű tervet kéne felállítani

[ Szerkesztve ]

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17108) margithid


margithid
veterán

Én se erőltetem most a futást, jó a gyaloglás is, ma 8.8 km ment le 1 óra 28 perc alatt. Endomondo szerint 813 kcal-t égettem el:)

(#17109) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Gondolkodtam én is évértékelőn, de igazából az év nem úgy sikerült ahogy terveztem. Év elején 2015km volt a terv idénre, uth52 és a titkos terv egy piros 85 volt őszre, de közbeszólt a sérülés.

Január és március eleje között lement 291 km, ebben sok terep is volt, balboák, HHH futások plusz egy BudaTrail L, majd jött a csúnya talpi bőnye gyulladás, amit pár hét kényszerpihenővel és egy szteroidinjekcióval sikerült (legalábbis akkor azt hittem) kezelni. Lement a Gerecse 50 ezután, majd nekimentem az UTH54-nek, ahol sikerült célbaérni, de a szintidőt nem tudtam tartani, hiányzott az edzés miatt kiesett időszak. 372km jött össze ezután július elejéig, amikor újra, sokkal durvábban kiújult a sérülésem, mint kiderült addigra egy kisebb sarkantyú is kialakult.
Innantól teljesen fel is hagytam a futással, leváltottam más sportokkal, úgyhogy év végéig összejött:
35 óra spinning
21 óra úszás
30 óra trx

Most lassan, kis terheléssel elkezdem újra a futást. Kicsit még érzem a sérülést, de egy szigetkör és egy panorámakör már lement komoly fájdalom nélkül. Remélem nem fog előjönni újra és segítenek a gyógykezelések amik az elmúlt 3 hónapban mentek...

less qq more pewpew!

(#17110) junkhead válasza kiszi07 (#17107) üzenetére


junkhead
aktív tag

észak-kelet :Y a -12 az -12, azt hittem homloküreg gyulladást kapok, pimasz volt, de semmi különös, legalábbis eddig...

a futaneten sok jó edzés terv van, aztán lehet őket személyre szabottan optimalizálni, az időkkel játszani, ilyesmik:
http://www.futanet.hu/eterv2/edzesterv/felmaraton/laufsport_18.html

(#17111) junkhead válasza Endii (#17106) üzenetére


junkhead
aktív tag

nyilván te is tudod a küzdősportos állóképesség nem ugyanaz, mint a futó állóképesség, de alapnak jó, sok sikert.

(#17112) Endii válasza kiszi07 (#17107) üzenetére


Endii
tag

Egy jó ideje nem futottam, de előtte rendszeresen jártam 4-6 km-eket. Pulzusom van.Nem tudok konkrét adatot. :DDD

(#17111) junkhead Persze, tudom. Köszönöm! :)

(#17113) itouchfan


itouchfan
senior tag

sziasztok! tud valaki ajánlani 10K távra versenyt augusztus körül, a balaton körül (inkább É-i part)?

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17114) margithid


margithid
veterán

Pulzusmérésre ki milyen programot használ? Jól gondolom, hogy kell valami külön eszköz is a méréshez?

(#17115) gombi01 válasza margithid (#17114) üzenetére


gombi01
tag

(#17114) margithid:
inkább egy pulzusmérő öv kell, majd egy program jeleníti meg sz.gépes környezetben ha olyan órád van ami képes tárolni a lementett értékeket.

(#17113) itouchfan:
ezt a linket érdemes nézni folyamatosan frissül.

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17116) itouchfan válasza gombi01 (#17115) üzenetére


itouchfan
senior tag

Köszi, ezt néztem reggel is, de augusztusra nem sok minden volt beírva. De majd nézem később is. :)

„Elvetsz egy cselekvést, és egy szokást aratsz. Elvetsz egy szokást, és egy jellemet aratsz. Elvetsz egy jellemet, és amit aratsz, az a sorsod.”

(#17117) bandus válasza concret_hp (#17087) üzenetére


bandus
veterán

ket het kulonbseg van keszthely es kenese kozott juniusban, melyiket vallaljam be? :)

Pola:
Szerintem peldaerteku, ahogy a regeneraciot kezelted es az ucsorges helyett mas sportokkal utotted el az idot :R remelem nem lesz mar semmi problema es sikerul egy teljes, jo szezont futnod!

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17118) concret_hp válasza bandus (#17117) üzenetére


concret_hp
addikt

ha kemény vagy, akkor kaposvár :D ill ha low cost akarod nyomni akkor jul elején lesz dunaújvárosban, tavaly 3K volt asszem, sztem idén is 10 alatt lesz és oda szállás sem kell.

a keszthelyi nekem profibbnak tűnik de egyiken sem voltam még balatonmanen a füredin tavaly azért voltak gondok így őket én nem preferálom.

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17119) bandus válasza concret_hp (#17118) üzenetére


bandus
veterán

nemnem, annyira nem vagyok kemeny, hogy kaposvaron szenvedjek :D
mi volt a gond fureden? nekem a kenesei szervezes az csillagos otos volt (bar osszehasonlitasi alapom nincs). low cost meg annyira nem szempont, legyen jo a verseny :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17120) concret_hp válasza bandus (#17119) üzenetére


concret_hp
addikt

2 héttel a verseny előtt rakták át a rajtidőpontot
70-80cm hullámokban elrajtoltatni a mezőnyt úgy, hogy állítólag 1 azaz egy vízi mentő volt az sztem meglehetős felelőtlenség
futópályán kóricáltak a strandolók (gondolom ez volt a legfőbb ok, hogy megcserélték a két versenyt)

ez a 3 ez önmagában elég gáz, de egy kb. 20 pontos listát írtak vmelyik csoportba

amúgy egy olyan kombón is elgondolkodnék a helyedben, hogy aug végén a kropkóék féle féltáv velencén és kapsz kedvezményt vmelyik rövidebb versenyükre, vagy májusban vagy a bp olimpiain (még én is gondolkodom ezen atád helyett)

[ Szerkesztve ]

vagy fullba vagy sehogy :D

(#17121) imyourfriend


imyourfriend
őstag

Boldog Új Évet az Uraknak s Hölgyeknek!
Köszönöm a tavaly elhangzott rengeteg hasznos olvasmányt, igyekszem olvasni idén is illetve kérdéseket feltenni ha úgy adódik. :R

(#17122) bandus válasza concret_hp (#17120) üzenetére


bandus
veterán

hm, en ezek kozul egyiket sem tapasztaltam kenesen. gyorsan tanulnak a hibaikbol :) egyebkent jo az otlet amit irsz, bar ketszer nem akarok velencen versenyezni, de ket kropkos verseny plusz kenese baratinak tunik. es ha nem ferek a borombe akkor szeptemberben meg johet porec :)

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17123) anorche1 válasza bandus (#17061) üzenetére


anorche1
őstag

Nem úgy fáj, mintha a cipő nyomná bármelyik irányból, hanem mintha rosszul, túlságosan elől érkeznék le, szinte lábujjhegyre, vagy mikor "elrugaszkodok" a hátsó lábamról, akkor mintha azt lábujjhegyről tenném meg. Vagy nem tudom.

Más:
Unalomig ismételt kérdés, de nekem ez az első telem amiben kint futok. Ti milyen ruhába toljátok ilyenkor?

"It never gets easier, you just go faster." Greg LeMond

(#17124) eastsider válasza anorche1 (#17123) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem ezzel kapcsolatban egy kérdésem lenne
a felső öltözetem okés, (technikai póló, technikai hozzú ujjú (kicsit vastagabb), meg egy futópulcsi, sál, kesztyű, sapka azéert kellett már a -5-ben...
de a nadrág kicsit már azért karcos ilyenkor... decas téli futónadrág,
hol nézzek nadrág aláöltözőt? (nincs feltétlem kedvem kimenni a fenébe decaba, ill egy hónapja nem is láttam ott)
vagy megteszi a sima jégeralsó is? nem hiszem, hogy annyira beizzadnék... (nem vagyok izzadós)

(#17125) inf3rno válasza eastsider (#17124) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Általában aldi, lidl, ilyesmi boltokban is szokott lenni, meg gyakorlatilag az összes sportboltban. Meg lehet próbálni dupla melegítőben, amíg beszerzed, de arra figyelj, hogy alap járaton ne érezd melegnek, különben nagyon beleizzadsz. Egyébként is bele fogsz (én legalábbis még az aláöltözettel is beleizzadok), úgyhogy nem szabad megállni, mert akkor rádfagy. Futás után meg a meleg zuhany javasolt. Próbálkozz, majd rájössz, hogy mi az optimális neked.

Buliban hasznos! =]

(#17126) eastsider válasza inf3rno (#17125) üzenetére


eastsider
nagyúr

köszi :)
jah az alap dolgokkal tisztába vagyok, a felső öltözetemmel nagyon elégedett vagyok, csak az első 2-3k-nál fázom eléggé gatya tájékon.. :) utána semmi bajom (csak ugye lesz még hidegebb is)

más:

talpi bőnye megelőzésére a következő gyakorlatok jók, amiket az oldal mutat? [link] eléggé félek tőle a pronáló lábam miatt, ezeket csinálom is rendesen, csak nem akarnék lesérülni, most egész jól megy... :)

[ Szerkesztve ]

(#17127) Alg válasza eastsider (#17126) üzenetére


Alg
veterán

Tchibo-ban is szokott lenni ilyentájt thermo futónaci, én szinte az egész tavaly telet abban toltam (+ rá vettem néha valami vékony szélállót ha olyan volt)

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17128) JackFeryll


JackFeryll
őstag

Sziasztok!

Beírok ide mert szeretném követni a fórumot.

Hogy ne legyen off teljesen lehet megnéznem magamnak a 10 km-es "Vivicittát" áprilisban.
10-esre elég lenne lazán készülgetni (5 perc elég, nem versenyezni mennék :DDD) de többet nem szoktam futni mert a bringázás rovására menne. Nem vagyok se futó se triatlonos, de jópofa lehet egy ilyen közösségi esemény és még nem voltam ilyenen.

[ Szerkesztve ]

(#17129) eastsider


eastsider
nagyúr

Mik a tapasztalatok mennyi idő után takarítják a szigetet (hóra gondolok )?

(#17130) tomcica


tomcica
Topikgazda

jol van felvettem egy hosszu gatyat alulra is :P

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17131) deicide válasza eastsider (#17129) üzenetére


deicide
veterán

Azt nem tudom, ellenben hóban futni remek dolog. :DDD
Tegnap hegyen toltam 16km-t 160-as átlagpulzuson, hóban 420m szinttel, ma pedig a friss 3-4cm hóban valamivel síkabb terepen, de megint 157-es pulzussal. Rettentően eszi az energiát a hó és a jeges út, de szeretem, mert fejleszt. És simán lehet az Asics GT-1000-ben csapatni, nem csúszkál.

tomcica: na azé'

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17132) tomcica válasza deicide (#17131) üzenetére


tomcica
Topikgazda

ma kikezdett engem is reggel a hideg+szel kombo,palyan csapattam 10x150-et haaat kemeny volt,de nagyon + mentem mennyiseget is ra,konnyu lazat ossz 20km

There are two mistakes along the way to Mastery: Not starting it and not going all the way."

(#17133) kiszi07 válasza deicide (#17131) üzenetére


kiszi07
senior tag

Én parázok, mert nagyon szellőzik a cippelőm és lefagy, ha felvennék még egy zoknit, akkor már kényelmetlen lenne a cipő.. :W Majd jövőhéten lehet csapatni a futást jönnek a + fokok és olvad a hóóóó.

Slow down & you'll make less mistakes. At the pace of faith, work is productive, relationships prosper, & your spirit is at peace

(#17134) gombi01 válasza deicide (#17131) üzenetére


gombi01
tag

deicide:
szerintem is tök jó a pár centis friss hóban futni (feltéve ha nincs pofaszél).
szombaton 21km-t kocogtam, vasárnap viszont csak átmozgattam 13km-el.

tomcica:
öltözzé' föl rendesen -7°C-ban már csontig hatol a hideg :K
én pl felvettem egy plusz térdgatyát a téli hosszúra és 2 vékony kesztyűt viseltem de így is fáztam.
az izület most nem fázik de pár év múlva benyújtja a számlát !!

[ Szerkesztve ]

"Először megtanultam addig futni, amíg el nem fáradtam.Később bírtam tovább is." Muhammad Ali

(#17135) kolosanyi válasza gombi01 (#17134) üzenetére


kolosanyi
veterán

Én ma reggel -12 fokban x@rrá fagytam, hiába öltöztem be rendesen. Leginkább a térdem, lábszáram meg a lábfejem fázott. Be is gyulladt az achillesem megint, pedig ma csak gyaloglás volt, az nem durva terhelés.

(#17136) inf3rno válasza tomcica (#17132) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Az az igazi, amikor a jeges szél a pofádba csap. Garantáltan felébredsz tőle. :-)

Buliban hasznos! =]

(#17137) inf3rno válasza kolosanyi (#17135) üzenetére


inf3rno
nagyúr

-10-nél már érdemes bent bemelegíteni, mert kint nem biztos, hogy sikerül. Nyáron még el lehet sunnyogni, ilyenkor viszont muszáj rászánni azt a 15 percet (ha nem többet).

Én is kiugrok valamelyik nap max 10k-ra, nem akarok teljesen eltunyulni itt bent. Cipőm most nincs normális, úh garantált a beázás. Azt hiszem kipróbálom a símaszkot is, hogy mit tud, legalább nem ismernek fel az utcán. :-)

[ Szerkesztve ]

Buliban hasznos! =]

(#17138) eastsider válasza deicide (#17131) üzenetére


eastsider
nagyúr

most jöttem a szigetről.
csak le van taposva a hó. nem gáz, bár nem vagyok benne biztos, hogy a legjobb dolog volt a lábnak a göcsörtös havas cucc.
de tetszett, jól ment :)
csak a rohadt szembeszél ne lett volna. na meg kicsit visszavett a tempóból a hó
(146 pulzus, 10.54k, 8:16)
sokkal hidegebbre számítottam, én se csúszkáltam amúgy (gt3k)

(#17139) deicide válasza eastsider (#17138) üzenetére


deicide
veterán

Na igen, a domb és a szembeszél engem is kikezdett. A göröngyökre vigyázni kell, bár ha be van edzve és melegedve a boka, akkor nem lehet gond. :)

inf3rno: a beázás nem gond, ha csak 3-4 centi a hó, a régi GT1000-em felsőrészén a háló már szakadozott és mégsem ázott be, valahogy oldalra veri a havat a cipő, nem bele. :)

[ Szerkesztve ]

Live fast - On high - Repentless - Let it ride

(#17140) ígyvanferi válasza inf3rno (#17137) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Hát, én már +10-nél is inkább bent melegítek. Meg már pár fokkal fölötte, hacsak nem valami verőfényes tavaszi napról beszélünk.

(#17141) t1 válasza deicide (#17139) üzenetére


t1
addikt

Holnap én is megyek reggel egy 16km-es karikàra, viszont 98% hogy 4-5cm szűzhó fogad, kicsit paràzok a cipő miatt, de csak nem àzik be. Ilyenkor a bringàs úton a Balatonnàl egy lélek sem jàr, meglennék lepődve, ha ki lenne taposva egy kis ösvény :)

(#17142) inf3rno válasza t1 (#17141) üzenetére


inf3rno
nagyúr

Nektek is ki kéne próbálni a sí bakancsot. Garantáltan nem ázik be és nehézségi fokozatban meg kényelemben egy új világ nyílik meg előttetek. ;-)))

Buliban hasznos! =]

(#17143) Alg


Alg
veterán

Ééés visszaértem Yorkba, itt éjfélkor is vagy 10 fok van... Ja meg volt egy árvíz karácsonykor... Otthon megfájdult a torkom, remélem hamar helyre jön mert nagyon futhatnékom van...

Aki meg az 5 centi hóban beázó cipőtől fél: VTM 2013 ;]

[ Szerkesztve ]

"I love not man the less, but Nature more" // Giant TCR Adv. '16 Di2 // Fenix 7 SS // FiiO BTR3 + Truthear ZERO

(#17144) Polacheck


Polacheck
HÁZIGAZDA

Használ valaki injinji zoknit?

Vagy úgy általánosságban milyen zoknit használtok? Elegem van az elnyomott körmökből és a vízhólyagokból, úgyhogy beruházok pár jó zoknira.
Amik nem jöttek be eddig:
Compressport (tiszta vízhólyag volt tőle a lábam)
Puma (nem jó helyen van a sarkuk nekem és kidörzsöli az achillesem környékét)

less qq more pewpew!

(#17145) bandus válasza Polacheck (#17144) üzenetére


bandus
veterán

van nike elite cushion zoknim, meg a legalapabb vastag, feher nie teniszzoknik, egyikkel sem volt bajom. hidegben meg a focis sportszarakat hasznalom, azzal sem. Ugy latszik nekem erre nem erzekeny a labam :) a moose termekeket dicserik meg, es nem is dragak.

[ Szerkesztve ]

"a jövötsajnos nemlehet tudni csakhamárotvagy deakormegmár azajelen"

(#17146) ígyvanferi válasza Polacheck (#17144) üzenetére


ígyvanferi
addikt

Nekem sem szokott ilyen gond lenni, pedig van mindenféle zoknim futáshoz, a legalapabb random fehér zoknitól kezdve a márkásabb darabokig (budmil, puma, kalenji, persze ezekből is csak az egyszerűbbek).
Ha nem csúszkál a lábadon a zokni, és a lábad sem a cipőben, nem kéne vízhólyagnak nőnie rajta. Az elnyomott köröm is a zokni miatt van? Ha jó méret a cipő és a köröm sem karom, nem kéne nyomja semmi.

(#17147) szabop27 válasza Polacheck (#17144) üzenetére


szabop27
csendes tag

Rövidebb távokon nekem se szokott problémás lenni a zokni, viszont 20km+ -os futásoknál már nagyon nem mindegy. Nekem legjobban a Nike Dry Fit zokni vált be. Vékony, kellemes anyagú, nincs a lábujjaknál megvastagítva (ami valóban tudja hosszú távon a körmöket nyomni), nem mozdul el, jól szellőzik.

(#17148) eastsider válasza Polacheck (#17144) üzenetére


eastsider
nagyúr

nekem a kalenji dragabb fajtaval volt olyan, hogy mivel rossz helyen van a sarka, osszegyurodott a talpamon, es bezsibbadt a labfejem... ugyhogy 5k utan zokni igazitas volt... azota felhuzom "rendesen" es nincs gond

(#17149) Kimmuriel


Kimmuriel
aktív tag

Ha zokni, akkor Bridgedale! :)

(#17150) concret_hp válasza Polacheck (#17144) üzenetére


concret_hp
addikt

nekem csak párszor dörzsölődött ki a lábujjamon 1-1 rész, zoknival nem nagyon találtam összefüggést.

vagy fullba vagy sehogy :D

Copyright © 2000-2024 PROHARDVER Informatikai Kft.